pokój w stylu japońskim - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-13, 20:18   #151
pearlania
Zadomowienie
 
Avatar pearlania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 589
GG do pearlania
Dot.: pokój w stylu japońskim

inspiracje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3d-bedroom-2.jpg (20,3 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2469919661_aef1cf2b8d.jpg (26,1 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2469930859_50825850b5.jpg (33,2 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img_hp_BHGspread.jpg (31,6 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Japanese home design.jpg (32,9 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Japanese interior design.jpg (38,4 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg japanese platform bed.jpg (21,0 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg japanese_style_home.jpg (12,9 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg vrbns5.jpg (33,1 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg t5n5ms.jpg (22,0 KB, 50 załadowań)
__________________
pearlania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 21:20   #152
arista 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 45
Dot.: pokój w stylu japońskim

dawno nikogo tu nie było i forum zanika a szkoda na ozywienie dodam jeszcze pomysł na firanki ja też chcę miec pokój w stylu japońskim dążę do tego małymi kroczkami zbieram pomysły dodaję zdję moich okien tak założone firanki moim zdaniem bardzo fajnie pasują niestety na zdjęciach jednak niewiele widać a każdym razie firanki są zawieszone na 2 drążkach znaczy jedna firanka o szerokości na pół okna wisi na jednym a druga ,,połówka" na drugim drążku dzięki temu można je przesuwać mi to się kojarzy z taka kotara albo nawet lepiej takimi japońskimi drzwiami przesuwanymi
arista 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 22:40   #153
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: pokój w stylu japońskim

Śliczne firanki
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 17:03   #154
kasiulka2602
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 5
Dot.: pokój w stylu japońskim

Chyba czas już odświeżyć ten temat
Ja również będę urządzać swój pokój w stylu japońskim. Jakowo, iż projektuję go sama mam kilka dylematów.
Jest mi bardzo ciężko wybrać biurko, gdyż początkowo go nie chciałam (stwierdziłam, że jest ono za wysokie w stosunku do niskich japońskich mebli), ale teraz myślę, że biurko musi być. Tym bardziej, że muszę mieć gdzie wygodnie i spokojnie rysować mangę
W Internecie natrafiłam na dwa biurka, które ewentualnie według mnie mogłyby pasować do wnętrza, ale muszę się poradzić Was.
Pierwsze z nich:
http://allegro.pl/item1079856483_sty...tka_47541.html
Drugie:
http://allegro.pl/item1073480042_tan..._promocja.html
W tym nie pasują mi jedynie te zdobienia na rogach i nogach.
Bardzo proszę radę i ewentualnie jakieś linki do innych biurek, maksymalnie do 1000 zł z wysyłką.
kasiulka2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 10:36   #155
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: pokój w stylu japońskim

Tak, biurko musi być, nie tylko aby wygodnie rysować mangę, ale i uczyć się czy zainstalować komputer.
Znalazłam taki artykuł http://www.urzadzamy.pl/pokoj-dla-dz...,5508_8701.htm , ale takie biurko wychodzi drożej niż byś chciała. Jeśli jednak nie znajdziesz nic odpowiedniego, to może poszukaj w okolicy stolarza, który zrobi biurko o wymarzonym przez Ciebie projekcie za przystępną cenę (różne miejsca różnią się cennikiem).
Trudno jest mi osądzić czy pokazane w linkach biurka będą odpowiednie do wystroju; pomocne byłyby zdjęcia z pokoju, żeby zobaczyć jaka panuje w nim kolorystyka, jak wyglądają inne meble, jak są rozstawione i gdzie miałoby stać biurko.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 11:45   #156
kasiulka2602
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 5
Dot.: pokój w stylu japońskim

Dziękuję za radę dotyczącą stolarza, nie pomyślałabym o tym
Na dniach postaram się wykonać projekt pokoju, jakieś szkice itp.
W skrócie mogę napisać, że nie będzie w nim zbyt dużo mebli: we wnęce, na 30cm podwyższeniu będzie szafa na całą długość ściany oraz futon. Całość będzie zamykana ścianką shoji. W drugiej części pokoju będzie stolik (dołączam jego zdjęcie) z poduszkami, a pod oknem będzie stało biurko.
Mniej więcej tak to będzie wyglądało. Jak wrzucę plan pokoju będzie łatwiej
kasiulka2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 13:12   #157
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: pokój w stylu japońskim

No to zrób jakiś projekt, bo jestem bardzo ciekawa jak to wszystko wyjdzie, bo z jednej strony jestem amatorką aranżacji i projektowania wnętrz, a z drugiej od jakiegoś czasu jestem zainteresowana kulturą Dalekiego Wschodu. Nie czytam wprawdzie mang, bo po prostu nie mam na to czasu kiedy nałogowo oglądam dramy i anime (i lista oczekujących zwiększa mi się z dnia na dzień). Tak mi się wszystko przestawiło, że amerykańskie seriale, które kiedyś oglądałam regularnie, teraz od tygodni czekają na swoją kolejkę, bo wcale mnie do nich nie ciągnie.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-17, 20:43   #158
arista 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 45
Dot.: pokój w stylu japońskim

witam i cieszę się, że ktoś w końcu odświeżył ten wątek. Co do stolika to z podanych 2 zdecydowanie wybrałabym 1, bo jakoś jego prostsza forma bardziej pasuje mi do japońskiego wystroju. Krótki opis pokoju, który zamieściłaś wydaje mi się naprawdę bardzo ciekawy i z niecierpliwością czekam na jakieś szkice itp.
arista 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 11:59   #159
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: pokój w stylu japońskim

też bardziej podoba mi się te pierwsze biurko....

wkleja dwie inspiracje dot. biurka japońskiego
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 16:16   #160
kasiulka2602
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 5
Dot.: pokój w stylu japońskim

Wybaczcie, że tak długo to trwa, ale teraz nie dam rady zrobić projektów. Aktualnie się przeprowadzamy i nie mam czasu. Możliwe, że za kilka dni uda mi się coś wrzucić (jak będę mieć Internet). I nadal czekam na Wasze opinie w sprawie biurka.
kasiulka2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 14:30   #161
DomoweTekstylia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12
Dot.: pokój w stylu japońskim

Piękne i klimatyczne są wnętrza w stylu mangi i dlatego też chcę urządzić jeden z pokoi w tym stylu, Wasze rady są bardzo pomocne, bo jestem zupełnym laikiem w tych sprawach.
DomoweTekstylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 18:27   #162
Karolinka1306
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Olsztyn / Bydgoszcz
Wiadomości: 209
GG do Karolinka1306
Dot.: pokój w stylu japońskim

aż mi sie zachcialo pokoju w stylu japonskim chyba jakis pomysl i ja sciagne!
__________________
06.08.2011 *
Karolinka1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 10:18   #163
kasiulka2602
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 5
Dot.: pokój w stylu japońskim

Witam. Przepraszam, że dugo nie pisałam. Brak Internetu, a później remonty w domu. Ale nareszcie udało mi się zrobić na szybko projekt mojego pokoju (nie jest zbyt pięknie zrobiony, przepraszam).
Proszę o jakieś rady dotyczące tego pokoju. Czy coś zmienić? Już niedługo zabieramy się za niego z rodzicami.
Pozdrawiam
kasiulka2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 08:59   #164
aaaniaaa666
Raczkowanie
 
Avatar aaaniaaa666
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 132
Dot.: pokój w stylu japońskim

ekstra jak już zrobiłaś to cudo, to może fotki?
__________________
Pani Ratownik

Przyszła dyplomowana kosmetyczka

Początkująca Włosomaniaczka...

Mój P.
aaaniaaa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 17:21   #165
arista 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 45
Dot.: pokój w stylu japońskim

planuję i planuję mój mały japoński pokój i jakoś wszystko mi się odwleka w czasie :/ ale przynajmniej mam czas na zebranie pomysłów a co myślicie o fototapecie na ścianie? np jakiegoś ładnego japońskiego krajobrazu, wulkanu...?
arista 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 10:59   #166
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: pokój w stylu japońskim

Cytat:
Napisane przez arista 27 Pokaż wiadomość
planuję i planuję mój mały japoński pokój i jakoś wszystko mi się odwleka w czasie :/ ale przynajmniej mam czas na zebranie pomysłów a co myślicie o fototapecie na ścianie? np jakiegoś ładnego japońskiego krajobrazu, wulkanu...?

Wzór z kwiatami kwitnącej wiśni albo czymś podobnym byłby subtelniejszy
http://images7.fotosik.pl/480/41a7d0d5ced0c925med.jpg
ale właściwie to wszystko zależy do gustu i tego jak planujesz inne elementy aranżacji.
W szale zakupów sama nabyłam pościel w moich ulubionych, mocnych kolorach i zgodnie z moimi obecnymi zainteresowaniami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Photo0369.jpg (25,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Photo0370.jpg (23,1 KB, 8 załadowań)
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 14:21   #167
marti83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: pokój w stylu japońskim

Witam! przeglądając wasze posty zauważyłam dużo ciekawych pomysłów. Jestem w trakcie remontu lecz mój pokój będzie później robiony i chciałam go zrobić w stylu japońskim. Jest on dość mały i ciężko się w nim poruszać więc myślałam by ozdobić go dodatkami japońskimi. Jak na razie zastanawiam się czy ściany pomalować farbą, główna ściana w kolorze różu (kwitnąca wiśnia) a boczne ciemniejsze choć jeszcze nie wiem jakie bo nie chcę przyciemniać pokoju, ewentualnie zastanawiałam się nad tynkiem japońskim czy ktoś może robił?. Kanapę planuje w kolorze popielu we wzór kwiatowy, a nad łóżkiem obraz tryptyk: na czarnym tle różowo ciemny wachlarz i sylwetka japonki(gejszy). Jeżeli chodzi o szafę wnękową to będzie miała przesuwane drzwi a po środku lustro. Mam też biurko natomiast chyba będę zmieniać je na mniejsze bądź komodę bo muszę wstawić gdzieś komputer. Zakupiłam już ozdobne świece ze wzorem gejszy i drzewa kwiatów wiśni chcę je wyeksponować na biurku (komodzie) chyba, że uda mi się wstawić gdzieś nie duży stolik. Na podłodze panele. Myślę też o dywaniku w kolorach różowo-fioletowym ale nie wiem czy to nie za dużo. Widziałam też fajny parawan z motywem kwiatów wiśni 3 skrzydła może by gdzieś wyeksponować. Czekam na jakieś pomysły od was na wyposażenie małych wnętrz Pozdrawiam.
marti83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 22:16   #168
kasiulka2602
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 5
Dot.: pokój w stylu japońskim

marti83
Czy mogłabyś narysować plan swojego pokoju bądź wstawić jego zdjęcia. Chciałabym Ci pomóc, gdyż sama w tamtym roku aranżowałam własny pokoik, ale łatwiej byłoby mi z planem. Możesz tez wstawić fotki ozdób, które posiadasz, a także tego co Ci się podoba.

PS postaram się jutro wrzucić zdjęcia swojego pokoju, co miałam zrobić chyba rok temu, ale zapomniałam całkiem o tym temacie :P

Oto i obiecane zdjęcia

Pierwsze zdjęcie to pierwsza część mojego pokoju, ta gościnna, do odrabiania lekcji itp. Cóż pokój nie jest nadal skończony, więc wygląda jak wygląda. Ta niezbyt estetyczna ściana to pozostałość po starym kaloryferze, teraz mamy nowe. Nie mamy czasu, żeby je poprawić. Na ścianach kolor jak dobrze pamiętam biała czekolada Duluxa. Firanka w oknie, chyba i tak jej nie widać jest narazie prowizoryczna. Chciałabym napewno jakieś rolety, bo mam pokój od południa i jest w nim za dużo jak dla mnie słońca, firanki plus zasłony też mi się marzą, ale jeszcze nie wiem jakie.

Drugie zdjęcie, moje biureczko, głównie element ozdobny, gdyż lekcje i tak odrabiam na dole w salonie

Trzecia focia mój kącik fantasy, Wiedźmin i świecznik duch, zakupiony na lunamarket.pl gdyby komuś było to potrzebne.

Four, five and six photos przedstawiają moje japońskie i nie japońskie pierdółki, Kokeshi, kamyczki, latarenka, Japonka.

Siódma fotografia, cóż, ten kącik będzie miał charakter głównie ozdobny. Ta komoda, która tam stoi jest rodziców, ale z racji tego, że nie miałabym gdzie podziać swoich rzeczy użyczyli mi jej. W przyszłości będzie tam niższa komoda, patrząc na wprost to ta częśc będzie miała przesuwane drzwiczki shoji, a ta po lewej będzie otwarta. Mniej więcej coś takiego jak tu http://www.duchjaponii.pl/?grupa=94&pr=433&action=desc tylko właśnie z dobudówką, no i zrobimy ją razem z tatą, też z drewna i papieru, ale nie będzie kosztować kilka tysiecy Nad komodą chciałabym otwarte półeczki, jak tu http://allegro.pl/polka-wiszaca-japa...764430395.html Tylko może w trochę innej kombinacji, też zrobimy razem z tatą, tylko potrzeba pieniedzy i czasu...

Ósme zdjęcie to część szafy, którą ja zaprojektowałam, później tata to poprawił, rozplanował ile i jakich płyt potrzebuje, oddał plan do sklepu, oni wszystko przycieli, a tata składał. I gotowe! Szafa miała mieć na początku przesuwne drzwi, ale wystapiły komplikacje i będą tam bambusowe rolety, żeby zasłonić ten mój cały bajzel. Tam gdzie na wprost widać dywan, będą szuflady, no ale właśnie potrzeba czasu, żeby je zrobić. Niestety tata pracuje jako kierowca i jak wróci to raczej nie zdąży nic zrobić, robi tylko jak ma dłużej wolne albo są wakacje, no a w te były inne priorytety.

Dziewiąte, okienko, które ma na celu nie przytłoczenie za bardzo pokoju tym całym podestem z szafą i materacem. Generalnie element ozdobny, przepuszczajacy światło do mojej ,,sypialni'', bo całość będzie jeszcze zasłonięta drzwiami przesuwnymi. Chciałam shoji, ale robione na zamówienie są dość drogie, więc może zrobimy je z tatą, to sie jeszcze okaże...

Ostatnie to właśnie część podestu z widocznym futonem, a na ściance scroll z Naruto. Wybaczcie widoczny na zdjeciach lep na muchy, ale dzięki niemu mogę w nocy spać. Wszystki latające, brzęczące insekty się na niego łapią, no prawie wszystkie. Czasami bięgam w nocy z łapką za jakimś komarem.

Mam nadzięję, że zdjęcia się komuś przydadzą, nie jest to oczywiście jakiś niesamowity pokój jaki można zobaczyć w magazynach, jest jeszcze nieskończony i pewnie długo nie będzie. W każdym bądź razie ja jestem zadowolona ze swojego projektu i bardzo się cieszę, że mogłam w końcu sama zaplanować pokój według własnych upodobań.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_51512.jpg (105,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_51522.jpg (78,0 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_51532.jpg (129,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_51542.jpg (113,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_51562.jpg (116,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_51572.jpg (112,8 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_51582.jpg (102,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_51622.jpg (135,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_51632.jpg (77,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_51642.jpg (72,1 KB, 20 załadowań)

Edytowane przez kasiulka2602
Czas edycji: 2011-08-12 o 18:51 Powód: dodanie zdjęć
kasiulka2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.