Różowy, wypukły ślad po strupie pod okiem, blizna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-15, 19:31   #1
just_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15

Różowy, wypukły ślad po strupie pod okiem, blizna?


Witam, jakiś czas temu pojawiła mi się pod okiem krosta, zaraz obok nosa, więc z przyzwyczajenia wycisnęłam ją i powstał z tego dość spory strup. Po jakimś czasie strup odpadł a śladem po nim jest jakby różowa blizna, martwię się tym, gdyż jest ona różowa i lekko wypukła, tzn uniesiona ponad powierzchnię skóry. Mam ją już od 2 miesięcy i ani kolor ani wypukłość nie schodzi. W miejscu tej wypukłości mam tez malutką dziurkę , myslalam ze skora jest wypukła bo moze cos jeszcze w niej siedzi więc probowalam wycisnąć cos z tej dziurki. Nic jednak nie wychodzi a przez kilka godzin po probie wycisnięcia skóra wokół jest cała czerwona i jeszcze bardziej spuchnięta (wypukła). Nie wiem juz co robic, patrząc bokiem ślad ten jest widoczny z powodu koloru jak równiez tego że jest to spora nierówność, niedługo idę na basen i wstyd mi bardzo że jest to tak widoczne, czy to moze byc bliza po strupie? Może mozecie polecic jakąś maść która zredukuje ten różowy kolor lub "spłaszczy tą bliznę" ? Bardzo zależy mi na tym żeby skora w tym miejscu powrocila do dawnego stanu, ale boję się że jest to niemozliwe. Przyjmę kazdą radę, pozdrawiam
just_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-15 20:31:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.