Narzekamy na KWC :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-03, 14:31   #1
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534

Narzekamy na KWC :D


Skoro możemy narzekać na współlokatorów, ludzi w autobusach, pogodę i tżetów to czemu sobie nie ponarzekamy na kwc?
Tak mnie natchnęło jak wyczytałam dzisiaj w recenzji żelowego eyelinera w słoiczku, że robi grube kreski
Poza tym brakuje mi podziału na ceny - bez tego przeciętny, ale tani kosmetyk wypada w rankingu lepiej niż bardzo dobry, drogi odpowiednik. A jak ja szukam najlepszego tuszu to mnie nie interesuje coś co "jest dobre jak na cenę poniżej 10 zł"
A w mobilnym kwc wkurza mnie domyślna segregacja według oceny. Za pierwszym razem się naciełam na krem, przejrzałam pierwsze 10-15 recenzji w sklepie, wszystkie pięć gwiazdek a w domu okazało się, że krem ma średnią poniżej 3 bo reszta była zdecydowanie negatywna ;/
Co was wkurza w KWC?
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 14:52   #2
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: Narzekamy na KWC :D

"Dziś kupiłam"

"Raz użyłam"

"Jeszcze nie używałam ale..."
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 14:56   #3
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Mnie wkurza: np tusz się osypuje, słabo maluje, jest bee ale dam 5 gwiazdek
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:05   #4
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
Skoro możemy narzekać na współlokatorów, ludzi w autobusach, pogodę i tżetów to czemu sobie nie ponarzekamy na kwc?
Tak mnie natchnęło jak wyczytałam dzisiaj w recenzji żelowego eyelinera w słoiczku, że robi grube kreski
Poza tym brakuje mi podziału na ceny - bez tego przeciętny, ale tani kosmetyk wypada w rankingu lepiej niż bardzo dobry, drogi odpowiednik. A jak ja szukam najlepszego tuszu to mnie nie interesuje coś co "jest dobre jak na cenę poniżej 10 zł"
A w mobilnym kwc wkurza mnie domyślna segregacja według oceny. Za pierwszym razem się naciełam na krem, przejrzałam pierwsze 10-15 recenzji w sklepie, wszystkie pięć gwiazdek a w domu okazało się, że krem ma średnią poniżej 3 bo reszta była zdecydowanie negatywna ;/
Co was wkurza w KWC?
Oooooo, totalnie się z tym zgadzam. Mnie jeszcze wkurza to, że nie da się zrobić tak, by wyświetlały się tylko produkty mające więcej niż np. 20 opinii (albo chociaż 10) - często xx produktów z najlepszą oceną ma 1 lub 2 recenzje, a sortowanie po ilości "moich hitów" nie zawsze mnie satysfakcjonuje, bo, no właśnie - często są to najtańsze "akceptowalne" produkty, a nie da się dotrzeć do tych NAJ, które faktycznie odpowiadają większej grupie użytkowniczek niż jedna czy dwie. Często coś, co dla największej ilości osób jest KWC ma ogólną ocenę np. 3,2, ale jest wszędzie dostępne i kosztuje 2,70zł, a przy sortowaniu po ocenie 5 gwiazdek mają produkty dostępne w Nowej Zelandii albo na Malediwach i nigdy ich na oczy nie widziałam, i jest ich kilkadziesiąt, i każdy próbowała jedna osoba .

Niezmiernie mnie też wkurza ocenianie po kolorze opakowania, zapachu (kiedy nie ma on najmniejszego znaczenia) albo podobnych bzdurach. Pewnie, że można o tym wspomnieć, ale teksty typu "ogółem to mnie zapchał, wypryszczyło mnie i ścierał się po dwunastu minutach, ale daję 3,5 gwiazdki za lusterko w pudełeczku" wyprowadzają mnie z równowagi Albo w drugą stronę: "mydełko siarkowe jest super, mam po nim cerę jak pupcia niemowlęcia i dzięki niemu oświadczyło mi się pięciu facetów, ale odejmuję dwie gwiazdki za zapach siarki", nosz...
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:06   #5
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Cytat:
Napisane przez simsa22 Pokaż wiadomość
"Dziś kupiłam"

"Raz użyłam"

"Jeszcze nie używałam ale..."
Oj tak, brak słów

Mnie drażni perfum i perfuma, nie jestem w stanie potraktować poważnie opinii osoby, która tak pisze.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:07   #6
ToTyLkoJa2
Zadomowienie
 
Avatar ToTyLkoJa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 509
GG do ToTyLkoJa2
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Ocenianie, np. olejku dla dzieci pod względem "odżywki do włosów" na KWC zrobił się śmietnik i nie ma co się teraz kierować ilością gwiazdek tylko po prostu testować na sobie
__________________
fight
ToTyLkoJa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:08   #7
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Narzekamy na KWC :D

dobija mnie odejmowanie gwiazdek albo negatywne oceny za cos co jest istota kosmetyku np "to maslo do ciala jest za geste, wolalabym bardzoej plynne" no geeez to kup sobie balsam albo oliwke nastepnym razem
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-03, 15:11   #8
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Cytat:
Napisane przez ToTyLkoJa2 Pokaż wiadomość
Ocenianie, np. olejku dla dzieci pod względem "odżywki do włosów" na KWC zrobił się śmietnik i nie ma co się teraz kierować ilością gwiazdek tylko po prostu testować na sobie
To, że producent jakoś tam nazwał dany produkt, to jeszcze nie znaczy, że jego rolę trzeba ograniczyć tylko do tego - to jest KWINTESENCJA KWC i w ogóle Wizażu Krem do rąk jest na końcówki włosów, olejek do masażu służy do wszystkiego poza masażem, mgiełka do ciała to doskonały dressing do sałatek...
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:13   #9
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
mgiełka do ciała to doskonały dressing do sałatek..
padłam
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:15   #10
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Mnie osobiście denerwują następujące rzeczy:
- jeżeli oceniamy np Alterrę antycellulitową (olejek) oceniajmy ją pod kątem działania na cellulitis a nie "moje włosy odżyły", "super nawilża twarz" Oceny nie są prawdziwe w kierunku przeznaczenia kosmetyku
- mobilne KWC nie ma w sobie wszystkich kosmetyków. Ostatnio w Rossie szukałam kremu i po zeskanowaniu kodu lub wpisaniu nazwy nie został odnaleziony (na stronie wizażu działa)
- nieadekwatność oceny do ilości opinii, np 5 gwiazek i 1 opinia jest na samej górze
- brak podziału na ceny
Z pewnością powtarzam swoje marudy, ale to wszystko co mnie denerwuje
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:19   #11
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Mnie najbardziej wkurza w KWC to, że ktoś pisze "na odwal" recenzję albo zbyt ogólną co jest w przypadku rzadko spotykanych produktów szczególnie denerwujące. Sama napisałam trochę recenzji, ale starałam się zrobić to w miarę rzetelnie.
Słownictwo jak któraś wspomniała "perfum", "perfuma" to wydaję mi się być odpowiednie do "perfumy" z kiosku za 10 zł.
Opisy z KWC wklejane później przez sprzedawców na allegro.
I oczywiście system oceniania o czym już większość z Was pisała.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-03, 15:19   #12
ToTyLkoJa2
Zadomowienie
 
Avatar ToTyLkoJa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 509
GG do ToTyLkoJa2
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
mgiełka do ciała to doskonały dressing do sałatek...
szarri... mam pod ręką tylko granat i mango z avonu, do jakiej sałatki pasuje najlepiej?
__________________
fight
ToTyLkoJa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:19   #13
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Nie kupiłam, nie kupujcie bo ma zły skład i parabeny.
Kosmetyk średni ale tani więc dam 4 gwiazdki.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:22   #14
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Cytat:
Napisane przez ToTyLkoJa2 Pokaż wiadomość
szarri... mam pod ręką tylko granat i mango z avonu, do jakiej sałatki pasuje najlepiej?
Klasycznej jarzynowej - wymieszać pół na pół z majonezem i voila!
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:26   #15
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Cytat:
Napisane przez simsa22 Pokaż wiadomość
"Dziś kupiłam"

"Raz użyłam"

"Jeszcze nie używałam ale..."


Ja przeglądając ostatnio KWC trafiłam na mniej więcej coś takiego: "nie sprawdził się u mnie kompletnie, blablabla, nie kupię nigdy więcej, ale daje 3 gwiazdki, bo widzę, że innym wizażankom odpowiada"
__________________
Bloguję


Edytowane przez LunatyczkaBB
Czas edycji: 2013-04-03 o 15:27
LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:30   #16
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Narzekamy na KWC :D

O, jeszcze mnie wkurza to jak wysokie oceny mają balsamy ujędrniające i antycellulitowe mimo że w prawie każdej recenzji "nie zauważyłam ujędrnienia/likwidacji cellulitu" ale dobrze nawilża i ładnie pachnie, no to 4,5 gwiazdki!
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:34   #17
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Narzekamy na KWC :D

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;4010959 6]dobija mnie odejmowanie gwiazdek albo negatywne oceny za cos co jest istota kosmetyku np "to maslo do ciala jest za geste, wolalabym bardzoej plynne" no geeez to kup sobie balsam albo oliwke nastepnym razem[/QUOTE]


Ja ostatnio napotkałam narzekania przy podkładzie matującym, że... uwaga: nie rozświetla
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:48   #18
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Cytat:
Napisane przez ToTyLkoJa2 Pokaż wiadomość
Ocenianie, np. olejku dla dzieci pod względem "odżywki do włosów" na KWC zrobił się śmietnik i nie ma co się teraz kierować ilością gwiazdek tylko po prostu testować na sobie
Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Nie kupiłam, nie kupujcie bo ma zły skład i parabeny.
Kosmetyk średni ale tani więc dam 4 gwiazdki.
Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
O, jeszcze mnie wkurza to jak wysokie oceny mają balsamy ujędrniające i antycellulitowe mimo że w prawie każdej recenzji "nie zauważyłam ujędrnienia/likwidacji cellulitu" ale dobrze nawilża i ładnie pachnie, no to 4,5 gwiazdki!
Z tym się zgodzę w pełni Po pierwsze - jak coś jest oliwką na rozstępy to powinno się oceniać ją jako produkt przeciw rozstępom, a nie do olejowania włosów Okazuje się, że mająca super-hiper-dobre oceny oliwka nie przeciwdziała rozstępom, a tak wskazuje ilość gwiazdek, dziwne, nie? Cholera mnie bierze. Po drugie - nie lubię tekstów typu "nie polecam, bo mnie uczuliło" i tego typu komentarze. Jestem alergikiem i bardzo dużo rzeczy mnie uczula, ale to moja sprawa i nie umniejsza kosmetykowi, alergie to sprawa bardzo subiektywna. Po trzecie - z tymi balsamami ujędrniającymi, znaczna większość wysoko ocenianych na KWC nie ujędrnia, ale dobrze nawilża i ładnie pachnie, super, fajnie wiedzieć, że nie spełnia swojego zadania, ale ma 5 gwiazek.

Mnie jeszcze denerwują negatywne oceny kosmetyków do zupełnie innego typu cery niż ma oceniająca, innych wymagań. Osoba z cerą tłustą narzeka, że krem dla suchelca czy atopika jest tusty, błyszczy się na twarzy i jeszcze zapycha, więc dajemy jedną czy dwie gwiazdki. Albo specyfiki dla alergików, atopowców nie mają przyjemnych, owocowych zapachów i trzeba odjąć. FFS.
W sumie irytują mnie też komentarze typu "pudełeczko jest takie duże, wydawało mi się, że specyfiku jest więcej, a jest mało". Na opakowaniu jest zawsze podana pojemność, więc to chyba nie dziwota, że specyfiku, mimo dużego opakowania, jest tyle ile powinno być. Takie ludzkie durnostki.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:48   #19
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Narzekamy na KWC :D

"Perfuma", "Matowi", "Zużyłam próbkę 1,5 ml i daję 5 gwiazdek", 2 gwiazdki i mój hit jednocześnie.
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-03, 15:51   #20
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Narzekamy na KWC :D

natknęłam się ostatnio na taką recenzję:

Dostępne w Belgii
  • Jeszcze nie dostałam zamówionego flakoniku ale juz nie mogę się doczekać. Zapowiada się świetnie czytając komentarze. Nie wiem jak w Pl ale w Belgii jest on dostępny, 35e /50ml. Mam nadzieję, że się nie zawiode jak na nowym SEP...Używam tego produktu od: 00Ilość zużytych opakowań: 2 zamówione
no to trzeba mieć inteligencję proszku do prania aby coś takiego wypisać z 4 gwiazdkami w ocenie

Edytowane przez 201607110949
Czas edycji: 2013-04-03 o 15:53
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:52   #21
Pilar1899
keep calm and contour on
 
Avatar Pilar1899
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 256
Dot.: Narzekamy na KWC :D

psiknęłam sobie w Sephorze tą perfumą,fajna, daję 5*
__________________
It's a little bit horrifying just how quickly everything can fall to crap.

Oh, screw beautiful. I'm brilliant.
If you want to appease me, compliment my brain.
Pilar1899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:53   #22
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Nasuwa się wniosek, że na KWC należy patrzeć z przymrużeniem oka i duuuuużym dystansem

Dorzucę jeszcze dwie rzeczy :

- odżywka do włosów stosowana do.... mycia włosów przy czym brak opisu jak działa jako odżywka na włosy a nie jako "myjadło"

- "Wprawdzie ten krem nie jest dla mojej cery/grupy wiekowej, nie mam cery trądzikowej/naczynkowej ale oceniam" bo cośtamcośtam
To po cholerę pisać recenzję?
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:53   #23
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Ja ostatnio napotkałam narzekania przy podkładzie matującym, że... uwaga: nie rozświetla
A przy rozświetlającym, że nie matuje albo ma drobinki.

Dobre są jeszcze recenzentki oceniające perfumy po zużyciu jednej próbki albo jednym psiknięciu w perfumerii obiecujące ewentualną edycję recenzji po kupnie.
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:59   #24
arrachne
Zadomowienie
 
Avatar arrachne
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 363
Dot.: Narzekamy na KWC :D

1. Ocenianie kosmetyków dla dzieci pod kątem siebie.
Szamponów dla dzieci jako płynów do pędzli. Albo, że płyn do mycia dziecka wysusza komuś twarz. A szampon plącze włosy.
Ogólnie, z kosmetykami dziecięcymi jest straszny bałagan.
2. Usuwanie recenzji (sama nie widziałam, ale czytałam na forum, że tak bywa), jeśli kogoś wysypało/ uczuliło po jednym (kilku) użyciach i przepisowej długości czasu nie stosował
3. Wyszukiwarka. Nie wiem, czy to ja się nią nie umiem obsłużyć, czy ona jest średnia, ale mogłaby lepiej współpracować
__________________
Trust me I' ll be a doctor
WUM - lekarski - rok 2.




arrachne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 16:01   #25
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Ja ostatnio napotkałam narzekania przy podkładzie matującym, że... uwaga: nie rozświetla
To też się często zdarza. Widziałam też w recenzji kosmetyku, gdzie jak wół jest napisane na opakowaniu "omijać okolice oczu", że ten specyfik jest be, bo tak bardzo szczypie w oczy. Ręce opadają.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 16:01   #26
arrachne
Zadomowienie
 
Avatar arrachne
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 363
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
A przy rozświetlającym, że nie matuje albo ma drobinki.

Dobre są jeszcze recenzentki oceniające perfumy po zużyciu jednej próbki albo jednym psiknięciu w perfumerii obiecujące ewentualną edycję recenzji po kupnie.
Jak ta próbka ma 1,5 ml to w miarę chyba recenzję można walnąć, ale pogrubione też mnie irytuje Widziałam wielokrotnie (i to najczęściej negatywne oceny).
__________________
Trust me I' ll be a doctor
WUM - lekarski - rok 2.




arrachne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 16:17   #27
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
To też się często zdarza. Widziałam też w recenzji kosmetyku, gdzie jak wół jest napisane na opakowaniu "omijać okolice oczu", że ten specyfik jest be, bo tak bardzo szczypie w oczy. Ręce opadają.
W recenzji tuszu Cliniqua widziałam zarzuty, że nie zmywa się żadnym preparatem do demakijażu, tylko wodą można zmyć i co to ma być w ogóle. W opisie produktu wyraźnie zaznaczone, że jest trwały, nie ruszają go micele i inne specyfiki, a zmywa się go po prostu ciepłą wodą za pomocą palców Super myślenie, naprawdę super jak się nawet nie wie czego używa.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 16:22   #28
Jagoda_w6
Zaczytana online
 
Avatar Jagoda_w6
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Makówka
Wiadomości: 1 959
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej wkurza w KWC to, że ktoś pisze "na odwal" recenzję albo zbyt ogólną co jest w przypadku rzadko spotykanych produktów szczególnie denerwujące. Sama napisałam trochę recenzji, ale starałam się zrobić to w miarę rzetelnie.
Słownictwo jak któraś wspomniała "perfum", "perfuma" to wydaję mi się być odpowiednie do "perfumy" z kiosku za 10 zł.
Opisy z KWC wklejane później przez sprzedawców na allegro.
I oczywiście system oceniania o czym już większość z Was pisała.
Zgadzam się z tą opinią. Kiedyś,kiedy nie byłam tutaj jeszcze zarejestrowana Wizaż był dla mnie małą skarbnicą wiedzy,gdzie mogłam przeczytać dobrze napisane recenzje - treściwe, konkretne,przede wszystkim rzetelne i na temat.Bardzo pomagały mi w wyborze odpowiedniego dla mnie kosmetyku,było się czym zasugerować. Niestety teraz panuje tutaj okropny bałagan. Z trudem znajduję dobre recenzje,napisane przez osoby ZNAJĄCE SIĘ na danej rzeczy,które byłyby przydatne do czegokolwiek. Kolejną kwestią są 2 - zdaniowe oceny kosmetyków lub recenzje naszpikowane błędami ortograficznymi.Pisząc coś dla szerszego grona odbiorców wypadałoby zapoznać się z zasadami pisowni i posługiwać się słownikiem,bo oczy bolą od rażących błędów.Nie wiem dlaczego nikt tego nie moderuje, rzeczy wartościowe mieszają się z byle czym,co ktoś napisał chyba tylko dla zabawy. Napisałam mało recenzji,bo ok. 20, ale zawsze staram się pisać tylko o tych produktach,które znam dobrze,używam i mogę napisać o nich coś więcej. Jestem staranna i dokładna,bo wiem,że złą opinią mogę zwyczajnie komuś zaszkodzić. To chyba tyle...

Mam nadzieję,że kiedyś powróci jeszcze stary, dobry Wizaż...
__________________


Piąta pora roku - miłość ♥


Jagoda_w6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 16:24   #29
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Narzekamy na KWC :D

Po pierwsze! Złe użycie produktu, tak jak piszecie "odżywka fajna ale kiepsko myje włosy"
Po drugie, kierowanie się opinią innych np no dla mnie jeden ale innym pasuje
Po trzecie, coś co ma być matujące nie nawilży przecież
Po czwarte, ostatnio szukałam dobrego antyperspirantu - brakuje opisu że np osoba nie ma problemy z potliwością, albo ma duży - bo jedne dają 5 gwiazdek mówiąc "fajny antyperspirant" ale żadnej informacji czy jest intensywny, czy dana osoba walczy z potem czy nie ma tego problemu, czyli słaba specyfikacja samej siebie - krem do cery suchej ktoś ocenia słabo, dlatego że ma np skórę tłustą
Po piąte, fajna perfuma itp
Po szóste, kosmetyk idealny ale daję minus jedną gwiazdkę za cenę - nie ma w KWC opcji "jakość w stosunku do ceny" jak coś jest ideałem, to nim jest, nie zależnie od ceny

Można tak do jutra recenzje są kiepskie, baardzo
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 16:31   #30
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Narzekamy na KWC :D

o, jeszcze draznia mnie recenzje ktore sa tak pisane ze po prostu trudno przez nie przebrnac. Ostatnio czytalam jakas w ktorej kazde zdanie bylo pisane w kolejnej linijce i na zmiane zaczynaly sie od "dlatego..." "no ale..." i taka przeplatanka chyba przez dobre 10 linijek. O bledach ortograficznych, stylistycznych, braku znakow interpunkcyjnych nie wspominam (tak wiem ze sama obecnie nie uzywam polskich znaczkow ale to kwestia komputera w pracy ). Takie recenzje ciezko sie czyta i trudno wybrac z nich cokolwiek wartociowego, a najgorzej jak jest ona np jedyna albo jedna z niewielu
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-18 10:32:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:19.