Osłonki na pędzle - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-30, 23:35   #1
lewa102
Raczkowanie
 
Avatar lewa102
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 205

Osłonki na pędzle


Hej, mam pytanie czy, ktoras z was wie gdzie można kupić osłonki na pędzle, albo może ktoś zna patent jak je zrobic. Potrzebuje ich, żeby moje pędzle utrzymywały swój kształt po myciu.
lewa102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 11:04   #2
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Osłonki na pędzle

Nie próbowałam jeszcze, ale ostatnio w oko mi wpadły rurki termokurczliwe [CLICK!].
Myślałam, że może to byłaby dobra opcja, al enie zdążyłam jej jeszcze wykorzystać.
Generalnie są one w róznych rozmiarach w pudełku - do kupienia wszędzie tam gdzie kable, czyli chociażby Castorama, Obi, Praktiker itd..
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 13:44   #3
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Osłonki na pędzle

Cytat:
Napisane przez lewa102 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie czy, ktoras z was wie gdzie można kupić osłonki na pędzle, albo może ktoś zna patent jak je zrobic. Potrzebuje ich, żeby moje pędzle utrzymywały swój kształt po myciu.
Skoro pedzle traca ksztalt to albo sa kiepskiej jakosci albo zle je pierzesz.

Oslonki sa zbedne bo tylko utrudnia schniecie.

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Nie próbowałam jeszcze, ale ostatnio w oko mi wpadły rurki termokurczliwe [CLICK!].
Myślałam, że może to byłaby dobra opcja, al enie zdążyłam jej jeszcze wykorzystać.
Generalnie są one w róznych rozmiarach w pudełku - do kupienia wszędzie tam gdzie kable, czyli chociażby Castorama, Obi, Praktiker itd..
A Ty widzialas kiedys takie rurki? Mam wrazenie, ze nie. Guma jest sztywna i smierdzaca. Rurki te zostaly stworzone do izolowania kabli zreszta.

Pedzel w takim badziewiu nie wyschnie. Do tego wciskanie pedzla w taka gume go zniszczy.

Pomysl naprawde kiepski.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 00:31   #4
lewa102
Raczkowanie
 
Avatar lewa102
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 205
Dot.: Osłonki na pędzle

pedzle mam dobrej jakosci bo wszykie sa albo z maca albo z sephory, maestro czy bobbi brown. Myje je w wodzie z mydlem lub szamponem. Dokladnie chodzi mi o pedzel mac 217. Po myciu jest taki napuszony:/ potrzebuje do niego oslonki zeby mial swoj ksztalt.
lewa102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 01:12   #5
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Osłonki na pędzle

Cytat:
Napisane przez lewa102 Pokaż wiadomość
pedzle mam dobrej jakosci bo wszykie sa albo z maca albo z sephory, maestro czy bobbi brown. Myje je w wodzie z mydlem lub szamponem. Dokladnie chodzi mi o pedzel mac 217. Po myciu jest taki napuszony:/ potrzebuje do niego oslonki zeby mial swoj ksztalt.
217 po umyciu traci nieco swoj sklepowy ksztalt. Taka jego uroda. Na to zadna oslonka nie pomoze a jedynie utrudni schniecie wlosia, dodatkowo zniszczy pedzel.

Jesli zmiana jest duza to znaczy, ze zle pierzesz pedzel.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 07:17   #6
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Osłonki na pędzle

Spróbuj czegoś co się nazywa Brush Guard, to są takie osłonki z siateczki, które się nakład na pędzle po myciu i sobie w tym spokojnie schnął. Na pewno widziałam na allegro, różne rozmiary. Ponoć skuteczne, nie wiem, bo nie mam
Gdzieś na jakimś blogu czytałam, że dziewczyna uszyła sobie rurki z gazy i też spełniały zadanie, a na pewno wyszły taniej
A te rurki termokurczliwe to baaaardzo zły pomysł, zniszczysz pędzle.
__________________
Kotoperz
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 07:56   #7
madii1984
Raczkowanie
 
Avatar madii1984
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Send a message via Skype™ to madii1984
Dot.: Osłonki na pędzle

Ja używam czegoś takiego: http://www.thebrushguard.com/thebrushguard_product.html Dokładnie, brush guard. Jest to rozciągliwa siateczka, która trzyma kształt pędzla i w ŻADEN sposób nie uniemożliwia schnięcia pędzli Pędzle trzymają swój kształt, łacznie z 217, bo mój się nie puszy i jest od bardzo dawna taki, jak ze sklepu. Polecam! A tu znalazłam na polskiej stronie: http://alledrogeria.pl/product.php?id_product=448

Edytowane przez madii1984
Czas edycji: 2012-04-01 o 08:00
madii1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-01, 11:15   #8
lewa102
Raczkowanie
 
Avatar lewa102
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 205
Dot.: Osłonki na pędzle

Cytat:
Napisane przez madii1984 Pokaż wiadomość
Ja używam czegoś takiego: http://www.thebrushguard.com/thebrushguard_product.html Dokładnie, brush guard. Jest to rozciągliwa siateczka, która trzyma kształt pędzla i w ŻADEN sposób nie uniemożliwia schnięcia pędzli Pędzle trzymają swój kształt, łacznie z 217, bo mój się nie puszy i jest od bardzo dawna taki, jak ze sklepu. Polecam! A tu znalazłam na polskiej stronie: http://alledrogeria.pl/product.php?id_product=448

Super, dzieki o takie cos mi chodzilo a w czym i jak wy myjecie pedzle? moze faktycznie zle myje?
lewa102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 11:44   #9
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Osłonki na pędzle

Cytat:
Napisane przez lewa102 Pokaż wiadomość
Super, dzieki o takie cos mi chodzilo a w czym i jak wy myjecie pedzle? moze faktycznie zle myje?
Ja ostatnio myję pędzle żelem micelarnym z Biedronki. Ładnie domywa podkład i cienie w kremie,a kosztuje śmieszne pieniądze
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 13:52   #10
aaabbbcccdddeeefffggg
Raczkowanie
 
Avatar aaabbbcccdddeeefffggg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 73
Dot.: Osłonki na pędzle

A może coś takiego by się nadało http://www.novmax.pl/produkt/8/
średnice są od 10mm... ciekawe czy można to kupić w jakimś markecie budowlanym, a jeśli tak, to na jakim dziale- bo podejrzewam, że te nie różnią się jakoś specjalnie od tych "wielofunkcyjnych siateczek do pędzli"- chyba, że się mylę, to mnie poprawcie ... ale by można było na tym interes zrobić ...
Też z chęcią wyposażyłabym się w takie siateczki, ale nie w celu suszenia w nich pędzli (choć może to też całkiem niezły pomysł), ale raczej do ich transportu... Bo moje biedne pędzelki zwykle podróżują ze mną wpakowane do kosmetyczki i zawsze się jakiś włosek w nich wygnie... może takie siateczki by je przed tym uchroniły...?
A Wy jak transportujecie swoje pędzelki- macie na to jakiś patent...?

Edytowane przez aaabbbcccdddeeefffggg
Czas edycji: 2012-04-02 o 13:53
aaabbbcccdddeeefffggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 16:07   #11
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Osłonki na pędzle

http://www.ebay.com/itm/H5465-1M-Mak...item2a16cef3f6
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-03, 14:07   #12
modnisia_monisia
Raczkowanie
 
Avatar modnisia_monisia
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 70
Dot.: Osłonki na pędzle

moja współlokatorka kupła ostatnio chyba w Sephorze zestaw pędzli od razu z osłonkami! także wrto następnym razem na to zwrócić uwagę. Nie mam pojęcia z czego możnaby zrobić osłonki tak, żeby się niezdeformowały, może trzeba pomyslec o wygospodarowaniu jakiejsc przestrzeni na te pędzle, żeby się nawzajem e sobą nie gniotły w jakiejs przykrótkawej kosmetyczce czy pudełku, a leżały swobodnie?
modnisia_monisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 09:22   #13
capriart
Rozeznanie
 
Avatar capriart
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 899
GG do capriart Send a message via Skype™ to capriart
Dot.: Osłonki na pędzle

Cytat:
Napisane przez lewa102 Pokaż wiadomość
Super, dzieki o takie cos mi chodzilo a w czym i jak wy myjecie pedzle? moze faktycznie zle myje?
Brush Guard najfajniejsza sprawa!
Ja myje pędzle w szamponie dla dzieci Bobas, a pędzle z podkładu w płynie do mycia naczyń bądź w mydle Barbary Hofmann.
__________________

Makijaż Ślubny Wieczorowy ŚLĄSK

Galeria BECAPRI


ZAPRASZAM
na moją stronę oraz BLOGA!!!



capriart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 11:09   #14
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Osłonki na pędzle

Też polecam Brush Guard. Nie radzę ich jedynie stosować do bardzo zbitych pędzli, wielkość natomiast dowolna, ważne by nie były mocno "napakowane", bo wtedy rzeczywiście dłużej schną, te lżejsze wysychają bez problemu w 2-5 godzin, czyli spokojnie wieczorem można umyć, a na rano będą gotowe. Te mniejsze (np. do makijażu oczu) oczywiście schną szybciej i niektóre można używać już po godzinie.
Ważne - zawsze najpierw osuszajcie pędzle, najlepiej ręcznikiem papierowym, wtedy nie będą się "kisić" w osłonce i szybko wyschną.

lewa102 pytasz o pędzel MAC 217 - BG idealnie go utrzyma w ryzach i nie ma tu znaczenia, że nie suszyłaś go wczesniej w BG, po pierwszym schnięciu będzie wyglądał jak nowy
Wrzucam kilka zdjęć moich pędzli suszonych w BG i bez nich, oczywiście te rozczapierzone po kolejnym myciu odzyskały zwartą formę. Nie mam zdjęć przed\po MAC 217 ale myślę że na tych zaprezentowanych widać sens używania BG. Osłonki są różnej wielkości, więc można je dobrać do prawie każdego pędzla, do 217 używam rozmiaru S.

Polecam, bo po pierwsze rzeczywiście wypływają znacząco na utrzymanie pierwotnego kształtu, a po drugie można je suszyć pionowo, włosiem w dół, co też wpływa na ich żywotność. Aha, wszystkie swoje pędzle mam minimum 2 lata, większość ma 5 i więcej i są nadal w idealnym stanie. BG używam od bodajże 3-4 lat(?). Uważam, że warto kupić BG. Pędzle to nie powinny być jednorazówki, nierzadko wydajemy na nie znaczne kwoty, warto mieć coś, co je utrzyma w zgrabnej formie.
Nie polecam za to BG do transportu, łatwo o to by w kosmetyczce\kuferku osłonki się przesunęły i potargały włosie. Unikaj też suszenia w nich pędzli typu kabuki i zbitych "flat top".

Pędzle od lat myję wodą i antybakteryjnym mydłem Carex Pure Blue - pól litrowe uzupełnienie w promocji kosztuje ok. 5 zł. Domywa wszystko, nawet gęstego flat top'a umazanego podkładem Vichy Dermablend.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (69,2 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (67,0 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (17,1 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (39,9 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (54,7 KB, 39 załadowań)

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2012-06-28 o 20:41
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 10:07   #15
lewa102
Raczkowanie
 
Avatar lewa102
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 205
Dot.: Osłonki na pędzle

Super!!! dzieki za tak obszerna recenzje, faktycznie jest duza roznica w wygladzie. Znalazlam na allegro rozne zestawy

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Też polecam Brush Guard. Nie radzę ich jedynie stosować do bardzo zbitych pędzli, wilekość natomiast dowolna, ważne by nie były mocno "napakowane", bo wtedy rzeczywiście dłużej schną, te lżejsze wysychają bez problemu w 2-5 godzin, czyli spokojnie wieczorem można umyć, a na rano będą gotowe. Te mniejsze (np. do makijażu oczu) oczywiście schną szybciej i niektóre można używać już po godzinie.
Ważne - zawsze najpierw osuszajcie pędzle, najlepiej ręcznikiem papierowym, wtedy nie będą się "kisić" w osłonce i szybko wyschną.

lewa102 pytasz o pędzel MAC 207 - BG idealnie go utrzyma w ryzach i nie ma tu znaczenia, że nie suszyłaś go wczesniej w BG, po pierwszym schnięciu będzie wyglądał jak nowy
Wrzucam kilka zdjęć moich pędzli suszonych w BG i bez nich, oczywiście te rozczapierzone po kolejnym myciu odzyskały zwartą formę. Nie mam zdję C przed\po MAC 207 ale myślę że na tych zaprezentowanych widać sens używania BG. Osłonki są różnej wielkości, więc można je dobrać do prawie każdego pędzla, do 207 używam rozmiaru S.

Polecam, bo po pierwsze rzeczywiście wypływają znacząco na utrzymanie pierwotnego kształtu, a po drugie można je suszyć pionowo, włosiem w dół, co też wpływa na ich żywotność. Aha, wszystkie swoje pędzle mam minimum 2 lata, większość ma 5 i więcej i są nadal w idealnym stanie. BG używam od bodajże 3-4 lat(?). Uważam, że warto kupić BG. Pędzle to nie powinny być jednorazówki, nierzadko wydajemy na nie znaczne kwoty, warto mieć coś, co je utrzyma w zgrabnej formie.
Nie polecam za to BG do transportu, łatwo o to by w kosmetyczce\kuferku osłonki się przesunęły i potargały włosie. Unikaj też suszenia w nich pędzli typu kabuki i zbitych "flat top".

Pędzle od lat myję wodą i antybakteryjnym mydłem Carex Pure Blue - pól litrowe uzupełnienie w promocji kosztuje ok. 5 zł. Domywa wszystko, nawet gęstego flat top'a umazanego podkładem Vichy Dermablend.

Edytowane przez lewa102
Czas edycji: 2012-04-09 o 10:12
lewa102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 08:01   #16
madii1984
Raczkowanie
 
Avatar madii1984
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Send a message via Skype™ to madii1984
Dot.: Osłonki na pędzle

a swoją drogą, jakie fajne kolorowe pędzle MAC! z jakiej to było kolekcji??
madii1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 08:22   #17
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Osłonki na pędzle

Czerwone to Adoring Carmine
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 00:03   #18
madii1984
Raczkowanie
 
Avatar madii1984
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Send a message via Skype™ to madii1984
Dot.: Osłonki na pędzle

A jak oceniasz ten pędzel? Pozwoliłam sobie zgooglować, i na MakeUp Alley ma fatalne recenzje! http://www.makeupalley.com/product/s...Makeup_Brushes
madii1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 07:58   #19
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Osłonki na pędzle

O który pędzel pytasz? Podałaś link do zestawu.
Ja nie narzekam na te pędzle, spisują się dobrze, trzymają formę, nie drapią (poza 207, 252 i 266 niestety), dobrze nakładają kosmetyki, idealnie się dopierają, żaden nie zgubił włosia i cały czas wyglądają tak jak na początku, a regularnie ich używam. Ja nie mam zastrzeżeń do ich wykonania.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 12:09   #20
jazda
Rozeznanie
 
Avatar jazda
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 732
Dot.: Osłonki na pędzle

Wiem, że odkopuję stary temat, ale ostatnio zakupiłam osłonki The Brush Guard i jestem z nich naprawdę zadowolona. Udało mi się doprowadzić do super stanu, nawet moje stare pędzle, które miały odgięte włosie. Teraz mogę je przenosić w kosmetyczce, razem z kosmetykami, co jest szczególnie ważne gdy trzeba się spakować w małą walizkę na wakacje Ja kupywałam na allegro, metr osłonki, która wystarcza na wiele pędzli
jazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-29 13:09:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:55.