Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-09, 19:14   #1
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060

Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz?


Mam pytanie, ktore z tych dwóch miast jest lepsze do życia? W którym jest więcej wydarzeń kulturalnych? Gdzie łatwiej dostać pracę? Gdzie są tańsze mieszkania/pokoje na wynajem?
Przyznam, że nigdy nie byłam ani w toruniu ani w Bydgoszczy, jak dla mnie Bydgoszcz wydaje się bardziej atrakcyjna, ponieważ ma lotnisko
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 22:18   #2
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 113
Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Mam pytanie, ktore z tych dwóch miast jest lepsze do życia? W którym jest więcej wydarzeń kulturalnych? Gdzie łatwiej dostać pracę? Gdzie są tańsze mieszkania/pokoje na wynajem?
Przyznam, że nigdy nie byłam ani w toruniu ani w Bydgoszczy, jak dla mnie Bydgoszcz wydaje się bardziej atrakcyjna, ponieważ ma lotnisko
O Bydgoszczy się nie wypowiem, nigdy nie byłam. Podczas wizyty w Toruniu odniosłam wrażenie, że to straszna dziura. Jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne częściej słyszę jednak o Toruniu (dlatego tam byłam, a w Bydgoszczy nie )

Ciężko coś powiedzieć o perspektywach pracy, kiedy nie podajesz w jakim zawodzie szukasz zatrudnienia.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 22:27   #3
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Mam pytanie, ktore z tych dwóch miast jest lepsze do życia? W którym jest więcej wydarzeń kulturalnych? Gdzie łatwiej dostać pracę? Gdzie są tańsze mieszkania/pokoje na wynajem?
Przyznam, że nigdy nie byłam ani w toruniu ani w Bydgoszczy, jak dla mnie Bydgoszcz wydaje się bardziej atrakcyjna, ponieważ ma lotnisko
no to zaraz bedzie awantura....

wyprowadzilam sie z Bydgoszczy 6 lat temu, ale w sumie mieszkalam tam 7 lat (na studiach i troche po) w Toruniu bywalam tylko okazyjnie lub przejazdem. jezeli chodzi o prace latwiej w Bydgoszczy bo jest wieksza poprostu, jezeli chodzi o wydarzenia kulturalne to tylko Torun. ale odleglosc jest tak niewielka ze mozna spokojnie dojezdzac, sa swietnie skomunikowane.
a lotnisko w Bydgoszczy jest male i ledwo zipie, znajomi lataja z Gdanska
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 22:45   #4
vasilicum
rosnę
 
Avatar vasilicum
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 122
Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz

W Toruniu mieszkałam 6 lat, w Bydgoszczy pół roku.
Różnice nie są ogromne.

Toruń jest ładnym miastem, ma ładną starówkę, elewacje budynków, parki.
W Bydgoszczy ładna jest chyba tylko Wyspa Młyńska i Opera, reszta miasta wygląda szaro, buro i jakby miała się rozsypać.

Jeśli chodzi o pracę, to nie podałaś zawodu, ale ogółem, to łatwiej o to w Bydgoszczy, jeśli szuka się pracy dorywczej, lub w handlu czy usługach.
Toruń niestety nie ma również prawie żadnych ofert dla inżynierów, specjalistów IT, itp., w Bydgoszczy z kierunkami ścisłymi lepiej.

Wydarzeń kulturalnych jest o wiele więcej w Toruniu, miasto dba o koncerty, celebrację świąt.

Ceny mieszkań są porównywalne, Toruń jest ciut tańszy, powiedzmy, że za cenę mieszkania w samym centrum Torunia wynajmiesz coś na obrzeżach centrum Bydgoszczy w tym samym standardzie.
Dla porównania: pokój jedynka w Toruniu, ok. 1km od centrum to koszt 500zł, w Bydgoszczy ok 600zł.
Mieszkanie dwupokojowe ok 2km od centrum to w Toruniu 700zł + opłaty, w Bydgoszczy ok 900zł + opłaty.

Komunikacja nie jest jakaś ekstra w obu miastach, ogólnie nie polecam, w Toruniu tramwaje jeżdżą tylko w części miasta, autobusy, szczególnie wieczorami są rzadko. Bydgoszcz ma ich więcej, ale za to przystanki są co kawałeczek, przez co (zależy, na jakiej trasie, ja mówię Błonie - Dworzec Główny) można jechać dłuuuuuugo. Ceny biletów chyba takie same, 2,80zł za przejazd.
Za to między miastami jest naprawdę spoko połączenie, pkp, pks.

W Toruniu trzeba uważać na Mickiewicza i ogólnie na Bydgoskim (chociaż kiedyś bardziej, teraz mniej), w Bydgoszczy trochę się bałam sama łazić po nocy.
Lotnisko jest takie se, nic ciekawego.
W ogólnym rozrachunku ja bym wybrała jednak Bydgoszcz, Błonie <3.
To taka dzielnica, gdzie masz wszystko pod ręką, jakby to było małe, osobne miasteczko z przepięknym parko-laskiem.

P.S W Toruniu prędzej Elvisa spotkasz niż ojca dyrektora, ale można się przejść przed budynkiem
__________________
Jestem na wizazu od 2011r.
vasilicum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 06:12   #5
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz

Oba miasta to taka "metropolia", że znane mi osoby po studiach tam wracać nie chciały.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 14:31   #6
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz

Dzięki za wypowiedzi. Oczywiście wiem, że nie są to największe i najładniejsze miasta w kraju, ale być może będę "zmuszona" przenieść się w tę część Polski na jakiś czas (zapewne kilka lat).
Ja sama pochodzę z bardzo małej miejscowości (miasto ok 15 tys ludzi) więc dla mnie każde z tych miast jest dość duże
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 16:14   #7
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz

Trójmiasto czy Poznań to lepsze perspektywy na pracę.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-10, 20:41   #8
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 113
Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Trójmiasto czy Poznań to lepsze perspektywy na pracę.
No idąc tym tropem to ja polecam tylko Wrocław, Kraków i Warszawę, bo reszta to dla mnie wygwizdowo, ale nie o to autorka wątku pyta.

Z jakiegoś powodu ma do wyboru te dwa i już.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 18:35   #9
8d52f060ff4e0f29af012b7e97262db95239fded_5f04fe7261fa4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 310
Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz

Zdecydowanie Toruń, dużo studentów, także wiele się dzieje. Na dodatek piękne stare miasto z pysznymi knajpkami. Bydgoszcz wydaje mi się brudnym i zaniedbanym miastem ze słabą komunikacją.

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Trójmiasto czy Poznań to lepsze perspektywy na pracę.
Polecam Trójmiasto <3
8d52f060ff4e0f29af012b7e97262db95239fded_5f04fe7261fa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 18:57   #10
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz

mieszkałam kiedyś w Toruniu - płytki rynek pracy, mało firm, mało miejsc pracy. Miasto ładne, dużo się działo.
Wybrałabym Bydgoszcz.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 09:01   #11
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No idąc tym tropem to ja polecam tylko Wrocław, Kraków i Warszawę, bo reszta to dla mnie wygwizdowo, ale nie o to autorka wątku pyta.

Z jakiegoś powodu ma do wyboru te dwa i już.
Dla mnie to nie to samo co podać np. Warszawę. W 3mieście w przeciwieństwie do tej Warszawy (realiów Krakowa i Wrocławia nie znam) nie ma aż tak drastycznych różnic w kosztach najmu, a zarobkach. Warszawa to nie kraina mlekiem i miodem gdzie każdy zarabia po 10tys zł, za to życie/ mieszkanie jest drogie.
W 3mieście takich dysproporcji nie ma, a szanse na prace są duże.
[1=8d52f060ff4e0f29af012b7 e97262db95239fded_5f04fe7 261fa4;73725716]Zdecydowanie Toruń, dużo studentów, także wiele się dzieje. Na dodatek piękne stare miasto z pysznymi knajpkami. Bydgoszcz wydaje mi się brudnym i zaniedbanym miastem ze słabą komunikacją.

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------



Polecam Trójmiasto <3[/QUOTE]
Toruń ładny
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 12:50   #12
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 113
Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie to samo co podać np. Warszawę. W 3mieście w przeciwieństwie do tej Warszawy (realiów Krakowa i Wrocławia nie znam) nie ma aż tak drastycznych różnic w kosztach najmu, a zarobkach. Warszawa to nie kraina mlekiem i miodem gdzie każdy zarabia po 10tys zł, za to życie/ mieszkanie jest drogie.
W 3mieście takich dysproporcji nie ma, a szanse na prace są duże.

Toruń ładny
A dla mnie nie ma, bo na pytanie "kawa czy herbata?" odpowiadasz "sok pomarańczowy".

Ostatnio jak sprawdzałam, można było mieć własne zdanie, a dla mnie Warszawa jest bardzo fajna. Dobrze, że mnie wyprowadziłaś z błędu, na ten tychmiast przeprowadzam się do zadupnego (dla mnie) Gdańska.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 14:01   #13
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz

Autorko, zdecydowaliście się na zamieszkanie na Kujawach czy jeszcze nie wiadomo ?
Będziecie się starać o TBS jak pisałaś w poprzednim wątku czy nastawiacie się na wynajem ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 15:41   #14
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz

Uwielbiam Toruń, dobrze mi się kojarzy, jest ładny, powiedziałabym, że taki.. ciepły, nie brakuje wydarzeń kulturalnych. Niestety, rynek pracy nie zachęca i pod tym względem wybrałabym Bydgoszcz (chociaż oczywiście zależy, co się chce robić).
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 19:34   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz

Moze autorka ma juz propozycje pracy w obu miastach i teraz nie wie komu odmowic?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 18:02   #16
REHDEN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Które miasto lepsze - Toruń czy Bydgoszcz?

Zapomnij o Toruniu, według najnowszych danych Toruń liczy niespełna 184 tys. mieszkańców. Bydgoszcz natomiast 357 tys. Bydgoszcz jest motorem regionu, ma piękną architekturę. Bardzo duży wkład w wygląd miasta włożyli Niemcy, stąd Bydgoszcz jest nazywana małym Berlinem. Wadą mogą częściowo nie wyremontowane stare kamienice poniemieckie, ale to się zmienia, teraz są remonty hurtowo robione, np. Ulica cieszkowskiego itp. Jeśli ciekawi cie jak zmienia się miasto, bądź nowe inwestycje w mieście to polecam stronę http://www.bwb.info.pl/
REHDEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 19:02:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.