Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-14, 21:02   #31
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Wiem, że to nic przyjemnego, wywoływanie porodu to nie jest wcale taka obojętna procedura, ale jak ktos ma zagrożenie porodem przedwczesnym, to mu się marzy przeterminowanie
No właśnie - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
alb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 21:05   #32
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A duży się zapowiada ten mały?
A mnie się marzy taka spokojna ciąża, żebym przenosiła, eh

W ogóle witaminy dla ciężarnych to naciągactwo, ale co tam, zawsze człowiek ma może trochę złudne poczucie, że dba o siebie.
2 tygodnie temu miał niecałe 3,5kg, a teraz to już nie wiem...
Ja już jestem umówiona na termin prowokacji
Także jeszcze maksymalnie tydzień męki i koniec...
Strasznie kiepska mi się ta druga ciąża udała

A co do tych witamin to może nie do końca, po raz pierwszy od kilku lat przestały mi się łamać i rozdwajać paznokcie, wcześniej to była norma, a odkąd w 7 miesiącu wpadłam w straszną anemię i braki w witaminach zaczęłam brać jakieś końskie dawki i na prawdę jest zmiana.

Co do leków dla ciężarnych - pani w aptece mi chciała sprzedać 2x droższy magnez dla ciężarnych ale nie umiała mi powiedzieć czym on się różni od magnezu dla nieciężarnych a jedynym argumentem było "ale ten lekarze często zapisują" Tak samo witaminy, ja kupuję normalne centrum, bo te ciążowe witaminy są 2x droższe a nie sądzę aby były 2x lepsze
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 21:20   #33
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
2 tygodnie temu miał niecałe 3,5kg, a teraz to już nie wiem...
Ja już jestem umówiona na termin prowokacji
Także jeszcze maksymalnie tydzień męki i koniec...
Strasznie kiepska mi się ta druga ciąża udała

A co do tych witamin to może nie do końca, po raz pierwszy od kilku lat przestały mi się łamać i rozdwajać paznokcie, wcześniej to była norma, a odkąd w 7 miesiącu wpadłam w straszną anemię i braki w witaminach zaczęłam brać jakieś końskie dawki i na prawdę jest zmiana.

Co do leków dla ciężarnych - pani w aptece mi chciała sprzedać 2x droższy magnez dla ciężarnych ale nie umiała mi powiedzieć czym on się różni od magnezu dla nieciężarnych a jedynym argumentem było "ale ten lekarze często zapisują" Tak samo witaminy, ja kupuję normalne centrum, bo te ciążowe witaminy są 2x droższe a nie sądzę aby były 2x lepsze
Chyba chodzi o to, że został przebadany wpływ ich spożywania na płód - takie badania kosztują i dlatego takie leki są droższe (no i oczywiście żerowanie na matkach, które chcą jak najlepiej dla swoich dzieci ).
alb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 22:00   #34
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Mnie lekarz kazał kupować najtańszy zwykły magnez, ale już witaminy wolę kupować ciążowe, m.in. z uwagi na to, że wit. A jest w nich w postaci beta-karotenu i inne rzeczy.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 00:19   #35
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Nie możesz się tak przejmować bo nie zajdziesz. U mnie było na zasadzie będzie to super nie bedzie też ok. Synka zrobiliśmy sobie po ostrej (zwyczajnie się rozluźniłam i nie myślałam co tu zrobić żeby mieć dzidziusia imprezie, potem był sylwester też sporo alkoholu wypiłam, chyba z dwie paczki fajek a po tyg test pozytywny i strach zrobiłam mu krzywdę czy nie. W trakcie ciązy był cyrk z pęcherzem więc antybiotyki cuda wianki (przepisane oczywiscie przez gina). Teraz mam zdrowego synka i nic mu nie jest;] Co do zębów raczę wyleczyć jak najszybciej bo w trakcie ciąży dentysta odmówił mi leczenia stwierdził że ubytek nie jest na tyle duży i spokojnie można poczekać
__________________
Zapraszam na mojego bloga o potrzebach umysłu, duszy i ciała;]

http://missseptaria.blogspot.com/

a tam między innymi: makijaże, opisy kosmetyków, dokładne zdjęcia produktów i stosowanych pędzli, makijaże krok po kroku oraz wiele innych
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 10:39   #36
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez alb Pokaż wiadomość
Chyba chodzi o to, że został przebadany wpływ ich spożywania na płód - takie badania kosztują i dlatego takie leki są droższe (no i oczywiście żerowanie na matkach, które chcą jak najlepiej dla swoich dzieci ).
E chyba nie, tak samo jest najpisane na opakowaniu że w razie ciąży i karmienia piersią "stosować wg zaleceń lekarza" Wg mnie to jedno i to samo, po prostu wszystko co dla kobiet w ciąży i dla dzieci jest droższe, to tak samo jak z dopiskiem "ślubny" - pamiętam, że pończochy białe "ślubne" kosztowały 60 zł, a ja kupiłam białe, nie ślubne za 12 zł
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.