Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-27, 07:22   #4711
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Titane Pokaż wiadomość
Stosuję tak jak tonik, po prostu przecieram twarz nasączonym wacikiem.
i...zostawiasz do wyschnięcia - błąd
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 07:38   #4712
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Titane, a nie zostawiasz przypadkiem hydrolatów do wyschnięcia? Jeśli tak robisz, nie dziw się - muszą ściągać. Hydrolaty trzeba osuszyć chusteczką, a najlepiej w jeszcze wilgotną skórę wmasować krem albo olej.
Używam mieszanki hydrolatu lipowego i rumiankowego i nie ściąga Wręcz przeciwnie, mimo że moja skóra jest skłonna do przesuszeń i wiele toników, kremów nawet do suchej skóry ją ściąga.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 08:28   #4713
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Hydrolaty trzeba osuszyć chusteczką, a najlepiej w jeszcze wilgotną skórę wmasować krem albo olej.
Właśnie od paru dni zastanawiam się : dlaczego trzeba osuszać ?! Laik jestem.
Od kiedy zaczęłam bywać w gabinetach kosmetycznych {oj, to już parę lat} - zawsze uczono mnie, żeby toniki zostawiać na twarzy do wyschnięcia / wchłonięcia się w głąb
skóry. A hydrolat m.in. służy do nawilżania.
Od miesiąca zaczęłam stosować hydrolaty.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 08:58   #4714
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Właśnie od paru dni zastanawiam się : dlaczego trzeba osuszać ?! Laik jestem.
Od kiedy zaczęłam bywać w gabinetach kosmetycznych {oj, to już parę lat} - zawsze uczono mnie, żeby toniki zostawiać na twarzy do wyschnięcia / wchłonięcia się w głąb
skóry. A hydrolat m.in. służy do nawilżania.
Ale przecież z hydrolatu (tak samo jak i toniku ) odparowuje woda, "wyciągając" tym samym wilgoć ze skóry. Dlatego najlepiej smarować jeszcze wilgotną skórękremem/olejem, który tworzy taką powłoczkę uniemożliwiającą odparowanie.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 18:35   #4715
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Titane, a nie zostawiasz przypadkiem hydrolatów do wyschnięcia? Jeśli tak robisz, nie dziw się - muszą ściągać. Hydrolaty trzeba osuszyć chusteczką, a najlepiej w jeszcze wilgotną skórę wmasować krem albo olej.
A ja dziwiłam się dlaczego nie polubiłam się z żadnym hydrolatem jak do tej pory, a większość z was je zachwala. Teraz już wiem...
Jednak człowiek uczy się przez całe życie.
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 19:48   #4716
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
najlepiej smarować jeszcze wilgotną skórękremem/olejem, który tworzy taką powłoczkę uniemożliwiającą odparowanie.
Dzięki za rady ! Pierwszy raz o tym dowiaduję się. Próbowałam posmarować na jeszcze wilgotną twarz swoim ulubionym kremem i ... nie chciał się rozsmarować. Zachowywał się tak, jak - jeśli któraś z Was zna - wyciskany smalec.
Spróbuję z olejem.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 20:05   #4717
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Moim numerem jeden jest obecnie olej z wiesiołka.
Nie mam zbyt suchej skóry , ale jest skłonna do niespodzianek. Wiesiołek super nawilża i nie zapycha , wchłania się do matu , jestem zauroczona
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-27, 20:32   #4718
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Heroldin, to zależy od konsystencji kremu - niektóre bardzo się ślizgają na wilgotnej skórze. Za to oleje szybciej się w taką wilgotną buzię wchłaniają.

Kiziu miziu, przypomniałaś mi o jednym z moich ulubionych "dinozaurów" Dawno się nie smarowałam wiesiołkiem, a kiedyś baaardzo go lubiłam. Faktycznie jest ciężki, ale wchłania się bardzo dobrze.

U mnie na razie rządzi truskawka na dzień (powoli mi się kończy, w kolejce czeka kapka róży mazidlanej, a potem ryż od Ili ), a mix herbaciano-dyniowo-tamanowy z BHA na noc. Czasem nawilżam się też awokado - daje bardzo przyjemny efekt poranny. A pomyśleć, że kiedyś nie lubiłam tego oleju i chyba nawet gdzieś w wątku napisałam, że zdecydowanie nie mój ci on Chyba mi się cera zmienia, ot cała tajemnica...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 02:33   #4719
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witam biochemiczki!

Zlitujcie sie nie przebrnełam przez cały wątek. Doszłam do strony 46 co i tak uwarzam za sukces ( a co! ) Kopalnia wiedzy te wasze wypocinki. Ostanio zainteresowałam sie składem kosmetyków. Zawsze starałam się wybierac kosmetyki bardziej naturalne używając intuicji. I tak oto okazało sie, ze ona mnie zawiodła. Do te pory używałam niezkomercjalizowanej Tołpy i to z powodzeniem, bo nie narzekałam, ale okazało sie, że Tołpa też niewinna nie jest i troszke syfiku w środku ma. Tak wiec teraz juz i z Tołpą nadszedł czas sie porzegnać.
Noi napaliłam się na mazidła (ale nie z mazideł a ze zrobsobiekrem.pl). Już przygotowałam pokażną listę cudeniek. Niestety nie znalzłam w Hiszpanii sklepu z mazidłami, kolezanki tutaj tez nie brdzo wiedzą o czym mówię. To chyba dlatego ze Hiszpanie to lenie i oni nic sami nie będą kręcic. Więc wygląda na to, że będe musiała sie wyrzucic na przesyłke . I tu pojawia sie pytanie - czy są tu jakies biochemiczki z Malagi lub okolic, którę złożą ze mna zamówienie?
Puki co będę tu siedziałą cicho i sprubuje przebrnąc przez jak największa liczbę stron, żeby usystematyzowac kopalnie wiedzy
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg

Edytowane przez sss7
Czas edycji: 2009-02-28 o 02:34
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 10:31   #4720
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

sss7 w El Corte Ingles a ich przeciez w MAdrycie mnostwo w dziale farmaceutycznym jest olejek z rozy pizmowej. But. 15ml za 12 euro,do tego fikusne nakretki, kroplmierz i nakretka typu roll-on. Poza tym ten dzial maja akurat super nie mialam za bardzo czasu w Santa cruz bo sie spieszylam ale widzialam kilka innych olejkow w kapsulkach. Nie jestem pewna czy do lykania wewnetrznie czy tez bedzie mozna zawartoscia posmarowac twarz. W normalnych aptekach olejek ze slodkich migdalow kupisz cena u mnie okolo 12euro za litr,za 250 ml 5 e wiec smaruje sie cala tym olejkiem. W aptekach tez pytaj o czysta gliceryne kosztuje centy. Poza tym w mojej aptece jest hydrolat z rozy litr za 7 euro. Ja chodze od apteki do apteki i buszuje. Napisz jak znajdziesz cos innego.Ja liste zakupow w Polsce juz robie, nie zamawiam bo to nie tylko koszta chodzi ale juz mi kilka paczek zawieruszylo sie po drodze. Wiec nie mam ochoty szarpac sie z nimi znowu.

OT a Ty chyba z karnawalu wrocilas jak to pisalas w nocy?
U mnie na poludniu bawimy sie w tym tygodniu......
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 12:03   #4721
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
Witam biochemiczki!

Zlitujcie sie nie przebrnełam przez cały wątek. Doszłam do strony 46 co i tak uwarzam za sukces ( a co! ) Kopalnia wiedzy te wasze wypocinki. Ostanio zainteresowałam sie składem kosmetyków. Zawsze starałam się wybierac kosmetyki bardziej naturalne używając intuicji. I tak oto okazało sie, ze ona mnie zawiodła. Do te pory używałam niezkomercjalizowanej Tołpy i to z powodzeniem, bo nie narzekałam, ale okazało sie, że Tołpa też niewinna nie jest i troszke syfiku w środku ma. Tak wiec teraz juz i z Tołpą nadszedł czas sie porzegnać.
Noi napaliłam się na mazidła (ale nie z mazideł a ze zrobsobiekrem.pl). Już przygotowałam pokażną listę cudeniek. Niestety nie znalzłam w Hiszpanii sklepu z mazidłami, kolezanki tutaj tez nie brdzo wiedzą o czym mówię. To chyba dlatego ze Hiszpanie to lenie i oni nic sami nie będą kręcic. Więc wygląda na to, że będe musiała sie wyrzucic na przesyłke . I tu pojawia sie pytanie - czy są tu jakies biochemiczki z Malagi lub okolic, którę złożą ze mna zamówienie?
Puki co będę tu siedziałą cicho i sprubuje przebrnąc przez jak największa liczbę stron, żeby usystematyzowac kopalnie wiedzy
Szkoda, ze nie rok temu, bo wtedy siedzialam w Granadzie i sama mialam podobny problem

Niestety w Hiszpanii jedyne, co udalo mi sie znalezc, to hydrolaty i oleje albo juz gotowe kosmetyki naturalne, ekologiczne
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 12:42   #4722
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Faktycznie przewertuje jeszcze raz el core ingles. To co jak dotąd udało mi się znaleźc to migdałowy olejek rafinowany ( chociaż sprzedawca zapierał sie, ze jest nierafinowany pomimo ze jak byk napisane na froncie, ze rafinowany). Miał olejki eteryczne, którymi niedługo sie zainteresuję. Powiedział, ze o reszte olejów zapyta bo nie wie czy dystrubutor takie ma, potem powiedziałam ze chce w wersji organicznej jesli jest wybór - powiedział, ze wszystki sa organiczne ( nie wie czy dystrybutor ma, ale wie ze wszytskie są organiczne). Jakos cos mi sie tam nie spodobało, bo on za bardzo kręcił. Uparłam się na ten zrobsobiekrem.pl, ale jeszcze troche pomęcze apteki miejscowe.

Faktycznie o paczke będę drrzeć, ale chyba jak juz przezyłam kilkakrotne przesyłanie dokumentów z Polski do Chile, to Hiszpanie tez chyba przezyje.

Ano nie z karnawału wróciłam, troszkem zaanginowana i tak mi się zasiedziało
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 13:49   #4723
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny, doskonałym źródłem olejowym są sklepy spożywcze - nie byłam akurat w Hiszpanii, ale we wszystkich znanych mi krajach europejskich warto pobuszować po marketach spożywczych (tak samo zresztą jak i u nas ). Jeśli coś jest cold-pressed i unrafined, to właśnie tego szukamy...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 14:00   #4724
niquolle
Rozeznanie
 
Avatar niquolle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 862
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doskonałym źródłem olejowym są sklepy spożywcze - nie byłam akurat w Hiszpanii, ale we wszystkich znanych mi krajach europejskich warto pobuszować po marketach spożywczych (tak samo zresztą jak i u nas ). Jeśli coś jest cold-pressed i unrafined, to właśnie tego szukamy...
właśnie tym sposobem dorobiłam się pierwszego oleju sezamowego
i tak się zaczął mój "romans" z kosmetykami naturalnymi
__________________

Quando c'è il buon motivo la forza viene da sola..

niquolle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 17:55   #4725
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Właśnie umieszałam kolejną porcję żelu algowo-witaminowego z mazideł (zmodyfikowałam trochę przepis, bo dałam 1 ml HA i 0,5 ml alg bioferment zamiast samego hydrolatu), serum z kwasem ferulowym (baaardzo mi ono odpowiada, a kwasu mam sporo) i porcyjkę olejku na dzień na bazie róży mazidłowej z ociupinką skwalanu, granatu, jojoby i Q10, poperfumowanego różą damasceńską. Ostatnio kręcę same proste mikstury
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 19:09   #4726
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doskonałym źródłem olejowym są sklepy spożywcze - nie byłam akurat w Hiszpanii, ale we wszystkich znanych mi krajach europejskich warto pobuszować po marketach spożywczych (tak samo zresztą jak i u nas ). Jeśli coś jest cold-pressed i unrafined, to właśnie tego szukamy...
Zajrzałam ostatnio na dział ze zdrową żywnością w markecie Piotr i Paweł. Jest tam mnóstwo różnych olei, na pewno na jakiś się skuszę ale moją uwagę zwróciło jeszcze coś innego, a mianowicie - woda z kwiatu pomarańczy.
Taka: http://www.fabrykasmakow.pl/shoper/i...ct&prod_id=118, tylko że za 3zł z groszami
W składzie ma tylko wodę i esencję z kwiatu pomarańczy. Pierwsze, co przyszło mi do głowy - hydrolat za niecałe 4 zł ale wolę się upewnić, czy się nie mylę
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 19:13   #4727
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
Zajrzałam ostatnio na dział ze zdrową żywnością w markecie Piotr i Paweł. Jest tam mnóstwo różnych olei, na pewno na jakiś się skuszę ale moją uwagę zwróciło jeszcze coś innego, a mianowicie - woda z kwiatu pomarańczy.
Taka: http://www.fabrykasmakow.pl/shoper/i...ct&prod_id=118, tylko że za 3zł z groszami
W składzie ma tylko wodę i esencję z kwiatu pomarańczy. Pierwsze, co przyszło mi do głowy - hydrolat za niecałe 4 zł ale wolę się upewnić, czy się nie mylę

W Piotrze i Pawle, mówisz ?
Oczywiście to wcale nie musi być hydrolat (nie wiadomo, czy jest destylowany), ale myślę, że jeśli jest przeznaczony do spożycia, to i do smarowania nie zaszkodzi.
Jakiś czas temu na forum naturalkowym na gazecie.pl była dyskusja o analogicznej wodzie różanej. Wydaje mi się (poprawcie mnie, naturalki, jakby co), że wniosek był na tak: można używać!
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-02-28 o 19:15
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 20:48   #4728
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Tak, w Piotrze i Pawle
Skoro można używać, to zakupię tę wodę w poniedziałek
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 13:38   #4729
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

sss7 w Madrycie jest super wybor w El Corte Ingles, wiec na bank znajdziesz.
Poza tym szukaj ciekawych wyrobow w parafarmacjach, tam sprzedaja tylko naturalne i homeopatyczne lekarstwa, kosmetyki. Calkiem ciekawe zaopatrzenie maja.

Niezamienna ja wlasnie wedle Waszej rady szukam w tych sklepach i w sklepach ze zdrowa zywnoscia ale...no wlasnie widzialam kilka i staly w przezroczystych buteleczkach na sloncu!
Nie wiem czy to ja jestem przewrazliwiona ale przeciez na sloncu nie powiny byc wystawione. Poza tym wiele ma dodatki tylu pieprz itp. Wiec odpada. tutaj z zaopatrzeniem na wyspach to blizej Afrykanskim sklepom niz europejskim niestety....

Ale jesli pisze ze z pierwszego tloczenia ale nie ma napisane ze na zimno to tez OK? bo takie to widzialam tylko szukam sklepu/apteki gdzie maja klime jakos te warunki przechowywania do mnie nie przemawiaja:rol leyes:
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-01, 16:03   #4730
dociekliwy wredniak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 35
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna, tu jesteś
Zabulina się kłania

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

..nie wiem, czy dobrze, że się zdemaskowałam - jak plamy starego grzechu w moich starszych recenzjach widnieje długa lista chemii, która praktykowałam przed Naturą
dociekliwy wredniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 17:33   #4731
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Pomóżcie prosze! Chcę zamówić 2 hydrolaty bo narazie tylko na tyle pozwala mi moja biedna kieszeń różany i oczarowy i teraz pytanie:
Oczar eko czy nie eko?
Róża stulistna czy bułgarska?
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 18:47   #4732
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

jakis czas temu pytalam sie o najprostszy krem do ktorego moglabym wrzucac mazidlane cudenka..Odzew byl niewielki a ja dzis przez przypadek znalazłam cos fajnego.. ( byc moze juz o tym bylo ale przyznam ze nie uzylam jeszcze klucza pt "szukaj"...
Oto moje znalezisko...
http://www.fitomed.pl/cgibin/shop?in...a&sid=331cc3ce

co Wy na to?
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 18:57   #4733
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cansada, z pierwszego tłoczenia nie znaczy, że na zimno... Olej kujawski też jest z pierwszego tłoczenia, ale rafinowany.

Wredniaku, a tu jestem... miło, że i Ty zawitałaś na wizaż Rozgość się, proszę

Judge, trudne pytanie zadajesz. Każde rozwiązanie ma plusy dodatnie i plusy ujemne : oczar ekologiczny jest droższy, ale bez konserwantów i intensywniej pachnie; oczar zwykły jest konserwowany, ale za to tańszy i można go przechowywać poza lodówką; róża stulistna ma piękny kwiatowy, subtelny zapach, a róża damasceńska pchnie mniej różanie, za to równie pięknie bardzo intensywnie, miodowo; oba cudnie działają na cerę.

Mileno, zależy, czego szukasz. Baza Fitomedu na pewno nie jest naturalna, ale bardzo łatwa w obsłudze. Ma kapryle i parafinę, więc co wrażliwszych może zapchać. Jeśli jednak nie masz z tym problemu, powinna być ok.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 19:05   #4734
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
Zajrzałam ostatnio na dział ze zdrową żywnością w markecie Piotr i Paweł. Jest tam mnóstwo różnych olei, na pewno na jakiś się skuszę ale moją uwagę zwróciło jeszcze coś innego, a mianowicie - woda z kwiatu pomarańczy.
Taka: http://www.fabrykasmakow.pl/shoper/i...ct&prod_id=118, tylko że za 3zł z groszami
W składzie ma tylko wodę i esencję z kwiatu pomarańczy. Pierwsze, co przyszło mi do głowy - hydrolat za niecałe 4 zł ale wolę się upewnić, czy się nie mylę
Kupiłam dzisiaj.
Ktoś chce? Chętnie wymienię, bo zapach dla mnie nie do zniesienia. Za bardzo intensywny, wolę delikatne, prawie niewyczuwalne.

Edytowane przez af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Czas edycji: 2009-03-01 o 19:06
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 19:12   #4735
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Cansada, z pierwszego tłoczenia nie znaczy, że na zimno... Olej kujawski też jest z pierwszego tłoczenia, ale rafinowany.

Wredniaku, a tu jestem... miło, że i Ty zawitałaś na wizaż Rozgość się, proszę

Judge, trudne pytanie zadajesz. Każde rozwiązanie ma plusy dodatnie i plusy ujemne : oczar ekologiczny jest droższy, ale bez konserwantów i intensywniej pachnie; oczar zwykły jest konserwowany, ale za to tańszy i można go przechowywać poza lodówką; róża stulistna ma piękny kwiatowy, subtelny zapach, a róża damasceńska pchnie mniej różanie, za to równie pięknie bardzo intensywnie, miodowo; oba cudnie działają na cerę.

Mileno, zależy, czego szukasz. Baza Fitomedu na pewno nie jest naturalna, ale bardzo łatwa w obsłudze. Ma kapryle i parafinę, więc co wrażliwszych może zapchać. Jeśli jednak nie masz z tym problemu, powinna być ok.
niezmienna ślicznie dziękuję za odp
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 19:24   #4736
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Mileno, zależy, czego szukasz. Baza Fitomedu na pewno nie jest naturalna, ale bardzo łatwa w obsłudze. Ma kapryle i parafinę, więc co wrażliwszych może zapchać. Jeśli jednak nie masz z tym problemu, powinna być ok.

A juz myslałam,ze Pana Boga za nogi złapałam..
Ale nic...kupie jedna i wypróbuje..moze sie okaze całkiem niezłym mazidłem...
Dzieki Niezamienna za informację i czujnosc...
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 19:45   #4737
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witajcie.
To moje pierwsze zderzenie z biochemią, dlatego mam do Was kilka pytań. Mam nadzieję, że mi doradzicie.
Poszukuje czegoś z biochemii na trądzik oraz łuszczycę.
Na obie te rzeczy podobno dobry jest ten olejek:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-tamanol.html
jednak dostępny jest o osobno (j.w.) oraz w zestawie:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...il-tamanu.html

Co wybrać? Zestaw, czy sam olejek (bo rozumiem, że wtedy do oleju muszę dokupić to: http://www.biochemiaurody.com/sklep/...ic-powder.html i że nie dostanę nic do zrobienia kosmetyku...)

Poza tym czy ktoś używał tego oleju i czy jest on skuteczny?

Kolejne pytanie na które nie znalazłam odpowiedzi, to czym się różni olejek od hydrolatu (oprócz konstystencji)? Które ma silniejsze działanie, które bardziej opłaca się kupić?

I w końcu: http://www.biochemiaurody.com/sklep/...hamamelis.html czy ma dobre działanie (czytałam kilka pozytywnych opinii) Czy lepiej kupić hydrolat czy olej?

Z góry dziekuję i przepraszam za ilość pytań, ale wolę zasięgnąć fachowej rady niż kupować coś w ciemno.
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 20:04   #4738
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kathy8998 Pokaż wiadomość
Witajcie.
To moje pierwsze zderzenie z biochemią, dlatego mam do Was kilka pytań. Mam nadzieję, że mi doradzicie.
Poszukuje czegoś z biochemii na trądzik oraz łuszczycę.
Na obie te rzeczy podobno dobry jest ten olejek:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-tamanol.html
jednak dostępny jest o osobno (j.w.) oraz w zestawie:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...il-tamanu.html

Co wybrać? Zestaw, czy sam olejek (bo rozumiem, że wtedy do oleju muszę dokupić to: http://www.biochemiaurody.com/sklep/...ic-powder.html i że nie dostanę nic do zrobienia kosmetyku...)

Poza tym czy ktoś używał tego oleju i czy jest on skuteczny?

Kolejne pytanie na które nie znalazłam odpowiedzi, to czym się różni olejek od hydrolatu (oprócz konstystencji)? Które ma silniejsze działanie, które bardziej opłaca się kupić?

I w końcu: http://www.biochemiaurody.com/sklep/...hamamelis.html czy ma dobre działanie (czytałam kilka pozytywnych opinii) Czy lepiej kupić hydrolat czy olej?

Z góry dziekuję i przepraszam za ilość pytań, ale wolę zasięgnąć fachowej rady niż kupować coś w ciemno.
.......
HMMM.... po pierwsze proponuje poczytac wątek o Biochemii Urody,musisz miec przynajmniej podstawową wiedzę na temat produktów,,a tam jest wszyyyystko dokładnie opisane,równiez na stronie sklepu Biochemii jest cała moc wiadomosci o produktach... Hydrolat to rodzaj wody roslinnej-kwiatowej<o metodach pozyskiwania poczytaj na stronie Biochemii>hydrolatów uzywamy jak toników do twarzy i nie zastepują one kremów ani olejków,na trądzik najbardziej polecany jest :geraniowy,oczarowy,fajni e nawilżają:migdałowy,rózan y,łagodzą:lipowy,rumianko wy,kocanka...
Co do produktów polecanych na trądzik:
HIT to serum LEMON z Biochemii <olej tamanu np mnie mocno zapycha i pogarsza stan skóry.
po drugie potrzebujesz czegos na dzien do nawilzania,ja bardzo lubię SKWALAN,delikatny olejek pozyskiwany z oliwek,oraz serum-FLAVO C15%
Wszystkie sera i olejki mieszamy z żelem HIALURONOWYM.
Dodatkowo na trądzik mozesz uzywać jakiegoś toniku z kwasem salicylowym,np tonik BHA2%.... I koniecznie przyda Ci sie olejek MYJĄCY,żeby nie stosowac do zmywania twarzy wysuszających,drogeryjnyc h porduktów.

Opcjonalnie mozesz używac peelingu enzymatycznego z bromelianiną oraz maseczek na bazie glinki,np wulkaniczną ze skrzypem,lub ogórkiem...wszystko dostepne w sklepie Biochemii
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2009-03-01 o 20:08
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 20:15   #4739
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
Wszystkie sera i olejki mieszamy z żelem HIALURONOWYM.
Czy to jest konieczne? Nie odpowiada mi żel hialuronowy, używałam go ze skwalanem, ale nawet po odczekaniu dwóch godzin, kiedy nakładałam podkład (mineralny, czyli sypki) strasznie się rolował. Teraz nakładam sam skwalan i nie mam z tym żadnego problemu. Tak samo tamanu nakładam na noc bez żelu.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 20:32   #4740
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;1123287 4]Czy to jest konieczne? Nie odpowiada mi żel hialuronowy, używałam go ze skwalanem, ale nawet po odczekaniu dwóch godzin, kiedy nakładałam podkład (mineralny, czyli sypki) strasznie się rolował. Teraz nakładam sam skwalan i nie mam z tym żadnego problemu. Tak samo tamanu nakładam na noc bez żelu.[/quote]

.....
wiesz nie jest to obowiązkowe.często dziewczyny odstrasza forma jaką jest olej a dodanie kwasu powoduje czesto lepsze wchłanianie i delikatniejszą konsystencje produktu...poza tym hialuron jest silnym nawilżaczem,i to naturalnie wystepującym w skórze,wiec jego niedobory zle wpływają na jej funkcjonowanie....
Ja np bardzo lubie żel H. ze wzgledu na to,ze jest dla mnie fajną bazą pod makijaż...nie wiem może to zalezy od techniki nakładania make up'u ale na bazie z np z serum flavo C,lub skwalan +hialuron makijaz trzyma mi się 12 godzin
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.