Nawrot trądziku po 2 latach... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-17, 20:13   #1
promyczek2105
Raczkowanie
 
Avatar promyczek2105
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 137

Nawrot trądziku po 2 latach...


Hej dziewczyny,pisze do Was z prośba o poradę, 3 lata temu borykałam się z ostrym tradZikiem, co miesiąc chodziłam do dermatologa, leki trochę tylko pomagały, zaczęłam zażywać antykoncepcję w postaci pigułek i jakby od tego problem trądziku zmniejszył się, 4 miesiące temu zadecydowałam zaprzestać brać pigułki i od jakichś 3 miesięcy okropnie mnie wysypuje przez jedna noc może wyskoczyć mi nawet 5 bolących krost , jutro dzwonię umówić się na wizytę u dermatologa jednak myśle nad powrotem do pigułek, myślicie ze to dobry pomysł ?
__________________
M
promyczek2105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 23:11   #2
Lacremia
Lacremia
 
Avatar Lacremia
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: Nawrot trądziku po 2 latach...

Pojscie do dermatologa nie zaszkodzi. Nawrot tradziku po odstawieniu anty jest bardzo prawdopodobny.
Lacremia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 11:34   #3
Klaudiaa145
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: Nawrot trądziku po 2 latach...

Cześć.
Niestety również mam "przyjemność" borykać się z tym problemem od gimnazjum. Chodziłam 3 lata do różnych dermatologów, używałam chyba każdej możliwej maści, raz było lepiej raz gorzej jednak nie udało mi się go wyleczyć w ten sposób, ciągle występował w coraz ostrzejszej formie. Dodam, że dermatolog oprócz maści i antybiotyków zlecił stosowanie Cetaphilu więc w pielęgnacji twarzy używałam tylko to.
4 lata temu był najgorszy okres, bardzo ostry trądzik na całym czole i stany zapalne na policzkach- dermatolog powiedziała że tutaj trzeba już retinoidów i tabletek antykoncepcyjnych. Na retinoidy sie nie zgodziłam ze względu na niszczące działanie na organizm, zaczęłam brać tylko tabletki anty i po jakimś czasie faktycznie pryszczy wyskakiwało coraz mniej. Zrezygnowałam z dermatologów, za to 1,5 roku temu udałam się do kosmetyczki z powołaniem i to był strzał w 10. Dowiedziałam się od niej sporo o cerze i jak należy ją pielęgnować - dermatolog niestety zamiast pomóc tylko zaszkodził. Po kilku zabiegach u kosmetyczki uporałam się w końcu z bliznami i przebarwieniami, gdzie miałam je na całej twarzy. Buzia zrobiła się gładka, brak zaskórników, niedoskonałości pojawiały się rzadko.
Teraz jestem na studiach i również 4 miesiące temu zdecydowałam zrezygnować z tabletek. Niestety po miesiącu zaczęło mnie wysypywać, zaczęłam używać też podkład co było błędem.
Tak jak nigdy nie miałam trądziku na szyi, dekolcie czy plecach tak wysypało mnie wszędzie Poszłam do dobrej ginekolog, okazało się że mam policystyczne jajniki co w połączeniu z odstawieniem hormonów niestety dało katastrofalny efekt. Zrobiłam badania hormonów i kilku innych rzeczy zleconych przez ginekolog i na ich podstawie od dwóch tygodni biorę znów tabletki anty oraz spironol.

Dziewczyny - zanim zaczniecie się faszerować lekami czy antybiotykami sprawdźcie przyczynę trądziku! Trzeba zbadać hormony, tarczycę, jajniki.. Jak od środka zacznie się leczyć, wtedy najlepiej się wspomóc zewnętrznie- i tutaj ukłony dla dobrych kosmetyczek- potrafią zdziałać z cerą cuda

A co do Twojego pytania, zamiast do dermatologa poszłabym najpierw do dobrego ginekologa, zrobiła badania by dobrał odpowiednie hormony, prawdopodobnie masz trądzik na podłożu hormonalnym i tabletki będą niezbędne jak u mnie

Kluczowa jest też odpowiednia pielęgnacja- nie należy oszczędzać na kosmetykach, ale tutaj każda cera jest inna i tu pomoże dobra kosmetyczka. Regularne oczyszczanie u kosmetyczki na problematyczną cerę bardzo pomaga. Ja żałuję że nie poszłam do niej od razu tylko się męczyłam tyle lat..

Edytowane przez Klaudiaa145
Czas edycji: 2017-08-23 o 11:35
Klaudiaa145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-23 12:34:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.