Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :| - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-28, 17:33   #1
problematycznaona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 11

Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :|


Niby banał, ale to dla mnie zaczyna być problemem. Póki co jestem studentką i pracuję dorywczo. Prawie całą kasę przewalam na ciuchy, na kolejne swetry, których mam już pełną szafę i inne rzeczy, których mam w nadmiarze. Nie umiem przestać, nowe rzeczy kupuję co około tydzień... Nie wiem po co to robię, może dlatego, że chcę się czuć ładnie i pewnie, chociaż jak kupię jakąś rzecz, wyglądam niby super, a potem widzę kogoś innego i mam wrażenie, że wyglądam jak G.... Najgorsze jest to, że szkoda mi kasy np. na wypad do jakiejś lepszej restauracji albo kina, bo przecież muszę mieć na ciuchy. Nie wiem jak to zmienić, pomóżcie mi, dajcie jakieś rady bo nie wyobrażam sobie tego na dłuższą metę
problematycznaona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 18:28   #2
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :|

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 18:32   #3
ruddington
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 47
Dot.: Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :|

- zostaw sobie tyle gotowki ile potrzeba na rachunki, jedzenie, a reszte przelej na konto oszczednosciowe.

- omijaj sklepy szerokim lukiem

- nie ogladaj rzeczy na stronach internetowych.

- porob sobie komplety, zestawy w ktorch wygladasz najlepiej, jezeli masz z tym problem to poszukaj i snpiracji, ktore swetry najlepiej komponuja sie ze spudniczkami/jeansami

- postaw na dodatki, o wiele jadniej cos wyglada jak sie zalozy lancuszek, kolczyki itp.

- uwierz w siebie i czuj sie piekna, pokombinuj z makijazem, fryzura.

- odloz sobie np. 150 zl i zawsze po wyplacie idz kup sobie za te kwote cos nowego, ale tylko raz w miesiacu i nie wiecej niz ustalone 150zl

- zajmij sie czyms pozytecznym jak bd miala chwile slabosci, poodkurzaj, poucz sie, poczytaj, umow z kolezanka na spotkanie, odwiedz rodzicow itp



ruddington jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 19:58   #4
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :|

1. Przelewaj pieniądze na konto oszczędnościowe, które ma utrudnione warunki wypłacenia (a później na lokatę, gdzie pieniędzy wypłacić nie mozna przez określony czas)
2. Nie chodź po sklepach.
3. Nie przeglądaj stron internetowych z ciuchami.
4. Nie przeglądaj blogów mordować ani yt
5. Sprzedaj ubrania, których nie nosisz, żeby kupić nowe
6. Wypisz się z newslettera na mailu.

Małe, ale konkretne kroczki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 20:56   #5
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :|

Cytat:
Napisane przez problematycznaona Pokaż wiadomość
Niby banał, ale to dla mnie zaczyna być problemem. Póki co jestem studentką i pracuję dorywczo. Prawie całą kasę przewalam na ciuchy, na kolejne swetry, których mam już pełną szafę i inne rzeczy, których mam w nadmiarze. Nie umiem przestać, nowe rzeczy kupuję co około tydzień... Nie wiem po co to robię, może dlatego, że chcę się czuć ładnie i pewnie, chociaż jak kupię jakąś rzecz, wyglądam niby super, a potem widzę kogoś innego i mam wrażenie, że wyglądam jak G.... Najgorsze jest to, że szkoda mi kasy np. na wypad do jakiejś lepszej restauracji albo kina, bo przecież muszę mieć na ciuchy. Nie wiem jak to zmienić, pomóżcie mi, dajcie jakieś rady bo nie wyobrażam sobie tego na dłuższą metę
Niskie poczucie własnej wartości. Wartościowanie się na zewnątrz.
Żaden ciuch nie będzie na Tobie długo piękny, bo jest na TOBIE, a Ty siebie nie akceptujesz.
Terapia siostro
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 22:03   #6
problematycznaona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 11
Dot.: Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :|

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Niskie poczucie własnej wartości. Wartościowanie się na zewnątrz.
Żaden ciuch nie będzie na Tobie długo piękny, bo jest na TOBIE, a Ty siebie nie akceptujesz.
Terapia siostro
No ja doskonale o tym wiem, mogłabym mieć ciuchy od najlepszych projektantów i to nic nie zmienia, bo w środku i tak czułabym się gorsza. Niestety gorzej zrobić, nie stać mnie teraz na terapię
Co do pozostałych odpowiedzi - najlepsze jest to, że ja nie oglądam str z ciuchami, nie mam żadnego newslettera. W głowie sobie układam jakieś stylizacje albo myślę sobie, że chciałabym mieć taki i taki sweter i już, dzieje się samo.... Ale muszę to ogarnąć, kupię sobie jeszcze tylko spodnie i tyle, następne wydatki na lato dopiero.
problematycznaona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 22:27   #7
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :|

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-28, 22:31   #8
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :|

Cytat:
Napisane przez problematycznaona Pokaż wiadomość
Niestety gorzej zrobić, nie stać mnie teraz na terapię
Możesz iść na NFZ. Poszukaj w swoim mieście placówki, która ma w ofercie terapię uzależnień, zadzwoń i czekaj na termin.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 22:35   #9
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :|

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

W ciągu roku odzyskałam ze sprzedaży "łachów", tzn nowe ciuchy, buty, torebki, nakupowane tyle, że nawet nie wiedziałam co mam, ok 10tys zł. Wszystko szło za minimalną cenę, byle sprzedać. Głównie na Allegro. Spływało miesięcznie od 200 do 2000zł.

Brzmi jak źródełko finansowe na terapię?

Jako zakupoholiczka, a nie hoarderka nie powinnaś mieć problemu z "rozstaniem" bo emocje sa w trakcie zakupów. Ciuch, który leży w domu już spełnił swoją funkcję - ucieszył, a teraz stracił magię i jest niepotrzebną szmatą. (Gdyby nie był, to byś się nim zadowoliła i nie szła po kolejny.)

Edytowane przez 201803071142
Czas edycji: 2017-12-28 o 22:37
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 23:27   #10
Gbur
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 85
Dot.: Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :|

Znajdź sobie męża. Jak ze wspólnej kasy zaczniesz wydawać pieniądze na pierdoły, to facet z miejsca zagwarantuje Ci przyspieszoną terapię odwykową xD
Gbur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 00:59   #11
niepa
Catleesi Morza Kocimiętki
 
Avatar niepa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 978
Dot.: Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :|

Cytat:
Napisane przez Gbur Pokaż wiadomość
Znajdź sobie męża.
o Jezu. Gbur, bez urazy, ale zastanów się trzy razy zanim walniesz kolejną mądrość.

Autorko, ubrania których nie zakładasz, sprzedaj. I terapią, zakupoholizm to duży problem, ale najważniejsze że zdajesz sobie z niego sprawę
niepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-29, 12:18   #12
Belet
Rozeznanie
 
Avatar Belet
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 564
Dot.: Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :|

Cytat:
Napisane przez Gbur Pokaż wiadomość
Znajdź sobie męża. Jak ze wspólnej kasy zaczniesz wydawać pieniądze na pierdoły, to facet z miejsca zagwarantuje Ci przyspieszoną terapię odwykową xD
Ależ doskonała rada już abstrahując od jej poziomu to jakby chociaż sens miała... a tu pudło.
Zgadnij kto w moim związku komu funduje przyśpieszoną terapię odwykową od przewalania wspólnego budżetu na pierdoły?
__________________
"(...) bo nieważne co w twym życiu się dzieje
wiem, że człowiek jest lepszym gdy się śmieje(...)"
Belet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 12:37   #13
problematycznaona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 11
Dot.: Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :|

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość

W ciągu roku odzyskałam ze sprzedaży "łachów", tzn nowe ciuchy, buty, torebki, nakupowane tyle, że nawet nie wiedziałam co mam, ok 10tys zł. Wszystko szło za minimalną cenę, byle sprzedać. Głównie na Allegro. Spływało miesięcznie od 200 do 2000zł.

Brzmi jak źródełko finansowe na terapię?

Jako zakupoholiczka, a nie hoarderka nie powinnaś mieć problemu z "rozstaniem" bo emocje sa w trakcie zakupów. Ciuch, który leży w domu już spełnił swoją funkcję - ucieszył, a teraz stracił magię i jest niepotrzebną szmatą. (Gdyby nie był, to byś się nim zadowoliła i nie szła po kolejny.)
Chyba w takim razie nie mam aż tyle rzeczy, bo to co mogłabym sprzedać to może by wyszło na 150 zł maks.

Nie wiem dlaczego tak reagujecie na wypowiedź Gbura, przecież to żartobliwe miało być, a wy się spinacie nie wiem o co xd
problematycznaona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 12:41   #14
Belet
Rozeznanie
 
Avatar Belet
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 564
Dot.: Ciągle kupuję nowe rzeczy i chyba mam problem :|

Cytat:
Napisane przez problematycznaona Pokaż wiadomość
Chyba w takim razie nie mam aż tyle rzeczy, bo to co mogłabym sprzedać to może by wyszło na 150 zł maks.

Nie wiem dlaczego tak reagujecie na wypowiedź Gbura, przecież to żartobliwe miało być, a wy się spinacie nie wiem o co xd

Jest szansa, że dlatego że staramy się podejść do Twojego problemu poważnie zdając sobie sprawę, że przy szeroko pojętych (realnych!) zaburzeniach nie ma miejsca na podśmiechujki.
__________________
"(...) bo nieważne co w twym życiu się dzieje
wiem, że człowiek jest lepszym gdy się śmieje(...)"
Belet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-29 13:41:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.