Aparat ortodontyczny i wyrwanie zęba. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-01-14, 16:36   #1
belleza_ines
Wtajemniczenie
 
Avatar belleza_ines
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 515

Aparat ortodontyczny i wyrwanie zęba.


Witam. Kilka miesięcy temu zdecydowałam się na założenie aparatu, ze względu na wystające górne 3-jki. Jest to moim kompleksem i chciałabym mieć prościutkie ładne ząbki. Byłam na wizycie, zrobione mi odlewy i na konsultacji usłyszałam, że muszę wyrwać aż trzy zęby. Dwa w górnym łuku 4, lub 5 po obu stronach i w dolnych łuku 7, z drugiej strony już jej nie mam kilka lat. Po tym co usłyszałam osłupiałam i od 4miesięcy nie mogę się zdecydować, czy aby na pewno jest to dla mnie ostateczność, żeby założyć aparat pozbyć się aż dwóch zębów na górze i jednego na dole. Czy to jest normalne?
Do tego ok kilku miesięcy odczuwam cierpki ból w górnej szczęce w 2. Ostatnio zauważyłam, że szczelina między 2, a 3 zniknęła i 3 wepchnęła 2 w głąb. Dodam, że nie wyszły mi jeszcze 8. Czy na prawdę moge mieć za ciasną szczękę i 8, które chcą wyrosnąć robią sobie miejsce i przesuwają inne zęby?
Pozdrawiam
belleza_ines jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-14, 18:05   #2
Azime
Raczkowanie
 
Avatar Azime
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 434
Dot.: Aparat ortodontyczny i wyrwanie zęba.

Ja do aparatu musiałam wyrwać tylko jednego zęba, ale nie żałuję. W ogóle nie odczuwam jego braku
Azime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 15:22   #3
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Aparat ortodontyczny i wyrwanie zęba.

Poszukaj innego ortodonty. Wyrywanie zębów faktycznie moze być konieczne, ale uzasadnionych przypadków nie ma wiele. Zazwyczaj ortodonta chce sobie po prostu ułatwić zadanie. Ja miałam mieć wyrwane czwórki i ósemki (czyli w sumie 8 zębów ) i uciekłam od takiego ''lekarza'', chociaż powtarzał mi, że inaczej się tego nie da zrobić, bo zęby są stłoczone. Znalazłam innego orto i teraz mam prosty zgryz i wszystkie zęby. Nie znam dokładnie Twojego przypadku, ale skonsultuj się jeszcze z kimś.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 08:40   #4
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Aparat ortodontyczny i wyrwanie zęba.

Nie popieram usuwania zebów, po to by zlikwidować wadę zgryzu. Nowoczesne aparaty i techniki ortodontyczne pozwalają rozszerzyć łuki zębowe tak, że wszystkie zęby ustawiają się harmonijnie bez potrzeby ekstrakcji. Usunięcie zębów zawsze pogarsza profil, powoduje że robi on się płaski, a usta węższe. O usunieciu zębów nie decyduje stopień skomplikowania wady zgryzu, ale profil pacjenta. Jeśli jest zbyt wypukły (na przykład u osób o południowej urodzie) wtedy można zwężać łuki. W Polsce to jednak promil przypadków. Większości pacjentom rozbudowa łuków poprawia wygląd twarzy. Polecam dwa obejrzeć filmy załączone po prawej stronie w tym miejscu:
http://www.unidentunion.com/leczenie/ortodoncja
Pozdrawiam.
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.