rozmowy do Anglii - skype czy VOIP? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-17, 15:39   #1
holly.k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 120

rozmowy do Anglii - skype czy VOIP?


Czy jest ktoś kto mi wytłumaczy co to są te wszystkie United Kingdom - Premium Rates, Toll Free, Shared Cost? http://www.skype.com/intl/pl/products/skypeout/?

Szukam taniego połączenia przez internet do Anglii i to właśnie proponuje Skype. Ale co to znaczy?? Które powinnam wybrać??

Jeszcze VOIP...
http://www.voipstunt.com/en/rates.html
Pod United Kingdom jest również kilka opcji, których nie rozumiem.

Bardzo będę wdzięczna dobremu człowiekowi, który mi to wytłumaczy.

Buziakuje!
__________________

holly.k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 19:54   #2
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: rozmowy do Anglii - skype czy VOIP?

Tego o co pytasz niestety Ci nie wytlumacze bo nie wiem o co w tym chodzi, ale ja uzywam Skype do rozmowy z rodzicami za darmo. wiec moze skorzystaj z tej opcji? czasami przerywa, no ale za darmno wiec mysle ze warto
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 22:37   #3
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: rozmowy do Anglii - skype czy VOIP?

VoIP to inaczej Voice over IP czyli przenoszenie dzwieku (glosu) przez internet (czyli over IP)

Skypeout/czy dowolny dostawca VoIPa korzysta tak na prawde z tej samej technologi.

Rozmowa skype do skype (czy inaczej w ramach jednego komunikatora) jest za darmo. Tak jest wlasnie gdy masz komputer i ze skype dzwonisz do kogos kto tez ma komputer ze skypem

Korzystajac ze skypeout mozesz majac komputer dosyc tanio zadzwonic do kogos kto ma telefon. Najtaniej jest jak dzwonisz na stacjonarny.
Operator wykorzystuje wtedy specjalne bramki internetowe i dlatego rozmowy sa takie tanie.
W skypie odbywa sie to tak ze wykupujesz kredyt (taki prepaid) i dzwonisz... a wtedy w zaleznosci od tego czy to stacjonarny czy komorka odpowiednia kwota jest pobierana za kazda minute.

Jesli masz kogos w anglii to np skype oferuje tez skypein. Tutaj ty wykupujesz sobie numer (np angielski) i ktos moze do ciebie dzwonic z anglii na ten wlasnie numer po kosztach lokalnej lub miedzymiastowej rozmowy. Unikacie wtedy kosztow miedzynarodowych Ja tak mam i moga do mnie dzwonic z UK w ramach darmowych minut w komorkach a ja sobie siedze w dowolnym miejscu na swiecie... byle by komputer byl wlaczony

Generalnie firmy oferujace VoIP maja podobne uslugi. Ceny czasem minimalnie sie roznia wiec masz szerokie pole wyboru
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 14:24   #4
aslotusflower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 11
GG do aslotusflower
Dot.: rozmowy do Anglii - skype czy VOIP?

Połączenia wykonywane z aplikacji do pozostałych użytkowników Skype jest bezpłatne. Warunkiem koniecznym jest możliwość połączenia się z siecią Wi-Fi, w każdym innym przypadku operator pobierze koszt za transmisję danych zgodnie z naszą taryfą. Jednak w wypadku abonamentu lub wykupionego uprzednio pakietu internetowego koszt rozmowy będzie minimalny, a rachunek miesięczny znacząco się zmniejszy.
Największe różnice w kosztach połączeń zauważycie w wypadku długich i częstych rozmów, a także w wypadku połączeń międzynarodowych, które sieci komórkowe cenią bardzo wysoko, a w wypadku połączeń przez Skype cena zawsze pozostaje niska i wynika ze zużycia danych pakietowych. W wypadku korzystania z wi-fi zarówno połączenia krajowe jak i międzynarodowe są za darmo! Niestety działa to tylko w wypadku połaczeń pomiędzy użytkownikami Skype, bo połączenia z Skype z numerem telefonu są płatne.
__________________
Chcę coś za darmo! http://www.chcezadarmo.pl/
aslotusflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.