Kącik 'twarzowych' rad dla That - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-30, 18:27   #1
that_is_all_me
Rozeznanie
 
Avatar that_is_all_me
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 737
GG do that_is_all_me
Smile

Kącik 'twarzowych' rad dla That


Taaak

Już na początku daję cmoka- ...taką "zachętę" do przecztania całego posta
Bo That jest roztrzepana i pisze w sposób chaotyczny

"Przygodę" z trądzikiem zaczęłam jakoś tak na początku liceum (mam 19 lat), czyli ok. 2/3 lata temu...
Oczywiście odwiedzam dermatologa. Ok. pół roku (jak nie dłużej) brałam Tertacyclinum, potem sie zbuntowałam- nie widziałam zbytnich efektów- przerwałam leczenie& zmieniałam dermatologów w nadziei, że któryś zrobi krok więcej niż tylko przyglądanie się zza biurka mojej paszczęce
W sierpniu po raz n-ty udałam się do Pani Dermatolog- biorę Tetralysal+ Zincteral, Loratan, witaminę B2 i chyba PP
Efektów zbyt dużych nie ma... Moja siostra kiedyś brała ten sam antybiotyk (też boryka się z trądzikiem)- u niej efekty były niemal natychmiastowe, ale po odstawieniu wszystko równie szybko wróciło do normy
Ale aleee
Piszę to wszystko, żeby jako tako zapoznać Was z moją twarzową sytuacją
Ooo- zapomniałabym- moim problemem są też te wstrętne czerwone plamy potrądzikowe.
I co zauważyłam- ostatnio, tak przez przypadek w sumie, po rozmowie z mamą, wzięłam jakąś tabletkę na alergię. I wiecie co- już następnego dnia owe czerwone plamy zredukowały się, tzn. no zmniejszyły i to znacznie

Taaa
Gubię sie w zeznaniach i nie wiem co mam pisać, znaczy sie w jakiej kolejności

Twarz ostatnimi czasy tłusta. I niestety jestem świadoma, że sama przyczyniłam się do tego
Po wizycie u kosmetyczki (oczyszczanie twarzy jakiś rok temu przed studniówką) dowiedziałam się, że mam też płytkie naczynka czy jakos tak... [a może płytko umiejscowione - chyba o to chodziło]

Chciałabym, tzn. proszę...
Czy mogłybyście pomóc mi w doborze kosmetyków, które nie podrażniałyby bardziej mojej i tak wrażliwej twarzy?

Teraz oprócz antybiotyku stosuję jeszcze Differin krem (0,1%) i Aknemycin (punktowo).
Twarz myję żelem LRP Effaclar, co chyba nie jest zbyt dobrym pomysłem.

Hmmm...może napiszę jeszcze co używałam jak dotąd do mycia twarzy: żelu Garnier Czysta Skóra (na początku świetny- już następnego dnia mniej wyprysków, lecz po dłuższym stosowaniu- wysuszał mnie strasznie), Iwostin Purritin żel (mam nadzieję, że dobrze piszę nazwy tych wszystkich kosmetyków), później była chyba ta pianka Loreal'a Happy-cośtam , znów żel Garniera, teraz LRP- Effaclar
Początkowo moja skóra dobrze tolerowała Effaclar (najpierw miałam próbkę, później kupiłam całe opakowanie), ale teraz- po umyciu twarzy odczuwam dyskomfort/ skóra jest przesuszona...
Myślałam o zastąpieniu go Physiogel'em...

Mam też problem z wyborem jakiegoś dobrego kremu nawilżającego...
Bo ostatnio chyba tylko przesuszam moją twarz=> ona broni się= wytwarza duże ilości sebum= jest tłusta :/

Jejku...ale się rozpisałam
Nie wiem czy będziecie chciały to w ogóle czytać...
Piszę na biochemii, bo chciałabym też uzyskać od Was jakieś informacje nt. kwasów& filtrów (ale nie wszystko na raz mam nadzieje, że później będziecie chciały jeszcze odwiedzić mój wątek i mnie pouświadamiać- That-laika)
that_is_all_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 13:41   #2
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kącik 'twarzowych' rad dla That

Większość żeli które używałaś do mycia jest bardzo agresywna, tzn z detergentami sls (sodium laureth/lauryl sulfate)- powinnaś ich stanowczo unikać w składzie (zwłaszcza jeżeli są na drugim miejscu, zaraz po wodzie), tym bardziej, że czujesz że twoja skóra jest przesuszona czy ściągnięta.

Uważaj też na alkohol denat. w składach toników czy kremów- tego też powinnaś unikać, nie tylko przy trądziku ale i (przede wszystkim) przy naczynkach.

Przy stosowaniu Differinu powinnaś koniecznie używać filtrów. Ten krem zawiera retinoidy- bardzo skuteczne na trądzik (ale to wymaga dłuższej, cierpliwej kuracji- ja stosowałam prze rok Retin-A, co prawda nie miałam żadnego większego trądziku tylko pojedyncze krostki, ale Retin zadziałał super- teraz wciąż go używam, z mniejszą częstotliwością- dla podtrzymania efektu i przeciwzmarszczkowo ).
Filtry przy kuracji retinoidami to podstawa . Skóra robi się wrażliwsza na słońce, może wystąpić podrażnienie (może stąd te czerwone plamy?) nie mówiąc już o tym, że złuszczona skóra nie chroniona niczym przed UV jest bardziej podatna na fotostarzenie.

Co do antybiotyków i leków doustnych to nic nie doradzę, ale może na razie obserwuj jak spisuje się sam Differin? Bardzo wiele rzeczy na raz stosujesz i do tego dość mocnych (żel Effaclar to ma chyba jakieś kwasy)- nie wiem czy to nie za dużo dla wrażliwej skóry, tym bardziej że jak piszesz zdarzają ci się podrażnienia itp. Może spróbuj też ograniczyć ilość preparatów? Żel i tonik bardzo łagodne (bez kwasów alkoholi i sls-ów), do nawilżania tez najlepiej coś prostego i łagodnego. Dobry byłby krem Physiogel na te noce kiedy nie stosujesz Differinu (stosujesz go codziennie? jak długo go już w ogóle używasz?), a rano gruba warstwa filtra- ochroni i nawilży delikatną skórę. Poza tym trądzik nasila się też od promieniowania UV.

Mogłabyś też używać kwasów BHA, Acnedermu- ale to zamiast.

I odradzam czyszczenie mechaniczne, zwłaszcza przy płytko unaczynionej skórze- to może spowodować powstawanie nowych pajączków.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 13:45   #3
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kącik 'twarzowych' rad dla That

tu link do kosmetyków bez sls:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 15:33   #4
that_is_all_me
Rozeznanie
 
Avatar that_is_all_me
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 737
GG do that_is_all_me
Dot.: Kącik 'twarzowych' rad dla That

Kajol dziękuję Ci baaardzo za odzew

Effaclar zastąpie Physiogel'em, zakupie jakiś bezalkoholowo-bezsls'owy tonik + krem nawilżjący
Dostałam ostatnio próbkę Physiogel krem. Ma dobre oceny w KWC...
Zastosowałam go wczoraj na noc- i wydaje sie być dobry
Zostawia co prawda taki tłusty film, za którym nie przepadam ale nic to...
Na dzień (pod makijaż) pewnie nie będzie się nadawal...

Cytat:
Napisane przez Kajol
Dobry byłby krem Physiogel na te noce kiedy nie stosujesz Differinu (stosujesz go codziennie? jak długo go już w ogóle używasz?)
Differin stosuję miesiąc, tzn. jakoś tak na początku sierpnia zaczęłam.
Dermatolog zaleciła mi 1xdziennie, tak też do tej pory stosowałam (codziennie, na noc)

Cytat:
I odradzam czyszczenie mechaniczne, zwłaszcza przy płytko unaczynionej skórze- to może spowodować powstawanie nowych pajączków.
czyszczenie mechaniczne... tzn. mikrodermabrazja chyba też nie jest wskazana?
Miałam w planach ten zabieg...


Teraz chyba dużo czytania przede mną
Zainteresowałam się jak na razie wątkiem o cerze naczynkowej+ linkami, które są tam podane.
Później poczytam o filtrach, kwasach i...
no właśnie, jeśli macie dla mnie jeszcze jakieś sugestie/rady- byłabym wdzięczna
that_is_all_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 16:25   #5
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kącik 'twarzowych' rad dla That

mikrodermabrazja, ani peelingi ziarniste stanowczo nie - podrażniają naczynka i mogą pogorszyć stany zapalne.

najlepsze przy takiej cerze są peelingi enzymatyczne, ale skoro stosujesz Differin, który również działa złuszczająco- to nie musisz, a nawet nie powinnaś złuszczać się dodatkowo, bo to tez może się skończyć większym podrażnieniem.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 15:07   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kącik 'twarzowych' rad dla That

Cytat:
Napisane przez that_is_all_me
czyszczenie mechaniczne... tzn. mikrodermabrazja chyba też nie jest wskazana?
Miałam w planach ten zabieg...

Mikrodermabrazja jeszcze nie teraz - dopiero jak ustąpia zmiany trądzikowe i uspokoja sie naczynka. To tez zreszta nienajlepszy pomysl przy cerze naczynkowej, jak juz pisala Kajol.

A co do czyszczenie - to stanowczo NIE. To chyba polski relikt. Miała okazje połazic tego lata toszke po Londynie, a takze porozmawiac z e znajomymi ze stanow - tam zabieg jak "mechaniczne oczyszczanie cery" w ogile nie istnieje. Robi sie to kwasami, peelingami, ale na skorze zdrowej - to jest podstawa.

Ja tez mialam klopoty z tradzikiem, That, caaałe liceum. Ustapił po odstawieniu wszystkich kosmetykow p/tradzikoweych i po zaniechaniu chodzenia na czyszczenie u kosmetyczek.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 20:04   #7
that_is_all_me
Rozeznanie
 
Avatar that_is_all_me
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 737
GG do that_is_all_me
Dot.: Kącik 'twarzowych' rad dla That

Ooo L_V
dziękuję za wypowiedź
Czy Ty jesteś z Chełma?


Z tą mikrodermabrazją- sama kosmetyczka mówiła, żebym przyszła, jak pozbędę się ropnych krostek. Tzn. powiedziała, że to jej 'urządzenie' (nie znam fachowej nazwy) ma jakąś inną końcówkę ( to chyba o końcówkę chodzi ) niż diamentowa [a diamentową można byłoby ponoć wykonać zabieg przy krostkach]
Ogólnie rzecz biorąc nie chciała chyba mi zaszkodzić, a pomóc
Zakupiłam sobie też u niej ziemię wulkaniczną.

Hmmm... wiecie co- odstwaiłam te wszystkie Garniery etc. (czyli kosmetyki p/trądzikowe- tak jak Ty- L_V); twarz traktuję teraz Physiogelem, co drugą noc Differin (w międzyczasie Physiogel krem)...
i zauważyłam poprawę!
Robiła mi się kilka dni temu (przed tą zmianą kosmetyków) taka boląca krostka na policzku, ale nie 'urosła' bardziej- i przestała boleć...
W ogóle zauważyłam, że mam też mniej grudek
Nie wiem czy to tak szybka zasługa tych nowych kosmetyków, czy to moja podświadomość tak szaleje

Pozdrawiam- Anka (Chełmianka)
that_is_all_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-06, 10:00   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kącik 'twarzowych' rad dla That

Aniu/That, niestety kosmetyki p/tradzikowe po pewnym czasie robią wiecej szkody niz pozytku. Długofalowe uzywanie czegos co jest antybakteryjne moze doprowadzic do przesuszenia i odwodnienia skory, a ta reaguje wzmozona produkcja sebum. Tak akurat było kiedys w moim przypadku. Skora, po odstawieniu p/tradzikowcow chłoneła wilgoć jak gabka. W moim przypadku kremy dla wrazliwcow i alergikow okazały sie wybawieniem. pamietam tez, ze piłam sok z aloesu wtedy...oczyszczal organizm od srodka.

Tobie poleciłabym MSM do łykania. Oprócz zbawiennego dzialania na skóre - np. łągodzenie objaw tradziku ale takze styluluje proces produkcji kolagenu, a wiec jest to profilaktyka p/zmarszkowa wzmacnia jeszcze włosy, pazury, stawy!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.