Wciąż brzydka cera!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-18, 18:04   #1
zuza.wroc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 58
Unhappy

Wciąż brzydka cera!!


Regularnie chodzę do kosmetyczki na oczyszczanie, używam peelingów, dokładnie oczyszczam twarz z makijażu i nawilżam ale mimo to mam krostki i podskurniaki i zaskorniki. moja kosmetyczka mówi że to dlatego że hormony buzują ale mam 23 lata ile mam jeszcze cierpieć i marzyć o gładkiej cerze???
zuza.wroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 21:24   #2
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

Wiem coś na ten temat i radzę wybrać się do lekarza. Ja dłuuuugo czekałam i się nie doczekałam. A po wizycie - jak ręką odjął
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 21:34   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

ja równiez uwazam ze konieczna jest wizyta u dermatologa, same zabiegi kosmetyczne nie przyniosa efektów jesli skóra jest chora i sa przyczyny wewnetrzne tego stanu.Przepraszam za brak polskich liter -ale na razie nie mam.
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 21:42   #4
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

ja mam 21 lat i też mam ten problem, mnie ani kosmetyczka ani dermatolog ani żadne kosmetyki cud nie wyleczyły cery, na to nie ma recepty
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 11:35   #5
Debora86
Raczkowanie
 
Avatar Debora86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 65
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

kosmetyczka+ dermatolog.Ale muszą oni ze sobą wspólpracowac zeby potem tragedii nie było bo np uzywałas jakiegos leku któru był np przeciwskazaniem do jakiegos zabiegu u kosmetyczki.Ja uzywam teraz Zorac i narazie nie moge isc na oczysczanie
Debora86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 14:33   #6
pytajnik
Raczkowanie
 
Avatar pytajnik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Grajewo / Bydgoszcz
Wiadomości: 418
Wyślij wiadomość przez ICQ do pytajnik
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

ja mam podobnie ze mam problemy z cera i mi dermatolog powiedziala ze takie cos moze nawet i zniknac kolo 40-stki powiedziala ze im wczesne rozne kuracje sie robi tym szybciej zniknie oczywiscie i cierpliwosc ptorzebna bo efekty jakies mozna zauwazyc dopiero po pol roku.
pytajnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 03:00   #7
aniany
Rozeznanie
 
Avatar aniany
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: USA, czasami Polska....
Wiadomości: 606
GG do aniany
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

Przepraszam, ze podlaczam sie pod Twoj watek, ale mam podobny problem.
Ponad 3 lata walczylam o czysta cere: kosmetyczka, tabletki, witaminy. W tamtym roku przed wakacjami wreszcie osiagnelam swoj cel. Oczywiscie drobne zaskorniki lub wypryski od czasu do czasu sie pojawialy ale ogolnie bylam bardzo zadowolona ze stanu mojej skory.
Ale od miesiaca nie wiem co sie dzieje. Nie zmienialam kosmetykow, otoczenia, wszystko jest mniej wiecej tak samo jak dawniej. Ale nie moja cera. I nie sa to kroski ktore mozna samodzielnie wycisnac i wyleczyc. U mnie ostatnio pojawiaja sie takie grudki pod skora, szczegolnie w okolicach brody, i po bokach twarzy. Sa bolesne, i bardzo wolno sie goja. Nie wiem co mam robic. Moze Wy dziewczyny cos poradzicie. Moze ktos z Was ma podobny problem... bardzo licze na Wasza pomoc.
aniany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-21, 04:27   #8
aniany
Rozeznanie
 
Avatar aniany
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: USA, czasami Polska....
Wiadomości: 606
GG do aniany
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

Nikt nic nie poradzi ??
aniany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 11:29   #9
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

Też tak miałam dawno temu. To nic innego jak powrót trądziku. Też wydawało mi się że problem mam już z głowy, a tu po kilku miesiącach zaczęło się od nowa. Byłam u lekarza i dostałam Differin. Wyleczył mnie i ponad rok już jest ok. Mam nadzieję że tym razem nawrotu nie będzie. Udaj się lepiej do dermatologa jak najprędzej bo stan może się pogarszać. Pozdrawiam.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 08:04   #10
justynakm1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

Hej,
chyba Cie rozumiem - miałam podobny problem ok. 2 lat temu. Co dziwne, pryszcdze pojawiały się jedynie w okolicach brody, towarzyszyły im również bolesne podskórne grudki. Zabiegi oczyszczania twarzy nie dały efektów, pomogła natomiast wizyta u pani ginekolog, która leczy również problemy hormonalne. Uwierz, dostałam odpowiednie leki (+ tabletki antykoncepcyjne, o które prosiłam) i po krótkim czasie problemy znikły i juz nie powróciły!! Okazało się, że moje hormony były w opłakanym stanie i to mogło wywołać problemy z cerą. Służe nr tel, pani doktor jest w Wawie na saskiej kępie.
justynakm1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 13:39   #11
Soulmates Never Die
Przyczajenie
 
Avatar Soulmates Never Die
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 17
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

To ja poproszę o namiary na tą panią doktor
Soulmates Never Die jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-18, 13:46   #12
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

A może spróbować kwasów?
Mi się stan cery poprawił jak zaczęłam stosować Effaclar K, ale na Biochemii są też podane inne mocniejsze specyfiki
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 13:59   #13
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

jak miałam 17 lat przeszłam kurację roaccutanem i przedtem nieuleczalny trądzik- zniknął. teraz mam 26 lat, rok temu skończyłam z hormonalną antykoncepcją i zaczęła się masakra. na początku raz było lepiej raz gorzej, a od mniej więcej miesiąca wyglądam jak 15latka w trakcie burzy hormonalnej. w glamour był niedawno artykuł o trądziku po 25 r.ż. i też polecają udać się do dermatologa po doustne retinoidy. tylko ja już nie chcę tego brać, bo nie można przez 3 lata zachodzić w ciążę po tych lekach. a nie chcę być podstarzałą mamuśką i rodzić po 30tce 1sze dziecko
dermatolog przepisała mi aknemycin plus, później isotrex i wszystko można sobie w pośladki wsmarować, bo nic nie działa
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 08:01   #14
justynakm1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

Cytat:
Napisane przez Soulmates Never Die Pokaż wiadomość
To ja poproszę o namiary na tą panią doktor
Dr Joanna Zalewska, Saska Kępa, 22-617-18-30

Powodzenia w wlace z niesforna cerą!
justynakm1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 13:44   #15
agatka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 269
GG do agatka20
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

Odkąd pamiętam zawsze miałam problemy z moją cerą. Przede wszystkim zaskórniki - całe mnóstwo, okropne świecenie twarzy, czasami jakieś większe niespodzianki, i nawyk siedzenia przed lustrem i usuwanie wszystkiego co blee. Wyglądało to okropnie
Sama próbowałam to zwalczyć różnymi kosmetykami (zero doświadczenia)i to przeważnie do cery mieszanej. Skończyło się to tylko jednym wielkim podrażnieniem. Problemy były jeszcze większe. Później zmieniłam kosmetyki na lepsze i przede wszystkim na delikatny żel, tonik i krem do cery wrażliwej.
Odwiedziłam też kosmetyczkę parę razy, która poleciła mi właśnie delikatną pielęgnację i piling enzymatyczny. Po pilingu było jeszcze gorzej Myślałam, że już nigdy się tego nie pozbędę.
Od paru tygodni jestem na "małej" diecie i po prostu zaczęłam się zdrowo odżywiać i przede wszystkim pić duuuużo niegazowanej wody mineralnej. Przynajmniej 1,5 litra, 2 szklanki na czczo pomału, a przeważnie wypijam 2-3 litry
Nie wiem czy dobre są moje przypuszczenia, ale wydaje mi sie, że to właśnie przez wodę pozbyłam się wszelkich zaskórników Moja cera jeszcze nigdy tak nie wyglądała. Woda wszystko "wypłukała". Wszystko znikło.
Może któraś z Was spróbuje, to utwierdzę się w przekonaniu że to dzięki wodzie
Pozdrawiam i życzę powodzenia w pozbywaniu się tych brzydactw
agatka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 21:43   #16
Soulmates Never Die
Przyczajenie
 
Avatar Soulmates Never Die
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 17
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

A ta pani doktor to przyjmuje prywatnie? Ile kosztuje wizyta? I co mam powiedzieć? Że chcę, żeby zrobiła coś z moją cerą?
Soulmates Never Die jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 22:05   #17
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: Wciąż brzydka cera!!

Podłączam się. Ja także już kilka lat walczę o piękną cerę. Kiedyś miałam trądzik typowo młodzieńczy, natomiast teraz mam wiele krostek podskórnych, które czasami zmieniają się w coś więszego, a także strasznie rozszerzone pory. Dość długo leczyłam się u dermatologa (gł. antybiotyki, które zniszczyłi mi żołądek i wątrobę, ale nie pomogły) i u kosmetyczki. Używałam różnych maści i kremów (Differin, Acnemycin Plus, Acneroxid i inne), ale nadal nie mogę się tego pozbyć. Fakt, że teraz moja cera już wygląda nieco lepiej (chyba trochę to zmalało z wiekiem), ale strasznie denerwuje mnie fakt, że tak bardzo dbam o moją cerę, a ona nadal sprawia mi kłopoty.
Jedyny kosmetyk, który mi pomaga, to emulsja do mycia twarzy Cetaphil. Polecam ją gorąco, kosztuje około 43 zł, ale jest bardzo dobra. Jednak sama emulsja nie wyleczy tych okropnych krostek. :/
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.