Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-19, 22:59   #4261
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Mala_Zmijka Pokaż wiadomość
Bayka powodzenia

A ja idę przebiec te 5 minut... ha ha już to widzę :P No ale co zrobić nowy poziom się zaczął.

dziękuję
ne wiem czy dam jutro znać jak mi poszło, bo pewnie umrę z wyczerpania i tyle z tego będzie
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 06:58   #4262
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cześć Biegaczki Wy tu o takich dystansach piszecie, o tylu kilometrach, o waszych rekordach... a ja tak jak obiecałam dziś pierwszy dzień myślałam, że będzie gorzej, a dałyśmy rade z koleżanką. 2minuty bieg, 4marsz i tak razy 5 MJ w uszach i jazda troche mnie kolka złapała, ale jakoś dałam rade było super, już się nie mogę doczekać kolejnego treningu w środe kiedyś Was dogonie a przed treningiem robiłam sobie 7minut ABS masakra, ledwo po tym żyłam ale praktyka czyni mistrza ide zjeść śniadanko
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012

Edytowane przez pysia1987
Czas edycji: 2011-06-20 o 07:04
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 08:26   #4263
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Lorenail Pokaż wiadomość
Szczęka opada jak się was tak słucha Super wyniki

Ja dzisiaj zaliczyłam swoją życiówkę, całe 9 minut. Jak wy dajecie radę więcej?
ioannah to akurat wybryk natury i samorodny talent. Coś takiego dostaje się tylko w genach.

Ja zaś osiągnęłam wszystko ciężką i regularną pracą: od 2 lat walczę z leniem i szukam nowych motywacji, by się nie poddać, by biegać dalej, szybciej, fajniej. Nie mam żadnych predyspozycji do biegania, co i rusz dowiaduję się o kolejnych osobach, które zaczęły biegać kilka miesięcy temu i biegają lepiej niż ja po kilkunastu miesiącach pracy (tfu, kilkudziesięciu).

Też walczyłam kiedyś o te 9 minut biegu i pamiętam, że to była walka bardzo ciężka, ale zakończyła się sukcesem. A jak ktoś tu gdzieś ma w podpisie: nie poddawać się, jeżeli osiągnięcie celu zabierze dużo czasu, bo czas i tak upłynie. I tak właśnie jest z bieganiem - to praca bardzo długa i wymagająca systematyczności. Ale też czas i tak sam minie, nawet jak będziemy leżały na kanapie i traciły sprawność fizyczną (a przynajmniej ja, bo zauważyłam, że niestety weszłam już w wiek, kiedy sprawność i wygląd jest wypadkową tego, co z nimi robię, a nie samo z siebie, jak w wieku lat kilkunastu).
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/

Edytowane przez annan_
Czas edycji: 2011-06-20 o 08:30
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 10:05   #4264
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
ioannah to akurat wybryk natury i samorodny talent. Coś takiego dostaje się tylko w genach.

Ja zaś osiągnęłam wszystko ciężką i regularną pracą: od 2 lat walczę z leniem i szukam nowych motywacji, by się nie poddać, by biegać dalej, szybciej, fajniej. Nie mam żadnych predyspozycji do biegania, co i rusz dowiaduję się o kolejnych osobach, które zaczęły biegać kilka miesięcy temu i biegają lepiej niż ja po kilkunastu miesiącach pracy (tfu, kilkudziesięciu).

Też walczyłam kiedyś o te 9 minut biegu i pamiętam, że to była walka bardzo ciężka, ale zakończyła się sukcesem. A jak ktoś tu gdzieś ma w podpisie: nie poddawać się, jeżeli osiągnięcie celu zabierze dużo czasu, bo czas i tak upłynie. I tak właśnie jest z bieganiem - to praca bardzo długa i wymagająca systematyczności. Ale też czas i tak sam minie, nawet jak będziemy leżały na kanapie i traciły sprawność fizyczną (a przynajmniej ja, bo zauważyłam, że niestety weszłam już w wiek, kiedy sprawność i wygląd jest wypadkową tego, co z nimi robię, a nie samo z siebie, jak w wieku lat kilkunastu).
Annan ja też mam ten wieki powiem Ci że niektóre koleżanki syna(18 lat) wyglądają gorzej niż ja.A od ruchu się uzależniłam ,kocham to i już nie potrafię inaczej.
Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
Cześć Biegaczki Wy tu o takich dystansach piszecie, o tylu kilometrach, o waszych rekordach... a ja tak jak obiecałam dziś pierwszy dzień myślałam, że będzie gorzej, a dałyśmy rade z koleżanką. 2minuty bieg, 4marsz i tak razy 5 MJ w uszach i jazda troche mnie kolka złapała, ale jakoś dałam rade było super, już się nie mogę doczekać kolejnego treningu w środe kiedyś Was dogonie a przed treningiem robiłam sobie 7minut ABS masakra, ledwo po tym żyłam ale praktyka czyni mistrza ide zjeść śniadanko
klask i:Pysia!!!
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 11:21   #4265
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
ioannah to akurat wybryk natury i samorodny talent. Coś takiego dostaje się tylko w genach.

Ja zaś osiągnęłam wszystko ciężką i regularną pracą: od 2 lat walczę z leniem i szukam nowych motywacji, by się nie poddać, by biegać dalej, szybciej, fajniej. Nie mam żadnych predyspozycji do biegania, co i rusz dowiaduję się o kolejnych osobach, które zaczęły biegać kilka miesięcy temu i biegają lepiej niż ja po kilkunastu miesiącach pracy (tfu, kilkudziesięciu).

Też walczyłam kiedyś o te 9 minut biegu i pamiętam, że to była walka bardzo ciężka, ale zakończyła się sukcesem. A jak ktoś tu gdzieś ma w podpisie: nie poddawać się, jeżeli osiągnięcie celu zabierze dużo czasu, bo czas i tak upłynie. I tak właśnie jest z bieganiem - to praca bardzo długa i wymagająca systematyczności. Ale też czas i tak sam minie, nawet jak będziemy leżały na kanapie i traciły sprawność fizyczną (a przynajmniej ja, bo zauważyłam, że niestety weszłam już w wiek, kiedy sprawność i wygląd jest wypadkową tego, co z nimi robię, a nie samo z siebie, jak w wieku lat kilkunastu).
Bardzo mądrze powiedziane Motywuje, by iść dalej

A ile - jeśli mogę zapytać - masz lat? Ja mam 25 i podobnie jak Ty widzę, że sprawność i wygląd jest wypadkową tego, co z nimi robię
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 18:28   #4266
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

nie było wcale żle będę trzymać się planu, trzeba pobijać włsane rekordy
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 09:57   #4267
stinger
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 40
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Uff, udało się - 7 km zaliczone po raz pierwszy, w 43,5 minuty

Jestem podwójnie zadowolony - bo nie tylko to moje rekordowe osiągnięcie, ale również udało mi się utrzymać tempo z biegów na 5 i 6 km, a na końcu jeszcze miałem jakąś rezerwę. Więc w czwartek (o ile dopisze pogoda i... moje samopoczucie) spróbuję zaatakować 8 km
stinger jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 12:01   #4268
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Bardzo mądrze powiedziane Motywuje, by iść dalej

A ile - jeśli mogę zapytać - masz lat? Ja mam 25 i podobnie jak Ty widzę, że sprawność i wygląd jest wypadkową tego, co z nimi robię
nieuchronnie zbliżam się do ćwierćwiecza, aczkolwiek tylko metrykalnie. Mentalnie jestem jak włoskie bambino: mieszkające u swojej mamusi i tak dalej

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez stinger Pokaż wiadomość
Uff, udało się - 7 km zaliczone po raz pierwszy, w 43,5 minuty

Jestem podwójnie zadowolony - bo nie tylko to moje rekordowe osiągnięcie, ale również udało mi się utrzymać tempo z biegów na 5 i 6 km, a na końcu jeszcze miałem jakąś rezerwę. Więc w czwartek (o ile dopisze pogoda i... moje samopoczucie) spróbuję zaatakować 8 km
halo, spokojnie, najpierw utrwal sobie te 7 km! Osiągnięcie poważne, więc nie przeszarżuj! Nogi muszą się obiegać na nowym dystansie, inaczej będziesz ciągle cierpiał.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 12:41   #4269
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

annan, dobrze czytam? ćwierćwiecza? ja mam wrażenie, że w tym wieku mój organizm był swoistym samograjem... dopiero teraz "strategia wypadkowej" rzuca mi się w oczy

u mnie - jak nie urok, to przemarsz wojsk... egzamin zdałam, za to wczoraj, mój plan biegania runął jednak w gruzach, bo po 12,5h godzinach w robocie zjadłam obiad o 21:00 (fatalnie, fatalnie, fatalnie) i się skończyło zasypianiem na siedząco
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 12:55   #4270
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
annan, dobrze czytam? ćwierćwiecza? ja mam wrażenie, że w tym wieku mój organizm był swoistym samograjem... dopiero teraz "strategia wypadkowej" rzuca mi się w oczy
jak nic, masz jeszcze lepsze geny niż ja. Nie tyję łatwo, od wielu lat trzymam wagę, ale bezruch (ot, np. pracowita zima była, a i warunki kiepskie na bieganie) i już sylwetka straciła kształt. Niby nie katastrofa, ale mięśnie wiotkie, ciało ciastowate - luźna klucha. Kiedyś było z tym lepiej.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 13:25   #4271
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
jak nic, masz jeszcze lepsze geny niż ja. Nie tyję łatwo, od wielu lat trzymam wagę, ale bezruch (ot, np. pracowita zima była, a i warunki kiepskie na bieganie) i już sylwetka straciła kształt. Niby nie katastrofa, ale mięśnie wiotkie, ciało ciastowate - luźna klucha. Kiedyś było z tym lepiej.
albo mniej krytyczne podejście do tematu kluchowatości
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 18:13   #4272
dontmove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Witam wszystkie biegające Wizażanki
Ja przychodzę z pytaniem o sprzęt-czy każda z Was ma profesjonalne,często kosztowne,obuwie do biegania?

Z góry dzięki za odp
Pozdrawiam
dontmove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 21:15   #4273
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez dontmove Pokaż wiadomość
Witam wszystkie biegające Wizażanki
Ja przychodzę z pytaniem o sprzęt-czy każda z Was ma profesjonalne,często kosztowne,obuwie do biegania?

Z góry dzięki za odp
Pozdrawiam
profesjonalnych to raczej nie ma nikt, bo takich nie sprzedają ot tak, w sklepach. Ale tak, buegamy w butach przeznaczonych do tej dyscypliny. Tak jak hokeiści nie jeżdżą w figurowkach, biegacze nie biegają w butach do chodzenia czy jazdy na deskorolce.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 22:02   #4274
Lorenail
Raczkowanie
 
Avatar Lorenail
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 195
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

annan_: potrafisz zmotywować człowieka do działania, dzięki
Dzisiaj druga 9... Było ciężko, ale śmiem sądzić, że lepiej niż ostatnio. Niedługo dojdzie do tego, że będę potrafiła przebiec ciągiem pełne 2km

Jeszcze takie pytanko, boję się, że za tydzień minuta marszu mi nie wystarczy, mogę sobie trochę przedłużyć tak powiedzmy do 1,5 i dalej realizować plan?
Ja biegam w zwykłych adidasach. Znając mój słomiany zapał to trochę żal mi kasy na coś lepszego
Lorenail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 22:56   #4275
stinger
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 40
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------



halo, spokojnie, najpierw utrwal sobie te 7 km! Osiągnięcie poważne, więc nie przeszarżuj! Nogi muszą się obiegać na nowym dystansie, inaczej będziesz ciągle cierpiał.
Jak zwykle wielkie dzięki za odpowiedź - do tej pory bardzo uważnie słucham się swojego organizmu i mam zamiar kontynuować to dalej. Założyłem sobie jednak, że na 8km chciałbym na chwilę poprzestać (i popracować nad bieganiem takiego dystansu w trochę szybszym tempie)... ale najpierw muszę go osiągnąć. Nie wiem czy dam radę akurat w czwartek i na pewno nie mam zamiaru się zarzynać...ale spróbuję. Poza tym - to równo 20 okrążeń na stadionie, w końcu coś łatwego do liczenia .
stinger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 05:49   #4276
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Annan_, mam do Ciebie pytanko Mianowicie po wczorajszym biegu (w nowych butach, dobranych odpowiednio przez analize biegu na bieżni z kamerką) boli mnie stopa po zew stronie, między piętą a palcem. Nie leciałam wczoraj ostro, krótki dystans jak dla mnie, w spokojnym tempie. W trakcie biegu nic nie bolało, bezpośrednio po minimalnie, a dzisiaj jak wstałam to ledwo stope kłade na podłożu Czym to może być spowodowane? Wiem, że ortopeda się odzywa,...
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 06:41   #4277
mala.mi
Raczkowanie
 
Avatar mala.mi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 315
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

stupify, miałam to samo ostatnio. Po dłuższej analizie doszłam do wniosku że to po prostu z 'przemeczenia materiału'. Bo gdy np zakladałam obcasy (a noszę wysokie, ok 8 cm plus 1-2 cm platformy) nic mnie nie bolało.
Plus na forum bieganie.pl wyczytałam, że często tak się dzieje, jak buty są za mocno zawiązane - stopa nie ma jak pracować.
Lorenail - ja też zaczynała od zwykłych, teraz muszę się porozglądać za lepszymi butami.
Swoją drogą - gdzie w Wwie najlepiej szukać porządnych butów? Mam już odłożone $, ale chciałabym kupić coś w rozsądnej cenie i nie wydawać na buty 400 zł...
__________________
projekt 'plaża 2011'
63-62-61-60-59-58-57-56
5km:
21.05: 35:37 tempo 7'07''
01.06: 34:07 tempo 6'49''
07.06: 31:36 tempo 6'19''
14.06: 30:36 tempo 6'06''
mala.mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 07:02   #4278
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Dzięki za odp mala.mi, ehh chyba będę znowu musiala przerwać bieganie, a dopiero co wróciłam do niego
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 07:40   #4279
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez mala.mi Pokaż wiadomość
Swoją drogą - gdzie w Wwie najlepiej szukać porządnych butów? Mam już odłożone $, ale chciałabym kupić coś w rozsądnej cenie i nie wydawać na buty 400 zł...
Ja w poniedziałek przypadkiem natknęłam się na New Balance w super cenie - w TK MAXX były te buty http://www.newbalancesklep.pl/obuwie...-wr1064sp.html za 149 zł, na pewno była jedna para w rozmiarze 40, nie wiem jak z innymi rozmiarami.
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-22, 08:05   #4280
_Nikki_
Zakorzenienie
 
Avatar _Nikki_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 8 083
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Witajcie dziewczyny, moge się przyłączyć? Od wczoraj zaczęłam bieganie do lasu z bratem, ale normalnie po minucie się tak zdyszałam że nie miałam siły nawet iść buty mam takie, no w miare dobre, planuje kupić buty z amortyzatorami, ale to gdzieś tak dopiero styczeń/luty, mam dużo zbierań na różne rzeczy. Chodzi mi o poprawę kondycji, zrzucenie kilku kilogramów no i o zdrowy tryb życia
__________________
Zapuszczam włosy!
cel: za pupę
aktualnie: za ramiona


_Nikki_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 08:12   #4281
Praan
Wtajemniczenie
 
Avatar Praan
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 2 024
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Na buty można trafić naprawdę na niezłe promocje, warto poszukać.
Ja swoje pierwsze nike dart kupiłam za śmieszną cenę -50zł w decathlonie. Służyły rok rekreacyjnego biegania, teraz mam je w rezerwie w domu.
Drugie, bardziej profesjonalne, nb 1223 udało mi się dostać za 99 zł w promocji w NB
Także można i nie trzeba wydawać fortuny
__________________
jesteś nikim i będziesz nikim dotąd,
dopóki choć raz pracując nad sobą, nie upadniesz omdlały ze zmęczenia.
Praan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 08:19   #4282
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Hej ja dziś 2dzień biegania!! Było ciężko, bo było zdecydowanie cieplej niż poprzednio, spociłam się jak świnka ale dałam rade jestem z siebie dumna ja też sobie chciałam kupić New Balance, ale jakoś nie miałam szczęścia znaleźć tanich i na początek kupiłam sobie Kalenji, ale narazie dobrze mi się w nich biega. Jak się wkręca i już będę biegać dłużej to sobie kupie lepsze czekam jeszcze teraz na stoperem i krokomierz 2w1 bo narazie biegam z telefonem w ręce

alez mi się podoba to bieganie
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 09:00   #4283
mala.mi
Raczkowanie
 
Avatar mala.mi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 315
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Praan Pokaż wiadomość
Na buty można trafić naprawdę na niezłe promocje, warto poszukać.
Ja swoje pierwsze nike dart kupiłam za śmieszną cenę -50zł w decathlonie. Służyły rok rekreacyjnego biegania, teraz mam je w rezerwie w domu.
Drugie, bardziej profesjonalne, nb 1223 udało mi się dostać za 99 zł w promocji w NB
Także można i nie trzeba wydawać fortuny
Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
Ja w poniedziałek przypadkiem natknęłam się na New Balance w super cenie - w TK MAXX były te buty http://www.newbalancesklep.pl/obuwie...-wr1064sp.html za 149 zł, na pewno była jedna para w rozmiarze 40, nie wiem jak z innymi rozmiarami.
No to nie pozostaje mi nic innego jak łażenie za promocjami Na szczęście sezon wyprzedaży w pełni Dzięki dziewczyny

Ja przedchwilą wróciłam z pierwszego w tym tygodniu biegu - postanowiłam sprawdzić bieganie na czczo i już wiem że to zupełnie nie dla mnie. Plus myślałam, że będzi chłodniej...
Czyli jenogłośnie wracam do biegania popołudniowego/wieczornego po dobrym obiadku - a jako że w lato uwielbiam jeść pasty ze świeżymi sosami, to bieganie jak najbardziej wskazane
__________________
projekt 'plaża 2011'
63-62-61-60-59-58-57-56
5km:
21.05: 35:37 tempo 7'07''
01.06: 34:07 tempo 6'49''
07.06: 31:36 tempo 6'19''
14.06: 30:36 tempo 6'06''
mala.mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 09:49   #4284
ivoncja
Raczkowanie
 
Avatar ivoncja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 312
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Wczoraj pokonałam sama siebie i coraz mocniej wierzę, że wszystko jest możliwe. No, prawie wszystko. Pierwszy raz biegałam bez Cyberkardio, ale z zegarkiem, w systemie jedno kółko wokół bieżni (ok. 2 minut) na 2 minuty marszu (jakieś 2/3 bieżni). I tak przez 50 minut.
Jednoczę się z Wami w poszukiwaniu nowych butów do biegania (uparłam się na Asicsy), bo oto, co stało się z moimi wysłużonymi Nike'ami. Jak myślicie, czy ma sens klejenie tego u szewca?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01084.jpg (115,9 KB, 31 załadowań)
__________________
Tu są drzwi do mojego świata.
-------------------------------------------
http://www.endomondo.com/workouts/user/1455347
-------------------------------------------
Twardym trza być, a nie miętkim!
ivoncja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 13:20   #4285
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez ivoncja Pokaż wiadomość
Jednoczę się z Wami w poszukiwaniu nowych butów do biegania (uparłam się na Asicsy), bo oto, co stało się z moimi wysłużonymi Nike'ami. Jak myślicie, czy ma sens klejenie tego u szewca?
do kosza

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez stupify Pokaż wiadomość
Annan_, mam do Ciebie pytanko Mianowicie po wczorajszym biegu (w nowych butach, dobranych odpowiednio przez analize biegu na bieżni z kamerką) boli mnie stopa po zew stronie, między piętą a palcem. Nie leciałam wczoraj ostro, krótki dystans jak dla mnie, w spokojnym tempie. W trakcie biegu nic nie bolało, bezpośrednio po minimalnie, a dzisiaj jak wstałam to ledwo stope kłade na podłożu Czym to może być spowodowane? Wiem, że ortopeda się odzywa,...
wideoanaliza uwzględnia jedynie pracę achillesa, zaś ból może powodować np. szew buta, który coś ci uciska. Być może faktycznie zmiana sznurowania pomoże, może inne skarpety. Trzeba kombinować. Niestety, zazwyczaj trochę czasu mija, zanim buty się ułożą. Dlatego w nówkach nie idzie się na moce treningi czy starty.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 13:53   #4286
ivoncja
Raczkowanie
 
Avatar ivoncja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 312
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
do kosza

Ranisz mi serce, kobieto....
__________________
Tu są drzwi do mojego świata.
-------------------------------------------
http://www.endomondo.com/workouts/user/1455347
-------------------------------------------
Twardym trza być, a nie miętkim!
ivoncja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 14:20   #4287
Mala_Zmijka
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Zmijka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

A ja się załamałam. Czy raczej podłamałam...
Dwa dni temu wchodziłam na nowy etap planu. 5 minut biegu i 2,5 minuty marszem. Trochę się martwiłam czy to nie za duży przeskok, ale biegłam rozsądnie, dosyć powoli. Pierwsza piątkę bez problemu... w połowie drugiej dostałam ostrej kolki. Pomyślałam, nie ma bata, spokojnie się przespaceruje aż przejdzie. No to sobie spacerowałam 5 minutek i jak mi przeszło ruszyłam do przodu. Po kolce ani śladu więc przebiegłam kolejne 5 minut. A potem kolejne. W czwartej serii miałam nieprzyjemności. Biegnę, biegnę i bach. Uczucie jakby mi ktoś przestrzelił kolano. O rany ale to był ból. I to nie w momencie nacisku na podłoże, tylko jak podnosiłam zgięta nogę. Aż przystanęłam, żeby oprzeć się o ławkę. Jak sobie siadłam po bólu ani śladu. Myślę: wtf? Rozmasowałam kolanka i ruszyłam dalej, przebiegłam dwa kroki i znów ten ból przy takim samym ustawieniu nogi.
Następnego dnia już mnie nie bolało tak bardzo, za to oba kolana mnie czasem pobolewają.
Co mam zrobić? Chcę biegać, nie chcę sobie robić, o biedna ja kolanka bolą nie będę biegać. Ale z drugiej strony kolana ma się jedne, także widzę takie opcje:

A. Odczekać aż kolana przestaną boleć i znów spróbować biegać na 5 minut (no z tego co widzę niewskazane)
B. Odczekać i biegać ale na mniejszy czas np.: 4 minutki
C. Odczekać i biegać w ogóle krótko, tak jak w pierwszym tygodniu.
D. Włączyć więcej siłowych ćwiczeń wzmacniających nogi i dopiero zabrać się za poważne bieganie.
E. Jak ból nie minie zbyt szybko iść do internisty na prześwietlenie kolan (?)

Doradźcie proszę bardziej doświadczeni biegacze/biegaczki.
Mala_Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 14:30   #4288
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez ivoncja Pokaż wiadomość
Ranisz mi serce, kobieto....
zdaję sobie sprawę ze swego okrucieństwa...

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Mala_Zmijka, ale quizzz... :P:P

A lub B, w zależności od samopoczucia i formy - w końcu po przerwie może być ciężko wrócić i koniecznie D (w sensie dołączyć ćwiczenia siłowe). Jeżeli nie pomoże, wtedy E
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 14:35   #4289
Mala_Zmijka
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Zmijka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

To zrobię tak. Pogrzebię w internecie i popróbuję kilka nowych ćwiczeń siłowych na uda. Poćwiczę nimi tak do piątku/soboty ( w sensie, że codziennie) . Potem spróbuję zacząć od tych 3 minut biegania. Będę biegać tak przez tydzień co dwa dni. Jak wszystko będzie okej, poeksperymentuję i zamiast od razu wskoczyć na 5, zrobię sobie przejściówkę 4 minuty przez tydzień i potem dopiero 5. Wiem, że jestem ostrożna, ale młoda jestem jeszcze zdążę biegać na dłuższe dystanse.
Mala_Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 14:40   #4290
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Mala_Zmijka Pokaż wiadomość
To zrobię tak. Pogrzebię w internecie i popróbuję kilka nowych ćwiczeń siłowych na uda. Poćwiczę nimi tak do piątku/soboty ( w sensie, że codziennie)
nie, nie, nie. Nie ćwiczysz nic do czasu ustąpienia bólu. Gdy stan się poprawi, zaczynasz biegać, a w dni wolne od biegania lub po bieganiu ćwiczysz siłowo (na całe ciało, z naciskiem na nogi) i tak już zawsze.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.