OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-13, 16:48   #1801
aasiaa1109
Rozeznanie
 
Avatar aasiaa1109
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 667
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A ja przeżywam poważny kryzys z moją cerą. Używam OCM od 1,5 miesiąca, ostatnio pojawia mi się codziennie coś nowego na twarzy wielka gula, albo coś innego, na policzkach, czole, brodzie. Może powinnam spróbować innej mieszanki?
__________________

aasiaa1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 19:09   #1802
joracuppi
Raczkowanie
 
Avatar joracuppi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 309
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Przeczytałam jak na razie tylko 15 pierwszych stron z braku czasu, w weekend będę kontynuować, ale z tego co dziewczyny tam pisały zrozumiałam, że metoda OCM nie pomaga na walkę z trądzikiem tylko na usunięcie zanieczyszczeń z twarzy i wyregulowanie procesu wytwarzania sebum (nie znam się totalnie na tym..). Jak to jest z tym trądzikiem? Czy może to zależy od użytych olei? Od razu mówię, że mój trądzik wyglada tak, że wyskoczą mi 3-4 pryszcze, jak je wylecze to pojawiaja się kolejne 2 i tak w koło Nie jest straszny, da się z nim żyć, ale jednak czasem wkurza i chciałabym się pozbyć tych 'niespodzianek'.

Troszkę się pogubiłam, jeśli było to takie pytanie to z góry przepraszam Postaram się przerobić wątek w ten weekend, ale chciałam zacząć tą metodę od dzisiaj rycyna +hipp, a to pytanie strasznie mnie męczy
Kupiłam nawet już ręczniczki z biedry
__________________
Drożdże 06.08. - 06.11.
PROJEKT DENKO

Moja pielęgnacja włosów



Destiny is for losers. It’s just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

Edytowane przez joracuppi
Czas edycji: 2012-02-13 o 19:34
joracuppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 20:01   #1803
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez joracuppi Pokaż wiadomość
Przeczytałam jak na razie tylko 15 pierwszych stron z braku czasu, w weekend będę kontynuować, ale z tego co dziewczyny tam pisały zrozumiałam, że metoda OCM nie pomaga na walkę z trądzikiem tylko na usunięcie zanieczyszczeń z twarzy i wyregulowanie procesu wytwarzania sebum (nie znam się totalnie na tym..). Jak to jest z tym trądzikiem? Czy może to zależy od użytych olei? Od razu mówię, że mój trądzik wyglada tak, że wyskoczą mi 3-4 pryszcze, jak je wylecze to pojawiaja się kolejne 2 i tak w koło Nie jest straszny, da się z nim żyć, ale jednak czasem wkurza i chciałabym się pozbyć tych 'niespodzianek'.

Troszkę się pogubiłam, jeśli było to takie pytanie to z góry przepraszam Postaram się przerobić wątek w ten weekend, ale chciałam zacząć tą metodę od dzisiaj rycyna +hipp, a to pytanie strasznie mnie męczy
Kupiłam nawet już ręczniczki z biedry
A jesteś pewna, że to co masz to trądzik a nie zwykłe wypryski?
Pomaga.
W pierwszym poście na dole jest faq, tam masz jakie oleje do jakiej cery.
Kup sobie też olejek z drzewa herbacianego. Możesz dodać kilka kropel do mieszanki albo stosować punktowo na syfki
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 20:52   #1804
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez joracuppi Pokaż wiadomość
Przeczytałam jak na razie tylko 15 pierwszych stron z braku czasu, w weekend będę kontynuować, ale z tego co dziewczyny tam pisały zrozumiałam, że metoda OCM nie pomaga na walkę z trądzikiem tylko na usunięcie zanieczyszczeń z twarzy i wyregulowanie procesu wytwarzania sebum (nie znam się totalnie na tym..). Jak to jest z tym trądzikiem? Czy może to zależy od użytych olei? Od razu mówię, że mój trądzik wyglada tak, że wyskoczą mi 3-4 pryszcze, jak je wylecze to pojawiaja się kolejne 2 i tak w koło Nie jest straszny, da się z nim żyć, ale jednak czasem wkurza i chciałabym się pozbyć tych 'niespodzianek'.

Troszkę się pogubiłam, jeśli było to takie pytanie to z góry przepraszam Postaram się przerobić wątek w ten weekend, ale chciałam zacząć tą metodę od dzisiaj rycyna +hipp, a to pytanie strasznie mnie męczy
Kupiłam nawet już ręczniczki z biedry
Ja mam tradzik i stosuje 25% rycyna + slonecznik+winogrono. Do tego punktowo obowiazkowo wieczorem herbaciany.
Ja jeszcze uzywam serum http://www.gardenofwisdom.com/catalo...74/9132813.htm patrz na sklad. Chodzi o ten skladnik Pantothenic Acid [B-5]
i o ten Niacinamide [B-3]
Od 2 tyg. moja skora poprawila sie o 180 st.
Proponuje uzywac oleji zamiast jakis sklepowych oliwek
Jezeli masz tak, ze masz twa pryszcze a potem nagle sa nowe i nowe to na moje je roznosisz. Olejek herbaciany ma wlasciwosci silnie antybakteryjne. Jak ja to robie: sterylnie na oczyszczana twarz miedzy chusteczkami jak juz widze, ze gad chce wyjsc wyciskam go i potem daje od razu olejek herbaciany. Tak wlasnie sie pozbylam moich ropnych pryszczy. Kiedy czekalam az mi same zniknal i ich nie dotykalam to nie bylo takiej obcji zeby same wyszly. Moglam je nosic dzielnie po 2-3 tyg.

No i sie chwale, ze dzieki OCM praktycznie pozbylam sie moich zaskornikow na nosie
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 16:33   #1805
gosia1207
Rozeznanie
 
Avatar gosia1207
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 816
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

czy jako bazowy olejek mogę użyć olejku który ma taki skład: Vitis Vinifera Seed Oil, Tocopheryl Acetate i w opisie: Olej bazowy do sporządzania mieszaniny olejków eterycznych wykorzystywanych przy wykonywaniu zabiegów kosmetycznych.?? nie znam się za bardzo na olejach itp i boję się popełnić jakieś głupstwo
gosia1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 17:01   #1806
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez gosia1207 Pokaż wiadomość
czy jako bazowy olejek mogę użyć olejku który ma taki skład: Vitis Vinifera Seed Oil, Tocopheryl Acetate i w opisie: Olej bazowy do sporządzania mieszaniny olejków eterycznych wykorzystywanych przy wykonywaniu zabiegów kosmetycznych.?? nie znam się za bardzo na olejach itp i boję się popełnić jakieś głupstwo
Możesz, to tylko lej z pestek winogron z witaminą E, nic strasznego :P Wystarczyło wyguglać składniki
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 18:31   #1807
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez gosia1207 Pokaż wiadomość
czy jako bazowy olejek mogę użyć olejku który ma taki skład: Vitis Vinifera Seed Oil, Tocopheryl Acetate i w opisie: Olej bazowy do sporządzania mieszaniny olejków eterycznych wykorzystywanych przy wykonywaniu zabiegów kosmetycznych.?? nie znam się za bardzo na olejach itp i boję się popełnić jakieś głupstwo
hmm , ja bym raczej zrobiłą prostszą mieszankę i użyła "czystych" olei.. wtedy łatwiej znaleźć ten który nam odpowiada/nie odpowiada
najłatwiejsza opcja startowa: o. rycynowy (max 30 %) + olej bazowy(moża zacząć od tego co ma się pod ręką np. oliwy )
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 04:53   #1808
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Za mną dopiero 2 dzień OCM, mam kilka mega guli (a nie miałam już dawno...) i czerwone plamki. Jeśli tak miałyście- długo to trwało?
Moja cera wyglądała już znośnie, ale towarzyszą mi zaskórniki
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 07:59   #1809
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Rinna, 2 dni to nie za długo. Te gule mogą być od masowania twarzy, Jeśli o mnie chodzi, zauważyłam, że nie mam prawie w ogóle gul tam, gdzie były często i dużo - na linii żuchwy. Wiele dziewczyn się na to uskarżało i jak zaprzestały - problem zniknął. Ja robię OCM już prawie 3 tygodnie i zaskórników pozbyłam się z policzków, na brodzie, a szczególnie na nosie nie chcą zejść Wątpię, czy w ten sposób się ich kiedykolwiek pozbędę Czerwone plamki to może dlatego, że masz naczynkową cerę? Ja mam taką i owszem, po zabiegu skóra jest zaczerwieniona miejscami, ale właściwie myślę, że bez względu na rodzaj cery robi się ona czerwona w wyniku gorąca. No i ostatnia rzecz to Twoja mieszanka - zweryfikuj skład.
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 09:22   #1810
joracuppi
Raczkowanie
 
Avatar joracuppi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 309
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
A jesteś pewna, że to co masz to trądzik a nie zwykłe wypryski?
Pomaga.
W pierwszym poście na dole jest faq, tam masz jakie oleje do jakiej cery.
Kup sobie też olejek z drzewa herbacianego. Możesz dodać kilka kropel do mieszanki albo stosować punktowo na syfki
Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Ja mam tradzik i stosuje 25% rycyna + slonecznik+winogrono. Do tego punktowo obowiazkowo wieczorem herbaciany.
Ja jeszcze uzywam serum http://www.gardenofwisdom.com/catalo...74/9132813.htm patrz na sklad. Chodzi o ten skladnik Pantothenic Acid [B-5]
i o ten Niacinamide [B-3]
Od 2 tyg. moja skora poprawila sie o 180 st.
Proponuje uzywac oleji zamiast jakis sklepowych oliwek
Jezeli masz tak, ze masz twa pryszcze a potem nagle sa nowe i nowe to na moje je roznosisz. Olejek herbaciany ma wlasciwosci silnie antybakteryjne. Jak ja to robie: sterylnie na oczyszczana twarz miedzy chusteczkami jak juz widze, ze gad chce wyjsc wyciskam go i potem daje od razu olejek herbaciany. Tak wlasnie sie pozbylam moich ropnych pryszczy. Kiedy czekalam az mi same zniknal i ich nie dotykalam to nie bylo takiej obcji zeby same wyszly. Moglam je nosic dzielnie po 2-3 tyg.

No i sie chwale, ze dzieki OCM praktycznie pozbylam sie moich zaskornikow na nosie
Dziękuję dziewczyny za odpowiedź Samantha masz rację z tym roznoszeniem, ale czasem po prostu nie potrafię się powstrzymać aby nie wycisnąć Będę musiała zakupić sobie olejek herbaciany. Dostane go w aptece?

W poniedziałek zrobiłam pierwszy raz OCM i skóra super rozświetlona, tylko była trochę ściągnięta (20% rycyny, 80% HIPP).. Nie wiem czy kupować krem Alterry, czy zamiast tego hippa dać inny olej
Lecę czytać FAQ
__________________
Drożdże 06.08. - 06.11.
PROJEKT DENKO

Moja pielęgnacja włosów



Destiny is for losers. It’s just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
joracuppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 10:03   #1811
Manehajera
Zakorzenienie
 
Avatar Manehajera
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

po 5 dniach stosowania OCM (10% rycynowy. 90% alterra) nie mam żadnych pryszczy i zaskórników tylko zastał mnie lekki przesusz

polecicie jakiś fajny kremik, który nie zniszczy pracy po OCM?
Manehajera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 10:12   #1812
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Manehajera Pokaż wiadomość
po 5 dniach stosowania OCM (10% rycynowy. 90% alterra) nie mam żadnych pryszczy i zaskórników tylko zastał mnie lekki przesusz

polecicie jakiś fajny kremik, który nie zniszczy pracy po OCM?
faq
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 10:34   #1813
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

O właśnie, co do kremu. Czytałam gdzieś że fajny i niezapychający jest BD Lotion. Czy któraś z Was miała z nim styczność po OCM? Ja go jeszcze nie mam, mam w planach kupno jakiegoś serum (np z wit. c z BU) ale zanim ja się zbiorę na zakupy na BU to sobie o nim pomyślałam.

Zgaduję, że chodzi o ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa-wersja.html
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2012-02-15 o 10:40
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 13:22   #1814
Muertil
Raczkowanie
 
Avatar Muertil
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Gród cara ;)
Wiadomości: 443
GG do Muertil
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

do mnie dotarł dziś kokosowy i wieczorem nim spróbuję
Muertil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 15:13   #1815
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A ja zauważyłam pewien efekt uboczny olejowania, mianowicie oleje te działają świetnie na skórki, rezultaty są wg mnie lepsze niż po specjalnym kremie do skórek z Sally Hansen Widziałam na jakimś filmie z YT dotyczącym OCM, jak dziewczyna po nałożeniu na twarz oleju zacierała potem tłuste dłonie i skopiowałam ten patent
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 17:04   #1816
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny a co do nawilżania po OCM używa któraś z was krem z La Roche Posay - Kerium DS?
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 21:08   #1817
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez joracuppi Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedź Samantha masz rację z tym roznoszeniem, ale czasem po prostu nie potrafię się powstrzymać aby nie wycisnąć Będę musiała zakupić sobie olejek herbaciany. Dostane go w aptece?

W poniedziałek zrobiłam pierwszy raz OCM i skóra super rozświetlona, tylko była trochę ściągnięta (20% rycyny, 80% HIPP).. Nie wiem czy kupować krem Alterry, czy zamiast tego hippa dać inny olej
Lecę czytać FAQ
Jak juz mowilam wyciskac mozesz,ale poczekaj az zobaczysz, ze on sam wychodzi. Na moje to on gdzies wyjsc musi. Blizny sie robia od przedwczesnego wyciskania jak jet jeszcze pod skora. I pamietaj jak to robisz to bardzo sterylnie i nie naciskaj az tak, ze umierasz z bolu i bardzo przebijasz skore. Znaczy sie, ze jeszcze nie czas dla niego

Co do kremu to patrz na sklady i KWC, a co do oleju to juz FAQ

Cytat:
Napisane przez szare_0 Pokaż wiadomość
A ja zauważyłam pewien efekt uboczny olejowania, mianowicie oleje te działają świetnie na skórki, rezultaty są wg mnie lepsze niż po specjalnym kremie do skórek z Sally Hansen Widziałam na jakimś filmie z YT dotyczącym OCM, jak dziewczyna po nałożeniu na twarz oleju zacierała potem tłuste dłonie i skopiowałam ten patent
Tak kurde u mnie efekt uboczny jest taki, ze nigdy tak mi skorki nie rosly. Myslalam, ze ich nigdy nie wytne
Wcierania u mnie nie przejdzie bo mam cale czarne dlonie od tuszu
Ja sie zastanawialam ostatnio nad czyms innym, a mianowicie czy mi po tym nie zaczna wasy i broda rosnac

A co do gul to u mnie efekt byl odwrotny. Ja buzi nie masuje, poprostu ja myje i nic nie naciskam. Gule mi znikaja powoli,ale znikaja.

Co do kremow, nawilzaczy (dziewczyny pytajace ciagle) to patrzcie na sklady. Na wizazu jest slownik skladow https://wizaz.pl/chemia/az_list.php?alphabet=a i szukajcie oraz KWC.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 21:29   #1818
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Tak kurde u mnie efekt uboczny jest taki, ze nigdy tak mi skorki nie rosly. Myslalam, ze ich nigdy nie wytne
Wcierania u mnie nie przejdzie bo mam cale czarne dlonie od tuszu
Ja sie zastanawialam ostatnio nad czyms innym, a mianowicie czy mi po tym nie zaczna wasy i broda rosnac
No co Ty? Kto by się spodziewał? Ja mam lekki wąsik, który depiluję plastrami, a od czasu rozpoczęcia OCM nie robiłam tego, bo nie widziałam potrzeby, więc sądzę, że mnie to nie grozi Chociaż może jak będę dłużej się smarować, to kto wie...
Ja zmywam tusz i cienie płynem, a potem następuje właściwe OCM, więc śmiało mogę rozcierać
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 21:42   #1819
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez szare_0 Pokaż wiadomość
No co Ty? Kto by się spodziewał? Ja mam lekki wąsik, który depiluję plastrami, a od czasu rozpoczęcia OCM nie robiłam tego, bo nie widziałam potrzeby, więc sądzę, że mnie to nie grozi Chociaż może jak będę dłużej się smarować, to kto wie...
Ja zmywam tusz i cienie płynem, a potem następuje właściwe OCM, więc śmiało mogę rozcierać
Rycyne solo wcieram w same paznokcie,ale wlasnie zauwalylam porost skorek.
Ja wosik tez mam lekki taki meszek malo widoczny bo mysle, ze kazdy ma. Jestem blondynka wiec tego nie widac.
Mam nadzieje, ze ocm nie spowoduje jakiegos efektu sumiastego wasiska u mnie
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 21:48   #1820
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Samantha7, jak jesteś blondynką, to nie masz się czego obawiać Nawet jeśli coś by urosło, to w oczy się rzucać nie będzie, gorzej mają np. brunetki.
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 22:02   #1821
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wiem w sumie. Siostra jest brunetka i juz tak pieknie nie jest
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 22:20   #1822
joracuppi
Raczkowanie
 
Avatar joracuppi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 309
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Jak juz mowilam wyciskac mozesz,ale poczekaj az zobaczysz, ze on sam wychodzi. Na moje to on gdzies wyjsc musi. Blizny sie robia od przedwczesnego wyciskania jak jet jeszcze pod skora. I pamietaj jak to robisz to bardzo sterylnie i nie naciskaj az tak, ze umierasz z bolu i bardzo przebijasz skore. Znaczy sie, ze jeszcze nie czas dla niego

Co do kremu to patrz na sklady i KWC, a co do oleju to juz FAQ
Rozumiem Będę się czaić i w odpowiednim momencie zaatakuję
Dziękuję za pomoc
__________________
Drożdże 06.08. - 06.11.
PROJEKT DENKO

Moja pielęgnacja włosów



Destiny is for losers. It’s just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
joracuppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 22:38   #1823
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez szare_0 Pokaż wiadomość
No co Ty? Kto by się spodziewał? Ja mam lekki wąsik, który depiluję plastrami, a od czasu rozpoczęcia OCM nie robiłam tego, bo nie widziałam potrzeby, więc sądzę, że mnie to nie grozi Chociaż może jak będę dłużej się smarować, to kto wie...
Ja zmywam tusz i cienie płynem, a potem następuje właściwe OCM, więc śmiało mogę rozcierać
Ja nakładam olej na oczy, tusz sierozpuszcza, ciut zwilżam wacik i ścieram tusz, chodzi idealnie i w końcu nie pieką mnie oczy Potem nakładam na buzię mieszankę.
Tydzień "uprawiam" OCM i poprawa jest, ale też i gule bolące których od lat nei doświadczałam na buzi narazie dwie, jedna się wchłania wiec za radą nie bedę gnieść ile sił w rękach
Po OCM nie potrzebuję kremu, wcieram 4krople olejku z pszenicy
Cera w kierunku przesuszonej ale juz chyba niekoniecznie

Co do wąsików to nie straszcie Ale podobno takie ilości nie grożą nam. Jednak poćwiczę depilację nitką
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 07:51   #1824
aasiaa1109
Rozeznanie
 
Avatar aasiaa1109
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 667
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A ja mam takie pytanie, bo czuję potrzebę zakupienia i wypróbowania oleju herbacianego. Czy dostałabym go w normalnej aptece? Jakoś przez net nie chce mi się zamawiać bo i tak to robię często ;p
I dziewczyny nie straszcie mnie tym wąsikiem- jestem brunetką ;p Bo w sumie chyba cała twarz ma takie malutkie tyci włoski i co całe byśmy zarosły? ;p
__________________

aasiaa1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 08:38   #1825
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

aasiaa mozęsz spróbować w zielarskim, powinni mieć
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 18:42   #1826
joracuppi
Raczkowanie
 
Avatar joracuppi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 309
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam jedno serum, ale nie jestem pewna czy mogę go używać po OCM.

Skład: Aqua, Glycolic Acid, Alcohol Denat., Glycerin, Benzophenone-4, Hydroxyethylcellulose, Trioxaundecanedioic Acid, Ammonium Hydroxide, Polysorbate 20, Carrageenan, Benzophenone-9, Methylparaben, Disodium Edta, Parfum, Sodium Chloride, Sea Salt.

Mógłby ktoś, kto się na tym zna powiedzieć mi czy powinnam go używać?
__________________
Drożdże 06.08. - 06.11.
PROJEKT DENKO

Moja pielęgnacja włosów



Destiny is for losers. It’s just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
joracuppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 19:02   #1827
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez joracuppi Pokaż wiadomość
Mam jedno serum, ale nie jestem pewna czy mogę go używać po OCM.

Skład: Aqua, Glycolic Acid, Alcohol Denat., Glycerin, Benzophenone-4, Hydroxyethylcellulose, Trioxaundecanedioic Acid, Ammonium Hydroxide, Polysorbate 20, Carrageenan, Benzophenone-9, Methylparaben, Disodium Edta, Parfum, Sodium Chloride, Sea Salt.

Mógłby ktoś, kto się na tym zna powiedzieć mi czy powinnam go używać?
Ja bym go nie używała, ze względu na alkohol denat. wysoko w składzie. Może wysuszać.
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 19:17   #1828
joracuppi
Raczkowanie
 
Avatar joracuppi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 309
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Ja bym go nie używała, ze względu na alkohol denat. wysoko w składzie. Może wysuszać.
No właśnie użyłam go kiedyś 2 razy i nie za bardzo mi się spodobał, bo miałam strasznie ściągniętą i wysuszoną skórę po nim, ale nie byłam pewna czy to jego wina, czy żelu którego wtedy używałam.
W takim razie chyba sobie daruję i wykorzystam go jakoś inaczej, tylko jak
__________________
Drożdże 06.08. - 06.11.
PROJEKT DENKO

Moja pielęgnacja włosów



Destiny is for losers. It’s just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
joracuppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 04:02   #1829
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Ja bym go nie używała, ze względu na alkohol denat. wysoko w składzie. Może wysuszać.
Popieram
Poza tym Methylparaben - shit
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 08:47   #1830
mistraal
Przyczajenie
 
Avatar mistraal
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

To będzie pierwszy post mój na wizażu i z przyjemnością stwierdzam, że entuzjastyczny ))))))))))

Po tygodniu OCM i wymianie kremów na łoleje, efekty spektakularne! Syfory zaliczyłam jedynie 2, przy czym wygoiły się 4x szybciej niż normalnie. Zaznaczam, że u mnie wynalazki na twarzy występowały w systemie ciągłym - stare jeszcze nie znikały a już pojawiała się nowa zmiana.

Po OCM rumień z policzków gdzieś zniknął, skóra ładnie napięta i oddychająca. Nie obyło się bez małej wylinki, bo oczywiście przesadziłam na początku z olejem rycynowym, przygotowując mieszankę raczej w proporcjach amerykańskich. Być może dołożyły się do tego też kaloryfery i mróz na zewnątrz.

Wypracowany przeze mnie system wygląda tak: OCM codziennie wieczorem, potem psik hydrolatem oczarowym i olej z pestek moreli solo lub wymieszany z HA. Rano do mycia buzi papka z płatków owsianych górskich, potem psik hydrolatem i olej solo lub z HA. Płatki zostawiam czasem do przeschnięcia na twarzy, w tym czasie myjąc zęby ))))))))))))))))
mistraal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.