Żółta sukienka + czarna koronka = farbowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-04, 17:22   #1
paulinquaa
Przyczajenie
 
Avatar paulinquaa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 2

Żółta sukienka + czarna koronka = farbowanie


Witam, jestem tu nowa, szukałam dużo na forach na temat mojego problemu ale nic nigdzie nie mogłam konkretnego znaleźć.

Otóż niedawno kupiłam sukienkę na wesele, taka żółta z czarną koronką na wierzchu , która się okazało, farbuje mi dłonie w szczególności!

Na metce pisze aby prać ręcznie, bez wirowania i chemicznie. Jakoś nie ufam magicznej mocy swoich rąk więc preferuję pranie w pralce ciekawe co się stanie jeżeli wrzucę ją do pralki na odświeżenie 20 min w 20 stopniach? żeby wypłukać ten "barwnik" z koronki i żeby nie zafarbowało mi żółtego materiału pod spodem. Skład tkaniny to 90% poliester i 10% elastan. Co tu robić? a wesele już za 4 dni!
paulinquaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 20:20   #2
Bercy
Raczkowanie
 
Avatar Bercy
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 49
Dot.: Żółta sukienka + czarna koronka = farbowanie

Jeśli wrzucisz ją do pralki czarny barwnik zabrudzi żółty odcień sukienki. Kiedyś załatwiłam sobie w ten sposób biało-czarną sukienkę. Wiem, że dostępne są teraz takie chusteczki. które dodaje się do prania i ich zadaniem jest pochłanianie barwnika. Może to zadziała. Sama tego nie próbowałam więc nie jestem w stanie potwierdzić.
Bercy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 04:39   #3
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Żółta sukienka + czarna koronka = farbowanie

Ja bym wyprala w pralni chemicznej. W pralce na bank Ci zafarbuje. Ręcznie prawdopodobnie też.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 10:39   #4
paulinquaa
Przyczajenie
 
Avatar paulinquaa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 2
Dot.: Żółta sukienka + czarna koronka = farbowanie

Zaryzykowałam i wyprałam w pralce tak jak wcześniej wspomniałam plam nie ma ale jednak żółty nie jest tak intensywny choć wciąż żółty dzięki Bogu oczywiście wrzuciłam dwie husteczki które zafarbowały się na błękitny a sukienka już sucha chyba dalej farbuje bo musiałam jakos nią dotknąć białych spodenek które mam na sobie i zostawiła na nich niebieskie ślady... Masakra
paulinquaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-05 11:39:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.