Lęk przed ciążą a tabsy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-31, 10:44   #1
hania888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 62

Lęk przed ciążą a tabsy


od ponad pół roku zażywam logest, liczy się dla mnie bardzo wysoka skuteczność tabletek bo przecież praktycznie nie ma szansy na zajście w ciążę (oczywiście pilnując godziny przyjmowania i mając świadomość jakie leki mogą działanie tabsów osłabiać).
Mimo całkowitej świadomości działania tabletek męczy mnie jednak lęk przed ciążą... czy wam też chodzą po głowie takie myśli? czy ufacie tabletkom i pozwalacie na 'final' w was?
męczy mnie i mojego faceta ta ciągła nieufność, potrzebuję waszych rad by w końcu się uspokoić i cieszyć się seksem również 'po'
hania888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 10:45   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

Cytat:
Napisane przez hania888 Pokaż wiadomość
od ponad pół roku zażywam logest, liczy się dla mnie bardzo wysoka skuteczność tabletek bo przecież praktycznie nie ma szansy na zajście w ciążę (oczywiście pilnując godziny przyjmowania i mając świadomość jakie leki mogą działanie tabsów osłabiać).
Mimo całkowitej świadomości działania tabletek męczy mnie jednak lęk przed ciążą... czy wam też chodzą po głowie takie myśli? czy ufacie tabletkom i pozwalacie na 'final' w was?
męczy mnie i mojego faceta ta ciągła nieufność, potrzebuję waszych rad by w końcu się uspokoić i cieszyć się seksem również 'po'
Zaufaj w koncu tabsom i nie kombinuj za duzo
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 10:52   #3
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

Na początku męczyło i mnie i mojego partnera, więc były stosunki przerywane. Ja nie byłam pewna na ile ta metoda działa, więc on to robił dla mnie i mojego spokoju.

Z czasem przestałam o tym myśleć. I Ty przestaniesz.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 14:47   #4
limonka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 155
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

Jeśli tak strasznie boisz się ciąży to nie powinnaś uprawiac seksu. Jak ktoś jest na tyle odpowiedzialny, że to robi to powinien byc także na tyle odpowiedzialny żeby ponieśc ewentualne konsekwencje, bo niestety nie ma 100 % zabezpieczeń
limonka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 15:18   #5
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

Prawdą jest, że 100% zabezpieczeniem jest jedynie brak seksu.
Ale pigułka ma tak dużą skuteczność, że bezpieczniejsza już nie będziesz. Ja tylko na początku miałam opory (też brałam Logest). No i jak np. miałam biegunkę, wówczas przez jakiś czas zabezpieczaliśmy się dodatkowo. Jednak jeśli przyjmujesz je regularnie, nie bierzesz jednocześnie antybiotyków i nic się nie dzieje z układem pokarmowym, możesz być spokojna. ONE PO TO SĄ, żeby KOCHAĆ SIĘ DO KOŃCA i NIE ZAJŚĆ W CIĄŻĘ. Jeśli nie ufasz, że Cię zabezpieczą, po co się trujesz?
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 16:36   #6
Cannella
Raczkowanie
 
Avatar Cannella
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 195
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

Tabletki zapewniają najwyższą skutecznosc i nie rozumiem jak można myślec o ciąży biorąc je ... He he dziewczyno wyluzuj
Cannella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 21:24   #7
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

Rozumiem twoje obawy, bo wiadomo, czasem mimo regulanego dokladnego brania sa wpadki, ale to jest nieliczna grupa kobiet.. i zdarza sie to tak rzadko ze nie ma sie w gole co martwic.. wystarczy pamietac zawsze o tabletce i tyle
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 17:04   #8
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

Może 99,9% skuteczności to dla Ciebie za mało, wiec proponowałabym dorzucić gumki:P
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 18:38   #9
ona1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

ja biore Yasminelle i mam dokladnie takie same obawy jak ty.
tez boje sie ciazy i caly czas sobie ja wmawiam
ona1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 19:37   #10
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

O masz ci los! To po co wam tabletki, skoro tyle stresu? Poza tym nie zawsze jest tak, że hop siup i jestem w ciąży, nawet jak ktoś się stara o dziecko. Wiec nie ma co panikować. Żadnej przyjemności z seksu nie będziecie mieli.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 20:16   #11
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

Ja od razu zaufałam tabletką i nawet przez głowę mi nie przeszło, że mogą mnie zawieść.

I nagle po 5 latach brania przyszedł taki okres, że zaczęłam dostawać myśli czy na pewno jestem dobrze zabezpieczona
Przez seksem myślałam o tym czy nie zajdę w ciąże, ale to chyba dlatego, że był to okres kiedy kilka osób z mojego otoczenia zaszło w ciążę i taka podświadoma panika mnie ogarnęła.


Ale mam koleżankę, która bierze tabletki i dodatkowo używają prezerwatyw, wg mnie to jest paranoja ale każdy robi jak uważa, ważne żeby czuć się komfortowo podczas zbliżenia

Cytat:
Napisane przez limonka1988 Pokaż wiadomość
Jeśli tak strasznie boisz się ciąży to nie powinnaś uprawiac seksu. Jak ktoś jest na tyle odpowiedzialny, że to robi to powinien byc także na tyle odpowiedzialny żeby ponieśc ewentualne konsekwencje, bo niestety nie ma 100 % zabezpieczeń
uwielbiam takie rady
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-04-01 o 20:17
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 21:25   #12
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

Najczęściej nieplanowane ciąże w trakcie brania tabletek wynikają z niewłaściwego ich stosowania przez kobiety. Nie mówie, że tak jest w każdym takim przypadku, ale można się domyślić, że sporo się takich znajdzie, wnioskując po pytaniach, jakie niektóre panie zadają i jak z lekkością pomijają sobie, co którąś tabletkę.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 13:51   #13
madziaaj00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

yhm ja brałam 5lat tabletki i ani razu nie zdecydowalismy sie na finał we mnie;p
madziaaj00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 16:45   #14
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

Cytat:
Napisane przez madziaaj00 Pokaż wiadomość
yhm ja brałam 5lat tabletki i ani razu nie zdecydowalismy sie na finał we mnie;p
więc nie wiesz jakie jest to przyjemne :P ja biore yasminelle 2 lata, gumka byla na poczatku na wszelki wypadek, a pozniej praktycznie caly czas bez. no i mama odpukac nie jestem ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:24   #15
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

W pełni rozumiem obawy autorki bo dotyczą one również mnie. Mam już jedno dziecko- planowane, od porodu biorę tabletki antykoncepcyjne ale panicznie boje się zajść w ciąże(muszę skończyć edukacje i nie mogę teraz przerwać pracy). Paradoksalnie gdybym się dowiedziała, że jestem w ciąży to bym się ucieszyła- nie wiem jak to wyjaśnić żeby oddać to co czuję ale jak ktoś będzie chciał to postaram się wyjaśnić.
Mimo przyjmowania tabletek zawsze stosujemy prezerwatywy i uwaga... nie zawsze kończy we mnie bo?...się boję, czego?... że zajdę w ciążę. Dodam jeszcze fakt że kochanie się z mężem raz na miesiąc(przy tych wszystkich metodach anty) też sporo odbiega od normy. Wiem, że na 100% coś ze mną jest nie tak i obecnie jestem na etapie poszukiwania dobrego seksuologa bo jest mi on niezbędnie konieczny- tak się nie da funkcjonować. To już urosło do rozmiarów porządnej fobii.
Aż dziw że mój Kochany Mąż jeszcze to znosi.
Pewnie uważacie mnie za mega kretynkę ale mi nie jest do śmiechu, po porodzie jakoś tak zdziczałam.
Proszę o jakieś rady najlepiej jak wyglądają wizyty u seksuologa a nie o rady typy "najlepiej się nie uprawiać seksu"
Ja na prawdę chciałabym się cieszyć z seksu przed, po i w trakcie tak jak było przed zajściem w ciążę- bo nie mam tego od zawsze.
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 12:23   #16
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

Nie wiedziałam, że tabsy można brac od porodu. Wydawało mi się, że trzeba trochę odczekać
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 17:00   #17
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

Trzy tygodnie po porodzie zaczęłam brać brać Cerazette. Czyli prawie od porodu ale to nie ważne, ważniejszy jest problem jaki mam.
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 17:25   #18
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 461
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

Kasiagora23 nie wiem co Ci poradzić Chyba rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u seksuologa lub psychologa.. Trzymam kciuki, aby taka wizyta pomogła

Co do tematu wątku. Ja biorę od miesiąca Stediril 30 (po przerwie) i przyznam, że zaufałam im do końca Jak na razie jest wszystko ok. A niektórzy nawet piszą, że te tabletki są mniej skuteczne od pozostałych (bo są refundowane przez NFZ i kosztują zaledwie 2zł), co wg mnie jest absolutną bzdurą. Jeśli zażywa się je o stałej porze, nie ma wymiotów itp (jak w przypadku innych tabletek), to działają tak samo. Oczywiście żadna metoda nie jest 100% pewna, pomijając wstrzemięźliwość. Więc głowa do góry i cieszcie się seksem w pełni
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 16:45   #19
Savathus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 432
Dot.: Lęk przed ciążą a tabsy

_____
__________________
Uważajcie, żeby życie wam tipsiorków nie połamało

Edytowane przez Savathus
Czas edycji: 2011-03-07 o 20:13
Savathus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.