Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-16, 14:20   #1
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Wink

Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach


Otóż to!
Żeby każdy wiedział o co chodzi, rzucam kilka przykładów:

1. Picie z pustych szklanek. Widać, słychać że są puste, a aktorzy twardo siurpią z nich płyn. Nie dałoby się chociaż trochę wody wlać do środka, żeby nie wyglądało to aż tak do bólu sztucznie?
Tak samo z kubkami z kawą na wynos. Przecież taki kubek jest ciężki, gorący, a widziałam w kilku filmach, jak aktorzy nimi żonglują, przechylają o 90 stopni (sic!). Odwraca to moją uwagę od dialogów, tak mnie wkurza

2. Scena: mąż wraca do domu z okrzykiem: 'Och, jaki jestem głodny, konia z kopytami i ogonem bym zjadł!'. Zagląda metodycznie do garnków, wącha, siada do stołu, a żona nakłada mu... dwa ziemniaki albo niecałą łyżkę zupy

3. Nie sposób wspomnieć o typowej zagrywce w horrorze: chłopak zamyka dziewczynę w pokoju, mówi że pod żadnym pozorem ma z niego nie wychodzić, a w następnej scenie ona oczywiście wyłazi na korytarz prosto na potwora z siekierą.
Nie da się już napisać oryginalniejszego scenariusza?

Czy Wy też zwracacie uwagę na takie rzeczy? Denerwują Was?
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 14:49   #2
shewild
Recenzentka Miesiąca - Wrzesień 2022
 
Avatar shewild
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 228
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Fajny wątek

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;37096630]2. Scena: mąż wraca do domu z okrzykiem: 'Och, jaki jestem głodny, konia z kopytami i ogonem bym zjadł!'. Zagląda metodycznie do garnków, wącha, siada do stołu, a żona nakłada mu... dwa ziemniaki albo niecałą łyżkę zupy [/QUOTE]

Też to zauważyłam, albo często w restauracji dwa kęsy i przychodzi kelner i zabiera danie, gdzie talerz jest praktycznie pełny

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;37096630]3. Nie sposób wspomnieć o typowej zagrywce w horrorze: chłopak zamyka dziewczynę w pokoju, mówi że pod żadnym pozorem ma z niego nie wychodzić, a w następnej scenie ona oczywiście wyłazi na korytarz prosto na potwora z siekierą.
Nie da się już napisać oryginalniejszego scenariusza?[/QUOTE]

O tak! ZAWSZE w takich filmach, gdy ktoś każe zostać w pokoju albo czegoś nie robić, to ta druga osoba ZAWSZE robi na odwrót

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;37096630]Czy Wy też zwracacie uwagę na takie rzeczy? Denerwują Was?[/QUOTE]

Mnie denerwuje (głównie w serialach) jak ktoś dzwoni przez komórkę, wybiera numer i nawet pół sygnału nie słychać, a od razu odbiera druga osoba. Nie wiem, może mają tam takie szybkie połączenia
shewild jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 14:53   #3
coff3ina
Zadomowienie
 
Avatar coff3ina
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: szkocka krata
Wiadomości: 1 769
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Facet na teori filmu stwierdzil ze to hollywoodzka konwencja ale i tak mnie wkurza. Zwlaszcza sztuczny smiech w sitcomach.

Trzese gaciami na kazdym horrorze mimo ze wiem ze jak jest dziwna muzyczka cos sie stanie, cos gdzies wyskoczy itd. Ot taki trzesi dupek ze mnie
__________________
To nie tak że nie mam czasu, ale wiesz po prostu nie chce mi się handryczyć na forum.


https://www.facebook.com/thefeelgoodplace1
coff3ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 14:56   #4
Klocylda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 135
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

... i nigdy się nie żegnają po takiej rozmowie. Powie co miał powiedzieć i bach! rozłącza się. Ja tam mówię zawsze jakieś "no ok, to pa" czy coś takiego. W serialach nie ma chyba na to czasu ^^ W "Plotkarze" tak często robią.
Klocylda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 17:04   #5
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Mnie drażni zachowanie ofiar - w stylu uciekanie w linii prostej, uciekanie do wyższych budynków, bieganie po schodach, do góry itp.. Albo śniadanka przed pracą, które się przeciągają, a nikt nic nie je, mimo że cały stół jest zastawiony. I brak umawiania się w konkretnym miejscu, albo na godzinę - wiem, że brakuje na to czasu w filmie czy serialu, ale od czasu do czasu by nie zaszkodziło, gdyby coś wspomnieli.
I jeszcze w serialach okropnie mnie irytuje, że po dwóch sezonach okazuje się, że nie ma ani jednej normalnej pary - zazwyczaj każdy był z każdym i wszyscy nadal się przyjaźnią.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 17:17   #6
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Wkurza mnie to, że w moich ulubionych serialach żony są cholernie irytujące - Boardwalk Empire oraz Breaking Bad do tego Penny w TBBT robi się coraz gorsza . No tylko zatluc te babska
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 18:36   #7
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;37096630]
3. Nie sposób wspomnieć o typowej zagrywce w horrorze: chłopak zamyka dziewczynę w pokoju, mówi że pod żadnym pozorem ma z niego nie wychodzić, a w następnej scenie ona oczywiście wyłazi na korytarz prosto na potwora z siekierą.
Nie da się już napisać oryginalniejszego scenariusza?
[/QUOTE]
Zdecydowanie denerwujące. Powtarza się w każdym tanim horrorze. Przestałam je z tego powodu oglądać, bo jest to nudne...i irytujące

Cytat:
Napisane przez shewild Pokaż wiadomość
Mnie denerwuje (głównie w serialach) jak ktoś dzwoni przez komórkę, wybiera numer i nawet pół sygnału nie słychać, a od razu odbiera druga osoba. Nie wiem, może mają tam takie szybkie połączenia
O, to też - ja to zawsze co najmniej trzy sygnały muszę czekać aż ktoś dorwie swój telefon, a oni to chyba cały czas je w rękach noszą, że tak szybko odbierają ;P

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
I brak umawiania się w konkretnym miejscu, albo na godzinę - wiem, że brakuje na to czasu w filmie czy serialu, ale od czasu do czasu by nie zaszkodziło, gdyby coś wspomnieli.
To też. Zawsze mnie to zastanawia jak oni się odnajdują skoro nie podają żadnych szczegółów
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-16, 18:48   #8
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2012-10-17 o 17:43
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 19:13   #9
Pampalini
Rozeznanie
 
Avatar Pampalini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 719
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

pięknie, rześko wyglądające panie aktorki, wstające rano z łóżka... (najczęściej w delikatnym, bo delikatnym - ale zawsze! makijażu...)
__________________
"Doctors finally figured out what's wrong with my brain:
on the left side, there's nothing right and on the right side, there's nothing left."
Pampalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 19:40   #10
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

To ja może odniosę się do nieco intymnych scen

Szalenie dziwią mnie akcje tego typu: pracownik budowlany/lekarz w końcówce dyżuru/sportowiec po całym dniu trenignu/pracy/wysiłku fizycznego spotyka swego partnera i hop siup radosne grzmocenie na ekranie. Nie wiem jak Wy, ale ja po całym dniu pracy nie czuję się na tyle świeża, by brykać jak szczygieł na wiosnę
Dbanie o higienę to podstawa, ale gdy widzę jak bohater gna przez cały odcinek, niejednokrotnie ociera spocone czoło, wraca zmęczony do domu i zamiast iść pod prysznic kładzie się na łóżko i zaczyna szaleć z partnerem to wzbudza we mnie... niesmak

Kto ogląda Chirurgów wie o czym piszę
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 19:42   #11
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez Pampalini Pokaż wiadomość
pięknie, rześko wyglądające panie aktorki, wstające rano z łóżka... (najczęściej w delikatnym, bo delikatnym - ale zawsze! makijażu...)
O, tak i ułożone włosy do tego. Albo jeszcze z zegarkiem .

I zwykle w filmach katastroficznych albo thrillerach dziecko głównych bohaterów ma astmę lub inną chorobę i musi zażywać leki o stałej porze i jest podwójny wyścig z czasem
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-16, 20:19   #12
Pampalini
Rozeznanie
 
Avatar Pampalini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 719
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;3710311 6]To ja może odniosę się do nieco intymnych scen

Szalenie dziwią mnie akcje tego typu: pracownik budowlany/lekarz w końcówce dyżuru/sportowiec po całym dniu trenignu/pracy/wysiłku fizycznego spotyka swego partnera i hop siup radosne grzmocenie na ekranie. Nie wiem jak Wy, ale ja po całym dniu pracy nie czuję się na tyle świeża, by brykać jak szczygieł na wiosnę
Dbanie o higienę to podstawa, ale gdy widzę jak bohater gna przez cały odcinek, niejednokrotnie ociera spocone czoło, wraca zmęczony do domu i zamiast iść pod prysznic kładzie się na łóżko i zaczyna szaleć z partnerem to wzbudza we mnie... niesmak

Kto ogląda Chirurgów wie o czym piszę [/QUOTE]

też mnie to razi, i jednocześnie zastanawia!
__________________
"Doctors finally figured out what's wrong with my brain:
on the left side, there's nothing right and on the right side, there's nothing left."
Pampalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 21:31   #13
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

W serialach nie mają potrzeb filzjologiczych. Nie mówię, że mają pokazywać scene siedzenie na sedesie, ale jak jakiś bohater powie tekst "sorry, muszę isć do toalety" to byłoby to wszystko bardziej wiarygodne.

Typowe zwłaszzca w polskich serialach: jest sobie jakiś bohater, zyje sobie szczęśliwie a nagle jego spokój burzy pojawienie się przyrodniego brata/siostry albo prawdziwego rodzica.

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
O, tak i ułożone włosy do tego. Albo jeszcze z zegarkiem .
poptrzedni odcinek serialu "Prawo Agaty" i Kozuchowska budząca się w pełnym makijażu.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 23:09   #14
Nescaa
Zakorzenienie
 
Avatar Nescaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 4 899
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Mnie denerwuje chodzenie w butach po domu i włażenie z nimi do łóżka już pal licho żeby na narzutę, ale kurde w pościel w której się śpi potem?
No i te wspomniane wcześniej śniadanka przed wyjściem do pracy/szkoły. Kto normalny ma na to czas?
A mycie rączek przed jedzeniem to chyba tylko Rysio z Klanu uskuteczniał
__________________
nieważne jak długo starałaś się być grzeczna, nie uciszysz w sobie niegrzecznej dziewczynki

http://nescaa.tumblr.com/

Nescaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 23:14   #15
onemorepanda
Raczkowanie
 
Avatar onemorepanda
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 366
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Mnie zawsze bawi jak aktorzy się umawiają na spotkania nie podając czasu, albo godziny, np. A: Co powiesz na kolację jutro? B: Och, wspaniały pomysł. A: W takim razie przyjadę po Ciebie. B: Świetnie, nie spóźnij się! Pa!
albo: "widzimy się jutro o 20" nie mówiąc gdzie Nie wiem jak oni się odnajdują dysponując tak lakonicznymi informacjami
onemorepanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 23:24   #16
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Najbardziej:
- pobudka w pełnym makijażu i z idealnie ułożoną fryzurą;
- ciągłe latanie w butach po domu - nie znam nikogo, kto by całą dobę w szpilkach biegał;
- picie z pustych kubków/filiżanek/szklanek - ust nawet nie zdążą umoczyć, filiżanki nie przechylą, a już napojeni;
- drzwi mieszkań są wiecznie otwarte, a po wejściu do takowego niemal zawsze pali się światło;
- nierzeczywiste życie - drogie mieszkania, mnóstwo wolnego czasu;
- nierealne rozmowy telefoniczne - rozmówca nie zdążyłby powiedzieć jednego słowa, a tu już pada odpowiedź;
- brak problemów z parkowaniem - nawet a największych metropoliach zawsze znajdzie się idealne miejsce parkingowe;
- na zakupach obowiązkowo trzeba kupić długaśną bagietkę;
- wspólne posiłki - od cudownego śniadania począwszy;
- nikt nie przeklina
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 04:19   #17
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
- brak problemów z parkowaniem - nawet a największych metropoliach zawsze znajdzie się idealne miejsce parkingowe;
- na zakupach obowiązkowo trzeba kupić długaśną bagietkę;
1. I to przed samym wejściem!
2. I jeszcze pora!

Mnie irytuje chodzenie w szpilkach (!) po domu. I to nie, że przed wyjściem, ktoś coś zapomniał i się wraca. Ale ciągłe chodzenie w szpilkach. Śmieszne zwłaszcza w przypadku np. matek z małymi dziećmi.

W serialach nie ma obowiązków domowych. Nikt nie sprząta, nie gotuje itd. Tak realnie, bo nie mówię tu o machaniu szmatką w powietrzu albo wlaniu wody do garnka

Prasowanie wyłączonym żelazkiem

Hitem jest też dla mnie w Na wspólnej, jak ktoś kojarzy szafkę u Igora: szafka pierwotnie jest przeszklona, ale w serialu nie ma w szafce szybek.
Igor żeby coś z niej wyjąć zawsze otwiera drzwiczki, mimo że z powodzeniem mógłby wyjąc to bez otwierania - wszak szybek nie ma
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 05:28   #18
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Hitem jest też dla mnie w Na wspólnej, jak ktoś kojarzy szafkę u Igora: szafka pierwotnie jest przeszklona, ale w serialu nie ma w szafce szybek.
Igor żeby coś z niej wyjąć zawsze otwiera drzwiczki, mimo że z powodzeniem mógłby wyjąc to bez otwierania - wszak szybek nie ma
Podejrzewam, że usunęli szybki ze względów technicznych. Tzn wiesz, na planie są różne oświetlenia itp, pewnie przeszkadzałoby im w realizacji odbijające się światło, czy inne cienie.
Niemniej jednak musi to komicznie wyglądać
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 08:15   #19
el_vestido_rojo
beach please
 
Avatar el_vestido_rojo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 205
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

No i klasyka gatunku - kanapki zawsze z żółtym serem i pomidorem

Odnośnie tego makijażu, to aktorki zawsze bezpośrednio po obudzeniu mają błyszczyk na ustach

tak w ogóle, świetny wątek !
el_vestido_rojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-17, 09:37   #20
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Mnie zawsze irytuje włączenie do filmu np. sensacyjnego, thrillera wątku romantycznego, który nijak się ma do treści filmu. Tak jest np. w "Osaczonych" (1999 r, z Seannem Connery).
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 10:13   #21
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Przyszło mi do głowy, że w filmach/serialach rzadko mają jakieś zwierzątka domowe. Jeżeli pies/kot nie jest bohaterem [np. kot u Magdy M był ważny, nie mówiąc o jakichś Komisarzach Alexach], to właściwie się nie pojawia. No, jedynie rybki u Lubiczów
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 10:51   #22
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Chyba powiedziałyście już wszystko co miałam na myśli
- łażenie w butach po domu
- pobudka w makijażu
- poranne rodzinne śniadania z zastawionym stołem, dłuuugaśne
- wybieranie numerów na komórce - nie raz zwracałam uwagę, że ktoś dzwoni np. do rodzica, męża itp i zamiast odblokować telefon, wejść w książkę i wybrać (2-3 kliknięcia) to wstukuje cały numer przez minutę... kto normalny nie ma najbliższych osób zapisanych w komórce tylko zna numery na pamięć xD
- dramatyczne pojawienie się znikąd zaginionego rodzeństwa/biologicznego rodzica
- robienie sobie na siłę dramatu w związku, to jest chyba w każdym serialu, bohaterowie wolą się boczyć na siebie i nie odzywać zamiast wziąć pogadać, no ja rozumiem, że to napędza wątek ale w Magdzie M. to mnie pamiętam tak wkurzało, zamiast sobie wyjaśnić pewne sprawy, w końcu im na sobie zależało, to ona z wielkim fochem nie odbierała telefonów...

No i najlepsze motywy z horrorów - jak się jest gdzieś grupą to trzeba się rozdzielić, no nie? ;D jak coś się podejrzanego dzieje to jedna osoba idzie sprawdzić zamiast trzymać się razem, a najlepiej spierdzielać. No i uciekanie w idiotyczne miejsca - na wyższe piętra domu, do pokojów/łazienek z których nie ma już innego wyjścia. Czy np. ostatnio widziałam - typiara zdzieliła psychopatycznego mordercę łopatą, on upadł, a ona... odrzuciła łopatę obok niego na podłogę i daje dyla, już mogła wziąć ze sobą tę "broń" a nie jeszcze zostawia ją dla mordercy xD

Ale może w sumie dzięki ich błędom my się robimy mądrzejsi ;D nie wiem jak wy, ale ja w nocnej szafce mam zawsze scyzoryk i latarkę, a numer na policje w szybkim wybieraniu ;D
A jakby jakieś paranormal activiti się przytrafiło to z jednego filmu zapamiętałam ze 2 linijki egzorcyzmów po łacinie więc nic mi nie straszne ehehehe ;D
__________________


Edytowane przez kluska0
Czas edycji: 2012-10-17 o 11:07
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 11:41   #23
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Najbardziej:
- pobudka w pełnym makijażu i z idealnie ułożoną fryzurą;
- ciągłe latanie w butach po domu - nie znam nikogo, kto by całą dobę w szpilkach biegał;
- picie z pustych kubków/filiżanek/szklanek - ust nawet nie zdążą umoczyć, filiżanki nie przechylą, a już napojeni;
- drzwi mieszkań są wiecznie otwarte, a po wejściu do takowego niemal zawsze pali się światło;
- nierzeczywiste życie - drogie mieszkania, mnóstwo wolnego czasu;
- nierealne rozmowy telefoniczne - rozmówca nie zdążyłby powiedzieć jednego słowa, a tu już pada odpowiedź;
- brak problemów z parkowaniem - nawet a największych metropoliach zawsze znajdzie się idealne miejsce parkingowe;
- na zakupach obowiązkowo trzeba kupić długaśną bagietkę;
- wspólne posiłki - od cudownego śniadania począwszy;
- nikt nie przeklina
oj tak, te buty i parkingi mnie zawsze dziwią i tęsknię za miejscami parkingowymi bez problemu :P to taka urban legend - ktoś wie, że są, ale zawsze są zajęte - nikt nie widział dobrego miejsca wolnego

A jeśli chodzi o przeklinanie - w najnowszym (7 bodajże) odcinku "przyjaciółek" polsatowskiego, Liszowska przeklina i ją wypikali
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 11:59   #24
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

o tak puste filiżanki, nie ściaganie butów itd

a ja dodam jeszcze puste torebki, kobiet.. tak zauważyłam po wczorajszym odcinku "Prawo Agaty"- jak Kożuchowska miała tak nienaturalnie lekką torebkę i widać było że grzebie po pustym za poszukiwaniem telefonu
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 12:20   #25
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

wszystko to co napisałyście plus:
- wielokrotne zmartwychwstawanie czarnych charakterów, niby go zabili, a tu nagle powraca (ulubiony motyw: postrzelony czarny charakter wpada z ogromnej wysokości do rzeki a potem się okazuje, że ani od kuli nie zginął ani się nie utopił)
- naleśniki na śniadanie w amerykańskich serialach plus oczywiście sok pomarańczowy i płatki z mlekiem
- okulary zerówki udające korekcyjne
- mówienie sto razy dziennie dzieciom "kocham cię" na zakończenie rozmowy telefonicznej
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 12:26   #26
Jestem chlopak
Zakorzenienie
 
Avatar Jestem chlopak
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 3 595
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Mnie irytuje:

Celowanie z pistoletu do ofiary przez kilka-kilkanaście sekund a potem żeby jeszcze zwiększyć emocje... odbezpiecza się dopiero spust.

Jak po seksie jak wychodzą spod kołder i są ubrani w bielizne
Jestem chlopak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 12:29   #27
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Budzenie się o siódmej rano czasu zimowego, a za oknem dzień biały jak w samo południe
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 12:33   #28
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez Jestem chlopak Pokaż wiadomość
Mnie irytuje:

Celowanie z pistoletu do ofiary przez kilka-kilkanaście sekund a potem żeby jeszcze zwiększyć emocje... odbezpiecza się dopiero spust.

Jak po seksie jak wychodzą spod kołder i są ubrani w bielizne
a najlepiej jeszcze podyskutować z osobą do której się celuje, wymienić kilka dramatycznych monologów, trzymając się cały czas na muszce
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 12:37   #29
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez kluska0 Pokaż wiadomość
a najlepiej jeszcze podyskutować z osobą do której się celuje, wymienić kilka dramatycznych monologów, trzymając się cały czas na muszce
I uzasadnić:
"wiesz, nie planowałem Cię zabijać, ale skoro za dużo wiesz an temat [i tu następuje wyznanie wszystkiego, kto komu, kto kogo, za ile, gdzie ukrył i z kim współpracował]. Ale pora, żebyś zginął" [tu byłby strzał, gdyby nie wkraczający policjant z ambicjami, z motywem osobistym, albo przebiegłość niedoszłej ofiary. Albo awaria broni ]
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 12:55   #30
Ivenna
Raczkowanie
 
Avatar Ivenna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 332
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Nie będę oryginalna:
- zawsze dziwiło mnie i denerwowało, jak bohaterki budziły się w nienagannym makijażu. Niby ziewają, przeciągają się na wszystkie strony, ale oczy podkreślone, usta umalowane, a fryzura jakby przed chwilą wyszły od fryzjera.
- bohaterowie zawsze chodzą po domu ubrani tak, jakby spodziewali się bardzo ważnych gości. Nie muszą od razu łazić w rozciągniętych dresach, z rozczochranym kołtunem na czubku głowy, ale chociaż odrobinę realizmu ! Bo wszyscy latają tam w wyjściowych ciuchach, pełnym makijażu, z masą bransoletek, kolczyków i wisiorków. Nie znam nikogo, kto chodziłby po domu tak odstrojony dzień w dzień.
- zdrady. Każdy z każdym, o każdej porze, w każdym miejscu. Później wszyscy o wszystkim zapominają, wracają do codziennego życia i panują pomiędzy nimi przyjacielskie stosunki. Niemal w każdej parze, nawet jeśli wygląda na zgodną zdradzi jedna ze stron.
- buty. Jak je założą rano, tak biegają w nich do wieczora ( nawet po domu )
- brak realizmu. Zarówno, jeśli chodzi o dialogi ( zwłaszcza sztucznie wypadają " aktorzy " grający gimnazjalistów, licealistów itp. Mówią i zachowują się tak, jakby mieli kij w wiadomym miejscu ... A dzieci, które potrafią zagrać jakoś sensowniej to na palcach jednej ręki można policzyć, zupełny dramat ) jak i sytuacje życiowe bohaterów. Tracą pracę, ale to niiiiic ! Zaraz znajdują następną, bez najmniejszego problemu, bo okazuje się, że prezes firmy czekał dokładnie na kogoś takiego ! O ile oczywiście sami nie zostaną prezesami. Nawet jeśli pracowali wcześniej w budce z hamburgerami, to z miejsca dostają wysokie i dobrze płatne stanowisko.
Ivenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-01 15:20:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.