Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-10, 11:43   #31
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Cytat:
Napisane przez Sandra89 Pokaż wiadomość
Melduję się w nowym wątku
jak się czujesz Mamuśka?
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 12:33   #32
mati393
Rozeznanie
 
Avatar mati393
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 684
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Czy ktores dzieciaki pija jeszcze mleko z butelki ze smoczkiem ?? czy tylko Dawid napoje pije z kubka Lovi albo z bidonow, albo zwykle kubki ale rozlewa bo za mocno przechyla, wiec wole bidony czy Lovi....
a mleko pije ze smoczka i nie mam pojecia jak zabrac sie za oduczenie go od tej butelki, probowalam z innymi kubkami ale nie wypije, zrobi pare lykow i odstawia

Tunia to chyba rzeczywiscie cud albo lekarka źle bada


Dawida bajki nie interesuja, zereszta jego wogole tv nie interesuje chyba jako jedyny nie oglada bajek....puszczam mu MiniMini ale czasem tam luknie na jakas bajke pare sekund i ma lepsze rzeczy do roboty nie posiedzi ani 1 minuty przy bajce

Dzis mialam horror z nim bo nie poszedl na drzemke, w drodze z zakupow zasnal w aucie, spal 10 min bo po przyjsciu sie obudzil i potem byl nie do wytrzymania, myslalam ze zabije....dlatego on obowiazkowo musi isc spac bo inaczej źle funkcjonuje musialam go polozyc spac o 17 bo nie dalo sie wytrzymac, spal do 18:30, myslalam ze nie pojdzie spac pewnie do 23 a on po 20 jak zwykle poszedl spac
Mikolaj tez pije mleko z butli. Probowalam dawac z kubka treningowego ale ustnik mu nie odpowiadal i dalej pije przez smoczek. Chcialabym go oduczyc ale boje sie ze nie bedzie chcial pic mleka. A po drugie on przed snem musi wypic bo inaczej jest masakra. Wrzask, placz i histeria. Pije na razie modyfikowane ale powoli bede mieszala i chce przejsc na krowie. Chociaz ja do konca nie jestem przekonana do tego pomyslu.

Miki uwielbia bajki. Na disney chanell oglada myszke miki o 8 rano i siedzi do konca do 8:50, na mini mini "stacyjkowo: , boba budowniczego i kilka innych.

Cytat:
Napisane przez joasia2512 Pokaż wiadomość
Filip za wszystko dziękuje. Podaje mu zabawkę a on "kuje" dostaje pić "kuje" itd. Kulturalny ten mój syn.

Jo@n@ gratulacje dla Bartka.
Mikolaj tez ciagle mowi dziekuje. Tzn w jego wykonaniu "dziuje". Daje komus cos to tez mowi dziekuje zamiast prosze.

Co do wydawania na leki. W tym miesiacu na Mikolaja wydalam 60 zl na meza 30 i na mnie rowniez 30 a na Manie prawie 70zl.
Bylam we wtorek na kontroli u gina. Okazalo sie ze mam jakas infekcje po porodzie. 3 globulki kosztowaly 30 zl.
mati393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 13:03   #33
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Cytat:
Napisane przez mati393 Pokaż wiadomość
Mikolaj tez pije mleko z butli. Probowalam dawac z kubka treningowego ale ustnik mu nie odpowiadal i dalej pije przez smoczek. Chcialabym go oduczyc ale boje sie ze nie bedzie chcial pic mleka. A po drugie on przed snem musi wypic bo inaczej jest masakra. Wrzask, placz i histeria. Pije na razie modyfikowane ale powoli bede mieszala i chce przejsc na krowie. Chociaz ja do konca nie jestem przekonana do tego pomyslu.

Miki uwielbia bajki. Na disney chanell oglada myszke miki o 8 rano i siedzi do konca do 8:50, na mini mini "stacyjkowo: , boba budowniczego i kilka innych.



Mikolaj tez ciagle mowi dziekuje. Tzn w jego wykonaniu "dziuje". Daje komus cos to tez mowi dziekuje zamiast prosze.

Co do wydawania na leki. W tym miesiacu na Mikolaja wydalam 60 zl na meza 30 i na mnie rowniez 30 a na Manie prawie 70zl.
Bylam we wtorek na kontroli u gina. Okazalo sie ze mam jakas infekcje po porodzie. 3 globulki kosztowaly 30 zl.
Chyba wiem co to za globulki

Ola dziękuje mówi czasami, ale: plose - zawsze jak coś podaje.
Wczoraj wieczorem wywaliła dydy z łóżeczka i sie drze: mama oć tu!
Przyszłam a ona do mnie: dydy bam!
No to mówie, że trudno, nie ma i już.
Ola do mnie: mama szukaj!
No to wyciągnęłam klocki i mówie: znalałam dwa klocki.
Mama esce szukaj!
Wyciągnęłam smoka pokazuje jej a ona: eden dydy! Blawo!
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 13:21   #34
mati393
Rozeznanie
 
Avatar mati393
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 684
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Miki tez bije mi brawo jak cos znajde albo zrobie. Tylko on mowi "brabo". A jak cos mu spadnie albo nie uda mu sie to mowi " o nie, o nie" i zaslania buzie lapkami.
mati393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 15:16   #35
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

no to i ja się melduję
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 15:29   #36
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Witajcie!!!
No proszę, już mamy nowy wątek! Ostatnio nie zaglądałam, bo miałam trochę problemów w pracy i zero nastroju na pisanie
Melduję, co u nas:
Zaliczyłysmy bilans dwulatka, Nina waży tylko 10300 i mierzy 86 cm. Chudzina z niej straszna, no ale co zrobić, tuczyć jej nie utuczę.

Co do butli z mlekiem - przed snem obowiązkowo (kubek z mlekiem bojkotuje), niestety ostatnio je w nocy, no i rano. A w ciągu dnia pije z normalnego kubka (niekapków nigdy nie tolerowała) lub ze smoka, jak sobie przypomni.

SMoka nadal ssie, jest od niego uzależniona, bez zapasowego w ręce nie zaśnie , ale za kilka tygodni spróbujemy odstawić.

Z bajek uwielbia Świnkę Peppę, jest w niej dosłownie zakochana Świnka pomaga nam w karmieniu Niny przed snem - bierzemy ją szantażem - jak ugryzie kanapkę, włączamy odcinek, niestety Nina nauczyła się w komputerze stopować i włączać bajkę... )

A co do gadania, to muszę pochwalić Ninę - mówi już całymi zdaniami, trochę jak Kali. np :"Ziajozić mamusi buciki na nóżki" Ja: Ninuś, mówi się "założę" a nie "założyć..."
albo: "Pśewinąć pjosiaćka... nie zjobił kupy... niedobźe". (dziś przewijała prosiaczka)
Fajnie sama zdrabnia (choć my tego nie robimy!), np. nie mówi pies tylko "pjesećek", "buciki", "pajuszki", "sjoneczko".
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 21:09   #37
joasia2512
Rozeznanie
 
Avatar joasia2512
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 538
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Cytat:
Napisane przez mati393 Pokaż wiadomość
Miki uwielbia bajki. Na disney chanell oglada myszke miki o 8 rano i siedzi do konca do 8:50, na mini mini "stacyjkowo: , boba budowniczego i kilka innych.

Mikolaj tez ciagle mowi dziekuje. Tzn w jego wykonaniu "dziuje". Daje komus cos to tez mowi dziekuje zamiast prosze.
Filip też bardzo lubi bajki. Ulubiona to "Bracia kola" na dvd i oczywiści "Bob budowniczy" "Strażak Sam" i "Tomek i przyjaciele" i innymi też nie gardzi.

Synu nie mówi proszę, jak coś komuś podaje to mówi "dam"
__________________
Filip 10 kwiecień 2009r godz. 4:44

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

Paulo Coelho
joasia2512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 21:13   #38
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

mam pytanie do mam córeczek
jak to u Was było z płcią? kiedy lekarz stwierdził, kiedy potwierdził?
ja już schizuję, że moje szczęście się skończy, bo małej siusiak urośnie
nie bałyście się jak ja?
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 21:24   #39
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

dzień dobry wieczór
obecna
uśmiałam się jak czytałam jak fajnie dzieciaczki wyrazy wymawiają
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 21:27   #40
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
mam pytanie do mam córeczek
jak to u Was było z płcią? kiedy lekarz stwierdził, kiedy potwierdził?
ja już schizuję, że moje szczęście się skończy, bo małej siusiak urośnie
nie bałyście się jak ja?
Mi powiedzieli w 25 tygodniu. Wcześniej już wskazywali na dziewczynkę.
Z tym, że wiadomo, że nigdy wskazania z usg nie wskazują na 100%.
Mojej kuzynce na ostatnim usg nawet mówili: Zosia. A jest Tadeusz!
Znam też odwrotny przypadek
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 21:30   #41
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Tun1a mi jak powiedział lekarz, że chłopak w pierwszej ciąży to ani mi przez myśl nie przeszło, że może być jednak dziewczynka, byłam pewna, że ma rację, w końcu to jego praca, zna się na tym i jest odpowiedzialny za to co mówi
a czytałam jak laski rozczarowane że będą miały synka pisały, że jeszcze mają nadzieję na zmianę płci, że lekarz mógł się pomylić
ehhh mąż mnie uspokaja a ja się stresuję
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 21:55   #42
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
mam pytanie do mam córeczek
jak to u Was było z płcią? kiedy lekarz stwierdził, kiedy potwierdził?
ja już schizuję, że moje szczęście się skończy, bo małej siusiak urośnie
nie bałyście się jak ja?
w 21 tygodniu lekarka stwierdziła płeć i to na kiepskim usg a potem byłam jeszcze w 28 i w 36 - inna lekarka potwierdziła już na "wypasionym" sprzęcie a na sam koniec jak mnie przyjmowali do szpitala to też potwierdzili


aha ja się nie bałam bo chciałam chłopaka więc wiedziałam, że na pewno nic z tego
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 21:57   #43
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
mam pytanie do mam córeczek
jak to u Was było z płcią? kiedy lekarz stwierdził, kiedy potwierdził?
ja już schizuję, że moje szczęście się skończy, bo małej siusiak urośnie
nie bałyście się jak ja?

Mi gin powiedzial ze dziewczynka w 18 tygodniu ciazy, ze jemu to wyglada na dziewczynke bo widzi wargi sromowe i nawet wydrukowal mi zdjecie gdzie bylo te wargi widac i nic tam nie dyndalo, potem na polowkowym jakos w 22-23 tyg inny gin ktory to polowkowe robil tez powiedzial ze dziewczynka napewno, a potem trzeci gin co juz prowadzilam u niego ciaze do konca tez powiedzial ze dziewczynka....ja sie nie balam bo czulam ze to jest dziewczynka i do tego zupelnie inaczej sie czulam i inaczej przebiegala ciaza, mialam inne smaki itp a jak juz 3 roznych lekarzy potwierdzilo i zaden nie obstawil chlopaka to juz bylam 100% pewna wiadomo jakas mala niepewnosc byla ze a noz wszyscy sie mylimy ale jednak nie


Pomylki sie owszem zdazaja, moj gin ktory prowadzil mnie do konca sam mowil ze pare pomylek mu sie zdarzylo

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-02-10 o 22:03
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 22:10   #44
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

w zasadzie ja też się inaczej w tej ciąży czuję, inne smaki, na początku straszne humory miałam, jakieś deprechy, kołatania serca na tle nerwowym taka jakaś wrażliwa byłam
no nie wiem...
ciekawe jak będę tyła, teraz jestem w 19.t.c. i mam 5 kg na plus
w poprzedniej ciąży wiem, że w 21.t.c. miałam 11,5 kg
mam nadzieję, ze w dwa tygodnie nie przytyję 5 kg
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 22:19   #45
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Kiedys pisalam ze Julka ta kolezanka Dawida miala byc Bartoszem, przed porodem w szpitalu nawet wyszlo ze to chlopak a pare chwil pozniej urodzila sie dziewczyna, znajomi mieli miec dziewczynke, nakupili rozowych ubran, rozowy wozek i wszystko rozowe a urodzil sie chlopak i musial miec ubierane wszystko rozowe i jeździl w rozowym wozku....na listopadowo-grudniowych mamuskach jakos 2 dziewczyny mialy tez pomylki do samego konca

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-02-10 o 22:21
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 06:54   #46
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Kaja pije z kubka normalnego i takiego "niekapka z tesco za 1 zł"! do tego żłopie wode z butelek z dzióbkiem a na noc mleko ze smoczka.

Mi powiedzieli że dziewczynka jakoś około 20 tc i tak zostało już na każdym kolejnym usg.
I z Adasiem tak samo było. Powiedzieli chłopak i trzymali się tego do końca .

Kaja też gada już jak najęta, czasem nawet słowa czy zdania takie że nie wiem skąd ona to zna. A jak coś "się stanie" to patrzy i woła OJEJ OJEJ albo OJESIU OJESIU.
No i umie się przeżegnać do Bozi :0 tzn. macha łapka w koło siebie i gada "ojca-syna-ucha-...amen".
I bije sobie bravo .

I zrobiła się bardzo płaczliwa o byle co i nawet bez powodu bbbbbbbbbbuuuuuuuuu.

Edytowane przez gabriellao0
Czas edycji: 2011-02-11 o 06:59
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 09:05   #47
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Hej
To i my się meldujemy...
Świetnie się Was czyta o maluchach, rozwoju etc
My się nie pochwalimy co do mowy,owszem, Tosiu mówi więcej, ale rozumiemy go dzięki mimice, gestom bardziej aniżeli wyraźności nawija po chińsku... opowiada i wciąż potrzebuje potwierdzenia, akceptacji tego co mówi...

Za to cieszę się, bo sam już zdejmuje i rozpina kurtkę, czapkę, szalik golf, buty, rajtuzy zakłada i spodnie więc duży krok do przodu...

A pije ze szklanek naszych, kubków swoich (platikowych) mleko zawsze!! z probiotykiem acidolacbaby rano i wieczorem bebilon3 przecodzimy na 4 teraz... i mleczko pije z kubka z rurką - u nas to rewelacyjne sprawa! ach, i zawsze jak pije mleko z ruruki siada!!
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 09:07   #48
joasia2512
Rozeznanie
 
Avatar joasia2512
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 538
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Pamiętam że mi powiedzieli że będzie chłopiec dokładnie 2 grudnia jak byłam w szpitalu ale że ja jak Zanka, chociaż było mi wtedy obojętne, musiałam być pewna i na 14 miałam usg 3d. Jak tam mi potwierdził to już byłam pewna że bedzie chłopak. Później jeszcze trafiłam na usg i zagraniczni studenci sie przyglądali, pamiętam jak lekarz się ich spytał czy widzą płeć i hurem odpowiedzieli że chłopak.

Gabi ja się chyba zakochałam w twojej Kai. Od kąd pokazałaś jej zdjęcie z nową fryzurą cały czas mam ją przed oczami. Uwielbiam takie fryzurki u dzieci.

Wczoraj byliśmy z Filipem po moją siostrzenice w przedszkolu i Filip był zachwycony. Na sali kazał się rozbierać i chciał lecieć do dzieci, jak szliśmy po schodach to co chwile wołał "o jej" i zachwycał się rysunkami, naklejkami itp.
__________________
Filip 10 kwiecień 2009r godz. 4:44

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

Paulo Coelho
joasia2512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 11:15   #49
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

super, to mały będzie miał radość z chodzenia do przedszkola mój chyba nie odróżnia żłobka od przedszkola poza zmianą pani i moówi ne ma moej pni a ja mówię tak kochanie jest inna a on na to ok hehe

Grzesiowi nic lepiej - już się zaczynam martwić - od ubiegłego pt go tak ostro trzyma i bierze antyb.

JA za to W CIĄŻY MIAŁAM zupełnie inne smaki, inaczej ją przechodziłam ,wymiotowałam do 5 mies, czasem i w 6 mies. się zdarzało, zupoełnie inna ciąża awszyscy poza lekarzem mówili że to dziełuszka a i tak chłopczyk wyszedł więc już nie wierzę symptomom smakowym samopoczuciowym i diecie rok przed zajściem na dziewczynkę ale oczywiście życzę Ci tego

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

wczoraj Tosiek znów ponad godz, zajął się tymi puzzlami - szok!

Dziewczyny jakie prezenty przewidujecie dla swoich pociech?

W urodziny Tosia robimy od razu chrzciny Grzesia (mam nadzieję, że będzie zdrowy :/) ale neistety mamy problem z doborem chrzestnego bo mimo, iż w rodzinie pełno mężczyzn czy chłopaków nie chce pierwszego lepszego z kopertra ale takiego co by pamietal, zas taki to jest albo malym pijaczkiem albo w ogole z Koscilem nie ma nic do czynienia... ogromny dylemat... dzwonilam do kuzyna sadzac ze moze jego, mial przyjechac do nas wczoraj i nie przyjechal nie zadzwonil nie odebral od emnie tel ani nie napisal smsa ze go nie bedzie wiec jak mi zrobil taki nr to i dziecku kiedys moze wywinac a nie ma nic gorszego jak nieslownosc dla dz. i rozczarowanie...
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 12:06   #50
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Cześć dziewczyny!
Cytat:
Napisane przez pelnia1980 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie prezenty przewidujecie dla swoich pociech?

W urodziny Tosia robimy od razu chrzciny Grzesia (mam nadzieję, że będzie zdrowy :/) ale neistety mamy problem z doborem chrzestnego bo mimo, iż w rodzinie pełno mężczyzn czy chłopaków nie chce pierwszego lepszego z kopertra ale takiego co by pamietal, zas taki to jest albo malym pijaczkiem albo w ogole z Koscilem nie ma nic do czynienia... ogromny dylemat... dzwonilam do kuzyna sadzac ze moze jego, mial przyjechac do nas wczoraj i nie przyjechal nie zadzwonil nie odebral od emnie tel ani nie napisal smsa ze go nie bedzie wiec jak mi zrobil taki nr to i dziecku kiedys moze wywinac a nie ma nic gorszego jak nieslownosc dla dz. i rozczarowanie...
Pełnia, a może wybierzecie jakiegoś przyjaciela na chrzestnego? Kto powiedział, że musi nim być ktoś z rodziny? Czasami rodzina jest gorsza i nie ma co kombinować... Np. my na chrzestnego wzięliśmy kuzyna męża, nie rodzonego brata, bo brat to taki "dzik", nie ma z nim kontaktu, odezwie się jak ma interes... Na kolejnego chrzestnego pewnie wzięlibyśmy przyjaciela męża. Tak więc pomyślcie nad kimś bliskim niekoniecznie z rodziny

Co do prezentu, to cały czas myślę, a czas się kurczy - Nina będzie oficjalnym dwulatkiem już w sobotę
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 12:20   #51
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Wkoncu mam bloga cisze w domu malzon o 13 pojechal do pracy a towarzystwo malolatow o 13 razem zasnelo mam nadzieje ze drzemka Oliwi nie bedzie trwala 5 min a Dawid pospi 4 h jak ostatnio ma w zwyczaju

Siedze i wcinam snickersa bo mi wczoraj sasiadki powiedzialy ze schudlam duzo a tak na serio to mi po ciazy tylko opuchlizna z nog i rak zeszla bo brzuch mam dalej obrzydliwy i wygladam jak w 5 m-cu ciazy, teraz to ukrywam pod kurtka a co bedzie wiosna wszyscy pomysla ze znowu w ciazy jestem w niedziele wkoncu jade na jakies zakupy ubraniowe dla mnie tym razem bo nie mam co na siebie wlozyc po tej ciazy, spodnie wchodza ale zapinam na sile i wszystko sie wylewa bluzki sie zrobily krotkie....chodze ciagle w letnich rybaczkach takich rozciagliwych i jakiejs starej bluzce + swetr ciazowy taki uniwersalny i na ciaze i na nie ciaze


Pogoda kilka dni byla piekna ! wczoraj moja mama z sasiadkami kawe na ogrodku pily bylo tak cieplo i slonecznie a dzis juz caly czas leje, ciemno, zimno, wieje...


Z Dawidem to ze bedzie chlopak dowiedzialam sie na polowkowym w 20 tyg, bo gin uwidzial zwisajacego siusiaka potem sie juz tylko potwierdzalo ze to chlopak....a chcielismy bardzo dziewczynke a potem chlopaka, no ale teraz jest fajniej jak jest brat starszy od siostry bo bedzie jej pilnowal i fajnych kolegow przyprowadzal


Co do chrzestnych do my mamy i z rodziny i nie z rodziny i jedni kasiasci inni nie kasiasci a i tak wszyscy sa do skonczylo sie tylko na pobycie w kosciele i imprezce w domu wiec ja juz to olalam bo nikogo na sile zmuszac nie bede zeby raz na ruski rok odwiedzili to dziecko (chodzi o Dawida) a jesli chodzi o prezenty to Dawid np od chrzestnego na urodziny teraz nie dostal kompletnie nic a na imprezce byl ale to tylko dlatego ze musial mame (babcie) przywieźc, chrzestna nie pojawila sie wogole ale ok...jest w ciazy zagrozonej....tylko ze wczesniej tez nie przyjeźdzala, byla u Dawida jakos jak mial 1,5 roku albo i mniej...a mieszka niecale 10 km dalej.....Oliwia ma taka chrzestna ze na chrzciny dostala od niej Biblie obrazkowa za 48 zl i tyle....wszystko byloby ok gdyby przy wszystkich gosciach nie powiedziala ze reszte prezentu doniesie w poniedzialek i owszem przyszla we wtorek ale.....pozyczyc odemnie 200 zl i dopiero dzis oddala jak sie sama wkoncu wkurzylam i napisalam ze sa mi potrzebne....a mialo byc na pare dni, prezentu spoznionego oczywiscie do dzis nie przyniosla, na prezentach mi nie zalezy ale na tym zeby taka osoba byla wporzadku wobec tego dziecka a nie przychodzila pozyczac kase z prezentow pomimo ze sama nie dala, a tylko obiecala przy wszystkich gosciach zaluje teraz ze ta laske bralam na chrzestna (mama Julki)
Strasznie ciezko jest znaleźć fajnych chrzestnych, a jak juz sa fajni to odmawiaja 3 osoby nam odmowily wiec bylismy zmuszeni szukac po tych niezbyt fajnych

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-02-11 o 12:50
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 12:35   #52
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

ehhh nie wiem, ale z drugiej strony bez sensu nie wierzyć lekarzowi i do porodu nic dla dziecka typowo pod płeć nie kupić
w to mam, kilka ciuszków dla malej kupilam, po połówkowym jak się potwierdzi to będę kupowała dalej
nie chcę popadać w paranoje
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 13:18   #53
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Cytat:
Napisane przez joasia2512 Pokaż wiadomość

Gabi ja się chyba zakochałam w twojej Kai. Od kąd pokazałaś jej zdjęcie z nową fryzurą cały czas mam ją przed oczami. Uwielbiam takie fryzurki u dzieci.

.
no bo jak tu sie nie zakochać


Kaja i Adaś mają (znaczy będą mieć na święta) te samą chrzestną, a chrzestni to mój brat i Męża brat.

ZANKA
popieram
jak tu nie kupić kilku kiecek

Edytowane przez gabriellao0
Czas edycji: 2011-02-11 o 13:22
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 21:07   #54
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

rozmiem Buziaczku jak to jest :/ sama mimo ze dorosla jestem chcialabym by chrzestny pamietal o moich ur. i zadzwonil lub smsa przyslal z zyczeniami - taka zwykla pamiec...

Do Antosia wzielismy wlasnie moja bardzo dobra kolezanke - poki co przychodzi co kwartal i zawsze pamieta w swieta (wszystkie)...
zas moze glupio to zabrzmi ale nie mam koegi dobrego ani przyjaceiela.., a maz jest tu z nami od 5 lat i jak ma kolegow to w sumie nie bliskich .... wiec nici z tego...
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 22:13   #55
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Ola nie ma Ojca Chrzestnego, bo nie mieliśmy odpowiedniego kandydata. Małżonka brat nawet do swojego księdza się nie chciał pofatygować po zaświadczenie to go olaliśmy.
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 22:37   #56
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

a moje to w ogóle nie ochrzczone jeszcze, ale jak będę chrzcić to poproszę swojego brata i kuzynkę małża
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 07:59   #57
joasia2512
Rozeznanie
 
Avatar joasia2512
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 538
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

A ja mam właśnie takiego chrzestnego który pamięta o moich urodzinach. Do osiemnastki był co roku z prezentem a teraz dzwoni. Ostatnio rozmawiałam o tym z siostrą i ona mi powiedziała że oni strasznie mi zazdrościli. Ja mam urodziny w święta więc oni zawsze przychodzili mi dawali duży prezent i zawsze coś mieli dla rodzeństwa. Niestety chrzestni mojego rodzeństwa nie bardzo o nich pamiętali. Chrzestną też mam fajną chociaż aż tak nie pamiętała ale zawsze jak się spotkaliśmy przywoziła mi prezent. Ja także staram się taka byc dla moich chrześniaków.
__________________
Filip 10 kwiecień 2009r godz. 4:44

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

Paulo Coelho
joasia2512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 15:02   #58
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Ja tez mam bardzo fajnego chrzestnego (brat mamy) do dzisiaj sie interesuje mna na urodziny zawsze dostawalam i dostaje od niego pieniadze, (zreszta Oliwia z Dawidem tez od niego dostaja kaske na urodziny, swieta itp), interesuje sie tez nimi....na urodziny zawsze dzwoni, kontakt mamy wsumie prawie codzienny (bo na gg czy tel) czyli poprostu interesuje sie tym co u nas i dzieciakow,
Za to chrzestna (siostra taty) ostatni raz zlozyla mi zyczenia na urodziny, dala prezent i byla w odwiedzinach jak mialam 18 lat, potem na slubie ostatni raz.....byla dlatego ze zostala zaproszona i na 18-stke i na slub a tak to nie interesuje sie niczym, na urodziny nie dzwoni, nie przyjezdźa, mieszka blisko bo jakies 25 km dalej, w miescie obok ale nie utrzymujemy kontaktow z nimi jakos tak....

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Te ktore z was maja wozki spacerowki ale nie z wielofunkcyjnego wozka tylko typowo spacerowe pokazcie linki z allegro i opinie o nich poprosze

Tunia pokaz linka do twojego wozka bo cos mi sie kojarzy ze mi sie podobal ale nie wiem ktory to byl


Ogladam te wozki i nic mi sie nie podoba bo szukam spacerowki dla siebie i dla sasiadki bo chcemy w kwietniu kupic spacerowki, narazie mamy obrany jeden model - conneco traper i jak narazie tylko ten nam sie podoba ale na allegro jest taki misz masz ze juz mam metlik dlatego pokazcie jakie macie
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 15:33   #59
mati393
Rozeznanie
 
Avatar mati393
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 684
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Ja tez mam bardzo fajnego chrzestnego (brat mamy) do dzisiaj sie interesuje mna na urodziny zawsze dostawalam i dostaje od niego pieniadze, (zreszta Oliwia z Dawidem tez od niego dostaja kaske na urodziny, swieta itp), interesuje sie tez nimi....na urodziny zawsze dzwoni, kontakt mamy wsumie prawie codzienny (bo na gg czy tel) czyli poprostu interesuje sie tym co u nas i dzieciakow,
Za to chrzestna (siostra taty) ostatni raz zlozyla mi zyczenia na urodziny, dala prezent i byla w odwiedzinach jak mialam 18 lat, potem na slubie ostatni raz.....byla dlatego ze zostala zaproszona i na 18-stke i na slub a tak to nie interesuje sie niczym, na urodziny nie dzwoni, nie przyjezdźa, mieszka blisko bo jakies 25 km dalej, w miescie obok ale nie utrzymujemy kontaktow z nimi jakos tak....

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Te ktore z was maja wozki spacerowki ale nie z wielofunkcyjnego wozka tylko typowo spacerowe pokazcie linki z allegro i opinie o nich poprosze

Tunia pokaz linka do twojego wozka bo cos mi sie kojarzy ze mi sie podobal ale nie wiem ktory to byl


Ogladam te wozki i nic mi sie nie podoba bo szukam spacerowki dla siebie i dla sasiadki bo chcemy w kwietniu kupic spacerowki, narazie mamy obrany jeden model - conneco traper i jak narazie tylko ten nam sie podoba ale na allegro jest taki misz masz ze juz mam metlik dlatego pokazcie jakie macie
W tamtym roku dla Mikolaja kupilismy "espiro magic 4" no i dla Mani zostawiamy go. Najpierw zalety:
lekki, rozklada sie prawie do pozycji lezacej i ma paskowa regulacje czyli ustawiasz sobie oparcie jak Ci pasuje, fajnie sie sklada i po zlozeniu jest maly, raczka w calosci a nie dwie osobno mozna prowadzic jedna reka, zwrotny . A teraz wady: maly kosz na zakupy, po rozlozeniu oparcia nic z niego nie wyciagniesz, male kolka (zle za to lekki) na naszych dziurawych krawężnikach ciezko sie prowadzi ale mozna sie przyzwyczaic i to chyba tyle. Cena kolo 450 zl. czyli nie malo
mati393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 16:07   #60
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Wiosenne dwulatki. Marzec-kwiecień 2009

Buziak ja mam zoopera hula i mamas&papas ora
zooper zostaje dla Lenki jak już podrośnie, bo Ora to już dla starszaków bo ma płytsze siedzisko i brak regulacji podnóżka
Filip teraz Orą jeździ
ja myślę, czy czasem nie kupić wózka z gondolą i fotelika a potem od razu przejść na zoopera, nie wiem jeszcze
wózek kupimy z kasy ze zwrotu podatku
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-22 10:49:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.