Dekouparzystki :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-31, 16:34   #1
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648

Dekouparzystki :)


MIałabym ogromną prośbę do dziewczyn z Krakowa, które już mają jakieś doświadczenia z decoupagem. Zaczę od początku. Mam ja dwie lewe ręce i nowo wyremonotwany pokój. Wymysliłam sobie, że na jednej ze ścian powiesiłabym niewielkie lusterko (coś jak A4, widziałam takie w empiku) właśnie ozsobione metodą decoupage, posiadam też zwykłe drewniane pudełko na biżuterię, które chciałabym ozdobić tą samą metodą. I teraz wielka prośba do Was - czy któraś z Was, w ramach samodoskonalenia nie chciałaby mi ozdobić tej ramki na lustro i pudełka? Oczywiście za materiały zużyte zwróciłabym pieniażki, może po prostu którejś z Was spodobało się z mojego watku ciuszkowego i zrobiłybyśmy to na zasadzie wymiany (Wy mi własna pracę, ja Wam ciuszka?).

Zalezy mi na ozdobieniu tych rzeczy i naprawdę nie opłaca mi się kupować tych wszystkich materiałów, uczyć się wszystkiego, a potem odłozyc w kąt, bo to nie dla mnie.


Mam nadzieję, że nie złamałam regulaminu
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 09:04   #2
MiOkaA
Rozeznanie
 
Avatar MiOkaA
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 560
Dot.: Dekouparzystki :)

Nie jestem z Krakowa niestety bo adania bym się podjeła ale cóż trudno :/
MiOkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 09:27   #3
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Dekouparzystki :)

A moze zrobiłybyśmy tak, że ja wysłałabym do Ciebie lustro, a potem byś mi je odesłała? Oczywiście za wszystko zapłacę Tylko co byś chciała w zamian?
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 12:21   #4
MiOkaA
Rozeznanie
 
Avatar MiOkaA
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 560
Dot.: Dekouparzystki :)

Niestety nic u ciebie nie widze ale mam pomysł bo w ramach zapłaty myśle o papierze do decoupage - jakiś w róże myśle ze w empiku w krakowie powinien być lub w plastycznym, jeden arkusz lub 2 jak wolisz(w zależności jak ci sie spodoba efekt końcowy :P)(tyle tam tego ). A i jeszcze mam kilka pytań jakiej grubości jest rama lustra???? aha no i napisz w jakin stylu powinno być (np. wklej zdjęcie czegoś co ci sie szczególnie podobało z decoupażowych prac ) a ja jutro albo dziś wkleję jakie mam wzory serwetek i coś wybierzesz . I napisz czy sie zgadzasz sie na papier w zamian???
MiOkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 13:10   #5
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Dekouparzystki :)

Masz teraz wakacje? Bo zanim dopadnę ramę lustra to dopiero po pensji po 10 Nie ma problemu co do papieru - tylko w ogóle nie wiem jak to wygląda Co do ramy, to o ile dobrze pamiętam to ona nie była specjalnie gruba - max. 1 cm. W empiku kosztowała 20 zł wiec jeśli masz pojecie jakie są ceny empikowe, to wiadomo że naprawdę nie zużyli dużo materiału.

Mogę się jeszcze odwdzięczyć pudełkiem z drewna (np. na biżuterię), ale to dopiero gdzies pod koniec lipca, bo wtedy wyjeżdżam do domku na wsi, a tam naprawdę za niskie pieniadze mozna kupic właśnie takie pudełka (które tutaj w empiku widział za 79 zł!!!). Albo zrobić to po raz kolejny w ramach wymiany. Ja Ci podsyłam np. 3 pudełka, dla Ciebie byłyby 2, a jedno bys mi zrobiła w zamian za tamte. Tylko nie wie ile masz wolnego czasu i czy chciałoby Ci się az tak dużo dla mnie zrobić, no i czy potrzebujesz takich pedełek dla siebie.

Generalnie najlepiej by było, żebym rzeczy dla Ciebie - te kartki - wysłała razem z lustrem, jakkolwiek zrobisz lustro - to napewno będzie ładniej niż ja bym to zrobiła )

Co do wzoru to nie mam sprecyzowanego, ale myślałam o czymś klasycznym - bo takie mam meble. Możesz zerknać sobie na stronę Black Red White S.A., popatrzeć na meble klasyczne i system n.york - to będzie widać jaki styl bym preferowała. W każdym razie coś jasnego, w ciepłych barwach ( i kurczę, dziecinnie zabrzmi ale chciałabym mieć to spękane crackiem, hihi).

Rozpisałam się strasznie, pewnie jak zwykle chaotycznie. Teraz czekam na Twoją decyzję

Pozdrawiam
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 13:46   #6
MiOkaA
Rozeznanie
 
Avatar MiOkaA
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 560
Dot.: Dekouparzystki :)

RAMA 24x30 SKRZYDELKOWA SUROWA, KAZDY WYMIAR (111927048) - Aukcje internetowe Allegro - tak patrze i zanalazłam coś co może by ci odpowiadało ramka tania!!!! Gruba chyba ok 4cm a z kosztem przesyłki nie kosztowała by cię więcej niż ta z empika. Co do terminów to ja jade 15 lipca i wracam ok 30 wiec wtedy mnie nie ma. Może udało by się przed 15?? Jak nie to po przyjeżdzie jestem wolna i chętnie przyjmę ofertę. Ta aukcja nie zniknie bo ten facet wystawia je ciągle. Co do pudełek to jak dla mnie bomba!!! Choć sama nie wiem czy nie za dużo by tu przypadało mi - aż 2 pudełka może na odwrotnie 2 zrobione dla ciebie z jedno moje :P. A co do papieru to jakbyś przesyłała razem z lusterkiem to jakby ci sie spodobał jakiś wzór na papierze to możesz przesłać też papier z którego mam ci ozdobić!! A jak nie to wybierz coś z moich serwetek(nom albo je dodam wieczorem albo jutro). Krackiem może być według uznania!!!
MiOkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 19:56   #7
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Dekouparzystki :)

Dzięki za odpowiedź Myślę że najwygodniej jednak byłoby po 30 lipca - wtedy i ja wracam z wakacji i będę miała i lusterko i pudełka, więc hurtem byśmy to załatwiły


Dzięki za linka z allegro, ale toto co w empiku jest to już z lustrem, generalnie tak, jak chciałam

Napiszę Ci zatem i dogadamy się konkretniej pod koniec lipca Ale i już dziękuję Ci serdecznie za odzew i chęć pomocy )

Pozdrawiam
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-30, 07:49   #8
MiOkaA
Rozeznanie
 
Avatar MiOkaA
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 560
Dot.: Dekouparzystki :)

Tak myśle co do tego lustra i wymyśliłam ja byłoby najtaniej i łatwo. Można by zrobić tak że kupiłabyś tą ramę na allegro i facet odrazy przesłał by ją do mnie po czym ja bym poszła do szklarza i wprawiła lustro. Takie lustro nie będzie kosztowalo dużo bo już wprawiałam lustro w ramę i za ramę 90cm na 40cm wprawienie kosztowało 12zł czyłi do lustra A4 kosztowałoby ok 5zł. Zapłaciłabyś taniej za przesyłkę pudełeczek i papieru.Tym bardziej że mam szklaża za oknem .Wychodzi tyle samo co za tą rame z empika ale ta rama jest grubsza, poza tym żeby zrobić tą z empika i tak będe musiała wyjąc lustro żeby niczym nie upaćkać . Ale decyzja należy do ciebie.
MiOkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 10:13   #9
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Dekouparzystki :)

Dzięki za kombinwanie Tyle że ta rama z empiku jest szeroka, a nie taka wąska jak ta na allegro Zawsze jeszcze mogę poprosic tatę, zeby mi zrobił ramę Dzisiaj sie przejdę do empiku to obejrze sobie to lustro raz jeszcze Zobacze czy da się je wyciągnąć I zobaczyłabym czy są te kartki o których mówiłaś. Tylko napisz mi co to za kartki, bo wciaz nie wiem
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 19:22   #10
MiOkaA
Rozeznanie
 
Avatar MiOkaA
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 560
Dot.: Dekouparzystki :)

Oto ten papier Tylko z jakimiś różami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg decu.jpg (59,0 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg decu2.jpg (47,5 KB, 10 załadowań)
MiOkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 19:38   #11
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Dekouparzystki :)

Fajne wzorki, ale kurcze ja dalej nie wiem co to za papier. Taki serwetkowy? Czy ma własnie nazwę że jest do decoupage? Bo szukałam w empiku - tam w dziale "prac ręcznych" była jakaś tapeta (ale gruba), te wszystkie kraki, lakiery, farny, serwetki, i papier ozdobny, ale tego do decoupagu nie było (chyba ze ma inną nazwę). Najwyżej pójdę do plastycznego - może tam faktycznie mieć taki będą
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-03, 10:04   #12
MiOkaA
Rozeznanie
 
Avatar MiOkaA
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 560
Dot.: Dekouparzystki :)

Nie to nie wygląda jak serwetka, to jest papier minimalnie cieńszy od zwykłego, sprzedawany najczęściej w rolkach, w dużych arkuszach więc to co mówłaś o tapecie to może być to i najczęściej właśnie to takie obrazki rysuneczki na białym, beżowym tle
MiOkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 10:09   #13
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Dekouparzystki :)

Ta tapeta stanowczo odpada, bo gruba była, na pewno nie ciensza od zwykłego papieru, chociaż były obrazki na jasnym tle. Spróbuję poszukać w sklepach plastycznych i dam znać, jak kupię to się umówimy na wysyłkę
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 17:28   #14
MiOkaA
Rozeznanie
 
Avatar MiOkaA
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 560
Dot.: Dekouparzystki :)

ok, ale nadal wydaje mi sie że to właśnie może być to, ale ta tapeta była jedna?? znaczy bo one są w dosyć dużych arkuszach zazwyczaj zwiniętych w rolkę dlatego właśnie myślę o tej "tapecie" a były różne wzory??
MiOkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 17:35   #15
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Dekouparzystki :)

Właśnie w rolkę zwinięta była, było tam na karteczce napisane, ze tapeta, ale specjalnie się przyglądałam rodzajowi papieru, bo wiem że do deacoupagu potrzebna jest raczej ciensza - a ta jednak była gruba, trochę ciensza od kartek z bloku technicznego. Nie wiem, moze Cię cena jakoś zasugeruje - kosztowało to ok. 13 zł (w tej chwili dokładnie nie pamietam).
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 08:34   #16
MiOkaA
Rozeznanie
 
Avatar MiOkaA
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 560
Dot.: Dekouparzystki :)

No sama nie wiem u mnie w plastyku taki papier kosztował (bo kiedyś mieliśmy) ok.5-6zł za rolkę,bo one w rolkach są sprzedawane dlatego ta myśl o "tapecie". Te papiery mają różne wymiary 50 na 70, 40 na 50 no i z tego co teraz jeszcze patrze na necie to kosztują one nawet do 10zł to może jednak być to no ale nie wiem, a w którym to empiku tym na rynku??
MiOkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 13:29   #17
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Dekouparzystki :)

NIe na rynku byłam, ale w galerii kazimierz. W tym na rynku nie umiem się poruszać
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 15:47   #18
MiOkaA
Rozeznanie
 
Avatar MiOkaA
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 560
Dot.: Dekouparzystki :)

Właśnie wróciłam z wakacji, to jak sie dogadamy?????
MiOkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 10:49   #19
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Dekouparzystki :)

Musz e poczekać do 10, aż pensja mi na konto wpłynie, ale ja nadal jestem chętna. Chce Ci się tyle poczekać?
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 12:13   #20
MiOkaA
Rozeznanie
 
Avatar MiOkaA
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 560
Dot.: Dekouparzystki :)

Sory że nie odpowiadałam ale teraz nie miałam dostępu do neta, dziś jest jedenasty czyli nadal
jestem zainteresowana
MiOkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:12.