Stretching - kontuzja biodra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-07, 15:14   #1
lordyM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7

Stretching - kontuzja biodra


cześć,

od 12 lat tańczę, a co się z tym wiąże rozciągam, ogólnie nie mam problemów, ze szpagatem, ale w zeszłym roku miałam zabieg, wiec troszkę trzeba było nadrobić. I dzisiaj na treningu przy robieniu szpagatu coś mi strzeliło w biodrze. Oczywiście od razu przestałam ćwiczyć, a teraz boli mnie przy chodzeniu, przy siedzeniu ból jest niewielki, bardziej jest to niekomfortowe, podobne uczucie jest przy skłonie.

Wie ktoś co to może być?

Na pewno pójdę do lekarza, tylko pytanie czy lepiej jechać na pogotowie, czy poczekać kilka dni czy ból minie. Nie miałam nigdy takiej sytuacji, więc nie bardzo wiem co robić.
lordyM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 22:10   #2
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Stretching - kontuzja biodra

1. Czy ból jest bardzo dokuczliwy?
2. Czy towarzyszy mu opuchlizna, ew. inne dodatkowe objawy?

Moi rodzice, wychowani na wsi, gdzie zdążyli sobie niejednego guza nabić tłumaczyli mi, że dopóki nie boli tak, że utrudnia to funkcjonowanie i nie ma tendencji do coraz większego puchnięcia w miarę upływu czasu, to nie ma potrzeby aż na pogotowie jechać. Gdyby jednak np. z godziny na godzinę było coraz gorzej (bardziej bolało / pojawiła i powiększała się opuchlizna) to jak najbardziej jest to wskazanie, by jechać na ostry dyżur

Oczywiście wskazana jest jak najszybsza wizyta u lekarza, by mógł lepiej ocenić, co właściwie się stało i pomóc Do tego czasu bardzo uważaj na bolące miejsce i bardzo ostrożnie z nim ćwicz, bo niestety nadwerężony mięsień lubi pobolewać bardzo długo

Mam nadzieję że pomogłam
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 10:21   #3
lordyM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Stretching - kontuzja biodra

dziękuję ślicznie, pojechałam jednak do lekarza, i okazało się, że bardzo dobrze zrobiłam - naciągnięte mięśnie pośladkowy średni i mały i lekko naderwane ścięgna,

na szczęście samo biodro całe
lordyM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 14:11   #4
MiszelWizaz
Raczkowanie
 
Avatar MiszelWizaz
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 70
Dot.: Stretching - kontuzja biodra

ja miałam problem z kolanem i w sumie dopóki się nie poddam operacji to niestety ale nada będzie mi "wyskakiwało" w bok ;/
__________________
: roza:
MiszelWizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 15:11:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.