Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-10, 10:39   #2221
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez lulka91 Pokaż wiadomość
Hej!

jestem nowa na tym wątku.

Biegam od 2 miesięcy. Bardzo nieregularnie. Zapuściłam się wagowo i kondycyjnie, ale od dzisiaj zacznę ćwiczenia wytrzymałościowe.
Moje postanowienie: na 21 urodziny przebiegnę 21 kilometrów!
Tzn wezmę udział w półmaratonie. Z tego co się orientuje to chyba jakiś jest w Poznaniu na początku kwietnia Urodziny mam akurat pod koniec tego miesiąca. Także mam nadzieje, że zdarzę się przygotować
Mam pytanka: macie dla mnie jakieś dobre rady? Czy moge teraz przejść na diete Dukana? Czy nie zakwasi mi to organizmu? Czy polecacie jakieś termoodżywki? Co ze stawami i ich obciążeniem? Czy dobre jest bieganie z ciężarkami?

Z góry dziękuje
Jeżeli chcesz stosować Dukana to tylko pod okiem lekarza, albo jeśli sama jesteś dietetykiem, inaczej możesz zrobić sobie krzywdę. Oczywiście, że organizm Ci się zakwasi, w końcu to taka dieta. A nie lepiej zamiast przechodzić na Dukana po prostu zacząć się zdrowiej odżywiać? Nie schudniesz jeśli będziesz miała podejście "teraz będę na diecie a po niej będę mogła jeść wszystko". Zdrowo odżywiać się człowiek powinien całe życie. Wystarczy, że zamienisz produkty białe na brązowe (ryż, cukier, makaron), będziesz jadła więcej warzyw, mniej przetworzonych rzeczy i zaczniesz biegać i schudniesz na pewno.

Mam takie pytanko - czy dopiero teraz zaczynasz się odchudzać i biegać? Bo mam trochę takie wrażenie, czytając Twojego posta - chcesz od razu zrobić wszystko, żeby jak najszybciej schudnąć (dieta, odżywki, bieganie z ciężarkami). Nie ma co się rzucać od razu na głęboką wodę, prędzej Cię to zniechęci niż da efekty. Po pierwsze musisz uświadomić sobie, że nie ma szybkich, zdrowych i trwałych sposobów na chudnięcie, to jest proces, który wymaga miesięcy (u niektórych nawet lat). Po drugie - suplementy, odżywki nie są konieczne do schudnięcia, ale jeśli ktoś chce się za nie brać, to tylko wtedy, kiedy uprawia sport regularnie, bo inaczej one nic nie dadzą. Bieganie z ciężarkami to kiepski pomysł (obciąża tylko niepotrzebnie stawy), lepiej jakbyś przed bieganiem poćwiczyła troszkę siłowo, a potem szła biegać - będziesz spalać kcal od pierwszego kroku. I jeszcze jedno - lepiej, żebyś wprowadzała stopniowo nowe "innowacje", ponieważ organizm przyzwyczaja się do nowego trybu życia i przestaje chudnąć. Wtedy będziesz mieć coś w zanadrzu, żeby znowu zaatakować. To też będzie dla Ciebie łatwiejsze, będziesz stopniowo przestawiała się na nowy tryb życia, nie będzie to tak frustrujące, jak wtedy kiedy musiałabyś zmienić wszystko na raz. Bo kiedy na samym początku swego odchudzania użyjesz wszystkich znanych Ci sposobów na schudnięcie, wcale szybciej nie schudniesz. Waga tak samo stanie Ci po pewnym czasie, a Ty nie będziesz wiedziała, co można zrobić, żeby ją ruszyć dalej. I to może być bardzo demotywujące i zniechęci Cię do dalszych starań. Także spokojnie, regularnie i wszystko w swoim czasie, a na pewno osiągniesz sukces
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 11:30   #2222
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Dobra, a teraz pytanko - czy ktoś ma tą kurtkę Tchibo i już w niej biegał? Chroni przed deszczem w jakikolwiek sposób?

https://www.tchibo.pl/Damska-cieploc...1=DnGr&dim2=34
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Damska-cieplochronna-kurtka-do-biegania-ciemnoszara.jpg (52,3 KB, 13 załadowań)
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 12:23   #2223
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Dobra, a teraz pytanko - czy ktoś ma tą kurtkę Tchibo i już w niej biegał? Chroni przed deszczem w jakikolwiek sposób?

https://www.tchibo.pl/Damska-cieploc...1=DnGr&dim2=34
Ja mam kurtkę, i zawsze wracam sucha, ona niby jakaś teflonowana czy cos, po prostu wodę ręka strzepuję,Wczoraj biegałam w padającym śniegu z deszczem i też sucha i nie zmarzłam, choć tylko krótki rękaw pod spodem. gorzej z dołem, bo w spodnie to mi woda wsiąka :/spodnie mam z Hummela
Jedyne czego mi brakuje w tej kurtce to takich ściągaczy przedłużonych na dłonie z dziura na kciuk, zamiast rękawiczek, no ale nie można mieć wszystkiego. Kaptura nie ma, ale ja nigcy nie używam, więc wogle mi tego nie braknie
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 12:45   #2224
scarlett82
Przyczajenie
 
Avatar scarlett82
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

hej dziewczyny, zainspirowałyscie mnie do biegania! Tylko, że od dawna już zaprzestałam. Jak radzicie zacząć od nowa? Jakas rozgrzewka? czy od razu na 'głęboką wodę' się rzucić i im więcej tym lepiej? Będę wdzięczna za rady. Jak wy zaczynałyscie?
scarlett82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 14:02   #2225
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Hej dziewczyny
Można dołączyć? Biegam od niedawna, bo zaledwie od czterech dni, ale już złapałam bakcyla Pierwszy dzień nie ukrywam był ciężki Następnego dnia bolały mnie nogi, wstyd, tak się zastałam. Z dnia na dzień jest jednak coraz lepiej i dystanse pokonuję coraz dalsze
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 15:33   #2226
CLARA_F
Wtajemniczenie
 
Avatar CLARA_F
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 455
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Można dołączyć? Biegam od niedawna, bo zaledwie od czterech dni, ale już złapałam bakcyla Pierwszy dzień nie ukrywam był ciężki Następnego dnia bolały mnie nogi, wstyd, tak się zastałam. Z dnia na dzień jest jednak coraz lepiej i dystanse pokonuję coraz dalsze
Zapraszamy
4 dni to dopiero podnóże górki, będą wzloty i upadki, ale życzę wytrwałości
__________________
CLARA_F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 16:39   #2227
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Hahaha

A ja wczoraj na swojej trasie podczas biegania spotkałam po prostu gro ludzi biegających i uprawiających nordic walking. Pogoda się nieco poprawiła i ludziska ruszyli, bardzo lubię, gdy biega dużo osób
ja tez i nabieram ochoty do biegania


ja dzisiaj 6 km. ale tak sie cieplo zrobilo. normalnie bylo mi az za cieplo. cos w tym roku zimy nie widac. w sumie to oby tak dalej ...
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 17:57   #2228
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Ja mam kurtkę, i zawsze wracam sucha, ona niby jakaś teflonowana czy cos, po prostu wodę ręka strzepuję,Wczoraj biegałam w padającym śniegu z deszczem i też sucha i nie zmarzłam, choć tylko krótki rękaw pod spodem. gorzej z dołem, bo w spodnie to mi woda wsiąka :/spodnie mam z Hummela
Jedyne czego mi brakuje w tej kurtce to takich ściągaczy przedłużonych na dłonie z dziura na kciuk, zamiast rękawiczek, no ale nie można mieć wszystkiego. Kaptura nie ma, ale ja nigcy nie używam, więc wogle mi tego nie braknie
Dzięki śliczne za odpowiedź!
No to kupuję ją
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 18:51   #2229
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Ja dzisiaj sobie przebiegłam 6 km Myślałam że bedzie mi sie gorzej biegalo jak na to że ostatnio może z 2 razy w tyg i tak około 4 km. Ale wróciłam do domu spocona i szczęśliwa. Dla mnie też już za cieplo się robi, ale głupio w krótszych spodniach, lub z krótkim rękawem

Dużo biegających po drodze, to tak milej że ktos ma to samo hobby.
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 07:26   #2230
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez CLARA_F Pokaż wiadomość
Zapraszamy
4 dni to dopiero podnóże górki, będą wzloty i upadki, ale życzę wytrwałości
Dzięki
Zdaję sobie sprawę, przede mną jeszcze długa droga, ale mam nadzieję, że ten zapał nie zniknie

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj sobie przebiegłam 6 km Myślałam że bedzie mi sie gorzej biegalo jak na to że ostatnio może z 2 razy w tyg i tak około 4 km. Ale wróciłam do domu spocona i szczęśliwa. Dla mnie też już za cieplo się robi, ale głupio w krótszych spodniach, lub z krótkim rękawem

Dużo biegających po drodze, to tak milej że ktos ma to samo hobby.
Masz jakiś krokomierz? Zastanawiam się właśnie nad kupnem jakiegoś, bo chciałabym wiedzieć, ile przebiegłam i ile kalorii spaliłam Jednak jak poczytałam na temat krokomierzy, to wyszło, że najlepsze są te za 300 zł, a tyle to wydawać nie chcę
Też sporo biegających mijam po drodze Jeden facet nawet zawsze mnie pozdrawia jak się mijamy
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:10   #2231
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Wczoraj przyszła moja kurtka, najlepsze, że mało co a rodzice odprawiliby Pana z przesyłką z kwitkiem, uprzedzałam, że może przyjść kurtka, a tu chłop im wręcza karton a tam napis 'Tchibo' Na szczęście wzięli paczkę, a kurtka pasuje, jest dosyć mocno dopasowana, ale się odchudzam, niedługo(mam nadzieję) nieco więcej luzu będę w niej miała i będzie idealnie
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 11:19   #2232
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość

Masz jakiś krokomierz? Zastanawiam się właśnie nad kupnem jakiegoś, bo chciałabym wiedzieć, ile przebiegłam i ile kalorii spaliłam Jednak jak poczytałam na temat krokomierzy, to wyszło, że najlepsze są te za 300 zł, a tyle to wydawać nie chcę
Też sporo biegających mijam po drodze Jeden facet nawet zawsze mnie pozdrawia jak się mijamy
ja miałam wcześiej najprostszy krokomierz za 10 zł, tylko wkurzało mnie to pykanie. Najlepiej jakbyś miała tel na androidzie wtedy masz sporo darmowych programów . Odmiezaja dystans, w komputerze masz naniesiony twój bieg na mapkę, i pokazuje ile kalori straciłaś. Przy okazji zawsze telefonu używam jako radia. Taki telefon ze wszystkim to koszt minimum 500zł, ale jak brałam przy najniższym abonamencie to za 1zł, a co miesiąc 40 zł na wygadanie
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 13:17   #2233
alaicja
Przyczajenie
 
Avatar alaicja
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 19
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

A mnie się zepsuła bieżnia i póki co musze biegać po dworze. Dzisiaj się wybieram, a nie lubię jakoś tak na zewnątrz.. ale nie przerwę przecież
alaicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 14:30   #2234
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
Dzięki
Zdaję sobie sprawę, przede mną jeszcze długa droga, ale mam nadzieję, że ten zapał nie zniknie



Masz jakiś krokomierz? Zastanawiam się właśnie nad kupnem jakiegoś, bo chciałabym wiedzieć, ile przebiegłam i ile kalorii spaliłam Jednak jak poczytałam na temat krokomierzy, to wyszło, że najlepsze są te za 300 zł, a tyle to wydawać nie chcę
Też sporo biegających mijam po drodze Jeden facet nawet zawsze mnie pozdrawia jak się mijamy
Krokomierz nie jest nic wart. Testowałam ostatnio taki, wg niego przebiegłam 2,5 km, a jak sprawdziłam w google earth okazało się, że 5 km Może ma kilka sprytnych funkcji - np. zaczyna Ci odliczać prawdziwe spalanie kcal dopiero po 20 min (czyli po czasie, po jakim zaczyna się gubić tłuszczyk na aerobach), ale co jeśli ktoś tuż przed bieganiem ćwiczył siłowo? Nie zmierzy się tego. Niestety, prawdziwe coś warte krokomierze kosztują nawet nie 300 a 500 zł.

Mi nawet nie zależałoby na liczniku spalonych kcal, bo nic mi to nie mówi, ale chciałabym funkcje : czas, tętno, dystans (km). A takie pulsometry kosztują już niestety te 500-600 zł.

Najlepszym wyjściem z tego wszystkiego jest zainstalowanie odpowiedniej aplikacji w telefonie

Ps. Ile kcal spaliłaś to możesz sobie zobaczyć na jakiś stronkach, nie pamiętam adresów... Tylko po co Ci to tak naprawdę? Liczysz ile jesz kcal dziennie? Wiesz jaki jest Twój dzienny wydatek energetyczny? Liczenie kcal to stara szkoła odchudzania, moim zdaniem mało przyjemna (katująca :P) i mało efektywna, ale to tylko moje zdanie

Edytowane przez Solciuchna
Czas edycji: 2012-01-11 o 14:32
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 16:36   #2235
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

przeciez te wszystkie zegarki z odliczaniem kcal to glupota. kazdy jest inny i kazdy inaczej spala kcal. ja tam w to nie wierze
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 17:29   #2236
CLARA_F
Wtajemniczenie
 
Avatar CLARA_F
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 455
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3155597 8]przeciez te wszystkie zegarki z odliczaniem kcal to glupota. kazdy jest inny i kazdy inaczej spala kcal. ja tam w to nie wierze [/QUOTE]

dokładnie
__________________
CLARA_F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 19:37   #2237
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Wczoraj przyszła moja kurtka, najlepsze, że mało co a rodzice odprawiliby Pana z przesyłką z kwitkiem, uprzedzałam, że może przyjść kurtka, a tu chłop im wręcza karton a tam napis 'Tchibo' Na szczęście wzięli paczkę, a kurtka pasuje, jest dosyć mocno dopasowana, ale się odchudzam, niedługo(mam nadzieję) nieco więcej luzu będę w niej miała i będzie idealnie
Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Ja mam kurtkę, i zawsze wracam sucha, ona niby jakaś teflonowana czy cos, po prostu wodę ręka strzepuję,Wczoraj biegałam w padającym śniegu z deszczem i też sucha i nie zmarzłam, choć tylko krótki rękaw pod spodem. gorzej z dołem, bo w spodnie to mi woda wsiąka :/spodnie mam z Hummela
Jedyne czego mi brakuje w tej kurtce to takich ściągaczy przedłużonych na dłonie z dziura na kciuk, zamiast rękawiczek, no ale nie można mieć wszystkiego. Kaptura nie ma, ale ja nigcy nie używam, więc wogle mi tego nie braknie
a jaki rozmiar radzicie wziac,rozmiar wieksza niz sie nosi normalnie?
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 20:00   #2238
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez aluniaa007 Pokaż wiadomość
a jaki rozmiar radzicie wziac,rozmiar wieksza niz sie nosi normalnie?
Wiesz co, ja normalnie noszę 40-42, wzięłam 40 z racji tego, że się odchudzam, i jak wspomniałam jest dosyc dopasowana(w biuście i ramionach), ale nie żałuję, że nie wzięłam większej. Wg mnie brać rozmiar mniej więcej taki jaki się nosi.
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 07:02   #2239
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Wczoraj pierwszy bieg po rocznej przerwie. 2 km- 13 minut. najpierw trzeba się rozbiegać. zamierzam tak 3 razy w tygodniu biegać. zobaczymy jak to będzie. zleżne od partnera, bo sama biegać nie lubię;(
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 07:48   #2240
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez aluniaa007 Pokaż wiadomość
a jaki rozmiar radzicie wziac,rozmiar wieksza niz sie nosi normalnie?
TERAZ JUŻ TYLKO 34 ZOSTAŁY ja wziełam 40 choć normalnie 38 noszę, dość wąska w ramionach, a pozatym idealna. koleżanka ma 42 i jest prawie niewidoczna różnica
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:40   #2241
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3155597 8]przeciez te wszystkie zegarki z odliczaniem kcal to glupota. Kazdy jest inny i kazdy inaczej spala kcal. Ja tam w to nie wierze [/quote]
+1
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 14:07   #2242
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
TERAZ JUŻ TYLKO 34 ZOSTAŁY ja wziełam 40 choć normalnie 38 noszę, dość wąska w ramionach, a pozatym idealna. koleżanka ma 42 i jest prawie niewidoczna różnica
z rozowych sa jeszcze rozmiary no ja wlasnie normalnie nosze 38,czyli mowisz,zebym zamowila 42?bo ja bym tej kurtki tez Potrzebowala w gory,gdzie pod kurtke jeszcze zakladam bluze itp.Madziu a w wolnej chwili moglabys zmierzyc mi swoja kurtke i napisac wymiary?szukam na tchibo,ale ta tabelka z rozmiaru jest bardzo ogolnikowa,a mi zalezy na dlugosci rekakow,samej kurtki,od pach itp
__________________

Edytowane przez aluniaa007
Czas edycji: 2012-01-12 o 14:15
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 15:58   #2243
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez aluniaa007 Pokaż wiadomość
z rozowych sa jeszcze rozmiary no ja wlasnie normalnie nosze 38,czyli mowisz,zebym zamowila 42?bo ja bym tej kurtki tez Potrzebowala w gory,gdzie pod kurtke jeszcze zakladam bluze itp.Madziu a w wolnej chwili moglabys zmierzyc mi swoja kurtke i napisac wymiary?szukam na tchibo,ale ta tabelka z rozmiaru jest bardzo ogolnikowa,a mi zalezy na dlugosci rekakow,samej kurtki,od pach itp
Ja kupiłam rozmiar 40 i nie brałabym większego
Wymiary szerokość pod pachami 53x2
szerokość na samym dole 53x2
długość z tyłu nie licząc golfa 68 cm
golf 5,5cm
rękaw 64
w ramionach od szwów 38cm x2(tylko myślę że ona przez to że ma taki sposób szycia ma te ramiona waskie, bo nie ma tak jak normalnie w bluzach szycia na końcu ramienia, tylko trochę jeszcze w tą szerokość góra rękawu wchodzi, więc pewnie jak po całości 53cm x 2 możnaby liczyć)Na fotkach tego nie widać bo ta modelka ma ją jednak rozpiętą a ja miezylam w całości zapiętą
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 18:17   #2244
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
+1
co ?

dzisiaj zrobilam 6km. w niedziele podjedziemy do decathlona. mam nadzieje, ze beda wyprzedaze. chcialabym sobie kupic wkoncu getry, bo widze, ze tylko ja biegam w spodniach od dresu ...
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 18:41   #2245
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
ja miałam wcześiej najprostszy krokomierz za 10 zł, tylko wkurzało mnie to pykanie. Najlepiej jakbyś miała tel na androidzie wtedy masz sporo darmowych programów . Odmiezaja dystans, w komputerze masz naniesiony twój bieg na mapkę, i pokazuje ile kalori straciłaś. Przy okazji zawsze telefonu używam jako radia. Taki telefon ze wszystkim to koszt minimum 500zł, ale jak brałam przy najniższym abonamencie to za 1zł, a co miesiąc 40 zł na wygadanie
Dziękuję za info Telefonu niestety z androidem nie mam, a wymieniać znowu nie będę, bo rok temu kupowałam nowy. No nic, będę musiała poradzić sobie jakoś inaczej może przez google obliczę odległość, jaką pokonuję

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Krokomierz nie jest nic wart. Testowałam ostatnio taki, wg niego przebiegłam 2,5 km, a jak sprawdziłam w google earth okazało się, że 5 km Może ma kilka sprytnych funkcji - np. zaczyna Ci odliczać prawdziwe spalanie kcal dopiero po 20 min (czyli po czasie, po jakim zaczyna się gubić tłuszczyk na aerobach), ale co jeśli ktoś tuż przed bieganiem ćwiczył siłowo? Nie zmierzy się tego. Niestety, prawdziwe coś warte krokomierze kosztują nawet nie 300 a 500 zł.

Mi nawet nie zależałoby na liczniku spalonych kcal, bo nic mi to nie mówi, ale chciałabym funkcje : czas, tętno, dystans (km). A takie pulsometry kosztują już niestety te 500-600 zł.

Najlepszym wyjściem z tego wszystkiego jest zainstalowanie odpowiedniej aplikacji w telefonie

Ps. Ile kcal spaliłaś to możesz sobie zobaczyć na jakiś stronkach, nie pamiętam adresów... Tylko po co Ci to tak naprawdę? Liczysz ile jesz kcal dziennie? Wiesz jaki jest Twój dzienny wydatek energetyczny? Liczenie kcal to stara szkoła odchudzania, moim zdaniem mało przyjemna (katująca :P) i mało efektywna, ale to tylko moje zdanie
Dzięki, właśnie na jakimś forum czytałam, że tańsze krokomierze, to tylko wyrzucanie pieniędzy. Niby chciałam jakiś zakupić, ale skoro odradzacie, to się powstrzymam
Szczerze mówiąc ten licznik kalorii nie jest mi do niczego potrzebny, bo zdaję sobie sprawę, że to wielka ściema, ale jednak jak jeździłam na rowerku stacjonarnym lubiłam popatrzeć, jaki dystans przejechałam, jakie miałam tętno, ile kalorii spaliłam Na All. kiedy rozglądałam się za krokomierzami, to w większości miały tę funkcję, stąd też pomyślałam, że jakbym zdecydowała się na jakiś, to chciałabym mieć licznik kalorii
Mówiąc szczerze nie biegam żeby się odchudzić, choć nie pogniewałabym się, jakby waga delikatnie drgnęła Bardziej zdecydowałam się biegać dla zdrowia, bo w ostatnim czasie strasznie się zastałam.
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 20:25   #2246
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

ona dosyc dluga jest prawda?chcialoby ci sie zrobic w niej zdjecie ?
Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Ja kupiłam rozmiar 40 i nie brałabym większego
Wymiary szerokość pod pachami 53x2
szerokość na samym dole 53x2
długość z tyłu nie licząc golfa 68 cm
golf 5,5cm
rękaw 64
w ramionach od szwów 38cm x2(tylko myślę że ona przez to że ma taki sposób szycia ma te ramiona waskie, bo nie ma tak jak normalnie w bluzach szycia na końcu ramienia, tylko trochę jeszcze w tą szerokość góra rękawu wchodzi, więc pewnie jak po całości 53cm x 2 możnaby liczyć)Na fotkach tego nie widać bo ta modelka ma ją jednak rozpiętą a ja miezylam w całości zapiętą
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 20:37   #2247
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
Dziękuję za info Telefonu niestety z androidem nie mam, a wymieniać znowu nie będę, bo rok temu kupowałam nowy. No nic, będę musiała poradzić sobie jakoś inaczej może przez google obliczę odległość, jaką pokonuję
jeśli pamiętasz jaka trasa biegłaś, to właśnie przez google maps można sobie policzyć dystans, a czasem i w innych telefonach można takie aplikacje zainstalować, tylko GPS musi być (nokia ma taki program sportrack albo jakoś tak)

mnie dzisiaj udało się dorwać bieżnię, i dowalić sobie potem chwilę na rowerku - jestem happy
__________________



Edytowane przez ruda3d
Czas edycji: 2012-01-12 o 20:38 Powód: dopisek
ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 21:35   #2248
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez aluniaa007 Pokaż wiadomość
ona dosyc dluga jest prawda?chcialoby ci sie zrobic w niej zdjecie ?
Heh. Ja man dosc dlugi tulow (178cm wzrostu) i na mnie jest troche za pas,tylka nie kryje, taka troche za talie. Jak lubisz roz to bez wahania biez 40-tke. Ja bym rozu nie brala,i szara to juz granica :P
ja jestem brunetka z ciemna karnacja i brazowymi oczami to roz nie moja bajka najlepiej lubie czarny
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 22:03   #2249
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Heh. Ja man dosc dlugi tulow (178cm wzrostu) i na mnie jest troche za pas,tylka nie kryje, taka troche za talie. Jak lubisz roz to bez wahania biez 40-tke. Ja bym rozu nie brala,i szara to juz granica :P
ja jestem brunetka z ciemna karnacja i brazowymi oczami to roz nie moja bajka najlepiej lubie czarny
w sumie szary mam zawsze dol,legginsy czy spodnie,a ze rozu sie nie boje zlozylam juz zamowienie dziekuje za pomoc jeszcze musze sie wybrac po odpowiednie buty.mam nadzieje,ze trafie na jakies przeceny
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-13, 00:03   #2250
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3157991 7]co ? [/QUOTE]
No, że zgadzam się z Tobą w kwestii "zegarków" i odliczania przez nich spalonych kalorii
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.