mediolan..drogie zakupy?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-16, 20:05   #1
digi
Raczkowanie
 
Avatar digi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 40

mediolan..drogie zakupy??


Witam mam pytanko odnosnie zakupow w mediolanie a dokladniej chodzi mi o przeceny,takich drogich firm jak DOLCE&GABBANA ..PRADA..GUCCI..VERSACE.. ARMANI...GUESS I INNE..podobno przeceny sa 2 razy w roku-letnia i zimowa...chodzi mi dokladniej czy te przeceny naprawde sa wielkie i czy oplaca sie tam jechac na zakupki..planuje pod koniec lata samochodem..czy ktos moze byl??i wie cos na ten temat???pozdrawiam i z gory DZIEKUJE ...POZDRAWIAM
digi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 20:10   #2
digi
Raczkowanie
 
Avatar digi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 40
Dot.: MEDIOLAN-DROGIE ZAKUPY???

Witam mam pytanko odnosnie zakupow w mediolanie a dokladniej chodzi mi o przeceny,takich drogich firm jak DOLCE&GABBANA ..PRADA..GUCCI..VERSACE.. ARMANI...GUESS I INNE..podobno przeceny sa 2 razy w roku-letnia i zimowa...chodzi mi dokladniej czy te przeceny naprawde sa wielkie i czy oplaca sie tam jechac na zakupki..planuje pod koniec lata samochodem..czy ktos moze byl??i wie cos na ten temat???pozdrawiam i z gory DZIEKUJE ...POZDRAWIAM[/quote]
digi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 20:24   #3
dodus_dublin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 170
Dot.: MEDIOLAN-DROGIE ZAKUPY???

Cytat:
Napisane przez digi Pokaż wiadomość
Witam mam pytanko odnosnie zakupow w mediolanie a dokladniej chodzi mi o przeceny,takich drogich firm jak DOLCE&GABBANA ..PRADA..GUCCI..VERSACE.. ARMANI...GUESS I INNE..podobno przeceny sa 2 razy w roku-letnia i zimowa...chodzi mi dokladniej czy te przeceny naprawde sa wielkie i czy oplaca sie tam jechac na zakupki..planuje pod koniec lata samochodem..czy ktos moze byl??i wie cos na ten temat???pozdrawiam i z gory DZIEKUJE ...POZDRAWIAM
[/quote]


kocham D&G-muaaaa*** a co do przecen w Mediolanie-nie mam pojecia bo jestem w Dublinie;D
dodus_dublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 20:49   #4
siennamiller
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 152
Dot.: MEDIOLAN-DROGIE ZAKUPY???

Cytat:
Napisane przez digi Pokaż wiadomość
Witam mam pytanko odnosnie zakupow w mediolanie a dokladniej chodzi mi o przeceny,takich drogich firm jak DOLCE&GABBANA ..PRADA..GUCCI..VERSACE.. ARMANI...GUESS I INNE..podobno przeceny sa 2 razy w roku-letnia i zimowa...chodzi mi dokladniej czy te przeceny naprawde sa wielkie i czy oplaca sie tam jechac na zakupki..planuje pod koniec lata samochodem..czy ktos moze byl??i wie cos na ten temat???pozdrawiam i z gory DZIEKUJE ...POZDRAWIAM
[/quote]

Co do typowych przecen w Mediolanie to sa tak jak piszesz 2 razy w roku. Z tego co pamietam daty przecen są ustalone przez państwo. Ogólnie w centrum Milano na przełomie lipca/sierpnia możesz kupić ciuszki,buciki i dodatki z obnżką do 70%. W galerii La Rinascente w sumie przez cały rok możesz kupić przecenione rzeczy - nie wszędzie,ale czasami na pojedyncze rzeczy są duże rabaty!
Osobiście polecam bedąc w Mediolanie wybrać się do "fashion villages". Są to wioski niedaleko dużych miast,gdzie znajdziesz markowe butiki w których są rzeczy z najnowszych kolekcji nawet 70% taniej. Czasem zdarza się także,że trafiają tam rzeczy,które mają jakiś defekt. W tym roku kupiłam tam np. torebke Valentino obnizoną o 70% ponieważ miała lekki defekt z zamkiem,który udało się naprawić poprzez wycięcie kawałka materiału. Tak samo trafiła mi się przeceniona torebka Chloe, buciki Cinti i wiele innych rzeczy. Naprawdę polecam.
Jedna z tych wiosek to Fidenza Village obok Parmy. Druga to Serravalle Village - znajdują się tam wszystkie znane butiki. Duży plus to to,że można tam dojechać prosto z Mediolanu specjalnym autobusem. Gwarantują ci ranny wyjazd i wieczorny powrót. Z tego co pamietam bilet kosztował ok 4euro,więc bardzo tanio.
Jak bedziesz jeszcze miała jakieś pytania to pisz, chetnie pomogę
siennamiller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 20:59   #5
klaustrofobia
Raczkowanie
 
Avatar klaustrofobia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia:)
Wiadomości: 412
GG do klaustrofobia
Dot.: MEDIOLAN-DROGIE ZAKUPY???

Oj.. marzy mi sie taki wyjazd na zakupy....xD
__________________
Chudnę!

46~45~44~43~42~41~40! kg.
klaustrofobia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 21:04   #6
digi
Raczkowanie
 
Avatar digi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 40
Dot.: mediolan..drogie zakupy??

Jejjku Ale Super Dziekuje Ci Bardzo Za Te Informacje...dobrze Ze Mi Powiedzialas O Tych Wioseczkach..ja Jade Samochodem Wiec Bez Problemu Sobie Tam Dojade..super..czyli Oplaca Sie Jechac??widze Ze Jestes W Temacie To Wrazie Czego Bede Pytac..planuje Jechac Pod Koniec Lipca,mysle Ze Rzeczy Niebeda Poprzebierane Zabardzo???co Jescze Kupilas Sobie Fajnego???
digi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 21:44   #7
siennamiller
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 152
Dot.: mediolan..drogie zakupy??

Cytat:
Napisane przez digi Pokaż wiadomość
Jejjku Ale Super Dziekuje Ci Bardzo Za Te Informacje...dobrze Ze Mi Powiedzialas O Tych Wioseczkach..ja Jade Samochodem Wiec Bez Problemu Sobie Tam Dojade..super..czyli Oplaca Sie Jechac??widze Ze Jestes W Temacie To Wrazie Czego Bede Pytac..planuje Jechac Pod Koniec Lipca,mysle Ze Rzeczy Niebeda Poprzebierane Zabardzo???co Jescze Kupilas Sobie Fajnego???
Poniżej podaje Ci stronki tych wiosek:
1. http://www.fidenzavillage.com/fidenza/home.asp?lan=en
2. http://www.mcarthurglen.it/serravall...me.php?lang=en

Jesli chodzi o rzeczy to nie powinny być przebrane,bo tam mają tego naprawdę dużo. W sklepach w centrum kupują najczęściej tylko najbogatsi,którzy chcą się pokazać. Młodzież kupuje właśnie w tych wioskach i dlatego chodzą świetnie ubrani za nieduże pieniądze.
Tak dla porównania to i tak te orginalne rzeczy bez przeceny mają tańsze niż u nas. Widziałam w butiku GF Ferre w centrum Rzymu (przy słynnych schodach hiszpańskich) okularki z najnowszej kolekcji za 160euro, a w Polsce kosztują ponad 1300zł :/
Ja kupiłam sobie we Włoszech właśnie torebke Valentino, buciki Cinti, paseczek i okularki Dolce & Gabbana i płaszczyk Stefanel.
Na tych wakacjach mam nadzieje,że też coś upoluje w Italii
Jesli mogę wiedzieć to skąd wyjeżdzasz z Polski i którędy chcesz jechać?
siennamiller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-16, 21:59   #8
digi
Raczkowanie
 
Avatar digi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 40
Dot.: mediolan..drogie zakupy??

Ja Jestem Z Dolnego Slaska-legnica Wiec Jak Patrzylam Z Mezem Na Mape To Jest Nawet Na Google Dokladnie Rozpisana Trasa Jak Jechac ..niemcy,austria,szwajcar ia I Wlochy..taka Nam Sie Rzucila W Oczy Juz Dokladniej Rozpisana...aha I Jeszcze Mam Pytanko,czy Ten Autokar Zatrzymywal Sie Pokolei W Danej Wiosce Czy Dojezdzal Tylko Do Jednej A Potem Przedostawalas Sie Sama Na Nastepna..i Ile Mniej Wiecej Jechalas Do Tej Parmy Bo Patrzylam Na Mapke To Niejest Az Tak Daleko..
digi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 16:59   #9
siennamiller
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 152
Dot.: mediolan..drogie zakupy??

Cytat:
Napisane przez digi Pokaż wiadomość
Ja Jestem Z Dolnego Slaska-legnica Wiec Jak Patrzylam Z Mezem Na Mape To Jest Nawet Na Google Dokladnie Rozpisana Trasa Jak Jechac ..niemcy,austria,szwajcar ia I Wlochy..taka Nam Sie Rzucila W Oczy Juz Dokladniej Rozpisana...aha I Jeszcze Mam Pytanko,czy Ten Autokar Zatrzymywal Sie Pokolei W Danej Wiosce Czy Dojezdzal Tylko Do Jednej A Potem Przedostawalas Sie Sama Na Nastepna..i Ile Mniej Wiecej Jechalas Do Tej Parmy Bo Patrzylam Na Mapke To Niejest Az Tak Daleko..
Wracałam z Milano podobną drogą,tylko że ja w Niemczech odbijałam na Monachium. Jesli masz czas,to polecam zatrzymać się nad jeziorem Como. To jest na granicy Włosko Szwajcarskiej - cudowne miejsce
Po drodze do Mediolanu jest też przejazd przez tunel St Bernard. Wszędzie jest napisane,że jest to tunel płatny,ale w rzeczywistości jest bezpłatny, choć dość długi.
Z centrum jest wyjazd tym autobusikiem i on jedzie prosto do Serravalle. Tam spacerujesz sobie cały dzień i po południu wracasz.
Jeśli chodzi o Fidenze,to nie wiem czy tam kursuje busik. Ja byłam samochodem jak jechałam z Rzymu do Mediolanu. Fakt nie jest tam daleko,tym bardziej,że cały czas jest autostrada.
Mam nadzieje,że wyjazd i zakupki się udadzą
siennamiller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 17:40   #10
digi
Raczkowanie
 
Avatar digi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 40
Dot.: mediolan..drogie zakupy??

Super,powiedz mi jeszcze czy na tych stronkach co mi podalas bedzie informacja ze juz np.zaczynaja sie obnizki..i z kad moglabym sie dowiedziec o nich,skoro mowisz ze z gory ktos tam je ustala w danym roku..wiesz chodzi o to ze ok obnizki beda ale wiesz jak to na poczatku bedzie 20% potem 40 potem 50% az 70%..wiec skad moglabym sie dowiedziec dokladniej o tym ...?
digi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 15:24   #11
siennamiller
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 152
Dot.: mediolan..drogie zakupy??

Jesli chodzi o te "wioski" których stronki ci podałam to tam wyprzedaże są przez cały rok. To coś w rodzaju outletu, tylko,że tu są najnowsze kolekcje. Z tego co pamiętam,to we Włoszech wyprzedaże zaczynają się pod koniec lipca, a w połowie sierpnia można już upolować rzecy nawet 70% tańsze. Polecam pierwsze zaglądnąć do tych wiosek,a jak nic nie znajdziesz to pójść do centrum
siennamiller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-29, 19:07   #12
kasialetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: mediolan..drogie zakupy??

Cytat:
Napisane przez siennamiller Pokaż wiadomość
Poniżej podaje Ci stronki tych wiosek:
1. http://www.fidenzavillage.com/fidenza/home.asp?lan=en
2. http://www.mcarthurglen.it/serravall...me.php?lang=en

Jesli chodzi o rzeczy to nie powinny być przebrane,bo tam mają tego naprawdę dużo. W sklepach w centrum kupują najczęściej tylko najbogatsi,którzy chcą się pokazać. Młodzież kupuje właśnie w tych wioskach i dlatego chodzą świetnie ubrani za nieduże pieniądze.
Tak dla porównania to i tak te orginalne rzeczy bez przeceny mają tańsze niż u nas. Widziałam w butiku GF Ferre w centrum Rzymu (przy słynnych schodach hiszpańskich) okularki z najnowszej kolekcji za 160euro, a w Polsce kosztują ponad 1300zł :/
Ja kupiłam sobie we Włoszech właśnie torebke Valentino, buciki Cinti, paseczek i okularki Dolce & Gabbana i płaszczyk Stefanel.
Na tych wakacjach mam nadzieje,że też coś upoluje w Italii
Jesli mogę wiedzieć to skąd wyjeżdzasz z Polski i którędy chcesz jechać?

Witam serdecznie i przepraszam za wlaczenie sie do rozmowy,
Wybieram sie na zakupy do Mediolanu konkretnie interesuja mnie torebki wieksza jlosc do mojego sklepu w Hamburgu, i mam pytanko czy moge od Pani uzyskac jakies informacje porade na temat zakupow, gdyz z tego co widze jest Pani dobze zorientowana i czy mozna na miejscu znalesc jakis nocleg bez wczesniejszej rezerwacji.
Przepraszam za ortografie ale zadko mam okazje pisac po polsku
kasialetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 21:39   #13
siennamiller
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 152
Dot.: mediolan..drogie zakupy??

kasialetka nie przejmuj się tak. Masz prawo pisać tu tak jak każdy inny
Nie wiem co dokładnie chcesz wiedzieć jeszcze o tych wioskach. Wolałabym odpowiedzieć na jakieś pytania.
Mogę ci tylko tyle napisać,że tam nie obowiązuje sprzedaż hurtowa. Żadko też zdarza się duża ilość sztuk np. tej samej torebki. Najczęściej rzeczy w tych sklepach posiadają małe wady. Osobiściw w sklepie w którym kupowałam moją torebke były tylko pjedyncze sztuki.
Z noclegiem w Medilanie myślę,że nie bedzie problemu,chyba że chcesz apartament w centrum miasta.
siennamiller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 14:48   #14
digi
Raczkowanie
 
Avatar digi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 40
Dot.: mediolan..drogie zakupy??

Cytat:
Napisane przez siennamiller Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o te "wioski" których stronki ci podałam to tam wyprzedaże są przez cały rok. To coś w rodzaju outletu, tylko,że tu są najnowsze kolekcje. Z tego co pamiętam,to we Włoszech wyprzedaże zaczynają się pod koniec lipca, a w połowie sierpnia można już upolować rzecy nawet 70% tańsze. Polecam pierwsze zaglądnąć do tych wiosek,a jak nic nie znajdziesz to pójść do centrum
witam..cos cisza na naszym watku,chyba nikt niejezdzi do mediolamu oprocz nas...a ty kiedy jedziesz??no ja juz sie doczekac niemoge,prawdopodobnie dopiero pod koniec sierpnia sie wybiore..i jeszcze chcialam cie zapytac,bo ty najbardziej jestes w temacie, ile mniej wiecej kosztowal twoj plaszczyk ze stefanel jesli pamietasz??i czy jak pojade pod koniec sierpnia beda ciuszki juz na jesien w miare w normalnych cenach..tzn.chodzi mi o takie ciuszki wlasnie jak plaszczyki,kurteczki skorzeane i fajne kozaczki,i w jakich cenach..dokladnie to chodzi mo o te ciuszki z teh gornej polki,takie wlasnie jak stefanel,d&g i inne..moze orientujesz sie ??pozdrawiam i pewnie tez niemozesz sie doczekac??aha i jescze ta torebeczke valentino co pisalas ze miala mala wade ktora naprawilas,ile kosztowala rowniez jesli pamietasz...
digi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 19:18   #15
siennamiller
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 152
Dot.: mediolan..drogie zakupy??

Kochana z miłą chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania. Też nie mogę się doczekać,ale ja wyjeżdzam już pod koniec czerwca i wracam w połowie lipca. Postaram się napisać już z Włoch posta z kilkoma informacjami
Jeśli chodzi o płaszczyk Stefanela to nie jest on zimowy a bardziej wiosenno letni (bez podszewki). Kupiłam go na poczatku czerwca i normalnie kosztował on 299euro,a kupiłam go po przecenie za ok 90euro czyli o ok. 70% taniej. Co do torebeczki Valentino,to z powodu małej wady zamka,a raczej kawałka materiału który się zaplątał (po usunieciu zamek działa idealnie) była ona przeceniona z 1000euro na 200euro. W sklepiku Corso Roma były również przecenione cudowne buciki. Np. balerinki Chloe z pięknej jasnej eco skórki za 100euro lub piękne platformy i koturny z najnowszej kolekcji Marca Jacobsa za 150 euro. Mam nadzieje,że znajdziesz coś dla siebie
Jeśli masz coś upatrzonego to napisz,a jak będę to postaram się sprawdzić czy coś takiego jest
siennamiller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 19:47   #16
digi
Raczkowanie
 
Avatar digi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 40
Dot.: mediolan..drogie zakupy??

Ale ci dobrze..jedziesz szybciej odemnie..napisz mi odrazu jak ci poszly zakupkii co upolowalas fajnego...to faktycznie ten plaszczyk kupilas za dobra cene...mowie ci ja juz tak sie niemoge doczekac ze chyba zwariuje,pojechalabym wczesniej no ale niestety,musze pilnowac swojego biznesu..i niedam rady...na ile jedziesz??mam nadzieje ze upolujemy sobie cos fajnego i bedziemy zadowolone...ja zrobie tak jak pisalas najpierw pojade do tych outletow,bo w samym mediolanie to chyba ceny sa jak z kosmosu..zrobie sobie wczasy raczej zwiedzajace bez rezerwowania zadnych hoteli,poprostu tam gdzie bedzie mi sie podobac tam bede zalatwiac nocleg..docelowo dojade do mediolanu a potem to juz samo wyjdzie..po drodze wioseczki.a ze jade samochodem z mezem to niebedzie problemu..pojade jescze moze nad morze ,z mediolanu to juz niedaleko,znasz jakies fajne miejsce??ty to juz jestes taka obcykana ze pytam bo dluzej siedzisz w tymn temacie...
digi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 14:21   #17
siennamiller
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 152
Dot.: mediolan..drogie zakupy??

napisz do mnie na priva,to ci wszystko wytłumacze i postaram się coś doradzić nie chce zaśmiecać forum ciekawymi informacjami tylko dla ciebie.
siennamiller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.