moi rodzice nie akceptują mojej decyzji... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-03, 22:39   #31
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Jeśli rodzice nie chcą tego sponsorować, to pozostaje Ci tylko się usamodzielnić w tej kwestii - dorabiać sobie na jedzenie, samej robić zakupy i przyrządzać posiłki.
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2012-09-03 o 22:40
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:39   #32
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Kromstwo Pokaż wiadomość
NIE WYMAGAM OD MOJEJ MAMY, ŻEBY WSZYSTKO ROBIŁA ZA MNIE. ONA PO PROSTU CIĄGLE MÓWI, ŻE NIE DAM RADY, BO NIE UMIEM GOTOWAĆ, CO NIESTETY JEST FAKTEM
to się naucz gotować, garnki nie gryzą
zawsze też możesz zaproponować mały kompromis tj. po ok 2-3 wege zrób podstawowe badania i jeżeli się okaże, że wyjdą złe to wtedy wrócisz do mięsa.
Cytat:
Napisane przez takaja13 Pokaż wiadomość
Dokladnie dieta taka nie nalezy do najtanszych
nieprawda, nikt ci nie każe kupować mandarynek latem a truskawek zima. Ja nie zauwazyłam przyrostu finansowego odkąd zrezygnowałam z jedzenia ptaków i ssaków.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:39   #33
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Moi rodzice jakoś się przyzwyczaili że nie jem czerwonego mięsa. Czasami coś tam mama marudzi że ona nie będzie dwóch obiadów gotować, ale wtedy sama sobie mogę zrobić jedzenie. I wyszło na to że mama woli zjeść to co ugotuję ja czy siostra niż schab np.

Jemy teraz dużo warzyw, cukinia, szpinak non stop, makaron z sosem, pizza z warzywami (home-made) sałatki itp.
Jemy też drób i ryby, więc nie jest to jakieś duże wyrzeczenie, ale co ja się nasłuchałam od rodziny... a zrezygnowałam tylko z wołowiny i wieprzowiny! Że głupota, że czemu tak, ale czemu kurczaka jednak jem, czy mi kur nie szkoda!?
Po co jeść codziennie mięcho, sto lat temu ludzie jedli kartofle ze smalcem i zsiadłym mlekiem i jakoś żyli.

Natomiast jedzenie typowo wegetariańskie, sojowe kotlety czy wędliny aktualnie jem bardzo rzadko. Nie jestem już tez bardzo ortodoksyjna, czasami jem normalne mięso, np. z grilla wolę kiełbaskę niż nic.

Nie przejmuj się rodzicami, po prostu odkładaj mięso na bok, nie mogą Cię zmusić do jedzenia go.
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:39   #34
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Kurczę, co według Was jest takie drogie w diecie wegetariańskiej? Warzywa, owoce, kasze, ryż? Wegetarianizm wcale nie musi być drogi.
Jak ktoś je dobre rzeczy, a nie tylko wcina ciągle drogie sojowe odpowiedniki mięsa, to dużo za to nie zapłaci. Zwłaszcza, że odpada mu koszt mięsa. A dobre mięso tanie nie jest.
Wiem ile to koszyuje bo sama wiekszosc czasu jestem na takiej diecie "(z przymusu a nie z wlasnych checi )
dieta trzeba sobie urozmaicac aby dostarczyc organizmowi odpowiednie witaminy i mineraly,nie mozna jesc tak jak wiekszosc osob mysli tylko warzyw i bananow
powinno sie jadac ryz brazowy(drozszy jest od bialego ) ,orzechy (nie sa tanie niestety)losos wedzony(tani???niestety nie )bialy ser,wskazany ser owczy,tunczyk,kefiry,otre by,dorsz,owoc granatu chociaz jeden na tydzien.nie mozemy zapominac o sokach owocowych a najbardziej warzywnych....

duzo by tu wymieniac ale nie mozna zapominac ,ze na tej diecie nie jestesmy tylko wiosna i latem ale zima tez a wtedy warzywa i owoce sa jednak troszke drozsze
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:40   #35
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Kromstwo Pokaż wiadomość
Mówiłam o dietetyku, ale usłyszałam argument, że niewiele się dowiem. Ot, co powinnam robić, ale przykładowych przepisów dostanę jak na lekarstwo, a nie mogę przecież ciągle jeść tego samego
Jak będziesz potrzebowała, to dostaniesz wiele przepisów Do tego jest wiele ciekawych przepisów w internecie.

Dlaczego Twoi rodzice uważają, że dieta wegetariańska jest niezdrowa? Mówili coś o tym, czy po prostu rzucili hasłem „jest niezdrowa, bo nie jest zdrowa”?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:42   #36
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Kurczę, co według Was jest takie drogie w diecie wegetariańskiej? Warzywa, owoce, kasze, ryż? Wegetarianizm wcale nie musi być drogi.
Jak ktoś je dobre rzeczy, a nie tylko wcina ciągle drogie sojowe odpowiedniki mięsa, to dużo za to nie zapłaci. Zwłaszcza, że odpada mu koszt mięsa. A dobre mięso tanie nie jest.
O, dokładnie
Pewnie chodzi o produkty "ze sklepu ze zdrową żywnością", które potrafią być naprawdę drogie.
Ja jestem na diecie wegetariańskiej i nigdy na to dużo nie wydawałam, nie kupuję żadnych specjalnych produktów "dla wegetarian"

Nie rozumiem tego. Jak ktoś chce jeść zdrowo, to tak samo będzie sobie urozmaicał wieloma produktami czy to dietę wegetariańską, czy mięsną. Monotonna dieta zdrowa nie jest
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie

Edytowane przez Eyna
Czas edycji: 2012-09-03 o 22:46
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:44   #37
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Kromstwo Pokaż wiadomość
Mówiłam o dietetyku, ale usłyszałam argument, że niewiele się dowiem. Ot, co powinnam robić, ale przykładowych przepisów dostanę jak na lekarstwo, a nie mogę przecież ciągle jeść tego samego
www.puszka.pl Wystarczy, że dowiesz się jakich składników w jakich ilościach musisz dostarczać organizmowi na co dzień i jakie produkty je zawierają. Przepisów w Internecie są tysiące.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 22:45   #38
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Menu wegetariańskie z łososiem?
Ja mam dietetyka w szpitalu i dosc czesto sie z nim widuje i mam w swojej diecie lososia i nie tylko raz na tydzien ale mam

nawet na pierwszej lepszej stronie znalazlam co mozna a czego nie i losos jest
http://www.goldenline.pl/forum/20602...a-wegetarianki
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response

Edytowane przez takaja13
Czas edycji: 2012-09-03 o 22:47
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:46   #39
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez takaja13 Pokaż wiadomość
Wiem ile to koszyuje bo sama wiekszosc czasu jestem na takiej diecie "(z przymusu a nie z wlasnych checi )
dieta trzeba sobie urozmaicac aby dostarczyc organizmowi odpowiednie witaminy i mineraly,nie mozna jesc tak jak wiekszosc osob mysli tylko warzyw i bananow
powinno sie jadac ryz brazowy(drozszy jest od bialego ) ,orzechy (nie sa tanie niestety)losos wedzony(tani???niestety nie )bialy ser,wskazany ser owczy,tunczyk,kefiry,otre by,dorsz,owoc granatu chociaz jeden na tydzien.nie mozemy zapominac o sokach owocowych a najbardziej warzywnych....

duzo by tu wymieniac ale nie mozna zapominac ,ze na tej diecie nie jestesmy tylko wiosna i latem ale zima tez a wtedy warzywa i owoce sa jednak troszke drozsze
Nie uważam, że należy jeść tylko warzywa i banany.
A to, co wymieniłaś (pomijam tutaj temat ryb, który dzieli laktoowowegetarian i pescetarian), to i osoby jedzące mięso, powinny spożywać. A że wegetarianie powinni jeść tych produktów więcej, to nie problem w przypadku ceny, wszakże odpada im płacenie za mięso
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:48   #40
Kromstwo
Raczkowanie
 
Avatar Kromstwo
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 135
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Takaja13 nie jesteś na diecie wegetariańskiej, bo jesz ryby. Dieta wegetariańska zakłada, że nie jesz mięsa w ogóle.

Chodzi im o to, że mięsa nie można w pełni zastąpić warzywami, zawsze czegoś będzie brakowało, witamin czy minerałów.

Oczywiście, że znam www.puszka.pl
__________________
Nihil habeo, nihil timeo!

Edytowane przez Kromstwo
Czas edycji: 2012-09-03 o 22:49
Kromstwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:49   #41
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez takaja13 Pokaż wiadomość
Ja mam dietetyka w szpitalu i dosc czesto sie z nim widuje i mam w swojej diecie lososia i nie tylko raz na tydzien ale mam
Być może W każdym razie wegetarianie nie jedzą ryb. Jedzenie tylko ryb też ma swoją nazwę - pescetarianizm.

Cytat:
Napisane przez Kromstwo Pokaż wiadomość
Chodzi im o to, że mięsa nie można w pełni zastąpić warzywami, zawsze czegoś będzie brakowało, witamin czy minerałów.
Na szczęście poza warzywami i mięsem jest jeszcze całkiem spora ilość innych produktów spożywczych
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2012-09-03 o 22:52
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 22:49   #42
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Kromstwo Pokaż wiadomość

Cały czas przywołują moje problemy ze zdrowiem. Co z tego, że moja lekarka powiedziała, że nie widzi problemu w zmianie mojej diety? Zawsze można to dziecku wypomnieć
Jakie są te Twoje problemy ze zdrowiem?


W każdym razie.
Rozmawiałam ostatnio z lekarzem mojego męża i powiedziałam mu, że mąż od lat nie jadł mięsa.... Dowiedziałam się od lekarza (ordynator na oddziale rehabilitacji neurologicznej), że mają wielu młodych pacjentów (po wylewach krwotocznych, udarach) wegetarian i wegan. Sam stwierdził, że nie prowadzi statystyki ale im więcej wegetarian w społeczeństwie tym więcej na jego oddziale.
Nie nawracam nikogo, piszę tylko czego się dowiedziałam.
Gdybym to wcześniej wiedziała, to na kolanach błagałabym męża żeby jadł to chol...ne mięso. Nie wiem czy akurat dieta mojego męża miała wpływ na jego zdrowie ale na wszelki wypadek...


I jeszcze co do soi. Nie jest zdrowa i nie ma się napychać tymi tekturowymi kotletami sojowymi ani innym badziewiem sojowym.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2012-09-03 o 22:54
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:53   #43
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez takaja13 Pokaż wiadomość
Wiem ile to koszyuje bo sama wiekszosc czasu jestem na takiej diecie "(z przymusu a nie z wlasnych checi )
dieta trzeba sobie urozmaicac aby dostarczyc organizmowi odpowiednie witaminy i mineraly,nie mozna jesc tak jak wiekszosc osob mysli tylko warzyw i bananow
powinno sie jadac ryz brazowy(drozszy jest od bialego ) ,orzechy (nie sa tanie niestety)losos wedzony(tani???niestety nie )bialy ser,wskazany ser owczy,tunczyk,kefiry,otreby,dorsz,owoc granatu chociaz jeden na tydzien.nie mozemy zapominac o sokach owocowych a najbardziej warzywnych....

duzo by tu wymieniac ale nie mozna zapominac ,ze na tej diecie nie jestesmy tylko wiosna i latem ale zima tez a wtedy warzywa i owoce sa jednak troszke drozsze
Pogrubione - ryby NIE SĄ cześcią diety wegetariańskiej więc nijak mają się do problemu autorki!!

O tym, że konieczny jest ser owczy, czy owoc granatu też pierwszy raz słyszę. A normalny ser biały czy orzechy to nie jest luksus raczej, tylko norma

W diecie wegentariańskiej nawiększym problemem jest zastąpienie białka zwierzecego, przeciez w sumie głównie to się zmienia - po to jest soja czy też tofu, które nie są bynajmniej droższe niż mięso!

Taka np fasolna szparagowa z czosnkiem i fetą super obiad a w okresie letnim wcale nie wyjdzie drogo. Albo bób smażony z curry. Zapiekanka warzywna. Prażony syr tofu. To tylko parę przykładowych dań, a nie wymagają nie wiadomo jakich składników, więc nie przesadzajcie.
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:54   #44
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Jakie są te Twoje problemy ze zdrowiem?


W każdym razie.
Rozmawiałam ostatnio z lekarzem mojego męża i powiedziałam mu, że mąż od lat nie jadł mięsa.... Dowiedziałam się od lekarza (ordynator na oddziale rehabilitacji neurologicznej), że mają wielu młodych pacjentów (po wylewach krwotocznych, udarach) wegetarian i wegan. Sam stwierdził, że nie prowadzi statystyki ale im więcej wegetarian w społeczeństwie tym więcej na jego oddziale.
Nie nawracam nikogo, piszę tylko czego się dowiedziałam.
Gdybym to wcześniej wiedziała, to na kolanach błagałabym męża żeby jadł to chol...ne mięso. Nie wiem czy akurat dieta mojego męża miała wpływ na jego zdrowie ale na wszelki wypadek...


I jeszcze co do soi. Nie jest zdrowa i nie ma się napychać tymi tekturowymi kotletami sojowymi ani innym badziewiem sojowym.
Wlasnie ja to samo uslyszalam od swojego dietetyka , jako,ze nie moge jadac miesa za bardzo to po to sa ryby( nie wszystkie i nie wiem jakie to ma znaczenie ale tak ma byc to tak jest )

nie bede sie klocila bo nie jestem wegetarianka z wlasnych checi tylko z przymusu ale lekarz powiedzial,ze ryba to ryba a nie zwierzak ...wiec nie wiem jak to jest naprawde
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:54   #45
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
im więcej wegetarian w społeczeństwie tym więcej na jego oddziale.
To akurat wynikałoby ze statystyki - mówię o tym, że im więcej wegetarian w ogóle, tak i więcej u lekarza.
Źle jak i dobrze się odżywiać można będąc na każdej diecie.

Miałam pisać o Pescowegetarianizmie, ale już kilka osób to zrobiło.
Swoją drogą, byłam raz u dietetyka, który się upierał, że ryby to nie zwierzęta (rośliny? grzyby? bakterie?)
takaja13 - o, może to był ten sam?
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie

Edytowane przez Eyna
Czas edycji: 2012-09-03 o 22:56
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:56   #46
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
I jeszcze co do soi. To nie jest zdrowa i nie ma się napychać tymi tekturowymi kotletami sojowymi.
Zgadzam się z Tobą, że paczkowane kotlety sojowe to nie jest bynajmniej samo zdrowie. Ale w sumie jak się popatrzy na mięso sprzedawane w sklepach, to nie wiadomo co gorsze... Trzeba mieć naprawdę dobre źródło mięsa - najlepiej wiejskiego chłopa, który hoduje to i owo - żeby jeść to, co ludzie myślą, że jedzą.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:57   #47
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
To akurat wynikałoby ze statystyki - mówię o tym, że im więcej wegetarian w ogóle, tak i więcej u lekarza.
Źle jak i dobrze się odżywiać można będąc na każdej diecie.
Tyle tylko, że tu nie chodzi o to, że więcej jest u lekarza, a więcej młodych ludzi ma wylewy krwotoczne czy udary mózgu.
A to jest straszna choroba.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2012-09-03 o 22:58
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:58   #48
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Yenes Pokaż wiadomość
Pogrubione - ryby NIE SĄ cześcią diety wegetariańskiej więc nijak mają się do problemu autorki!!

O tym, że konieczny jest ser owczy, czy owoc granatu też pierwszy raz słyszę. A normalny ser biały czy orzechy to nie jest luksus raczej, tylko norma

W diecie wegentariańskiej nawiększym problemem jest zastąpienie białka zwierzecego, przeciez w sumie głównie to się zmienia - po to jest soja czy też tofu, które nie są bynajmniej droższe niż mięso!

Taka np fasolna szparagowa z czosnkiem i fetą super obiad a w okresie letnim wcale nie wyjdzie drogo. Albo bób smażony z curry. Zapiekanka warzywna. Prażony syr tofu. To tylko parę przykładowych dań, a nie wymagają nie wiadomo jakich składników, więc nie przesadzajcie.
Nie kloce sie bo nie jestem na takiej diecie z wlasnej woli ,ja mam to rozpisane wiec jem (powodem moze byc moja niedowaga ,moze a nie musi )

no wlasnie o to chodzi,ze latem prawie wszystko jest tanie a zima juz niekonecznie niestety
co do sera owczego to tak mam na rozpisce bo ponoc cos tam zawiera ( nie bede klamala bo nie zrozumialam ) ale nie jadam go prawie bo jest wstretny no i owoc granatu tez jakies tam witaminy ponoc zawiera
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 22:59   #49
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez takaja13 Pokaż wiadomość
co do sera owczego to tak mam na rozpisce bo ponoc cos tam zawiera ( nie bede klamala bo nie zrozumialam ) ale nie jadam go prawie bo jest wstretny no i owoc granatu tez jakies tam witaminy ponoc zawiera
Jakieś tam witaminy zawiera całkiem sporo produktów Można szukać odpowiedników.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 23:00   #50
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Swoją drogą, byłam raz u dietetyka, który się upierał, że ryby to nie zwierzęta (rośliny? grzyby? bakterie?)
takaja13 - o, może to był ten sam?
a może ptaki, bo latają
ignorancja ludzka jest straszna
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 23:02   #51
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Tyle tylko, że tu nie chodzi o to, że więcej jest u lekarza, a więcej młodych ludzi ma wylewy krwotoczne czy udary mózgu.
A to jest straszna choroba.
To tylko obserwacje jednego ordynatora, który na dodatek nie prowadzi żadnych statystyk. Dla mnie to żadne źródło rzetelnej wiedzy.
Zwłaszcza, że grupa „badanych” niekoniecznie jest reprezentatywną dla społeczeństwa grupą. Nie wspominając już o tym, że każda dieta może być niezdrowa. Można mieć dobrze zbilansowaną dietę wegetariańską, a można ciągle jeść frytki i kotlety sojowe. Nie wiem czy ordynator, o którym piszesz, w ogóle wziął to pod uwagę.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 23:02   #52
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
To akurat wynikałoby ze statystyki - mówię o tym, że im więcej wegetarian w ogóle, tak i więcej u lekarza.
Źle jak i dobrze się odżywiać można będąc na każdej diecie.

Miałam pisać o Pescowegetarianizmie, ale już kilka osób to zrobiło.
Swoją drogą, byłam raz u dietetyka, który się upierał, że ryby to nie zwierzęta (rośliny? grzyby? bakterie?)
takaja13 - o, może to był ten sam?
Sadzac po opisie miejsca zamieszkania pewnie nie ten sam
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 23:03   #53
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Jakie są te Twoje problemy ze zdrowiem?


W każdym razie.
Rozmawiałam ostatnio z lekarzem mojego męża i powiedziałam mu, że mąż od lat nie jadł mięsa.... Dowiedziałam się od lekarza (ordynator na oddziale rehabilitacji neurologicznej), że mają wielu młodych pacjentów (po wylewach krwotocznych, udarach) wegetarian i wegan. Sam stwierdził, że nie prowadzi statystyki ale im więcej wegetarian w społeczeństwie tym więcej na jego oddziale.
Nie nawracam nikogo, piszę tylko czego się dowiedziałam.
Gdybym to wcześniej wiedziała, to na kolanach błagałabym męża żeby jadł to chol...ne mięso. Nie wiem czy akurat dieta mojego męża miała wpływ na jego zdrowie ale na wszelki wypadek...


I jeszcze co do soi. Nie jest zdrowa i nie ma się napychać tymi tekturowymi kotletami sojowymi ani innym badziewiem sojowym.
Coraz więcej osób przechodzi na wegetarianizm, więc jakoś mnie to nie dziwi, że tak jak mięsożercom zdarza im się trafić do szpitala
A tak poważnie to przykro mi z powody choroby Twojego męża, ale jak sama zauważyłaś doktor nie prowadzi statystyk, więc nie może stwierdzić czy to wina wegetarianizmu, że do niego trafiają.
Że już nie wspomnę o tym, iż wiele osób to tacy nieuświadomieni wegetarianie - eliminują mięso ze swojej diety, ale... Nie dają organizmowi nic w zamian. Niestety takich osób jest sporo i psują obraz wegetarian w oczach społeczeństwa.

A co do soi. Osobiście lubię kotleciki sojowe i nie uważam że są tekturowe. Część osób twierdzi, że soja jest niezdrowa, część, że jest zdrowa - zauważ, że sami naukowcy co jakiś czas raczą nas sprzecznymi informacjami dotyczącymi produktów żywieniowych, więc akurat tym bym się specjalnie nie przejmowała. Bo na pewno jest zdrowsza od chociażby żarcia w Macu czy KFC.
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 23:03   #54
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą, że paczkowane kotlety sojowe to nie jest bynajmniej samo zdrowie. Ale w sumie jak się popatrzy na mięso sprzedawane w sklepach, to nie wiadomo co gorsze... Trzeba mieć naprawdę dobre źródło mięsa - najlepiej wiejskiego chłopa, który hoduje to i owo - żeby jeść to, co ludzie myślą, że jedzą.
Z jakiegoś powodu mnóstwo osób przechodząc na wegetarianizm uważa, że musi zastąpić mięso wielką ilością kotlecików sojowych i innych wyrobów z soi właśnie... Z takiej zmiany diety, gdzie całe mięso zastępuje się soją więcej złego jest niż dobrego.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 23:04   #55
Kromstwo
Raczkowanie
 
Avatar Kromstwo
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 135
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Luba pierwszy raz o czymś takim słyszę... Czytałam, że wielu pacjentów po ciężkich chorobach, np. po nowotworach, przechodzi na wegetarianizm i to jest niemalże zalecane... Widać co człowiek, takie zdrowie.

Takaja13 nie musimy sie wykłócać, bo nie masz racji - wybacz Poczytaj sobie literaturę fachową, a i widzę, że ten "dietetyk" też powinien, chyba nawet wrócić na studia. Dieta, którą stosujesz jest również nazywana semiwegetarianizmem, choć wegetarianie burzą się o tę nazwę. Mi tam wszystko jedno jak to nazywają. W każdym razie to wegetarianizmem nie jest, ale zdrową dieta owszem. Sama pomyśl, jeżeli ryba nie jest zwierzęciem, to czym? Gąbką? Bakterią? Zastanów się chociażby dlaczego sprzedają rybki w sklepie zoologicznym. Bo to zwierzęta!
__________________
Nihil habeo, nihil timeo!
Kromstwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 23:06   #56
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Jakieś tam witaminy zawiera całkiem sporo produktów Można szukać odpowiedników.
Z ciekawosci szukam sobie na internecie i owoc granatu zawiera bardzo duzo bialka,niacyny,potasu ,blonnika,kwasy organiczne no i co najwazniejsze sok z tego owocu jest napojem milosnym a tak na powaznie to warto go jesc bez wzgledu na jakiej diecie jestesmy bo z opisu widac,ze jest naprawde zdrowy
http://mamzdrowie.pl/granat-wlasciwosci/
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 23:08   #57
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Dobra dieta wegetariańska na pewno nie jest tania. Tanio może wychodzi jak ktoś się zapycha makaronami z sosem albo ryżem, co wiele osób uważających się za wegetarian praktykuje.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 23:12   #58
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Yenes Pokaż wiadomość
Coraz więcej osób przechodzi na wegetarianizm, więc jakoś mnie to nie dziwi, że tak jak mięsożercom zdarza im się trafić do szpitala
A tak poważnie to przykro mi z powody choroby Twojego męża, ale jak sama zauważyłaś doktor nie prowadzi statystyk, więc nie może stwierdzić czy to wina wegetarianizmu, że do niego trafiają.
Że już nie wspomnę o tym, iż wiele osób to tacy nieuświadomieni wegetarianie - eliminują mięso ze swojej diety, ale... Nie dają organizmowi nic w zamian. Niestety takich osób jest sporo i psują obraz wegetarian w oczach społeczeństwa.

A co do soi. Osobiście lubię kotleciki sojowe i nie uważam że są tekturowe. Część osób twierdzi, że soja jest niezdrowa, część, że jest zdrowa - zauważ, że sami naukowcy co jakiś czas raczą nas sprzecznymi informacjami dotyczącymi produktów żywieniowych, więc akurat tym bym się specjalnie nie przejmowała. Bo na pewno jest zdrowsza od chociażby żarcia w Macu czy KFC.
Wina czy nie wina, ja w każdym razie wolałabym na zimne dmuchać.
A mój maż po latach wegetarianizmu wrócił do mięsożerstwa... Kiedy po wybudzeniu się ze śpiączki wreszcie zaczął jeść, to jeszcze nie mówił i to ja powiedziałam w szpitalu, że on nie je mięsa. Dostawał posiłki wegetariańskie. Ale po jakimś czasie trafiła się nieuświadomiona pielęgniarka, która mu podała kanapki z szynką. Jak weszłam na salę i zobaczyłam jak on pochłania te kanapki, to skończył się wegetarianizm... Od tego czasu dostaje mięso i je aż mu się uszy trzęsą. Nie wiem, może zapomniał, że nie jadł mięsa...
Teraz, po rozmowie z lekarzem w klinice rehabilitacyjnej, tym bardziej jestem zadowolona, że mięso wróciło do łask.

Ale jak pisałam, nikogo nie nawracam, tylko jakby tak moje dzieci chciały nie jeść miesa, to bym je nawracała.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 23:13   #59
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez Kromstwo Pokaż wiadomość
Luba pierwszy raz o czymś takim słyszę... Czytałam, że wielu pacjentów po ciężkich chorobach, np. po nowotworach, przechodzi na wegetarianizm i to jest niemalże zalecane... Widać co człowiek, takie zdrowie.

Takaja13 nie musimy sie wykłócać, bo nie masz racji - wybacz Poczytaj sobie literaturę fachową, a i widzę, że ten "dietetyk" też powinien, chyba nawet wrócić na studia. Dieta, którą stosujesz jest również nazywana semiwegetarianizmem, choć wegetarianie burzą się o tę nazwę. Mi tam wszystko jedno jak to nazywają. W każdym razie to wegetarianizmem nie jest, ale zdrową dieta owszem. Sama pomyśl, jeżeli ryba nie jest zwierzęciem, to czym? Gąbką? Bakterią? Zastanów się chociażby dlaczego sprzedają rybki w sklepie zoologicznym. Bo to zwierzęta!
No na studia raczej nie powinien wrocic bo jako jedyny od razu z opisu ppowiedzial na co choruje gdzie przez 5 lat zadnemu innemu lekarzowi sie to nie udalo wiec dla mnie jest super lekarzem
moze w polsce jest inaczej a w anglii jest inaczej,moze maja inne podejscie...nie wiem i sie nie kloce bo JA NIE JESTEM NA TEJ DIECIE Z WLASNEJ WOLI jak juz pisalam,wiem tylko,ze sporo wiecej kasy wydajemy co tydzien na zakupy niz do tej pory,a co do ryby to ryba to ryba chyba ale sie zrymowalo .A tak na powaznie ryba jest kregowcem .
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response

Edytowane przez takaja13
Czas edycji: 2012-09-03 o 23:20
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 23:21   #60
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: moi rodzice nie akceptują mojej decyzji...

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Dobra dieta wegetariańska na pewno nie jest tania. Tanio może wychodzi jak ktoś się zapycha makaronami z sosem albo ryżem, co wiele osób uważających się za wegetarian praktykuje.
Ale jak cenowo różni się dobra dieta wegetariańska i niewegetariańska?
To raczej nie drogie produkty, ale chęci, żeby sobie zdrowe posiłki samemu przygotowywać, a nie pójść na łatwiznę i kupować fast-foody
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.