Czy to problemy z hormonami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-12, 17:43   #1
Agata_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20

Czy to problemy z hormonami?


Mam 16 lat, i kilka dosyć poważnych problemów :
- włosy mi wypadają
-na całym ciele jestem owłosiona, nawet w takich miejscach gdzie włoski nie powinny być, np brzuch, piersi, pośladki, a że jestem brunetką i mam jasną karnacje są jeszcze bardziej widoczne
- mam trądzik, szczególnie na policzkach i żuchwie, pryszcze "siedzą" pod skórą. Są również na plecach i dekolcie
-mam nieregularne miesiączki, a miesiączkuje od 4 lat, zdaje mi się że powinno już być regularnie, zwłaszcza że przez jakiś czas było.

Jak tak zastanawiam się kiedy to się zaczęło, to włosy zaczęły wypadać tak pod koniec lata, miesiączki rozregulowały mi się na jesień, a te bolesne pryszcze to mam jakoś od listopada, wcześniej takie normalne, wiadomo przed okresem, ale było ich oczywiście zdecydowanie mniej i inne, czyli nie takie podskórne gule.

Myślę że to mogą być właśnie problemy hormonalne, chciałabym iść do endokrynologa, ale moja mama uważa że "to po prostu taki wiek, każdy musi to przejść" i że zniknie jak skończę dojrzewać. Boje się że lekarz tak samo powie i dalej będę się z tym wszystkim męczyć A dla mnie to naprawdę problem. Chciałabym móc chodzić bez makijażu, ale wyglądam strasznie, nie wiem jak w lecie założę strój kąpielowy, wstydzę się strasznie chodzić na basen... Bardzo źle mi z tym Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez Agata_21
Czas edycji: 2013-02-12 o 17:44
Agata_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 19:34   #2
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Czy to problemy z hormonami?

Z tego co piszesz masz typowe problemy hormonalne... Jak najszybciej zrób badania, im szybciej zaczniesz działać tym lepiej , wiem po sobie. A nawet jak się okaże że to tylko jak mówi Twoja mama " taki wiek" to nie zaszkodzi zrobić badań. Fakt, ze trochę to kosztuje ale moim zdaniem o takie rzeczy trzeba dbać bo można sobie niezłych problemów narobić...

PS - tym bardziej, że źle się z tym czujesz i wstydzisz się cery i owłosienia - kolejny argument za tym, żeby to zbadać.
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 21:20   #3
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Czy to problemy z hormonami?

Tu masz podobny wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675338
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 18:13   #4
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 889
Dot.: Czy to problemy z hormonami?

choruje na to samo,
jak prosiłam mamę o pomoc to powiedziała ze przesadzam, teraz żałuje że nic z tym nie zrobiłam,
musisz isc do lekarza rodzinnego, lekarz przepisze ci skierowanie do endokrynologa, endokrynolog wykona usg tarczycy (ona jest głównym powodem tego) i da ci skierowanie na badanie krwi (tsh, glukoza, magnez, testossteron),
możliwe że będziesz tez musiała isc na wizytę do ginekologa (zespół policystycznych jajników) po ukończeniu badań lekarz pewnie da ci jakieś leki które zablokują wypadanie włosów i przyrost ich na ciele, niestety te na ciele juz same nie wypadną, będziesz musiała albo sie depilować albo zacząć zbierac na depilacje laserowa u kosmetyczki.
Jak masz jakies pytania do mnie to napisz pw, skaczę po watkach wiec pewnie juz tu ni zajrzę.
Pozdrawiam ;-)
__________________


włosy: 98cm

paulinia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.