Sierpnióweczki 2016! Część VI. - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-15, 13:16   #4561
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o teściową, to ja zawsze na szpilę odpowiadam szpilą. Jakiś czas temu skrytykowała sweterek mojego dziecka, że zmechacony, kiepska jakość. Na co jej odpowiedziałam, że to h&m, a skoro h&m, to ona go kupiła, bo my nie chodzimy do tego sklepu ale ona potrafi np dać w prezencie płyn do czyszczenia kabin, więc to w ogóle inny kaliber
dobra jest twoja teściowa.
Moja jesty niestety tragiczna tyle nerwów co się przez nią najadłam to chyba nikt nie miał

Cytat:
Napisane przez LunaLov Pokaż wiadomość

Jeszcze odniosę się do FB. Ja nie zamierzam ukrywać małej ale wszystko z głową. Nie chce zaspamować profilu a juz na pewno nie walne zdj upackanej pupy. Co do grupy, też uciekłam tzn nie wchodze tam chyba ze napiszecie ze cos tam sie dzieje ciekawego. Nieswojo się tam czuje, każdy ma dostep do mojego profilu (nie ukrywam go, nie uwazam zebym tam wrzucala jakies straszne rzeczy czy prywatne mega) a chyba nie chciałabym żeby te wszystkie dziewczyny miały taki łatwy dostep (chyba chodzi mi o ogólną mentalność niektórych osób tam...)
moja koleżanka wrzuca dziennie po 10 zdjęć córki. Pierwsza kupka małej, pierwszy ząbek małej, pierwszy deserek małej... aż się czytać nie chce

Cytat:
Napisane przez znowuzapomnialamhasla Pokaż wiadomość
No nic, jak ktorejs z nas mozg wypadnie razem z lozyskiem, to bedzie trzeba ja ratowac, hahaha

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka


Cytat:
Napisane przez znowuzapomnialamhasla Pokaż wiadomość
Ja w ogole mam opor, zeby wrzucac foty dziecka na spolecznosciowke. Wolalabym wyslac kazdej z Was maila No, ale wiadomo, ze to malo wygodne...

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
też mam opór. Wiadomo pewnie pochwalić się będę chciała ale bez przesady też


Cytat:
Napisane przez znowuzapomnialamhasla Pokaż wiadomość
Ja wrzuce tylko zdjecie raczki np. i napisze, ze zostalam mama. A kto ma zdjecia dostac ten dostanie

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
tez o tym myślałam jakiś czas temu

Cytat:
Napisane przez Talantea Pokaż wiadomość
nie ma to jak rodzinka :/
z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 13:17   #4562
TinkerrBell
Zadomowienie
 
Avatar TinkerrBell
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 998
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez Talantea Pokaż wiadomość
Dlatego zaprzestałam , bo tylko dzwonili do mnie "znajomi" jak chceli bym potlumaczyła. Oczywiscie za nico
Ja za darmo pracować nie bede. pff Przestali sie odzywac.
Jedyne co mi sie podobało to jak pracowałam jako tlumacz przez agencje to dostawalam 10 f za godzine, ale po jakims czasie przestałam dostawac zlecenia i tak jakos sie samo skonczyło. teraz pewnie bym do tego nie wrocila. Juz wolałabym pracować z domu jako tlumacz papierów, ale do tego musze zrobic jakis szkolenie.
Taaaa za nico Standard. Ale jak mają iść do biura, które pomaga za kasę to to są naciągacze i żerują na rodakach. To nic, że ja za swój ang musiałam płacić KASĄ I CZASEM. Przecież mnie stać. Bogata jestem.
__________________
38/40
Soon...7
TinkerrBell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 13:17   #4563
Talantea
Zakorzenienie
 
Avatar Talantea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Wro
Wiadomości: 3 371
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez ziuta. Pokaż wiadomość
Ale taka sytuacja miała miejsce tylko już nie pamiętam czy piłowałam palucha, "dłubałam w nosie", czy co innego robiłam Potem było jeszcze parę zdjęć wku*wionej i bluzgającej ziuty dopóki mu mi zabrałam aparatu.



Czy tylko moja teściowa pyta się co chcę/chcemy dostać? Ewentualnie daje kasę, kartę upominkową do sklepu (który sobie z TŻem wybierzemy), albo idzie z nami do sklepu i płaci.
Moja tesciowa tez nie jest zła. Przynajmniej mnie lubi
__________________
11.08.2016

Talantea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 13:17   #4564
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez florencee Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że u mnie też zaczęły się skurcze przepowiadające. Mam różne ciągnięcia w podbrzuszu oraz bóle pseudokresowe. :P Wcześniej często twardniał brzuch, a teraz takie coś raczej obserwuję, ale nie trwa jakoś długo, więc chyba jest ok...
mnie też czasem coś zaćmi jak kiedyś przed okresem..ale to rzadko jakoś..raz-dwa dziennie..też obstawiam przepowiadacze..i też myślę,że jest ok..

Cytat:
Napisane przez scoiatael86 Pokaż wiadomość
to Ty nie wiesz że duża część mężczyzn dojrzewa tylko do 12 roku życia a potem tylko rośnie?

to wyobraź sobie że przy tym tekście jeszcze klapsa dostałam tak mnie zamurowało że nie wiedziałam co zrobić! a mina TŻ jak mu to opowiadałam bezcenna, aż sama nie wierzyłam w to co mówię


że co?prze cież to jest molestowanie..hahah nie mogę uwierzyć..i pomyśleć,że za kilkadziesiąt lat my będziemy teściowymi..
Twoja dziś wygrywa w kategorii teściowa roku..

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za info w zakresie dodatniego gbs, troche mnie uspokoiło ze to dość częste. Tija dzieki za ten PDF, nie bede wobec tego wykupować tego kremy czy co tam dostałam na receptę...szkoda tylko ze moj lekarz nie ma podstawowych informacji....
Tija a jakie badania należy jeszcze raz wykonać przed porodem? Bo ja robię tylko morfologię i mocz (nie licząc tych pierwszych zalecanych badań).
Czy wszystkie macie jakies położne środowiskowe? Bo ja nie mam żadnej....to jest obowiązkowe? Skoro trzeba podbijać jakies kartki ze szpitala u położnej...
ja mam jakąś położną, z którą jestem w kontakcie teraz w ciązy,ale to chyba inna niz ta co przychodzi po porodzie?

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Nie kuś, bo Ci napiszę, co dostalam na 30 urodziny


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
To był garnek, Tinkerr. Garnek. Niezły, ale garnek


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
łee..nie tak źle.. wolałabym garnek niż... 3razy (urodziny, Boże Narodz., imieniny) z rzędu po jednej filiżance..poduszka do wbijania szpilek (taka mini podusia),czekolada z 50zł to standard
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 13:24   #4565
Afrodita
Zadomowienie
 
Avatar Afrodita
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 196
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
Przy diecie cukrzycowej często bywa tak (zwłaszcza jeśli na takiej nie było się wcześniej), że kobieta chudnie. Dziecko przybiera na wadze. Dlatego waga pokazuje ciągle taką samą wagę.

Są też takie specjalne diety dla osób otyłych w ciąży.

To są specjalne diety, pod okiem lekarza, specjalistów i nie wolno na własną rękę. Jeżeli kobieta nie tyje, dziecko rozwija się prawidłowo TO NIE JEST NICZYM ZŁYM. A wręcz zdrowym bo to oznacza, że kobieta się przyłożyła do zaleceń lekarza.
Oczywiście złe są ketony w moczu bo to oznacza, że organizm głoduje - ale jeśli jest się pod kontrolą dietetyka, lekarza, specjalisty to oni będą proponować zmianę diety. U mnie to oznaczało wprowadzenie insuliny np. U kogoś innego może wystarczy modyfikacja diety. Ale ciężko modyfikować kiedy po kromce chleba Ci wyskakuje cukier jak po 10 pączkach.
Teraz zczaiłam! Brawo ja! wybaczcie.. to logiczne przecież..
np. Jeśli kobieta przed ciążą ważyła 60 kg.. W ciąży 'ciało' schudło np. 3 kg, ale samo dziecko+ wody waźy np. 3 kg to wtedy waga się wyrównuje i dlatego nie pokazuje dodatkowych kg!
o 'maj gasz' Przepraszam za tę dziecinną analizę
__________________
.. i ślubuję Ci.. czerwiec 2015

Zuzanka 22.08.2016


II kreski 15.09.2019
Afrodita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 13:25   #4566
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez ziuta. Pokaż wiadomość
Dzizas chyba bym padła jakby mnie teściowa po tyłku klepnęła Czy z nią aby wszystko w porządku Z resztą jakby cię obcy facet klepnął po tyłku to by w twarz dostał, a co z teściową

Mega praktyczny prezent No chyba że się nie ma kabiny



Właśnie przed chwilą moja szanowna córka chciała wyciągnąć swoją rękę przez moją szyjką Jezuuu aż mi łzy stanęły w oczach Muszę sprawdzić czy rzeczywiście tej rączki nie wyciągnęła!
co do klepania - to zgadzam się w 100proc.



może chciała się przywitać z Tobą?

Cytat:
Napisane przez Afrodita Pokaż wiadomość
Mimo obsypania malin trzcinowym cukrem wyszły kwaskowe ale ja takie lubię Polałam dla zrównoważenia smaku serkiem waniliowym i smakowały
lubię kwaśne.. ja z jagodami też jadłam ze śmietaną..mega kalorii wciągnęłam,ale kto by się tym przejmował..
właśnie zjadłam z 300g orzechów w karmelu i poprawiłam chałwą (kto to ostatnio smaka narobił? Babygirl?superhuman?)

Cytat:
Napisane przez znowuzapomnialamhasla Pokaż wiadomość

DobraDuszo, wybacz, moze nie powinnam tego pisac, ale tesciowa zachowala sie jak ostatni cham i burak. Jak tak mozna powiedziec? W ogole, jak tak mozna powiedziec, a co dopiero kobiecie w pologu, kiedy wiadomo, ze cialo jeszcze nie wrocilo do formy i kazda sie tym przejmuje. Dla mnie to dno. Nie placz, tylko powiedz mezowi, zeby ustawil matke do pionu. Masakra jakas :/

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka


---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Afrodita Pokaż wiadomość
Teraz zczaiłam! Brawo ja! wybaczcie.. to logiczne przecież..
np. Jeśli kobieta przed ciążą ważyła 60 kg.. W ciąży 'ciało' schudło np. 3 kg, ale samo dziecko+ wody waźy np. 3 kg to wtedy waga się wyrównuje i dlatego nie pokazuje dodatkowych kg!
o 'maj gasz' Przepraszam za tę dziecinną analizę
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 13:26   #4567
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez florencee Pokaż wiadomość
Miłego zwiedzania.
Dziękuję


Cytat:
Napisane przez Krefetka Pokaż wiadomość
Nie stresuj ....
Nie stresuję za bardzo, w końcu to tylko "próba"

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Weź tak nie pisz
hihihihihi



Powiem tak: całkiem fajnie było Tylko mój TŻ był z facetów pani która nas oprowadzała bardzo fajna
Akurat były 2 rodzące więc z zobaczyliśmy tylko jedną salę porodową ( u nas są 4 pojedyncze sale). Każda sala porodowa z łazienką, ładna, kolorowa
Sale poporodowe też ok.
Ogólnie mówiła kiedy przyjechać, żeby nie za wcześnie Ona jest doradcą laktacyjnym i bardzo ją kobiety chwalą, cały sierpień ma być w pracy więc jestem spokojna o karmienie
No i fajnie jest to że po porodzie nie kąpią, nie mierzą, tylko maluszek jest te 2 godziny z rodzicami i potem dopiero go ważą itd.
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2016-07-15 o 13:32
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-15, 13:27   #4568
Afrodita
Zadomowienie
 
Avatar Afrodita
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 196
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
moja koleżanka wrzuca dziennie po 10 zdjęć córki. Pierwsza kupka małej, pierwszy ząbek małej, pierwszy deserek małej... aż się czytać nie chce
to się nazywa nadużycie Nic tylko zablokować..
__________________
.. i ślubuję Ci.. czerwiec 2015

Zuzanka 22.08.2016


II kreski 15.09.2019
Afrodita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 13:29   #4569
aneks17
Raczkowanie
 
Avatar aneks17
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez wiewioreczka Pokaż wiadomość
matowe szyby żeby łatwiej się myły, tak?


a gdzie kupiłyście te 'parawany'? ja oglądałam w leroy merlin, ale tamte szyby właśnie mi się niezbyt podobają a już najbardziej nie podobają się mi ich łączenia.
Tak, łatwiej się myje
Ja kupowałam tu.
Cytat:
Napisane przez florencee Pokaż wiadomość
Ja też mam matowe i łatwo się myją.

http://www.aquaform.com.pl/index.php...szklo-satinato
O! Mam b. podobny albo nawet taki sam

Cytat:
Napisane przez Talantea Pokaż wiadomość
Dlatego zaprzestałam , bo tylko dzwonili do mnie "znajomi" jak chceli bym potlumaczyła. Oczywiscie za nico
Ja za darmo pracować nie bede. pff Przestali sie odzywac.
Jedyne co mi sie podobało to jak pracowałam jako tlumacz przez agencje to dostawalam 10 f za godzine, ale po jakims czasie przestałam dostawac zlecenia i tak jakos sie samo skonczyło. teraz pewnie bym do tego nie wrocila. Juz wolałabym pracować z domu jako tlumacz papierów, ale do tego musze zrobic jakis szkolenie.
Bo tak jest ze wszystkim, jak robisz po znajomości - za darmo albo obraza majestatu. A praca to praca...

Cytat:
Napisane przez ziuta. Pokaż wiadomość

Czy tylko moja teściowa pyta się co chcę/chcemy dostać? Ewentualnie daje kasę, kartę upominkową do sklepu (który sobie z TŻem wybierzemy), albo idzie z nami do sklepu i płaci.
Moja mama woli dać nam kasę, żebyśmy kupili sobie to, czego potrzebujemy. Ostatnio też powiedziała, że sponsoruje wózek dla Wnuka Ale sami mamy sobie go wybrać
Z kolei moja teściowa też jest niesamowita. Co prawda raczej nie ma wpadek komentarzowych, ale zakupowe owszem...
Na mieszkanie dostaliśmy kotka skarbonkę w żarówiastych kolorach (żółto-zielony)... A jak do nas przyjechała, to szukała go po całym mieszkaniu - a ja wcisnęłam go tak, żeby nie było go widać.
Jej pierwszy prezent dla wnuka to był żarówiasty koc z poliestru o rozmiarach jak dla dorosłego. No, padłam wtedy. Powiedziałam, że ja go nie zabiorę, bo nie potrzebuję i jak powiedziałam, tak zrobiłam. Potem się chyba na mnie obraziła, bo ani prezentu na urodziny nie dostałam, ani Małemu nic nie kupowała, dopóki TŻ nie przeprowadził z nią rozmowy, żeby pytała, czego nam potrzeba, żeby się nie dublować i żeby nie kupowała takich żarówiastych i soczystych ubranek... No to poskutkowało. Nawet spytała, co chcemy, a nie mamy. Więc powiedziałam, że chciałabym matę edukacyjną i podesłaliśmy jej link ze zdjęciem, żeby teściowie mogli zobaczyć, co to. To powiedziała, że tutaj dziecko kładzie się na podłodze, a jej Wnuk na podłodze nie będzie leżał! I w ogóle to ona będzie kupowała to, co jej się podoba i już.
To ja powiedziałam, że musi się liczyć z tym, że niekoniecznie będę tego używać. Skończyłam dyskusję, bo się po prostu nie da.

DobraDuszo, dzięki za rady! A Teściowej chyba trzeba powiedzieć parę słów do słuchu. Nawet jak nie poskutkują, to przynajmniej Tobie ulży!

Ale się rozpisałam...
__________________
blog
aneks17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 13:32   #4570
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Tija, ale ja sie dowiem kto to jest w ogole? ta moja położna środowiskowa? Bo ona chyba sie musi ze mna skontaktować po porodzie zeby przyjść?
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 13:37   #4571
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Tija, ale ja sie dowiem kto to jest w ogole? ta moja położna środowiskowa? Bo ona chyba sie musi ze mna skontaktować po porodzie zeby przyjść?
Zazwyczaj jak wypełniałaś deklaracje do lekarza rodzinnego po 18r.ż to od razu pisałaś na położną i pielęgniarkę deklaracje. Więc w tej przychodni bym szukała Generalnie lepiej przemyśleć wybór, podpytać koleżanki i nową położną wybrać Ona jednak się przydaje po porodzie - pokażę jak karmić, przewijać, kąpać, zdejmie szwy itp. No i musisz wiedzieć kto to by powiedzieć w szpitalu, bo to szpital informuje położną, że wyszłaś do domu z dzieckiem i ona w ciągu 48h musi do Ciebie zajść.
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 13:37   #4572
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Moi rodzice mają ten parawan już z 15 lat, trzyczęściowy, z matową szybą w takie bąbelki. Czyści się łatwo, bo nie ma zakamarków, nie zostają zacieki, jest to bardzo wygodna opcja. Chociaż teraz myślą o remoncie, żeby zrobić kabinę, bo łatwiej się wchodzi.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
też zdecydowanie wolałabym kabinę, ale niestety dzidziuś pochłonął tyle funduszy, że tymczasowo zamontujemy taką osłonkę właśnie.

dzięki za info o promce pampersów w tesco! musze się wybrać, bo ja mma tylko 1paczkę tych 1, nie mam żadnych dwójek, mam za to 1 paczkę 0 bo coś mi się ubzdurało że noworodki są maleńkie więc trzeba mieć 0 w zapasie

chwilka, mam mały kłopot mózgowy - dobra dusza napisała, że zużyła 3 op podkładow poporodowych i 2 op podpasek Bella Mama, a ja mam w wyposażeniu 2 opakowania różowych Bella Mama i tam jest napisane podkłady higieniczne - czy te duże podpaski i podkłady poporodowe to jest to samo ??
__________________


Edytowane przez wiewioreczka
Czas edycji: 2016-07-15 o 13:47
wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 13:38   #4573
znowuzapomnialamhasla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 412
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Wstalam z wyra, zeby sobie kota przytargac do przytulania. Patrze, a tym dwom gamoniom tak sie oko przycina:


Ostatnio nawet porownywalnie czesto sie przytulaja co leja. W szoku jestem.

Btw. Dzis mam rowny miesiac do terminu :O 30 dni.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez znowuzapomnialamhasla
Czas edycji: 2016-07-15 o 13:42
znowuzapomnialamhasla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 13:52   #4574
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez Afrodita Pokaż wiadomość
to się nazywa nadużycie Nic tylko zablokować..
dokładnie

Cytat:
Napisane przez wiewioreczka Pokaż wiadomość

chwilka, mam mały kłopot mózgowy - dobra dusza napisała, że zużyła 3 op podkładow poporodowych i 2 op podpasek Bella Mama, a ja mam w wyposażeniu 2 opakowania różowych Bella Mama i tam jest napisane podkłady higieniczne - czy te duże podpaski i podkłady poporodowe to jest to samo ??
jedne to są podkłady na łóżko, a drugie to takie duże podpaski
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 13:54   #4575
TinkerrBell
Zadomowienie
 
Avatar TinkerrBell
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 998
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez znowuzapomnialamhasla Pokaż wiadomość
Wstalam z wyra, zeby sobie kota przytargac do przytulania. Patrze, a tym dwom gamoniom tak sie oko przycina:


Ostatnio nawet porownywalnie czesto sie przytulaja co leja. W szoku jestem.

Btw. Dzis mam rowny miesiac do terminu :O 30 dni.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

U mnie dzis rano jakiś kot pod oknem miauczał. Szybko sie zerwalam z łóżka bo moje czasami lubią skoczyć z okna ale absolutnie nie potrafią sie odnaleźć w ogrodzie i miauczą mieszkam na parterze wiec nie sa w stanie zrobić sobie krzywdy i rzadko sie zdarza, ze wyskoczą. No ale bywa. Ja przez okno a tam kotka sąsiadów mi miauczy pod oknem! nie wiem co ja do nas przyprowadziło i czemu tak bardzo miauczala

A co do mojej koty! Uczulenia na razie brak. Wszystko sie ładnie goi. Wiec albo nowa karma pomaga albo ten zastrzyk jeszcze trzyma. Oby to pierwsze. Jak nic sie nie pokaże to w przyszłym miesiącu sterylka! Tylko czy ja dam radę to logistycznie ogarnąć to jest pytanie.

Znowuzapomnialamhasla - wyeliminowalam tego kurczaka i drób ogólnie z jej diety. Pilnuje by na stole nie było żadnych resztek itd. Czyli surowego kurczaka tez lepiej nie? Pisałaś, ze wołowina jest najmniej alergizujaca, ale która cześć dawać kotu? Ona za bardzo nic oprócz surowego kurczaka nie chciała jeść.


Wysłane z aplikacji Zaczarowana Szkocja
__________________
38/40
Soon...7
TinkerrBell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 13:57   #4576
asicuha
Wtajemniczenie
 
Avatar asicuha
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 195
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez DobraDusza88 Pokaż wiadomość
współczuję z tego co wiem to w ciąży można tantum verde brać na gardło.



skąd ja znam pakowanie torby na szybko



Nie masz się czego obawiać, świadomość że musisz wstać do dziecka daje ogrom siły! Ja wstałam z łóżka już o 21 (cięcie miałam o 10 rano) i to była bardzo dobra decyzja. Później już starałam się jak najwięcej sama poruszać (w miarę możliwości). Przy czym ja nie mogłam mieć Małej przy sobie, bo nagrzewała się pod napromiennikiem i też myślę, że to że musiałam (chciałam!) do niej chodzić, a nie miałam na sali dawało mi ogromną motywację do poruszania się.

Moja rada po cięciu- zaopatrz się w duuużą ilość wody. Ja wypijałam (gdy już mogłam) spokojnie ok 4 litrów dziennie.



No proszę, zaczyna się coś dziać!



Trzymam kciuki!



Też mi się podobają paznokcie, ale tak samo- bałabym się. Ja pojechałam do szpitala z dość długimi (w domu zdążyłam zmyć lakier), ale gdy już byłam w stanie się ogarnąć poprosiłam męża, żeby przywiózł mi nożyczki i pilnik. Poza tym u nas położne bardzo ganiły za długie paznokcie.



Ja mam szwy rozpuszczalne, nic mi się nie rozeszło

Co do bazy i fotelika to my mamy 2wayfix i fotelik Cabriofix. Zastanawialiśmy się nad Pebble plus, ale sprzedawca doradził nam Cabriofixa ze względu na to, że niby jest bardziej odpowiedni dla niemowlaków. Nie wiem czy to prawda, ale w sumie polecił nam tańszy fotelik, więc może coś w tym jest...


Współczuję przeżywania stresów w związku z prawkiem. Sama zdałam za 4 razem, bo dla mnie to było gorsze niż matura...



W szpitalu gdzie rodziłam podobno odsyłali część pacjentek, które nie miały tam lekarza prowadzącego... łóżka były, a kobiety o ile główka nie była już dosłownie między nogami musiały szukać innego szpitala...



Kochana trzymaj się to prawda, że lekarz prowadzący w szpitalu sporo daje...


Myślałam, że będzie mi w domu łatwiej być na bieżąco. O jak się myliłam w dodatku zeżarło mi połowę zacytowanych postów...

My wczoraj mieliśmy pierwsze odwiedziny- teściowie plus siostra tż z mężem. Teściowa przywitała mnie tekstem "Chyba coś Ci zostawili w brzuchu podczas operacji, bo masz brzuszek!". Uwierzcie mi, że jakby mi ktoś w twarz dał... Wieczorem aż się popłakałam z tego wszystkiego. Dodam tylko, że ogólnie z wyglądu jestem zadowolona- w ciąży zdążyłam przytyć 9kg, na chwilę obecną zostały mi tylko 2 nadprogramowe kilogramy, zero rozstępów. Ale hormony robią swoje i takie uwagi naprawdę potrafią być dotkliwe... No trudno, żebym 1,5 tygodnia po porodzie wyglądała jak przed nim!

Z takich moich rad co się u mnie sprawdziło:
- Kasia ruda miała rację, że nie warto brać mini żelu/szamponu/żelu do hig. Zdecydowanie lepiej wziąć normalny żel do higieny intymnej i umyć nim całe ciało. Włosów nie próbowałam, ale może warto przetestować w domu.
- jeśli macie składaną szczoteczkę to radzę "wyrobić" otwieranie w domu. Po cięciu był to dla mnie nie lada wysiłek, żeby taką szczoteczkę otworzyć...
- podkładów poporodowych zużyłam 2 paczki
- podpasek bella mama zużyłam prawie 3 paczki, później przeszłam na podpaski zwykłe
- w moim szpitalu bardzo ganili za noszenie majtek ;p dlatego gdy widziałyśmy, że idzie obchód to było wspólne zdejmowanie dolnej części bielizny;p a jak już widzieli te jednorazowe takie prawie że nylonowe to z**bka murowana;p ja miałam siateczkowe wielorazowe i byłam mega zadowolona- trzymały podpaskę, a nie uciskały rany.
- u nas w szpitalu dla dziecka trzeba było mieć tylko pampersy, chusteczki nawilżane i krem do pupy. Gdy ktoś nie dał swojego kremu to panie smarowały sudocremem przy każdej zmianie pieluszki;/
- nasza Mała ze względu na rozmiary nosi rozm. Pampersów 0. Stacjonarnie najłatwiej dostać je w Rossmanie. Nie kupujcie jednak na zapas, bo to spokojnie w razie czego dokupi tatuś. A jednak wychodzą najdrożej, więc szkoda jakby się nie przydały.
- do cięcia ubrano mnie w szpitalną koszulę. Jeśli zaproponują Wam coś takiego przy sn to proponowałabym skorzystać- unika się problemu prania takiej odzieży;p wiem, że w niektórych szpitalach jest taka opcja.
- przy cięciu u nas w szpitalu nie można było jeść prawie 2 dni;/ na drugi dzień od cięcia dostałam tylko zupę, a kolacji już nie, ale warto mieć sucharki. Taki suchar smakuje wtedy jak najlepszy rarytas
- zaparcia przy cc- straszne;/ zaproponowano mi czopek glicerynowy, ale nie zaaplikowałam. Na mnie podziałał sok jabłkowy, ale generalnie męczyłam się kilka dni...
- po cięciu- pilnujcie się, żeby przez te kilkanaście godzin leżeć na płasko i nie dźwigać głowy! Mnie dopadł zespół popunkcyjny pomimo, że starałam się pamiętać o głowie ale jak widać chyba nie do końca
- wybierzcie sobie zawczasu przychodnię do której zapiszecie dziecko, bo u nas przy wypisie trzeba to było podać. Właśnie mi mąż dzwonił, że przychodnia którą podaliśmy nie przyjmuje już nowych pacjentów i musimy szukać nowej;/
- u nas trzeba było również dostarczyć kartkę podbitą przez położną środowiskową (dostałam ją w dniu porodu i mąż to załatwiał)- w niektórych miejscach wystarczy podać tylko jej dane.

Jak mi się jeszcze coś przypomni to dam znać
Coz za nietakt z tesciowej....
Moj Tz tez okazal malo taktowny, jak w zeszlym roku siostra urodzila coreczke i bylismy ja odwiedzic, to ten do niej z tekstem, czy ma jeszcze jedno dziecko w brzuchu :P ale on nigdy kobiety po ciazy nie widzial, wiec zostalo mu to wybaczone :P





Cytat:
Napisane przez ziuta. Pokaż wiadomość
Ale taka sytuacja miała miejsce tylko już nie pamiętam czy piłowałam palucha, "dłubałam w nosie", czy co innego robiłam Potem było jeszcze parę zdjęć wku*wionej i bluzgającej ziuty dopóki mu nie zabrałam aparatu.



Czy tylko moja teściowa pyta się co chcę/chcemy dostać? Ewentualnie daje kasę, kartę upominkową do sklepu (który sobie z TŻem wybierzemy), albo idzie z nami do sklepu i płaci.
Moja tez pyta i przewaznie robi zrzute ze szwagierka i fajne prezenty wychodza


Cytat:
Napisane przez znowuzapomnialamhasla Pokaż wiadomość
Wstalam z wyra, zeby sobie kota przytargac do przytulania. Patrze, a tym dwom gamoniom tak sie oko przycina:


Ostatnio nawet porownywalnie czesto sie przytulaja co leja. W szoku jestem.

Btw. Dzis mam rowny miesiac do terminu :O 30 dni.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Mega koty!
30 dni... toz to za chwile
__________________
Dbam o siebie!

Mani hybrydowy <3
asicuha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 14:00   #4577
LunaLov
Raczkowanie
 
Avatar LunaLov
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 348
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Nie kuś, bo Ci napiszę, co dostalam na 30 urodziny


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Miałam pisać że też chce wiedzieć ale juz doczytałam
HMmmm lubie praktyczne prezenty....
Moja kupowała mi ubrania... serio ani razu nie włożyłam nic od niej... Tym bardziej ze ja do szczupłych i zgrabnych nie należe i nie wszystko w rozmiarze uniwersalnym z bazaru mi pasuje... Ale już od jakiegoś czasu się dotarłyśmy i my pytamy co jej trzeba a ona po prostu daje kase. Moja mama to samo jak wie co bym chciala to to kupuje a jak nie wie to wspiera kasą "na kino"

Cytat:
Napisane przez znowuzapomnialamhasla Pokaż wiadomość

Luna, przeciez nie musisz tam rodzic, mozesz jeszcze zmienic zdanie. Powiem Ci, ze ja sie sugerowalam wlasnymi obserwacjami. Na Ujastku dwa razy trafilam na chamski personel i sie zrazilam. Potem odwiedzilam Zeromskiego i Kopernika, pogadalam z poloznymi i wybralam. Stwierdzilam, ze nie ma co sie sugerowac netem itp.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Wiem wiem że mogę tylko że ja moge zacząc rodzić w każdej chwili bo termin mam za 2 tyg, wiec nie chce już kombinować... Poza tym na razie nie mam złych opini prócz twojej tzn wiadomka na necie sie zdarzaja ale wiesz na necie to wszystko mozna znaleźć.

Dziewczyny jeszcze zdążyłam 2 kurierów złąpać i odebrać paczki! Przyszły części do auta maż po wizytach u mechaników stwierdził, że ni cholery nie da im tyle kasy... sam wymieni...

I nowy przewijak i przescieradła do wózka i pieluszki tetrowe bo widzialo mi sie za mało...

No a teraz to juz serio czekam na męza i lecimy.
__________________
Zuzia - 29.07.2016 19:01
LunaLov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 14:06   #4578
znowuzapomnialamhasla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 412
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Tinkerr, kurczaka lepiej nie. Najmniej alergizujace miesa do wieprzowina i krolik. Wolowina tez jest ok, jagniecina...Kurczaka bym na razie przynajmniej nie ryzykowala, bo one sa najbardziej naszprycowane. Jesli chcesz probowac z drobiem to lepiej z kaczka lub gesia. Ostatecznie z indykiem. Jesli chodzi w mieso, to bez wzgledu na rodzaj kupujemy sredniotluste w strone tlustego (aczkolwiek nie moze to byc sam tluszcz, bo dostanie rozwolnienia). Najlepiej sredniotluste-jakis szponder, mostek. Lopatka wpierzowa tez jest ok, mozesz dac noge kacza albo skrzydelko, jesli masz dostep. Kupilas w koncu ten CFF czy cos innego? Jesli chcesz wprowadzac mieso, to pamietaj, ze jedno zwierze na minimum 6tygodni . Niektore dziewczyny karmia jednym zwierzakiem nawet 12 tygodni i dopiero dokladaja nastepne miesa.

Dobrze, ze sie goi, bo musialo to byc dla niej mega bolesne i uciazliwe...

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez LunaLov Pokaż wiadomość
Miałam pisać że też chce wiedzieć ale juz doczytałam
HMmmm lubie praktyczne prezenty....
Moja kupowała mi ubrania... serio ani razu nie włożyłam nic od niej... Tym bardziej ze ja do szczupłych i zgrabnych nie należe i nie wszystko w rozmiarze uniwersalnym z bazaru mi pasuje... Ale już od jakiegoś czasu się dotarłyśmy i my pytamy co jej trzeba a ona po prostu daje kase. Moja mama to samo jak wie co bym chciala to to kupuje a jak nie wie to wspiera kasą "na kino"



Wiem wiem że mogę tylko że ja moge zacząc rodzić w każdej chwili bo termin mam za 2 tyg, wiec nie chce już kombinować... Poza tym na razie nie mam złych opini prócz twojej tzn wiadomka na necie sie zdarzaja ale wiesz na necie to wszystko mozna znaleźć.

Dziewczyny jeszcze zdążyłam 2 kurierów złąpać i odebrać paczki! Przyszły części do auta maż po wizytach u mechaników stwierdził, że ni cholery nie da im tyle kasy... sam wymieni...

I nowy przewijak i przescieradła do wózka i pieluszki tetrowe bo widzialo mi sie za mało...

No a teraz to juz serio czekam na męza i lecimy.
Jesli chodzi o opinie moich kolezanek, to jedna jest wlasnie ta, ale ona akurat bardzo zadowolona ze wszystkiego (choc ja na jej miejscu bym nie byla, takze widzisz, jak to zalezy wszystko od osoby-rodzila 18 godzin, dopiero po 10 dali jej znieczulenie, bo wczesniej nie bylo komu itp.)
Druga kolezanka, ktora tam rodzila powiedziala, ze spoko, ale tylko z wlasna polozna. Ona znow czula sie porzucona w trakcie porodu i po. Pomoc laktacyjna to ponoc fikcja tam, ale wydaje mi sie, ze w kazdym szpitalu mozna trafic lepiej lub gorzej. Zalezy to od zbyt wielu czynnikow, by przewidziec, jak to bedzie.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez znowuzapomnialamhasla
Czas edycji: 2016-07-15 o 14:02
znowuzapomnialamhasla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 14:13   #4579
TinkerrBell
Zadomowienie
 
Avatar TinkerrBell
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 998
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez znowuzapomnialamhasla Pokaż wiadomość
Tinkerr, kurczaka lepiej nie. Najmniej alergizujace miesa do wieprzowina i krolik. Wolowina tez jest ok, jagniecina...Kurczaka bym na razie przynajmniej nie ryzykowala, bo one sa najbardziej naszprycowane. Jesli chcesz probowac z drobiem to lepiej z kaczka lub gesia. Ostatecznie z indykiem. Jesli chodzi w mieso, to bez wzgledu na rodzaj kupujemy sredniotluste w strone tlustego (aczkolwiek nie moze to byc sam tluszcz, bo dostanie rozwolnienia). Najlepiej sredniotluste-jakis szponder, mostek. Lopatka wpierzowa tez jest ok, mozesz dac noge kacza albo skrzydelko, jesli masz dostep. Kupilas w koncu ten CFF czy cos innego? Jesli chcesz wprowadzac mieso, to pamietaj, ze jedno zwierze na minimum 6tygodni . Niektore dziewczyny karmia jednym zwierzakiem nawet 12 tygodni i dopiero dokladaja nastepne miesa.

Dobrze, ze sie goi, bo musialo to byc dla niej mega bolesne i uciazliwe...

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------


Jesli chodzi o opinie moich kolezanek, to jedna jest wlasnie ta, ale ona akurat bardzo zadowolona ze wszystkiego (choc ja na jej miejscu bym nie byla, takze widzisz, jak to zalezy wszystko od osoby-rodzila 18 godzin, dopiero po 10 dali jej znieczulenie, bo wczesniej nie bylo komu itp.)
Druga kolezanka, ktora tam rodzila powiedziala, ze spoko, ale tylko z wlasna polozna. Ona znow czula sie porzucona w trakcie porodu i po. Pomoc laktacyjna to ponoc fikcja tam, ale wydaje mi sie, ze w kazdym szpitalu mozna trafic lepiej lub gorzej. Zalezy to od zbyt wielu czynnikow, by przewidziec, jak to bedzie.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Niestety nie udało mi sie zmienić zamówienia:/ wiec jeśli alergia nie wyskoczy to skończę to co mam i będę pózniej zamawiać juz to lepsiejsze. Chociaż boje sie co to bedzie bo kiedyś skończyłam z 5kg karmy Orijen, która zjadł pies bo one nie chciały. :/

Ona dostawała mięso od czasu do czasu, głownie właśnie zajadała sie kurczakiem. Ale teraz odstawiłam jej wszystko i skoro widać różnice nie będę ryzykować. U mnie nie ma takich wynalazków jak gęsi czy królik:/ będę próbowała z wieprzowina. Ale jak nie podziała to trudno. Przy takiej ilości zwierzyńca nie zaspokoje gustu ich wszystkich:/

Dobrze, ze pies jest szczęśliwy


Wysłane z aplikacji Zaczarowana Szkocja
__________________
38/40
Soon...7
TinkerrBell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 14:14   #4580
Krefetka
Zadomowienie
 
Avatar Krefetka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 664
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez znowuzapomnialamhasla Pokaż wiadomość
Wstalam z wyra, zeby sobie kota przytargac do przytulania. Patrze, a tym dwom gamoniom tak sie oko przycina:


Ostatnio nawet porownywalnie czesto sie przytulaja co leja. W szoku jestem.

Btw. Dzis mam rowny miesiac do terminu :O 30 dni.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka


Jaka miłość łączu koty


Wysłane za pomocą magii
Krefetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 14:15   #4581
znowuzapomnialamhasla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 412
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez Krefetka Pokaż wiadomość
Jaka miłość łączu koty


Wysłane za pomocą magii
Czasem trudna, powiem Ci

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
znowuzapomnialamhasla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 14:16   #4582
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez LunaLov Pokaż wiadomość
Dobra a teraz się grzecznie żegnam bo mam nadzieje dzis dotrzeć na wizyte:P To chyba jedna z ostatnich wizyt... tzn mam nadzieje na jeszcze jedną pod koniec lipca...
Powodzenia.

Cytat:
Napisane przez ziuta. Pokaż wiadomość
Czy tylko moja teściowa pyta się co chcę/chcemy dostać? Ewentualnie daje kasę, kartę upominkową do sklepu (który sobie z TŻem wybierzemy), albo idzie z nami do sklepu i płaci.
Moja też pyta, ale w sumie rzadko się to zdarza, bo u TŻ w rodzinie jakoś tak nie dają sobie prezentów, tylko jak się zaprosi na imprezę, a że nie zawsze coś organizujemy, to nie zawsze jest prezent.

Moi teściowie mnie denerwują tylko ze swoimi spontanicznymi przyjazdami nie w porę. Mają ogólnie zupełnie inne podejście do odwiedzin niż ja. Zaprosiliśmy ich teraz na niedzielę i usłyszałam jak teść mówił mężowi - to my przyjedziemy w sobotę. Hmm...

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Powiem tak: całkiem fajnie było Tylko mój TŻ był z facetów pani która nas oprowadzała bardzo fajna
Akurat były 2 rodzące więc z zobaczyliśmy tylko jedną salę porodową ( u nas są 4 pojedyncze sale). Każda sala porodowa z łazienką, ładna, kolorowa
Sale poporodowe też ok.
Ogólnie mówiła kiedy przyjechać, żeby nie za wcześnie Ona jest doradcą laktacyjnym i bardzo ją kobiety chwalą, cały sierpień ma być w pracy więc jestem spokojna o karmienie
No i fajnie jest to że po porodzie nie kąpią, nie mierzą, tylko maluszek jest te 2 godziny z rodzicami i potem dopiero go ważą itd.
Fajnie się zapowiada szpital.

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Zazwyczaj jak wypełniałaś deklaracje do lekarza rodzinnego po 18r.ż to od razu pisałaś na położną i pielęgniarkę deklaracje. Więc w tej przychodni bym szukała Generalnie lepiej przemyśleć wybór, podpytać koleżanki i nową położną wybrać Ona jednak się przydaje po porodzie - pokażę jak karmić, przewijać, kąpać, zdejmie szwy itp. No i musisz wiedzieć kto to by powiedzieć w szpitalu, bo to szpital informuje położną, że wyszłaś do domu z dzieckiem i ona w ciągu 48h musi do Ciebie zajść.
Właśnie sobie zdałam sprawę z tego ostatnio, że chyba drugi raz wybrałam tę samą położną, bo złożyłam deklarację w mojej przychodni, a przecież coś tam się wpisywało przy wyborze tej przychodni. Ale zmieniam na inną, bo myślałam, że wszystko mi jedno, a tutaj okazuje się że mamy znajomą i lepiej będzie na pewno, żeby to ona przyszła.

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość

A co do mojej koty! Uczulenia na razie brak. Wszystko sie ładnie goi. Wiec albo nowa karma pomaga albo ten zastrzyk jeszcze trzyma. Oby to pierwsze. Jak nic sie nie pokaże to w przyszłym miesiącu sterylka! Tylko czy ja dam radę to logistycznie ogarnąć to jest pytanie.
To super, że uczulenie przeszło.

Edytowane przez florencee
Czas edycji: 2016-07-15 o 14:18
florencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 14:18   #4583
znowuzapomnialamhasla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 412
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
Niestety nie udało mi sie zmienić zamówienia:/ wiec jeśli alergia nie wyskoczy to skończę to co mam i będę pózniej zamawiać juz to lepsiejsze. Chociaż boje sie co to bedzie bo kiedyś skończyłam z 5kg karmy Orijen, która zjadł pies bo one nie chciały. :/

Ona dostawała mięso od czasu do czasu, głownie właśnie zajadała sie kurczakiem. Ale teraz odstawiłam jej wszystko i skoro widać różnice nie będę ryzykować. U mnie nie ma takich wynalazków jak gęsi czy królik:/ będę próbowała z wieprzowina. Ale jak nie podziała to trudno. Przy takiej ilości zwierzyńca nie zaspokoje gustu ich wszystkich:/

Dobrze, ze pies jest szczęśliwy


Wysłane z aplikacji Zaczarowana Szkocja
To zostan przy dobrych puszkach. Nie ma obowiazku podawania miesa ;-)
A co do grymaszenia przy misce-u mnie czegos takiego nie ma, ale juz dawno sie pokapowaly, ze to, co wkladam do miski to zarcie i albo jedza, albo innego nie bedzie Ty decydujesz, co je kot, nie on 😉

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
znowuzapomnialamhasla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 14:27   #4584
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
dobra jest twoja teściowa.
Moja jesty niestety tragiczna tyle nerwów co się przez nią najadłam to chyba nikt nie miał



moja koleżanka wrzuca dziennie po 10 zdjęć córki. Pierwsza kupka małej, pierwszy ząbek małej, pierwszy deserek małej... aż się czytać nie chce






też mam opór. Wiadomo pewnie pochwalić się będę chciała ale bez przesady też




tez o tym myślałam jakiś czas temu



z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu
Moja to jest dalszywa strasznie i wogole tylko jedna synowa ma upatrzona i w nia wpatrzona jak w obrazek. Ciesze sie ze nie musze juz z nimi mieszkać. .


Co do prezentów ja nie od tesciowej ale od babci mojej na urodziny kiedyś dostalam rajstopy za 4 zl hahahaha i to w rozmiarze o 2 razy za dużym :co jest:



Polezalam, troszke nawet podrzemalam dzis Synek sie zabawia sam co mi daje odpoczac ;-) chyba ta pogoda sennie dzis na mnie wpływa.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 14:30   #4585
scoiatael86
Rozeznanie
 
Avatar scoiatael86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 958
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez Piernik Torunski Pokaż wiadomość



że co?prze cież to jest molestowanie..hahah nie mogę uwierzyć..i pomyśleć,że za kilkadziesiąt lat my będziemy teściowymi..
Twoja dziś wygrywa w kategorii teściowa roku..
może zadzwonię do niej i przekażę info o wygranej?

Cytat:
Napisane przez Piernik Torunski Pokaż wiadomość
lubię kwaśne.. ja z jagodami też jadłam ze śmietaną..mega kalorii wciągnęłam,ale kto by się tym przejmował..
właśnie zjadłam z 300g orzechów w karmelu i poprawiłam chałwą (kto to ostatnio smaka narobił? Babygirl?superhuman?)
mnie też chałwa dosięgła

Cytat:
Napisane przez aneks17 Pokaż wiadomość

Moja mama woli dać nam kasę, żebyśmy kupili sobie to, czego potrzebujemy. Ostatnio też powiedziała, że sponsoruje wózek dla Wnuka Ale sami mamy sobie go wybrać
Z kolei moja teściowa też jest niesamowita. Co prawda raczej nie ma wpadek komentarzowych, ale zakupowe owszem...
Na mieszkanie dostaliśmy kotka skarbonkę w żarówiastych kolorach (żółto-zielony)... A jak do nas przyjechała, to szukała go po całym mieszkaniu - a ja wcisnęłam go tak, żeby nie było go widać.
Jej pierwszy prezent dla wnuka to był żarówiasty koc z poliestru o rozmiarach jak dla dorosłego. No, padłam wtedy. Powiedziałam, że ja go nie zabiorę, bo nie potrzebuję i jak powiedziałam, tak zrobiłam. Potem się chyba na mnie obraziła, bo ani prezentu na urodziny nie dostałam, ani Małemu nic nie kupowała, dopóki TŻ nie przeprowadził z nią rozmowy, żeby pytała, czego nam potrzeba, żeby się nie dublować i żeby nie kupowała takich żarówiastych i soczystych ubranek... No to poskutkowało. Nawet spytała, co chcemy, a nie mamy. Więc powiedziałam, że chciałabym matę edukacyjną i podesłaliśmy jej link ze zdjęciem, żeby teściowie mogli zobaczyć, co to. To powiedziała, że tutaj dziecko kładzie się na podłodze, a jej Wnuk na podłodze nie będzie leżał! I w ogóle to ona będzie kupowała to, co jej się podoba i już.
To ja powiedziałam, że musi się liczyć z tym, że niekoniecznie będę tego używać. Skończyłam dyskusję, bo się po prostu nie da.
co za historie mogłybyśmy tu wszystkie razem książkę napisać

Cytat:
Napisane przez znowuzapomnialamhasla Pokaż wiadomość
Wstalam z wyra, zeby sobie kota przytargac do przytulania. Patrze, a tym dwom gamoniom tak sie oko przycina:


Ostatnio nawet porownywalnie czesto sie przytulaja co leja. W szoku jestem.
ooooo sama słodycz

Cytat:
Napisane przez florencee Pokaż wiadomość

Moi teściowie mnie denerwują tylko ze swoimi spontanicznymi przyjazdami nie w porę. Mają ogólnie zupełnie inne podejście do odwiedzin niż ja. Zaprosiliśmy ich teraz na niedzielę i usłyszałam jak teść mówił mężowi - to my przyjedziemy w sobotę. Hmm...
hahah to ja bym chyba w sobotę specjalnie gdzieś pojechała żeby mnie w domu nie było


a u mnie kontrola jakości materaca
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CameraZOOM-20160715131449723.jpg (64,4 KB, 13 załadowań)
__________________
...no day but today...
scoiatael86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 14:36   #4586
Orange_tree1
Zadomowienie
 
Avatar Orange_tree1
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 334
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Dziewczyny ten urosept tak jak na ulotce? 3x2 tabletki?

I mam się nie przejmować, że w ulotce nie zalecają ciężarnym?
__________________
05.08.2010 Początek "Nas" <3
18.07.2011 zaręczyny
31.08.2013 "i że Cię nie opuszczę aż do śmierci"
12.12.2015 II kreseczki
23.08.2016 Czekamy na Ciebie maleństwo
Orange_tree1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 14:46   #4587
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Zazwyczaj jak wypełniałaś deklaracje do lekarza rodzinnego po 18r.ż to od razu pisałaś na położną i pielęgniarkę deklaracje. Więc w tej przychodni bym szukała Generalnie lepiej przemyśleć wybór, podpytać koleżanki i nową położną wybrać Ona jednak się przydaje po porodzie - pokażę jak karmić, przewijać, kąpać, zdejmie szwy itp. No i musisz wiedzieć kto to by powiedzieć w szpitalu, bo to szpital informuje położną, że wyszłaś do domu z dzieckiem i ona w ciągu 48h musi do Ciebie zajść.

Kurde, dzieki za info, w zyciu bym na to nie wpadła! To muszę isc sie dopytać w przychodni, do ktorej teraz chodzę....
Dziekuje Ci bardzo za uświadomienie bo ja na szkołę rodzenia nie chodzę, a moja ginekolog ogranicza wizyty do niezbędnego minimum wiec nie wiem skad takie informacje bym wzięła jak nie z forum....
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 14:48   #4588
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
U mnie dzis rano jakiś kot pod oknem miauczał. Szybko sie zerwalam z łóżka bo moje czasami lubią skoczyć z okna ale absolutnie nie potrafią sie odnaleźć w ogrodzie i miauczą mieszkam na parterze wiec nie sa w stanie zrobić sobie krzywdy i rzadko sie zdarza, ze wyskoczą. No ale bywa. Ja przez okno a tam kotka sąsiadów mi miauczy pod oknem! nie wiem co ja do nas przyprowadziło i czemu tak bardzo miauczala

A co do mojej koty! Uczulenia na razie brak. Wszystko sie ładnie goi. Wiec albo nowa karma pomaga albo ten zastrzyk jeszcze trzyma. Oby to pierwsze. Jak nic sie nie pokaże to w przyszłym miesiącu sterylka! Tylko czy ja dam radę to logistycznie ogarnąć to jest pytanie.

Znowuzapomnialamhasla - wyeliminowalam tego kurczaka i drób ogólnie z jej diety. Pilnuje by na stole nie było żadnych resztek itd. Czyli surowego kurczaka tez lepiej nie? Pisałaś, ze wołowina jest najmniej alergizujaca, ale która cześć dawać kotu? Ona za bardzo nic oprócz surowego kurczaka nie chciała jeść.


Wysłane z aplikacji Zaczarowana Szkocja
Oby karma pomogła


Cytat:
Napisane przez znowuzapomnialamhasla Pokaż wiadomość
To zostan przy dobrych puszkach. Nie ma obowiazku podawania miesa ;-)
A co do grymaszenia przy misce-u mnie czegos takiego nie ma, ale juz dawno sie pokapowaly, ze to, co wkladam do miski to zarcie i albo jedza, albo innego nie bedzie Ty decydujesz, co je kot, nie on 😉

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Tak, Esik je wszystko Nawet swój własny żwirek

Cytat:
Napisane przez scoiatael86 Pokaż wiadomość


a u mnie kontrola jakości materaca
Widać, że wypadła pozytywnie

Cytat:
Napisane przez Orange_tree1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ten urosept tak jak na ulotce? 3x2 tabletki?

I mam się nie przejmować, że w ulotce nie zalecają ciężarnym?
Tak Na żadnym leku nie napiszą, że mogą ciężarne

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Kurde, dzieki za info, w zyciu bym na to nie wpadła! To muszę isc sie dopytać w przychodni, do ktorej teraz chodzę....
Dziekuje Ci bardzo za uświadomienie bo ja na szkołę rodzenia nie chodzę, a moja ginekolog ogranicza wizyty do niezbędnego minimum wiec nie wiem skad takie informacje bym wzięła jak nie z forum....
Ginekolodzy mają zazwyczaj w położną środowiskową i nie informują o tym ciężarnej
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 14:50   #4589
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez scoiatael86 Pokaż wiadomość


hahah to ja bym chyba w sobotę specjalnie gdzieś pojechała żeby mnie w domu nie było


a u mnie kontrola jakości materaca
Chcę tak zrobić, może nawet nie będę musiała nic wymyślać, bo mamy znowu na sesję fotograficzną jechać. (Acz pogoda kiepska się zapowiada ponownie).

Materac chyba zaaprobowany.
florencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 15:09   #4590
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VI.

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
dokładnie



jedne to są podkłady na łóżko, a drugie to takie duże podpaski
ok czyli to będzie podpaska:
http://www.rossmann.pl/Produkt/Bella...0394,6547,6543

a to podkład:
http://www.tomi.pl/canpol-babies-wys...-tGxoC1x3w_wcB

??

sorki, mam dziś jakiś zamglony mózg.
__________________

wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-18 14:55:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.