iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-01, 11:48   #1
fairytale
Raczkowanie
 
Avatar fairytale
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 488
Question

iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?


Drogie wizażanki, stoję przed wyborem odnośnie zakupu telefonu i bardzo waham się między iPhonem, a reklamowanym jako lepszy Samsungiem Galaxy.

Różnica w cenie jest bardzo duża:
iPhone 4s/5: ok 1800z-2000zł na Allegro plus abonament ok 70 zł (w tym transfer rzędu 1GB, ale myślę, że mnie by wystarczył)
LUB abonament za 150zł i kupienie telefonu w salonie za ok 1000zł (1500zl jesli mówimy o iPhonie 5).

Samsung Galaxy III S: do kupienia w salonie za 200zł przy abonamencie rzędu 100zł miesięcznie (i wtedy rozmowy, SMSy, transfer daleko przekraczające moje potrzeby).

Logicznie rzecz biorąc, powinnam zdecydować się na Samsunga, jednak wiele osób rekomenduje mi iPhona jako zupełnie nową (lepszą) jakość, telefon bardzo intuicyjny, z rozwiązaniami dostosowanymi do potrzeb młodych ludzi, taki, którym nigdy zirytowana nie rzucę o ścianę.

Mam oszczędzone wystarczającą ilosć pieniędzy, by zainwestować w iPhone'a, jednak zastanawiam się, czy jest sens, czy różnica jest rzeczywiście tak kolosalna? Dodam, że nie miałam wcześniej smartfona. :P Moje oczekiwania to przede wszystkim:
- szybkie i wygodne przeglądanie stron internetowych
- aplikacje ułatwiające życie, takie jak "znajdź najbliższą knajpę", "organizer zadań" itp
- ładne zdjęcia (na razie, po tym jak mi się zepsuł, nie mam aparatu cyfrowego, mam zamiar go kupić, ale uważam, że robienie zdjęć telefonem jest znacznie wygodniejsze)
- dobry głośniczek żeby można było puścić bez wstydu muzykę na głos (nieeee, nie w autobusie)

Poradźcie proszę co wybrać, jakie są wasze doświadczenia, co według was się opłaci bardziej...
fairytale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 11:56   #2
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Samsung vs. iPhone to wieczna walka dwóch marek i dwóch rodzajów użytkowników . Pewnie za chwilę wywiąże się tutaj niezła gratka!

Myślę, że najlepiej poradziłaby Ci osoba, który używała obydwu tych telefonów, a zważywszy na koszty takiego sprzętu może być ciężką taką znaleźć. Ja mam iPhone i nie wymieniłabym go na Samsunga, ale zdaję sobie sprawę, że te telefony są bardzo porównywalne pod względem użytkowania i parametrów. Za sprzęt Apple po prostu płacisz więcej, bo to... sprzęt Apple. Jeżeli chcesz zapłacić więcej tylko po to, żeby mieć sprzęt za jabłkiem to.. "kto bogatemu zabroni"
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 12:00   #3
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

ja bym brała iphone bo... ma lepsze obudowy
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 12:09   #4
fairytale
Raczkowanie
 
Avatar fairytale
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 488
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Myślę, że najlepiej poradziłaby Ci osoba, który używała obydwu tych telefonów, a zważywszy na koszty takiego sprzętu może być ciężką taką znaleźć.
Mam nadzieję, że może na forum uda się taką osobę znaleźć.

Dla mnie marka i związane z nią emocje nie mają najmniejszego znaczenia, jestem raczej z tych "zapóźnionych technologicznie".
Zbierając opinie wśród znajomych usłyszałam jednak coś w stylu: "samsung to kolejne urządzenie, z którym musisz się użerać, a ajfon... ajfon moja droga cię ROZUMIE".


---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
ja bym brała iphone bo... ma lepsze obudowy
Ehu, ehu, trochę drogo sobie za nie liczą.
fairytale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 12:14   #5
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 889
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

ten samsung jest lepszy, ale wiadomo samsung szybciej straci na wartości, iphone to iphone, marka, no i faktycznie jest dużo fajnych paneli do niego, również zastanawiałam sie nad tymi dwoma tel. ale wybieram iphone.
__________________


włosy: 98cm

paulinia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 12:15   #6
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Ja jako uzytkowniczka iPhone 4s w życiu nie zamieniła bym sie na cos innego; namawiano mnie przy zakupie na samsunga, bawilam sie nim ale cieszę sie ze przystalam na swoim. Polecam
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 12:24   #7
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Iphone Najprostszy telefon w obsludze, bardzo duzo aplikacji do niego, bardzo dobra jakosc sprzetu (w koncu to apple), Siri , jednak cena moze odstraszac. Dla mnie - warto
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 13:05   #8
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

samsung. iphone ma swoje apple'owskie oprogramowanie. samsung to android duzo darmowych aplikacji,lepsze oprogramowanie-wg mnie.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 13:05   #9
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Używam Samsunga i nigdy bym nie zamieniła na iPhona z kilku powodów. Dwa najbardziej banalne - zamknięty rezerwat i kabelki. Nie wiem czemu to jest jedyny telefon który nie posiada ładowania na micro usb.

Bawiłam się oboma typami, ale poprostu wole telefony z Androidem. Nie są trudne w obsłudze i nie wiem skąd się wogóle wzieło się to stwierdzenie. System prosty jak budowa cepa, ale za to wydajny i szybki.
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 13:14   #10
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Treść usunięta
__________________
Mój profil na KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/profil.php?id=357515

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2013-07-23 o 15:41 Powód: względy osobiste ;)
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 13:25   #11
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Cytat:
Napisane przez Autumn Witch Pokaż wiadomość
Używam Samsunga i nigdy bym nie zamieniła na iPhona z kilku powodów. Dwa najbardziej banalne - zamknięty rezerwat i kabelki. Nie wiem czemu to jest jedyny telefon który nie posiada ładowania na micro usb.

Bawiłam się oboma typami, ale poprostu wole telefony z Androidem. Nie są trudne w obsłudze i nie wiem skąd się wogóle wzieło się to stwierdzenie. System prosty jak budowa cepa, ale za to wydajny i szybki.
Dlatego, ze Apple posiada zlacze Thunderbolt, na ktore ma patent. To zlacze jest obecnie najszybsze.
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 13:28   #12
demitasse
Raczkowanie
 
Avatar demitasse
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 396
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Świetny temat ! Też stoję przed tym wyborem.
Byłam już nawet zdecydowana na iphona, ale znalazłam kilka instagramów dziewczyn które go posiadają i niestety wydaje mi sie że zdjęcia są gorsze od tych z samsunga. Konkretnie chodzi mi np o zbiliżenia twarzy.

Chyba nikt się nie obrazi za ich podanie.

Iphone
http://statigr.am/almaanies
http://statigr.am/mauskacom
http://statigr.am/ulrikkelundl

samsung
http://statigr.am/jannijmi


A może to nie kwestia telefonu tylko obróbki zdjęć właśnie w instagramie ? Ale kto by obrabiał zdjęcia tak aby jakościowo były gorsze i mniej wyraźne niż z mojej nokii 5800.
__________________
demitasse-e.blogspot.com - bawię się
demitasse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 13:33   #13
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Cytat:
Napisane przez monika1379 Pokaż wiadomość
Dlatego, ze Apple posiada zlacze Thunderbolt, na ktore ma patent. To zlacze jest obecnie najszybsze.
Tylko że żadna firma nie zainteresowała się tym rozwiązaniem i jak dla mnie jest to martwa technologia. Powiedziałabym że raczej jest to chwyt appla aby wydusić więcej kasy od użytkowników (co było jeszcze lepiej zaprezentowane przez zmiane połączenia przy nowszych modelach). Skoro jedyna technologia kompatybilna z thunderboltem to technologia appla to jak dla mnie jest ona absolutnie bezużyteczna.

I te tysiące przełączek.... serio ja mam jeden kabel i wszystko nim załatwiam, łącznie z ładowaniem ebooków, mp3 playera, podłączenie dysku twardego zewnętrznego - one cable to rule them all.
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 13:40   #14
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

mam samsunga (nie SIII) i na pewno nie zamieniłabym go na iphona z jednego prostego powodu - samsung upadł mi milion razy i nic mu nie jest (ma gorilla glass), a iphone raz Ci upadnie i po telefonie (pobity wyświetlacz - jest bardzo delikatny) - oczywiście nie mówię tu o spadaniu na dywan, tylko na twardszą powierzchnię

a tak w ogóle to zaczekaj chwilę i weź samsung galaxy S IV

Edytowane przez _czarny_kot
Czas edycji: 2013-04-01 o 13:43
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 13:43   #15
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
mam samsunga (nie SIII) i na pewno nie zamieniłabym go na iphona z jednego prostego powodu - samsung upadł mi milion razy i nic mu nie jest (ma gorilla glass), a iphone raz Ci upadnie i po telefonie (pobity wyświetlacz - jest bardzo delikatny) - oczywiście nie mówię tu o spadaniu na dywan, tylko na twardszą powierzchnię
Nie ma co generalizowac... Mam 3GS kilka lat juz i działa super i mam także 4s i spadły mi nie raz to samo z ipodem touch i jakos nic z ekranami sie nie dzieje i nie działo nigdy...
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 13:55   #16
demitasse
Raczkowanie
 
Avatar demitasse
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 396
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
mam samsunga (nie SIII) i na pewno nie zamieniłabym go na iphona z jednego prostego powodu - samsung upadł mi milion razy i nic mu nie jest (ma gorilla glass), a iphone raz Ci upadnie i po telefonie (pobity wyświetlacz - jest bardzo delikatny) - oczywiście nie mówię tu o spadaniu na dywan, tylko na twardszą powierzchnię

a tak w ogóle to zaczekaj chwilę i weź samsung galaxy S IV
No dobra, ale to że jakiś tam samsung jest trwały nie znaczy wcale że SIII będzie równie trwały.

Moim zdaniem rozmowa powinna dotyczyć tylko konkretnego modelu.
Takie gadanie że ma się jakiegoś tam samsunga i jest super, ma takie i takie plusy jest moim zdaniem bez sensu. Każdy model jest inny.
__________________
demitasse-e.blogspot.com - bawię się
demitasse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 13:55   #17
mundziolek
Zadomowienie
 
Avatar mundziolek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 215
GG do mundziolek
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Cytat:
Napisane przez werka89 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Galaxy S 3 jeśli chodzi o żywotność baterii porównywalny jest do Iphone więc tym bym się nie kierowała.


Ja bym brała samsunga. Pracowałam w salonie play, oprócz tego interesuję się tematem. Miałam kilka sytuacji, że ludzie przychodzili i narzekali, że wzięli w innym salonie iPhone zamiast Samsunga. Nie proś przypadkiem o poradę nikogo w salonie jakiegokolwiek operatora bo rady sprzedawców w salonach często są dalekie od rzeczywistości i wymyślone na potrzebę chwili związanej z tym, co na magazynie traci już "termin ważności". Z Samsunga będziesz zadowolona- obydwa miałam w ręku, dużo opinii też słyszałam więc mam wyrobione konkretnie zdanie na ten temat. Moim zdaniem Iphone nie jest absolutnie wart swojej ceny. Dodatkowo Apple daje roczną gwarancję (jak chcesz dłużej musisz dopłacać jak zresztą za prawie wszystko mając Iphone) , Samsung 2 lata. Jedyną przewagą wg. mnie jest Siri (nie działa po polsku!) i jakość obudowy, z tym, że w przypadku iPhone 5 obudowa jest baaardzo podatna na rysy. Obydwa są drogie ze względu na funkcje i parametry, które i tak Ci będą zbędne (sugeruję się tu wymienionymi przez Ciebie czynnościami, do których Ci Smartphone potrzebny) więc po co dopłacać jeszcze więcej do iPhona? Nie zauważyłabyś różnicy mając obydwa w kwestii szybkości przeglądania stron itd. No ale decyzja należy do Ciebie
__________________
mundziolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 14:56   #18
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Cytat:
Napisane przez Autumn Witch Pokaż wiadomość
Tylko że żadna firma nie zainteresowała się tym rozwiązaniem i jak dla mnie jest to martwa technologia. Powiedziałabym że raczej jest to chwyt appla aby wydusić więcej kasy od użytkowników (co było jeszcze lepiej zaprezentowane przez zmiane połączenia przy nowszych modelach). Skoro jedyna technologia kompatybilna z thunderboltem to technologia appla to jak dla mnie jest ona absolutnie bezużyteczna.

I te tysiące przełączek.... serio ja mam jeden kabel i wszystko nim załatwiam, łącznie z ładowaniem ebooków, mp3 playera, podłączenie dysku twardego zewnętrznego - one cable to rule them all.

To zlacze jest opatentowane przez Apple'a, dlatego 'zadna firma nie zainteresowala sie tym rozwiazaniem'.
Nie sadze, mysle, ze po prostu Apple jest ze swoja technologia duzo lat do przodu i/lub bardziej reaguje na nowe wynalazki - tak jak z tym zlaczem, ktore przeciez pierwotnie bylo Intela.
Zgadzam sie z Toba, ze posiadanie jednego kabla do wszystkiego jest duzo bardziej wygodne i prostsze
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 16:14   #19
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

co do złącza - apple nie od dziś "przywiązuje" siłą użytkowników do siebie i nie raz, nie dwa dostawali za takie akcje po tyłku w sądzie - uzależnianie użytkownika od jednej firmy to ich prosta metoda działania i tyle - nigdzie indziej nic nie kupisz, w telefonie (czy czymkolwiek innym) nic nie ruszysz i jesteś zdana na ich łaskę a raczej na to żeby u nich wydawać kasę
i szczerze mówiąc o ile biznesowo to inteligentne działania o tyle jako klient mówię nie

co do technologii - za produkty apple płaci się kilka razy tyle co za konkurencyjne produkty innych firm i to wcale nie w najlepszej konfiguracji to wrzucą tam czasem jakiś technologiczny smaczek żeby Kowalski wywalają x kasy na elektronikę czuł się dopieszczony
u innych firm takie działanie jest nieekonomiczne a nie niemożliwe - nie jeden apple idzie do przodu ale za to inne firmy maja inny target tj. klienta któremu chcą sprzedać coś za 500 a nie 1500zł więc chyba logiczne, że oni nawet jak mają i mogą to nam tam cudów nie nakładą bo oni mają z założenia zaoferować coś taniego i fajnego podczas gdy apple dodając byle co (oj wielka mi technologia...) nęci wszystkich rzekomo ekskluzywnym produktem

aczkolwiek jabłko jest śliczne i jakbym nie miała co z kasą robić to za wygląd bym go wzięła

jakbym miała myśleć logicznie to brałabym samsunga

aczkolwiek biorąc pod uwagę, że autorka za rozsądne uznaje branie samsunga w abonemencie który i tak przekracza jej potrzeby to równie dobrze może brać jabłko bo dla mnie jedno i drugie działanie jest potrzebą "mania" fajnej zabawki - także tutaj brałabym co ładniejsze

ja wybierają tel. najpierw wybieram abonement taki jak potrzebuje potem myślę nad telefonem więc inaczej na to patrzę
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 17:41   #20
pirisand
Rozeznanie
 
Avatar pirisand
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: wygodna kanapa
Wiadomości: 630
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

iPhone tylko i wyłącznie
__________________
Aparatka góra 21.02.2013 r.
pirisand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 21:31   #21
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Nigdy w życiu nie kupiłabym więcej jabłka. Po pierwsze ze względu na horendalne ceny za którymi nie idzie wcale większa jakosc niż sgs3, a parametry z sgs3 są zbliżone, po drugie że względu na platny Apple store i w końcu po trzecie: wszyscy moi znajomi, którzy kupili jabłko klna na czym świat stoi, jak nie problemy z głośnikiem, to z karta micro SIM,a to z bateria. Wszyscy po dłuższym lub krótszym czasie wymienili na Samsungi.
Argument że trzymają cenę też do mnie nie przemawia, bo w tej chwili jest ich już tak wiele, że za chwilę ceny zaczną spadać.
Ale wiadomo, po to na rynku jest tyle marek, by każdy znalazł coś dla siebie.

Wizualnie iPhone podoba mi się bardzo, ale w mojej opinii cena nie dorównuje funkcjonalności.

Ja od ponad roku jestem szczęśliwa właścicielka sgs2 i jeśli będę kiedyś zmieniać to tylko na samsunga. Po aktualizacji do najnowszego androida śmiga jak rakieta, mnóstwo aplikacji, cena do przeżycia i zderzenie z podłoga też przeżył bez szwanku. Zero jakichkolwiek problemów, sama radość używania.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...

Edytowane przez ulinkaaa
Czas edycji: 2013-04-01 o 21:33
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 00:46   #22
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Nigdy w życiu nie kupiłabym więcej jabłka. Po pierwsze ze względu na horendalne ceny za którymi nie idzie wcale większa jakosc niż sgs3, a parametry z sgs3 są zbliżone, po drugie że względu na platny Apple store i w końcu po trzecie: wszyscy moi znajomi, którzy kupili jabłko klna na czym świat stoi, jak nie problemy z głośnikiem, to z karta micro SIM,a to z bateria. Wszyscy po dłuższym lub krótszym czasie wymienili na Samsungi.
Argument że trzymają cenę też do mnie nie przemawia, bo w tej chwili jest ich już tak wiele, że za chwilę ceny zaczną spadać.
Ale wiadomo, po to na rynku jest tyle marek, by każdy znalazł coś dla siebie.

Wizualnie iPhone podoba mi się bardzo, ale w mojej opinii cena nie dorównuje funkcjonalności.

Ja od ponad roku jestem szczęśliwa właścicielka sgs2 i jeśli będę kiedyś zmieniać to tylko na samsunga. Po aktualizacji do najnowszego androida śmiga jak rakieta, mnóstwo aplikacji, cena do przeżycia i zderzenie z podłoga też przeżył bez szwanku. Zero jakichkolwiek problemów, sama radość używania.
zgadzam sie, mowie to ja, uzytkowniczka iPhone 5.
Skusilam sie tylko dlatego,ze moj Blackberry "wyzional ducha" a moja siec miala super oferte dla mnie.. Jednak uwazam,ze iPhone ma najwieksze wziecie z uwagi na to ze to w koncu JABLUSZKO
nie ogarniam jak mozna wydac na tel. 2 tys zlotych
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 10:30   #23
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Mam Samsunga SIII. Jestem bardzo zadowolona. Nie chucham na niego. Owszem, nosze w futerale, ale rzucam do torebki i juz. Kilka razy spadl. Nic mu sie nie stalo. Jest funkcjonalny, szybki i w mojej ocenie nie da sie nim znudzic. Naprawa tez jest tansza niz przy Apple. Moj tel kupilam z licytacji. Nie byl w stanie idealnym. Wymienilam mu ramke, bo byla podrapana. I wiem, ze nie zamienie go na inny model przez kilka lat. A moze juz nigdy. ew co to elementy obudowy.


Apple nie ma mozliwosci rozbudowy pamieci.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 11:45   #24
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Cytat:
Napisane przez monika1379 Pokaż wiadomość
To zlacze jest opatentowane przez Apple'a, dlatego 'zadna firma nie zainteresowala sie tym rozwiazaniem'.
Nie sadze, mysle, ze po prostu Apple jest ze swoja technologia duzo lat do przodu i/lub bardziej reaguje na nowe wynalazki - tak jak z tym zlaczem, ktore przeciez pierwotnie bylo Intela.
Zgadzam sie z Toba, ze posiadanie jednego kabla do wszystkiego jest duzo bardziej wygodne i prostsze
Nie zgadzam sie z tym. Co prawda Apple jako pierwsze wypuscilo smartfon z ekranem dotykowym w masowej produkcji, ale od tamtego czasu absolutnie nic innowacyjnego nie wprowadzilo na rynek. Ba, wyglada na to ze od dluzszego czasu probuje dogonic innych producentow i jakos mu sie to nie udaje.

Zlacze moze byloby dobre, ale poniewaz polityka appla jest taka a nie inna, prawie nikt nie pokusil sie o stowrzenie urzadzen na niego. Mi na razie wystarczy USB 3.0.

Nie jestem fanka Appla jak mozna sie domyslec. Lata swietlne temu bylam zainteresowana ich technologia - podobal mi sie wyglad produktow i chcialam sie dowiedziec z czym to sie je. Pozniej dolaczyla fatalna polityka firmy, coraz wieksze zamkniecie swojego rezerwatu i coraz gorsza jakosc produktow. Dodatkowo uzywanie maca przez 2 tygodnie ostatecznie wyleczylo mnie z tej marki. Strasznie toporny i limitujacy system operacyjny jak dla mnie.

To jest moje osobiste zdanie i kazdy ma prawo do wlasnego .
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 12:18   #25
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Cytat:
Napisane przez monika1379 Pokaż wiadomość
To zlacze jest opatentowane przez Apple'a, dlatego 'zadna firma nie zainteresowala sie tym rozwiazaniem'.
Nie sadze, mysle, ze po prostu Apple jest ze swoja technologia duzo lat do przodu i/lub bardziej reaguje na nowe wynalazki - tak jak z tym zlaczem, ktore przeciez pierwotnie bylo Intela.
Zgadzam sie z Toba, ze posiadanie jednego kabla do wszystkiego jest duzo bardziej wygodne i prostsze
Raczej odwrotnie . Apple zatrzymało się w czasie a iphony są tego dowodem. 4s i 5 nie różnią się praktycznie niczym jeśli chodzi o podzespoły (które nota bene dostarcza Samsung ).

Jeśli autorka wąŧku nie korzysta z telefonu dużo to na początek warto lepiej kupić coś tańszego. Wątpie by wykorzystywała np. czterordzeniowy procesor SIII a za to płaci w końcu. Śmiało można kupić tańszy telefon, który również posłuży jako dobry organizer czy umożliwi szybkie przeglądanie internetu, robienie zdjęć.

A jeśli juz wybierać między tymi dwoma to zdecydowanie SIII, który bije na głowę Iphona 5 pod względem wydajności, ceny, funkcjonalności oraz o dziwo wytrzymałości (w różnych testach).
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 16:40   #26
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość
Raczej odwrotnie . Apple zatrzymało się w czasie a iphony są tego dowodem. 4s i 5 nie różnią się praktycznie niczym jeśli chodzi o podzespoły (które nota bene dostarcza Samsung ).

Jeśli autorka wąŧku nie korzysta z telefonu dużo to na początek warto lepiej kupić coś tańszego. Wątpie by wykorzystywała np. czterordzeniowy procesor SIII a za to płaci w końcu. Śmiało można kupić tańszy telefon, który również posłuży jako dobry organizer czy umożliwi szybkie przeglądanie internetu, robienie zdjęć.

A jeśli juz wybierać między tymi dwoma to zdecydowanie SIII, który bije na głowę Iphona 5 pod względem wydajności, ceny, funkcjonalności oraz o dziwo wytrzymałości (w różnych testach).
Przez kilka miesięćy użytkowałam równocześnie Iphone5 i SIII.
W momencie, gdy kupowałam drugi telefon(służbowy) Iphone był dla mnie w interesującej mnie ofercie za ok 500 zł, a SIII za 1000zł.
Mnie osobiście Iphone kompletnie nie podpasował, był to najgorszy telefon jaki miałam.
Wogóle nie mogłam się z nim "zgrać" i nie mogłam zrozumieć tej całej otoczki uwielbienia wokół niego.
Najważniejszy minus to dla mnie długość trzymania baterii (o wiele krócej niż SIII), dodatkowo Iphone gubił mi zasięg a SIII nie (tu wiadomo kwestia miejsca oraz operatora, ale w obu telefonach był to Play).
Poza tym dla mnie ma za mały wyświetlacz, nie polubiłam przeglądarki internetowej oraz kształtu/grubości.
Dodatkowo lepsze zdecydowanie lepsze zdjęcia robił mi SIII.
Z ogromnym zadowoleniem wymieniła go na Note II i już nigdy więćej Iphonów
Myślę jednak, żę najlepiej iść do salonu alb do kogoś znajomego, kto posiada któryś z tych telefonów- pomacać go , pooglądać, poklikać, połazić po necie itd, po prostu przetestować i wtedy podjąć decyzję.
Słyszałam także wiele razy już tu powielane opinie, żę SIII łatwo można rozbić/stłuc a koszty naprawy są bardzo wysokie (w tej kwesti nie zabieram zdania, bo nie miałam żądnyhc problemów, mimo wielu upadków więć kosztów nie znam, generalnie jednak telefony komórkowe mam od 13 lat i nigdy żaden mi nie upadł więć tym się nie interesuje).
Nie szanuje jakoś specjalnie telefonu, nie mam na niego pokrowca ale nie jest wogóle prysowany (mam biały model połączony ze srebrem).

Zapomniałam dodać, że komuś kto nigdy nie miał większego telefonu SIII może się nie podobać bo jest naprawdę duży i może być dla niego niefunkcjonalny (także na to też warto zwrócić uwagę).

Czytałam kiedyś bardzo fajny artykuł porównujący te oba modele pod kątem funkcjonalności, wnętrza itd. niestety nie mogę go znaleźć;/
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."



Edytowane przez justysia171
Czas edycji: 2013-04-02 o 16:41
justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 18:56   #27
fairytale
Raczkowanie
 
Avatar fairytale
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 488
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Bardzo bardzo bardzo wam dziękuję za odpowiedzi, fajnie też, że i innym ten temat może się przydać. Nadal nie wiem który wybrać, ale trochę mi się rozjaśniło w głowie. Kolega, który mi poleca iPhone'a jest trochę takim maniakiem, więc może niekoniecznie być wiarygodny.

Na plus Samsunga jest na pewno wydajność baterii, na minus - gabaryty, jest poooootworem!

Jeszcze chciałam napisać, że coś mi sie popieprzyło z ceną Samsunga. Kosztuje jakieś 1000zł, a nie 200, - byłam pewna, że dobrze wszystko sprawdzałam, ale najwyraźniej nie.

Mam zamiar wybrać się w ciągu kilku najbliższych dni do salonu i pomacać oba modele. Postaram się zdać relację z tej operacji.
fairytale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:10   #28
demitasse
Raczkowanie
 
Avatar demitasse
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 396
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

Cytat:
Napisane przez justysia171 Pokaż wiadomość
Przez kilka miesięćy użytkowałam równocześnie Iphone5 i SIII.
W momencie, gdy kupowałam drugi telefon(służbowy) Iphone był dla mnie w interesującej mnie ofercie za ok 500 zł, a SIII za 1000zł.
Mnie osobiście Iphone kompletnie nie podpasował, był to najgorszy telefon jaki miałam.
Wogóle nie mogłam się z nim "zgrać" i nie mogłam zrozumieć tej całej otoczki uwielbienia wokół niego.
Najważniejszy minus to dla mnie długość trzymania baterii (o wiele krócej niż SIII), dodatkowo Iphone gubił mi zasięg a SIII nie (tu wiadomo kwestia miejsca oraz operatora, ale w obu telefonach był to Play).
Poza tym dla mnie ma za mały wyświetlacz, nie polubiłam przeglądarki internetowej oraz kształtu/grubości.
Dodatkowo lepsze zdecydowanie lepsze zdjęcia robił mi SIII.
Z ogromnym zadowoleniem wymieniła go na Note II i już nigdy więćej Iphonów
Myślę jednak, żę najlepiej iść do salonu alb do kogoś znajomego, kto posiada któryś z tych telefonów- pomacać go , pooglądać, poklikać, połazić po necie itd, po prostu przetestować i wtedy podjąć decyzję.
Słyszałam także wiele razy już tu powielane opinie, żę SIII łatwo można rozbić/stłuc a koszty naprawy są bardzo wysokie (w tej kwesti nie zabieram zdania, bo nie miałam żądnyhc problemów, mimo wielu upadków więć kosztów nie znam, generalnie jednak telefony komórkowe mam od 13 lat i nigdy żaden mi nie upadł więć tym się nie interesuje).
Nie szanuje jakoś specjalnie telefonu, nie mam na niego pokrowca ale nie jest wogóle prysowany (mam biały model połączony ze srebrem).

Zapomniałam dodać, że komuś kto nigdy nie miał większego telefonu SIII może się nie podobać bo jest naprawdę duży i może być dla niego niefunkcjonalny (także na to też warto zwrócić uwagę).

Czytałam kiedyś bardzo fajny artykuł porównujący te oba modele pod kątem funkcjonalności, wnętrza itd. niestety nie mogę go znaleźć;/
A mogłabyś ze swojej perspektywy porównać samsunga SIII i galaxy note II ? Biorę go też pod uwagę.
__________________
demitasse-e.blogspot.com - bawię się
demitasse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:23   #29
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

fairytale SIII tylko na poczatku wydaje sie ogromny. Po tygodniu docenilam komfort jaki daje w przegladaniu stron. poczty itd. Nie chcialabym juz mniejszego
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 21:26   #30
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: iPhone 4s/ 5 czy Samsung Galaxy III S?

http://versusio.com/pl/samsung-galax...iphone-4s-64gb

Tutaj masz porównanie parametrów. Samsung bije Jabłuszko na głowę, zauważ, że na plus tego drugiego są parametry typu: wielkość, które tak naprawdę są tylko kwestią osobistych preferencji. Wszystko inne, co istotne czyli np. procesor ma gorsze. Możesz też porównać Samsunga z iPhone 5, polecam. W ogóle Galaxy S4 to będzie potwór, chcę go mieć
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-12 13:20:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.