Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-31, 10:53   #4111
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

No to fajnie że Ci pomaga...tylko ja nie wiem czy mam peelingi robić czy tonikiem..Mam ochotę na mocny peeling coby zdarł trochę naskórka bo skóra jakaś szara się wydaje
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 11:08   #4112
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny , mam nadzieję , że zadaję pytanie w odpowiednim miejscu , bo liczę na pomoc. Nie wiem jak pozbyć się małych zaskórników i grudek. Dbam o skórę , na codzień stosuję tonik z kwasem mlekowym- działa, ale nie na podskórne pryszcze. To są takie małe gulki , nie są zaczeriwnione i mam ich najwięcej na lini szczęki. Kiedyś byłam uzalezniona od solarium , gdy tylko przestałam chodzić na solarium wyskakiwały duże gule- na szczęście się od nich uwolniłam . Ale moja twarz nie jest nigdy gładka, nie jest tez tak zła ponieważ mogę to uktryć i nie straszę . Ale nie wiem co zrobic z tymi małymi podskórnymi grudkami. Wpadłam na pomysł żeby tę skórę dobrze złuszczyć bo może nadal jest tak gruba ,że wszystko się zatrzymuje pod skórą i żeby się pozbyc musze wycisnąć.
Czy możecie coś polecić , ewentualnie nakierować- może jakiś mocny peeling pozwoli skórze oddychać ???? . Z góry dziękuję za odpowiedź
Generalnie salicyl jest najodpowiedniejszy na zaskórniki zamknięte i otwarte, ale mi migdał też pomaga.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 11:17   #4113
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Generalnie salicyl jest najodpowiedniejszy na zaskórniki zamknięte i otwarte, ale mi migdał też pomaga.
Ech..teraz nie wiem co mam zamówić...
Migdał mi odpowiada bo mozna go stosowac o każdej porze roku....a Salicyl wymaga wysokich filtrów które mnie zapychają No i mam problem ponieważ nie mieszkam w PL i u mnie spirytus jest niedostępny i przywozić tymbardziej nie można, a z tego co pamiętam migdał jest rozpuszczalny w wodzie
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 11:33   #4114
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Ech..teraz nie wiem co mam zamówić...
Migdał mi odpowiada bo mozna go stosowac o każdej porze roku....a Salicyl wymaga wysokich filtrów które mnie zapychają No i mam problem ponieważ nie mieszkam w PL i u mnie spirytus jest niedostępny i przywozić tymbardziej nie można, a z tego co pamiętam migdał jest rozpuszczalny w wodzie
Tylko częściowo, dlatego dziewczyny robią dużo większe stężenia w połączeniu z wodą niż w połączeniu z alkoholem. Dodatkowo alkohol wnika głębiej, ale jest agresywniejszy.
Salicyl rozpuszcza się w tłuszczach (też).


Natomiast kwestia filtrów to już temat na inny wątek, ale cały rok powinno się używać filtrów, a już na pewno przy kwaszeniu, obojętnie jakim. Przeczytaj chociażby pierwszy post tego wątku i późniejsze dyskusje.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 11:36   #4115
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Tylko częściowo, dlatego dziewczyny robią dużo większe stężenia w połączeniu z wodą niż w połączeniu z alkoholem. Dodatkowo alkohol wnika głębiej, ale jest agresywniejszy.
Salicyl rozpuszcza się w tłuszczach (też).


Natomiast kwestia filtrów to już temat na inny wątek, ale cały rok powinno się używać filtrów, a już na pewno przy kwaszeniu, obojętnie jakim. Przeczytaj chociażby pierwszy post tego wątku i późniejsze dyskusje.
O filtrach wiem...używam ale ddelikatne, w zapasie mam 50 na słoneczne dni i narty A mogę wlać wódkę zamiast spirytu ??? No i u mnie nie ma wody destylowanej... Mogę uzywać hydrolatu do peelingu , lub mieszać migdał z kupnym tonikiem ???
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 11:39   #4116
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
O filtrach wiem...używam ale ddelikatne, w zapasie mam 50 na słoneczne dni i narty A mogę wlać wódkę zamiast spirytu ??? No i u mnie nie ma wody destylowanej... Mogę uzywać hydrolatu do peelingu , lub mieszać migdał z kupnym tonikiem ???
Może być wódka, tylko wtedy będzie trudniej z obliczeniem stężenia, bo wódka ma 40% alkoholu, ale powinnaś dać sobie radę
Z tego co pamiętam, to dziewczyny używały hydrolatów, ale lepiej niech się wypowie ktoś pewniejszy.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 12:01   #4117
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziękuję bardzo ...i Szczęśliwego Nowego Roku
Zamówienie złożone ..migdał do mnie leci
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-02, 10:34   #4118
joszii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hej !!,
Miałam ostatnio robione 4 kwasy pirogronowe i 3 migdałowe w odstępach 2 tygodniowych.Wszystkie wykonywał lekarz.
Ponieważ trądzik (i jego skutki w postaci blizenek i przebarwień ..)doskwiera mi od ponad 10 lat - liczyłam że peelingi poprawa mi znacznie stan skóry. Na chwilę obecną buzia jest bardziej zaogniona, bardziej zasypana i nie mogę sobie z nia poradzić...
Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i może mi coś podpowiedzieć ..?
pozdrawiam
i wszystkego dobrego w Nowym Roku
joszii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 14:57   #4119
take me away
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 65
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez joszii Pokaż wiadomość
Hej !!,
Miałam ostatnio robione 4 kwasy pirogronowe i 3 migdałowe w odstępach 2 tygodniowych.Wszystkie wykonywał lekarz.
Ponieważ trądzik (i jego skutki w postaci blizenek i przebarwień ..)doskwiera mi od ponad 10 lat - liczyłam że peelingi poprawa mi znacznie stan skóry. Na chwilę obecną buzia jest bardziej zaogniona, bardziej zasypana i nie mogę sobie z nia poradzić...
Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i może mi coś podpowiedzieć ..?
pozdrawiam
i wszystkego dobrego w Nowym Roku

Mnie nic takiego nie spotkało po migdale.. Ale może miałaś bardzo zanieczyszczoną twarz i ona się właśnie oczyszcza, dlatego wszystko wychodzi na wierzch.. Albo po prostu masz wrażliwą skórę i kwasy tak bardzo Cię podrażniły.. Może na razie nie rób już żadnych zabiegów, poczekaj niech skóra Ci się zregeneruje. Przede wszystkim nawilżaj, to jest niezbędne przy kwasach i łapki precz od buzi. I pamiętaj, że kwasy wymagają dużo cierpliwości i systematyczności.
take me away jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 16:49   #4120
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez joszii Pokaż wiadomość
Hej !!,
Miałam ostatnio robione 4 kwasy pirogronowe i 3 migdałowe w odstępach 2 tygodniowych.Wszystkie wykonywał lekarz.
Ponieważ trądzik (i jego skutki w postaci blizenek i przebarwień ..)doskwiera mi od ponad 10 lat - liczyłam że peelingi poprawa mi znacznie stan skóry. Na chwilę obecną buzia jest bardziej zaogniona, bardziej zasypana i nie mogę sobie z nia poradzić...
Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i może mi coś podpowiedzieć ..?
pozdrawiam
i wszystkego dobrego w Nowym Roku
Ja nigdy nie miałam trądziku, trochę małych krostek, zamkniętych zaskórników. I powiem Ci, że u mnie migdał też spowodował malutkie pobudzenie tych krostek. Ja mam teorię, że to złuszczanie spowodowało, że skóra jest cieńsza i dlatego, te wszystkie brudy, są bliżej powierzchni skóry. U mnie przy tych drobnicach, wystarczyły dosłownie dwa dni, bym zauważyła, że one też obsychają i łuszczą się razem z naskórkiem. Więc wytrwałości i cierpliwości, ale uważam, że skoro jest kiepsko, to tak jak dziewczyny radzą daj sobie na wstrzymanie, w końcu to Ty znasz siebie i swoją skórę najlepiej.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 16:53   #4121
Szerszen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam dziewczyny ; )
Jestem zainteresowany wykonaniem serii zabiegów kwasem Migdałowym jednak cięzko odnależć mi się w waszym jakże ogromnym świecie
Obecnie stosuję tonik z kwasami AHA/BHA 10% , który zakupiłem na stronie BU i nie ukrywam swojego zadowolenia chodź skóra nie łuszczy się , ale wynika to zepewne z tego , że mam skóre grubą jak słoń ;D
Kwas migdałowy 10g znalazłem ma mazidla.com i teraz zaczynają się moję wątpliwości
Wypunktuje je ; )
a) Jak wygląda przepis na stworzenie kwasu migdałowego ; )
b) ile gramów kwasu potrzebuję do wykonania 5-6 zabiegów
c) Co ile mogę je wykonywać i jak długo trzymać kwas na twarzy ?
d) Co nakładać po zabiegu , czy może być to krem nawilżająco/natłuszczający dla dzieci o prostym składzie "DEXERYL" i krem MD Dermoprotektor ?Czy potrzebuję dodatkowych wynalazków ?
Z góry bardzo dziękuję dziewczynki za pomoc ; )
Gorąco całuje i pozdrawiam
Szerszen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-02, 20:06   #4122
oliwiakubis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: limanowa
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

10%kwasu migdałowego 0,5ml kwasu:3,6ml wody destylowanej którą możesz kupić w aptece jest to woda do iniekcji,jeżeli nie będziesz mógł rozpuścić kwasu to włóż go do kąpieli wodnej tzn.naczynie z wodą destylowaną i kwasem wkładasz do gorącej wody i mieszasz do rozpuszczenia,następnie jeżeli masz wypukle pieprzyki to smarujesz je punktowo wazeliną i omijając okolice oczu nakładasz kwas,po około5-10minutach zmywasz wodą i nakładasz wazelinę,w dzień oczywiście filtry,być może tak małe stężenie kwasu da małe rezultaty , więc dopiero najwcześniej po tygodniu zrób 20%migdała 1,25ml kwasu;4,0ml wody .Ja jutro robię 30%,po 20% trochę się łuszczyłam ale efekt i tak jest świetny,moja skóra wygląda na odmłodzoną,taką skórę miałam w wieku 15-16 lat dziękuję wszystkim od których się dowiedziałam o kwasie migdałowym.
oliwiakubis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 21:54   #4123
Szerszen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez oliwiakubis Pokaż wiadomość
10%kwasu migdałowego 0,5ml kwasu:3,6ml wody destylowanej którą możesz kupić w aptece jest to woda do iniekcji,jeżeli nie będziesz mógł rozpuścić kwasu to włóż go do kąpieli wodnej tzn.naczynie z wodą destylowaną i kwasem wkładasz do gorącej wody i mieszasz do rozpuszczenia,następnie jeżeli masz wypukle pieprzyki to smarujesz je punktowo wazeliną i omijając okolice oczu nakładasz kwas,po około5-10minutach zmywasz wodą i nakładasz wazelinę,w dzień oczywiście filtry,być może tak małe stężenie kwasu da małe rezultaty , więc dopiero najwcześniej po tygodniu zrób 20%migdała 1,25ml kwasu;4,0ml wody .Ja jutro robię 30%,po 20% trochę się łuszczyłam ale efekt i tak jest świetny,moja skóra wygląda na odmłodzoną,taką skórę miałam w wieku 15-16 lat dziękuję wszystkim od których się dowiedziałam o kwasie migdałowym.
Dzięki za pomoc , a czy przy dodawaniu alkoholu kwas zwieksza swoją efektywność ?
Szerszen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 22:38   #4124
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Szerszen Pokaż wiadomość
Dzięki za pomoc , a czy przy dodawaniu alkoholu kwas zwieksza swoją efektywność ?
Myślę, że nie przesadzę jeśli powiem, że o 50% jest silniejszy.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 23:33   #4125
Szerszen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Myślę, że nie przesadzę jeśli powiem, że o 50% jest silniejszy.
Czyli dobrze myśle

Mniejsza ilośc kwasu + woda destylowana + alkohol da takie same stężenie co Wieksza ilość kwasu + woda destylowana

Tu chodzi tylko o oszczędność ?

Pozdrawiam
Szerszen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 08:37   #4126
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Szerszen Pokaż wiadomość
Czyli dobrze myśle

Mniejsza ilośc kwasu + woda destylowana + alkohol da takie same stężenie co Wieksza ilość kwasu + woda destylowana

Tu chodzi tylko o oszczędność ?

Pozdrawiam
Nie tylko. Alkohol wnika głębiej, może mocniej podrażnić, ale efekty też będą lepsze. No i alkohol to na pewno nie opcja dla naczynkowców.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 11:25   #4127
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

a co myślicie o takich preparatach : http://www.allegro.pl/item862367552_...zanie_q10.html
? Czy sa bezpieczne takie ampułki?
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 12:21   #4128
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Karolinka:):) Pokaż wiadomość
a co myślicie o takich preparatach : http://www.allegro.pl/item862367552_...zanie_q10.html
? Czy sa bezpieczne takie ampułki?
Myślę, że są całkiem ok. ale po co kombinować, przecież i tak na początku lepiej by stężenie było słabsze, a potem można szaleć. W ogóle jestem zdania, że samorobione peelingi dają większe pole do popisu i można je dostosowywać indywidualnie.

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Matulu wreszcie się łuszczę, już myślałam, że mnie nic nie ruszy. Dopiero po 15% na spirytusie mnie tknęło. Delikatnie, ale zawsze coś. Przy nakładaniu nic mnie nie piekło, może odrobinę, ale na pewno nie tak jak niektóre z Was opisuję. Chyba za jakiś czas skuszę się na 20%.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 12:45   #4129
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez oliwiakubis Pokaż wiadomość
10%kwasu migdałowego 0,5ml kwasu:3,6ml wody destylowanej którą możesz kupić w aptece jest to woda do iniekcji,jeżeli nie będziesz mógł rozpuścić kwasu to włóż go do kąpieli wodnej tzn.naczynie z wodą destylowaną i kwasem wkładasz do gorącej wody i mieszasz do rozpuszczenia,następnie jeżeli masz wypukle pieprzyki to smarujesz je punktowo wazeliną i omijając okolice oczu nakładasz kwas,po około5-10minutach zmywasz wodą i nakładasz wazelinę,w dzień oczywiście filtry,być może tak małe stężenie kwasu da małe rezultaty , więc dopiero najwcześniej po tygodniu zrób 20%migdała 1,25ml kwasu;4,0ml wody .Ja jutro robię 30%,po 20% trochę się łuszczyłam ale efekt i tak jest świetny,moja skóra wygląda na odmłodzoną,taką skórę miałam w wieku 15-16 lat dziękuję wszystkim od których się dowiedziałam o kwasie migdałowym.
To ja mam pytanko. Miszkam w Norge , i tutaj nie ma wody destylowanej. Uzywają do wszystkiego NaCl Czym ewentualnie można to zastapić ???
A drugie- czy linomag kupię w aptece ???Chcę wysłać kolegę który jest w PL obecnie po tę wodę destylowaną ale nie mam nic tłustego na twarz. Czy możecie podać coś co jest na pewno w aptece żeby chłopak nie biegał w 10 miejsc i szukał jednej maści ????
OLIWIA
super opisałaś u góry co i jak- ja tez słaba z chemii jestem . Mam bardzo gruba skórę po latach męczenia jej solarium i coś czuje że te 10%
nawet jej nie ruszy
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 17:32   #4130
joszii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dzięki za wskazówki -take me away -strzeliłaś chyba w 10 -mam wrazliwą skorę i na razie nie bedę robić zadnych kwasów, zaopatrzyłam się w kosmetyki biodermy sensibio i chce ją jakoś uspokoić.

Zastanawiam się jeszcze nad jednym - fakt faktem lekarka mówiła mi że kwas pirogronowy powoduje wyrzut - dokładnie tak jak pisałaś -skóra musi się oczyścić. Ale jeśli ktos ma cały czas trądzik wydaje mi się że jest błędne koło (wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę..) bo końca wyrzutów nie widac a samopoczucie niestety siada;(
pozdrawiam
joszii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 09:12   #4131
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
To ja mam pytanko. Miszkam w Norge , i tutaj nie ma wody destylowanej. Uzywają do wszystkiego NaCl Czym ewentualnie można to zastapić ???
A drugie- czy linomag kupię w aptece ???Chcę wysłać kolegę który jest w PL obecnie po tę wodę destylowaną ale nie mam nic tłustego na twarz. Czy możecie podać coś co jest na pewno w aptece żeby chłopak nie biegał w 10 miejsc i szukał jednej maści ????
OLIWIA
super opisałaś u góry co i jak- ja tez słaba z chemii jestem . Mam bardzo gruba skórę po latach męczenia jej solarium i coś czuje że te 10%
nawet jej nie ruszy
Sel u Was w szpitalu nie ma wody destylowanej? a czym rozrabiaja proszki na zastrzyki? Bo to bedziesz mogla dodac.
Cs tlustego, ja uzywam Cicaplast La Roche Posey i jest ok, nawet TZ chwali jak smaruje wysuszona na ziemne skore na ustach. Kosztuje ok 8-9 euro , ale u Was pewnie drozej. Poza tym jest Cicalfate Avene, tez dobry tluscioch.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 15:51   #4132
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

No właśnie dziwaki używają NACL 0,9 % do wszystkiego

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

wody utlenionej tez tu nie uzywają
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 17:37   #4133
oliwiakubis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: limanowa
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ja wczoraj rano zrobiłam 30%migdałka,szczypało bardziej niż przy 20% ale objawy takie same,skóra jak po lekkim liftingu,wygładzona,rozja śniona,pory zwężone i najważniejsze dobrze działa na moje naczynka,za około 3 tygodnie 40%migdałka
oliwiakubis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 22:08   #4134
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Przeczytałam ostatnie 70 ston po raz 7 -my. A kwasy dopiero w drodze Ciekawe ile razy jeszcze przeczytam to samo ..i zapewne zapytam jeszcze 10 razy
Przydałoby się rzeczywiście solidne kompedium, czyli opis kwasu, jak przyrządzamy , z 2 przepisy na toniki, 2 lub 3 na peeling o różnym stężeniu , ile trzymamy , czym smaryjemy po. Na 138 stronach mozna świra dostać
Ech...nie mogę sie paczuszki doczekać
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 11:23   #4135
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam,

czy robiła moze któraś z dziewczyn peeling kwasem glikolowym? tutaj widzę głownie opinie o kwasach migdałowym i salicylowym;chciałam zamówić kw.glikolowy z mazideł i najpierw uzywać toniku 10%, bo peelingu trochę się boję, a nie ma za wiele opinii na jego temat. mam parę niewielkich , płytkich blizenek na czole i waham się który kwas wybrać,który byłby najskuteczniejszy?

Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2010-01-05 o 11:27
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 16:15   #4136
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nudziłam się więc stworzyłam informację o kwasie migdałowym. Na początku są skopiowane informacje z mazidła.com a dalej wszystki informacje których nie ma na stronie . Czy mogę te małe kompedium tu wkleić ? - zapewne sie przyda i oszczędzi setek pytań . Oczywiście niech wczesniej ktoś mądry to sprawdzi
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 16:24   #4137
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

O tak! Ja bym poprosiła te informacje. Sama się zastanawiam nad kwasami!
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 16:28   #4138
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ale nie chcę bez zgody z góry. Jeszcze klapsa od moda dostanę i co będzie w sumie to forum więc chyba mogę. Jak cos jest źle to zmienię
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...

Edytowane przez selene211
Czas edycji: 2010-01-05 o 16:29
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 16:34   #4139
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Nudziłam się więc stworzyłam informację o kwasie migdałowym. Na początku są skopiowane informacje z mazidła.com a dalej wszystki informacje których nie ma na stronie . Czy mogę te małe kompedium tu wkleić ? - zapewne sie przyda i oszczędzi setek pytań . Oczywiście niech wczesniej ktoś mądry to sprawdzi
Wklejaj jakby co, będziemy aktualizować, zmieniać itp.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 16:38   #4140
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

KWAS MIGDAŁOWY - kwas 2-fenylo-2-hydroksyoctowy- występuje w gorzkich migdałach.
Kwas migdałowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA).
Występuje w naturze w gorzkich migdałach. Spośród kwasów AHA jest tym o największych właściwościach przeciwbakteryjnych oraz dzięki budowie cząsteczki posiada specyficzne możliwości terapeutyczne.
Charakterystyczną właściwością kwasu migdałowego jest powolność działania, dzięki czemu stanowi on substancję pewna i łatwą w aplikacji.
Peelingi kwasem migdałowym w wysokich stężeniach - od 20% do50% - pozwalają uzyskać poprawę stanu skóry z trądzikiem, zmarszczkami, piegami, ostudą. Nie wywołują przy tym uczucia dyskomfortu i dają natychmiastowe efekty. Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok, a także - ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień - u osób z wysokim fototypem. Z tego powodu bywa nazywany "peelingiem letnim" lub "peelingiem dla wszystkich o każdej porze roku".
Peeling kwasem migdałowym nie wywołuje uczucia pieczenia ani zaczerwienienia (w 80% przypadków), zachowując jednocześnie swoją skuteczność.
W niskich stężeniach (5%-10%) stosowany jest w produktach przeznaczonych do łagodnej pielęgnacji skóry tłustej ze skłonnościami do trądziku, a dzięki właściwościom złuszczającym wykorzystuje się go również w produktach o działaniu przeciwstarzeniowym.
Kurację kwasem migdałowym należy rozpocząć od niskich stężeń, np. 5% toniku.

Efekty stosowania kwasu migdałowego:
*zmniejszenie grubości warstwy rogowej i normalizacja keratynizacji - skóra uzyskuje gładkość i ładny, świetlisty koloryt;
*wzrost spoistości i zwartości głębszych warstw naskórka;
*zwiększenie grubości warstwy twórczej naskórka, wzmocnienie skóry;
*odbudowa i reaktywacja postarzałej skóry;
*wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie;
*regeneracja skóry z fotouszkodzeniami i przebarwieniami posłonecznymi - depigmentacja;
*regulacja poziomu łoju;
*własności antybiotykowe - likwidacja bakterii Staphylococcus aureus, Bacillus proteus, Escherichia coli i Aerobacter aerogenes oraz przeciwdziałanie niecystowemu trądzikowi zapalnemu.

Ponadto :
- można go mieszać z innymi kwasami (np.salicylowy )
- można mieszać z żelem hialuronowym lub hydromanilem (nawilżacze)
- kwas bez problemu rozpuszcza się w wodzie, jeżeli nie to można go
poddać lekkiej kąpieli wodnej .
- można mieszać z alkoholem ( wzmacnia działanie kwasu, przy czym dodając alkohol zmniejszamy ilość kwasu )
- najlepiej nakładać pędzelkiem, można również wacikiem lub palcami ,
- po nałożeniu wystepuje miejscowe zbielenie tkanek, mozliwe lecz niekonieczne
kilkugodzinne zaczerwienie skóry
- zmyć najlepiej mydłem w kostce i posmarować grubą warstwą na przykład
lanoliny - szybko koi podrażnienia i przyspiesza gojenie.Oprócz lanoliny może
być Cicaplast LRP, Cicalfate, Linomag , Bambino . Zwykłe kremy mogą
być za mało treściwe i moga szczypać podrażniona kwasem skórę.
- większość dziewczyn mających doświadczeniez peelingiem migdałowym poleca środę
lub czwartek na zabieg ponieważ łuszczenie wypada wtedy na weekend (lecz nie jest to regułą),
- po peelingu , którego konsekwencją jest zazwyczaj łuszczenie obowiązkowo stosujemy filtry
aby uniknąć przebarwień
- zaczynamy mieszać kwasy od najmniejszych stężeń stopniowo je zwiększając,
czyli najpierw stosujemy kilka dni tonik , pózniej dopiero sięgamy po peeling,
- peeling nakładany po raz pierwszy powinien być trzymany na skórze maksimum 5 minut,
- warto mieć pod ręką coś zasadowego do neutralizacji kwasu po silnym zabiegu na przykład zwykły roztwór sody kuchennej
- przed ukręceniem toniku lub peelingu należy sprawdzić ilu procentowy kwas posiadamy ponieważ w sprzedazy są kwasy o róznych stężeniach.


Do sporządzenia kwasu potrzebne sa takie przybory jak:
*bagietka borokrzemowa do mieszania lub inne szklane mieszadełko ,
*wskaźniki PH papierkowe. Tonik powinien wskazywać PH 4 .Jesli pH bedzie za niskie,
dodajemy stopniowo sody oczyszczonej, a jezeli za wysokie dodajemy kwasu L-mlekowego,
PH peelingu będzie zawsze niskie więc sprawdzanie go jest zbędne ,
* szklana zlewka lub kieliszek .
Wszystkie przybory włącznie z produktami można zakupić na stronie www.mazidła.com

Przykładowe peelingi :
10% peeling - 0,5 ml 100%-go kwasu i 3,6 ml wody destylowanej
15% peeling - 3,5 ml 100%-go kwasu na 20 ml wody destylowanej
lub wersja z alkoholem - 0,75 ml kwasu 100%-ego , 3 ml wody i 1,25 ml wódki. -
20% peeling -1,25ml 100%-go kwasu migdałowego i 4,0 ml wody destylowanej
30% peeling -1,25ml 100%-go kwasu migdałowego i 2,25 ml wody destylowanej
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...

Edytowane przez selene211
Czas edycji: 2010-01-05 o 17:23
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.