Zima Kwasy A Co Latem? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-18, 18:21   #151
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Sandija
Aneto, a gdzie znalazłaś, że któraś z wizażanek tak twierdzi?
Np.Paula07 napisała:Będąc w ciąży nie można używać kwasów.
Nie rozumiem,dlaczego?
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 09:32   #152
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Właśnie wypróbowałam Effaclar K i jak narazie jest dobrze. Czciałabym używać go tylko w na nos, czym mogę smarować resztę twarzy w dniu, w którym użyję Effaclaru, może to być Istheal+ a może lepiej Redermic lub jakiś krem nawilżający. Boję się, czy to wszystko mi się nie pogryzie, jak za bardzo namieszam.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 10:00   #153
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez adzia2
Właśnie wypróbowałam Effaclar K i jak narazie jest dobrze. Czciałabym używać go tylko w na nos, czym mogę smarować resztę twarzy w dniu, w którym użyję Effaclaru, może to być Istheal+ a może lepiej Redermic lub jakiś krem nawilżający. Boję się, czy to wszystko mi się nie pogryzie, jak za bardzo namieszam.
Nie aplikowałabym Redermicu z effacalrem jednocześnie, ponieważ połączenie wit C oraz BHA może podrażniać. Możesz stosować effacalr na noc, redermic na dzien pod filtr, lub oba na noc, raz effalar, raz redermic, raz ystheal.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 10:06   #154
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Dziękuję LV, a jak często radziłabyś używać Effaclaru przy suchej cerze?
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 10:14   #155
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez adzia2
Dziękuję LV, a jak często radziłabyś używać Effaclaru przy suchej cerze?
Adziu, to zależy jak Twoja skóra bedzie reagowała na BHA. Effaclar zazwyczaj nie podraznia. Warto ułożyć sobie cykl, np; 1 noc effaclar, 2 noc redermic czy jakiś inny nawilżacz i uspokajacz skóry, 3 noc ystheal. O effaclar się nie obawiam, bardziej podrażnic Cię może ystheal, ja mam po nim niemiłe wspomnienia, pozapychał mnie koszmarnie.

TAk czy siak, jeśli przydaży Ci się wysuszenie, redukujesz częstotliwość effaclaru/ ysthealu i stosujesz coś łagodzącego, np. physiogel krem czy co tam masz. Mozesz też spróbować tak: 1 noc effaclar, 2 i3 nawilżacz, 4 ystheal, 5 i 6 znów nawilżacz i tak w kółko.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 10:54   #156
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

LV dziękuję za odpowiedz i za cierpliwość. Ja jestem chyba jakimś dziwnym przypadkiem, bo poza naczynkami, to moja cera raczej nie jest wrażliwa. Isthealu używam od pół roku i nie miałam z nim problemu. Na miejsca z naczynkami używam Dirosealu. W zasadzie to nigdy zaden krem mnie nie pozapychał, ani nie uczulił.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 13:54   #157
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez adzia2
LV dziękuję za odpowiedz i za cierpliwość. Ja jestem chyba jakimś dziwnym przypadkiem, bo poza naczynkami, to moja cera raczej nie jest wrażliwa. Isthealu używam od pół roku i nie miałam z nim problemu. Na miejsca z naczynkami używam Dirosealu. W zasadzie to nigdy zaden krem mnie nie pozapychał, ani nie uczulił.
Proszę bardzo Adziu.

Aaaach, ty jesteś naczynkowiec. BHA, retinoidy [ostrożnie!] i wit C to dobry wybór dla uszczelnienia naczynek. Musisz tylko uważać na dawkowanie i zestawienia, żeby ich nie podrażnić.

Diroseal ma świetnie opinie. A myślałaśo tym żeby włączyć na noc jakiś produkt typowo naczynkowy. Jowisia bardzo chwaliła ostatnio Antirouger avene [nie jestem pewna co do pisowni]
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-19, 14:08   #158
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Jestem ciekawa,dlaczego niektóre z Was myślą,że będąc w ciąży nie wolno używać kwasów?Przecież one działaja tylko na naskórek.Zadne kremy z kwasami AHA,BHA dostępne w aptekach bez recepty nie wnikaa do krwiobiegu.Nie powinno się tylko poddawać zabiegom z użyciem mocnych kwasów w gabinetach,oraz nie wolno używać w ciąży retinoidów.Taki Effaclar K,Lysanel czy Glyco A działaja tylko na powierzchni skóry,nie ma niebezpieczeństwa dla dziecka.Tak samo podczas karmienia dziecka taki kwas glikolowy czy salicylowy nie przenika do mleka,więc bez obaw można stosować.A jesli ktoś ma wątpliwości,zawsze można (trzeba) sie spytać swojego lekarza .
Czy uważasz,że Glyco A czy Lysanel Activ jest to delikatny kwas, niestety ale nie!!! Sa to już silniejsze kwasy i w czasie ciązy i karmienia są niewskazane. Zawsze jakaś część substancji, które nakładamy na skórę dostaje sie do krwioobiegu i w związku z tym także do dziecka. Dlatego lekarze radzą w czasie ciąży używać filtrów mineralnych a nie chemicznych ze względu na to , iż niestety ale docierają do naszego krwioobiegu także.
A podczas karmienia tym bardziej trzeba uważać, ponieważ będą w ciaży łożysko próbuje chronić dziecko przed szkodliwymi składnikami ,ale podczas karmienia nie istnieje taka ochrona i wsztystko dostaje się do pokarmu matki.

Lepiej dmuchać na zimne niż ryzykować ,że nasze dziecko nakarmimy kwasami.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 20:00   #159
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

LV, Antirougeurs też mam, właśnie kończę, ale nie widzę poprawy. Może jak ktoś ma niewielkie zmiany naczynkowe, to szybciej osiąga efekt. Ja nie liczę na to, że naczynka znikną, ale chciałabym uzyskać jaką kolwiek poprawę. Niestety wiem, że z zielonym korektorem nigdy nie będę mogła się rozstać.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 23:34   #160
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Paula07
Czy uważasz,że Glyco A czy Lysanel Activ jest to delikatny kwas, niestety ale nie!!! Sa to już silniejsze kwasy i w czasie ciązy i karmienia są niewskazane. Zawsze jakaś część substancji, które nakładamy na skórę dostaje sie do krwioobiegu i w związku z tym także do dziecka. Dlatego lekarze radzą w czasie ciąży używać filtrów mineralnych a nie chemicznych ze względu na to , iż niestety ale docierają do naszego krwioobiegu także.
A podczas karmienia tym bardziej trzeba uważać, ponieważ będą w ciaży łożysko próbuje chronić dziecko przed szkodliwymi składnikami ,ale podczas karmienia nie istnieje taka ochrona i wsztystko dostaje się do pokarmu matki.

Lepiej dmuchać na zimne niż ryzykować ,że nasze dziecko nakarmimy kwasami.

Tak,są to silniejsze kwasy,ale nie ma takiej możliwości,by dostały się one do organizmu,one tylko złuszczają naskórek,nawet nie docierają do skóry właściwej.Owszem,są takie składniki,których nie wolno stosować,ale kwasy AHA,BHA?Nieee
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 09:38   #161
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Wlasnie dostałam w swoje ręce Skinoren. Troszke sie przeraziłam bo tam 20% kwasu azelainowego. Jednak myśle, ze skoro moja edrmatolog mi to przepisała to nie jest źle. Nie poinformowała mnie jednak o filtrach. Na szczęście jest jeszcze wizaż i już wiem
Chciałam się zapytać jak długo należy stosować kuracje skinorenem? (mam tylko przebarwienia potrądzikowe na plecach- nie są zbyt mocne) Oraz jaki filt do tego? Mozecie podrzucić wątek w którym znajdę odpowiednie informacje dla mnie odnośnie tych filtrów? Przeszukałąm juz archiwum, ale nie potrafie znaleźć odpowiedzi na moje pytania.
Czy przed posmarowanie buzi skinorenem (tez mam pare, ale znikome wręcz przebarwienia) moge wcześniej kremem nawilżającym?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 14:56   #162
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Tak,są to silniejsze kwasy,ale nie ma takiej możliwości,by dostały się one do organizmu,one tylko złuszczają naskórek,nawet nie docierają do skóry właściwej.Owszem,są takie składniki,których nie wolno stosować,ale kwasy AHA,BHA?Nieee
To nie ma nic wspónego ,że one złuszczają naskórek czy nie, fakt jest ,że substancje przedostają sie do krwiobiegu!!.
Jesli twierdzisz ,że się nie dostają to jak wytłumaczysz fakt, że poprzez badania krwi mozna wykryc obecność substancji czyli filtrów w organiźmie, oczywiście u osoby stosującej je cały rok. Przecież ich nie zjadamy, a tylko smarujemy skórę.
Ja tego sobie nie wymyśliłam tylko są to informacje od osób, które znają się na składnikach w kosmetyce i ich działaniu na nasz organizm .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 15:08   #163
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Nati02
Wlasnie dostałam w swoje ręce Skinoren. Troszke sie przeraziłam bo tam 20% kwasu azelainowego. Jednak myśle, ze skoro moja edrmatolog mi to przepisała to nie jest źle. Nie poinformowała mnie jednak o filtrach. Na szczęście jest jeszcze wizaż i już wiem
Chciałam się zapytać jak długo należy stosować kuracje skinorenem? (mam tylko przebarwienia potrądzikowe na plecach- nie są zbyt mocne) Oraz jaki filt do tego? Mozecie podrzucić wątek w którym znajdę odpowiednie informacje dla mnie odnośnie tych filtrów? Przeszukałąm juz archiwum, ale nie potrafie znaleźć odpowiedzi na moje pytania.
Czy przed posmarowanie buzi skinorenem (tez mam pare, ale znikome wręcz przebarwienia) moge wcześniej kremem nawilżającym?
Kuracja skinorenem czy Acne Derm jest długofalowa, min. 4 miesiące.
Sama uzywam AD i naprawdę nalezy te maści stosować długo. Oczywiście możesz pod Skoinorem posmarować się kremem, ale wiedz,że to osłabi działanie tego specyfiku. Natii , wejdz na KWC i ultrawysoką ochronę i tam masz opisane wszytskie kremy z fitrami, także na BK wiele filtrów ma swój osobny wątek.
Pamiętaj,że jesli masz cerę naczynkowa unikamy alkoholu w składach filtrów, takie filtry oferuje Avene, Iwostim, SVR.
Reszta(z alkoholem) to: Vichy, Bioderma. LRP, L'oreal, Garnier.

Pozdr
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 15:11   #164
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Paula07
Kuracja skinorenem czy Acne Derm jest długofalowa, min. 4 miesiące.
Sama uzywam AD i naprawdę nalezy te maści stosować długo. Oczywiście możesz pod Skoinorem posmarować się kremem, ale wiedz,że to osłabi działanie tego specyfiku. Natii , wejdz na KWC i ultrawysoką ochronę i tam masz opisane wszytskie kremy z fitrami, także na BK wiele filtrów ma swój osobny wątek.
Pamiętaj,że jesli masz cerę naczynkowa unikamy alkoholu w składach filtrów, takie filtry oferuje Avene, Iwostim, SVR.
Reszta(z alkoholem) to: Vichy, Bioderma. LRP, L'oreal, Garnier.

Pozdr
Dziekuje

Juz sie udaje pod wskazane miejsca
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 19:35   #165
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Tak,są to silniejsze kwasy,ale nie ma takiej możliwości,by dostały się one do organizmu,one tylko złuszczają naskórek,nawet nie docierają do skóry właściwej.Owszem,są takie składniki,których nie wolno stosować,ale kwasy AHA,BHA?Nieee
jest jeszcze jedna kwestia teoretyzuję, ale kobiety w czasie ciąży są bardziej narażone na przebarwienia, tak? może w takim wypadku lepiej nie szarżować z Lysanelem czy Glyco, mimo używania filtrów
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 14:05   #166
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Paula07
poprzez badania krwi mozna wykryc obecność substancji czyli filtrów w organiźmie
co potwierdzałyby np. te badania, o ile są wiarygodne:
http://www.jaworek.net/kosmetyki/czarne_owce.php#filtry
tylko wnioski przerażające.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 16:53   #167
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez agnieska
jest jeszcze jedna kwestia teoretyzuję, ale kobiety w czasie ciąży są bardziej narażone na przebarwienia, tak? może w takim wypadku lepiej nie szarżować z Lysanelem czy Glyco, mimo używania filtrów

Jeśli chodzi o przebarwienia-to jest prawda
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 22:48   #168
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Mam pytanko...
Czym to: http://www.cosmeticscop.com/shop/pro...222&PAGETYPE=S
rózni się od tego 2% żelu?
Ktoś wie?
Jestem zdecydowana na 2% liquid, ale dzis jeszcze looknelam na to ustrojstwo.
No i jeszcze mysle, ze moze by tak to: http://www.cosmeticscop.com/shop/pro...570&PAGETYPE=S
do pleckow sobie wziąc?
Czasem mi sie jakis ropny pryszcz zrobi, a tak poza tym to mam mase zaskornikow chyba, bo faktura skory jest jakas inna na plecach niz na reszcie ciala - taka szorstka :/
az zazdroszcze mojemu TZowi, on ma takie sliczne gladziutkie, aksamitne plecki

edit: po wczorajszym peelingu kawowym moje plecki sa calkiem przyjemne i gładkie
jednak na ramionach, przedramionach i gornej czescie plecow jest troche problemikow ;-)

Edytowane przez Ash
Czas edycji: 2006-05-22 o 10:37
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 08:51   #169
Madziejka*
Raczkowanie
 
Avatar Madziejka*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 326
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Ten artykuł, który podała Justa79 jest przerażający. Czy ktoś jeszcze badał wpływ filtrów na organizm?
Madziejka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 17:29   #170
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Madziejka*
Ten artykuł, który podała Justa79 jest przerażający. Czy ktoś jeszcze badał wpływ filtrów na organizm?
Madziejko, chyba nie ten wątek
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 08:54   #171
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Chciałabym kópić dobry nawilżacz. Polecacie olejek Hauschki, HOL i Physiogel, nie wiem na który się zdecydować, żeby najlepiej pasował do zestawu: Ystheal+, Diroseal, Redermik i Effaclar K.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 18:40   #172
zetzet
Raczkowanie
 
Avatar zetzet
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Posen
Wiadomości: 172
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

wlasnie kompletuje swoj zestaw.
cere mam mieszana, w strefie T bardziej problemowa :|
postanowilam zaopatrzyc sie w Effaclar K, filtry tez obowiazkowo, wlasnie testuje probki
w sumie to od filtrow zaczelam
ale zastanawiam sie, czy nie dorzucic jeszcze toniku lysanel? wlasnie na ta strefe T.
i tez stad pytanie jak czesto co stosowac? effaclar 2x w tygodniu, lysanel 1x?
czy jednak lysanel to za duzo dobroci?
zetzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 19:28   #173
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez zetzet
wlasnie kompletuje swoj zestaw.
cere mam mieszana, w strefie T bardziej problemowa :|
postanowilam zaopatrzyc sie w Effaclar K, filtry tez obowiazkowo, wlasnie testuje probki
w sumie to od filtrow zaczelam
ale zastanawiam sie, czy nie dorzucic jeszcze toniku lysanel? wlasnie na ta strefe T.
i tez stad pytanie jak czesto co stosowac? effaclar 2x w tygodniu, lysanel 1x?
czy jednak lysanel to za duzo dobroci?

Ja myślę,że Effaclar K możesz spokojnie używać nawet codziennie,najlepiej na noc.Ewentualnie co drugi dzień,jest to delikatny krem,ale każdy ma inną cerę,czasami może podrażniać.Natomiast tonik Lysanel ja używam dwa razy w tygodniu
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 20:43   #174
zetzet
Raczkowanie
 
Avatar zetzet
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Posen
Wiadomości: 172
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

mam zamiar stosowac tylko na noc, jednak bylby to moj pierwszy kwas, a poza tym lato idzie...
zetzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 21:00   #175
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez zetzet
mam zamiar stosowac tylko na noc, jednak bylby to moj pierwszy kwas, a poza tym lato idzie...

Jak na pierwszy raz Effaclar K to dobry krem,ale uważałabym z Lysanel tonikiem,jest bardzo mocny.W tej sytuacji używałabym go nie częściej niż raz w tygodniu,i oczywiście filtry.A jesienią mogłabyś zacząć kurację czymś mocniejszym jeśli zaszłaby taka potrzeba
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 22:58   #176
Svay
Przyczajenie
 
Avatar Svay
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Witajcie Jestem nowa zarówno na forum jak i w temacie kwasów w związku z którymi mam pytanie. Używałam przez dwa tygodnie glyco-A (12% kwasu glikolowego), nakładałam go na strefę T. W trakcie stosowania używałam kremów z filtrami z Biodermy 50+ i z Avene 50. Teraz nie stosuję już kwasów 3 tygodnie, filtry nadal nakładam te same. I tu moje pytanie: kiedy będę mogła wystawić twarz na słoneczko bez ryzyka wystąpienia przebarwień? Słyszałam różne opinie, jedni mówią, że przez 3 miesiące muszę używać blokerów, inni, że teraz mogę się już opalać nawet bez filtrów... Taka nie jestem, chciałabym zejść do SPF15, bo taki ma mój krem na dzień, ale jeśli trzeba, to przemęczę się z wyższymi filtrami.
W ogóle po kwasy sięgnęłam, bo mam zaskórniki, połuszczyłam się przez dwa tygodnie, ale innego efektu nie widziałam... Może jesienią któraś z Was pomoże mi dobrać coś lepszego
Uff, z góry dziękuję za przeczytanie tego kolaboratu i czekam niecierpliwie na odpowiedź
Svay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 00:06   #177
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Svay witaj

Skóra regeneruje sie pod 28 dniach. Czyli po tylu możesz się opalać, chociaż na Twoim miejscu po glyco-a poczekałabym jeszcze dłuzej, cały czas uzywajac filtrów.

Co do opalania z 15 SPF - nie najlpeszy pomysł taki filtr nie chorni przed UVA, tylko przed UVB, o ile jest stabilny. Opalając się z takim filtrem mozesz nabawić się przebariwń.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 10:52   #178
Svay
Przyczajenie
 
Avatar Svay
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Dziękuję bardzo za odpowiedź Nawet nie wiedziałam, że skóra regeneruje się po 28dniach... A kiedyś myślałam, że coś wiem o kosmetyce Ja mogę wysokie filtry nakładać i przez 56 dni, ale nie ukrywam, że pod koniec lipca jak pojadę nad morze chciałabym się troszkę opalić... Wiem, podejście godne nagany, ale cóż poradzę? Jaki jest najniższy filtr, z którym mogłabym wyjść? Nie chodzi mi o leżenie plackiem, ale w ogóle o przebywanie na słońcu tak, żeby nie nabawić się jakiś świństw, ale jednocześnie, żeby moja skóra straciła swoją szlachetną biel...
A wracając do glyco-a, to czy to jest odpowiedni preparat, żeby pozbyć się zaskórników? Stosowałam go wg instrukcji w ulotce, pani w aptece nic więcej nie potrafiła mi powiedzieć, a moja skóra po stosowaniu wygląda tak, jak przed...
Strasznie się cieszę, że trafiłam na Wizaż wcześniej podobne pytania zadawałam wielu osobom, a one z reguły rysowały sobie kółko na czołach słuchając mnie...
Svay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 10:57   #179
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Ależ z wysokim filtrem też się opalisz, tylko nie będzie to taka katorga dla twojej skóry, jak opalanie się bez filtra.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 11:25   #180
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Kate30
Ależ z wysokim filtrem też się opalisz, tylko nie będzie to taka katorga dla twojej skóry, jak opalanie się bez filtra.
Oczywiście ze tak.W majowy weekend opalalam się*nad morzem z 50+ na buźce i uzyskałam śliczną opaleniznę.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:06.