Pytania i porady fryzjerskie - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-04-23, 11:21   #241
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzêbie Zdrój
Wiadomo¶ci: 228
Po farbowaniu p³ukaæ w³osy tak d³ugo a¿ woda bêdzie czysta ...

Witajcie
Dzi¶ zafarbowa³am w³osy Castingiem - 28 myæ.
P³uczê w³osy i p³uczê, a woda dalej mocno kolorowa. Umy³am w³osy szamponem 6 razy! A woda dalej kolorowa!
Nigdy wcze¶niej mi siê co¶ podobnego nie przytrafi³o. Zawsze po koloryzacji woda po kilkunastominutowym p³ukaniu by³a czysta, a dzi¶?
Mog³abym tak myæ g³owê do wieczora, a woda i tak bêdzie kolorowa ...
Odpu¶ci³am sobie te mycie g³owy, bo nie ma sensu ...

Czy która¶ te¿ tak mia³a?
Kupi³am jak±¶ felern± farbê?
Trzyma³am farbê za krótko?
Zawsze trzyma³am 25 minut, dzi¶ 20 minut bo nie chcia³am, ¿eby wyszed³ za ciemny kolor ...
sylwia78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-23, 11:47   #242
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Po farbowaniu p³ukaæ w³osy tak d³ugo a¿ woda bêdzie czysta ...

wszystko ok, z tym plukaniem az woda bedzie czysta chodzi o to, ze pluczesz poki splywa farba i pieniaca sie woda.
przy ciemniejszych farbach albo o intensywnym pigmencie bedzie kolorowa woda zawsze do kilku a nawet kilkunastu myc.

mycie szamponem raz wystarczy- niepotrzebnie skatowalas w³osy.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-23, 13:23   #243
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzêbie Zdrój
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Po farbowaniu p³ukaæ w³osy tak d³ugo a¿ woda bêdzie czysta ...

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
wszystko ok, z tym plukaniem az woda bedzie czysta chodzi o to, ze pluczesz poki splywa farba i pieniaca sie woda.
przy ciemniejszych farbach albo o intensywnym pigmencie bedzie kolorowa woda zawsze do kilku a nawet kilkunastu myc.

mycie szamponem raz wystarczy- niepotrzebnie skatowalas w³osy.
Bardzo ci dziêkujê za odpowied¼
Faktycznie farba jest z mocnym pigmentem, wziê³am sobie czarn± porzeczkê Wielkie dziêki blond bunny
sylwia78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-24, 18:11   #244
crafty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Blagam pomozcie!!! Otoz robie kurs fryzjerstwa i obecnie odbywam praktyki w salonie,jutro mam klientke ,ktora musze "zrobic"sama,otoz klientka chce pasemka,starsza kobieta(ok 50-60lat)ma wlosy siwe ale pomalowala ostatnio na jeden kolor,baza 6-7,zazyczyla ona sobie pasemka w trzech kolorach i ja mam je odpowiednio dobrac.Moje pytanie jest :jakie kolory beda najodpowiedniejsze,jezeli blond to rozjasniacz czy farba-ale przeciez farba nie rozjasni farby prawda?i jak rozjasniacz to na jakiej wodzie i w ogole,prosze pomozcie!!!Dodam ze pracujemy na kosmetykach z firmy Clynol.Z gory dziekuje
crafty jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-24, 20:29   #245
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez crafty Poka¿ wiadomo¶æ
Blagam pomozcie!!! Otoz robie kurs fryzjerstwa i obecnie odbywam praktyki w salonie,jutro mam klientke ,ktora musze "zrobic"sama,otoz klientka chce pasemka,starsza kobieta(ok 50-60lat)ma wlosy siwe ale pomalowala ostatnio na jeden kolor,baza 6-7,zazyczyla ona sobie pasemka w trzech kolorach i ja mam je odpowiednio dobrac.Moje pytanie jest :jakie kolory beda najodpowiedniejsze,jezeli blond to rozjasniacz czy farba-ale przeciez farba nie rozjasni farby prawda?i jak rozjasniacz to na jakiej wodzie i w ogole,prosze pomozcie!!!Dodam ze pracujemy na kosmetykach z firmy Clynol.Z gory dziekuje
Farba rozja¶niaj±ca najlepiej je¶li ma byæ ja¶niej, ciê¿ka sprawa bo 3 kolory dla kobiety w jej wieku to totalna wiocha...czerwieñ 6.66, mied¼ 7.44, czekolada 5.3 - taki zestaw trio najlepiej widzê, bez ¿adneg blondu

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 15:40   #246
nataszka1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Witam chcia³am siê zapytaæ co jest najlepsze na przy¶pieszenie wzrostu w³osów mo¿e jakie¶ szampony czy inne....
nataszka1001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 15:50   #247
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez nataszka1001 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam chcia³am siê zapytaæ co jest najlepsze na przy¶pieszenie wzrostu w³osów mo¿e jakie¶ szampony czy inne....
zdrowe od¿ywianie i codzienny masa¿ skalpu

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 15:58   #248
nataszka1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Odp: Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

ahaa a jakie¶ suplementy, witaminy czy mo¿e Pani co¶ poleciæ o ile s± one warte i pomagaj± Bo s³ysza³am o szampoonie Seboradin ale opinie s± rózne
nataszka1001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 17:41   #249
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez nataszka1001 Poka¿ wiadomo¶æ
ahaa a jakie¶ suplementy, witaminy czy mo¿e Pani co¶ poleciæ o ile s± one warte i pomagaj± Bo s³ysza³am o szampoonie Seboradin ale opinie s± rózne
Nie suplementy, warzywa owoce, itp...miêso

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie suplementy, warzywa owoce, itp...miêso mi kiedy¶ pomog³y radical ampu³ki mia³am 2 cm zamiast 1 cm.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-29, 11:02   #250
xxxgoxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Witam,
Bardzo potrzebujê porady. Od 6 lat farbujê w³osy na bardzo jasny zimny blond, by³ nawet okres, ¿e by³y one niemal¿e bia³e, nie wiem niestety czym robi³ je mój fryzjer, chodzi³am do salonu matrix i wiem, ¿e pracowali równie¿ na kosmetykach loreal. Mój naturalny kolor w³osów to ciemny blond, tzw mysi blond, a chcia³abym uzyskaæ na ca³o¶ci w³osów równie¿ bardzo jasny blond, ale nie zimny tylko cieplejszy, lekko z³ocisty. Obecnie pracujê na po³udniu Europy i chcia³am tu pój¶æ do fryzjera, ale gdy us³ysza³am, ¿e tutejszy fryzjer ¿yczy sobie 90 euro zrezygnowa³am z tego pomys³u, bo nie staæ mnie za bardzo na taki wydatek. Tak wiêc poczyta³am w internecie opinie o farbach i w³a¶nie na wiza¿u polecano mi bardzo loreal luo color w odcieniu 10, jedna Pani, która stosuje j± od kilku lat zamie¶ci³a nawet zdjêcie i jej kolor by³ dla mnie niemal¿e idealny, wiêc zamówi³am przez internet t± farbê i oryginaln± do niej wodê. Na³o¿y³am farbê najpierw na odrosty, które by³y spore, mia³y oko³o 4cm, odczeka³am 10min i na³o¿y³am na resztê, zamiast zalecanych 25min, po których moje odrosty by³y do¶æ ciemne odczeka³am 50min i stwierdzi³am, ¿e trzeba ju¿ zmyæ, choæ widzia³am, ¿e farba nie chwyci³a zbyt dobrze odrostów. Efekt tego farbowania jest nastêpuj±cy: moje odrosty s± w kolorze truskawkowego blondu, a reszta nadal bardzo jasny i zimny blond, który po farbie trochê zszarza³. Chcia³am prosiæ o poradê profesjonalistê czym i jak farbowaæ, ¿eby uzyskaæ na ca³o¶ci ciut ciemniejszy i z³ocisty blond, a pozbyæ siê mojego zimnego koloru, no i ¿eby odrosty mia³y ten sam odcieñ co reszta. Czyta³am co¶ o tym, ¿e powinno siê najpierw po³o¿yæ jedn± farbê ciut ciemniejsz±, na to kolor który chcê uzyskaæ, ale nie wiem do koñca o co w tym chodzi czy to za³atwi mój problem. Bardzo proszê o poradê jakie farby u¿yæ, jakich firm, jakie kolory, jak je nak³adaæ i jak d³ugo trzymaæ. Za 2 tygodnie przyje¿d¿a do mnie siostra i mog³aby mi przywie¼æ z polski odpowiednie specyfiki ze sklepu fryzjerskiego. Bardzo bêdê wdziêczna za odpowied¼.
Gosia
xxxgoxxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-29, 20:18   #251
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez xxxgoxxx Poka¿ wiadomo¶æ
Witam,
Bardzo potrzebujê porady. Od 6 lat farbujê w³osy na bardzo jasny zimny blond, by³ nawet okres, ¿e by³y one niemal¿e bia³e, nie wiem niestety czym robi³ je mój fryzjer, chodzi³am do salonu matrix i wiem, ¿e pracowali równie¿ na kosmetykach loreal. Mój naturalny kolor w³osów to ciemny blond, tzw mysi blond, a chcia³abym uzyskaæ na ca³o¶ci w³osów równie¿ bardzo jasny blond, ale nie zimny tylko cieplejszy, lekko z³ocisty. Obecnie pracujê na po³udniu Europy i chcia³am tu pój¶æ do fryzjera, ale gdy us³ysza³am, ¿e tutejszy fryzjer ¿yczy sobie 90 euro zrezygnowa³am z tego pomys³u, bo nie staæ mnie za bardzo na taki wydatek. Tak wiêc poczyta³am w internecie opinie o farbach i w³a¶nie na wiza¿u polecano mi bardzo loreal luo color w odcieniu 10, jedna Pani, która stosuje j± od kilku lat zamie¶ci³a nawet zdjêcie i jej kolor by³ dla mnie niemal¿e idealny, wiêc zamówi³am przez internet t± farbê i oryginaln± do niej wodê. Na³o¿y³am farbê najpierw na odrosty, które by³y spore, mia³y oko³o 4cm, odczeka³am 10min i na³o¿y³am na resztê, zamiast zalecanych 25min, po których moje odrosty by³y do¶æ ciemne odczeka³am 50min i stwierdzi³am, ¿e trzeba ju¿ zmyæ, choæ widzia³am, ¿e farba nie chwyci³a zbyt dobrze odrostów. Efekt tego farbowania jest nastêpuj±cy: moje odrosty s± w kolorze truskawkowego blondu, a reszta nadal bardzo jasny i zimny blond, który po farbie trochê zszarza³. Chcia³am prosiæ o poradê profesjonalistê czym i jak farbowaæ, ¿eby uzyskaæ na ca³o¶ci ciut ciemniejszy i z³ocisty blond, a pozbyæ siê mojego zimnego koloru, no i ¿eby odrosty mia³y ten sam odcieñ co reszta. Czyta³am co¶ o tym, ¿e powinno siê najpierw po³o¿yæ jedn± farbê ciut ciemniejsz±, na to kolor który chcê uzyskaæ, ale nie wiem do koñca o co w tym chodzi czy to za³atwi mój problem. Bardzo proszê o poradê jakie farby u¿yæ, jakich firm, jakie kolory, jak je nak³adaæ i jak d³ugo trzymaæ. Za 2 tygodnie przyje¿d¿a do mnie siostra i mog³aby mi przywie¼æ z polski odpowiednie specyfiki ze sklepu fryzjerskiego. Bardzo bêdê wdziêczna za odpowied¼.
Gosia
103 Vitalitys lub 10.3 Alfaparf ewentualnie inne o tej numeracji.
Oxydant 9% przy odro¶cie natomiast 6% po d³ugo¶ci nastêpne farbowanie, potem mo¿e wystarczyæ 3% po d³ugo¶ci.
Je¶li nadal odrost bêdzie troche inny to od d³ugo¶ci to odrost: 10.31 Alfaparf, reszta jak opisa³am.


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2013-04-29 o 20:20
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 09:50   #252
xxxgoxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Odp: Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Bardzo, bardzo, bardzo dziêkujê
xxxgoxxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-30, 13:48   #253
nataszka1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Witam pisa³am jaki¶ czas temu malowa³am w³osy na rudy wyszed³ mi taki pomoidorowy, i poleci³a mi Pani wellaton 5/0 pomalowa³am i teraz jak farba sie zmy³a po ok 3 tygodniach s± prze¶wity tego czerwonego koloru. Chcia³am mieæ kolor w³osów blond s³omkowy co¶ w tym kierunku ale nie wiem wogóle jak± farbe kupiæ i co z tymi czerwonymi prze¶witami... Proszê o pomoc
nataszka1001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-01, 09:28   #254
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez nataszka1001 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam pisa³am jaki¶ czas temu malowa³am w³osy na rudy wyszed³ mi taki pomoidorowy, i poleci³a mi Pani wellaton 5/0 pomalowa³am i teraz jak farba sie zmy³a po ok 3 tygodniach s± prze¶wity tego czerwonego koloru. Chcia³am mieæ kolor w³osów blond s³omkowy co¶ w tym kierunku ale nie wiem wogóle jak± farbe kupiæ i co z tymi czerwonymi prze¶witami... Proszê o pomoc
Przyda³a by siê k±piel rozja¶niaj±ca, przepis na blogu wiza¿owym.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-01, 20:30   #255
wiioletta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 2
zbyt du¿a ilo¶æ farby?

Witam,
mam pytanie odno¶nie farbowania, znajoma w zaciszu domowym farbowa³a mi w³osy stwierdzi³a po mojej d³ugo¶ci ¿e zdecydowanie 1 opakowanie farby nie wystarczy, wiêc zakupi³am 2. W po¶piechu to co by³o w opakowaniu wymiesza³a w butelce i tak zrobi³a z 2 opakowaniem, wiêc mam pytanie czy to co wymiesza³a w butelce czyli ca³a farbê nic nie ruszon±, ale jednak wymieszan± muszê to wyrzuciæ czy bêdzie to jeszcze dobre do nastêpnego farbowania?? mo¿e to trochê pokrêcone ale proszê o radê
wiioletta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-01, 20:48   #256
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 152
Dot.: zbyt du¿a ilo¶æ farby?

Jak dobrze rozumiem po³±czy³a¶ utleniacz z kolorem, tak? Je¶li tak to niestety mieszanki nie bêdziesz mog³a u¿yæ pó¼niej i nie nale¿y jej przechowywaæ.
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam w³osy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotru¶
Belushi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-01, 20:59   #257
wiioletta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: zbyt du¿a ilo¶æ farby?

dok³adnie tak, bardzo dziêkuje za informacjê butelka l±duje w koszu
wiioletta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-01, 22:08   #258
sheisnot
Rozeznanie
 
Avatar sheisnot
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 675
GG do sheisnot
Dot.: zbyt du¿a ilo¶æ farby?

Jak masz rudy mo¿esz mi oddaæ ;P
sheisnot jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-02, 12:53   #259
nataszka1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

a co po tej k±pieli rozja¶niaj±cej??? mam malowaæ w³osy??? i ile odczekaæ dni tygodni do malowania???
nataszka1001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-02, 13:26   #260
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Mam dwa pytania:

1. W w±tku o farbach profesjonalnych dziewczyny poleci³y mi maskê koloryzuj±c± jako metodê na utrzymanie odpowiedniego odcienia. Chêtnie sobie tak± kupiê, ale proszê o poradê z wybraniem odcienia. U¿ywam Professional By Fama odcieñ 8.17, chcê unikn±æ stopniowego za¿ó³cenia. Mam na oku Inebrya Kromask, tylko nie wiem czy przy moim kolorze wybraæ:
-srebrny - w³osy siwe, jasny blond, rozja¶niane; eliminuje ¿ó³te refleksy, roz¶wietla w³osy dodaj±c im blasku, ch³odzi kolor
-be¿owy - blond, rozja¶niane; os³abia ¿ó³te odcienie i tony w³osów blond, wydobywaj±c naturalny odcieñ.

Ewentualnie jeszcze mam do wyboru Oyster Directa, gdzie sprawa jest prostsza, bo do blondu jest tylko odcieñ No Yellow.

2. Pierwszy raz bêdê farbowaæ samodzielnie u¿ywaj±c Famy 8.17, farbê zamówi³am, ale niestety w ulotce jest napisane, ¿eby stosowaæ j± tylko z odpowiednimi utleniaczami Fama Color Developers, czego na karcie produktu w sklepie nie raczyli napisaæ, wiêc kupi³am tylko farbê. Czy w tym przypadku muszê u¿yæ zalecanego utleniacza (koszty wysy³ki bêd± wy¿sze ni¿ jego cena) czy mogê spokojnie mieszaæ z np Joann±?
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-02, 14:28   #261
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: zbyt du¿a ilo¶æ farby?

Cytat:
Napisane przez wiioletta Poka¿ wiadomo¶æ
Witam,
mam pytanie odno¶nie farbowania, znajoma w zaciszu domowym farbowa³a mi w³osy stwierdzi³a po mojej d³ugo¶ci ¿e zdecydowanie 1 opakowanie farby nie wystarczy, wiêc zakupi³am 2. W po¶piechu to co by³o w opakowaniu wymiesza³a w butelce i tak zrobi³a z 2 opakowaniem, wiêc mam pytanie czy to co wymiesza³a w butelce czyli ca³a farbê nic nie ruszon±, ale jednak wymieszan± muszê to wyrzuciæ czy bêdzie to jeszcze dobre do nastêpnego farbowania?? mo¿e to trochê pokrêcone ale proszê o radê
farba wymieszana z oxydantem nie moze le¿eæ wiêcej ni¿ ok 40 min

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Cytat:
Napisane przez nataszka1001 Poka¿ wiadomo¶æ
a co po tej k±pieli rozja¶niaj±cej??? mam malowaæ w³osy??? i ile odczekaæ dni tygodni do malowania???
\
mozna od razu, s³omkowy wyjdzie na twoich w³osach jak wyp³owia³y wiêc mo¿e zastanów siê na nieco bardziej wyrazistym kolorem moze bardziej w kierunku rudym.

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Mam dwa pytania:

1. W w±tku o farbach profesjonalnych dziewczyny poleci³y mi maskê koloryzuj±c± jako metodê na utrzymanie odpowiedniego odcienia. Chêtnie sobie tak± kupiê, ale proszê o poradê z wybraniem odcienia. U¿ywam Professional By Fama odcieñ 8.17, chcê unikn±æ stopniowego za¿ó³cenia. Mam na oku Inebrya Kromask, tylko nie wiem czy przy moim kolorze wybraæ:
-srebrny - w³osy siwe, jasny blond, rozja¶niane; eliminuje ¿ó³te refleksy, roz¶wietla w³osy dodaj±c im blasku, ch³odzi kolor
-be¿owy - blond, rozja¶niane; os³abia ¿ó³te odcienie i tony w³osów blond, wydobywaj±c naturalny odcieñ.

Ewentualnie jeszcze mam do wyboru Oyster Directa, gdzie sprawa jest prostsza, bo do blondu jest tylko odcieñ No Yellow.

2. Pierwszy raz bêdê farbowaæ samodzielnie u¿ywaj±c Famy 8.17, farbê zamówi³am, ale niestety w ulotce jest napisane, ¿eby stosowaæ j± tylko z odpowiednimi utleniaczami Fama Color Developers, czego na karcie produktu w sklepie nie raczyli napisaæ, wiêc kupi³am tylko farbê. Czy w tym przypadku muszê u¿yæ zalecanego utleniacza (koszty wysy³ki bêd± wy¿sze ni¿ jego cena) czy mogê spokojnie mieszaæ z np Joann±?
utleniacz Joanny spokojnie mozesz uzyæ, widzia³am twoje w³osy na zdjêciu wiêc kupi³abym srebrny.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2013-05-02 o 14:32
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-02, 14:32   #262
nataszka1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

i od razu na s³omkowy bl±d??? a jak± farbê poleca Pani???
nataszka1001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-02, 14:34   #263
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez nataszka1001 Poka¿ wiadomo¶æ
i od razu na s³omkowy bl±d??? a jak± farbê poleca Pani???
dopisa³am w po¶cie poprzednim,

kolor np wellaton 8.74 albo loreal 7.43
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-02, 15:00   #264
nataszka1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziêki nie doczyta³am
nataszka1001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-02, 18:34   #265
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: zbyt du¿a ilo¶æ farby?

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
utleniacz Joanny spokojnie mozesz uzyæ, widzia³am twoje w³osy na zdjêciu wiêc kupi³abym srebrny.
Dziêkujê
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-03, 12:50   #266
mag12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Witam dziewczyny
chcia³abym ¿eby¶cie doradzi³y mi jak mam ufarbowaæ w³osy. aktualnie mam pasemka jasny blond a odrost ciemny blond chyba poziom 7.
chcia³abym zafarbowaæ w³osy na jeden kolor. zale¿y mi na ja¶niejszych w³osach ni¿ naturalne tak 2,3 poziomy chce rozja¶niæ. nie chce otrzymaæ ¿ó³tych a raczej takie be¿owe lub naturalne.
jak± farb± mogê ufarbowaæ w³osy? polecicie mi jak±¶ farbê i odcieñ jaki mam wybraæ?
mag12 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-03, 13:19   #267
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Mój w±tek jest przenoszony przez moderatora, niekoniecznie trafnie, trudno mi uzyskaæ poradê, wiêc mo¿e tutaj kto¶ mi pomo¿e....
Mam pytanie do ekspertów albo maj±cych doswiadczenie z przyciemnianiem blondu.
Mój naturalny odcieñ nawet nie wiem jaki jest obecnie, ale na pewno co¶ z pogranicza ¶redniego lub nawet ciemnego blondu (ale od 20 lat rozja¶niam w³osy ). Typ urody raczej ch³odny. Bardzo mi pasowa³y pasemka platynowe, swego czasu modne, zmieszane z ch³odnym ciemnym blondem, ca³o¶æ niemal siwa ale pasowa³a do mojej karnacji. Od d³ugiego juz czasu farbuje w³osy na popielate blondy- bardzo bardzo jasne, z tym, ze wychodz± nie az tak jasno i nie a¿ tak popielato... niestety. Ci±gle zmagam siê z miodowym odcieniem, który nie pasuje do mojej szarawo-ró¿owej karnacji. Zim± moje w³osy traktowane t± sama farb± wychodz± niemal miodowe. Latem moje w³osy p³owiej± prawie do bia³ego, co te¿ ¶rednio mi odpowiada. Ci±gle zastanawiam sie nad przyciemnieniem lub jak±s farb± ton w ton.
Czy Casting Glossy Blonds to by³by dobry wybór? Teraz mam w³osy bardzo jasne z mimo wszystko ciep³ym odcieniem. My¶le o lodowym blondzie (a przynajmniej chialabym uzyskac taki efekt jak ma pani na zdjêciu )lub nawet satynowym o ile wychodzi ch³odny.Pewnie by³abym chwilowo zadowolona z efektu (byc mo¿e) Ale co z odrostami/dalszym farbowaniem? (Casting na bank w przysz³o¶ci nie pokryje odrostów, sa do¶c ciemne) Jak± potem farb± farbowaæ, ¿eby uzyskaæ ciemniejszy zimny blond? Co mozecie poleciæ? Jak± farbê/szampon/ odcieñ? Mój obecny kolor postaram siê przyblizyæ poni¿ej.... I ten odcieñ mi sie ju¿ znudzi³. Zdjêcia s± sprzed roku, tez z wiosny, ale w tej chwili sa nawet ciut cieplejsze, bez tych platynowych przeb³ysków, bardziej jak na zdjêciu, ale przy nasadzie wlosów. Chcialabym cos naturalnego, nie ca³kiem ciemnego, o 2 tony ciemniejszego, zdecydowanie ch³odnego i chcia³abym sie pozbyc tego miodowo-zielonego odcienia (w tej chwili jest bardziej miodowy ni¿ zielony na szczê¶cie, ale nie pasuje do mojej karnacji)! Staram siê traktowaæ w³osy szamponem fioletowym, ale szczerze mówi±c nie daje to zadowalaj±cego efektu. Czasem wlosy wpadaj± mi w zieleñ.

U¿ywam w tej chwili L'oreal Preference bardzo bardzo jasny blond popielaty, u¿ywa³am w zesz³ym roku latem bbj. blond opalizujacy- ale ten odcieñ nie rozja¶nia tak bardzo. Kiedy¶ próbowa³am palette równie¿ bb jasnego blondu popielatego, ale ten wyszed³ zupe³nie ¿ó³ty.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 20120405019.jpg (64,4 KB, 4 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 20120405008-001.jpg (69,4 KB, 6 za³adowañ)
__________________
£atwiej patyk obcinkowaæ ni¿ go potem pogrubasiæ..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-03, 13:57   #268
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez mag12 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam dziewczyny
chcia³abym ¿eby¶cie doradzi³y mi jak mam ufarbowaæ w³osy. aktualnie mam pasemka jasny blond a odrost ciemny blond chyba poziom 7.
chcia³abym zafarbowaæ w³osy na jeden kolor. zale¿y mi na ja¶niejszych w³osach ni¿ naturalne tak 2,3 poziomy chce rozja¶niæ. nie chce otrzymaæ ¿ó³tych a raczej takie be¿owe lub naturalne.
jak± farb± mogê ufarbowaæ w³osy? polecicie mi jak±¶ farbê i odcieñ jaki mam wybraæ?
daj fotkê bo nie wiem na jakim poziomie s± twoje farbowane w³osy

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Cytat:
Napisane przez olcia7 Poka¿ wiadomo¶æ
Mój w±tek jest przenoszony przez moderatora, niekoniecznie trafnie, trudno mi uzyskaæ poradê, wiêc mo¿e tutaj kto¶ mi pomo¿e....
Mam pytanie do ekspertów albo maj±cych doswiadczenie z przyciemnianiem blondu.
Mój naturalny odcieñ nawet nie wiem jaki jest obecnie, ale na pewno co¶ z pogranicza ¶redniego lub nawet ciemnego blondu (ale od 20 lat rozja¶niam w³osy ). Typ urody raczej ch³odny. Bardzo mi pasowa³y pasemka platynowe, swego czasu modne, zmieszane z ch³odnym ciemnym blondem, ca³o¶æ niemal siwa ale pasowa³a do mojej karnacji. Od d³ugiego juz czasu farbuje w³osy na popielate blondy- bardzo bardzo jasne, z tym, ze wychodz± nie az tak jasno i nie a¿ tak popielato... niestety. Ci±gle zmagam siê z miodowym odcieniem, który nie pasuje do mojej szarawo-ró¿owej karnacji. Zim± moje w³osy traktowane t± sama farb± wychodz± niemal miodowe. Latem moje w³osy p³owiej± prawie do bia³ego, co te¿ ¶rednio mi odpowiada. Ci±gle zastanawiam sie nad przyciemnieniem lub jak±s farb± ton w ton.
Czy Casting Glossy Blonds to by³by dobry wybór? Teraz mam w³osy bardzo jasne z mimo wszystko ciep³ym odcieniem. My¶le o lodowym blondzie (a przynajmniej chialabym uzyskac taki efekt jak ma pani na zdjêciu )lub nawet satynowym o ile wychodzi ch³odny.Pewnie by³abym chwilowo zadowolona z efektu (byc mo¿e) Ale co z odrostami/dalszym farbowaniem? (Casting na bank w przysz³o¶ci nie pokryje odrostów, sa do¶c ciemne) Jak± potem farb± farbowaæ, ¿eby uzyskaæ ciemniejszy zimny blond? Co mozecie poleciæ? Jak± farbê/szampon/ odcieñ? Mój obecny kolor postaram siê przyblizyæ poni¿ej.... I ten odcieñ mi sie ju¿ znudzi³. Zdjêcia s± sprzed roku, tez z wiosny, ale w tej chwili sa nawet ciut cieplejsze, bez tych platynowych przeb³ysków, bardziej jak na zdjêciu, ale przy nasadzie wlosów. Chcialabym cos naturalnego, nie ca³kiem ciemnego, o 2 tony ciemniejszego, zdecydowanie ch³odnego i chcia³abym sie pozbyc tego miodowo-zielonego odcienia (w tej chwili jest bardziej miodowy ni¿ zielony na szczê¶cie, ale nie pasuje do mojej karnacji)! Staram siê traktowaæ w³osy szamponem fioletowym, ale szczerze mówi±c nie daje to zadowalaj±cego efektu. Czasem wlosy wpadaj± mi w zieleñ.

U¿ywam w tej chwili L'oreal Preference bardzo bardzo jasny blond popielaty, u¿ywa³am w zesz³ym roku latem bbj. blond opalizujacy- ale ten odcieñ nie rozja¶nia tak bardzo. Kiedy¶ próbowa³am palette równie¿ bb jasnego blondu popielatego, ale ten wyszed³ zupe³nie ¿ó³ty.
10.10 S2 Alfaparf to kolor bez z³ota, skoro masz siwe w³osy wymiesza³abym go z natur± o numerze 10 pó³ na pó³.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-03, 23:02   #269
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie



10.10 S2 Alfaparf to kolor bez z³ota, skoro masz siwe w³osy wymiesza³abym go z natur± o numerze 10 pó³ na pó³.[/QUOTE]


Nawet nie wiem czy mam siwe tak dawno nie widzia³am swoich naturalnych Wiadomo, przy takim rozja¶nianiu odrosty ciemne widac od razu a wiêc z miejsca je farbujê. O "siwych" w po¶cie wspomina³am kiedy mialam na g³owie baleja¿- ca³o¶c dawa³a niemal taki efekt
A ponizej zdjêcia z ostatniej chwili moich k³aczków. I powiedzmy na tym poziomie rozja¶nienia wola³abym poprzestaæ, o ile nie przyciemniæ jeszcze o ton. No i odcieñ... oczywi¶cie! Dodam, ze taki efekt na moich w³osach po farbie L'oreal Preference bardzo bardzo jasny blond popielaty.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 3-ci maja-001.jpg (31,4 KB, 7 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 3-ci maja-002.jpg (43,4 KB, 9 za³adowañ)
__________________
£atwiej patyk obcinkowaæ ni¿ go potem pogrubasiæ..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696

Edytowane przez olcia7
Czas edycji: 2013-05-04 o 00:03
olcia7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-04, 10:33   #270
mag12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Witam dziewczyny
chcia³abym ¿eby¶cie doradzi³y mi jak mam ufarbowaæ w³osy. aktualnie mam pasemka jasny blond a odrost ciemny blond chyba poziom 7.
chcia³abym zafarbowaæ w³osy na jeden kolor. zale¿y mi na ja¶niejszych w³osach ni¿ naturalne tak 2,3 poziomy chce rozja¶niæ. nie chce otrzymaæ ¿ó³tych a raczej takie be¿owe lub naturalne.
jak± farb± mogê ufarbowaæ w³osy? polecicie mi jak±¶ farbê i odcieñ jaki mam wybraæ?



daj fotkê bo nie wiem na jakim poziomie s± twoje farbowane w³osy

w³a¶nie mam problem z dodaniem zdjêæ. ale pasemka s± rozja¶niane rozja¶niaczem wiêc s± bardzo jasne. nie wiem jakiej farby mam u¿yæ na odrosty z poziomu 7 ¿eby uzyskaæ co¶ na poziomie 9. taki blond be¿owy lub naturalny. ¿eby nie by³ rudy ani ¿ó³ty. nie wiem czy jaka¶ farba tak rozja¶ni moje w³osy

mag12 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-14 10:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.