Idealny sprzedawca w sklepie z ubraniami - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-12, 20:52   #31
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Idealny sprzedawca w sklepie z ubraniami

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
Byłam pewna że napisałam -chodziło mi o H&M
O kurcze to nie wiem która .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 21:58   #32
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Idealny sprzedawca w sklepie z ubraniami

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Ja pracowałam przez pewien czas w sieciówce. Niestety co to was drażni w sprzedawcach najczęściej jest wymysłem kierownika/district managera/ itd, a wcielanie tego w życie jest sprawdzane przez tzw. Secret Clients, a potem sprzedawczynie obrywają za to, że np. nie zapytały się czy w czymś pomóc, bądź od razu nie zaproponowały konkretnej rzeczy Jak pierwszy raz przeczytałam ankiete tajemniczego klienta, to myślałam że się przewróce normalnie. Ona miała ponad 100 pytań o każdą sekunde odkąd klient wchodzi do sklepu. Tych punktów po prostu nie da się wcielić w życie, a jak się próbuje to i klient jest niezadowolony i sprzedawca. A za niestosowanie się do tego moją koleżankę wylali..:-/
w takim razie te wytyczne powinny być ZMIENIONE, bo to najczęściej wkurza klienta/krępuje go, taka nachalność.
Ja rozumiem że oni sie staraja dzialac na korzyść sprzedaży, ale no bez przesadyy.... niektore ekspedientki zachowuja sie jakby z choinki spadły! Jeśli tak im każą to jest to jakiś obłęd! ;O
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 07:46   #33
specialle
Rozeznanie
 
Avatar specialle
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 960
Dot.: Idealny sprzedawca w sklepie z ubraniami

Cytat:
Napisane przez ddobra Pokaż wiadomość
ZAPRASZAM DO SIEBIE!

MARKOWE UBRANIA, NOWE ! BERSHKA, ZARA, TFR FISHBONE I WIELE INNYCH

DOKŁADNA GALERIA PONIŻEJ

http://picasaweb.google.com/10331678...nyferWomanMen#


!!!!!

ojj chyba bedzie ban, regulamin sie klania

A co do temmatu to po wczorajszych zakupow w Galerii Krakowskiej moge powiedziec ze idealny sprzedawca to taki ktory umie sie zachowac. Na moja szwagierke wczoraj w terranovie rozdrala sie pani bo zdjela torebke z wieszaka na scianie. Chcial czarna i tylko tam wisiala a pani zamiast zwrocic lagodnie uwage ze nie wolno normalnie sie wydarla. Zenujace.
specialle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 19:43   #34
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Idealny sprzedawca w sklepie z ubraniami

No niestety zdarzają się i takie panie, które na klientach próbują wyładować swoje negatywne emocje. Myślę jednak, że większość jest miła i uprzejma. W końcu nawet żeby zostać sprzedawcą trzeba przejść jakąś rekrutację (w h&m są to 2 etapy), z której wybierani są najlepsi. Ja pracowałam pół roku w H&M i uwierzcie mi, 100 razy częściej to sprzedawcy obrywają niesłusznie od klientów, aniżeli w drugą stronę.
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 19:47   #35
Miszella
Raczkowanie
 
Avatar Miszella
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 143
Dot.: Idealny sprzedawca w sklepie z ubraniami

Dzięki wielkie za wszystkie opinie o sprzedawcach. Z tego co zauważyłam, to wolicie żeby was pracownicy sklepu zostawili definitywnie w spokoju. Jednak marka, w której pracuję kładzie nacisk na delikatną pomoc i zauważenie klienta. Czy jest ktoś komu to się podoba? Albo jakieś pozytywne odczucia w stosunku do obsługi w jakimś sklepie (kiedy wam sprzedawca pomagał w wyborze ubrania)?
Miszella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 20:25   #36
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Idealny sprzedawca w sklepie z ubraniami

Ja też nie lubię gdy sprzedawca się narzuca ale jestem nieśmiała i gdy potrzebuje pomocy często czekam na ruch pracownika wodząc za nim wzrokiem, więc myślę ze to kwestia wyczucia.
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 21:11   #37
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: Idealny sprzedawca w sklepie z ubraniami

mnie (jako sprzedawcy) również bardzo denerwuję, że muszę do klienta krzyczeć przez pół sklepu "dzień dobry" (no ale się już musiałam przyzwyczaić, na początku to było straszne). A owe dzień dobry, proponowanie produktów, podchodzenie z pomocą to wymóg odgórny, sprawdzany przez tajemniczego klienta.

Jako klientka miłe jest SERDECZNE powitanie przez sprzedawcę przy kasie, miła i serdeczna obsługa [bez poczucia niechcenia, robienia tego na odwal] i fakt- w odpowiednim momencie zapytanie w czym pomóc- bo latanie za panią sprzedawczynią też nie jest przyjemne ani brak jej reakcji na łowienie jej wzrokiem jeśli ma ona zupełną możliwość zauważenia tego

Edytowane przez apollinka
Czas edycji: 2010-05-02 o 21:12 Powód: dopisek
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-03, 09:35   #38
__Daria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 273
Dot.: Idealny sprzedawca w sklepie z ubraniami

Dla mnie idealna sprzedawczyni musi spełniac następujące wymogi:
*Stac przy kasie
*Miło powiedziec "dzień dobry" i zając się swoimi sprawami przy kasie
*nie patrzec czego ja tam szukam
*Odzywac się dopiero kiedy ją o to poproszę
* Kiedy pytam, czy mogę przymierzyc odpowiedziec "tak" i nie interesowac się jak wyglądam

I to na tyle
__Daria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 12:04   #39
karolcia198506
Zakorzenienie
 
Avatar karolcia198506
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Królewskie miasto S-rz
Wiadomości: 5 373
Dot.: Idealny sprzedawca w sklepie z ubraniami

Cytat:
Napisane przez Miszella Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za wszystkie opinie o sprzedawcach. Z tego co zauważyłam, to wolicie żeby was pracownicy sklepu zostawili definitywnie w spokoju. Jednak marka, w której pracuję kładzie nacisk na delikatną pomoc i zauważenie klienta. Czy jest ktoś komu to się podoba? Albo jakieś pozytywne odczucia w stosunku do obsługi w jakimś sklepie (kiedy wam sprzedawca pomagał w wyborze ubrania)?

Ogólnie lubię jak sprzedawca zostawia mnie w spokoju bo chcę sobie obejrzec porównac a jak ktos na siłę mi pomaga to już wolę w takie miejsce nie chodzic (chyba ze mają fajne ciuchy to się zmuszam)

Są jednak wyjątki w moim mieście jest jeden sklep ze spodniami w którym pani jest urodzonym sprzedawcą potrafi idealniedoradzic, jest bardzo miła, i zawsze uśmiechnięta, zawsze wychodzę z tamtąd zadowolona i chociaż nie jest to tani sklep trzyma się na rynku długo a przeważnie u nas wszystko szybko upada i myślę że w sporym stopniu jest to zasługa obsługi bo jak już ktoś tam raz przyjdzie to przeważnie zostaje stałym klijentem

A i zapomniałam nie lubię jak np do sprzedawcy przychodzi kolega czy koleżanka i gadaja w najlepsze na cały sklep o prywatnych sprawach no beż przesady ale jak czasami słucham takich rozmów to mi ręce opadają a sprzedawca ma do mnie pretensje że przyszłam do kasy i patrzy na mnie z byka no bez jaj zero szacunku do klijenta
__________________

Edytowane przez karolcia198506
Czas edycji: 2010-05-03 o 12:08
karolcia198506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 13:59   #40
natuska17
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 3 317
Dot.: Idealny sprzedawca w sklepie z ubraniami

Cytat:
Napisane przez Miszella Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za wszystkie opinie o sprzedawcach. Z tego co zauważyłam, to wolicie żeby was pracownicy sklepu zostawili definitywnie w spokoju. Jednak marka, w której pracuję kładzie nacisk na delikatną pomoc i zauważenie klienta. Czy jest ktoś komu to się podoba? Albo jakieś pozytywne odczucia w stosunku do obsługi w jakimś sklepie (kiedy wam sprzedawca pomagał w wyborze ubrania)?
Wiesz, to też jest różnica. Nasze odpowiedzi na pewno różniłyby się od tych, jakie usłyszałabyś na ulicy od przypadkowo spotkanych osób. Jesteśmy na podforum "moda", dziewczyny, które się tu udzielają są po prostu, że tak ujmę "obeznane z tematem". Sama nie lubię natrętnych sprzedawców, zwłaszcza, że często "kopię" po sklepach za niczym szczególnym, ot co mi w oko wpadnie, pomoc ekspendientki jest wówczas niepotrzebna. Ale na przykład moja mama nie lubi spędzać dużo czasu w sklepach odzieżowych, i wchodząc od razu prosi o pomoc. Wszystko zależy od człowieka
__________________

natuska17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 14:07   #41
NicNieMusisz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: połud.-zachód
Wiadomości: 1 011
GG do NicNieMusisz
Dot.: Idealny sprzedawca w sklepie z ubraniami

Moim zdaniem to fajnie gdyby stała przy kasie i zerkała tylko jeśli sie boi, ze coś jej zapieprze. Czasem babki perfidnie idą za tobą, w H&M w Świdnicy kobieta sobie stoi przy kasie i powie 'dzień dobry'. Gdybym czegoś szukała to przecież jestem w stanie powiedzieć czy mają coś, tam cos tam.

__________________

NicNieMusisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-03, 15:54   #42
LaLaRe87
Rozeznanie
 
Avatar LaLaRe87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 822
Dot.: Idealny sprzedawca w sklepie z ubraniami

a ja moze nie o ciuchach,ale o butach... kupowalam niedawno buciki na lato w ccc, z najnowszej kolekcji. bardzo mi sie spodobały i ogolnie bylam nimi mocno oczarowana. ide do kasy, usmiecha na buzce, ogolnie mialam dobry dzien i ... obslugiwala mnie tak naburmuszona ekspedientka,ze szok. zadalam kilka pytan odnosnie gwarancji i pytanie czy mozna placic karta [ bo kilka dni wczesniej w tym samym sklepie mieli awarie terminala, wiec wolalam sie upewnic.. ]
Rozumiem,ze, ludzie mogą miec gorszy dzien- rowniez byłam sprzedawczynią, ale wyraz jej twarzy mówił sam za siebie - tak jakby chciała dać mi do zrozumienia : WYNOCHA, won, precz!! ;D wierzcie mi, że po tym zdarzeniu miałam dziwny nastrój a czar bucików prysnął, ale tylko na jakiś czas
__________________
zdrowie, fitness, Norwegia, smaczne jedzonko
instagram https://www.instagram.com/lalare_fit/


Moja Marcelinka
LaLaRe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 10:54   #43
zapachporanku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Idealny sprzedawca w sklepie z ubraniami

Nie napiszę nic nowego najgorsze co może być to NATRĘTNY sprzedawca! Rozumiem, że kierownictwo stawia pewne wymogi, że trzeba tak a nie inaczej... Nie winię o to absolutnie sprzedawców, bo wiem, że ich zdanie się nie liczy i mają najmniej do gadania takie są standardy firmy i albo się dostosujesz albo wypad! Nie rozumiem tylko kto normalny ustala takie zasady? Ma to niby podnieść sprzedaż..jassssssnee... chyba wystraszyć klienta! Sprzedawca, owszem, może pomóc, doradzić, ale wszystko w granicach dobrego smaku!!!! Ludzieee, jeśli sprzedawca za mną łazi krok w krok, obserwuje każdy mój ruch, jeśli tylko czegoś dotknę to już podbiega i mówi "bardzo ładna bluzeczka, zachęcam do zmierzenia".. w przymierzalni cały czas stoi i chce mnie zobaczyć:/ cały czas donosi nowe rzeczy://
Owszem zdarzają się kliencim którzy wręcz życzą sobie doradztwa i asysty podczas zakupów. Ale jeśli klient raz, drugi mówi "nie dziękuję" to wypadałoby to uszanować! trochę profesjonalizmu. Moim zdaniem lekcja dobrego wychowania przydałaby się nie sprzedawcom, a ich kierownikom!!!!!!
Pamiętam sytuację ze sklepu Intimissimi w Krakowie, kiedy to ze sprzedawczynią wybrałyśmy idealny dla mnie biustonosz, ona zaproponowała majtki.. Pomyślałam "w sumie czemu nie"- skusiłam się podchodzimy do kasy.. a tam stoi kierowniczka i mówi: A ten drugi fason Pani pokazałaś?? Ona: pani chciała figi. Kierowniczka: POKAŻ te drugie?! (i już krzyczy) A koszulkę do kompletu Pani widziała?!?! Sprzedawczyni: Tak. Kiero: a koszulę nocną?! Ja się wtrąciłam i mówię: ja chcę tylko ten komplet, ta miła Pani wszystko mi pokazała. Kierowniczka w ogóle jakby mnie nie słyszała, mówi do tej biednej dziewczyny: przynieś tą koszulę!!! Dziewczyna prawie ze łzami w oczach poszła, pokazała mi tą koszule nocną. Ja powiedziałam "no piękna jest, dziękuję, pozostanę przy tym komplecie". Skasowała mnie, i pożegnała z uśmiechem (na pewno wymuszonym)... Taki przykład, który mna wstrząsnął. To ma być profesjonalizm?? Kiedy kierowniczka krzyczy na sprzedawcę w obecności klienta? Byłam bardzo zadowolona z obsługi do czasu podejścia do kasy
Sprzedawczyni pomogła mi w wyborze, pokazała nowości, zmierzyłam, znałam swój rozmiar, raz podeszła do przymierzalni i zapytała czy wszystko ok.
Jestem stałą klientką tego punktu, już od dłuższego czasu nie widze tam tej dziewczyny, domyslam się że zastąpili ją inną, która chodzi i wciska towar na siłę!
Temat rzeka, drogie Panie)
zapachporanku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.