Farbowanie henną - część III - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-26, 21:07   #3061
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część III

no i jestem już 'po'

zmyłam hennę i jestem, hmmmm... średnio zadowolona... nie mam marchewy, więc jest git , ale włosy przy samym czole są bardzo rude, wręcz własnie marchewkowe.. Pocieszam się tym, że farba może przez te 2 dni ściemnieć...

co mi wyszło? przynajmniej w sztucznym świetle jawi się jako kasztan...

Jak mi się nie spodoba, to w niedzielę nałożę hennę khadi orzechowy brąz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 21:19   #3062
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

no henna z kasja na blond wlosach to wlasnie bedzie rudawe jednak moim zdaniem bo kasja jeszcze dodatkowo rozjasnia...ale daj temu jeszcze te dwa dni, wtedy bedzie pelen efekt

mi przy czole tez najmocniej na rudo zlapalo...ale dla mnie to byl plus

tak to juz jest...chce sie to czego nie mozna miec...ja bym chciala marchewe, a nie moge jej uzyskac
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 22:33   #3063
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

quleczka - dokładnie tak jak piszesz , zawsze jest na odwrót, ja chciałam marchewkę a wychodziła mi to raz jakby wiśnia za innym razem śliwa, mojej mamie się te moje kolory podobały a jej wychodziły miedziane. Ja się w końcu rozjaśniłam i położyłam hennę i mam w końcu rude
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 09:35   #3064
lipstick
Raczkowanie
 
Avatar lipstick
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 155
Dot.: Farbowanie henną - część III

w styczniu pierwszy raz farbowałam włosy i właśnie henna orzechowy brąz. Kolor wyszedł ładny ale dziwnie się czułam trochę z takim ciemnym wiec poczekałam trochę i w sumie po miesiącu już mi się wszystko wypłukało. Ale to jak miękkie były moje włosy nie daje mi spokoju i zastanawiam się teraz nad jasnym brązem lub naturalna. Tylko że zostało mi jedno opakowanie ciemnego brązu.
Jeżeli będę dosypywać go trochę do koloru naturalnego lub jasnego brązu w celu zużycia to w proporcji 1:5 mocno zmieni kolor ?
lipstick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 18:51   #3065
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez lipstick Pokaż wiadomość
w styczniu pierwszy raz farbowałam włosy i właśnie henna orzechowy brąz. Kolor wyszedł ładny ale dziwnie się czułam trochę z takim ciemnym wiec poczekałam trochę i w sumie po miesiącu już mi się wszystko wypłukało. Ale to jak miękkie były moje włosy nie daje mi spokoju i zastanawiam się teraz nad jasnym brązem lub naturalna. Tylko że zostało mi jedno opakowanie ciemnego brązu.
Jeżeli będę dosypywać go trochę do koloru naturalnego lub jasnego brązu w celu zużycia to w proporcji 1:5 mocno zmieni kolor ?


myślę że nie
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 22:16   #3066
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część III

ja nie wytrzymam i jutro umyję włosy.. to będzie jakieś 40 h
chcę zobaczyć jak to ostatecznie wyszło... jak mi się nie spodoba to jutro położę na włosy Khadi orzechowy brąz, żeby to ładnie pokryć
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 08:41   #3067
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Henna wymieszana, stoi na lodówce, a ja nie mogę się doczekać Zmieszałam z amlą i z mocną czarną herbatą. Liczę na jakiś brąz z rudawymi / czerwonymi refleksami
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-28, 20:22   #3068
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część III

no więc nie wytrzymałam i po 40 h umyłam włosy

wcaele nie było tak źle jak sobie myślałam jakoś kolor po tych dwóch dniach mi ściemniał, a w ogóle mam wrażenie, że po umyciu szamponem się jakoś wyrównał kolorek jest w zasadzie 'lekko inny; niż to co miałam poprzednio- po prostu wpada w kasztan co mnie niezmiernie cieszy

poza tym co najlepsze? jak umyłam te włosy i wysuszyłam suszarką to zawsze miałam suche jak wiór a teraz były gładziutkie, błyszczące i miękkie
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 20:37   #3069
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Farbowanie henną - część III

dziewczyny, khadi brązy orzechowy lub ciemny na naturalnie ciemnobrązowych włosach z siwymi wymywa się do rudości? a jesli tak to co zrobić żeby tak nie było?
dziękuję, jeśli już o tym było to się proszę nie gniewać, tylko zignorować a ja wracam do czytelni wątku...
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 21:17   #3070
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Mam teraz taki kolor, który ostatnim razem pojawił się dwa tygodnie po hennowaniu, czyli mogę spodziewać się jeszcze przyciemnienia jestem zadowolona i nie mogę się napatrzeć na ten blask
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0150 (3).jpg (182,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0152 (2).jpg (164,2 KB, 22 załadowań)
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 21:29   #3071
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Mam teraz taki kolor, który ostatnim razem pojawił się dwa tygodnie po hennowaniu, czyli mogę spodziewać się jeszcze przyciemnienia jestem zadowolona i nie mogę się napatrzeć na ten blask
o ja cię ... blask to mało powiedziane lustro
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-28, 21:40   #3072
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

I właśnie dlatego nigdy nie zamierzam wracać do tradycyjnych farb
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 22:01   #3073
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
I właśnie dlatego nigdy nie zamierzam wracać do tradycyjnych farb
dokładnie tak jak piszesz !!!! ten blask jest nieoceniony !!! Żadna farba chemiczna takiego nie da - a nawet jak na początku farbowania da to potem siano na głowie
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 22:18   #3074
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
dokładnie tak jak piszesz !!!! ten blask jest nieoceniony !!! Żadna farba chemiczna takiego nie da - a nawet jak na początku farbowania da to potem siano na głowie
A moje włosy są chyba inne bo henna nigdy im nie dała takiego blasku. Ot taki sam jak po farbie...
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 09:02   #3075
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

ja mam falowane, wysokoporowate wlosy i u mnie blasku nie ma...nigdy

kazdy wlos w inna strone, wiec nie ma "tafli" jak u was.

taki chyba ich urok
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 11:42   #3076
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
ja mam falowane, wysokoporowate wlosy i u mnie blasku nie ma...nigdy

kazdy wlos w inna strone, wiec nie ma "tafli" jak u was.

taki chyba ich urok
Też mam falowane, wysokoporowate, a przy odpowiedniej stylizacji (zwijam dwa ruloniki z włosów- pięknie podkreślają skręt) i maskach, włosy potrafią się pięknie błyszczeć. Mimo wszystko.
Ale po hennie nigdy.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 12:25   #3077
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

A błysk świadczy o niskoporowatości? Ostatnio się dużo zastanawiam jakie mam te swoje włosy i szczerze to nie wiem. Dają mi sprzeczne sygnały
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 12:40   #3078
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

pewnie nie koniecznie

ale proste wlosy z pozamykanymi luskami na pewno wizualniw blyszcza bardziej...niz takie pokrecone z pootwieranymi luskami

oczywiscie sa metody by pomoc blyszczeniu i tych drugich
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 14:51   #3079
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
pewnie nie koniecznie

ale proste wlosy z pozamykanymi luskami na pewno wizualniw blyszcza bardziej...niz takie pokrecone z pootwieranymi luskami

oczywiscie sa metody by pomoc blyszczeniu i tych drugich
Moje włosy się błyszczą, ale w dotyku są sianowate dlatego ostatnio olejuje i emolientuje do upadłego. Przy głowie się przetłuszczają a końcówki to wysusz-przesusz-zasusz. Zauważyłam, że są produkty, które dają "połysk" - olej rycynowy dodany do maski, spirulina. Ja bym chętnie miała mniej błyszczące włosy na rzecz tego, aby były bardziej miękkie i sprawiały wrażenie takich fajnych, nawilżonych jak np. z tej metamorfozy u anwen:

http://www.anwen.pl/2013/04/moja-wos...iredwitch.html

Te zdjęcia z 2013 to już mistrzostwo świata! Piękne. Jak takie zrobić
Pociesza mnie tyle, że z relacji tej dziewczyny jestem m/w w trakcie dochodzenia do jakiś dobrych efektów (teraz moje włosy skaczą między obciążeniem a puszeniem). Może jedyne co potrzebuje to wytrwałość bo progres w ostatnich 10 miesiącach widzę
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-04-29 o 14:59
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-29, 15:12   #3080
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Podpytaj wlascicielke Jest tu na wizazu w sekcji o kreconych wlosach Zreszta tu tez sie chyba odzywala

Inna sprawa, ze masz tam podpowiedzi co stosuje...ale wiem, ze u niego to byl dlugi okres prob najrozniejszych rzeczy by dojsc do tego co jej wlosy lubia, a co nie
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 18:13   #3081
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Podpytaj wlascicielke Jest tu na wizazu w sekcji o kreconych wlosach Zreszta tu tez sie chyba odzywala

Inna sprawa, ze masz tam podpowiedzi co stosuje...ale wiem, ze u niego to byl dlugi okres prob najrozniejszych rzeczy by dojsc do tego co jej wlosy lubia, a co nie
Chyba u każdego tak jest Ostatnie 8 miesięcy to były działania w ciemno i próbowanie wszystkiego [a raczej próby brania wszystkiego "na logikę", która często zawodziła :P], ale od 2 miesięcy zaczynam nad tym panować. Akurat te produkty, które wskazała ta dziewczyna wyglądają bardziej na produkty jakie lubią wysokoporowate Mnie np. szampon babydream uczulał (tzn. wysuszał skórę głowy) - bo oprócz włosów mam też anormalny skalp. Moje włosy wykazują tendencje do olei nasyconych - kokosowy, palmowy, kokosopochodne. Ostatnio też służą mi odżywki emolientowe aczkolwiek garniera oleo nie próbowałam (tylko awokado karite). Cóż, szkoda, że tak nie można sobie przyjąć jakiegoś planu działania i mieć pstryk włosy jak ze zdjęcia blogerek ;-) Poza tym skutki olejowania widać po wielu miesiącach, a ja dopiero od miesiąca czy dwóch zaczynam być z tym bardziej uczciwa.
Włosy, ah włosy
Wybaczyłabym im wszystko gdyby nie to, że od 2-3 miesięcy w ogóle nie rosną! Może znacie jakieś suplementy od wewnątrz?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 21:59   #3082
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 152
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witam Was serdecznie,
Chciałabym poprosić Was o radę, moje naturalne włosy są w kolorze takim jak na pierwszym zdjęciu, chciałabym zacząć je farbować henną na kolor taki jak na drugim zdjęciu. Teraz mam na włosach ciemny brąz (mam zdjęcia w albumie), zdaję sobie sprawę że henna mi ich nie rozjaśni, ale chciałabym stopniowo robić odrost w kolorze który bym chciała mieć.
Nie mam żadnego doświadczenia w farbowaniu włosów henną więc nie wiem w jaką zamówić, czy powinnam ją jakoś mieszać itd.
Będę wam baaardzo wdzięczna za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (104,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (63,4 KB, 7 załadowań)
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam włosy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotruś
Belushi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 22:05   #3083
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny dodajecie glinkę zieloną do henny ?
Ostatnio(2 farbowanie) kolor na odroście wyszedł mi słabiej(5h).
Przy pierwszym farbowaniu byłam bardziej zadowolona (3h).
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 22:15   #3084
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witajcie.

Właśnie siedzę z chną na łbie. Po ilu mogę zmywać? Folie i czapka zaczynają mi już ciążyć, minęły ze trzy godziny.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 07:57   #3085
shinaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej !
Chciała bym się z wami podzielić moimi odczuciami na temat henny khadi ciemny brąz
Oczywiście są bardzo pozytywne.

No więc wczoraj po raz pierwszy zdecydowałam się pofarbować moje włosy henną, z racji tego ze mam j bardzo liche. Niestety nie stosowałam się w 100 do zaleceń co by nie myć włosów przez kilka tyg szamponem bezilikonowym więc u mnie to trwało jakoś dwa dni. Nie wiem czy nie pojawia się tu przypadkiem reguła "głupi ma zawsze szczęście" Więc dzień przed nałożeniem henny umyłam włosy szamponem VinSvin atomus z nanosrbrem
Tak samo jak i w dzień farbowania umyłam nim głowę dwukrotnie.
Co do henny. Rozrobiłam ja z herbatą, dodałam trochę cynamonu odrobinę soku z cytryny oraz se strachy że nie rozczesze moich włosów sporą ilość odżywki bez silikonu. Co dziwne, na mojej głowie henna nie zaschła, była cały czas taka glutowata. Wytrzymałam 3,5 godziny. Po czym zmyłam ją bez żadnych problemów rozczesałam również bez większych problemów... I co dziwne w ogóle nie odczuwam tego żeby moje włosy były widocznie przesuszone.Włosy są jak na razie widocznie grubsze z delikatnymi rudawymi przebłyskami jak dla mnie rewelacja na bank do niej wrócę !!
shinaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:23   #3086
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Belushi Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie,
Chciałabym poprosić Was o radę, moje naturalne włosy są w kolorze takim jak na pierwszym zdjęciu, chciałabym zacząć je farbować henną na kolor taki jak na drugim zdjęciu. Teraz mam na włosach ciemny brąz (mam zdjęcia w albumie), zdaję sobie sprawę że henna mi ich nie rozjaśni, ale chciałabym stopniowo robić odrost w kolorze który bym chciała mieć.
Nie mam żadnego doświadczenia w farbowaniu włosów henną więc nie wiem w jaką zamówić, czy powinnam ją jakoś mieszać itd.
Będę wam baaardzo wdzięczna za pomoc
hmm w tej chwili masz ciemne włosy i ciężko ci będzie przejść do takiego koloru jaki chcesz. Z twoich naturalnych nie było by żadnego problemu- uzyskałabyś go czystą henną. Teraz to albo kup khadi jasny brąz lub orzechowy żeby jak najmniej bylo widać różnicę na odrostach, później bym kładła już właśnie czystą hennę. Możesz też ściągnąć kolor i od razu położyć hennę

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez shinaya Pokaż wiadomość
Hej !
Chciała bym się z wami podzielić moimi odczuciami na temat henny khadi ciemny brąz
Oczywiście są bardzo pozytywne.

No więc wczoraj po raz pierwszy zdecydowałam się pofarbować moje włosy henną, z racji tego ze mam j bardzo liche. Niestety nie stosowałam się w 100 do zaleceń co by nie myć włosów przez kilka tyg szamponem bezilikonowym więc u mnie to trwało jakoś dwa dni. Nie wiem czy nie pojawia się tu przypadkiem reguła "głupi ma zawsze szczęście" Więc dzień przed nałożeniem henny umyłam włosy szamponem VinSvin atomus z nanosrbrem
Tak samo jak i w dzień farbowania umyłam nim głowę dwukrotnie.
Co do henny. Rozrobiłam ja z herbatą, dodałam trochę cynamonu odrobinę soku z cytryny oraz se strachy że nie rozczesze moich włosów sporą ilość odżywki bez silikonu. Co dziwne, na mojej głowie henna nie zaschła, była cały czas taka glutowata. Wytrzymałam 3,5 godziny. Po czym zmyłam ją bez żadnych problemów rozczesałam również bez większych problemów... I co dziwne w ogóle nie odczuwam tego żeby moje włosy były widocznie przesuszone.Włosy są jak na razie widocznie grubsze z delikatnymi rudawymi przebłyskami jak dla mnie rewelacja na bank do niej wrócę !!
Nikt nigdy nie pisał że trzeba przed położeniem henny nie używać produktów z silikonami tylko przed nałożeniem henny dobrze włosy oczyścić. To że ci się nie przesuszyły zawdzięczasz właśnie dodaniu odżywki do henny. Henna nie ma ci zaschnąć na głowie - ma być taka glutowata- dlatego nakładamy czepek na głowę i ręcznik żeby właśnie nie dopuścić do wyschnięcia. Fajnie że ci służy. Pochwal się włoskami i wrzuć zdjęcia
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:25   #3087
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez shinaya Pokaż wiadomość
Hej !
Chciała bym się z wami podzielić moimi odczuciami na temat henny khadi ciemny brąz
Oczywiście są bardzo pozytywne.

No więc wczoraj po raz pierwszy zdecydowałam się pofarbować moje włosy henną, z racji tego ze mam j bardzo liche. Niestety nie stosowałam się w 100 do zaleceń co by nie myć włosów przez kilka tyg szamponem bezilikonowym więc u mnie to trwało jakoś dwa dni. Nie wiem czy nie pojawia się tu przypadkiem reguła "głupi ma zawsze szczęście" Więc dzień przed nałożeniem henny umyłam włosy szamponem VinSvin atomus z nanosrbrem
Tak samo jak i w dzień farbowania umyłam nim głowę dwukrotnie.
Co do henny. Rozrobiłam ja z herbatą, dodałam trochę cynamonu odrobinę soku z cytryny oraz se strachy że nie rozczesze moich włosów sporą ilość odżywki bez silikonu. Co dziwne, na mojej głowie henna nie zaschła, była cały czas taka glutowata. Wytrzymałam 3,5 godziny. Po czym zmyłam ją bez żadnych problemów rozczesałam również bez większych problemów... I co dziwne w ogóle nie odczuwam tego żeby moje włosy były widocznie przesuszone.Włosy są jak na razie widocznie grubsze z delikatnymi rudawymi przebłyskami jak dla mnie rewelacja na bank do niej wrócę !!
ja się właśnie czaiłam na ciemny brąz ale w końcu zakupiłam orzechowy (następny pewnie będzie ciemny),
dzisiaj pocztowy przyniósł i czaję się na tą hennę i czaję ale właśnie poczytałam, że lepiej odstawić na noc do utlenienia, żeby lepiej pokrył siwki i dłużej się trzymał, a Ty może utleniałaś swój brąz?
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:42   #3088
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez luboczka Pokaż wiadomość
ja się właśnie czaiłam na ciemny brąz ale w końcu zakupiłam orzechowy (następny pewnie będzie ciemny),
dzisiaj pocztowy przyniósł i czaję się na tą hennę i czaję ale właśnie poczytałam, że lepiej odstawić na noc do utlenienia, żeby lepiej pokrył siwki i dłużej się trzymał, a Ty może utleniałaś swój brąz?
pierwsze słyszę żeby mieszanki z indygo odstawiać na noc ??? Żeby lepiej pokryć siwki i ogólnie żeby lepiej się henna trzymała można dodać trochę soli.
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:54   #3089
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Mieszanek z indygo się nie odstawia! Mieszasz i od razu nakładasz na włosy
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 19:32   #3090
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 152
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
hmm w tej chwili masz ciemne włosy i ciężko ci będzie przejść do takiego koloru jaki chcesz. Z twoich naturalnych nie było by żadnego problemu- uzyskałabyś go czystą henną. Teraz to albo kup khadi jasny brąz lub orzechowy żeby jak najmniej bylo widać różnicę na odrostach, później bym kładła już właśnie czystą hennę. Możesz też ściągnąć kolor i od razu położyć hennę
No to mnie pocieszyłaś mówiąc, że z naturalnych będę mogła takie mieć Bo najbardziej się bałam, że z moich to nigdy takie nie wyjdą.
Chyba dam im trochę czasu, żeby farba się mocniej wypłukała i od razu zrobię już jaśniejszą, ściągać koloru nie będę, bo wydaje mi się, że moje włosy by tego nie przetrwały.
A co do henny, najlepszy jest khadi, tak? Czy są jeszcze inne równie dobre?
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam włosy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotruś
Belushi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.