Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-28, 21:36   #1
Arturo925
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 53

Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi


Witam Was Otóż, jestem teraz na diecie przy ŁZS i nie mogę jeść w ogóle nic co zawiera cukier (w minimalnych ilosciach jest dopuszczalne, bo takie ilosći zawiera niemalże wszystko), dużą ilosć węglowadanów i skrobię/mąkę. W głównych posiłkach staram sie jeść razowy chleb ze względu na niski IG i przede wszystkim mieso. No ale posiłki, posiłkami, a jako ze ja mam dosyc rozepchany żoładek, to muszę jeść sobie cos pomiedzy. Zjadłbym to, zjadłbym tamto, ale mi nie wolno. Znacie jakieś tanie przekąski, które nie posiadają w/w rzeczy? Mam świadomość ze węglowodanów na pewno nie wyeliminuje (z resztą byłaby to rzecz chora) ale ograniczyć można Jadłem wafle ryzowe, ale na dłuzszą metę, za dużo to kosztuje i po czasie sie 'nudzi'. Mam nadzieje ze ktoś będzie miał jakiś pomysł, bo ja żyłem dawniej w trybie mniej zdrowym i mogę o niektórych rzeczach nie mieć pojęcia
Arturo925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 21:56   #2
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

Warzywa?

A jesz co 2-3 godziny? Jesteś głodny wtedy?
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 23:06   #3
Arturo925
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 53
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

Warzywa owszem, ale szukam jeszcze jakichs innych alternatyw Aczkolwiek dziękuję za radę

A jem mniej więcej co 1 do 3 godzin. Różnie bywa, bo jest to zależne od pory dnia.
Arturo925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 12:29   #4
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

spróbuj płatki owsiane lub jakieś płatki dietetyczne z małą zawartością cukrów, ale bez mleka! , warzywa surowe do przegryzania między posiłkami, otręby...
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 19:14   #5
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

Poszukaj w przepisach z diety Dukana. Tam się nie jada węglowodanów cukru i skrobi. Ewentualnie przepisy z CKD (Low Carb), polecam w tym celu fora kulturystyczne.
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 07:39   #6
AiShinigami
Raczkowanie
 
Avatar AiShinigami
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 244
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

Cytat:
Napisane przez Arturo925 Pokaż wiadomość
W głównych posiłkach staram sie jeść razowy chleb ze względu na niski IG (...) Jadłem wafle ryzowe (...)
Bo wafle ryżowe to rzeczywiście też mają taki niski IG?
Nic dziwnego, że zagryzając czymś takim stale się odczuwa głoda...

Ja Tobie polecę domowej roboty batoniki owsiane z dodatkiem suszonych owoców, orzeczów i ziaren - pieczone bez cukru i tłuszczu - wartościowe, zdrowe, a przede wszystkim sycące... ale także energetyczne...
Momo wszystko osobiście uważam, że jeden taki batonik jest lepszy niż 'tona' marchewek - po zjedzeniu których (jak i innych warzyw/owoców) przeważnie i tak się zaraz znów odczuwa pustkę w żołądku
__________________
Oglądając się lecz nigdy nie cofając - naprzód~!

AiShinigami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 11:20   #7
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

Kurczak/indyk w galarecie - gotujesz mięso drobiowe razem z warzywami, po ugotowaniu mięso i warzywa wyciągasz i kroisz, dzielisz na porcje np w salaterki, do wywaru dodajesz żelatyny i doprawiasz wg uznania, zalewasz i po ostygnięciu wstawiasz do lodówki. Lekkostrawne, a sycące. I parę dni w lodówce może swobodnie stać.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-30, 16:19   #8
Arturo925
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 53
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

@mavika, dałaś mi lekturę na dziś Moze wybiorę cos z tego Dukana. W sumie to na pewno tak Dziękuję

@AiShinigam powiem Ci, bardzo spodobał mi sie pomysł tych własnej roboty batoników z otrębów. Otręby są tanie, lubię je, mam piekarnik (szał ) i ogólnie pomysł bardzo mi się pdooba. Chetnie bym sobie takie brał i do szkoły i do jedzenia miedzy posiłkami. A że opcji z dodatkami jest mnóstwo, to raczej szybko by mi sie nie przejadły.
W internecie znalazłem taki przepis:
Składniki:
- około 350 g bakalii - u mnie były to: migdały, słonecznik, suszone morele, rodzynki, żurawina, pestki dyni
- 60 g mąki razowej
- 50 g płatków owsianych
- 100 ml soku jabłkowego
- 4 łyżki płynnego miodu

Ogólnie, bardzo podobają mi sie składniki, ale mam zastrzeżenia co do miodu i soku jabłkowego. Miód jest słodki i zapewne zawiera bardzo dużo cukru. Czy nie możnaby go było zastąpic czymś innym? Wiem ze smak sie pewnie pogorszy, ale cos za coś. Ja potrafię gotować raczej proste rzeczy, wiec nie wiem czym mógłby go zastąpić. Wiec tu liczę na Was ;*

I ten sok. Jest to raczej kwestia gustu jaki, ale czy soki również nie zawierają sporo cukrów? I tu również chciałbym sie zapytać o 'zamienniki'

Ogólnie to bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Nawet nie myslałem ze tyle osób mi pomoże
Arturo925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 17:02   #9
AiShinigami
Raczkowanie
 
Avatar AiShinigami
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 244
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

Cytat:
Napisane przez Arturo925 Pokaż wiadomość
(...) ale mam zastrzeżenia co do miodu i soku jabłkowego. Miód jest słodki i zapewne zawiera bardzo dużo cukru. Czy nie możnaby go było zastąpic czymś innym?
Hmmm... czy akurat w tym przepisie można i czym można zamienić te składniki to nie wiem...
Ale np. TUTAJ i TU masz bardzo dobry przepis na batoniki zupełnie bez dodatku cukru i tłuszczu - składniki możesz sobie dowolnie komponować (poczytaj sobie poniżej w komentarzach)

Możesz jeszcze pobuszować w Owsiankowie - wiele tam różnych przepisów na owsiano-bakaliowe 'drobiazgi' ;]
__________________
Oglądając się lecz nigdy nie cofając - naprzód~!

AiShinigami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 20:17   #10
Arturo925
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 53
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

O jaaa. Nosz kocham Cie dziewczyno za ten link Wybrałem sobie kilka przepisów. W sumie każdy inny i bedę eksperymentował. Otrebów, płatków itp. dosyc sporo mam w domu, wiec będzie z czego robić. Najbardziej podobaja mi sie przepisy z jajkiem. Bez miodu, bez cukru, jedynie z cukrem z suszonych owoców, ale to to jest lajt Wielkie dzieki za ten link. Ide teraz szukać w Dukanie
Arturo925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 14:50   #11
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

Do pochrupania nadaje się też super pieczona ciecierzyca w różnych przyprawach. Dużo białka, nie aż tak dużo węgli.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 07:39   #12
AiShinigami
Raczkowanie
 
Avatar AiShinigami
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 244
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

Cytat:
Napisane przez Arturo925 Pokaż wiadomość
O jaaa. Nosz kocham Cie dziewczyno za ten link Wybrałem sobie kilka przepisów. W sumie każdy inny i bedę eksperymentował. Otrebów, płatków itp. dosyc sporo mam w domu, wiec będzie z czego robić. Najbardziej podobaja mi sie przepisy z jajkiem. Bez miodu, bez cukru, jedynie z cukrem z suszonych owoców, ale to to jest lajt Wielkie dzieki za ten link. Ide teraz szukać w Dukanie
To fajno, że był przydatny - powodzenia! ;D

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Do pochrupania nadaje się też super pieczona ciecierzyca w różnych przyprawach. Dużo białka, nie aż tak dużo węgli.
Taka zupełnie przesuszona? Coś jak właśnie chrupki batonik czy wafelek?
No, nie daj się prosić - zarzucaj nam tu linkiem z przepisem!
__________________
Oglądając się lecz nigdy nie cofając - naprzód~!

AiShinigami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 10:40   #13
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

Zupełnie przesuszona (chociaż to zależy, jak długo zostawisz ją w piekarniku, niektórzy lubią taką jeszcze lekko miękką w środku ), chrupie jak marzenie

Przepis: http://iamnotevenhere.blogspot.com/2...ecierzyca.html
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 19:51   #14
Arturo925
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 53
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

Myslę ze wypróbuje tą ciecierzyce Z przepisu brzmi bardzo smacznie. Od razu mi sie skojarzyła z tymi orzeszkami w panierce Nic Nacs.

Wczoraj robiłem batoniki. Masakra. Miałem rodzynki, otręby żytnie i płatki owsiane. W przepisie były jeszcze suszone wisnie i kilka innych, jak sie później okazło kluczowych w proporcjach składników. Bo w przepisie było napisane 1/3 szklanki oleju. No wiec do siebie dodałem troche mniej niz te 1/3. Niestety, batoniki sie usmażyły i bardzo naciagnęły olejem. Ale teraz już wiem w jakich proporcjach to robić Bo ogólnie były nawet smaczne (mimo iz nie dodawałem w ogóle cukru, ani żadnych aromatów) tylko zapach oleju odpychał. Zapewne w przeciagu kilku dni zrobie je jeszcze raz, tym razem powinny wyjsć dobre
Arturo925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 09:45   #15
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

może trochę bardziej czasochłonne, ale bardzo smaczne i zdrowe- koreczki z warzyw, czyli:

Koreczki z cukinii i kalarepki z sosem czosnkowym
½ małej kalarepki
½ cukinii
kilka pomidorów suszonych
ząbek czosnku
jogurt naturalny
sól, pieprz
oliwa czosnkowa - wg uznania

Kalarepkę obrać, pokroić w grubsze plastry i z każdego plastra wyciąć kwadrat.
Cukinię umyć, pokroić także w grubsze plastry. Skropić oliwą czosnkową i piec w piekarniku ok. 5-10 minut (temp. 180 stopni Celsjusza).
Pomidory pokroić w paski.
Na wykałaczki nadziewać kwadraciki z kalarepki, upieczone plastry cukinii oraz suszone pomidory.
Polać sosem przygotowanym z jogurtu naturalnego, zmiażdżonego ząbka czosnku, soli i pieprzu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg koreczki+z+kalarepki.jpg (46,6 KB, 2 załadowań)
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 09:07   #16
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: Przekąski bez cukru, z mała ilosćia węglowodanów i skrobi

polecam takie deseri robic sobie samemu, np z serka naturalnego 0% i słodzika, kakao, owoców.
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.