Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-18, 07:04   #781
flawless2903
Zadomowienie
 
Avatar flawless2903
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 744
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Kac Vegas - zachęcona dobrymi opiniami na wizażu postanowilam obejrzeć. No i cóż, fajna komedia. Może nie jakaś wybitna, ale całkiem nieźle pomyślana. No i Ci aktorzy, mrr. ;D Mimo, że bez zachwytów to polecam - fajnie sie ogląda.
7/10.

Pretty Man, czyli facet do wynajęcia - hm, jedna z wielu komedii romantycznych, niezachwycających ale całkiem sympatycznych. Na nudne popołudnie, co by sobie poprawić trochę humor - całkiem odpowiednia.
7/10.
__________________
tak.
flawless2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 12:48   #782
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Generał - zamach na Gibraltarze

Nie podobał mi się. Bardzo chaotycznie zrobiony. Poza tym film historyczny, moim zdaniem, ma uczyć historii także tych, którzy nie znają danego tematu, a jeśli ktoś nie wie o co chodziło z Gibraltarem i o jakich dokumentach mowa w filmie, zupełnie nic z niego nie wyniesie.
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:07   #783
ewelinka_111
Zadomowienie
 
Avatar ewelinka_111
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 990
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

But Manitou (2001)
Niemiecka komedia, którą wyłączyłam po ok 30 minutach. Owszem były sceny , które mnie rozbawiły, ale ogólnie to nie jest typ komedii który lubię. Jeśli ktoś oglądał 'gwiezdne jaja' (które zresztą były jeszcze gorsze) to zapewne ten film, też mu się spodoba. Mi się nie podobało, a z racji tego, że nie obejrzałam całego, to nie będę wystawiać oceny.
__________________
targowisko:
książki
ciuchy

Pain is inevitable, suffering is optional.


blog kulinarny
ewelinka_111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 17:06   #784
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Lars and the real girl / Miłość Larsa. Film o mężczyźnie "pokręconym" psychicznie, żyjącym w urojeniu, że seks-lalka zamówiona przez internet jest miłością jego życia. Film o poczuciu skrajnej samotności i tym, jak niedoceniamy ludzi, których mamy obok siebie. Jako tytułowy Lars - Ryan Gosling, który po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najlepszych aktorów młodego pokolenia. Można obejrzeć. 6/10.

Angus, stringi i przytulanki. Dawno nie oglądałam czegoś lekkiego, dla młodzieży, więc zdecydowałam się na ten film. Przyjemny, w sam raz na zabicie nudy. Spora odmiana dla filmów młodzieżowych typu American Pie, ale w końcu opowiada o 14-latce, więc czego można się spodziewać. () Muzyka też w sumie nienajgorsza. 5/10.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:43   #785
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Piątek trzynastego - jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do filmów z Jasonem(wolałam Freddie'ego Krugera ), postanowiłam jednak obejrzeć ten film. Chciałam w końcu obejrzeć coś czego się "przestraszę" - to jednak nie było to.Powiem, że w niektórych momentach film był wręcz zabawny. Jak w każdym horrorze było dużo krwi i nagości (seksu też). Ogólnie nie byłam zadowolona z wieczoru jaki spędziłam z Jasonem (tylko jeden aktor mi przypadł do gustu dlatego też...) 4/10

Grace - po opisie filmu postanowiłam go obejrzeć. Portret naprawdę porąbanej teściowej. I "niezwykłe" dziecko, które musi jeść niezwykłe jedzenie. Najobrzydliwszą rzeczą w filmie była scena końcowa. Ogólnie film godny polecenia na jakieś wieczory, może z TŻtami 7/10
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 21:25   #786
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Kochaj i tańcz - uwielbiam filmy o tańcu bo sama tańcze, ale wieszosc z nich ma tragiczna fabułę, która przewijam w wiekszosci, bo ogladam dla samej choreografii. Ale tym razem kino rozrywkowe, romantyczne, slodkie, wyluzowane. w sam raz na stres. nawet podobała mi sie Figura, a nie darze jej jakims zachwytem ogolnie. fajne. 7.10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 22:54   #787
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Jak usidlić faceta/School for Seduction 2005
Nie polecam bo powiewa nudą. Nic śmiesznego, ani ciekawego. Rozczarowanie. 3/10

Apartament/ Wicker Park 2004
Zakręcony trochę, przez co trochę nie zrozumiały zwłaszcza, że oglądałam go robiąc coś i były momenty gdzie traciłam wątek. Może gdybym się skupiła na oglądaniu byłoby lepiej. 5/10

Król Lew II: czas Simby/ Lion King II: Simba's Pride
1998
Choć pierwszą część oglądałam już dawno to zwróciłam uwagę, że w tej części dubbing Simby został zmieniony - co moim zdanie nie wpłynęło dobrze. Jakoś mi nie pasowało. Dobrze, że głosy Timona i Pumby zostały te same. Kamiński i Tyniec są rewelacyjni w tych rolach. Słabszy od pierwszej części, ale sympatyczny i przyjemny do oglądania. Muzycznie sporo słabszy od "jedynki" 7,5/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 11:26   #788
karolina09
Rozeznanie
 
Avatar karolina09
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 584
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ja popadłam ostatnio w prawdziwą woodymanię i sama się sobie dziwię, że kiedyś Allen był dla mnie dziwakiem, a jego filmy - żałosne.

Vicky Cristina Barcelona - 8/10
- nareszcie udało mi się obejrzeć i jestem zachwycona. Świetny narrator, wspaniały scenariusz, fabuła przypomina wprawdzie brazylijskie telenowele ale można to Woody'emu wybaczyć, sporo zabawnych momentów, cudowny klimat Barcelony, piękne ujęcia no i Scarlett <3
Klątwa Skorpiona - 8/10 - przyjemna komedia, tym razem fabuła zasługuje na owacje, dużo zabawnych scen i uroczy Woody po obu stronach kamery.
Życie i cała reszta - 8/10 - dowcipne dialogi, tym razem czarujący klimat Nowego Jorku i cudowna Ricci.

Dzisiaj zabieram się za Annie Hall .
__________________
moje inspiracje

last.fm
karolina09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 16:44   #789
kllipinska
Raczkowanie
 
Avatar kllipinska
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 147
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Również ostatnio obejrzałam Vicky Christina Barcelona - jak dla mnie 7/10, ciekawa historia, warto obejrzeć zwłaszcza ze względu na Scarlett i Cruz:P

Idealny facet dla moje dziewczyny - 9/10 - obsada prawie że identyczna jak w Lejdis, bardzo mi przypadł do gustu, świetna gra aktorów

Wyznania zakupoholiczki - 6/10 - dla mnie ma bardzo podobny klimat do "Diabeł ubiera się u Prady", ogólnie zabawny wątek uzależnienia od zakupów, generalnie ok ale bez porywu

Wzgórza mają oczy - 5/10 - ogólnie starszy film ale dopiero niedawno miałam okazję go zobaczyć No więc horrorek-kopia motywu "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" i "Drogi bez powrotu" - jedziemy na wycieczkę, jakiś dziwny koleś z opuszczonej stacji benzynowej proponuję skrót i ups, zabłądziliśmy, trafiamy na osadę dziwnych ludzi/stworów no i wiadomo co dalej gdybym nie oglądała wcześniej wymienionych filmów może by mnie zachwycił a tak - mocno średni

Jeszcze raz - 6/10 -
ot. taki sobie lekki przyjemny filmik, ogólnie nic zachwycającego, bez porównania z "Nigdy w życiu!" ale obejrzałam bo b.lubię Stenkę Cypryański też niczego sobie:P ale aktorka odgrywająca rolę córki Stenki (Kasia) jakoś mi nie pasowała tam
kllipinska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 20:34   #790
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Annie Hall- dobry film w reżyserii i scenariuszu Woodego Allena, z Diane Keaton w roli głównej. Podobało mi się tam bardzo dużo rzeczy- gra aktorów,dialogi,scenerie, interesująca fabuła. Ciężko mi powiedzieć czy jest to film któremu dałabym ,,max' punktów,ale chyba tak jest. 10/10
Vicky Cristina Barcelona- ciekawy film,też Allena. Podobała mi się tam P.Cruz, która świetnie zagrała Marię Elenę,ale nie wiem czy tak świetnie żeby dostać Oskara...Powracając do filmu- w sumie historia dość prosta, a mimo to przedstawiona w taki sposób że zaczęłam się zastanawiać nad tym do czego człowiek może się posunaćWięc chyba nie jest to kiepski film, jednak maxa mu nie dam, ze względu na to że nie podobała mi się tam.np gra S.Johannson i niektóre wątki(np.ten z judy-która nagle zrobila aferę że jej siostrzenica zdradziła męża...)..7/10
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 23:44   #791
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Droga do szczęścia- Po tym filmie spodziewałam się czegoś lepszego bardziej dynamicznego...Bardzo przewidywalna i momentami monotonna fabuła.
Brawurowe zagranie Kate Winslet przy której wartość DiCaprio drastycznie spada
6,5 na 10
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-20, 10:58   #792
Schoko
Wtajemniczenie
 
Avatar Schoko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 517
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Harry Potter i Książe Półkrwi - były już lepsze części Harry'ego... Owszem, było wiele śmiesznych momentów, ale dużo też pominęli, pozmieniali, olali, co mi się osobiście nie spodobało. 6/10

Joe Black - bardzo fajna fabuła i dobry pomysł na film, jednakże miałam wrażenie, że to wszystko za długo się ciągnęło, uważam, że 3 godziny na taki film to za dużo. Mimo to siedziałam i oglądałam do środka, bo byłam ciekawa jak się skończy. 6/10
__________________

Schoko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 11:43   #793
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

KacVegas- spodziewałam się czegoś innego po tylu świetnych opiniach znajomych, komedia owszem inna, było sporo śmiesznych wątków, ale aż tak mną nie zachwyciła. 6/10

Wrogowie publiczni- momentami zasypiałam ( przemęczenie daje mi się we znaki), momentami nawet wzruszyłam się, dobra obsada aktorska ( ahh ten Johny) jednak według mnie jednak rola Depp'a nie była jakaś rewelacyjna wolę go w piratach, ot taki film o ganksterach, nie w moim stylu i może dlatego taka ocena. Dla mnie tylko 7/10
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 15:28   #794
tyska85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z wrocławia ;)
Wiadomości: 236
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Kac Vegas typowa amerykańska komedia,jak najbardiej do obejrzenia,wiele śmiesznych scen,jedynie wątek z dzieckiem jak siedzieli przy stoliku przy basenie mi się nie podobała. Ale ogólnie oki,szczególnie Bradley... 8/10
The Proposal - kolejna amerykańska komedia,tym razem romantico.
Duże podobieństwo z "Poznaj moich rodziców",szczególnie jak są na Alasce. Na wolnym wieczór można spokojnie obejrzeć. 7/10
tyska85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 16:55   #795
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dom z mgły i piasku- obejrzany wczoraj w tv.
Ogólnie byłam pozytywnie nastawiona, bo lubię czasem obejrzeć dramat psychologiczny. Ten przez jakąś godzinę był ok. Jednak pod koniec wszystko się posypało. Kompletny brak logiki.
Spoiler:
Brak logiki przejawia się w scenach końcowych. Po pierwsze- pan szeryf. Przespał się z dziewczyną i odrazu odchodzi od żony. Trochę nierealne. Po pierwszej nocy??
Nastepnie- dziewczynie zależało na domu, bo nie powiadomiła matki o starcie. Więc dlaczego potem godzi się na pieniądze? I już nie panikuje, nie zawodzi, martwi się tylko tym, że zdobędzie te pieniądze w nielegalny sposób. Nie zalezy jej już na domu?
Kolejny przykład- strzelanina. To "rozwaliło" mnie już zupełnie. Po co ten dzieciak zabrał mu broń i wołał policję? Nie lepiej było zrzucić broń ze schodów i wtedy wołać? A ojciec też nie zareagował. Przecież bez broni nic by się nie stało.
Scena w toalecie oraz zachowanie pana policjanta po próbie samobójstwa tej dziewczyny też są niedorzeczne. Nie zawiózł jej do szpitala?
Czy tylko ja mam takie odczucia?
Koniec moich odczuć spojlerowych

Ogólnie film fajny, scena samobójstwa przejmująca, ale te "niedorzeczności" troszkę film zepsuły.

Jak dla mnie 6/10.
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 18:40   #796
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez kathy8998 Pokaż wiadomość
Dom z mgły i piasku- obejrzany wczoraj w tv.
Ogólnie byłam pozytywnie nastawiona, bo lubię czasem obejrzeć dramat psychologiczny. Ten przez jakąś godzinę był ok. Jednak pod koniec wszystko się posypało. Kompletny brak logiki.
Spoiler:
Brak logiki przejawia się w scenach końcowych. Po pierwsze- pan szeryf. Przespał się z dziewczyną i odrazu odchodzi od żony. Trochę nierealne. Po pierwszej nocy??
Nastepnie- dziewczynie zależało na domu, bo nie powiadomiła matki o starcie. Więc dlaczego potem godzi się na pieniądze? I już nie panikuje, nie zawodzi, martwi się tylko tym, że zdobędzie te pieniądze w nielegalny sposób. Nie zalezy jej już na domu?
Kolejny przykład- strzelanina. To "rozwaliło" mnie już zupełnie. Po co ten dzieciak zabrał mu broń i wołał policję? Nie lepiej było zrzucić broń ze schodów i wtedy wołać? A ojciec też nie zareagował. Przecież bez broni nic by się nie stało.
Scena w toalecie oraz zachowanie pana policjanta po próbie samobójstwa tej dziewczyny też są niedorzeczne. Nie zawiózł jej do szpitala?
Czy tylko ja mam takie odczucia?
Koniec moich odczuć spojlerowych

Ogólnie film fajny, scena samobójstwa przejmująca, ale te "niedorzeczności" troszkę film zepsuły.

Jak dla mnie 6/10.
Wiesz co ja też może teraz oceniając film,tak bardziej na trzeźwo myślę że parę rzeczy jest nielogicznych.Mimo to także po takiej chłodnej kalkulacji oceniłabym ten film bardzo wysoko,bo mnie wzruszył i tyle.Może się teraz troszkę łudzę ale wydaje mi się,że nie sam film był momentami pozbawiony logiki a jedynie postępowanie policjanta zakochanego w dziewczynie.Ale to jak najbardziej musiało być zamierzone więc wolę nie wnikać,bo mimo wszystko Dom z piasku i mgły silnie na mnie podziałał.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 19:24   #797
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Wiesz co ja też może teraz oceniając film,tak bardziej na trzeźwo myślę że parę rzeczy jest nielogicznych.Mimo to także po takiej chłodnej kalkulacji oceniłabym ten film bardzo wysoko,bo mnie wzruszył i tyle.Może się teraz troszkę łudzę ale wydaje mi się,że nie sam film był momentami pozbawiony logiki a jedynie postępowanie policjanta zakochanego w dziewczynie.Ale to jak najbardziej musiało być zamierzone więc wolę nie wnikać,bo mimo wszystko Dom z piasku i mgły silnie na mnie podziałał.
Hmm... ja chyba jestem osobą, która bardzo ceni sobie w filmach logikę i schematy. I pewnie dlatego zwracam uwagę na takie szczegóły. Zawsze po filmie komentuję, że nie wszystko 'trzymało się kupy" albo że coś jednak nie pasowało.
Jak wspomniałam, film też mnie wzruszył i poruszył, ale właśnie ze względu na tą końcówkę, oceniłam go tak a nie inaczej.
Być może faktycznie, takie było zamierzenie... Mimo wszystko polecam, bo jak wspomniałam film jest poruszający i osobiście również się wczułam w tą historię.
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 20:07   #798
kiikaaa
Raczkowanie
 
Avatar kiikaaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 305
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez czarny flamaster Pokaż wiadomość
[B]W cieniu chwały

Stary, kocham cię

Nie znalazłam ostatnio żadnej dobrej komedii... Ta też nie jest specjalne. Młody facet żeni się, ale uświadamia sobie, że nie ma prawdziwego przyjaciela, który mógłby być jego świadkiem. Poznaje więc kolesia, który wręcz wywraca jego życie do góry nogami. Film momentami naprawdę zabawny, chwilami jednak monotonny. Rozumiem jednak reżyserów i scenarzystów, trudno stworzyć film o męskiej przyjaźni w dzisiejszym świecie, by nie wyglądała ona dwuznacznie

5/10 zobaczyć i zapomnieć
mnie osobiście też nei przypadła do gustu ta komedia.. taki film obejrzany dla zabicia czasu.. ona, on, bla bla bla i happy end
__________________

Pocztówkowy Świat Kiki

Filmy 2014:
38
Filmy 2013:

94


kiikaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 12:09   #799
uulleennccjjaa
Raczkowanie
 
Avatar uulleennccjjaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 195
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Ostatni dom po lewej-duuuuużo krwi i scen brutalnych. Film bardzo przewidywalny.
__________________
"I believe I can fly!"
uulleennccjjaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-21, 15:01   #800
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Ba'al" - porażka. Nie wiem czego się spodziewałam, ale to i tak przeszło moje najśmielsze oczekiwania Film niskobudżetowy, niestety idzie za tym niska fantazja i polot. Fabuła przewidywalna do bólu, więc moja mina do ostatniej minuty wyrażała się tak: (dobiła mnie fantastyczna gra pani wielkiej archeolog, która na wykopki odkrywczo-archeologiczne przyjechała odpicowana jak na galę, w białej kurteczce z pełnym makijażem). W sumie to oglądałam jedym okiem robiąc ciekawsze rzeczy, bo nic nie mogło przykuć większej uwagi. 0/10

"Różowa pantera 2" - rewelacja Uśmiałam się jak rzadko kiedy! Inspektor Jacques Clouseau jest nie do przebicia. Fabuła lekko na odwal się, ale i tak zależało mi na gagach i śmiesznych scenach (wizyta u papieża i scena mycia głowy szamponem z hohoba ). Dodatkowo mój uwielbiany Jean Reno (dziwnie się go słucha jak mówi po angielsku ). 7/10

"Sweeney Todd - Demoniczny golibroda z Fleet Street" - cudeńko - Johnny Depp śpiewający Broadway'owski musical w filmowym wydaniu, ze świetną obsadą i demonicznym klimatem, potrafiącym zamroczyć najbardziej optymistyczne serca Ach, mało mi! Historia opowiedziana ciekawie i sprawnie, choć bez happy end'u, to wciąż zachwycajaca.Aktorzy - Depp, wiadomo, na szóstkę, ale sędzia Turpin, czyli Alan Rickman, wow, fenomenalny! Odejmuję punkcik za Mrs. Lovett, nie przepadam za tą aktorką i drażniła mnie nieco. 9/10
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 18:48   #801
Evangeline11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Miasto Aniołów
Wiadomości: 90
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Dom z piasku i mgły" ze wspaniałą Jennifer Connelly- poruszająca opowieść o ludziach, których połączył pewien dom... Nie spodziewałam się, że ten film poruszy mnie tak bardzo, ale jednak. 7,5/10.
"Droga do przebaczenia"- film ukazuje historię ojca (Joaquin Phoenix) , który pragnie na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość mężczyźnie (Mark Ruffalo)winnemu tragicznej śmierci ukochanego synka... To emocjonująca opowieść ze świetnymi kreacjami aktorskimi, warta polecenia. 7/10.
"Joe Black"- byłam wściekła, że nie odkryłam takiej perełki dużo wcześniej! Wspaniały film z równie wspaniałymi rolami: Brada Pitta jako tytułowego Joe Blacka i Anthony'ego Hopkinsa jako Williama Parrisha. Tego filmu wprost nie da się zapomnieć i powiem szczerze, że uroniłam kilka łez na koniec. Może to z żalu, że akurat tak wszystko się potoczyło, a może dlatego, że film już się skończył... Bądź, co bądź- rewelacyjny, choć długi, film- 8,5/10.
__________________
nie wierzyłam, nie czekałam,
nie przeczułam
w głębi snu,
że jeżeli gdzieś jest niebo,
to tu...
Evangeline11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 20:08   #802
zły jeż
Raczkowanie
 
Avatar zły jeż
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 214
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Ludzkie dzieci" - film science-fiction, dobrze się zapowiadał, ale nie podobał mi się. Jest to wizja przyszłości, w której już nie rodzą się ludzie dzieci. ;P Pociąga to za sobą inne zjawiska, dość zaskakujące, powiedziałabym wręcz że film nie trzyma się kupy. 2/10.

"Bracia Karamazow" - czeskiego reżysera Zelenki, baaardzo udana ekranizacja. Czeska trupa przybywa do Krakowa, by tam dać przedstawienie. Przez cały film oglądamy próbę generalną, aktorzy grają zarazem samych siebie i rodzinkę Karamazowów, co wypada bardzo ciekawie. ^^ 9/10.
__________________
napisałam post na wizażu, a powinnam się uczyć
zły jeż jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 20:16   #803
dioneja
Rozeznanie
 
Avatar dioneja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 909
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Jeszcze raz"
Film o miłości, w którym zarówno matka jak i córka poznają "swoją miłość" na wyjeździe wakacyjnym. Jak na polski film to bardzo mi się podobał, chociaż zakończenie jakby nie do końca dopracowane, nieprzemyślane.
8/10

"Niania w Nowym Jorku"
Niestety ten film jednak mnie nie zachwycił. O tyle co obsada mi się podobała, Scarlett Johansson, Alicia Keys - aktorki/piosenkarki które w tym filmie moim zdaniem zagrały naprawdę dobrze , to nieziemska ilość rzeczy odbiegała od książki co mnie bardzo raziło. Zrobili ten film bardziej pod schemat amerykańskiej komedii, które są zawsze oklepane, pomijając dość ważne, ciekawe wątki z książki. Niestety nie mogę dać więcej niż 3,5/10.
__________________

dioneja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 20:21   #804
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Przez przypadek na Kino Polska polski film wezwanie http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/126645

Wciągnął mnie, zaczyna się niczym Proces Kafki, obraz polskiej sprawiedliwości i sądownictwa czasów PRL. Na faktach.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 20:45   #805
Vampirria
Raczkowanie
 
Avatar Vampirria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Festung Breslau
Wiadomości: 479
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Bathory
Jestem swiezo po seansie-powiem szczerze ze film o zyciu "Krwawej hrabiny" nieco zawiodl moje oczekiwania jesli idzie o krwawosc i horrorowatosc- hrabine przedstawiono jako normalna kobiete nekana przez rozne duchy i obsesje, do tego nieslusznie uznana za morderczynie wszechczasow.Co nie zmienia faktu ze film mi sie podobal- zwlaszcza jesli idzie o stworzony klimat, rozmach,kostiumy i gre aktorska.Poza tym jak milo uslyszec jezyk inny od hamerykanskiego/szwabskiego/francuskiego w filmie
Za minutke poleci Kissed-pozyjom uwidim
__________________
"Zwątpiwszy w miłość i cnotę, zostaje jeszcze rozpusta..."
http://www.lastfm.pl/user/Vampirria_85
www.azja.edu.pl
Vampirria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 21:32   #806
kllipinska
Raczkowanie
 
Avatar kllipinska
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 147
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi - 8/10 - naprawdę bardzo fajny film, komedia, ale nie do zrywania boków, raczej taka pogodna, pozytywna z happy endem

Kochanice króla - 10/10
- rewelacja wręcz! Jak dotąd nie lubiłam raczej filmów kostiumowych ale ten wciągnął mnie niesamowicie świetny klimat, świetni aktorzy, intrygująca historia Naprawdę polecam

Symetria - 8/10
- dopiero teraz miałam okazję obejrzeć ten film Naprawdę dobry, przemiana głównego bohatera skłania do przemyśleń fajna rola Szyca, gorzej z odtwórcą roli Świeżaka generalnie polecam tym którzy jeszcze nie widzieli tego filmu
kllipinska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 11:41   #807
ewelinka_111
Zadomowienie
 
Avatar ewelinka_111
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 990
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cztery noce z Anną (2008) - polski film ukazujący losy mężczyzny pracującego w spalarni odpadów medycznych, którego życie upływa głównie na obserwacji Anny , jego sąsiadki. Jest w niej zakochany, jednak okazuje miłość w co najmniej dziwny sposób. Nie dąży do kontaktu, obserwuje ją z ukrycia. Typ człowieka , który przemyka pod ścianami ze spuszczoną głową, żeby tylko go nikt nie zaczepił. Jego miłość jest piękna , ale i mocno niepokojąca, ponieważ zakrada się on w nocy do jej pokoju. Sama wizja tego, że ktokolwiek mógłby przebywać ukryty w moim domu jest odrażająca. Jego wizyty nie mają jednak podtekstu erotycznego, raczej jest on takim dobrym duchem. Myślę, że postępowanie bohatera budzi skrajne emocje - pochwalać, czy potępić?
Film ponoć na faktach. Sama historia niesamowita, lecz jak dla mnie czegoś brak w tym filmie. Może to ta anachroniczność? Nie wiem, ale musiałam przesuwać niektóre sceny, gdyż właściwie nic nie wnosiły, a wręcz nudziły. Ma potencjał, jednak niewykorzystany 4/10
__________________
targowisko:
książki
ciuchy

Pain is inevitable, suffering is optional.


blog kulinarny
ewelinka_111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 12:27   #808
sublokatorka
Przyczajenie
 
Avatar sublokatorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 29
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Ostatni dom po lewej" - Dużo krwi, bardzo brutalny.Mikrofalówka na końcu była najlepsza . Ale faktycznie, bardzo przewidywalny.
sublokatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 12:37   #809
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez sublokatorka Pokaż wiadomość
"Ostatni dom po lewej" - Dużo krwi, bardzo brutalny.Mikrofalówka na końcu była najlepsza . Ale faktycznie, bardzo przewidywalny.
Wg mnie ta mikrofalówka to było najgorsze co mogli zrobić.Żenua
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 12:44   #810
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Evangeline11 Pokaż wiadomość
"Joe Black"- byłam wściekła, że nie odkryłam takiej perełki dużo wcześniej! Wspaniały film z równie wspaniałymi rolami: Brada Pitta jako tytułowego Joe Blacka i Anthony'ego Hopkinsa jako Williama Parrisha. Tego filmu wprost nie da się zapomnieć i powiem szczerze, że uroniłam kilka łez na koniec. Może to z żalu, że akurat tak wszystko się potoczyło, a może dlatego, że film już się skończył... Bądź, co bądź- rewelacyjny, choć długi, film- 8,5/10.
Chyba musiał lecieć ostatnio gdzieś w TV, bo coś za dużo relacji tego filmu naraz Ja go dawno temu oglądałam, ale pamiętam doskonale jakie wrażenie na mnie zrobił. Nie mogę być przy nim rówież obiektywna, bo Pitt to jeden z moich ulubionych aktorów
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.