Czy mycie włosów codziennie... - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-25, 09:53   #151
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

...ja obecnie stosuje najnowszą serię z Loreal Absolut Cellular i jestem bardzo zadowolona.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 08:01   #152
karolinga
Zadomowienie
 
Avatar karolinga
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Ja też myję codziennie, nie zauważyłam wypadania
__________________
Wymienię się książkami
karolinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 22:44   #153
minthairr
Rozeznanie
 
Avatar minthairr
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 639
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Myję codziennie nawet jeśli wieczorem są nadal w dobrym stanie. Lubię uczucie świeżości, myję delikatnymi szamponami np. babydream, myślę, że to lepsze niż chodzenie ze smętnymi strąkami i przez to zła samoocena
__________________
minthairr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 10:46   #154
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Dziewczyny POMÓŻCIE! Nie wiem na jakim wątku napisać, a nie chce zakladac nowego. Czym różni się https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...szczonych.html od https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...szczonych.html

Skład podobny, ale nie ten sam. Chciałam dostać ta moc natury Wax a dostałam tą normalną.
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 17:38   #155
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Ja również z tych, które myją codziennie :P

Myślę, że nie bez znaczenia jest tu tryb życia i przede wszystkim długość włosów.

Jeśli ktoś ma króciutkie włosy to zwykle rzadziej musi je myć (oczywiście pomijam kwestie "poglądowe", czy też co kto lubi, ale też kwestie zdrowotne - mówimy o absolutnie zdrowej skórze głowy )

Natomiast jeśli ktoś ma dłuższe włosy, wydaje mi się że jest to większe obciążenie dla skóry głowy, no i też więcej wszelkich oparów i innych "syfów" we włoski wnika, że tak powiem.



Czasem nie mam już siły wieczorem ich myć, czasem wyglądają ok, ale wiem że muszę, bo rano już nie będą wyglądały dobrze :P
Kiedyś, w technikum, koleżanki miały na to mało fajny sposób - dzień po umyciu miały rozpuszczone włosy, na drugi dzień, gdy włosy były tłuste u nasady a na końcu puchate to związywały w kucyk, a na trzeci dzień, gdy były całe tłuste - robiły koka.

To było obrzydliwe. Na wejściu było wiadomo, kto jak tłuste ma włosy


Uważam, że włosy należy myć tak często, jak czujemy potrzebę. Oczywiście jeśli przetłuszczają się aż za mocno - lepiej to sprawdzić u lekarza
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 14:18   #156
MaccaBraa
Raczkowanie
 
Avatar MaccaBraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 34
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Ja moje włosy od 2-óch tygodni myje na wieczór, rano musze związywać w kucyk gdyż po nocy są już trochę przetłuszczone... Praktycznie pól życia myłam włosy codziennie rano lecz wiązało się to z używaniem suszarki, no ale przez to włosy były super świeżutkie i puszyste. Niestety suszarka = zniszczone końcówki więc dla ich dobra wolę myć włoski wieczorem i zostawić do naturalnego schnięcia. Coś za coś
__________________
Zapraszam na mojego bloga
www.maccabraa-beauty.blogspot.com



MaccaBraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 11:38   #157
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez MaccaBraa Pokaż wiadomość
Ja moje włosy od 2-óch tygodni myje na wieczór, rano musze związywać w kucyk gdyż po nocy są już trochę przetłuszczone... Praktycznie pól życia myłam włosy codziennie rano lecz wiązało się to z używaniem suszarki, no ale przez to włosy były super świeżutkie i puszyste. Niestety suszarka = zniszczone końcówki więc dla ich dobra wolę myć włoski wieczorem i zostawić do naturalnego schnięcia. Coś za coś
No, ale mam nadzieję, że myjesz je, one naturanie schną, a dopiero potem kładziesz się spać? Bo jeżeli idziesz spać w mokrych to mordujesz je tak samo jak suszarką. Używaj na końcówki serum zabezpieczającego kropelka wytarczy. I zainwestuj w suszarkę z chłodnym powietrzem.
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-03, 12:43   #158
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Też myję włosy codziennie. Czasem nasłucham się dobrych rad od koleżanki, która uważa, że sobie szkodzę i najlepiej "przetrzymać" tłustawe włosy. Jednak póki codzienne mycie nie komplikuje mi życia, nie zamierzam zmieniać tego zwyczaju. Najchętniej myję włosy rano, ale pod warunkiem, że nie wstaję bardzo wcześnie. Trefienie się o 5 rano to ostatnia rzecz na jaką mam ochotę o takiej porze.
Co do wpływu długości włosów na przetłuszczanie to u siebie widzę odwrotną zależność niż Synkopa. Włosy o długości za ucho i do ramion przetłuszczają mi się szybciej niż długie. Są za krótkie na upięcie, więc rozpuszczone wchłaniają więcej brudów i zapachów z powietrza. Do tego ciągle szorują końcówkami o szyję i przez to wchłaniają sebum. U mnie się zdarza, że włosy nad karkiem są tłustawe i postrączkowane już kilka godzin po myciu, a po nocy właściwie zawsze.
Suszarka...chciałabym się nauczyć układać włosy za jej pomocą, kupiłam nawet profesjonalną szczotę, oglądałam filmiki na You Tubie, ale przy moich gęstych włosach i dwóch lewych rękach efekty są żadne. Zastanawiam się nad suszarko-lokówką do podkręcania końcówek, bo wydaje mi się to łatwiejsze w obsłudze niż manewrowanie jednocześnie szczotką i suszarką. Tylko zastanawiam się, jak bardzo to niszczy końcówki, w końcu styczność włosa z gorącym powietrzem jest większa niż przy zwykłej suszarce.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 06:43   #159
MaccaBraa
Raczkowanie
 
Avatar MaccaBraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 34
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez NAasia91 Pokaż wiadomość
No, ale mam nadzieję, że myjesz je, one naturanie schną, a dopiero potem kładziesz się spać? Bo jeżeli idziesz spać w mokrych to mordujesz je tak samo jak suszarką. Używaj na końcówki serum zabezpieczającego kropelka wytarczy. I zainwestuj w suszarkę z chłodnym powietrzem.
Oczywiście że czekam aż wyschną a potem dopiero ide lulu Jakbym poszła spać w mokrych włosach, rano i tak musiałabym jeszcze raz umyć. A co do suszarki to mam taką z chłodnym nawiewiem, lecz to niestety nic nie daje.
__________________
Zapraszam na mojego bloga
www.maccabraa-beauty.blogspot.com



MaccaBraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:08   #160
modna123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 50
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Osobiście wydaje mi się że codzienne mycie nie ma związku z wypadaniem... Jak mają wypaść to i tak wypadaną, tylko poprostu przy myciu i gdy są mokre to bardziej widać niż jak są spięte lub któryś dzień z kolei...
Ja przez długi czas myłam codziennie i nie było jakieś tragedii, a potem zaczełam myć co drugi dzień i widać że tego drugiego dnia było więcej wypadających włosów. Po prostu teraz musiały wypaść i tyle.
modna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 11:59   #161
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Wszystko zależy od osoby. U siebie obserwuję dokładnie odwrotną zależność - jeśli przetrzymam włosy to wtedy wypadają, prawdopodobnie od nadmiaru łoju na skórze. Włosy należy myć tak często jak jest to potrzebne (i nie ważne czy jest to raz dziennie czy raz w tygodniu), a nie sugerować się durnymi radami, że codziennie szkodzi i że przetrzymywanie jest super metodą (chyba właśnie na wyłysienie i nabawienie się podrażnień).
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-16, 20:03   #162
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Ja myję włosy codziennie. Nawet jeśli nie są jakoś specjalnie tłuste, to jednak lubię to uczucie świeżości. Włosy myję ziołowymi szamponami Polleny-Savony, a na to kładę odżywkę. I mam włosy w dobrej kondycji
Ja jestem ciekawa kto naopowiadał ludziom bredni, że niby codzienne mycie włosów może im zaszkodzić
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 09:26   #163
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od osoby. U siebie obserwuję dokładnie odwrotną zależność - jeśli przetrzymam włosy to wtedy wypadają, prawdopodobnie od nadmiaru łoju na skórze. Włosy należy myć tak często jak jest to potrzebne (i nie ważne czy jest to raz dziennie czy raz w tygodniu), a nie sugerować się durnymi radami, że codziennie szkodzi i że przetrzymywanie jest super metodą (chyba właśnie na wyłysienie i nabawienie się podrażnień).
zgadzam się
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 12:12   #164
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Też myję włosy codziennie. Czasem nasłucham się dobrych rad od koleżanki, która uważa, że sobie szkodzę i najlepiej "przetrzymać" tłustawe włosy. Jednak póki codzienne mycie nie komplikuje mi życia, nie zamierzam zmieniać tego zwyczaju. Najchętniej myję włosy rano, ale pod warunkiem, że nie wstaję bardzo wcześnie. Trefienie się o 5 rano to ostatnia rzecz na jaką mam ochotę o takiej porze.
Co do wpływu długości włosów na przetłuszczanie to u siebie widzę odwrotną zależność niż Synkopa. Włosy o długości za ucho i do ramion przetłuszczają mi się szybciej niż długie. Są za krótkie na upięcie, więc rozpuszczone wchłaniają więcej brudów i zapachów z powietrza. Do tego ciągle szorują końcówkami o szyję i przez to wchłaniają sebum. U mnie się zdarza, że włosy nad karkiem są tłustawe i postrączkowane już kilka godzin po myciu, a po nocy właściwie zawsze.
Suszarka...chciałabym się nauczyć układać włosy za jej pomocą, kupiłam nawet profesjonalną szczotę, oglądałam filmiki na You Tubie, ale przy moich gęstych włosach i dwóch lewych rękach efekty są żadne. Zastanawiam się nad suszarko-lokówką do podkręcania końcówek, bo wydaje mi się to łatwiejsze w obsłudze niż manewrowanie jednocześnie szczotką i suszarką. Tylko zastanawiam się, jak bardzo to niszczy końcówki, w końcu styczność włosa z gorącym powietrzem jest większa niż przy zwykłej suszarce.
Zgadzam sie w calej rozciaglosci.
Myje wlosy co drugi dzien, ale chetniej robilabym to codziennie. Wlosy mam geste i musze je ukladac. Ukladanie ich na cieplo codziennie to zmora. Jak odrosna, mozna je upinac i nie przejmowac sie wiekszym ukladaniem.

Zawsze uzywam srodka termoochronnego. Cos to moze i daje. Nie zauwazylam wiekszego wysuszenia i umordowani wlosow. Na koniec suszenia zawsze daje na chlod i jonizacje. A temeprature poczatkowa zawsze ustawiam na medium. Suszarkolokowke uzywam tylko na koniec do podniesienia korony i wywiniecia koncowek. Nie wyobrazam soebie suszyc nia od A do Z.

Krotkie, nie na jeza, wlosy trzeba myc codziennie czy sie chce czy nie. Mialam takie i powiem, ze nie bylo z tym problemu, bo nie trzeba bylo sie wielce wysilac z modelowaniem czy wiekszym natluszczaniem wlosow. Ale takie wlosy czesciej sie dotyka, poprawia kosmyki, ktore stykaja sie z tlustszymi partiami twarzy i szyja non stop. Dluzsze mozna upiac, te znad czola tez i wtedy mozna trwac nawet i kilka dni - u mnie maks 3 i to w podrozy, gdy nie mam czasu i warunkow. Trzeciego dnia to juz pryskam sie pudrem ile wlezie i na to lakierem, by sie mi konstrukcja nie ruszala .

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2013-03-17 o 12:14
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 11:22   #165
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Pomocy!! :(

Mam 16 lat. Mam bardzo rzadkie włosy. Obwód kucyka bez gumki wynosi zaledwie 7,5cm. Przetłuszczają się tak, że jak rozpuszczę na ok. 7 godzin, zepnę je i na drugi chcę je przetrzymać i rozpuścić to już są tłuste u nasady. Aby ich nie szarpać, używam bardzo dobrej odżywki z Panthenolem ISANA, dzięki niej nie muszę ich męczyć. Jak myłam co 2 dni używałam zwykłego szamponu (czy to jabłkowego czy brzozowego) + shaumy ziołowej albo jeszcze raz zwykłego. Robię tak od ok. 2 miesięcy. Koleżanka miała podobny problem z przetłuszczaniem, ale w jej przypadku zadziałało (przetrzymanie) i może swobodnie rozpuszczać i będą przez 2 dni świeżutkie, a u mnie już po dniu są tłuste u nasady, i jakby straciły objętość., swędzą mnie u głowy. Na końcach są świeżutkie nawet przez 3,4 dni a u nasady to masakra!!

Także mam pytanie: czy mogłabym myć je codziennie takim zwykłym szamponem + odżywka co 2 dni?

Mama powiedziała mi że będę ich miała o połowę mniej jak będę je myc i rozczesywać codziennie, jak teraz wstydzę się je w ogóle w kucyka spiąć czy rozpuścić bo są takie rzadkie ;(

*Zauważyłam że prawie wcale mi nie wypadają :O (wolny czas) a w okresie szkolnym (stres) wypada ich dość dużo :O
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 17:08   #166
Monika O
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mycie włosów codziennie...

Cześć ja myje włosy codziennie ale używam do tego szamponu z pokrzywy.
Pozdrawiam
__________________
<ciach_reklama>
Monika O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 18:43   #167
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Pomocy!! :(

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Mam 16 lat. Mam bardzo rzadkie włosy. Obwód kucyka bez gumki wynosi zaledwie 7,5cm. Przetłuszczają się tak, że jak rozpuszczę na ok. 7 godzin, zepnę je i na drugi chcę je przetrzymać i rozpuścić to już są tłuste u nasady. Aby ich nie szarpać, używam bardzo dobrej odżywki z Panthenolem ISANA, dzięki niej nie muszę ich męczyć. Jak myłam co 2 dni używałam zwykłego szamponu (czy to jabłkowego czy brzozowego) + shaumy ziołowej albo jeszcze raz zwykłego. Robię tak od ok. 2 miesięcy. Koleżanka miała podobny problem z przetłuszczaniem, ale w jej przypadku zadziałało (przetrzymanie) i może swobodnie rozpuszczać i będą przez 2 dni świeżutkie, a u mnie już po dniu są tłuste u nasady, i jakby straciły objętość., swędzą mnie u głowy. Na końcach są świeżutkie nawet przez 3,4 dni a u nasady to masakra!!

Także mam pytanie: czy mogłabym myć je codziennie takim zwykłym szamponem + odżywka co 2 dni?

Mama powiedziała mi że będę ich miała o połowę mniej jak będę je myc i rozczesywać codziennie, jak teraz wstydzę się je w ogóle w kucyka spiąć czy rozpuścić bo są takie rzadkie ;(

*Zauważyłam że prawie wcale mi nie wypadają :O (wolny czas) a w okresie szkolnym (stres) wypada ich dość dużo :O
A jaki jest ten "zwykły szampon" dla ciebie?
Ja polecam podczas mycia wykonywać bardzo dokladny masaż skalpu, anie tylko szybki wylać szampon i go spienić A poza tym spróbuj myć szamponami bez SLS - czyli np. Babydream z Rossmanna dla dzieci, Hipp dla dzieci albo używać płynu intymnego Facelle z Rossmanna do mycia skalpu. Pomoże to skalpowi się trochę uspokoić, a raz na tydzień stosować normalny szampon.

A mycie i rozczesywanie codziennie nie ma nic do rzeczy O ile robisz to delikatnie to włosom nic nie będzie.

Edytowane przez JossStone
Czas edycji: 2014-01-06 o 18:44
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-06 19:43:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.