Wszystko o szkołach, edukacji, egzaminach - zbiorczy - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-10, 17:20   #1081
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Pytanie do masażystek - jak zaczynałyście?

Ja bardzo interesuję się ludzkim ciałem, które wiąże się z duchem, nawet bardzo. Narazie chodze do 1 LO o profilu humanistycznym, ale już zastanawiam się nad przyszłą pracą. Chciałabym żeby klienci byli nie tylko zadowoleni, ale przede wszystkim bym mogła im pomóc, by czuli się dobrze, by czuli poprawę swojego zdrowia poprzez zabiegi, masaże i cwiczenia. Wiem, że na bank chcę to robic. Gdyby materiał z chemii bardziej wchodził mi do głowy, poszłabym na profil medyczny niestety... Jednak nie chcę się poddawac i chcę pomagac ludziom.
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 14:33   #1082
choleroza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 68
Dot.: Pytanie do masażystek - jak zaczynałyście?

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Ja bardzo interesuję się ludzkim ciałem, które wiąże się z duchem, nawet bardzo. Narazie chodze do 1 LO o profilu humanistycznym, ale już zastanawiam się nad przyszłą pracą. Chciałabym żeby klienci byli nie tylko zadowoleni, ale przede wszystkim bym mogła im pomóc, by czuli się dobrze, by czuli poprawę swojego zdrowia poprzez zabiegi, masaże i cwiczenia. Wiem, że na bank chcę to robic. Gdyby materiał z chemii bardziej wchodził mi do głowy, poszłabym na profil medyczny niestety... Jednak nie chcę się poddawac i chcę pomagac ludziom.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś na maturze zdawała biologię, a później szła na studia np. fizjoterapię
Do tego jakoś wielce chemia chyba się nie liczy (choć to pewnie zależy od uczelni).
choleroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 13:42   #1083
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Pytanie do masażystek - jak zaczynałyście?

Cytat:
Napisane przez choleroza Pokaż wiadomość
Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś na maturze zdawała biologię, a później szła na studia np. fizjoterapię
Do tego jakoś wielce chemia chyba się nie liczy (choć to pewnie zależy od uczelni).
na awf pierwszy semestr jest chemia. jest też fizyka. więc sama biologia na maturze i starczy. ale warto pamiętać, że na studiach te przedmioty też się jeszcze pojawiają. krótko bo krótko, ale są i zdać trzeba
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 10:34   #1084
choleroza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 68
Dot.: Pytanie do masażystek - jak zaczynałyście?

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
na awf pierwszy semestr jest chemia. jest też fizyka. więc sama biologia na maturze i starczy. ale warto pamiętać, że na studiach te przedmioty też się jeszcze pojawiają. krótko bo krótko, ale są i zdać trzeba
No tak, ale to na AWF, z tego co wiem, na typowej fizjoterapii raczej nie ma takich przedmiotów. Tzn ciągle będą się przewijać zagadnienia i z chemii i z fizyki, ale to raczej w takich bardziej praktycznych postaciach ( nie tak jak chemia w liceum - obliczanie jakichś głupot, stężeń, jakby to komuś było potrzebne)
choleroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 10:49   #1085
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Pytanie do masażystek - jak zaczynałyście?

Cytat:
Napisane przez choleroza Pokaż wiadomość
No tak, ale to na AWF, z tego co wiem, na typowej fizjoterapii raczej nie ma takich przedmiotów. Tzn ciągle będą się przewijać zagadnienia i z chemii i z fizyki, ale to raczej w takich bardziej praktycznych postaciach ( nie tak jak chemia w liceum - obliczanie jakichś głupot, stężeń, jakby to komuś było potrzebne)
a awf to jaka fizjoterpia? no normalna a nie jakieś udziwnienia.
i może nie ma stęzeń, ale jak masz problem z jakąkolwiek chemią to tam też możesz mieć problem.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 08:24   #1086
glohard
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Dot.: Pytanie do masażystek - jak zaczynałyście?

Ja polecam kurs, który znajdziecie w mojej stopce, myślę, że niektórym Paniom ułatwi wybór swojej przyszłości
glohard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 12:35   #1087
glohard
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Dot.: TECHNIK MASAŻYSTA:na jakim poziomie wiedza z anatomii?

Mój kolega studiuje fizjoterapię, na studiach wymagają od niego znajomości prawie każdego mięśnia i kości. Poza tym prawie kompletna anatomia, jest ciężko...
glohard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-23, 16:43   #1088
choleroza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 68
Dot.: TECHNIK MASAŻYSTA:na jakim poziomie wiedza z anatomii?

Jeśli chodzi o wiedzę z anatomii to nie wyobrażam sobie, żeby masażysta nie znał przynajmniej podstaw. Co do nazewnictwa - cała ta łacina jest wg. mnie trochę bez sensu. Relikt przeszłości. Ważne, żeby umieć taką wiedzę wykorzystać w praktyce, a nie tylko klepać anatomię na pamięć.

Mam z kolei inny problem, którego od dłuższego czasu nie mogę rozstrzygnąć. Myślę o jakiejś bardziej konkretnej szkole odnośnie masażu. Mam kursy klasyka (oba stopnie) plus tam jakieś pomniejsze kursiki, wiele dowiaduję się też sama. Ale papier to papier, i wszędzie na to patrzą.
Ponieważ odpada akurat w moim przypadku w tej chwili technik masażysta, pozostaje mi wybór pomiędzy studium fizjoterapii, a biomasażystą. Wiem, że oba te rozwiązania nie mogą się równać z papierem technika, ale wychodzę z założenia, że jak człowiek chce się czegoś dowiedzieć i być w czymś dobry, to i tak do tego jakoś dojdzie.
Powiedzcie mi, co byście wybrali - biomasaż czy te studium fizjoterapii?
Byłabym wdzięczna za opinie osób, które miały z tym jakąś styczność
choleroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 19:38   #1089
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: TECHNIK MASAŻYSTA:na jakim poziomie wiedza z anatomii?

Cytat:
Napisane przez choleroza Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o wiedzę z anatomii to nie wyobrażam sobie, żeby masażysta nie znał przynajmniej podstaw. Co do nazewnictwa - cała ta łacina jest wg. mnie trochę bez sensu. Relikt przeszłości. Ważne, żeby umieć taką wiedzę wykorzystać w praktyce, a nie tylko klepać anatomię na pamięć.

Mam z kolei inny problem, którego od dłuższego czasu nie mogę rozstrzygnąć. Myślę o jakiejś bardziej konkretnej szkole odnośnie masażu. Mam kursy klasyka (oba stopnie) plus tam jakieś pomniejsze kursiki, wiele dowiaduję się też sama. Ale papier to papier, i wszędzie na to patrzą.
Ponieważ odpada akurat w moim przypadku w tej chwili technik masażysta, pozostaje mi wybór pomiędzy studium fizjoterapii, a biomasażystą. Wiem, że oba te rozwiązania nie mogą się równać z papierem technika, ale wychodzę z założenia, że jak człowiek chce się czegoś dowiedzieć i być w czymś dobry, to i tak do tego jakoś dojdzie.
Powiedzcie mi, co byście wybrali - biomasaż czy te studium fizjoterapii?
Byłabym wdzięczna za opinie osób, które miały z tym jakąś styczność
Studium fizjoterapii?! Wydaje mi sie,ze nie ma takiej szkoly , aby byc fizjoterapeutka trzeba skonczyc min. 3 letnie studia licencjackie.
Jesli chodzi o biomasaz to jest to kierunek jednoroczny po ktorym nie bedziesz wykfalikowana masazystka, szkola jest uznawana jako dluzszy kurs. Oczywiscie zawsze jakis dodatkowy papier.....ale mysle,ze lepiej poswiecic te dwa lata i zdobyc pelne kwalifikacje tym bardziej,ze sie tym interesujesz
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 20:03   #1090
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: TECHNIK MASAŻYSTA:na jakim poziomie wiedza z anatomii?

Jeśli chodzi o anatomię i fizjologię człowieka, to w tym zawodzie jest bardzo ważna, żeby np. nie zrobić krzywdy pacjentowi. Ja się łaciny uczyłam u mnie w szkole, ale tylko te podstawowe wyrazy, mięśnie, kości...
U nas to wszystko trzeba znać - układ kostny i mięśniowy to podstawa. Przyczepy mięśni, więzadła, scięgna itd...
Ja skończyłam w tamtym roku technika i mogę powiedzieć, że to bardzo dobry zawód z przyszłością, więc warto iść do takiej dwu letniej szkoły. A papierek się przyda
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 20:55   #1091
Madelayda
Przyczajenie
 
Avatar Madelayda
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 21
Dot.: Pytanie do masażystek - jak zaczynałyście?

Tak jak osoby wyżej- to czego chcesz się uczyć zależy od tego, co chcesz robić. Ja aktualnie uczę się a techniku masażycie, ale dodatkowo myślę o kursach. Jest tego teraz pełno- trzeba mieć tylko chęć do nauki (no i czasem fundusze bo wiadomo kursy są w większości płatne, ale dobrze szukając można znaleźć coś niedrogiego na początek)
Już w czasie szkoły można się rozglądać i szukać ewentualnych miejsc pracy. Praktyka jest dobrym rozwiązaniem- można iśc tak, gdzie chciałoby się potem pracować. Pokażesz się ewentualnemu pracodawcy i potem możesz liczyć na propozycje wspólpracy. Masowanie znajomych też jest fajną formą reklamy
__________________
Z bańką chińską za pan brat (mam zmaiar)

~Omnis Amans Amens~
Madelayda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 08:44   #1092
choleroza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 68
Zajęcia w tech. masaż. - ile w tygodniu?

Jak w tytule - interesuje mnie ile dni w tygodniu trwały zajęcia na techniku masażyście. Chodzi mi zarówno o system dzienny jak i wieczorowy. Czy zajęcia były codziennie? Czy może mieliście je "zbite" na kilka dni, a reszta wolna tak, że można było pogodzić naukę z pracą?
Piszcie jak tam u Was z tym było, bo bardzo mi zależy na odpowiedziach
choleroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 16:56   #1093
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: Zajęcia w tech. masaż. - ile w tygodniu?

Cytat:
Napisane przez choleroza Pokaż wiadomość
Jak w tytule - interesuje mnie ile dni w tygodniu trwały zajęcia na techniku masażyście. Chodzi mi zarówno o system dzienny jak i wieczorowy. Czy zajęcia były codziennie? Czy może mieliście je "zbite" na kilka dni, a reszta wolna tak, że można było pogodzić naukę z pracą?
Piszcie jak tam u Was z tym było, bo bardzo mi zależy na odpowiedziach
Zajecia w trybie dziennym sa codziennie natomiast w systemie wieczorowym lub zaocznym od piatku do soboty lub niedzieli program w takiej szkole nie odbiega od szkoly dziennej jest tyle samo nauki a moze wiecej .....
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 17:42   #1094
choleroza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 68
Dot.: Zajęcia w tech. masaż. - ile w tygodniu?

Program to w sumie oczywiste, że jest taki sam, z tym że coś nie chce mi się wierzyć w te wieczorówki od piątku do niedzieli. Zaoczne to na pewno, ale nadal nie wiem, jak to wygląda godzinowo - ile czasu w ciągu dnia na to schodzi.
choleroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 20:15   #1095
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

Cytat:
Napisane przez Magdalenka22 Pokaż wiadomość
Oczywiscie Nie trzeba byc magistrem w tym przypadku aby otworzyc dzialalnosc,rowniez jako technik masazysta moge prowadzic swoj gabinet masazu ,rowniez nie majac tytulu moge otworzyc wlasna dzialalnos jesli zatrudnie odpowiedno wykwalifikowane osoby w tej branzy
jasne, że tak - ale pasowałby coś jeszcze wiedzieć w temacie usług działalności, którą się zakłada i tutaj dobrym rozwiązaniem są właśnie tez policealne
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 22:07   #1096
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Zajęcia w tech. masaż. - ile w tygodniu?

Cytat:
Napisane przez choleroza Pokaż wiadomość
Program to w sumie oczywiste, że jest taki sam, z tym że coś nie chce mi się wierzyć w te wieczorówki od piątku do niedzieli. Zaoczne to na pewno, ale nadal nie wiem, jak to wygląda godzinowo - ile czasu w ciągu dnia na to schodzi.
Znajoma robi technika masażystę zaocznie i z tego, co wiem to ma każdy weekend, piątki wieczorem (tak chyba od 17 lub 18), calusieńkie soboty i nie wiem ile w niedzielę, ale podejrzewam, że też cały dzień.
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 12:08   #1097
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: Zajęcia w tech. masaż. - ile w tygodniu?

Cytat:
Napisane przez choleroza Pokaż wiadomość
Program to w sumie oczywiste, że jest taki sam, z tym że coś nie chce mi się wierzyć w te wieczorówki od piątku do niedzieli. Zaoczne to na pewno, ale nadal nie wiem, jak to wygląda godzinowo - ile czasu w ciągu dnia na to schodzi.
Zajecia sa od piatku od godz. 16 do 21 a w soboty od 8 do 19 godziny,
zalezy to rowniez od szkoly.
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 12:36   #1098
AnuLin0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6
Dot.: TECHNIK MASAŻYSTA:na jakim poziomie wiedza z anatomii?

Hej.
TECHNIK MASAŻYSTA to moje marzenie. Będę robić wszystko, żeby nim zostać. Takiego mam jobla na tym punkcie i tak niesamowicie podoba mi się sama perspektywa pracy w tym zawodzie, że zapisałam się wczoraj na techniki masażystę do TEB EDUKACJA. Zanim to jednak zrobiłam, dowiedziałam się na czym polega dokładnie ta praca, żeby później nie rozkładać rąk ze zdziwienia, tylko wiedzieć czego można się podziewać. Wypożyczyłam kilka pozycji na ten temat i czytam, chłonę, dowiaduję się. Oprócz czytam FORA internetowe (czasem z pewną dozą rezerwy do tego, co piszą ludzie). Za niedługo czeka mnie obrona inżyniera kierunku medycznego technicznego. Nie wiąże się on w ogóle z technikami masażu. Miałam jedynie anatomię w podstawowym zakresie przez jeden tylko semestr, zatem uważam, że jest to wiedza niewystarczająca. Jednak myślę, że masażysta sam powinien zabiegać o wiedzę z tego zakresu. Umiejętność anatomii to wiedza, bez której absolutnie nie można się obejść.
AnuLin0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 13:29   #1099
AnuLin0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6
Dot.: Pytanie do masażystek - jak zaczynałyście?

Wczoraj zapisałam się do szkoły a najbardziej podoba mi się perspektywa masowania ludzi chorych, ponieważ ma się wówczas poczucie, że przyczynia się nie tylko do redukcji czyjegoś cellulitu lub poprawienia nastroju (choć to też ważne ) ale i do poprawy czyjegoś zdrowia
AnuLin0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 13:35   #1100
AnuLin0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6
Dot.: Zajęcia w tech. masaż. - ile w tygodniu?

W TEB Edukacja mają tak, że tryb wieczorowy i dzienny spotyka się 3 razy w tygodniu tak po ok 5 - 6 h. Z resztą to wszystko zależy od szkoły i na pewno na stronie każda z nich ma zamieszczoną siatkę godzin lekcyjnych wraz z nazwami przedmiotów. A do jakiej szkoły się wybierasz?

Edytowane przez AnuLin0
Czas edycji: 2011-06-09 o 13:36
AnuLin0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 19:35   #1101
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: TECHNIK MASAŻYSTA:na jakim poziomie wiedza z anatomii?

o TEB słyszałam, że nie jest to dobra szkoła
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 14:27   #1102
masaztajski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Kurs masazu tajskiego

Kurs Masazu Tajskiego do nauki we wlasnym domu!
www.masazorientalny.com/oferta/

zapraszamy!
masaztajski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 04:47   #1103
karolinasss
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: Pytanie do masażystek - jak zaczynałyście?

Najpierw fizjoterapia , potem rozwój umiejętności związanych z masażem na różnych kursach.
karolinasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 21:53   #1104
Omara1000
Raczkowanie
 
Avatar Omara1000
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: POLAND
Wiadomości: 72
Dot.: Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

Witam...Od roku jestem nazwijmy to "studentka" Żaka. Wyjaśnię na czym to wszystko polega. Otóż mój kierunek to Technik Usług Kosmetycznych. Jest to akurat kierunek płatny. Zajęcia odbywają się tylko w weekendy i jest to różnie rozplanowane, bo raz do 2 tygodnie raz co tydzień. Akurat mój kierunek jest podzielony na wykłady i część praktyczną. Wykłady prowadzone są jak na normalnej uczelni. Można robić sobie notatki, czasem coś dyktują. Wszystko kończy się egzaminem, albo pisemnym albo ustnym.
Ja osobiście mało jestem zadowolona z części praktycznej, ponieważ bardzo podstawowe rzeczy się uczymy a na reszte trzeba robić kursy.
Z tego co czytałam, np. jeśli chodzi o roczne kierunki takie jak Biomasaż, wydaje mi się, że jest to stanowczo za mało. Trudno powiedzieć, czy po takim kierunku będzie można uzyskać jakąś prace. Ja osobiście namawiam tych, którzy chcą kształcić się w kierunku fizjoterapii, by zastanowili się nad studiami lub też studium chociażby 3-letnie. Pozdrawiam
Omara1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 13:01   #1105
AnuLin0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6
Dot.: TECHNIK MASAŻYSTA:na jakim poziomie wiedza z anatomii?

Zależy skąd jesteś bo przecież w każdym mieście w TEBie uczą inni nauczyciele. A tak na prawdę jeśli ktoś nie chce się uczyć, to nie nauczy się nawet w najlepszej szkole. Myślę, że dużo zależy od własnej siły woli i determinacji do nauki. Mam znajomą, która kończyła technika usług kosmetycznych w TEBie i była bardzo zadowolona.
Jeszcze nie omieszkam dodać, iż egzamin na technika w każdej szkole jest taki sam, dlatego poziom wiedzy wyjdzie na egzaminie. POZDRAWIAM Was wszystkie !

Edytowane przez AnuLin0
Czas edycji: 2011-06-15 o 13:02
AnuLin0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 19:21   #1106
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

Cytat:
Napisane przez Omara1000 Pokaż wiadomość
Witam...Od roku jestem nazwijmy to "studentka" Żaka. Wyjaśnię na czym to wszystko polega. Otóż mój kierunek to Technik Usług Kosmetycznych. Jest to akurat kierunek płatny. Zajęcia odbywają się tylko w weekendy i jest to różnie rozplanowane, bo raz do 2 tygodnie raz co tydzień. Akurat mój kierunek jest podzielony na wykłady i część praktyczną. Wykłady prowadzone są jak na normalnej uczelni. Można robić sobie notatki, czasem coś dyktują. Wszystko kończy się egzaminem, albo pisemnym albo ustnym.
Ja osobiście mało jestem zadowolona z części praktycznej, ponieważ bardzo podstawowe rzeczy się uczymy a na reszte trzeba robić kursy.
Z tego co czytałam, np. jeśli chodzi o roczne kierunki takie jak Biomasaż, wydaje mi się, że jest to stanowczo za mało. Trudno powiedzieć, czy po takim kierunku będzie można uzyskać jakąś prace. Ja osobiście namawiam tych, którzy chcą kształcić się w kierunku fizjoterapii, by zastanowili się nad studiami lub też studium chociażby 3-letnie. Pozdrawiam
już nawet 2 letnie studium jest ciekawym rozwiązaniem, ponieważ daje ci tytuł technika i świadectwo z pieczęcią ministerstwa Edukacji - więc też tak można, w zależności od potrzeby i możliwości danej osoby.
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 22:57   #1107
patryss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 29
Dot.: TECHNIK MASAŻYSTA:na jakim poziomie wiedza z anatomii?

hej ja tez zamierzam sie zapisac do szkoły na technika masażyste i mam takie pytanie jaka szkołe mozecie mi polecic w warszawie????
patryss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 22:39   #1108
piegussss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 13
Dot.: Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

hej moze ktos was uczeszczał do ZAKA w czestochowie? chce sie zapisac na architekture na rok. jakie sa koszty tego kierunku? i jak tam ogolnie jest, jest godna zaufania czy nie?
piegussss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 07:34   #1109
Enchante
Raczkowanie
 
Avatar Enchante
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 136
Dot.: Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

Ja jestem zainteresowana kierunkiem w dwuletniej szkole Żaka : architektura krajobrazu. Uczęszczała któraś z Was? Warto?
Enchante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 19:00   #1110
nica77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 32
Dot.: Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

A ja chciałam zacząć kierunek Technik usług fryzjerskich w Żaku w Legnicy i mam prośbę jeżeli ktoś cokolwiek wie o tej szkole niech napisze czy warto. Jak nie warto to jaka szkołę proponuje w Legnicy.

Edytowane przez nica77
Czas edycji: 2011-07-06 o 19:01
nica77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-21 15:42:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.