Vademecum antykoncepcji! - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-22, 07:31   #3661
wiewiora1986
Raczkowanie
 
Avatar wiewiora1986
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Z łóżka
Wiadomości: 334
GG do wiewiora1986
Dot.: Tabletki Anty

W ulotce na pewno pisze, że organizm reguluje się do trzech miesięcy i że na początku mogą wystąpić plamienia. Wystarczy czytać U mnie plamienie było przez całe pierwsze opakowanie, potem już nie.
__________________
Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość.
wiewiora1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-22, 10:58   #3662
Sandrika
Zadomowienie
 
Avatar Sandrika
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 476
Dot.: Tabletki anty, potrzebuje rady

Mam szybkie pytanie a nie chce zakłądać nowego wątku, biore tablekti anty od 8 miesięcy i zapomniałam wziąć pierwszą tabletke z nowego opakowania wieczorem, a wzięłam ją rano. Minęło chyba 12 h od tego czasu.. Czy zasada jest nadal taka że 7 dni musze się dodatkowo zabezpieczać? Bo nie moge znaleźć na ten temat informacji
Sandrika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-22, 18:29   #3663
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Tak, wystarczy 7dniowe dodatkowe zabezpieczenie.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-22, 21:19   #3664
Sandrika
Zadomowienie
 
Avatar Sandrika
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 476
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

jasne_jasne Dziękuje
Sandrika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-22, 21:32   #3665
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: tabletka Escapelle oraz tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez kkklaudiaa18 Pokaż wiadomość
Cześć, mam pewien problem. W niedziele wieczorem uprawiałam seks z moim chłopakiem i pękła nam gumka podczas stosunku. Zauważyliśmy to dopiero "po" fakcie. Mamy zaledwie po 18 lat. Nie mieliśmy pojęcia co robić, więc on zadzwonił do szwagra a ten mu powiedział, abyśmy jak najszybciej kupili tabletkę Escapelle i miała zapobiec ciąży. Poszliśmy od razu do najbliższej apteki, lecz okazało się, że lek jest na receptę. W poniedziałek z rana dzwoniłam po wszystkich ginekologach, lecz nigdzie nie było miejsc. Poszłam, więc do lekarza, do którego jestem zapisana na 20 maja do kontroli. Czekałam ponad 1,5h, aby mnie przyjął ale było warto, ponieważ dał mi tą receptę! Od razu kupiliśmy leki zażyłam go (po ok 36h). Po przeczytaniu ulotki dowiedziałam się, że mogę mieć mdłości lub bóle brzucha, głowy itp. lecz na szczęście nic się nie działo. Powiedźcie mi dziewczyny czy któraś z Was zaszła kiedykolwiek w ciąże zażywając ten lek? I mam jeszcze jedno pytanie jakie tabletki antykoncepcyjne bierzecie? Koleżanka mi poleciła, abym brała tabletki "jazz". Brałyście je kiedyś? Ona mówiła, że schudła po nich oraz poprawiła się jej cera. Co wy na to? Jeszcze porozmawiam o tym z lekarzem ale proszę Was o opinię. Pozdrawiam
Escapelle też czasem zawodzi. Są przypadki, kiedy była ciąża mimo zastosowania tabletki po. Ale nie stresuj się, powinno być ok. Nie wiesz czy to były mniej więcej dni płodne?
A tabletki to trzeba dobrać indywidualnie.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 19:49   #3666
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699
Jedne tabsy po drugich- wątpliwości

Witam Moje Drogie,
Pisałam już na dwóch wątkach w tej sprawie, rozmawiałam z kilkoma koleżankami, dwiema położnymi i dostałam różne, skrajne opinie, dlatego zakładam ten wątek. Mianowicie...

Do soboty brałam Novynette (skończyłam drugie opakowanie, miałam sporej wielkości torbiel i stąd ten lek) a mój lekarz przepisał mi Lesine (przy Novynette fatalnie się czułam). Novynette jest w opakowaniu 21 a potem 7 dni przerwy, Lesine jest podobnie jak Novynette- 21 i potem 7-dniowa przerwa.

Teraz pytanie:
Czy te nowe tabsy mam brać w dniu, kiedy wystąpi krwawienie z odstawienia Novynette (czyli prawdopodobnie jutro)- jak mi powiedziała jedna położna- gdyż jutro zacznie się nowy cykl (), czy w siedem dni od wzięcia ostatniej tabletki Novynette (czyli w niedzielę)- jak powiedziała inna położna
Mam mętlik w głowie i stąd ten wątek

Dodam jeszcze, że jestem 2 miesiące po braniu izoteku, więc ostatnie o czym myślę to zajście w ciążę

Edytowane przez gabi1989
Czas edycji: 2013-05-27 o 20:06
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 20:26   #3667
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jedne tabsy po drugich- wątpliwości

Ja bym brała bez 7 dniowej przerwy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-27, 20:31   #3668
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Jedne tabsy po drugich- wątpliwości

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wzięcie pierwszej pigułki w pierwszy dzień krwawienia. I tak ci radzę postąpić, będziesz miała 100% pewności, że jesteś chroniona od razu.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 20:32   #3669
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699
Dot.: Jedne tabsy po drugich- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ja bym brała bez 7 dniowej przerwy.
w momencie, gdy wystąpi krwawienie z odstawienia poprzednich?
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 20:44   #3670
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Jedne tabsy po drugich- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez gabi1989 Pokaż wiadomość
w momencie, gdy wystąpi krwawienie z odstawienia poprzednich?

Nie. Kończysz jedno opakowanie (stare) zaczynasz następnego dnia nowe.

Ale wystarczy przeczytać ulotkę. Masz tam jasno napisane, że zaczynasz brać tak, jakbyś brała nowe opakowanie poprzedniego leku - czyli po 7 dniowej przerwie. Żadne w pierwszym dniu krwawienia, bo tylko namieszasz. Albo zupełnie bez przerwy jak pisze paula, albo normalnie - po przerwie.
Jeśli opakowania rozpoczynałaś w niedzielę - to również tak rozpocznij.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 20:52   #3671
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699
Dot.: Jedne tabsy po drugich- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Nie. Kończysz jedno opakowanie (stare) zaczynasz następnego dnia nowe.

Ale wystarczy przeczytać ulotkę. Masz tam jasno napisane, że zaczynasz brać tak, jakbyś brała nowe opakowanie poprzedniego leku - czyli po 7 dniowej przerwie. Żadne w pierwszym dniu krwawienia, bo tylko namieszasz. Albo zupełnie bez przerwy jak pisze paula, albo normalnie - po przerwie.
Jeśli opakowania rozpoczynałaś w niedzielę - to również tak rozpocznij.
czyli dobrze zrozumiałam, biorę nowe po 7-dniowej przerwie tak jakbym dalej brała poprzednie i czekam teraz do niedzieli?
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-27, 20:55   #3672
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Jedne tabsy po drugich- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez gabi1989 Pokaż wiadomość
czyli dobrze zrozumiałam, biorę nowe po 7-dniowej przerwie tak jakbym dalej brała poprzednie i czekam teraz do niedzieli?
Tak.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 08:16   #3673
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Jedne tabsy po drugich- wątpliwości

Cześć dziewczyny, po ponad 3 latach brania Novynette, po konsultacji z lekarzem przerzucam się na NuvaRing. Nadal mam problemy z nogami, nie wiem czy to przez tabletki, zobaczymy jak będzie przy krążku.
Lekarz zalecił mi skończyć pigułki, zrobić 5 dni przerwy i włożyć krązek. Mam pewne obawy co do niego, ale może dam radę Co dziwne, zalecił noszenie ringa 23 dni, po czym robienie 5 dni przerwy i tak w kółko. Co o tym myślicie?
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 09:16   #3674
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Jedne tabsy po drugich- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, po ponad 3 latach brania Novynette, po konsultacji z lekarzem przerzucam się na NuvaRing. Nadal mam problemy z nogami, nie wiem czy to przez tabletki, zobaczymy jak będzie przy krążku.
Lekarz zalecił mi skończyć pigułki, zrobić 5 dni przerwy i włożyć krązek. Mam pewne obawy co do niego, ale może dam radę Co dziwne, zalecił noszenie ringa 23 dni, po czym robienie 5 dni przerwy i tak w kółko. Co o tym myślicie?

Że bzdury gada. Ewentualnie Ty coś źle zrozumiałaś.
Robisz normalną przerwę tak jak przy braniu tabletek. W dzień, w którym powinnaś wziać 1 tabletkę, wkładasz krążek. Stosujesz 3 tygodnie i robisz przerwę - jak przy tabletkach. Zakładasz nowy pierścień po 7dniowej przerwie. Pilnujesz, by wkładać pierścień o podobnej porze zawsze.
Wszystko masz w ulotce. To ona jest najwiarygodniejszym źródłem wiedzy, nie lekarz (niestety).
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 09:26   #3675
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Jedne tabsy po drugich- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Że bzdury gada. Ewentualnie Ty coś źle zrozumiałaś.
Robisz normalną przerwę tak jak przy braniu tabletek. W dzień, w którym powinnaś wziać 1 tabletkę, wkładasz krążek. Stosujesz 3 tygodnie i robisz przerwę - jak przy tabletkach. Zakładasz nowy pierścień po 7dniowej przerwie. Pilnujesz, by wkładać pierścień o podobnej porze zawsze.
Wszystko masz w ulotce. To ona jest najwiarygodniejszym źródłem wiedzy, nie lekarz (niestety).
Dzięki Klempaa. Dobrze zrozumiałam, nawet mi to na kartce napisał. Właśnie w taki sposób jak piszesz koleżanka stosowała, jeszcze nie mam ulotki bo mam jeszcze pigułki 2 tygodnie. Teraz już nie wiem Nie chce namieszać. Wyciągam np. w środę wkładam też w środę (kolejną)? Czy wkładam w czwartek?
Kurde denerwują mnie Ci lekarze, każdy mówi co innego. A jak przyjdzie co do czego (moje problemy z nogami) to olewają sprawę.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 13:43   #3676
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Jedne tabsy po drugich- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Dzięki Klempaa. Dobrze zrozumiałam, nawet mi to na kartce napisał. Właśnie w taki sposób jak piszesz koleżanka stosowała, jeszcze nie mam ulotki bo mam jeszcze pigułki 2 tygodnie. Teraz już nie wiem Nie chce namieszać. Wyciągam np. w środę wkładam też w środę (kolejną)? Czy wkładam w czwartek?
Kurde denerwują mnie Ci lekarze, każdy mówi co innego. A jak przyjdzie co do czego (moje problemy z nogami) to olewają sprawę.
Tak jakbyś tabletki brała, tylko zamiast nich krążek wkładasz. Ulotki w necie poszukaj.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 22:31   #3677
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Jedne tabsy po drugich- wątpliwości

Mam taką dziwną sytuacje, a mianowicie brałam bromergon na obzizenie prl no i przez to pojawiały się niewielkie plamienia a cykl bardzo mi się skrocil. Teraz dostalam tabletki, przez caly czas mialam plamienia jednak przedwczoraj dbyly silniejsze i wg obliczen w ten dzien powinien pojawic się okres wiec zazylam pierwsza tabletke. Jednak po 2 dniach 'okres' znikł i teraz zastawiam się czy to byl na pewno okres czy plamienia i mam dylemat teraz co do skutecznosci tabletek czy zabazpieczac sie dodatkowo jeszcze tydzien czy jednak do konca opakowania jesli to byl jednak srodek cyklu? jak myslicie?
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 19:51   #3678
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Jedne tabsy po drugich- wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Karolinka:):) Pokaż wiadomość
Mam taką dziwną sytuacje, a mianowicie brałam bromergon na obzizenie prl no i przez to pojawiały się niewielkie plamienia a cykl bardzo mi się skrocil. Teraz dostalam tabletki, przez caly czas mialam plamienia jednak przedwczoraj dbyly silniejsze i wg obliczen w ten dzien powinien pojawic się okres wiec zazylam pierwsza tabletke. Jednak po 2 dniach 'okres' znikł i teraz zastawiam się czy to byl na pewno okres czy plamienia i mam dylemat teraz co do skutecznosci tabletek czy zabazpieczac sie dodatkowo jeszcze tydzien czy jednak do konca opakowania jesli to byl jednak srodek cyklu? jak myslicie?
Jeśli nie masz pewności czy to był pierwszy dzień cyklu, to najlepiej dobezpieczać się do końca opakowania. A od następnego będzie ok.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-03, 18:42   #3679
michell34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 20
Kiewdy zacząć stosowanie?

Przejrzałam forum ginekologiczne ale nie znalazłam odpowiedzi dokładnie na nurtujące mnie pytanie. A mianowicie, umowiłam się na wizytę u ginekologa na czwartek, chciałabym żeby przepisałmi tabletki, z tym, że okres skończył mi się kilka dni temu. Jezeli wykupię tabletki w ten sam dzień to czy zaczynam je brać od razu? Czy czekam do kolejnej miesiączki czy jak?
Domyślam się, że lekarz odpowie mi na takie pytanie, ale mimo wszystko chciałabym wiedzieć wcześniej.
michell34 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 19:50   #3680
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Tak, musisz poczekać do wystąpienia kolejnej miesiączki, jeśli chcesz być od razu zabezpieczona.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-03, 22:18   #3681
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Tak, musisz poczekać do wystąpienia kolejnej miesiączki, jeśli chcesz być od razu zabezpieczona.
Albo brać od razu i zrobić taką próbę ognia. Aabezpieczać się dodatkowo, a w czasie tego opakowania nauczyć się łykać o stałej porze itp. Niektóre dziewczyny tak robią.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 10:24   #3682
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Mam pytanie, wczoraj wzięłam ostatnia tabletkę Novynette, w przyszłym tygodniu wkładam krążek. I jak na złość coś znowu zaczęło się dziać. Od wczoraj mam lekkie plamienie. Wczoraj było niemal niezauważalne, dzisiaj też, trochę brązowego śluzu z odrobinką krwi. Czy to może być spowodowane przez stres? Czy tabletki mi przestają trzymać cykl? Co myślicie?
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-07, 13:31   #3683
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699
Dot.: Czy mozliwa jest...?

jaj bardzo podobnie, to mój trzeci miesiąc brania tabletek (trzecie opakowanie to inne tabletki, w dwóch pierwszych miesiącach brałam Novynette, teraz Lesine) i po zmianie odczuwam ból jak w czasie owulacji, trochę mnie to niepokoi
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-07, 17:38   #3684
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Dziewczyny, pewnie to moje pytanie bedzie glupie, ale bylam dzis u ginekologa. Wczesniej bralam Cilest i od paru dni jest wycofany, wiec musialam isc na zmiane tabletek. Dostalam Novynette. Ostatnia tabletke Cilestu biore 11 czerwca. I od kiedy mam zaczac brac te nowe tabletki, normalnie zrobic 7 dni przerwy i dopiero te nowe czy bez przerwy? Jestem pewna w 100%, ze moj ginekolog mi powiedzial jak mam brac tylko bylam chyba zafascynowana innym tematem i jakos nie zapamietalam tego.
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-07, 21:53   #3685
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Najprościej będzie, jeśli weźmiesz w pierwszy dzień krwawienia.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 20:34   #3686
kafika
Przyczajenie
 
Avatar kafika
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27
Dot.: Zmiana tabletek

Przechodzę z cilestu (został wycofany) ponadto źle go tolerowałam na daylette.
Jutro biorę ostatnią tabletkę cilestu. Ginka powiedziała abym wzieła pierwszą tabletkę daylette w 1 dzień krwawienia, znowóż na ulotce daylette pisze że nie trzeba robić przerwy tylko po ostatniej tabletce, w moim przypadku cilest, następnego dnia wziąść pierwszą daylette.
No ale co wtedy z krawieniem

Edytowane przez kafika
Czas edycji: 2013-06-10 o 21:07
kafika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 22:27   #3687
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Zmiana tabletek

Cytat:
Napisane przez kafika Pokaż wiadomość
Przechodzę z cilestu (został wycofany) ponadto źle go tolerowałam na daylette.
Jutro biorę ostatnią tabletkę cilestu. Ginka powiedziała abym wzieła pierwszą tabletkę daylette w 1 dzień krwawienia, znowóż na ulotce daylette pisze że nie trzeba robić przerwy tylko po ostatniej tabletce, w moim przypadku cilest, następnego dnia wziąść pierwszą daylette.
No ale co wtedy z krawieniem

Ginekolog bzdury Ci gada. Rób tak jak mówi ulotka i tyle. Krwawieniem się nie przejmuj, najwyżej go nie będzie.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 20:37   #3688
paula 8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Zmiana tabletek

Hej
słuchajcie mam pytanie: wczoraj wieczorem powinnam zacząć kolejny blister Daylette (tabletki biorę regularnie o godzinie 23), jednak późno wróciłam z uczelni, położyłam się na chwilę i od razu mnie ścięło ze zmęczenia. Obudziłam się rano przed 9 i dopiero wtedy wzięłam pierwszą tabletkę, czyli z 10-godzinnym opóźnieniem. Zgodnie z tym co jest napisane w ulotce zmieściłam się w przedziale tych 12 godzin czyli można raczej założyć że wzięłam tabletkę w odpowiednim czasie. Zastanawiam się jednak czy ochrona będzie zachowana (szczególnie że to pierwsza tabletka z blistra) i czy nie potraktować tego jako pominięcie tabletki i resztę przyjmować normalnie tak jak zwykle a przez te 7 pierwszych dni stosować dodatkowe zabezpieczenie...
paula 8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 20:58   #3689
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Zmiana tabletek

Minęło 10godzin, więc jesteś zabezpieczona W razie niepewności zawsze możesz przez tydzień dodatkowo się zabezpieczać prezerwatywą
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 20:23   #3690
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: Zmiana tabletek

Dziewczyny, zmieniam Diane35 na Regulon. Ginekolog nie udzieliła mi żadnych wskazówek, ale doszłam już do tego, że powinnam dokonac zmiany, biorąc Regulon bez robienia 7-dniowej przerwy. I tu pojawia się moje pytanie: czy przy takiej zmianie normalnie "usunę" sobie ten jeden okres czy jednak mimo wszystko mogę go dostać? Bo wyjeżdżam za granicę i chcialabym przesunąć sobie ten jeden okres i nie wiem teraz czy biec po jeszcze jeden listek Diane35 czy zrobić to już Regulonem...
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.