Pytania po dwóch miesiącach kuracji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-14, 22:25   #1
Zakol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6

Pytania po dwóch miesiącach kuracji


Witam

Mam 19 lat, jakiś rok temu nasilił się mój problem z trądzikiem. Zaczęły mi wyskakiwać syfy w większych ilościach, niż działo się to normalnie, a ja w swojej głupocie je wyciskałem, a na ranę przykładałem spirytusowy wacik. Tak było przez dobrych parę miesięcy i dopiero w styczniu tego roku (dosłownie pierwsze dni roku) poszedłem do dermatologa.
Pani dermatolog stwierdziła, że mam „silny trądzik, już poważnie zawansowany”. Przepisała mi Tetralysal, przez 10 dni brałem dawkę 60mg, potem 30mg. Już ponad dwa miesiące biorę ten antybiotyk. Za 30 dni mam przejść na 15mg. Oprócz tego stosuję od miesiąca żel Epiduo, w miedzy czasie smarowałem twarz także Zinerytem w płynie.

Efekty? Jest lepiej, ale zmiana nie poraża (wiem, że dwa miesiące to krótko)
Piszę ponieważ, nie mam pewności czy ta Pani dermatolog na pewno dobrze kieruje moja kuracją.

1. Na moje pytanie, czy potrzebuje brać czegoś przeciwgrzybicznego, osłonowego, stwierdziła, że przy tym antybiotyku to nie potrzebne. W Internecie wyczytałem inaczej.
2. Na pytanie, czy mogę pić alkohol powiedziała, że jak najbardziej w niczym to nie przeszkadza. Jak wyżej.
3. Na jesień chce abym przeszedł na Aknenormin i nim leczył się przez kolejne kilka miesięcy. Przyznała, że teraz biorę Tetralysal, aby „doczekać do jesieni”, a nie spodziewa się, że jakoś bardzo mi pomoże.

Teraz właściwe pytania ode mnie:

4. Jak usunąć blizny powstałe przez te kilka miesięcy? Mam na twarzy parę wgłębień i kilka czarnych zmian na skórze (skóra w tym miejscu jest bardzo ciemna w porównaniu do kolorytu), oczywiście również mam przebarwienia. Teraz dermatolog dodatkowo powiedziała żebym zakupił Aknemycin i Lysalpha Cicapeel. Bagatela te dwie rzeczy to 140 zł.
5. Powinienem zmienić dermatologa?
6. Nie ma możliwości, aby terapia przebiegła szybciej? Ta Pani chce mnie leczyć jeszcze rok!

PS: Mam teraz brzydką twarz, ale w porównaniu do innych ludzi z problemami z trądzikiem nie jest źle. Dlatego nie wydaje mi się abym potrzebował jeszcze aż roku terapii, nie chcę czekać do jesieni na poważną kurację, chcę zacząć mocno zwalczać problem teraz.
PS2: Spytacie dlaczego nie zapytałem jej o to wszystko w gabinecie? Dopiero jak wyszedłem przemyślałem sprawę, przejrzałem Internet i doszedłem do takich wniosków.

Liczę na Waszą pomoc
Zakol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 22:32   #2
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Pytania po dwóch miesiącach kuracji

Cytat:
Napisane przez Zakol Pokaż wiadomość
3. Na jesień chce abym przeszedł na Aknenormin i nim leczył się przez kolejne kilka miesięcy. Przyznała, że teraz biorę Tetralysal, aby „doczekać do jesieni”, a nie spodziewa się, że jakoś bardzo mi pomoże.
Trochę bez sensu Bierzesz antybiotyk już 2 mies, czyli od stycznia, tak więc mogłeś już spokojnie 2 mies jechać na aknenorminie... Teoretycznie nie zaczyna się kuracji na wiosnę ale Ty jeśli brałbyś od stycznia do lata miałbyś już spokój... Zresztą ja tydzień temu zaczęłam kurację Axotretem (to to samo co aknenormin) po prostu nie będę się wystawiać na ostre słońce i stosować filtry :P
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 23:51   #3
Zakol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Pytania po dwóch miesiącach kuracji

Rozumiem, że nie można stosować Aknenorminu, gdy wychodzi się na mocne słońce. Ale czy nie ma jakiegoś specyfiku, który działa równie skutecznie, a można go spokojnie stosować latem?
Zakol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 00:02   #4
fraszka105
Raczkowanie
 
Avatar fraszka105
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 276
GG do fraszka105
Dot.: Pytania po dwóch miesiącach kuracji

Na Twoi miejscu skonsultowałabym się jeszcze z innym lekarzem. Też brałam Tetralysal i miałam nieco inne zalecenia. Np. nie mogłam pić alkoholu. Co prawda nie mogłam się powstrzymać w moją 18-nastkę i napiłam się trochę wódki, to po 2 kielonach siekło mnie tak jak po pól litra :P Koniecznie trzeba stosować filtry, nawet teraz choć słonce nie jest mocne. Jeśli nie będziesz tego robić to przebarwienia gwarantowane
No i dla mnie trochę bez sensu jest faszerować się antybiotykiem, po to żeby za jakiś czas zmienić lek. Nie mogła Ci dać czegoś lżejszego? Ja miałam w okresie jak brałam Tetralysal bardzo zaawansowany trądzik a i tak moja lekarka dała mi go niechętnie i w sumie antybiotyk to była ostateczność. Aha i za wiele mi nie pomógł mimo iż brałam go kawałek czasu
__________________
Never sigh for better world, it's already composed, played and told.


fraszka105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 15:35   #5
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pytania po dwóch miesiącach kuracji

Dziewczyny,
po 15 latach walki z tradzikiem na swoim blogu dziele sie radami. Zerknijcie, jestem w stanie doradzic, jak pielegnowac buzke, czego unikac. Czekam na sugestie jakie watki chcialybyscie poruszyc. Mam nadzieje, ze choc troche ktorejs z Was bede pomocna. Przemielilam mnostwo kuracji, lekow oraz kosmetykow wiec chetnie odpowiem, jezeli macie jakies pytania.
pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.