Kolagen - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-05, 22:42   #1
maniekpl666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2

Kolagen


Witam. Mam pytanie odnośnie kolagenu Firmy Larens to twarzy. Na ulotce jest napisane zeby po zastosowaniu kolagenu posmarować twarz jakimś kremem nawilżającym. Chodzi mi o to ze jak rano idę do szkoły i sie wysmaruje tym nawilżaczem to sie świece. Nie można stosować kolagenu samego?
maniekpl666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 18:54   #2
maniekpl666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Kolagen

Widzę pełno odp
maniekpl666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 16:12   #3
holly17
Raczkowanie
 
Avatar holly17
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 249
Dot.: Kolagen

stosujesz raz dziennie? a nie możesz robić tego wieczorem?
holly17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 17:47   #4
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Kolagen

Krem za pewne ma wspomagać kolagen, ponieważ ten sam w sobie jest białkiem zbyt wielkocząsteczkowym aby wniknąć w skórę. Być może krem ma za zadanie pomóc mu wniknąć odrobinę głębiej, bądź po prostu nawilżyć skórę w momencie gdy kolagen wypełnia od zewnątrz np zmarszczki.

Generalnie wolne aminokwasy, powstające w wyniku pocięcia kolagenu, działają nawilżająco. Jednak wadą większości związków należących do aminokwasów jest ich słaba przenikalność przez naskórek.

Kolagen mając za zadanie wypełnić zmarszczkę, napiąć, ujędrnić skórę oraz ją nawilżyć, najprawdopodobniej w przypadku tej firmy potrzebuje dodatkowego bodźca tworzącego film czyli kremu.

Trzeba także pamiętać o wklepywaniu a nie rozcieraniu kolagenu, oraz nie nakładaniu go w zbyt dużych ilościach bo wtedy ulegnie złuszczeniu.
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 01:04   #5
linka_so
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 116
Dot.: Kolagen

hej,
tez używałam tego kolagenu (który dostałam jako prezent) i niestety nie dało się do stosować bez jakiegoś kremu ponieważ kolagen zasychał i robiła się taka "skórka" którą można było zrywać płatami, w chwili kiedy po paru min nałożysz jakiś krem nawet lekki bo to na dzień w końcu to nie będziesz miał żadnego problemu z tym kolagenem generalnie to polecam, u mnie są bardzo fajne efekty
linka_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 10:14   #6
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Kolagen

Cytat:
Napisane przez maniekpl666 Pokaż wiadomość
Witam. Mam pytanie odnośnie kolagenu Firmy Larens to twarzy. Na ulotce jest napisane zeby po zastosowaniu kolagenu posmarować twarz jakimś kremem nawilżającym. Chodzi mi o to ze jak rano idę do szkoły i sie wysmaruje tym nawilżaczem to sie świece. Nie można stosować kolagenu samego?
Myślę że więcej powinny wiedzieć dziewczyny na forum Biochemia Kosmetyczna.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-12 11:14:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.