Kosmetyki w ciąży (do twarzy i ciała) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-10, 13:06   #31
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: Rozstepy

hymmm moja ciocia smarowała sie Penatenem na rozstępy (dla kobiet w ciązy)podono super moje koleżanki które błyskawicznie rosły i pojawiały im sie "centki" miały porzepisany go wiec moze jest dobry???
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-21, 21:27   #32
Alicze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 8
GG do Alicze
Re: Rozstepy

Mam cudownego rocznego w tej chwili synka i całe ciało w rozstępach.Uda,brzuch,pie rsi,pośladki...Nie pomogły ani kremy które wcierałam dwa razy dziennie(Mustela,Penaten, Gerber,Avon) od pierwszego dnia w ciąży, ani oliwka którą się masowałam codziennie,ani masaże rękawicą sizalową, ani masaże ostrą rękawicą z naturalnego włosia.Byłam dosyć drobna z moich 50 kg sprzed ciąży na jej koniec ważyłam 85kg.Tak dużo przytyłam, bo dużo też jadłam ale i mały rodząc się ważył prawie 5 kg.6 z 9 miesięcy ciąży spędziłam w łóżku, pewnie dlatego też tak rosłam, mało ruchu , dużo leżenia i jedzenia.Do 8 miesiąca nie pojawił się ani jeden rozstęp.Za to potem szło jak po maśle.Charakterystyczne było to że bardzo swędziała mnie skóra, ciągle się drapałam, teraz wiem że wtedy już pękała.W tej chwili ważę już te swoje 50 kg,i jestem szczęśliwa bo bardzo źle czułam się z tym cielskiem po porodzie.Grunt że się go pozbyłam.Myślę też że pomimo tego iź majątek wydałam na kosmetyki zapobiegające rozstępom z powodzeniem zrobiłambym to drugi raz pomimo braku wyraźnych efektów.Profilaktyka jest baardzo ważna.A czy ktoś ma tendencję czy nie, to okazuje się na koniec ciąży.Moja siostra ma rozstępy, ja mam ich kopię.I chociaż byłam szczupła, miałam elastyczną skórę i 4 razy w tygodniu ćwiczyłam aerobik, step i tae bo.Na nic się to zdało.Ale smarować, masować i ćwiczyć się trzeba.Być może Tobie uda się zapobiec rozstępom.Pewnie gdybym tak nie żarła byłoby ich mniej.Ale coż.Było to takie przyjemne....codziennie placki ziemniaczane,pizza,chińsz czyzna....do oporu ile dało się upchać tyle zjadałam w przeciwnym wypadku nawet nie odchodziłam od stołu.AAAA i jeszcze batonik, codziennie, koniecznie!Cóż mogę Ci powiedzieć, smaruj się,masuj się i NIE PĘKAJ!!!
sylvii-27 napisał(a):
> Własnie,jak to u was jest lub było? Ja jestem w 27 tygodniu i narazie wszystko na dobrej drodze,ale od samego początku przeróżne mazidła...mustela,penaten ,oliwka i to tak z 3 razy dziennie.Siedze w domu to się nudzę
> Wiem,ze od genetyki wiele zależy,ale jak jest u was i kiedy zaczeły się pojawiac?
Alicze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-21, 22:06   #33
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Rozstepy

Witam, pozwólcie na parę uwag od strony terapeutycznej. Dzisiaj właśnie na szkoleniu duzo poswięcalismy tematowi rozstępów i rzecz jasna że jest to sprawa indywidualna, bardzo indywidualna, ale:

1. Wykonuję od lat spacjalistyczne masaże kobietą w ciąży, a ścislej mówiąc jest to masaż w okresie macierzyństwa: tzn. przygotowawczy, właściwy masaż ciążowy oraz rewitalizacje po porodzie. Tak więc kilka uwag moich pacjentek/klientek takze nie zaszkodzi, wymiesznych oczywiście z paroma własnymi uwagami z obserwacji doświadczeń zawodowych.

Rozstępy pojawiają się najczęściej w wyniku zmian hormonalnych a nie jak się powszechnie sądzi w wyniku nagłego napięcia i rozciągania skóry. Nagłe zmiany mozna zauważyć n. na początku ciąże, w jej końcowym etapie (no tu faktycznie działaja siły grawitacji) lub tez rozpoczynając terapię czy też antykoncepcje hormonalną.
Zmiany mozna takze obserwować podczas terami lekami sterydowymi oraz podczas nagłych, szybkich, wariackich diet, tzn. podczas szybkiej utraty lub tez przybrania na wadze.

2. Często określenie : że nie miałam wcześniej rozstępów a nagle wyszły jest błędne, one juz były a jedynie przechodzą z stany zapalnego (czerwone pasemka lub punkty) w stan zanikowy, czasem w tedy mylnie mówimy także: o juz ich nie ma, a są, tylko na ironie losu mniej widoczne.

3. Smarowałam, wcierałam, masowałam a jednak sie pojawiły, niec nie znaczy. Zastanów sie nad tym inaczej. Co by było gdybys nic nie robiła? Ups.... strach pomysleć. Bez względu na to czy rozstępy się pojawiły czy nie w ciąży należy nawilżać skórę. A masaż powinien byc regularnie wykonywany, to jest podstawa. Skuteczność wynalazków typu rękawica sizolowa jest super po porodzie, ale nie w trakcie ciąży. Dlaczego? Łatwo przecholować, podraznic naczynia i zakończenia nerwowe w skórze. No chyba ze ktos liczy na przedwczesny poród.

4. Warto do pielęgnacji "zagonić " męża lub jak to sie teraz nazywa partnera, chyba że macie problem w postaci: nie bedzie facet swiadkiem moich zmian ciała i zblizy sie do mnie ewentualnie kilka tygodni lub miesięcy po porodzia. Okazuje się że taka postawa jest dosyc częsta. Może zamiast tego jego krytyczne oko zauważy niewielkie jeszcze zmiany na udach, posladkach czy podbrzuszu.

5.Masaż delikatnie wykonywany w ciąży przez partnera nie tylko odpręży obrzmiałe nogi, zbolałe plecy ale także zmniejszy rozstępy. Masaż to podwalina profilaktyki rozstępów.

6. Nawet jeżeli juz mamy rozstępy, to należy o nie zadbać, bynajmniej nie jest tak że są i już. Mają tendencje do rozciągania. Masaż ma przede wszystkim pozwolic w polepszeniu ukrwienia i uelastycznienia skóry.

7. W drugą stronę kiedy po kilku latach zacharowany tatus przypomni sobie o siłowni, dobrej diecie i sparcie możecie odwdzieczyć sie masując miejsca gdzie jemu pojawią się rozstępy po wysiłku na siłowni. Słowem nic w naturze nie ginie.

Ot tak tyle komentarza.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-22, 09:09   #34
Alicze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 8
GG do Alicze
Re: Rozstepy

Mam świadomość tego że gdybym niczym się nie smarowała byłoby jeszcze gorzej. Ale ja od 15 roku życia rano i wieczorem wcieram balsam w ciało, jak nie nawlżający to ujędrniający itp.A jjeśli chodzi o masaż sizalową rękawicą to rzecz jasna że w czasie ciaży trzeba się masować nie tylko po brzuchu, ja miałam zagrożenie wczesnego porodu od 3 miesiąca ciąży, więc masowałam tylko pośladki i uda.Podejrzewam że gdyby nie to byłoby jeszcze gorzej.Ale chciałam zapytać czy jakieś kremy wybielające rozjaśnią troszke blizny?Jeśli tak to jakie?Czy raczej nie ma na to co liczyć?I pisze Pan że masaż pomoże.Spróbujemy!
Alicze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-22, 12:31   #35
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: Rozstepy

Ja mam 4 tygodnie do porodu, odpukać, na razie ani jeden rozstęp się nie pojawił. Ale jeszcze się nie cieszę, bo jak napisała Ola, jej kumpeli 2 tyg. przed porodem "wyszły"...Za to cellulit na pupie dosyć nawet...Smaruję się balsamem, ale takim zwykłym, nie żadnym na rozstępy, wiem, że to raczej genetyczna sprawa, ale nawilżac trzeba. Do tej pory przytyłam około 11 kg, to chyba nie tak dużo. Wyglądam prawie tak jak przed ciążą + śmieszny, sterczący brzuszek jak piłka! Martwię się jednak o biust, na razie specjalnie nie uróśł, ale wiem, że po porodzie gwałtownie się powiększa i tu mogą się pojawić rozstępy dopiero po porodzie....No nic, jak na razie moje obawy o wygląd są coraz mniejsze, za to STRACH PRZED PORODEM rośnie z dnia na dzień....
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-22, 21:38   #36
sylvii-27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 62
Re: Rozstepy

Czyli tak jak myslałam ,każda z nas przechodzi wszystko na swój sposób.Ja również zdaje sobie sprawę ,ze moga się jeszcze pojawic ,ale przynajmniej będe miała ta świadomość ,ze na wszystkie sposoby zadbałam aby sie nie pojawiły,reszta to już genetyka
Teraz mam inne zmartwienie,musze iść na 3 dni do szpitala w celu zdiagnozowania wysokiego cukru,ale na szczęscie to dopiero po świetach.
Serdecznie juz światecznie pozdrawiam wszystkie mamusie
sylvii-27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-22, 23:07   #37
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Rozstępy

Ja w czasie ciąży kupiłam sobie specjalny preparat na rozstępy, ale mój ginekolog powiedział, że to nic nie pomaga i mam stosować oliwkę dla dzieci. Smarowałam się tą oliwką aż do porodu. Niestety nic to nie pomogło. Mam rozstępy na udach, piersiach, brzuchu, pośladkach, ale nie przeszkadza mi to. Na początku były bordowe, ale z czasem zjaśniały. W szkole rodzenia prowadząca mówiła nam, że jej znajoma ma rozstępy aż do kolan i latem nie może chodzić w krótkich spódniczkach. To jest dopiero szok. Moja mama też ma rozstępy, więc u mnie to jest dziedziczne.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-02, 21:24   #38
ansim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 25
Re: Rozstepy

Ja używałam Penaten od początku ciąży i pół roku po porodzie i bardzo sobie chwalę . Zarówno w pierwszej ciąży jak i drugiej przytyłyłam 16,5 kg, ponadto wszystko mi szło w brzuch ( jak ktoś patrzył na mnie z tyłu to nie powiedziałby, że jestem w ciąży, ale jak stanęłam bokiem to brzuch był oogromny ). Mam tylko trzy maleńkie rozstępy przy pępku (dwa po pierwszym, trzeci po drugim), ale to było nie uniknione ponieważ moi synkowie wypychali mi go ( pierwszy piąstką, drugi kolanem). Przy drugiej ciąży wydawało mi się, że będę miała duże rozstępy, gdyż się pojawiły, ale dwa miesiące po porodzie rozpłynęły się:bic: .
ansim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-04, 11:06   #39
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: Rozstepy

Dziękuję za wykład profesjonalisty


bodyworker napisał(a):
> > 4. Warto do pielęgnacji "zagonić " męża lub jak to sie teraz nazywa partnera, chyba że macie problem w postaci: nie bedzie facet swiadkiem moich zmian ciała i zblizy sie do mnie ewentualnie kilka tygodni lub miesięcy po porodzia. Okazuje się że taka postawa jest dosyc częsta. Może zamiast tego jego krytyczne oko zauważy niewielkie jeszcze zmiany na udach, posladkach czy podbrzuszu.
>
> 5.Masaż delikatnie wykonywany w ciąży przez partnera nie tylko odpręży obrzmiałe nogi, zbolałe plecy ale także zmniejszy rozstępy. Masaż to podwalina profilaktyki rozstępów.
>
>

Edytowane przez olencja
Czas edycji: 2011-12-02 o 11:57
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 11:29   #40
Izabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 24
GG do Izabela
problemy z cerą w ciązy

jestem w piatym miesiący, czy wam też tak sie popsuła cera w ciąży?moja nie dośc że zawsze była mieszana, z problemami i b. wrażliwa to teraz jest jeszcze gorzej;z jednej strony próbuję preparatów oczyszczajacych żeby ją odtłuścić i pozbyć się wyprysków, z drugiej strony jest permanentnie podrażniona i zaczerwieniona, więc tego typu kosmetyki(np. żel loreal z serii pure zone do mycia twarzy) okazują się za mocne i zbyt podrażniaja;właściwie to nie wiem czy wybrac sie do dermatologa czy może do kosmetyczki?(tutaj obawiam się że zaproponuję mi czyszczenie i będę wyglądac jak upiór, tak jak to było ostatnio)może macie jakieś dla mnie propozycje co z tym zrobić? Izabela
Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 11:29   #41
Izabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 24
GG do Izabela
problemy z cerą w ciązy

jestem w piatym miesiący, czy wam też tak sie popsuła cera w ciąży?moja nie dośc że zawsze była mieszana, z problemami i b. wrażliwa to teraz jest jeszcze gorzej;z jednej strony próbuję preparatów oczyszczajacych żeby ją odtłuścić i pozbyć się wyprysków, z drugiej strony jest permanentnie podrażniona i zaczerwieniona, więc tego typu kosmetyki(np. żel loreal z serii pure zone do mycia twarzy) okazują się za mocne i zbyt podrażniaja;właściwie to nie wiem czy wybrac sie do dermatologa czy może do kosmetyczki?(tutaj obawiam się że zaproponuję mi czyszczenie i będę wyglądac jak upiór, tak jak to było ostatnio)może macie jakieś dla mnie propozycje co z tym zrobić? Izabela
Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-21, 14:43   #42
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Re: problemy z cerą w ciązy

Ja niestety też miałam problemy z wypryskami. Polecono mi, żeby nie przemywać ich alkoholowymi tonikami, bo na dłużej zostaną plamy (które zresztą też gościły w czasie ciąży na mojej buzi). No i tak doczekałam do porodu, a potem wszystko się jakoś zagoiło. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość - a twarz myłam żelem Eva medica, a ostatnio odkryłam łagodny żel do cery mieszanej Mat Komfort z Kolastyny. Polecam - mam cerę wrażliwą, a on nie powoduje podrażnień.
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 14:43   #43
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Re: problemy z cerą w ciązy

Ja niestety też miałam problemy z wypryskami. Polecono mi, żeby nie przemywać ich alkoholowymi tonikami, bo na dłużej zostaną plamy (które zresztą też gościły w czasie ciąży na mojej buzi). No i tak doczekałam do porodu, a potem wszystko się jakoś zagoiło. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość - a twarz myłam żelem Eva medica, a ostatnio odkryłam łagodny żel do cery mieszanej Mat Komfort z Kolastyny. Polecam - mam cerę wrażliwą, a on nie powoduje podrażnień.
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 08:37   #44
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: problemy z cerą w ciązy

Izunia współczuje przezywałam to samo koszmar, to mało powiedziane nie dość, ze pysk cały w syfkach, to dodatkowo - plecy, ramiona- czułam sie jak rasowa biedronka pomogło : przeczekanie, nie wkurzanie sie, nawilzanie, totalne odstawienie wszystkich inwazyjnych kosmetyków na pryszcze- jedyne co stosowałam to tonik Dax Cosmetics "czysta cera" - opinie znajdziesz w KW, ale on to mnie NIGDY nie zawiódł o tej starej wersji mówie

Kosmetyczka nie chciała sie porywać na moje pryszcze, bo powiedziała, ze przy mojej cerze w ciazy łatwo moze dojsc do zakazenia no i musiałam sie meczyc

meczyło mnie to wszystko do konca własnie 5 m-ca..od 6 tego mam tzw spokój świety cierpliwości słoneczko

teraz jestem w początku 9 m-ca i buziak jest przyzwoity rzekłabym nawet

wytrzymaj jeszcze troszke i NAWILŻAJ tak mi poleciła AgaZ i zastosowałam i..podziałało piekne miesiące ciąży przed Tobą - no moze z wyjątkiem 8 i 9

całuchy
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 08:37   #45
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: problemy z cerą w ciązy

Izunia współczuje przezywałam to samo koszmar, to mało powiedziane nie dość, ze pysk cały w syfkach, to dodatkowo - plecy, ramiona- czułam sie jak rasowa biedronka pomogło : przeczekanie, nie wkurzanie sie, nawilzanie, totalne odstawienie wszystkich inwazyjnych kosmetyków na pryszcze- jedyne co stosowałam to tonik Dax Cosmetics "czysta cera" - opinie znajdziesz w KW, ale on to mnie NIGDY nie zawiódł o tej starej wersji mówie

Kosmetyczka nie chciała sie porywać na moje pryszcze, bo powiedziała, ze przy mojej cerze w ciazy łatwo moze dojsc do zakazenia no i musiałam sie meczyc

meczyło mnie to wszystko do konca własnie 5 m-ca..od 6 tego mam tzw spokój świety cierpliwości słoneczko

teraz jestem w początku 9 m-ca i buziak jest przyzwoity rzekłabym nawet

wytrzymaj jeszcze troszke i NAWILŻAJ tak mi poleciła AgaZ i zastosowałam i..podziałało piekne miesiące ciąży przed Tobą - no moze z wyjątkiem 8 i 9

całuchy
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 13:02   #46
Agga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 45
Re: problemy z cerą w ciązy

Witaj,
przede wszystkim nie przesadzaj z wysuszaniem cery, a najlepiej odstaw kosmetyki typowo antytradzikowe. Moze zacznij traktowac cere bardziej jak typowo wrazliwa? Polecam serie Oligo z AA oraz dermokosmetyki, np. z Avene czy La Rocha. Staraj sie, zeby byla dobrze nawilzona, jesli peeling to enzymatyczny, no i nie opalaj za bardzo twarzy.
Ja zaczelam obecnie 5 m-c i rowniez mam podobne klopoty. Zauwazylam, ze zaczely sie pojawiac drobne przebarwienia, wiec chyba pora na krem z wyzszym filtrem.


pozdrawiam
Agga + 17 tyg Brzuszek
Agga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 13:02   #47
Agga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 45
Re: problemy z cerą w ciązy

Witaj,
przede wszystkim nie przesadzaj z wysuszaniem cery, a najlepiej odstaw kosmetyki typowo antytradzikowe. Moze zacznij traktowac cere bardziej jak typowo wrazliwa? Polecam serie Oligo z AA oraz dermokosmetyki, np. z Avene czy La Rocha. Staraj sie, zeby byla dobrze nawilzona, jesli peeling to enzymatyczny, no i nie opalaj za bardzo twarzy.
Ja zaczelam obecnie 5 m-c i rowniez mam podobne klopoty. Zauwazylam, ze zaczely sie pojawiac drobne przebarwienia, wiec chyba pora na krem z wyzszym filtrem.


pozdrawiam
Agga + 17 tyg Brzuszek
Agga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 13:19   #48
Izabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 24
GG do Izabela
Re: problemy z cerą w ciązy

dzięki za rady!nie używam przeciwtrądzikowych,wiem że to by mi nie pomogło,na dzień używam neutrogeny nawilżającej z filtrem 15,na noc matujący loreal, no i nie wychodzę bez podkładu i pudru,wtedy wygladam ok.
izabela +22tygodniowy brzuszek
Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 13:19   #49
Izabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 24
GG do Izabela
Re: problemy z cerą w ciązy

dzięki za rady!nie używam przeciwtrądzikowych,wiem że to by mi nie pomogło,na dzień używam neutrogeny nawilżającej z filtrem 15,na noc matujący loreal, no i nie wychodzę bez podkładu i pudru,wtedy wygladam ok.
izabela +22tygodniowy brzuszek
Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-10, 15:46   #50
Izabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 24
GG do Izabela
Re: problemy z cerą w ciązy

jak to jest w tym 9 miesiącu? słyszałam że juz cięzko cokolwiek zrobic czy się ruszyć no i tylko czeka sie na narodziny;u mnie leci 6 mies, i czuje się super, naprawdę nie mam praktycznie żadnych dolegliwości"ciążowych", przytyłam w sumie 6 kg dotychczas,a mój man twierdzi że wygłądam pięknie z "balonikiem", mamy mieć chłopczyka!
moja cera jakoś sama z siebie zaczyna sie poprawiać, no bez cudów może ale jest troszke lepiej!pozdrawiam Izabela
Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 15:46   #51
Izabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 24
GG do Izabela
Re: problemy z cerą w ciązy

jak to jest w tym 9 miesiącu? słyszałam że juz cięzko cokolwiek zrobic czy się ruszyć no i tylko czeka sie na narodziny;u mnie leci 6 mies, i czuje się super, naprawdę nie mam praktycznie żadnych dolegliwości"ciążowych", przytyłam w sumie 6 kg dotychczas,a mój man twierdzi że wygłądam pięknie z "balonikiem", mamy mieć chłopczyka!
moja cera jakoś sama z siebie zaczyna sie poprawiać, no bez cudów może ale jest troszke lepiej!pozdrawiam Izabela
Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 16:11   #52
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: problemy z cerą w ciązy

Izabela napisał(a):
> jak to jest w tym 9 miesiącu? słyszałam że juz cięzko cokolwiek zrobic czy się ruszyć no i tylko czeka sie na narodziny;u mnie leci 6 mies, i czuje się super, naprawdę nie mam praktycznie żadnych dolegliwości"ciążowych", przytyłam w sumie 6 kg dotychczas,a mój man twierdzi że wygłądam pięknie z "balonikiem", mamy mieć chłopczyka!
> moja cera jakoś sama z siebie zaczyna sie poprawiać, no bez cudów może ale jest troszke lepiej!pozdrawiam Izabela

Ja co prawda dopiero ósmy zaczęłam, ale mogę Ci juz powiedzieć, że to prawda z tym trzecim trymesterm - to już nie jest bajka.
Jeszcze na poczatku siódmego miesiąca sądziłam, że to niemożliwe, że mnie to ominie, ale nic z tego - dosłownie z dnia na dzień pojawiły się rozstępki na brzuchu, ociężałość, zadyszki częstsze niż wcześniej i takie ogólne zmęczenie tym stanem.
My tez będziemy mieli chłopczyka.
U mnie z cerą od poczatku nie było żadnych problemów a w dodatku wzmocniły mi się włosy i paznokcie.
I ja tez przytyłam dotychczas zaledwie 5kg.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 16:11   #53
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: problemy z cerą w ciązy

Izabela napisał(a):
> jak to jest w tym 9 miesiącu? słyszałam że juz cięzko cokolwiek zrobic czy się ruszyć no i tylko czeka sie na narodziny;u mnie leci 6 mies, i czuje się super, naprawdę nie mam praktycznie żadnych dolegliwości"ciążowych", przytyłam w sumie 6 kg dotychczas,a mój man twierdzi że wygłądam pięknie z "balonikiem", mamy mieć chłopczyka!
> moja cera jakoś sama z siebie zaczyna sie poprawiać, no bez cudów może ale jest troszke lepiej!pozdrawiam Izabela

Ja co prawda dopiero ósmy zaczęłam, ale mogę Ci juz powiedzieć, że to prawda z tym trzecim trymesterm - to już nie jest bajka.
Jeszcze na poczatku siódmego miesiąca sądziłam, że to niemożliwe, że mnie to ominie, ale nic z tego - dosłownie z dnia na dzień pojawiły się rozstępki na brzuchu, ociężałość, zadyszki częstsze niż wcześniej i takie ogólne zmęczenie tym stanem.
My tez będziemy mieli chłopczyka.
U mnie z cerą od poczatku nie było żadnych problemów a w dodatku wzmocniły mi się włosy i paznokcie.
I ja tez przytyłam dotychczas zaledwie 5kg.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 16:58   #54
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: problemy z cerą w ciązy

hej mała czarna! poluję na Ciebie od paru dni! dostałaś maila? odezwij się, bo nie wiem co mam robić z tym Chance - kolejka do niego się ustawiła
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 16:58   #55
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: problemy z cerą w ciązy

hej mała czarna! poluję na Ciebie od paru dni! dostałaś maila? odezwij się, bo nie wiem co mam robić z tym Chance - kolejka do niego się ustawiła
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 19:52   #56
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: problemy z cerą w ciązy

No hej!
Odpisałam wczoraj rano, po 9...
Nie dostałaś?
Zaraz sprawdzę, czy mam jeszcze w wysłanych i prześlę ponownie.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 19:52   #57
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: problemy z cerą w ciązy

No hej!
Odpisałam wczoraj rano, po 9...
Nie dostałaś?
Zaraz sprawdzę, czy mam jeszcze w wysłanych i prześlę ponownie.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 12:58   #58
Galaretka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 11
GG do Galaretka
jakie kosmetyki w ciąży?

Witam wszystkie Wizażanki w upalny dzień! Proszę - pomóżcie! Właśnie się dowiedziałam, że będę mamą! I mam w związku z tym pytanie - jakich kosmetyków wolno (a jakich nie) mi używać, aby nie zaszkodzić maleństwu? Jeśli macie
jakieś doświadczenia - podzielcie się - proszę!!! To dla mnie bardzo bardzo ważne!!!
Galaretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 13:24   #59
brunhi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6
Re: jakie kosmetyki w ciąży?

Gratulacje!!
Ja stosowałam kilka zasad:
-nie "inhalować się" lakierem do włosów (nabierałam powietrza, psikałam się szybko i uciekałam z łazienki, fryzjerkę prosiłam, żeby lakier ograniczyła),
-malowanie paznokci tylko lakierami bez toluenu i innych tym podobnych (ten warunek spełniaja lakiery inglota oraz zapewne też inne, ale nie wiem jakie),
-co do farbowania włosów, to są sprzeczne opinie, ale mnie wszyscy znajomi lekarze mówili, że można, tyle że ja raczej nie farbuję,
-podobno niekorzystne jest stosowanie kosmetyków z kofeiną, ale ja się tym zupełnie nie przejmowałam i stosowałam to, na co miałam ochoctę,
-trzeba bardzo uważać na aromaterapię!! szczególnie na początku ciąży żadnej lawendy 9są też inne zastrzeżenia, ale ich już nie pamiętam),
-koniecznie dbaj o biust, szczególnie jeśli zamierzasz karmić piersią, no i zadbaj o miejsca narażone na rozstępy. oczywiście kosmetyki musteli "9 mois" są godne polecenia, ja ich uzywałam. Co prawda zrobiły mi się w dwu miejscach rozstępy, ale wystąpiły akurat w momencie, kiedy z lenistwa zaniedbałam smarowanie. Poza tym teraz, kiedy wróciłam do przedciążowej wagi (a przybrałam 22 kilo!) są już mało widoczne. Stosowałam też specyfik "fissan", także dobry, ale kosmetyki musteli nie są takie okropnie tłuste, więc w końcu przeszłam na nie;
-ostrożnie też z masażami, wiem, że dermika ma specjalne dla kobiet w ciąży. Co do tych masazy to ostrzeżenia są bardzo sensowne, bo ja prawie zemdlałam po zupełnie niewinnym masazyku głowy podczas mycia u fryzjera!

Na razie tyle,jeśli coś mi się jeszcze przypomni, to się odezwę.

Aha, gorące kąpiele wykluczone, temperatura Twojego ciała nie powinna się podnieść powyżej 38 stopni! Ciepłe kąpiele natomiast jak najbardziej polecane. Możesz sobie od razu kupić kąpielowy termometr, przyda sie potem i tak przy dziecku
No i same zakazy przyszły mi do głowy. A główne przesłanie na ciążę to przecież: rozpieszczaj swoje ciało, należy mu się to za pracę, którą wykona
brunhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 13:40   #60
Galaretka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 11
GG do Galaretka
Re: jakie kosmetyki w ciąży?

Bardzo Ci dziękuję, brunhi, jesteś kochana że dzielisz się ze mną tym wszystkim. Ja na razie jestem bardzo ale to bardzo przerażona - to będzie moje pierwsze dziecko i kompletnie zgłupiałam - hihihi. Jeśli jeszcze coś Ci się przypomni - polecam się ku pamięci. Pozdrawiam Cię serdecznie, buziaczki.
Galaretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-29 10:22:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.