Karmienie piersią - wątek wsparcia ;) - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-13, 20:01   #2251
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Witam

Wpadam do Was Dziewczyny z takim dośc nietypowym pytaniem. Czy warto kupić herbatkę usprawniającą laktacje? Czy one w ogóle coś dają? Jeśli tak to które polecacie?

Ja do porodu mam jeszcze trochę czasu, ale herbatki (ewentualnie) i niektóre kosmetyki będę sprowadzać z Polski, więc muszę popodejmować kilka decyzji już teraz.
Ja nie zauważyłam, żeby coś dały ale lubię pić Mam z herbapolu
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 20:13   #2252
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Witam

Wpadam do Was Dziewczyny z takim dośc nietypowym pytaniem. Czy warto kupić herbatkę usprawniającą laktacje? Czy one w ogóle coś dają? Jeśli tak to które polecacie?

Ja do porodu mam jeszcze trochę czasu, ale herbatki (ewentualnie) i niektóre kosmetyki będę sprowadzać z Polski, więc muszę popodejmować kilka decyzji już teraz.
ja troche tych herbatek wyprobowalam... i moge polecic tylko ta firmy weleda. ogolnie w smaku wszystkie byly fajne, ale w tej z weledy jest kozieradka, ktora to faktycznie dziala pozytywnie na laktacje. udowodnione czy u mnie jakos powaznie zadzialala to nie wiem, bo zaczelam ja pic, jak sie wzielam przy okazji za inne wspomagacze (mialam powazny kryzys laktacyjny). ekstrakt z kozieradki zawiera tez herbatka w granulkach humana - jesli lubisz slodkie napoje i nie chce ci sie ciagle zaparzac herbaty, to mozesz tez sobie sprawic.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 21:21   #2253
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Witam

Wpadam do Was Dziewczyny z takim dośc nietypowym pytaniem. Czy warto kupić herbatkę usprawniającą laktacje? Czy one w ogóle coś dają? Jeśli tak to które polecacie?

Ja do porodu mam jeszcze trochę czasu, ale herbatki (ewentualnie) i niektóre kosmetyki będę sprowadzać z Polski, więc muszę popodejmować kilka decyzji już teraz.
ja piłam różnych firm i u mnie najlepiej sprawdziła sie herbatka hipp (saszetki, nie granulowana) i jakiejś firmy, której nie pamiętam. 25 saszetek było, zielone opakowanie.
Może działały, może to efekt placebo tylko, ale jak odstawiłam herbatki to po dwóch dniach miałam wrażenie, że pokarmu mam jakby trochę mniej (odciągałam raz dziennie pokarm)

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Dajesz nadzieje

Odbierasz nadzieje

A gdzies czytalam ze chcialas mala nauczyc samej zasypiac? Probowalas? I co z tego wyszlo?

Ja to zrobilas? Ile mloda ma? Ja sie wlasnie ostatnio zaczelam zastanawiac ponownie nad nauczeniem mlodej zasypiac...bo na razie przy cycku i w nocy co chwile sie wierci i szuka cycka do dalszego spania. W wiekszosci nawet nie je. Tylko nie mam pojecia jak sie za to zabrac...bo butli mloda nieee. Ma 8 miesiecy


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Czemu odbieram nadzieję? Piszę prawdę Moja jest w etapie skoku rozwojowego i przechodzi pierwszą próbę znaczenia slowa "nie". Wie co znaczy i każemy jej uszanowac, że czegoś nie wolno więc jesli prosimy o coś aby zrobiła to również chce, aby uszanować jej "nie". I jeżeli jest to błahostka typu "zjedz" lub "chcesz" (a np. wiem, że może nie być głodna ale przekąsilaby owoc) to nie zmuszam. Ale jeżeli mówię, że zmieniamy pieluchę bo jest kupa a ona ucieka i krzyczy "nie", to nie ma wybacz

Samodzielne zasypianie to pojęcie względne, zależy czego oczekujesz (kładziesz dziecko do łóżeczka i wychodzisz z pokoju czy np aby nie zasypiała przy piersi). Po pierwszych urodzinach gdy po zmianie czasu coś się jej poprzestawiało odpuściłam. Wyluzowałam po urlopie. Po co mam dziecko do czegoś zmuszać skoro ona ma inną potrzebę.
Owszem, można oduczyc zasypiania dziecka przy piersi, ale to nie jest łatwe.
Był u mnie okres, że faktycznie, kładłam młoda do łóżeczka i moglam wyjsć z pokoju a ona w kilka minut usypiała. Ale dobre rzeczy szybko się kończą Przyszedł okres lęku separacyjnego (drugiego, bardzo silnego) i nei mogłam odsunąć się od łóżeczka. Jak stanęłam w progu pokoju bo musiałam coś zrobić, wpadła w taką histerię, że zwymiotowała całą kolację mimo iż minutę wczesniej usypiała.
I wtedy dotarło do mnie, że jezeli chce byc ululana na rękach to lulam na rękach. czasem tylko mi wariuje i szaleje, ale najczęściej wynika to z przemęczenia. I pilnuję aby drzemka nie była ani za późno ani za długa (jeśli późno). A popoludnie spędzamy intensywnie i aktywnie
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 22:06   #2254
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Witam

Wpadam do Was Dziewczyny z takim dośc nietypowym pytaniem. Czy warto kupić herbatkę usprawniającą laktacje? Czy one w ogóle coś dają? Jeśli tak to które polecacie?

Ja do porodu mam jeszcze trochę czasu, ale herbatki (ewentualnie) i niektóre kosmetyki będę sprowadzać z Polski, więc muszę popodejmować kilka decyzji już teraz.
Można kupić Chociaż one na laktację nie wpływają. Kozieradka ma działanie mlekopędne, ale ją można kupić w czystej postaci w sklepie zielarskim Zresztą, ma to działanie bardzo znikome.
Także te herbatki to taki pic na wodę, ale wypic można czemu nie. Lepiej taką herbatke czy melisę niż espresso
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 22:13   #2255
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Można kupić Chociaż one na laktację nie wpływają. Kozieradka ma działanie mlekopędne, ale ją można kupić w czystej postaci w sklepie zielarskim Zresztą, ma to działanie bardzo znikome.
Także te herbatki to taki pic na wodę, ale wypic można czemu nie. Lepiej taką herbatke czy melisę niż espresso
nawet dla lepszego samopoczucia i efektu placebo Mi one smakowały i zastanawiam się czy nie kupowac sobie na nowo. Chociaż anyż mnie drażni.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 22:24   #2256
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
nawet dla lepszego samopoczucia i efektu placebo Mi one smakowały i zastanawiam się czy nie kupowac sobie na nowo. Chociaż anyż mnie drażni.
oj mnie też
__________________
Justi







Edytowane przez XxXJuSstiii
Czas edycji: 2013-08-13 o 22:26
XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 08:11   #2257
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Samodzielne zasypianie to pojęcie względne, zależy czego oczekujesz (kładziesz dziecko do łóżeczka i wychodzisz z pokoju czy np aby nie zasypiała przy piersi). Po pierwszych urodzinach gdy po zmianie czasu coś się jej poprzestawiało odpuściłam. Wyluzowałam po urlopie. Po co mam dziecko do czegoś zmuszać skoro ona ma inną potrzebę.
Owszem, można oduczyc zasypiania dziecka przy piersi, ale to nie jest łatwe.
Był u mnie okres, że faktycznie, kładłam młoda do łóżeczka i moglam wyjsć z pokoju a ona w kilka minut usypiała. Ale dobre rzeczy szybko się kończą Przyszedł okres lęku separacyjnego (drugiego, bardzo silnego) i nei mogłam odsunąć się od łóżeczka. Jak stanęłam w progu pokoju bo musiałam coś zrobić, wpadła w taką histerię, że zwymiotowała całą kolację mimo iż minutę wczesniej usypiała.
I wtedy dotarło do mnie, że jezeli chce byc ululana na rękach to lulam na rękach. czasem tylko mi wariuje i szaleje, ale najczęściej wynika to z przemęczenia. I pilnuję aby drzemka nie była ani za późno ani za długa (jeśli późno). A popoludnie spędzamy intensywnie i aktywnie
no właśnie może bardziej niż samodzielne zasypianie interesuje mnie, żeby nie zasypiała przy piersi i żeby w nocy nie potrzebowała piersi do ponownego zaśnięcia. No i żeby po uśpieniu nawet na rękach nie budziła się co pół godz na ponowne bujanie...

ale nie wiem jak to zrobić - z tych niekumatych jestem. I nie wiem kiedy by był najlepszy moment. Teraz mała ma 8 miesięcy i wydaje mi się, że jest jeszcze za mała...

możesz coś doradzić? Powiedzieć jak to u Ciebie wyglądało?
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 08:25   #2258
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
no właśnie może bardziej niż samodzielne zasypianie interesuje mnie, żeby nie zasypiała przy piersi i żeby w nocy nie potrzebowała piersi do ponownego zaśnięcia. No i żeby po uśpieniu nawet na rękach nie budziła się co pół godz na ponowne bujanie...

ale nie wiem jak to zrobić - z tych niekumatych jestem. I nie wiem kiedy by był najlepszy moment. Teraz mała ma 8 miesięcy i wydaje mi się, że jest jeszcze za mała...

możesz coś doradzić? Powiedzieć jak to u Ciebie wyglądało?
Dzieci są różne i potrzebują różnych metod. Moja nawet mimo zasypiania w łóżeczku (nie przy piersi) i tak się budziła tak jak wcześniej. Teraz jest różnie. Obudzi się raz, albo 5. Nie ma reguły.
Jak się do tego zabrać - konsekwencja Jeżeli postanowiłaś nie dawać piersi do zaśnięcia to będzie ciężko. Musisz liczyć, że będzie mocny bunt, płacz i krzyk mimo tulenia i odwracania uwagi.
We wszystkich "mądrych" książkach polecają wyjśc z pokoju i wracać po róznym czasie, ja przy mojej byłam cały czas, ale po prostu nie dałam piersi. Bujałam, tuliłam, głaskałam... na rzęsach stawałam. Aż się poddała. Nie było lekko pierwszego dnia.

Przykład z wczoraj. Zjadła kolację, wypiła mleczko i wołała cycy. Więc dałam (leżałyśmy na łózku). Myślałam, że zaśnie a ona po kilku łykach wypluła i robi mi papa
Kręci się, wariuje aż wgramoliła się na mnie aby ją pobujać (na mnie, na leżąco). Potem schodzi w półśnie, kręci się po łóżku jak opętana aż usnęła.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 08:25   #2259
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Witam

Wpadam do Was Dziewczyny z takim dośc nietypowym pytaniem. Czy warto kupić herbatkę usprawniającą laktacje? Czy one w ogóle coś dają? Jeśli tak to które polecacie?

Ja do porodu mam jeszcze trochę czasu, ale herbatki (ewentualnie) i niektóre kosmetyki będę sprowadzać z Polski, więc muszę popodejmować kilka decyzji już teraz.
Ja piłam sam koper włoski, widziałam efekty, ale nie miałam problemu z brakiem mleka. Lepiej herbatki pić niż piwo karmi, bo to porażka jest.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 09:51   #2260
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Dzieci są różne i potrzebują różnych metod. Moja nawet mimo zasypiania w łóżeczku (nie przy piersi) i tak się budziła tak jak wcześniej. Teraz jest różnie. Obudzi się raz, albo 5. Nie ma reguły.
Jak się do tego zabrać - konsekwencja Jeżeli postanowiłaś nie dawać piersi do zaśnięcia to będzie ciężko. Musisz liczyć, że będzie mocny bunt, płacz i krzyk mimo tulenia i odwracania uwagi.
We wszystkich "mądrych" książkach polecają wyjśc z pokoju i wracać po róznym czasie, ja przy mojej byłam cały czas, ale po prostu nie dałam piersi. Bujałam, tuliłam, głaskałam... na rzęsach stawałam. Aż się poddała. Nie było lekko pierwszego dnia.

Przykład z wczoraj. Zjadła kolację, wypiła mleczko i wołała cycy. Więc dałam (leżałyśmy na łózku). Myślałam, że zaśnie a ona po kilku łykach wypluła i robi mi papa
Kręci się, wariuje aż wgramoliła się na mnie aby ją pobujać (na mnie, na leżąco). Potem schodzi w półśnie, kręci się po łóżku jak opętana aż usnęła.
W jakim wieku córki zaczęłaś starać się o to by Mała nie zasypiała przy piersi?
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 10:35   #2261
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Mam problem :/

Moja córa od dawna nie bardzo lubiła lewą pierś. No i efekt taki, że z niej tylko w nocy wypije, więc już teraz tak ją kładę by na leżąco tą lewą dawać, by jednak stymulować i by laktacja nie zanikła, ale i tak - jest zdecydowanie mniejsza, w dzień nie czuję w ogóle napływu mleka, za to w prawej bardzo. I prawa większa. Jak to ogarnąć? z racji, że zaraz do pracy wracam, to pierś jest w nocy, po obudzeniu i na wieczór, w dzień staram się ok. 9 dac kaszkę, potem obiadek, deser, chrupek do ciumkania. No ale np. wczoraj cały dzień poza domem, nie było za bardzo opcji jedzenia innego niż pierś, no i znów - tylko z prawej chciała, i znów nadprodukcja w prawej, w lewej posucha
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 11:35   #2262
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Dzieci są różne i potrzebują różnych metod. Moja nawet mimo zasypiania w łóżeczku (nie przy piersi) i tak się budziła tak jak wcześniej. Teraz jest różnie. Obudzi się raz, albo 5. Nie ma reguły.
Jak się do tego zabrać - konsekwencja Jeżeli postanowiłaś nie dawać piersi do zaśnięcia to będzie ciężko. Musisz liczyć, że będzie mocny bunt, płacz i krzyk mimo tulenia i odwracania uwagi.
We wszystkich "mądrych" książkach polecają wyjśc z pokoju i wracać po róznym czasie, ja przy mojej byłam cały czas, ale po prostu nie dałam piersi. Bujałam, tuliłam, głaskałam... na rzęsach stawałam. Aż się poddała. Nie było lekko pierwszego dnia.
no właśnie brałaś na ręce jak płakała? I odkładałaś jak się uspokoiła czy usypiala na rękach?

A jak w nocy się obudziła to co? Bujałaś, aż usnęła? Czy młoda już nie jadła w nocy? Bo moja jeszcze je... Tylko skąd wiedzieć kiedy głodna, a kiedy chce tylko pociumkać

Tylko pierwszego dnia było ciężko?

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
W jakim wieku córki zaczęłaś starać się o to by Mała nie zasypiała przy piersi?
dołączam do pytania
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 12:15   #2263
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;42258704]Mam problem :/

Moja córa od dawna nie bardzo lubiła lewą pierś. No i efekt taki, że z niej tylko w nocy wypije, więc już teraz tak ją kładę by na leżąco tą lewą dawać, by jednak stymulować i by laktacja nie zanikła, ale i tak - jest zdecydowanie mniejsza, w dzień nie czuję w ogóle napływu mleka, za to w prawej bardzo. I prawa większa. Jak to ogarnąć? z racji, że zaraz do pracy wracam, to pierś jest w nocy, po obudzeniu i na wieczór, w dzień staram się ok. 9 dac kaszkę, potem obiadek, deser, chrupek do ciumkania. No ale np. wczoraj cały dzień poza domem, nie było za bardzo opcji jedzenia innego niż pierś, no i znów - tylko z prawej chciała, i znów nadprodukcja w prawej, w lewej posucha [/QUOTE]
Kiepska sprawa. Może dawaj jej tą prawą i jak tylko zaspokoi pierwszy głód to podsuwaj lewą? Albo na brutala - albo lewa albo wcale? Ale to chyba ostateczność. Moja miała taki etap, że lewej też nie chciała, męczyłam się okropnie, na szczęście jej przeszło. Ale i tak preferowała prawą. Działaj laktatorem na lewej i z prawej tylko troszkę ściągaj do uczucia ulgi.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 13:39   #2264
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dziękuje Dziewczyny za informacje i pomoc
Humane polecała mi siostra. Więc chyba zakupie ją i jakąs inną (ekspresową) z kozieradkną.

Glodomorek nie wpadłabym by pic piwo Karmi na laktacje, choć wiem że ma sporo zwolenniczek. Z resztą nie lubie i nie mam dostępu
__________________
na zawsze  
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 13:47   #2265
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Głodomorku, do odczucia ulgi to ja ręcznie mogę, ale to na moment dosłownie to produkuje się natychmiast efekt taki, że młoda i tak na obiadek się wypięła dzisiaj, pierś obciągnęła a tam dalej duuużo. Na brutala nie chcę, bo sobie problemy z prawą zrobię :/na razie próbuję po prostu w nocy i nad ranem dawać tylko lewą, w dzień też podaję bo a nuż się skusi gorzej, że tu praca zaraz :/
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 14:24   #2266
nika_81Wawa
Przyczajenie
 
Avatar nika_81Wawa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Witam wszystkie karmiące mamy!
Cieszę się że trafiłam na ten wątek, bo jak się okazuje kp nie jest takie proste...

Krótki wstęp:
Moja córeczka ma 6 tygodni. Urodziła się przez cc. Od początku twardo walczyłyśmy o kp, nie było łatwo. Po wyjściu ze szpitala trochhę się dokarmiałyśmy, ale udało się porzucić mm. Pierwszy nawał pokarmu zdarzył się dopiero 4 tygodnie po porodzie, jednak młoda dała sobie z nim radę podczas jednego karmienia...

Staram się wdrażać w życie wszystkie instrukcje z poradni laktacyjnej, czyli częste przystawianie, dociąganie laktatorem po każdym karmienia, żeby dodatkowo stymulować laktację, herbatki, woda mineralna, regularne posiłki itd, ALE znów mamy kłopoty...

Od kilku dni znów mamy kłopot z niewystarczającą ilością mleka. Zazwyczaj po dniu w którym pokarmu jest więcej ((nawał)udaje mi się nawet odciągnąć na zapas), w następnym jest już mniej, a kolejny to dramat... Mam wrażenie, że młoda się po prostu nie najada... Szarpie pierś, denerwuje się, zasysa dużo mocniej, rzadziej przełyka.
Nie wiem co robię źle... Obawiam się, że wreszcie będę musiała podać jej mm, a to początek końca kp... W tym tygodniu kończy 6 tydzień i zauważyłam, że potrzebuje dużo więcej mleczka, a ja nie mogę dogadać się z własnym cyckiem

Może miałyście podobne doświadczenia? Co robić...? Gdzie popełniamy błąd?
nika_81Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 14:45   #2267
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Nigdzie, luzik, przetrzymajcie to, połóż się na 2 dni do łózka z dzieckiem i niech ssie. Macie skok i tyle akurat koło 6 tygodnia jest, dziecko zazwyczaj więcej potrzebuje mleka, no i nakłada się to z kryzysem laktacyjnym.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 14:50   #2268
nika_81Wawa
Przyczajenie
 
Avatar nika_81Wawa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ale to nie jest typowy kryzys... To takie dziwne cykle - jeden dzień nawału, potem dzień OK, i dzień totalnego kryzysu... Tak jakby mój organizm nie wiedział co ma robić...
nika_81Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 15:37   #2269
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

a czy taki skok zdarza się tez w 3 tygodniu życia? Siedzę i placzę, bo moje dziecko wyje od 9 rano i ssie bez przerwy, piersi mi chyba odpadną, jestem juz bezsilna, mała ssie wszystko co popadnie-pieluszke, własny kciuk, a głodna nie moze być, je z obu piersi od kilku godzin z przerwami. Ja zwariuje. kIEDY TO MINIE?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 18:08   #2270
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

nika, to dziwne faktycznie... ja mialam inny problem, u mnie bylo codziennie za malo mleka. moje cycki tez nie wiedzialy co robic, ale twoje przynajmniej probuja na rozne sposoby moje sie poddawaly w przedbiegach... nie wiem, czy to mozliwe, zeby reagowaly tak roznie na zapotrzebowanie? np. jednego dnia oferta full wypas, mloda nie dossie, ty bierzesz laktator, twoje cycki go nie lubia --> nastepnego dnia mniej mleka. tak na przyklad... moze cos takiego jest mozliwe?

mamasierpniowa, nie wiem czy w 3. tygodniu zycia skok tez moze byc... moze jakis przedwczesny... nie wszystko jest jak w zegarku. wiec mozliwe... nie wiem co innego poradzic jak tylko cierpliwosci zyczyc
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 19:39   #2271
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Debrah, a Twoja mała usypia przy piersi? Śpi z Tobą? Bo moja tak. Typowy z niej wisicycek i nie mam pojęcia jak oduczyć zasypiać przy piersi, za bardzo mi żal małej. Myslę, że póki co to jest jeszcze za malutka. Widzę, że Twoja córcia jest niewiele młodsza od mojej.
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 21:45   #2272
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
W jakim wieku córki zaczęłaś starać się o to by Mała nie zasypiała przy piersi?
krótko przed nowym rokiem czyli miała około 9-10 miesięcy

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;42258704]Mam problem :/

Moja córa od dawna nie bardzo lubiła lewą pierś. No i efekt taki, że z niej tylko w nocy wypije, więc już teraz tak ją kładę by na leżąco tą lewą dawać, by jednak stymulować i by laktacja nie zanikła, ale i tak - jest zdecydowanie mniejsza, w dzień nie czuję w ogóle napływu mleka, za to w prawej bardzo. I prawa większa. Jak to ogarnąć? z racji, że zaraz do pracy wracam, to pierś jest w nocy, po obudzeniu i na wieczór, w dzień staram się ok. 9 dac kaszkę, potem obiadek, deser, chrupek do ciumkania. No ale np. wczoraj cały dzień poza domem, nie było za bardzo opcji jedzenia innego niż pierś, no i znów - tylko z prawej chciała, i znów nadprodukcja w prawej, w lewej posucha [/QUOTE]
"Zmusić" do lewej albo postymulować lewą laktatorem?
Nie mam pomysłu :/

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
no właśnie brałaś na ręce jak płakała? I odkładałaś jak się uspokoiła czy usypiala na rękach?

A jak w nocy się obudziła to co? Bujałaś, aż usnęła? Czy młoda już nie jadła w nocy? Bo moja jeszcze je... Tylko skąd wiedzieć kiedy głodna, a kiedy chce tylko pociumkać

Tylko pierwszego dnia było ciężko?
Jak zaczynała płakać brałam na ręce, przytulałam, siadałam na łóżku, kładłam się obok niej, bujałam na rękach i odkładałam do łóżeczka jak się uspokoiła. I tak przez 4 godziny

Jak budziła się w nocy to dostawała cyca, nie miałam siły na bujanie jej w nieskończoność ze świadomością, że o 5 wstaję do pracy. A tak 5 minut i po kłopocie Do dziś dostaje cycusia w nocy. W nocy cycuś jest bardziej do popicia bo czuję, że ssie mocno, że mleko leci ale tylko to z pierwszej fazy, nawet jak mam nawał pokarmu to wypija troszeczkę (a ja resztę muszę ściągnąć, bo bolą mnie piersi). Czasem budzi się raz i śpi twardo, czasem budzi się często. A czasem jest glodna i sama pokazuje, że chce mleczko z butelki

Tak, pierwszego dnia było ciężko bo drugi w porównwaniu do pierwszego to byl luksus, "tylko"1,5 godziny ale już mniej płaczu a więcej zabawy w łóżeczku. Trzeciego dnia padła w 5 minut.
Do dziś różnie bywa. Dziś na przykład wypiła mleko z kaszką, połowę i woła "cycy". Dałam, a ona śmiechy, chichy i bawi się misiem Ucieka z łózka, woła tatę. Ok, może chce mieć nas wszystkich przy sobie. Ale im bardziej ją ignorowaliśmy tym bardziej nas zaczepiała (swoją drogą nie wiedziałam, ze mam tak rozgadane dziecko). Musiałam na nią fuknąć, że czas spać. Poprosiła o mleczko, wypiła i poszła spać.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 08:05   #2273
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Chyba 3 razy w nocy jadła, na leżąco, tylko lewą dawałam, nawet jak już przystpiała całkiem i tylko cmokała mało efektywnie to nie zabierałam. Zobaczymy. Rano już prawa, bo by pękła
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 08:31   #2274
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;42273013]Chyba 3 razy w nocy jadła, na leżąco, tylko lewą dawałam, nawet jak już przystpiała całkiem i tylko cmokała mało efektywnie to nie zabierałam. Zobaczymy. Rano już prawa, bo by pękła [/QUOTE]
Trzymam kciuki, żeby wszystko się ułożyło
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 15:11   #2275
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Odp: Dot.: Odp: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
A u nas dziewczyny to koniec zasypiania przy cycusiu i butelka na noc coraz częściej. Po kąpaniu -butla i głaskanie po rączkach jak już leży w łóżeczku i tak długo kucam aż zaśnie i już tak kilka dniiiiitrzymajcie kciuki-mam nadzieję,że niedługo prześpi mi noc. Grunt,że w ciągu dnia zasypia już w łóżeczku. Mam nadzieję,że niedługo stanę w drzwiach i będzie już spała bez głaskania.
[/I]
Emilia ile Twoja corcia ma miesiecy? I jak udalo Ci sie z tym zasypianiem?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 20:57   #2276
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Dziękuje Dziewczyny za informacje i pomoc
Humane polecała mi siostra. Więc chyba zakupie ją i jakąs inną (ekspresową) z kozieradkną.

Glodomorek nie wpadłabym by pic piwo Karmi na laktacje, choć wiem że ma sporo zwolenniczek. Z resztą nie lubie i nie mam dostępu
Ja ze swojej strony polecam herbatke Holle.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 09:33   #2277
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

HERBATKĘ NA LAKTACJĘ polecam BOCIANEK
http://allegro.pl/medela-herbatka-ek...407905206.html


Jeśli chodzi o małą to tak

ostatnio pisałam,że będę ją uczyć i tak dalej, ale niestety odpuściłam , bo strasznie płakała...
a ostatnio przyszedł dzień -mówię KONIEC -spaliśmy u prababci małej na małej kanapie tydzień i stwierdziłam ,że jest nam nie wygodnie spać w 3 i to jest chore żeby tak spać mała się wierci bo jej za ciepło, a ja śpię w nogach skulona tak,że rano kręgosłup wchodzi mi w gardło.
Wieczorkiem wychodzimy na chwilkę,żeby mała się wybiegała , bo od 11 miesiąca chodzi, chodzi i chodzi . Kąpie ją , ubieram i kładę do łóżeczka,kucam głaskam i daję butelkę -potem podnoszę i odbijam i kładę dalej. Nie ma żadnego protestu. Mała się budzi raz, góra dwa razy-daję wtedy cycusia.


Problem się teraz pojawił od wczoraj -na zapach mleka ma odruch wymiotny?zwariować możnachcę ja odstawić, już dobrze szło a tu bleeeeee. Wracam do pracy od października. Nie chce żeby mnie szarpała za bluzkę, albo wołała cycy cycy, bo niestety jak ją niosłam to już mi dłonie za bluzkę wkłada.

Z TŻ też ostatnio nie za bardzo, bo nic mi nie pomaga i mam wielki żal do niego...
Ech
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 16:56   #2278
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o małą to tak

ostatnio pisałam,że będę ją uczyć i tak dalej, ale niestety odpuściłam , bo strasznie płakała...
a ostatnio przyszedł dzień -mówię KONIEC -spaliśmy u prababci małej na małej kanapie tydzień i stwierdziłam ,że jest nam nie wygodnie spać w 3 i to jest chore żeby tak spać mała się wierci bo jej za ciepło, a ja śpię w nogach skulona tak,że rano kręgosłup wchodzi mi w gardło.
Wieczorkiem wychodzimy na chwilkę,żeby mała się wybiegała , bo od 11 miesiąca chodzi, chodzi i chodzi . Kąpie ją , ubieram i kładę do łóżeczka,kucam głaskam i daję butelkę -potem podnoszę i odbijam i kładę dalej. Nie ma żadnego protestu. Mała się budzi raz, góra dwa razy-daję wtedy cycusia.


Problem się teraz pojawił od wczoraj -na zapach mleka ma odruch wymiotny?zwariować możnachcę ja odstawić, już dobrze szło a tu bleeeeee. Wracam do pracy od października. Nie chce żeby mnie szarpała za bluzkę, albo wołała cycy cycy, bo niestety jak ją niosłam to już mi dłonie za bluzkę wkłada.

Z TŻ też ostatnio nie za bardzo, bo nic mi nie pomaga i mam wielki żal do niego...
Ech
no właśnie problem jest jak trzeba spać u kogoś. Ale skoro Twoja mała ma ponad rok to może u nas też się po takim czasie coś odmieni A butelkę cały czas tolerowała czy dopiero teraz załapała?
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 19:33   #2279
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;42258704]Mam problem :/

Moja córa od dawna nie bardzo lubiła lewą pierś. No i efekt taki, że z niej tylko w nocy wypije, więc już teraz tak ją kładę by na leżąco tą lewą dawać, by jednak stymulować i by laktacja nie zanikła, ale i tak - jest zdecydowanie mniejsza, w dzień nie czuję w ogóle napływu mleka, za to w prawej bardzo. I prawa większa. Jak to ogarnąć? z racji, że zaraz do pracy wracam, to pierś jest w nocy, po obudzeniu i na wieczór, w dzień staram się ok. 9 dac kaszkę, potem obiadek, deser, chrupek do ciumkania. No ale np. wczoraj cały dzień poza domem, nie było za bardzo opcji jedzenia innego niż pierś, no i znów - tylko z prawej chciała, i znów nadprodukcja w prawej, w lewej posucha [/QUOTE]
Próbowałaś pozycję spod pachy?
No i każde karmienie rozpoczynać od tej nielubianej, ale to wiesz


Cytat:
Napisane przez nika_81Wawa Pokaż wiadomość
Witam wszystkie karmiące mamy!
Cieszę się że trafiłam na ten wątek, bo jak się okazuje kp nie jest takie proste...

Krótki wstęp:
Moja córeczka ma 6 tygodni. Urodziła się przez cc. Od początku twardo walczyłyśmy o kp, nie było łatwo. Po wyjściu ze szpitala trochhę się dokarmiałyśmy, ale udało się porzucić mm. Pierwszy nawał pokarmu zdarzył się dopiero 4 tygodnie po porodzie, jednak młoda dała sobie z nim radę podczas jednego karmienia...

Staram się wdrażać w życie wszystkie instrukcje z poradni laktacyjnej, czyli częste przystawianie, dociąganie laktatorem po każdym karmienia, żeby dodatkowo stymulować laktację, herbatki, woda mineralna, regularne posiłki itd, ALE znów mamy kłopoty...

Od kilku dni znów mamy kłopot z niewystarczającą ilością mleka. Zazwyczaj po dniu w którym pokarmu jest więcej ((nawał)udaje mi się nawet odciągnąć na zapas), w następnym jest już mniej, a kolejny to dramat... Mam wrażenie, że młoda się po prostu nie najada... Szarpie pierś, denerwuje się, zasysa dużo mocniej, rzadziej przełyka.
Nie wiem co robię źle... Obawiam się, że wreszcie będę musiała podać jej mm, a to początek końca kp... W tym tygodniu kończy 6 tydzień i zauważyłam, że potrzebuje dużo więcej mleczka, a ja nie mogę dogadać się z własnym cyckiem

Może miałyście podobne doświadczenia? Co robić...? Gdzie popełniamy błąd?
Kochana uspokój się Wszystko jest dobrze, to szarpanie i inne takie to niestety taki etap. Ile dzidzia waży? Jaka była waga urodzeniowa? Od kiedy karmicie się tylko piersią?
Woda, herbatki i posiłki są ważne ale bez przesady. Musiałabyś być niedożywiona baaardzo poważnie (niedowaga, poważne braki) by to wpłynęło na ilość pokarmu. I musiałabyś być odwodniona. A nie jesteś. Jedz i pij normalnie i nie zwracaj na to większej uwagi. Jeśli karmisz bez kapturków, jeśli karmisz na żądanie i nie ograniczasz czasu przy piersi to będzie dobrze. Laktacja nieco szleje bo jeszcze się nie ustabilizowała. Normalne. Jak dziecko się denerwuje to ponoś, poprzytulaj, pokarm chodząc, zmień pierś, zmień pozycję.
Pamiętaj że dziecko wyczuwa Twoje nerwy.

Kala znam mamy karmiące mm których dzieci (ponad roczne!) budzą się w nocy 5-6 razy. Tak to jest niestety. Nie masz pewności że jeśli wyeliminujesz pierś nocą i do zasypiania to pobudki miną.
Moja - w tej chwili 13 miesięczna budzi się już naprawdę rzadko. Często przesypia całą noc. Ew. budzi sie raz czy dwa. A kiedyś była masakra (między 6 a 10 miesiacem potrafiła budzić się co 40 minot nawet).
Nadal zasypia przy piersi ale idzie to znacznie szybciej niż kiedyś. Widzę, ze powoli pierś jest coraz mniej potrzebna.


Mamo sierpniowa nie brzmi to dobrze Co z wędzidełkiem?

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2013-08-18 o 19:34
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 20:49   #2280
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Odp: Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość

Kala znam mamy karmiące mm których dzieci (ponad roczne!) budzą się w nocy 5-6 razy. Tak to jest niestety. Nie masz pewności że jeśli wyeliminujesz pierś nocą i do zasypiania to pobudki miną.
Moja - w tej chwili 13 miesięczna budzi się już naprawdę rzadko. Często przesypia całą noc. Ew. budzi sie raz czy dwa. A kiedyś była masakra (między 6 a 10 miesiacem potrafiła budzić się co 40 minot nawet).
Nadal zasypia przy piersi ale idzie to znacznie szybciej niż kiedyś. Widzę, ze powoli pierś jest coraz mniej potrzebna.
To nawet nie chodzi o pobudki tylko o fakt, że pierś jest w nocy jedynym usypiaczem i jak jej nie bedzie to bedzie przypuszczam problem z dalszym snem po wybudzeniu. Bo mloda nie tylko zasypia na noc przy piersi, ale wlasnie nawet spi z piersią w buzi. Na spiocha szuka i jak tylko złapie w buzię to spi dalej. Dlatego śpi z nami, bo ja wtedy tez przysypiam. Nawet nie wiem kiedy wypuści cycusia.

Moze jakos samo sie to ulozy. Na początku mloda sie budziła 2-3 razy w nocy a teraz to juz nawet nie liczę
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-21 16:07:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.