Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-09-03, 15:21   #3961
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

D¿ama --> napisz mi proszê o co chodzi z Twoimi brwiami/rzêsami, bo jako¶ mi to umknê³o. Co spowodowa³o ich wypadanie , bo rozumiem, ¿e Ci siê przerzedzi³. Sama walczê z tym problemem od lat: brwi odrastaj± mi od 10 lat Wiem... brzmi, jak absurd.

Lizyna, zdaje siê, ma wspomagaæ wch³anianie ¿elaza + jest dobra dla w³osów.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-03, 17:18   #3962
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Maria-co spowodowa³o to nie mam pojêcia. Najpierw zaczê³am traciæ rzêsy ,wypada³y gar¶ciami,ale siê nie przejmowa³am ,by³o to jêszczê zanim leczy³am sie na niedoczynno¶c,choæ ju¿ wtedy powinnam . Potemu zaczê³y lecieæ w³osy z g³owy,a na samym koñcu zaczê³y wypadaæ brwi . My¶la³am,¿e winowajca jest niedoczynno¶c tarczycy,tylko ze podobno z wewnêtrznej czê¶ci . Brwi siê przerz±dz±ja,a u mnie jak zwykle odwrotnie z zewnêtrznej od str. Nosa mam najwiêksze przerzadzenia. Wiec nie bardzo pasuje na tarczyce...
Niemniej teraz ju¿ nie wypadaj± jak wcze¶niej,mo¿e jedna wypadnie,ale to z os³abionych tych co odrastaj±.
Musialo pomoc leczenie na prolaktyne,albo zmiana Euthyroxu na Letrox,albo to i to ...
Rzêsy tez juz nie wypadaj± jak dawniej .

A u Ciebie vo spowodowa³o wypadanie?z której czê¶ci,jak to wygl±da ?
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-03, 17:44   #3963
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

d¿amatasi --> wiesz, ja swoje naturalne mam jasne, ale do¶æ gêste i grube, uk³adaj±ce siê w naturalny, pó³-okr±g³y ³uk. Jak by³am nastolatk± dostawa³am minoxidil wew. na nadci¶nienie, bo by³o nie do opanowania (nadci¶nienie by³o spowodowane niewydolno¶ci± nerek). Czuprynê mia³am, brwi by³ mega gêste, ciemne, grube, wygl±da³am koszmarnie. Po przeszczepie je wydepilowa³am, niezbyt umiejêtnie, to prawda, ale nadal je mia³am i by³y ciemne. Potem zaczê³am traciæ w³osy, jak straci³am niemal wszystko (uda³o mi siê ostatecznie zatrzymaæ wypadanie), to zorientowa³am siê, ¿e z moich brwi zosta³y dwie cienkie, ja¶niutkie i rzadkie kreski. Tak± mia³am minê --> Odrastanie moich brwi to mêka. One nie odrastaj± samodzielnie, tak, jak w³osy. Muszê jednak przyznaæ, ¿e i tak mocno je zagê¶ci³am, jedna brew wygl±da prawie normalnie. Rzêsy nie wypad³y, ale je¶li wypadn± np. po kilka rzês z jednego miejsca, to odrost jest b. d³ugim procesem, ok.6tyg.

Ostatnio mam wra¿enie, ¿e paznokcie te¿ zwolni³y, ale pewno¶ci nie mam. To wszystko do AGA nie pasuje.

Tak sobie my¶lê nad prolaktyn±... mia³am j± kiedy¶ podwy¿szon±, ale po obci±¿eniu by³a w sumie w normie.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-03, 19:54   #3964
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 556
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

D¿amatasi, mi siê to DHEA nie zgadza, ¿e promuje wzrost w³osów, bo mam go w nadmiarze i oprócz m³odego jak na wiek wygl±du powodowa³ chyba wypad w³osów. Z t± prolaktyn± cos jest, bo po zakoñczeniu karmienia piersi± zaczê³y siê moje problemy, nigdy wczesniej ich nie by³o ale prolaktyna w normie, ta po stymulacji te¿.
Antuanetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-04, 08:16   #3965
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziewczyny, ja nigdy nie mia³am ciemnych brwi i rzês...Ale brwi mnie siê przezrzedzi³y. Stosujê od miesi±ca na noc olej rycynowy, troszkê pomaga. Kiedy¶ posz³am do kosmetyczki, tak mi je wydepilowa³a, ¿e z górnej str na lewej ju¿ nie odros³y. Jak pos¿³am ju¿ do innej kosmetyczki, po jaki¶ dwóch miesi±cach powiedzia³a czy sama sobie je tak wyskuba³am. Od tej pory sama pêsetk± robiê. Podsumuwuj±c jednak cienkie kreski mam, muszê kredk± domalowywaæ to wygl±dam normalnie. Mam fio³a na tym punkcie, mogê wyj¶c bez makija¿u, ale brwi zawsze pociemnione szar± kredk±.
Czy jak brwi s± rzadkie to nie AGA?????
Do tego, u mnie na ca³ej g³owie, wypadaj± w³osy.
Paznokcie mam d³ugie i siê nie ³ami±. Czasami skrobaczk± na ziemniaki obetnê
Maria, o przeszczepie brwi pisa³a¶? Drogi jest taki zabieg?
Jak je zagêszczaszcz, jakimi metodami, olejkami?
__________________
Wewnêtrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki s³onecznika i migda³y
Zewnêtrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-04, 08:25   #3966
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziewczyny, ja nigdy nie mia³am ciemnych brwi i rzês...Ale brwi mnie siê przezrzedzi³y. Stosujê od miesi±ca na noc olej rycynowy, troszkê pomaga. Kiedy¶ posz³am do kosmetyczki, tak mi je wydepilowa³a, ¿e z górnej str na lewej ju¿ nie odros³y. Jak pos¿³am ju¿ do innej kosmetyczki, po jaki¶ dwóch miesi±cach powiedzia³a czy sama sobie je tak wyskuba³am. Od tej pory sama pêsetk± robiê. Podsumuwuj±c jednak cienkie kreski mam, muszê kredk± domalowywaæ to wygl±dam normalnie. Mam fio³a na tym punkcie, mogê wyj¶c bez makija¿u, ale brwi zawsze pociemnione szar± kredk±.
Czy jak brwi s± rzadkie to nie AGA?????
Do tego, u mnie na ca³ej g³owie, wypadaj± w³osy.
Paznokcie mam d³ugie i siê nie ³ami±. Czasami skrobaczk± na ziemniaki obetnê
Maria, o przeszczepie brwi pisa³a¶? Drogi jest taki zabieg?
Jak je zagêszczaszcz, jakimi metodami, olejkami?
__________________
Wewnêtrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki s³onecznika i migda³y
Zewnêtrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-04, 09:40   #3967
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

U mnie w³a¶nie jak rzêsy wypadaj± to zaraz pojawiaj± siê ju¿ nowe,nir ma tak,ze s± ubytki. Brwi od zawsze jak chodzi³am do kosmetyczki to co 2 tyg bo tak mi odrastaly,same a¿ mówi³y,ze rzadko siê zdarza,¿eby komu¶ tak brwi szybko odrastaly..
Z paznokciami to ja mam tragediê... ja paznokci nie mam,s± jak kartka tak cienkie. Dopiero jak £ykam suplementy to siê wzmacniaj±,czyli wychodziloby,ze jednak czego¶ brakuje?
Anuta-ja tez mialam/mam DHEA podwyzsozne choviaz teraz ju¿ nie wiem bo nie bada³am. Ale zauwa¿y³am, bo jak zaczyna³am lysiec to mia³am ciemniejsza karnacje,w³osy do czarnych zcimnialy . Generalnie jakby wiêcej melaniny organizm produkowa³ ,podobno przy horm0nach nadnerczowych zwiêksza siê poziom melaniny . Teraz juz jest jak wcze¶nie . Karnacha jasna,w³osy ja¶niejsze wiec mo¿e i hormony zaczynaj± siê unormowywac...
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-09-04, 12:46   #3968
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Agilla --> o przeszczepie nie my¶lê w ogóle, nie znam kosztów. Sporo uda³o mi siê odhodowaæ. Na brwi to samo, co na w³osy, szczególnie Loxon 5% - naprawdê dzia³a. Do tego lumigan (dosta³am od Rakowskiej, ale powiem Ci, ¿e na razie tylko ¶ciemnia³y po Lumiganie, odrostu raczej brak. Poza tym, wszystkie ampu³ki, wcierki, olejki dzia³aj± na wzrost brwi. Bierzecie patyczek do uszu, maczacie w p³ynie i na brwi - wcieraæ. Wszystko trochê pomaga. Ja stosowa³am na brwi wszystko poza sterydami, tego raczej nie polecam na brwi, bo to przecie¿ twarz, lepiej jej sobie nie masakrowaæ.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-04, 21:10   #3969
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Przez ponad miesi±c u¿ywa³am Alpicort e ale ost. Bardziej systematycznie,spowodowa³ lnienie tak lysieje a dzi¶ to ju¿ przebi³ wszystko . Wkurzylam siê i wyla³a wszystkie wcierki,po nih jeszcze gorzej mam .
Niesttey ale jestem juz coraz barziej pewna ¿e mam ³ysienie androgenowe coraz bardziej obraz na to wskazuje . Coraz cieñsze mam te w³osy,to ju¿ nie w³osy s± . Nie wiem co robiæ za³amana jestem
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-05, 10:17   #3970
szaky
Raczkowanie
 
Avatar szaky
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomo¶ci: 78
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziewczyny, poratujcie proszê..

Od razu przyznajê siê, ¿e ca³ego w±tku nie czyta³am - po prostu nie jestem w stanie bo tyle tego jest, a streszczenia w pierwszym po¶cie te¿ nie ma.

Problemem nie jest u mnie ³ysienie androgenowe (raczej, chocia¿ z internetów to jak siê cz³owiek naczyta, to wychodzi czêsto ¿e milion chorób ma i tydzieñ ¿ycia przed sob± ;P).
Wypadanie w³osów po ci±¿y, ok, zdajê sobie sprawê ¿e z 1/3 czupryny mi leci i poleci, ale odnoszê wra¿enie ¿e wyjmujê w³osy gar¶ciami.
A na wypadanie nie pomaga nic (w rozs±dnej granicy cenowej, bo na kuracjê typu vichy czy olej khadi mnie nie staæ - a to i tak robiê z siebie królika do¶wiadczalnego bo a nu¿ kupiê, a nie pomo¿e...). Kozieradki nie stosujê bo nie zniosê ani ja, ani partner tego "zapachu", który utrzymuje mi siê na g³owie do¶æ d³ugo...
A i zapomnia³am dodaæ - w³osy lec±, poleci ich du¿o wiem... Ale miêdzyczasie nie zauwa¿y³am mimo wszelakich kuracji ani jednego babyhair...

Napiszê mo¿e co stosujê:

- Rano wcierka Joanna rzepa
- Wieczorem wcierka Jantar
- Na noc przed porannym myciem olej rycynowy na skalp.
- Na noc przed myciem olejek alterra, babydream albo olej z pestek winogron (ale to na kondycjê w³osów, nie na wypadanie...)
- Mycie szamponem babydream, ew. p³ynem 3w1 babydream.
- Mycie tak z 2-3 razy w tygodniu, w zale¿no¶ci od potrzeb.
- Ewentualnie od¿ywk±. W 90% przypadków metod± OMO.
- Co 3-4 mycia oczyszczanie szamponem z sls (najczê¶ciej barwa zio³owa).
- Od¿ywka najczê¶ciej Alterra, bo jako jedna z niewielu mi s³u¿y.
- Codziennie pita ekologiczna (z ogródka, a jak ) skypokrzywa.
- Codziennie 1/3 paczuszki dro¿d¿y zalanych wod±.
- Wieczorem siemiê lniane glutkiem (to bardziej na inny problem, ale naczyta³am siê, ¿e na w³osy te¿ pomaga).
- Farbujê co jakie¶ 3-4 miesi±ce od jakiego¶ czasu khadi indygo (po drogeryjnych farbach w sumie zawsze bardziej sypa³y mi siê w³osy i by³y w gorszym stanie i tak)
- Do czesania u¿ywam szczotki tt, z tym ¿e w³osy mi siê nie ³ami±.. One na dobr± sprawê lec± ca³e.



Przy myciu na dobr± sprawê wystarczy, ¿e przejadê rêk± po d³ugo¶ci w³osów i wyci±gam pasma... Przy ka¿dym czesaniu niemal 100+ w³osów na szczotce.
Dziwnie to wygl±da bo w³osy na d³ugo¶ci mam ³adne, zadbane, b³yszcz±ce, nawet koñcówki mam w zno¶nym stanie... a objêto¶æ (nie do¶æ, ¿e s± z natury cienkie...) to po prostu ¿al pisaæ...

Waham siê nad wizyt± u dermatologa, ale znów bojê siê ¿e zostane królikiem do¶wiadczalnym - w sensie, ¿e jaki¶ szampon czy co¶ co w ogóle nie pomo¿e - wszelakie dermeny, dx2 i inne o kant dupska rozbiæ... Partner te¿ zmaga siê z ³ysieniem (tyle ¿e on androgenowym i genetycznym) i ¿aden lekarz nie by³ w stanie mu pomóc. A znale¼æ te¿ dobrego lekarza ³atwo nie jest - tym bardziej przy ograniczonych funduszach.

Edytowane przez szaky
Czas edycji: 2015-09-05 o 10:18
szaky jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-05, 10:58   #3971
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Maria, co¶ ¼le doczyta³am z tym przeszczepem
Dziêki za rady. Olejek rycynowy te¿ trochê pomaga. Tylko trzeba przynajmniej miesi±ca stosowania, najlepiej na noc.
Dzamatasi. Mnie ju¿ nawet p³akaæ z bezsilno¶ci siê nie chce, deprecha na ca³ego we mnie siedzi. Straci³am swoj± pewno¶c siebie, kobieco¶æ. Moje w³osy to ¿enada, a najgorzej, ¿e bezradna jestem wobec tego problemu, ju¿ do lekarzy nie chodzê, bo nic nie daje.
U mnie w³osy te¿ zja¶nia³y, cieñsze s±...Bosze, ¿ebym tylko wiedzia³± co powoduje taki wypad od 2 lat
Hormony mêskie w normie, nawet nie w górnej granicy, a ³ysiejê...TSH ok, nie wiem co to mo¿e byæ.
Dzamatasi, polecam od¿ywkê do paznokci Eveline 8 w 1 - rewelacja, kiedy¶ stosowa³am, naprawde wzmacnia paznokcie.
__________________
Wewnêtrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki s³onecznika i migda³y
Zewnêtrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-05, 16:47   #3972
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziewczyny i prosze, poleæcie jaki¶ szampon oczyszczaj±cy!!!!
Wraz z wypadaj±cymi w³osami mam strasznie bia³e grudki - czopy ³ojowe, ju¿ nie wiem jaki najlepiej szampon, bo w³osów ma³o, a nie chcê sama ryzykowaæ. W domu mam Radical do farbowanych, czy taki te¿ siê nada????
__________________
Wewnêtrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki s³onecznika i migda³y
Zewnêtrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-05, 20:17   #3973
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez szaky Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, poratujcie proszê..

Od razu przyznajê siê, ¿e ca³ego w±tku nie czyta³am - po prostu nie jestem w stanie bo tyle tego jest, a streszczenia w pierwszym po¶cie te¿ nie ma.

Problemem nie jest u mnie ³ysienie androgenowe (raczej, chocia¿ z internetów to jak siê cz³owiek naczyta, to wychodzi czêsto ¿e milion chorób ma i tydzieñ ¿ycia przed sob± ;P).
Wypadanie w³osów po ci±¿y, ok, zdajê sobie sprawê ¿e z 1/3 czupryny mi leci i poleci, ale odnoszê wra¿enie ¿e wyjmujê w³osy gar¶ciami.
A na wypadanie nie pomaga nic (w rozs±dnej granicy cenowej, bo na kuracjê typu vichy czy olej khadi mnie nie staæ - a to i tak robiê z siebie królika do¶wiadczalnego bo a nu¿ kupiê, a nie pomo¿e...). Kozieradki nie stosujê bo nie zniosê ani ja, ani partner tego "zapachu", który utrzymuje mi siê na g³owie do¶æ d³ugo...
A i zapomnia³am dodaæ - w³osy lec±, poleci ich du¿o wiem... Ale miêdzyczasie nie zauwa¿y³am mimo wszelakich kuracji ani jednego babyhair...

Napiszê mo¿e co stosujê:

- Rano wcierka Joanna rzepa
- Wieczorem wcierka Jantar
- Na noc przed porannym myciem olej rycynowy na skalp.
- Na noc przed myciem olejek alterra, babydream albo olej z pestek winogron (ale to na kondycjê w³osów, nie na wypadanie...)
- Mycie szamponem babydream, ew. p³ynem 3w1 babydream.
- Mycie tak z 2-3 razy w tygodniu, w zale¿no¶ci od potrzeb.
- Ewentualnie od¿ywk±. W 90% przypadków metod± OMO.
- Co 3-4 mycia oczyszczanie szamponem z sls (najczê¶ciej barwa zio³owa).
- Od¿ywka najczê¶ciej Alterra, bo jako jedna z niewielu mi s³u¿y.
- Codziennie pita ekologiczna (z ogródka, a jak ) skypokrzywa.
- Codziennie 1/3 paczuszki dro¿d¿y zalanych wod±.
- Wieczorem siemiê lniane glutkiem (to bardziej na inny problem, ale naczyta³am siê, ¿e na w³osy te¿ pomaga).
- Farbujê co jakie¶ 3-4 miesi±ce od jakiego¶ czasu khadi indygo (po drogeryjnych farbach w sumie zawsze bardziej sypa³y mi siê w³osy i by³y w gorszym stanie i tak)
- Do czesania u¿ywam szczotki tt, z tym ¿e w³osy mi siê nie ³ami±.. One na dobr± sprawê lec± ca³e.



Przy myciu na dobr± sprawê wystarczy, ¿e przejadê rêk± po d³ugo¶ci w³osów i wyci±gam pasma... Przy ka¿dym czesaniu niemal 100+ w³osów na szczotce.
Dziwnie to wygl±da bo w³osy na d³ugo¶ci mam ³adne, zadbane, b³yszcz±ce, nawet koñcówki mam w zno¶nym stanie... a objêto¶æ (nie do¶æ, ¿e s± z natury cienkie...) to po prostu ¿al pisaæ...

Waham siê nad wizyt± u dermatologa, ale znów bojê siê ¿e zostane królikiem do¶wiadczalnym - w sensie, ¿e jaki¶ szampon czy co¶ co w ogóle nie pomo¿e - wszelakie dermeny, dx2 i inne o kant dupska rozbiæ... Partner te¿ zmaga siê z ³ysieniem (tyle ¿e on androgenowym i genetycznym) i ¿aden lekarz nie by³ w stanie mu pomóc. A znale¼æ te¿ dobrego lekarza ³atwo nie jest - tym bardziej przy ograniczonych funduszach.
i ile tak ju¿ wypadaj±?
stronê albo dwie wcze¶niej pisa³y¶my o placencie. Poczytaj.
Podobno bardzo dobrze radzi sobie z po ci±¿owym wypadaniem i mo¿e byæ stosowana równie¿ w trakcie laktacji.



Cytat:
Napisane przez Agilla23 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny i prosze, poleæcie jaki¶ szampon oczyszczaj±cy!!!!
Wraz z wypadaj±cymi w³osami mam strasznie bia³e grudki - czopy ³ojowe, ju¿ nie wiem jaki najlepiej szampon, bo w³osów ma³o, a nie chcê sama ryzykowaæ. W domu mam Radical do farbowanych, czy taki te¿ siê nada????
nie jestem pewna co do radical'a. Tzn to dobry szampon, ale chyba nie do koñca da sobie radê z Twoim problemem.
Wydaje mi siê (z naciskiem na wydaje ;p) ¿e lepszy jest szampon przeciw³upie¿owy. One dobrze oczyszczaj± skórê g³owy i przy okazji maj± w³a¶ciwo¶ci antygrzybiczne. Trzymane na skórze zgodnie z instrukcj±. Albo po prostu co¶ pod ³ojotokow± skórê. Jest taki wybór, ¿e a¿ w g³owie siê krêci. Na zmianê z jakim¶ normalizuj±cym.

Ewentualnie zamiast tego (albo w po³±czeniu z w/w szamponami) jaki¶ peeling skóry g³owy. Enzymatyczny, ¿eby¶ nie musia³a mocno pocieraæ.

Z domowych sposobów olejki eteryczne dodawane do szamponów, p³ukanka zakwaszaj±ca i proszki hesh - jest ich du¿o do wyboru i w wiêkszo¶ci s± ¶wietne.
+ ja bym kupi³a cynk chelat i kompleks B50 i zastanawia³a siê tak¿e na dobrym omega i wiesio³kiem.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-09-05 o 20:18
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-06, 12:21   #3974
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cze¶æ po wakacjach Kobiety! U mnie standardowo po lecie rozpoczê³o siê masowe wypadanie w³osów Ale tym razem przeprowadzi³am atak zmasowany i wielo-produktowy Zawsze my¶la³am, ¿e obejdzie siê bez suplementacji, ale tym razem nie pozwolê wypa¶æ ani jednemu w³osowi bez walki - nawet na suplementy!

Wiêc tak, ca³y czas stosujê moj± ¶wiêt± WCIERKÊ, bez której moje ¿ycie nie mia³o by ju¿ sensu hahaha Wcierka ta usztywnia w³osy u nasady i powoduje, ¿e w³osy nie s± takie oklapniête.
A oto zapasy na moja kuracjê:
- Skrzyp polny Forte firmy Biotter 2x45 tabletek
- Biotebal (Biotyna wit B7) 2x30 tabl
- Kompleks wit B firmy Life Light 60 tabl - ponoæ dobrze ten Biotebal wesprzeæ kompleksem B. Posiada równie¿ do¶æ du¿± dawkê witaminy B8, która równie¿ ma ponoæ zbawienny wp³yw na porost nowych w³osów.
- wspomniane wy¿ej Ampu³ki Mil Mil z placent± 2x12 amp. (to jest nieco oble¶ne, bo zawieraj± 3% czyjego¶ ³o¿yska, ale ja dla w³osów znios³am ju¿ nie takie upokorzenia)

Ampu³ek zu¿y³am ju¿ 8 na 12, czyli jakie¶ 2-3 tyg - ale po samych ampu³kach nie bardzo widzia³am poprawê, byæ mo¿e po prostu poprawa nie przychodzi po nich nagle jak po Dercosie Vichy. Dopiero po do³±czeniu witamin i skrzypu zobaczy³am rezultaty i przeros³y one moje oczekiwania. Z mycia na mycie w³osów leci coraz mniej i to znacznie mniej Tabletek ³yknê³am 9 z ka¿dego rodzaju, nie codziennie ³ykam bo jakie¶ 3 dni chyba opu¶ci³am, wiêc powiedzmy, ¿e od 12 dni ³ykam suplementy. Jak na razie jest ok, ka¿dy w³os, który nie wypad³ przez te 12 dni, to dla mnie sukces
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-06, 13:18   #3975
szaky
Raczkowanie
 
Avatar szaky
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomo¶ci: 78
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
i ile tak ju¿ wypadaj±?
stronê albo dwie wcze¶niej pisa³y¶my o placencie. Poczytaj.
Podobno bardzo dobrze radzi sobie z po ci±¿owym wypadaniem i mo¿e byæ stosowana równie¿ w trakcie laktacji.

Zaciekawi³a¶ mnie t± placent±. Trochê poszpera³am na necie i efekty s± do¶æ obiecuj±ce (chocia¿by wpis na blogu Anwen + zdjêcia porównawcze). Trochê siê tylko obawiam jak utrzyma siê efekt po przeprowadzeniu ca³ej kuracji i pó¼niejszym odstawieniu...



...a co do Twojego pierwszego pytania.. Zaczê³o siê krótko po porodzie, 3-4 tygodnie po, ale od jakiego¶ 3 miesi±ca po jest masakryczne. Ka¿de jedno czesanie to ca³a szczotka w³osów, zapchany odp³yw wanny co mycie i wszystko, ³±cznie z dzieckiem w moich w³osach... Czyli ³±cznie wypada ju¿ jakie¶ 5-6 miesiêcy, a od 3 miesiêcy to liniejê gar¶ciami.

Cytat:
Dziewczyny i prosze, poleæcie jaki¶ szampon oczyszczaj±cy!!!!
Wraz z wypadaj±cymi w³osami mam strasznie bia³e grudki - czopy ³ojowe, ju¿ nie wiem jaki najlepiej szampon, bo w³osów ma³o, a nie chcê sama ryzykowaæ. W domu mam Radical do farbowanych, czy taki te¿ siê nada????
Oczyszczaj±cy, tzn. masz na my¶li taki raz na parê myæ, nieco ostrzejszy w dzia³aniu ? Ja korzystam najczê¶ciej z Barwy zio³owej - do¶æ prosty sk³ad, a w³osy po nim a¿ "skrzypi±". Ewentualnie Joanna Natura - te bez od¿ywki w sk³adzie.
szaky jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-06, 13:26   #3976
beyon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziewczyny..mam ogromny problem..

Postanowi³am napisaæ tutaj poniewa¿ jestem za³amana w zwi±zku z powa¿nym problem zwi±zanym z wypadaniem w³osów.

Ok 7mcy temu temu stwierdzono u mnie niedoczynno¶æ.
Wtedy mia³am piêkne grube w³osy- wszyscy zawsze je podzwiali a ja nic w tym kierunku niegdy nie robi³am..
Od ok 7mcy lecze sie Euthyroxem. Wynik mia³am 5,15 zaczê³am od 25mg wynik spad³ do ok 3 potem zwiêkszono mi do 50 i potem do 62,5 . W maju mia³am wynik 1,3 (dawka ju¿ 62,5) po pewnym czasie zaczê³am siê ¼le czuæ, schud³am, sta³am siê bardzo nerwowa, strasznie senna, w³±czy³y mi siê jakie¶ stany depresyjne. Wynik badania TSH 2 tygdone temu o,5. lekarz zaleci³ stosowanie 50mg . mój stan siê pogorszy³- codzienne biegunki. lekarz kaza³ od³o¿yæ na tydzieñ Euthyrox. Dzisiaj 3 dzieñ od³o¿enia.

Generalnie ok 2 tyg tem zauwa¿y³am przerzedzenie w³osów. W obecnej sytuacji mam na g³owie po³owe mniej w³osów. i nawet nie wiem kiedy to nast±pi³o. Teraz przy skroniach mam dos³ownie place prze¶wituj±cej skóry. Ca³y czas mi siê pogarsza i nie wiem co mam z tym zrobiæ,. Generalnie od ok miesi±ca mam ogrom stresu. Strasznie prze¿ywam obecn± zmianê w swoim ¿yciu i my¶lê ¿e stres mo¿e byæ tak¿e przyczyn±.

Zwracam siê do Was bo nie wiem co mam ju¿ zrobiæ ze sob±. Boje sie ze wy³ysieje ca³kowicie i ca³y czas o tym my¶lê. NIGDY nie mia³am z tym problemów. Teraz nie wiem czy mój spadek TSH móg³ to spowodowaæ? czy wyregulowanie homonu co¶ pomo¿e??
Zaczê³am stosowac suplementy diety: selen i BIOterbal stosuje te¿ maskê i od¿ywkê przeciw wypadaniu w³osów ale to chyba nic mi nie pda..

Jestem za³amana.. Generalnie wiem, ¿e gdyby uda³o mi siê znale¼æ rozwi±zanie w tej kwestii na pewno psychicznie wróce do siebie.. Póki co jest ze mna bardzo ¼le.


Proszê o pomoc

Edytowane przez beyon
Czas edycji: 2015-09-06 o 13:28
beyon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-06, 14:01   #3977
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomo¶ci: 4 524
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
S³uchajcie, z tymi wynikami to jest tak, ¿e u np. 95% osób ³ysiej±cych podniesienie poziomu ferrytyny nie zatrzymuje ³ysienia/wypadania, ale u pozosta³ych 5% ju¿ tak. Wydaje mi siê, ¿e po prostu trzeba wyrównaæ wyniki i ¶ledziæ zmiany w czuprynie. Moim zdaniem na podwy¿szaæ ferrytynê zawsze warto, tak samo, jak poziom D3, b12, cynku, miedzi itp., bo nigdy nie wiadomo, co pomo¿e.

Na podwy¿szenie poziomu ferrytyny spróbujcie ¿elazo+ sok pomarañczowy + lizyna lub witaminy solgar formu³a vm75, s± osoby na tym forum, które mia³y odrost po tym i fenomenalne wyniki.
Dziewczyny, a co s±dzicie o tych kaspu³kach?http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p79273-Cec...apsulki_30_szt
teoretycznie patrz±c na sk³ad to kapsu³ki Ce Ce powinny byæ niez³e, tzn maj± fajny sk³ad jako¶ciowo-tylko dawka ma³a, nie wiem czemu zalecaj± braæ tylko 1 kapsu³kê na dzieñ. Ja w³a¶nie zaoptrzy³am siê w 2 opakowania i mam zamiar zacz±æ kuracjê.
Sybil_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-06, 19:34   #3978
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

zrovbilam zdj w³oswo ltore wypadly po umyciu.... pokazalam innym ktorzy nie wierzyli,mowili z eprzesadzam. zobaczyli i sami przyznali racje ze ejst tragediaaaaaa. mam dosc juz nei mam sil zyc, to nie jest ☠☠☠☠a zycie
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-06, 21:29   #3979
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez beyon Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny..mam ogromny problem..

Postanowi³am napisaæ tutaj poniewa¿ jestem za³amana w zwi±zku z powa¿nym problem zwi±zanym z wypadaniem w³osów.

Ok 7mcy temu temu stwierdzono u mnie niedoczynno¶æ.
Wtedy mia³am piêkne grube w³osy- wszyscy zawsze je podzwiali a ja nic w tym kierunku niegdy nie robi³am..
Od ok 7mcy lecze sie Euthyroxem. Wynik mia³am 5,15 zaczê³am od 25mg wynik spad³ do ok 3 potem zwiêkszono mi do 50 i potem do 62,5 . W maju mia³am wynik 1,3 (dawka ju¿ 62,5) po pewnym czasie zaczê³am siê ¼le czuæ, schud³am, sta³am siê bardzo nerwowa, strasznie senna, w³±czy³y mi siê jakie¶ stany depresyjne. Wynik badania TSH 2 tygdone temu o,5. lekarz zaleci³ stosowanie 50mg . mój stan siê pogorszy³- codzienne biegunki. lekarz kaza³ od³o¿yæ na tydzieñ Euthyrox. Dzisiaj 3 dzieñ od³o¿enia.

Generalnie ok 2 tyg tem zauwa¿y³am przerzedzenie w³osów. W obecnej sytuacji mam na g³owie po³owe mniej w³osów. i nawet nie wiem kiedy to nast±pi³o. Teraz przy skroniach mam dos³ownie place prze¶wituj±cej skóry. Ca³y czas mi siê pogarsza i nie wiem co mam z tym zrobiæ,. Generalnie od ok miesi±ca mam ogrom stresu. Strasznie prze¿ywam obecn± zmianê w swoim ¿yciu i my¶lê ¿e stres mo¿e byæ tak¿e przyczyn±.

Zwracam siê do Was bo nie wiem co mam ju¿ zrobiæ ze sob±. Boje sie ze wy³ysieje ca³kowicie i ca³y czas o tym my¶lê. NIGDY nie mia³am z tym problemów. Teraz nie wiem czy mój spadek TSH móg³ to spowodowaæ? czy wyregulowanie homonu co¶ pomo¿e??
Zaczê³am stosowac suplementy diety: selen i BIOterbal stosuje te¿ maskê i od¿ywkê przeciw wypadaniu w³osów ale to chyba nic mi nie pda..

Jestem za³amana.. Generalnie wiem, ¿e gdyby uda³o mi siê znale¼æ rozwi±zanie w tej kwestii na pewno psychicznie wróce do siebie.. Póki co jest ze mna bardzo ¼le.


Proszê o pomoc

Te¿ mam niedoczynno¶æ i problemy z w³osami, ale zupe³nie inaczej to wygl±da. Polecam Ci grupê na fb: Choroba Hashimoto - przyczyny, autoimmunologia, dieta oraz Hashimoto - grupa wsparcia tam popytaj, mo¿e kto¶ mia³ podobnie.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-07, 10:37   #3980
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Hej dziewczyny,

chcia³abym do³±czyæ do Was

Walczê z wypadaniem ju¿ 3 lata ponad, chodzi³am po lekarzach, robi³am wiele badañ, niestety nie us³ysza³am ¿adnej diagnozy.

Chorujê na niedoczynno¶æ.
Oprócz tego mia³am problemy z innymi hormonami, z prolaktyn± i z androstendionem (podwy¿szone). I dodatkowo mam bardzo kiepsk± ferrytynê bo na tej najni¿szej normie typu 14.

Uda³o mi siê w mêkach zbiæ androstendion spironolem (który mi rozlegulowa³ ca³y cykl) ale nie by³o ró¿nicy we w³osach.

Wydaje mi siê, ¿e ró¿nicê zobaczy³am dopiero po tym, jak unormowa³am tsh (mimo to w³osy nadal mi wypadaj±)

Do tego stwierdzono u mnie ³zs. Swêdzenie, ³upie¿, infekcje grzybkowe na skórze wokó³ g³owy, to jest dla mnie codzienno¶æ.

Co stosujê na zewn±trz:
- szampon Emolium
- szampony przeciw³upie¿owe: stieprox, pirolam, nizoral
- ró¿ne delikatne organiczne szampony typu "Petal Fresh - scalp treatment"

Co stosujê wewn±trz:
- wieso³ek
- olej lniany i dyniowy
- siemiê lniane
- B5 i B6
- Biotebal
- Tardyferon Fol
- Bio cynk i selen NordPharma
- Witamina D 2000j

Oprócz tego mo¿e jeszcze dodam ¿e stosowa³am ró¿norakie sterydy i pomóg³ mi chyba tylko i wy³±cznie Clarelux ale bardzo wysusza mi skórê.

Przez ca³y zesz³y rok z 80-120 w³osów dziennie awansowa³am na 30-40 (nie wiem, jak to zrobi³am) to by³a chyba dla mnie dobra ilo¶æ, po po roku takiego wypadania zagê¶ci³y mi siê w³osy.

Ledwo co teraz zaczê³a siê jesieñ i wesz³am znowu na 80. P³akaæ mi siê chce, ¿e to co odros³o to teraz wypadnie.
Nie wiem co to mog³o spowodowaæ? Mo¿e to, ¿e zachcia³o mi siê zmian.
Do³o¿y³am do zestawu wierzbownicê (ma³e ilo¶ci, jedna tabletka dziennie) - bra³am przez dwa tygodnie, mo¿liwe ¿e to wywo³a³o wysyp?

Dodam ¿e co¶ szaleje na mojej skórze g³owy i nie umiem sobie z tym poradziæ. Dodatkowo wokó³ uszu dosta³am grzybicy któr± zaleczy³am Clotrimazolem.

Ma która¶ z Was podobne perypetie z w³osami, co ja?

ps. Wam te¿ teraz wiêcej w³osów wypada? Mo¿e to jest normalne zwiêkszenie? Mój królik od tygodnia te¿ linieje jak szalony...

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Kurczê, pójdê jutro zrobiæ badania, ferrytynê miêdzy innymi, i je¶li bêdzie niska to suplementujê tak jak napisa³a Maria.

Mi siê nigdy nie uda³o podnie¶æ ferrytyny powy¿ej 60.
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-08, 12:04   #3981
selas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Witajcie
Pytanie do dziewczyn, które maj± hiperprolaktynemiê czynno¶ciow±.
Czy stosowa³y Dostinex, je¶li tak, to czy im pomóg³ i jakie mia³y skutki uboczne?
Wiem, wiem, ¿e wiêkszo¶æ endo tego nie leczy, ale mo¿e która¶ przechodzi³a tak± kuracjê, chyba blackbejbe, ale nie znam efektów
selas jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-09, 08:41   #3982
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez szaky Poka¿ wiadomo¶æ
Zaciekawi³a¶ mnie t± placent±. Trochê poszpera³am na necie i efekty s± do¶æ obiecuj±ce (chocia¿by wpis na blogu Anwen + zdjêcia porównawcze). Trochê siê tylko obawiam jak utrzyma siê efekt po przeprowadzeniu ca³ej kuracji i pó¼niejszym odstawieniu...



...a co do Twojego pierwszego pytania.. Zaczê³o siê krótko po porodzie, 3-4 tygodnie po, ale od jakiego¶ 3 miesi±ca po jest masakryczne. Ka¿de jedno czesanie to ca³a szczotka w³osów, zapchany odp³yw wanny co mycie i wszystko, ³±cznie z dzieckiem w moich w³osach... Czyli ³±cznie wypada ju¿ jakie¶ 5-6 miesiêcy, a od 3 miesiêcy to liniejê gar¶ciami.

Te¿ siê nad tym zastanawiam. Anwen czasem nie ma androgenówki? nie jestem pewna, bo rzadko blogi czytam, ale ona gdzie¶ mi w g³owie utkwi³a.

Na razie mam mieszane uczucia co do placenty. Niby co¶ siê zaczyna dziaæ, a mo¿e jednak nie ... nie mogê siê zdecydowaæ.


Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny,

chcia³abym do³±czyæ do Was

Walczê z wypadaniem ju¿ 3 lata ponad, chodzi³am po lekarzach, robi³am wiele badañ, niestety nie us³ysza³am ¿adnej diagnozy.

Chorujê na niedoczynno¶æ.
Oprócz tego mia³am problemy z innymi hormonami, z prolaktyn± i z androstendionem (podwy¿szone). I dodatkowo mam bardzo kiepsk± ferrytynê bo na tej najni¿szej normie typu 14.

Uda³o mi siê w mêkach zbiæ androstendion spironolem (który mi rozlegulowa³ ca³y cykl) ale nie by³o ró¿nicy we w³osach.

Wydaje mi siê, ¿e ró¿nicê zobaczy³am dopiero po tym, jak unormowa³am tsh (mimo to w³osy nadal mi wypadaj±)

Do tego stwierdzono u mnie ³zs. Swêdzenie, ³upie¿, infekcje grzybkowe na skórze wokó³ g³owy, to jest dla mnie codzienno¶æ.

Co stosujê na zewn±trz:
- szampon Emolium
- szampony przeciw³upie¿owe: stieprox, pirolam, nizoral
- ró¿ne delikatne organiczne szampony typu "Petal Fresh - scalp treatment"

Co stosujê wewn±trz:
- wieso³ek
- olej lniany i dyniowy
- siemiê lniane
- B5 i B6
- Biotebal
- Tardyferon Fol
- Bio cynk i selen NordPharma
- Witamina D 2000j

Oprócz tego mo¿e jeszcze dodam ¿e stosowa³am ró¿norakie sterydy i pomóg³ mi chyba tylko i wy³±cznie Clarelux ale bardzo wysusza mi skórê.

Przez ca³y zesz³y rok z 80-120 w³osów dziennie awansowa³am na 30-40 (nie wiem, jak to zrobi³am) to by³a chyba dla mnie dobra ilo¶æ, po po roku takiego wypadania zagê¶ci³y mi siê w³osy.

Ledwo co teraz zaczê³a siê jesieñ i wesz³am znowu na 80. P³akaæ mi siê chce, ¿e to co odros³o to teraz wypadnie.
Nie wiem co to mog³o spowodowaæ? Mo¿e to, ¿e zachcia³o mi siê zmian.
Do³o¿y³am do zestawu wierzbownicê (ma³e ilo¶ci, jedna tabletka dziennie) - bra³am przez dwa tygodnie, mo¿liwe ¿e to wywo³a³o wysyp?

Dodam ¿e co¶ szaleje na mojej skórze g³owy i nie umiem sobie z tym poradziæ. Dodatkowo wokó³ uszu dosta³am grzybicy któr± zaleczy³am Clotrimazolem.

Ma która¶ z Was podobne perypetie z w³osami, co ja?

ps. Wam te¿ teraz wiêcej w³osów wypada? Mo¿e to jest normalne zwiêkszenie? Mój królik od tygodnia te¿ linieje jak szalony...

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Kurczê, pójdê jutro zrobiæ badania, ferrytynê miêdzy innymi, i je¶li bêdzie niska to suplementujê tak jak napisa³a Maria.

Mi siê nigdy nie uda³o podnie¶æ ferrytyny powy¿ej 60.

pale_kindness, odstaw wierzbownicê. Ona zbyt inwazyjnie ingeruje w gospodarkê hormonaln±. Mnie podnios³a prolaktynê bardzo skutecznie i szybko.
Ten grzyb i ogólny stan skóry g³owy jest niepokoj±cy. I to na tym bym siê skupi³a na Twoim miejscu w pierwszej kolejno¶ci.

Szampon z emolium wywal, wbrew pozorom tam nie ma nic co mog³oby Ci pomóc. Przewa³kowa³am kilkana¶cie ich kosmetyków, bo dla dziecka chcia³am co¶ dobrego. To jest syf i dobry marketing. Sprawd¼ sk³ad, tam nic z delikatno¶ci nie ma, a rozumiem, ¿e po to mia³ Ci s³u¿yæ.
Do ¿elaza do³ó¿ witaminê C, natomiast B5 i B6 oraz biotyna potrzebuj± pozosta³ych witamin z grupy B. Inaczej nie bêd± w pe³ni skuteczne i mog± doprowadziæ do niedoboru innych. Chyba, ¿e diet± starasz siê to uzupe³niaæ, ale przy d³u¿szej suplementacji wiêkszymi dawkami, mo¿e byæ to ciê¿kie.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-09, 08:57   #3983
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Sailor, znajoma mamy ktora uzywa tej mil mil robi 2x w roku kuracje 3 miesieczna (czyli de facto pol roku wciera, pol nie). Wtedy efekt jej sie utrzymuje i problemow zadnych nie ma.

Co do Anwen, wydaje mi sie, ze tylko podejrzewala androgenowe, ale glowy sobie nie dam uciac.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-09-09 o 08:59
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-09, 09:20   #3984
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor, znajoma mamy ktora uzywa tej mil mil robi 2x w roku kuracje 3 miesieczna (czyli de facto pol roku wciera, pol nie). Wtedy efekt jej sie utrzymuje i problemow zadnych nie ma.

Co do Anwen, wydaje mi sie, ze tylko podejrzewala androgenowe, ale glowy sobie nie dam uciac.
a znajomej na jakim tle wypadaj± w³osy? zastanawiam siê jak zorganizowaæ tak± d³u¿sz± kuracjê. W tych ca³ych instrukcjach jest opisane, ¿e pierwszym tygodniu kuracji nale¿y aplikowaæ 3 ampu³ki tygodniowo, a nastêpnie 2. Przy przewlek³ych problemach z w³osami po zakoñczeniu kuracji (12 ampu³ek) nale¿y zastosowaæ profilaktycznie 1 ampu³kê tygodniowo.
Znajoma przez ca³y okres 3 miesiêcy zu¿ywa minimum dwie ampu³ki w tygodniu czy schodzi pó¼niej do jednej?
Generalnie ona nie jest problematyczna w u¿ytkowaniu. Na co muszê uwa¿aæ, to fakt, ¿e jak trochê po twarzy sp³ynie, to w tym miejscu skóra robi siê w¶ciekle czerwona. Na g³owie jako¶ tego nie zauwa¿am.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-09, 09:40   #3985
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Sailor, nie wiem.
Mama napisala, ze dziewczyna ma z natury bardzo cienkie i slabe wlosy i do tego jej wypadla masa i ze odkad uzywa ma grubsze i nie leca - wiecej nie wiem.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-10, 12:14   #3986
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Zrobi³am badania. Po miesi±cu za¿ywania Letroxu 37,5 dziennie TSH z 6,6 spad³o na 2,49. Biorê te¿ Spironol, 2 tygodnie 50, a kolejne dwa ju¿ po 100 dawka. Moje wyniki przedstawiaj± siê nastêpuj±co: morfologia ca³a ok poza limfocytami 1,2 gdzie norma wynosi 1,4 - 3,5, inne (ezo, bazo, mono) 0,3 a norma 0,6 do 1,1. Kompletnie siê na tym nie znam i nie wiem co oznaczaj± te za niskie poziomy. Sód 140 (norma 136-146), potas 4,1 (norma 3,5 - 5,1), magnez 0,87 (norma 0,66 - 1,07), wapñ 9,30 (norma 8,40 - 10,20), ¿elazo 119 (norma 50 -170), ferrytyna 37,77 (norma 4,63 - 204, niby w normie ale aby w³osy nie wypada³y trzeba 40, aby ros³y 70, a optymalny poziom 90 -110, jednak nie wiem czy jakikolwiek lekarz dostrze¿e potrzebê podniesienia poziomu je¶li ¿elazo i morfologia w porz±dku ;/). Prolaktyna 7,46 (norma 1,20 - 29,93), testosteron 16,71 (norma 9- 109), kortyzol 11,01 (norma 6,2 - 19,04). Czekam jeszcze na wyniki innych badañ - cynku, selenu, DHEAS. Biorê D3 (mia³am niedobór) i Biotebal. Czy która¶ z Was zna siê na tym i potrafi zinterpretowaæ?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-10, 12:18   #3987
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gaya, to juz miesiac?
Nie pomoge w interpretacji, ale jestem ciekawa jak sie czujesz? Poprawilo sie cos?
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-10, 13:36   #3988
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, to juz miesiac?
Nie pomoge w interpretacji, ale jestem ciekawa jak sie czujesz? Poprawilo sie cos?
Poprawi³o siê du¿o Mam wiêcej energii, wcze¶niej nawet mruganie oczami by³o ciê¿kie... ;/ Z pamiêci± odrobinê lepiej. Czujê siê o wiele l¿ejsza. Ogólnie jako¶ tak pozytywniej nastawiona jestem do wszystkiego, nie wiem czy to na skutek leczenia. Nie mam oczu opuchniêtych. @ zdecydowanie mniej obficie. Je¶li za¶ o w³osy chodzi nie widzê zmian. Na to trzeba poczekaæ jeszcze z pó³ roku.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-10, 13:40   #3989
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

To swietnie Gaya, ciesze sie, ze to w koncu zdiagnozowalas i ze czujesz sie lepiej
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-09-10, 15:14   #3990
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Hej,

dziêki za rady.

Zbada³am kilka rzeczy i powychodzi³y kwiatki...

Powiedzcie mi czy wiecie co to mo¿e oznaczaæ:
3-4 miesi±ce temu mia³am TSH równe 2.0 przy dawce 88 Euthyroxu.
Biorê tyle od roku. Kondycja w³osów by³a ok, w³osów 30-40 tyle mog³oby mi zawsze wypadaæ....

Teraz siê zbada³am i mam TSH 3.7, (norma do 4.2)
FT3 w normie, a FT4 lekko ponad normê.

Czyli TSH podwy¿szone i FT4 podwy¿szone. O czym to ¶wiadczy?

Wydaje mi siê ¿e w³osy zareagowa³y na zmianê tutaj, st±d wiêkszy wysyp.

Wysz³a te¿ prolaktyna 28 przy normie do 29.

Co do testosteronu to ten wyszed³ mi 0,6 przy normie 0,08 - 0,0420. Co dziwne na papierku nie ma tej takiej strza³ki do góry zaznaczonej co wskazuje na podwy¿szenie... Czy w ogóle norma nie jest 0,8, a nie do 0,4?

(dodam ¿e od trzech lat jak siê badam wychodz± mi jakie¶ zawirowania w androgenach, prolaktynie itd. ale lekarze mi mówili ¿e to przez niedoczynno¶æ. Mam regularne @, nie mam problemów z tr±dzikiem, ow³osienie normalne. Jestem szczup³a, wa¿ê 44kg. Tylko ten ³eb... Ma tak kto¶?)

Kurcze, teraz siê martwiê ¿e ten testosteron tak polecia³ przez wierzbownicê, to mo¿liwe? :/

Edytowane przez pale_kindness
Czas edycji: 2015-09-10 o 15:20
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.