Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-10, 16:52   #1
forumowiczka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5

Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?


Witam. Może ktoś jest w podobnej sytuacji? I udzielił by jakichś informacji... Wiem ze muszę złożyć oświadczenie o podtrzymaniu chęci studiowania.... No ale co jeśli mnie znowu nie przyjmą? Jakie w ogóle są szanse że mnie przyjmą? Jeśli przeszłam rozmowę kwalifikacyjna no i za bardzo ta rozmowa mi nie poszła.. znaczy przez to, że się bardzo denerwuje i niestety stres robi swoje w moim przypadku nie potrafię sobie z tym poradzić.... a zabrakło mi dosłownie kilka punktów... Ktoś może coś wie na ten temat i mógłby pomóc?
forumowiczka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 17:33   #2
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

Skoro cię nie przyjęli to widocznie się nie nadajesz.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 17:46   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

Łał, nie to żebym chciał cię jeszcze bardziej zdołować, ale jesteś pierwszym przypadkiem, który się nie dostał na studia i to niestacjonarne...
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 18:13   #4
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

Wow ale dowiedziałam się że w czasach niżu demograficznego na studia niestacjonarne można się nie dostać. Może warto pomyśleć o pracy albo kursach.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 23:53   #5
forumowiczka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

Dzięki za te wszystkie wasze złośliwe komentarze... Mam nadzieje, że wam ulżyło ! Po prostu jeśli ktoś nie był w takiej sytuacji to może powinien się dwa razy zastanowić zanim coś napisze "sensownego"... Tak poza tym nie tylko ja sama znalazłam się na liście nieprzyjętych osób. Także możecie sobie darować zbędne komentarze... Mam nadzieję, że się tymi komentarzami dowartościowaliście ! Dzięki za szczerą pomoc...
forumowiczka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 00:44   #6
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

Nie rozumiem co Was tak dziwi. Czasm studia zaoczne II stopnia sa bardziej oblegane niż stacjonare. Bo np. walą na nie ludzie, ktorzy studiowali wczesniej I stopień zaocznie na prywatnych uczelniach i chca kontynuowac pracę. Do tego ci, którzy wolą mieć cały tydzień do dyspozycji na prace, kosztem czesnego.

Rok akademicki się zaczął, wiec nie wrózyłabym ci sukcesu. Możesz spróbować się odwoływać, ale pewnie decyzja zalezy od tego, czy ktoś inny po drodze nie zrezygnował. Jeśli się nie uda, to może gdzieś w Polsce jest nabor na ten kierunek od letniego semestru? (rzadko, ale bywa) Masz szansę na prace w zawodzie z licencjata przez ewentualny rok przerwy? Jesli nie, to może emigracja? Albo praktyki?
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 01:18   #7
forumowiczka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Nie rozumiem co Was tak dziwi. Czasm studia zaoczne II stopnia sa bardziej oblegane niż stacjonare. Bo np. walą na nie ludzie, ktorzy studiowali wczesniej I stopień zaocznie na prywatnych uczelniach i chca kontynuowac pracę. Do tego ci, którzy wolą mieć cały tydzień do dyspozycji na prace, kosztem czesnego.

Rok akademicki się zaczął, wiec nie wrózyłabym ci sukcesu. Możesz spróbować się odwoływać, ale pewnie decyzja zalezy od tego, czy ktoś inny po drodze nie zrezygnował. Jeśli się nie uda, to może gdzieś w Polsce jest nabor na ten kierunek od letniego semestru? (rzadko, ale bywa) Masz szansę na prace w zawodzie z licencjata przez ewentualny rok przerwy? Jesli nie, to może emigracja? Albo praktyki?
Tak mam szanse na prace i właściwie to chciałabym pracować i tak powoli szukam jakiegoś zajęcia... Ale także chciałabym kontynuować nauke i nie chciałabym zawalić roku bo to jednak rok stracony... No a niestety jestem coraz starsza a nie młodsza Mam jakąś małą nadzieję, że może te odwołanie coś da i jakoś może mnie przyjmą... szkoda mi stracić tego roku... nie chciałabym robić teraz sobie przerwy... W sumie to mogłam pomyśleć wcześniej o tym aby zapisać się na dwa kierunki i mieć jakąś opcje inna dodatkową no ale nie brałam w ogóle takiej sytuacji pod uwagę....
PS. A tak w ogóle fajnie, że jednak nie wszyscy ludzie na tym forum są tak fałszywi, fajnie że znalazła się tutaj chociaż jedna wartościowa osoba która jest w porządku
forumowiczka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-11, 07:11   #8
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

Na Twoim miejscu napisałabym odwołanie, przeszła się do dziekana ds. studenckich i podpytała jakie są możliwości. Jeśli się nie uda, a bardzo zależy Ci na tym kierunku - rok poświęciłabym na rozwój (to nie jest rok stracony), pewnie jakąś pracę, kursy i próbowała dostać się na studia za rok... już lepiej przygotowana na rozmowę i radząca sobie ze stresem (przecież już tam byłaś
Powodzenia, to nie koniec świata
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 13:01   #9
201605100
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 707
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

Spróbuj napisać dowołanie. Jak się nie uda, to świat się nie zawali spróbujesz za rok. To tylko rok, żadna tragedia
201605100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 13:20   #10
madzia_es
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 26
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

może spróbuj jakiejś szkoły policealnej ? tak żeby nie stracić czasu...a na studia spróbuj wystartować ponownie w nowym naborze...
madzia_es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 22:26   #11
forumowiczka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

Dziękuje wszystkim za wsparcie Złożyłam to odwołanie jak na razie czekam na rozpatrzenie tego odwołania... Zobaczymy jak to będzie.. z tego co zauważyłam to aktualnie trwają zapisy (tak zwana druga rekrutacja) na ten kierunek także spróbuję się ponownie zapisać jeśli te odwołanie by nie pomogło... No i jeszcze rekrutacja na inne kierunki też nie została zamknięta jak na razie jest do końca października Ostatecznie jak nie wyjdzie to pomyślę o tym studium policealnym zawsze coś dodatkowego niż nic... Mam nadzieję, że wszystko się okaże oby jak najszybciej Pozdrawiam
forumowiczka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-23, 20:29   #12
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

no i po co tyle złośliwości? nie znacie jej uczelni, nie znacie kierunku ani, co chyba najważniejsze, życiowej sytuacji przez którą (tutaj wielkie woooow) mogła się nie dostać na drugi stopień. autorka nie prosiła o kubeł zimnej wody, tylko porady, żeby przypadkiem jeszcze nie pogorszyć swojej sytuacji. niektórzy chyba nie rozumieją, że posty na forach są tworzone nie przez maszyny, ale przez ludzi. trochę mniej jadu.
Cytat:
Napisane przez forumowiczka19 Pokaż wiadomość
Tak mam szanse na prace i właściwie to chciałabym pracować i tak powoli szukam jakiegoś zajęcia... Ale także chciałabym kontynuować nauke i nie chciałabym zawalić roku bo to jednak rok stracony... No a niestety jestem coraz starsza a nie młodsza Mam jakąś małą nadzieję, że może te odwołanie coś da i jakoś może mnie przyjmą... szkoda mi stracić tego roku... nie chciałabym robić teraz sobie przerwy... W sumie to mogłam pomyśleć wcześniej o tym aby zapisać się na dwa kierunki i mieć jakąś opcje inna dodatkową no ale nie brałam w ogóle takiej sytuacji pod uwagę....
PS. A tak w ogóle fajnie, że jednak nie wszyscy ludzie na tym forum są tak fałszywi, fajnie że znalazła się tutaj chociaż jedna wartościowa osoba która jest w porządku
niekoniecznie stracony. możne być bardzo produktywny. wszystko zależy od tego, czy zepniesz cztery litery. zrób prawko, kurs językowy albo jakiś związany z Twoim kierunkiem, żeby w CV nie było luki, i za rok startuj znowu na ten drugi stopień. bo teraz niestety szanse są już malutkie.
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.



Edytowane przez sistermorphine
Czas edycji: 2014-10-23 o 20:37
sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 23:40   #13
forumowiczka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc Jednak odwołanie pomogło !!! Dostałam się na studia A już myślałam, że nic z tego nie wyjdzie Teraz na pewno będę się starać żeby nie zawalić Może za dużo się wszystkim przejmuję i tak to później wychodzi na moją niekorzyść...
forumowiczka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 00:16   #14
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

gratulacje!


__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 20:22   #15
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-28, 10:12   #16
Olcha13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 1
Dot.: Nie dostałam się na studia II stopnia niestecjonarne... Co dalej?

Ja miała podbne doświadczenia z moją pierwszą uczelnią. W moim przypadku kierunek, który chciałam kontynuować na drugim stopniu, był mocno oblegany i z góry założyłam, że będzie ciężko się dostac, więc zaczęłam magisterkę z administracji na WSKZ. Na szczęście teraz mogę sobie sama dopasować tok nauki i np. realizowac materiały tylko w weekendy, albo po pracy, przez to, że całe studia są w formie online.
Olcha13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-28 11:12:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:52.