Tycie bez powodu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-11, 10:08   #1
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892

Tycie bez powodu?


Hej.
Mam problem... do września-października się odchudzałam.. I od tamtej pory rzuciłam dietę. Przeszłam na utrzymanie, jadłam 5 posiłków dziennie - i tak ponad 2 miesiące. Niestety mam na tyle skurczony żołądek, że 5 (nawet niedużych) posiłków dziennie powodowało u mnie wieczorem złe samopoczucie. W dodatku cofało mi się jedzenie. Może jakiś wpływ miał na to fakt, że obiad jadłam po 16, a kolację o 20. W ten sposób między obiadem a podwieczorkiem oraz podwieczorkiem a kolacją było po niecałe 2 godziny przerwy. Nie byłam fizycznie w stanie tego spalić i zrobić się głodna, więc przeszłam na 4 posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad i kolacja. Czasem wpada coś pomiędzy: kilka orzechów, jabłko, mandarynka etc.)
Problem polega na tym, że gdy jadłam 5 posiłków dziennie (czując się z tym niekomfortowo) to utrzymywałam wagę. Na 4 posiłki przeszłam nieco ponad miesiąc temu i od tamtego czasu systematycznie tyję. Nie jest to duże przytycie i mnie nie frustruje, ale chyba coś jest nie tak, skoro po odjęciu jednego posiłku nagle zaczęłam tyć, a jak jadłam więcej, to wszystko było w normie..
Dodam jeszcze, że ok. 3 tygodnie temu zaczęłam kręcić hula-hop z anionowymi wypustkami (które podobno tworzy mięśnie skośne ), aczkolwiek kręciłam przez tydzień-dwa po pół godziny dziennie. Rzuciłam hula-hop tydzień temu (brak czasu), a teraz mam grypę, więc także nie kręcę.
Możliwe, że ta wyższa waga to mięśnie itd.. ale czy to możliwe, żeby po tak krótkim czasie uprawiania "ćwiczeń" utworzyłyby mi się mięśnie mające wpływ na wagę? Szczerze w to wątpię, ale się nie znam, więc proszę o opinię.
Co może być powodem tego tycia? Nie niepokoi mnie większa liczba na wadze, tylko to, że wzrasta ona systematycznie po ograniczeniu jedzenia. Zwylke przecież wzrasta przy nadwyżce, a spada po ograniczeniu.. coś jest nie tak?
Bardzo proszę o odpowiedź..
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2011-02-11 o 10:23 Powód: literówka
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 13:11   #2
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: Tycie bez powodu?

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
Hej.
Mam problem... do września-października się odchudzałam.. I od tamtej pory rzuciłam dietę. Przeszłam na utrzymanie, jadłam 5 posiłków dziennie - i tak ponad 2 miesiące. Niestety mam na tyle skurczony żołądek, że 5 (nawet niedużych) posiłków dziennie powodowało u mnie wieczorem złe samopoczucie. W dodatku cofało mi się jedzenie. Może jakiś wpływ miał na to fakt, że obiad jadłam po 16, a kolację o 20. W ten sposób między obiadem a podwieczorkiem oraz podwieczorkiem a kolacją było po niecałe 2 godziny przerwy. Nie byłam fizycznie w stanie tego spalić i zrobić się głodna, więc przeszłam na 4 posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad i kolacja. Czasem wpada coś pomiędzy: kilka orzechów, jabłko, mandarynka etc.)
Problem polega na tym, że gdy jadłam 5 posiłków dziennie (czując się z tym niekomfortowo) to utrzymywałam wagę. Na 4 posiłki przeszłam nieco ponad miesiąc temu i od tamtego czasu systematycznie tyję. Nie jest to duże przytycie i mnie nie frustruje, ale chyba coś jest nie tak, skoro po odjęciu jednego posiłku nagle zaczęłam tyć, a jak jadłam więcej, to wszystko było w normie..
Dodam jeszcze, że ok. 3 tygodnie temu zaczęłam kręcić hula-hop z anionowymi wypustkami (które podobno tworzy mięśnie skośne ), aczkolwiek kręciłam przez tydzień-dwa po pół godziny dziennie. Rzuciłam hula-hop tydzień temu (brak czasu), a teraz mam grypę, więc także nie kręcę.
Możliwe, że ta wyższa waga to mięśnie itd.. ale czy to możliwe, żeby po tak krótkim czasie uprawiania "ćwiczeń" utworzyłyby mi się mięśnie mające wpływ na wagę? Szczerze w to wątpię, ale się nie znam, więc proszę o opinię.
Co może być powodem tego tycia? Nie niepokoi mnie większa liczba na wadze, tylko to, że wzrasta ona systematycznie po ograniczeniu jedzenia. Zwylke przecież wzrasta przy nadwyżce, a spada po ograniczeniu.. coś jest nie tak?
Bardzo proszę o odpowiedź..
jeśli po ograniczeniu spada to albo jesz dużo więcej, gdy jesz mniej posiłków, albo metabolizm masz tak czuły, że przyzwyczaił się do 5 posiłków, a teraz gdy widzi 4 to się boi że kryzyk i magazynuje co się da. mięśni raczej przez 2 tygodnie hula-hopem sobie nie zrobiłaś takich, żeby regularnie tyć
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 13:21   #3
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Tycie bez powodu?

Wiesz Morphine a moralizowałas wszystkie dziewczyny na dietetyce
Nie chcę być złym prorokiem ale wg mnie to jojo Cię w końcu dopadło od hula hop nie zrobią Ci się mięśnie, no proszę Cię.. poza tym masz niedowagę
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 13:56   #4
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Tycie bez powodu?

Cytat:
Napisane przez tchnienie-wiatru Pokaż wiadomość
jeśli po ograniczeniu spada to albo jesz dużo więcej, gdy jesz mniej posiłków, albo metabolizm masz tak czuły, że przyzwyczaił się do 5 posiłków, a teraz gdy widzi 4 to się boi że kryzyk i magazynuje co się da. mięśni raczej przez 2 tygodnie hula-hopem sobie nie zrobiłaś takich, żeby regularnie tyć
Posiłki są takich samych rozmiarów jak te, kiedy jadłam ich 5 dziennie, więc obstawiam za drugą opcją.
Co do HH - też w to nie wierzę, ale wolałam się upewnić, bo znajoma mi mówi, że to możliwe..
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 14:24   #5
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Tycie bez powodu?

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
Hej.
Mam problem... do września-października się odchudzałam.. I od tamtej pory rzuciłam dietę. Przeszłam na utrzymanie, jadłam 5 posiłków dziennie - i tak ponad 2 miesiące. Niestety mam na tyle skurczony żołądek, że 5 (nawet niedużych) posiłków dziennie powodowało u mnie wieczorem złe samopoczucie. W dodatku cofało mi się jedzenie. Może jakiś wpływ miał na to fakt, że obiad jadłam po 16, a kolację o 20. W ten sposób między obiadem a podwieczorkiem oraz podwieczorkiem a kolacją było po niecałe 2 godziny przerwy. Nie byłam fizycznie w stanie tego spalić i zrobić się głodna, więc przeszłam na 4 posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad i kolacja. Czasem wpada coś pomiędzy: kilka orzechów, jabłko, mandarynka etc.)
Problem polega na tym, że gdy jadłam 5 posiłków dziennie (czując się z tym niekomfortowo) to utrzymywałam wagę. Na 4 posiłki przeszłam nieco ponad miesiąc temu i od tamtego czasu systematycznie tyję. Nie jest to duże przytycie i mnie nie frustruje, ale chyba coś jest nie tak, skoro po odjęciu jednego posiłku nagle zaczęłam tyć, a jak jadłam więcej, to wszystko było w normie..
Dodam jeszcze, że ok. 3 tygodnie temu zaczęłam kręcić hula-hop z anionowymi wypustkami (które podobno tworzy mięśnie skośne ), aczkolwiek kręciłam przez tydzień-dwa po pół godziny dziennie. Rzuciłam hula-hop tydzień temu (brak czasu), a teraz mam grypę, więc także nie kręcę.
Możliwe, że ta wyższa waga to mięśnie itd.. ale czy to możliwe, żeby po tak krótkim czasie uprawiania "ćwiczeń" utworzyłyby mi się mięśnie mające wpływ na wagę? Szczerze w to wątpię, ale się nie znam, więc proszę o opinię.
Co może być powodem tego tycia? Nie niepokoi mnie większa liczba na wadze, tylko to, że wzrasta ona systematycznie po ograniczeniu jedzenia. Zwylke przecież wzrasta przy nadwyżce, a spada po ograniczeniu.. coś jest nie tak?
Bardzo proszę o odpowiedź..
Nie koniecznie od nadmiaru się tyje.
Nie ma co się zmuszać do jedzenia. Ja jednego dnia zjem i 2 posiłki i nie będę głodny a dopiero następnego dnia zjem sobie 4 bo będę głodniejszy.
To jest naturalne....przecież nasz organizm powstawał w czasach gdzie na przemian był głód i najadaliśmy się do syta.
Jak jest źle ułożone jadło i źle ułożony stosunek BTW to i po 3 będziesz tyć.
Napisz swój typowy jadłospis.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 20:35   #6
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: Tycie bez powodu?

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
Wiesz Morphine a moralizowałas wszystkie dziewczyny na dietetyce
Nie chcę być złym prorokiem ale wg mnie to jojo Cię w końcu dopadło od hula hop nie zrobią Ci się mięśnie, no proszę Cię.. poza tym masz niedowagę
autorka nie pochwaliła się ile schudła, w jakim czasie i ile waży teraz przy jakim wzroście, więc zakładałam prawidłową wagę. jeśli natomiast Morphine masz niedowagę, to organizm wszystko zmagazynuje byle odzyskać kg. więc nawet po jednym możesz tyć, bo przemiana materii wtedy jest baaaardzo niska.
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 23:41   #7
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Tycie bez powodu?

Cytat:
Napisane przez tchnienie-wiatru Pokaż wiadomość
autorka nie pochwaliła się ile schudła, w jakim czasie i ile waży teraz przy jakim wzroście, więc zakładałam prawidłową wagę. jeśli natomiast Morphine masz niedowagę, to organizm wszystko zmagazynuje byle odzyskać kg. więc nawet po jednym możesz tyć, bo przemiana materii wtedy jest baaaardzo niska.
Nie pochwaliłam się, ponieważ nie uważam tego za słuszne. Schudłam sporo, ale w bezpiecznym tempie (ok. 1 kilogram na 2-3 tygodnie). Wagę mam prawidłową, przy dolnej granicy, ale przy mojej budowie (drobnej z natury) prawidłową.
Dlaczego miałabym mieć 'baaaaaardzo niską przemianę materii' skoro napisałam, że jedząc 5 posiłków na siłę utrzymywam wagę i dosłownie NIC się nie odkładało? Czasem nawet spadało...?


---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Nie koniecznie od nadmiaru się tyje.
Nie ma co się zmuszać do jedzenia. Ja jednego dnia zjem i 2 posiłki i nie będę głodny a dopiero następnego dnia zjem sobie 4 bo będę głodniejszy.
To jest naturalne....przecież nasz organizm powstawał w czasach gdzie na przemian był głód i najadaliśmy się do syta.
Jak jest źle ułożone jadło i źle ułożony stosunek BTW to i po 3 będziesz tyć.
Napisz swój typowy jadłospis.
Hmm, boję się trochę pisać, bo znając Twoje posty (nie raz się na nie natknęłam) to jesteś bardzo dobrze zorientowany w sprawach proporcjonalności BTW i boję się, że ja powinnam się schować
aczkolwiek nawet jeśli tak jest z moim jadłem, to nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie... bo takie same posiłki jadłam jedząc ich 5 dziennie. Dosłownie (często takie same śniadania, obiady..), a odpadł posiłek będący albo III śniadaniem (czyli jogust pitny owocowy wysokosłodzony - zbyt wysoko ), albo podwieczorek, czyli budyń albo kawałek ciasta + zbożówka etc. . No to może mój dzisiejszy jadłospis:
I. 4 kromki chleba graham posmarowane serkiem Danio Intenso kokosowym z dosypaną furą wiórków (słodkie śniadanie zaspokaja trochę moje potrzeby na słodycze później )
II. pół wędzonej makreli, jabłko, pół szklanki soku ananasowego (z puszki po ananasach; tyle było)
III. talerz odsmażanych (na niewielkiej ilości oleju) pierogów ruskich (pełnoziarnistych); po: ogórki konserwowe
IV. pół średniej wielkości pszennej bagietki (rzadko wpada białe pieczywo, ale czasem..) z margaryną, filetem z indyka i pomidorem.

W ciągu dnia ponad litr herbaty czarnej z cytryną oraz sporo orzechów różnego rodzaju (zawsze) .
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2011-02-11 o 23:45 Powód: literówki.
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 00:31   #8
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Tycie bez powodu?

Właśnie napisałem kolejny temat u siebie na blogu który myślę dużo Ci podpowie i zobaczysz mniej więcej jak organizm chudnie i jak przybiera na wadzę, wkleiłem go również na te forum jako wątek, jak masz jakieś pytania to pisz tam:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25034020
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 10:44   #9
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Tycie bez powodu?

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Nie koniecznie od nadmiaru się tyje.
Nie ma co się zmuszać do jedzenia. Ja jednego dnia zjem i 2 posiłki i nie będę głodny a dopiero następnego dnia zjem sobie 4 bo będę głodniejszy.
To jest naturalne....przecież nasz organizm powstawał w czasach gdzie na przemian był głód i najadaliśmy się do syta.
Jak jest źle ułożone jadło i źle ułożony stosunek BTW to i po 3 będziesz tyć.
Napisz swój typowy jadłospis.
Ale w czasach kiedy powstawał nasz organizm, potrzebował on tłuszczu jako izolacji. Owszem, może jeść dwa posiłki dziennie i być najedzonym, ale z punktu widzenia osoby odchudzającej się wskazane są posiłki częstsze, a mniejsze. Po to aby organizm nie przestawiał się w tryb magazynowania.
A ja podejdę do tego od innej strony. Badałaś tarczycę? Masz regularne miesiączki?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 11:30   #10
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Tycie bez powodu?

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Ale w czasach kiedy powstawał nasz organizm, potrzebował on tłuszczu jako izolacji. Owszem, może jeść dwa posiłki dziennie i być najedzonym, ale z punktu widzenia osoby odchudzającej się wskazane są posiłki częstsze, a mniejsze. Po to aby organizm nie przestawiał się w tryb magazynowania.
A ja podejdę do tego od innej strony. Badałaś tarczycę? Masz regularne miesiączki?
No nie tylko jako izolacji a i po to by dostarczać energii miedzy posiłkami.
No wiadomo im więcej tym szybszy metabolizm ale chyba nie ma co się zmuszać do jedzenia jak się nie ma ochoty i nie czuję się głodu? Bo chyba wtedy spalamy tłuszcz a gdy poczujemy głód warto zjeść coś co nie bedzie blokować dalszego spalania, i to jest cała filozofia odchudzania, a teraz spójrz na Jej jadłospis i wylicz ile produktów hamuję spalanie i stymuluję odkładanie?
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 13:01   #11
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Tycie bez powodu?

Hmm, a mi wystarczają w zupełności 3 regularne posiłki dziennie. Poza tym praca i studia na tyle pozwalają A kiedy próbowałam jeść więcej posiłków, to tyłam, czułam się okropnie obżarta. Nie lubię wmuszać w siebie jedzenia kiedy nie jestem głodna.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 16:27   #12
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Tycie bez powodu?

Ja także, więc doskonale Cię rozumiem. Wmuszanie w siebie jeszcze jednego posiłku (czy, jak w Twoim wypadku - dwóch) to katorga.
Ja pojem jeszcze tak, jak jem. Może organizm przyzwyczai się do tej ilości jedzenia a jak nie, to zacznę się przejmować, myśleć i robić kroki ku temu, by to zmienić.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 23:31   #13
lora11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: Tycie bez powodu?

Tyjesz dlatego, że twój organizm przestawił się na mniejszą liczbę posiłków i musi teraz "magazynować" energię. Żeby temu zapobiec musisz wrócić do 5 posiłków i więcej się ruszać... a tu polecam zasady pewnej blogowiczki które sama zastosowałąm... www.sokarla.blogspot.com
lora11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 23:50   #14
otoszadok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 33
Dot.: Tycie bez powodu?

Witam, a propos metabolizmu - przerobiłem to na sobie. Ćwiczyłem codziennie i waga nie spadała, można tutaj dodać że mięśnie itd, no ale przez miesiąc nic się nie zmieniło. No i wydało się że miałem wolny metabolizm, ponieważ nie dokładałem spalonych ćwiczeniami kalorii do bilansu. Od czasu kiedy to robię ( tak 2 tygodnie ), od razu w 1 tygodniu 1 kg poszedł.

Wniosek prosty - za mało jadłem, mimo że nie byłem głodny. Jem 6 posiłków dziennie, około 7, 10, 13, 16, 19, 22 ( chodzę spać o 24 ). Nie ma znaczenia brak czasu, są na tyle małe, że 10 minut wystarczy, ale
całościowo sumując jest jak najbardziej prawidłowo. Nie jem wogóle pieczywa, tylko otręby w małej ilości.
otoszadok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 23:23   #15
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Tycie bez powodu?

Cytat:
Napisane przez otoszadok Pokaż wiadomość
No i wydało się że miałem wolny metabolizm, ponieważ nie dokładałem spalonych ćwiczeniami kalorii do bilansu.
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:25.