przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-15, 17:17   #1
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699

przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...


Chciałabym Was zapytać co myślicie o czymś takim: lubimy się z moim byłym, już prawie 3 lata nie jesteśmy ze sobą, nie ma mowy o powrocie, oboje o tym wiemy, jesteśmy dla siebie przyjaciółmi (żadnego seksu ), możemy na sobie polegać, czasem chodzimy razem na obiad (raz płacimy po połowie, raz on), robimy sobie czasem prezenty (na okazje typu urodziny, gwiazdka, obrona itp.), czy według Was taka sytuacja jest normalna? Co o tym myślicie? Zarówno ja i on dobrze się z tym czujemy ale ja muszę powiedzieć, że nie raz zastanawiałam się, czy to najzwyczajniej na świecie nie dziwne i nie raz byłam o to pytana przez koleżanki.

Mówiłam o tym eks, zastanawiałam się czy nie zerwać z nim znajomości (właśnie z tego powodu, że to dziwne, tylko dlatego), ale on powiedział: "jeśli tylko z tego powodu to po co? lubimy się i co komu do tego?"
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 17:20   #2
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 17:24   #3
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
nie posiadam
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 17:26   #4
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Cytat:
Napisane przez gabi1989 Pokaż wiadomość
nie posiadam
No to w czym problem? Fajnie, że potrafiliście na tyle być dorośli, żeby zostać przyjaciółmi, skoro związek Wam nie wyszedł.
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 17:31   #5
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Jak dla mnie normalna znajomość. Ale porazilo mnie trochę, że on czasami za Was płaci. Skoro jesteście przyjaciółmi, każdy powinien płacić za siebie. Mi by było głupio, żeby kumpel za mnie płacił w restauracji.
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 17:33   #6
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Cytat:
Napisane przez Magdallen Pokaż wiadomość
Jak dla mnie normalna znajomość. Ale porazilo mnie trochę, że on czasami za Was płaci. Skoro jesteście przyjaciółmi, każdy powinien płacić za siebie. Mi by było głupio, żeby kumpel za mnie płacił w restauracji.
Może ją zaprosił?
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 18:22   #7
Monika12312
Raczkowanie
 
Avatar Monika12312
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 88
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Cytat:
Napisane przez magda170325 Pokaż wiadomość
No to w czym problem? Fajnie, że potrafiliście na tyle być dorośli, żeby zostać przyjaciółmi, skoro związek Wam nie wyszedł.
czyli uważasz, ze jak ktoś nie chce utrzymywać kontaktów z byłym to wyraża tym brak dojrzałości? według mnie nie do końca tak jest... PYTANIE DO AUTORKI: ile czasu byliście w związku? jak zażyłe były wasze relacje wcześniej? moim zdaniem bardzo ciężko po zerwaniu dojść do takich relacji jak opisuje autorka a brak chęci utrzymywania kontaktu z byłym nie jest wyrazem bycia niedorosłym czy niedojrzałym...
Monika12312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 18:23   #8
Tindomerel_
Zadomowienie
 
Avatar Tindomerel_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 215
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

A tak z innej beczki to po jakim czasie od zerwania zaczęśliscie się kumplować? Kto z was zerwał?
__________________
Fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me.
Tindomerel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 18:34   #9
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Cytat:
Napisane przez Magdallen Pokaż wiadomość
Jak dla mnie normalna znajomość. Ale porazilo mnie trochę, że on czasami za Was płaci. Skoro jesteście przyjaciółmi, każdy powinien płacić za siebie. Mi by było głupio, żeby kumpel za mnie płacił w restauracji.
walczę z nim o to od dawna, ale on się upiera, że tak go nauczono że za kobietę trzeba płacić i tak się cieszę, że dałam radę wywalczyć płacenie czasami na pół

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Może ją zaprosił?
masz rację

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Monika12312 Pokaż wiadomość
czyli uważasz, ze jak ktoś nie chce utrzymywać kontaktów z byłym to wyraża tym brak dojrzałości? według mnie nie do końca tak jest... PYTANIE DO AUTORKI: ile czasu byliście w związku? jak zażyłe były wasze relacje wcześniej? moim zdaniem bardzo ciężko po zerwaniu dojść do takich relacji jak opisuje autorka a brak chęci utrzymywania kontaktu z byłym nie jest wyrazem bycia niedorosłym czy niedojrzałym...
chodziliśmy niecały rok
zażyłe wcześniej? zaczęliśmy chodzić krótko po tym, jak się poznaliśmy (kilka tygodni po tym)

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Tindomerel_ Pokaż wiadomość
A tak z innej beczki to po jakim czasie od zerwania zaczęśliscie się kumplować? Kto z was zerwał?
zaczęliśmy się kumplować około miesiąca po zerwaniu
ja zerwałam
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 18:35   #10
Monika12312
Raczkowanie
 
Avatar Monika12312
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 88
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

a po jakim czasie od rozstania odnowiliście kontakt? kto zerwał i kto zainicjował pierwsze spotkanie po rozstaniu?
Monika12312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 18:35   #11
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Cytat:
Napisane przez Monika12312 Pokaż wiadomość
czyli uważasz, ze jak ktoś nie chce utrzymywać kontaktów z byłym to wyraża tym brak dojrzałości? według mnie nie do końca tak jest... PYTANIE DO AUTORKI: ile czasu byliście w związku? jak zażyłe były wasze relacje wcześniej? moim zdaniem bardzo ciężko po zerwaniu dojść do takich relacji jak opisuje autorka a brak chęci utrzymywania kontaktu z byłym nie jest wyrazem bycia niedorosłym czy niedojrzałym...
Nie? po prostu nie każdy umie dojrzeć na tyle by UMIEĆ się przyjaźnić z byłym, nie każdego na to stać, nie każdy się na to odważy, bo niektórzy sie boją, że dawne uczucia wrócą. A inni po prostu tego nie potrzebują. Trzeba być dojrzałym i mocnym psychicznie człowiekiem, żeby z dawnego związku wyszła przyjaźń.
Ja oczywiście mówię o przyjaźni jak ludzie rozstają się w zgodzie i chcą budować przyjaźń skoro związek nie wyszedł.
Teraz rozumiesz o co mi chodziło?
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 18:36   #12
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Cytat:
Napisane przez Monika12312 Pokaż wiadomość
a po jakim czasie od rozstania odnowiliście kontakt? kto zerwał i kto zainicjował pierwsze spotkanie po rozstaniu?
on
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 19:13   #13
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Rozumiem że ex też nadal nie ma kobiety? Czuję że jeśli status mu się zmieni to relacje ostygną Mało która kobieta zaakceptowałaby przyjaźń faceta z ex
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 19:16   #14
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Ja, może się nie tyle przyjaźnię z byłym, co kumpluję. Rozstaliśmy się ponad 7 lat temu, po 2 latach w związku na odległość. O rozstaniu zdecydowaliśmy razem, rozmawialiśmy normalnie już parę dni po rozstaniu. To było 4 lata przed tym zanim poznałam obecnego TŻ.
Aktualnie widujemy się z raz na pół roku, kiedy on jest w interesach w Warszawie - zaprasza mnie na obiad i płaci (o zgrozo!). Wysyłamy sobie smsy na święta i urodziny, czasem coś sobie komentujemy na fb.

Czuję się zupełnie normalna
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 19:31   #15
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Jezeli on nie ma dziewczyny a Ty chlopaka to nie widze ,zebyscie tym zachowaniem kogokolwiek ranili
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 20:12   #16
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Mialam podobnie z chlopakiem, z ktorym bylam az 6 lat. Na poczatku troche sie meczylismy i miotalismy po rozstaniu, az w koncu doszlismy do wniosku, ze przeciez mozliwa jest przyjazn. Spotykalismy sie czasem, chodzilismy razem na koncerty...
Sytuacja zmienila sie gdy oboje znalezlismy kogos nowego. I byl to jednak kolejny dosc trudny moment.
Mysle ze u was bedzie podobnie.
Mam jednak wrazenie, ze byc moze twojemu eks nadal na tobie zalezy nie po przyjacielsku...
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 20:30   #17
Monika12312
Raczkowanie
 
Avatar Monika12312
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 88
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

a myślicie, ze możliwe jest takie zabieganie o " przyjaźń" przez ex, gdy to on zakończył znajomość, mówił, ze to nie to, że nie tęskni, odciął się ode mnie na ponad rok a teraz z jego strony właśnie obserwuje takie zachowanie jak opisuje autorka, zaprasza mnie na spotkania, kawy, niby po przyjacielsku ale ciężko mi uwierzyć w szczerość jego intencji.
Monika12312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 20:43   #18
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Ja jestem w takiej sytuacji I bardzo sobie cenię tą przyjaźń. A z płaceniem jest podobnie, bo on strasznie uparty jest.. W sumie to nie wiem co w tym złego, że ktoś chce komuś coś postawić? Ja sama dla nas często coś robie do jedzenia, tak dla przyjemności, towarzystwa. O ile to nie jest wiecznie tak, że własnie kumpel stawia, bo z tym bym się źle czuła. Nawet uważam, że nasza przyjaźń nie byłaby taka.. prawdziwa, jakbyśmy wcześniej razem nie byli, bo jednak znamy się od każdej strony, żaden temat nie jest tabu.
No cóż, ale nie każdy tak potrafi się przyjaźnić, kwestia charakteru, poglądów i dystansu do pewnych spraw, a przede wszystkim szczerość.

Edytowane przez solange421
Czas edycji: 2013-01-15 o 20:46
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 21:15   #19
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Cytat:
Napisane przez gabi1989 Pokaż wiadomość
Chciałabym Was zapytać co myślicie o czymś takim: lubimy się z moim byłym, już prawie 3 lata nie jesteśmy ze sobą, nie ma mowy o powrocie, oboje o tym wiemy, jesteśmy dla siebie przyjaciółmi (żadnego seksu ), możemy na sobie polegać, czasem chodzimy razem na obiad (raz płacimy po połowie, raz on), robimy sobie czasem prezenty (na okazje typu urodziny, gwiazdka, obrona itp.), czy według Was taka sytuacja jest normalna? Co o tym myślicie? Zarówno ja i on dobrze się z tym czujemy ale ja muszę powiedzieć, że nie raz zastanawiałam się, czy to najzwyczajniej na świecie nie dziwne i nie raz byłam o to pytana przez koleżanki.

Mówiłam o tym eks, zastanawiałam się czy nie zerwać z nim znajomości (właśnie z tego powodu, że to dziwne, tylko dlatego), ale on powiedział: "jeśli tylko z tego powodu to po co? lubimy się i co komu do tego?"
wg mnie robisz z igły widły. A co nie wolno się przyjaźnić? co z tego, ze były. Ważne, ze nic do siebie nie czujecie. Ot zwykła przyjaźń. Tylko pozazdrościć
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 21:22   #20
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Jeśli jesteście ponad uprzedzenia, żal i konflikty, które jednak Was kiedyś poróżniły to czemu nie. Lepiej mieć wokół siebie więcej sprawdzonych i życzliwych ludzi niż mniej, to na pewno. Ja byłam w takiej sytuacji, a właściwie nadal nieco jestem tylko, że tak coś mi się wydaje, że jedynie dla mnie sytuacja jest łatwa i korzystna, druga strona nie zamknęła za nami drzwi. Chyba.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 07:31   #21
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

no to zdrowa relacja po zakończeniu związku
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 13:10   #22
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

normalna relacja dwojga ludzi
nic nadzwyczajnego pod warunkiem,że rzeczywiście obydwoje widzicie to w opisany przez ciebie sposób- czyli jako koleżeństwo, a nie 'ewentualną-ewentualność- może-możliwość na powrót do siebie"

ja z EXem mam taki koleżeński kontakt, czasem nawet sobie razem gotujemy, a na dodatek obydwoje jestesmy w stałych związkach. Mój TŻ nie robi z tego afery, natomiast dziewczyna mojego EXA trochę marudzi. Tak więc w naszym przypadku- dochodzi jeszcze sprawa partnerów, u Was na razie nie ma tego problemu- bawcie sie dobrze
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 16:02   #23
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Mam takie same układy z byłym, tylko, że bez płacenia za mnie, bo on nie śmierdzi groszem. Mam faceta, który o tym wie. Uważam, że to normalne, skoro rozstaliśmy się w zgodzie i za obopólnym porozumieniem.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 16:15   #24
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Jeżeli Wam obojgu pasuje taka sytuacja i nikogo nie krzywdzicie, to jest w porządku. Faktycznie, jak napisano dobrze mieć wokół siebie życzliwych sobie ludzi, a czy to ex czy to sąsiadka to nie ma większego znaczenia.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 17:48   #25
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: przyjaźń z byłym, prezenty, wypady do restauracji...

Też się czasem spotykam z ex ex z którym byłam w liceum. A nie rozstaliśmy się w zgodzie, oj nie Sporo to zajęło-on mnie zdradził i zostawił, później chciał wracać ja nie chciałam, straciliśmy kontakt i przez przypadkowe spotkanie odnowiliśmy go półtora roku później. On miał w tym czasie już odkąd odnowiliśmy kontakt 2 dziewczyny, ja 2 facetów a obecnego nawet poznał Ja się zaprzyjaźniłam z jego obecną dziewczyną i zresztą powiedziałam mu, że w końcu sobie jakąś normalną pannę znalazł(czym samej sobie pojechałam lekko) Chłopak się całkiem zmienił i widzę to po naszych rozmowach i po jego kolejnych związkach, ja zresztą też się zmieniłam.

Normalnie gadamy ale nie że jakoś regularnie się spotykamy. Najdziwniejsza sytuacja z nim i jedna z dziwniejszych w moim życiu to kiedy facet z którym byłam po tym exie zaprzyjaźnionym okazało się zdradzał mnie regularnie bo po prostu leciał na 2 fronty. I jedną z pierwszych osób którym właśnie powiedziałam był ten ex z którym się widuję-nie specjalnie, po prostu byliśmy wcześniej umówieni. Dość dziwne słuchać: nie był Ciebie wart, zwykła szmata a nie facet, nie przejmuj się idiotą: od kogoś kto też Cię w końcu kiedyś bo kiedyś ale zdradził
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.