Test obciążenia glukozą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-05, 17:10   #1
Kipi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Trzebinia
Wiadomości: 13

Test obciążenia glukozą


Witam mamuśki !
Czy któraś z Was wie jakie są normy po 1h i po 2h przy obciążeniu 75 g glukozy? Moja pani gin twierdzi, że po 2h do 120 mg/dl. Ja wyczytałam, że 140 mg/dl. Mam 136 i nie wiem czy mam się martwić? Ale ze mnie to taka histeryczka .
Pozdrawiam.
Kipi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 00:17   #2
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: Test obciążenia glukozą

witam,
mój lekarz znowu mówił, ze po 50 g po godzinie norma jest do 140 mg/dl. na wynikach miałam podane, że mam 135 mg/dl i też bardzo się martwiłam, bo na dole strony bylo napisane, ze norma wynosi do 120 mg/dl. dopiero lekarz mnie uspokoił, że takie pomyłki się zdarzają i że komputer pomylił "cukier" na czczo z tym po spożyciu glukozy. nie wiem, jaka norma jest po obciążeniu 75 g, ale pewnie większa niż po 50 g. głowa do góry!!
żeby oznaczało to coś złego, to musiałabyś mieć sporo przekroczone,
rozumiem, że się niepokoisz, ja też się martwiłam.
tyle się naczytałam o cukrzycy w ciąży a jak czytałam o objawach, to wydawało mi się, że mam je wszystkie...
całuję i życzę duuużo zdrowia!
mnie zostało (według terminu) jeszcze tylko 25 dni, boję się jak diabli ale jednocześnie nie mogę sie doczekać...
papa!!
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 07:00   #3
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Test obciążenia glukozą

Ze strony o cukrzycy:

Wykonanie między 24-28 tygodniem ciąży u wszystkich kobiet testu przesiewowego po doustnym podaniu 50 g glukozy i oznaczeniu jej stężenia w 60. Min w surowicy krwi żylnej (GCT). Test przesiewowy może być wykonany bez względu na porę doby i czas, jaki upłynął od ostatniego posiłku.(nie musi być na czczo !)
Wynik testu po 1 godzinie od podania glukozy mniejszy od 140 mg% oznacza wartość prawidłową.
Jeżeli stężenie glukozy po 1 godzinie będzie równa lub większa od 140 mg%, ale mniejsze od 180 mg% należy wykonać test diagnostyczny z doustnym obciążeniem 75 g glukozy.

Warunki wykonania testu z doustnym obciążeniem 75 g glukozy zalecane przez WHO są następujące: test powinien być wykonywany na czczo; co najmniej przez 3 dni przed wykonywaniem testu badana kobieta powinna mieć nieograniczoną dietę zawierającą minimum 150 g węglowodanów na dobę przy normalnej aktywności fizycznej; 75 g glukozy należy rozpuścić w 250-300 ml wody i wypić w ciągu 5 min. Poziomy cukru oznacza się przed wypiciem - na czczo; po 1 i 2 godzinach.Cukrzycę rozpoznajemy jeżeli przynajmniej jedna wartość glikemii przekracza podane normy : 105 mg% na czczo, po obciążeniu 75g po jednej godzinie 180 mg% i po 2 godzinach - 140 mg %.


Więcej: http://cukrzyca.akcjasos.pl/?a=text&id=49

Moze dla pewności powtórz test za tydzień-dwa?
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków

Edytowane przez BabciaWeatherwax
Czas edycji: 2005-07-06 o 07:36
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 08:10   #4
agared
Przyczajenie
 
Avatar agared
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 21
Dot.: Test obciążenia glukozą

Witam

Kipi ja też w ciąży miałam podwyższony cukier,najpierw test z 50g glukozy i wynik po godzinie 176mg% potem 75mg% i po dwóch godzinach wynik 166mg%.Także norma była trochę przekroczona ale diabetolog powiedział że nie jest to jeszcze stan alarmujący,ale byłam pod obserwacją,chodziłam do poradni cukrzycowej co tydzień i stosowałam dietę ograniczającą do minimum węglowodany,cukier już do końca ciąży mieścił się w granicach normy.W moim przypadku dzidziusiowi to w ogóle nie zaszkodziło,rozwijał się bardzo dobrze i nie urósł ''za duży'' (co się często przy cukrzycy zdarza) i ja się dobrze czułam.
Tak więc nie martw się bo to akurat Tobie niewskazane,nie wcinaj za dużo cukru i bądź dobrej myśli .Dużo zdrówka
__________________
Agnieszka
agared jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 11:16   #5
Kipi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Trzebinia
Wiadomości: 13
Dot.: Test obciążenia glukozą

Dziękuję bardzo za info. W poniedziałek ide do gin. więc pewnie powie mi co dalej. A na wszelki wypadek ograniczę cukier . Chociaż przyznam, że nawet nie jem dużo słodyczy. Przytyłam 5 kg. (31 tydzień). Pierwszą ciążę przeszłam modelowo, a w tej od początku są problemy. Już się końca doczekać nie mogę .
Pozdrawiam

P.S. Poza tematem:
Agared spojrzałam w twój profil. Czy wiesz, że jesteśmy prawie "bliźniaczkami"
Kipi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 11:57   #6
agared
Przyczajenie
 
Avatar agared
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 21
Dot.: Test obciążenia glukozą

Czyli na starość ''siostra'' mi jeszcze przybyłasuper!
__________________
Agnieszka
agared jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 12:01   #7
Kipi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Trzebinia
Wiadomości: 13
Dot.: Test obciążenia glukozą

Oj tak, tak! Starość nie radość . A mi się jeszcze w tym wieku dzieci zechciało .

Pozdrawiam gorąco
Kipi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-06, 12:08   #8
agared
Przyczajenie
 
Avatar agared
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 21
Dot.: Test obciążenia glukozą

mnie też się zachciało i mam juz od ośmiu miesięcy,a ta starość to tak z przymrużeniem oka wszak my młode ''laski'' jeszcze
__________________
Agnieszka
agared jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 15:28   #9
intakta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 68
Dot.: Test obciążenia glukozą

poziom glukozy na czczo -nie powinien przekraczać 105

poziom glukozy po 60 minutach- mniejszy od 180 oznacza wynik dobry

poziom glukozy po 120 minutach-mniejszy od 140 oznacza wynik dobry

Ja ostatnio miałam robione te badanie i jest ok
intakta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 13:12   #10
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Test obciążenia glukozą

Mam mieć zrobione w tym tygodniu badanie test obciążenia glukozą.
Lekarz wypisał mi receptę na zakup glukozy, powiedział, że najpierw na czczo sprawdza się poziom glukozy a potem po zażyciu glukozy.
Z racji tego, że do szpitala, w którym przyjmuje mój lekarz musiałabym jechać, wiec powiedział mi, że takie badania mogą mi wykonać wszędzie i na miejscu.

Chciałam się was zapytać o to, czy te badania są płatne ??
I jak to przebiega, ide rano, pielęgniarka pobiera mi glukozę a co potem ? czekam godzine ? jak to z tym drugim sprawdzaniem glukozy jest ??
Może i te pytania banalne, ale kto pyta nie błądzi

I ile czeka się na wynik takich badań ??
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 13:59   #11
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: Test obciążenia glukozą

Czy platne czy nieplatne, tego nie wiem jak jest w Polsce, ale mialam robiony ponad 4 lata temu taki test i wygladalo to tak (przynajmniej u mnie).
Rano na czczo pobrali mi krew (z palca), kazali wypic jakis plyn (smakowal jak rozcienczony sok malinowy ), po godzinie pobrali krew i po nastepnej godzinie jeszcze raz. Trwalo to jak widac troche (przesiedzialam ten czas w poczekalni nad glupawymi gazetami, jakbym wiedziala, ze to tyle potrwa wzielabym ze soba jakas ksiazke), ale wyniki wyszly bardzo dobre, dla pewnosci poslali jeszcze moja krew do laboratorium i wyniki przyszly z mini poprawka, w kierunku - idealne (te "domowe badacze" z apteki nie sa/byly ponoc na tyle dokladne i nie wiem czy wszystkie takie testy robi sie tak samo, moze sie cos juz zmienilo?).

Pozdrawiam

P.S. Wyniki mialam od razu na miejscu (tylko nie te z laboratorium).
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-12, 18:42   #12
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Test obciążenia glukozą

A u mnie były dwa pobrania. Najpierw jedno na czczo, a później, jak tylko wyszłam z gabinetu musiałam wypić 50g glukozy rozpuszczonej w 300ml wody. Poczekać godzinę od momentu wypicia i znów pobranie krwi. Później już tylko czekałam na wyniki, u mnie jest tak, ze jak przychodzą to pielęgniarki wkładają je do karty pacjentki, więc nie muszę ich osobiście odbierać.
Badanie takie chyba nie jest płatne, to rutynowe badanie każdej kobiety w ciąży, tak mi sie wydaje. Ja nie płaciłam.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 09:39   #13
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Test obciążenia glukozą

Mnie też wydaje się, ze jesli dostałaś skierowanie od lekarza "publicznego" to nie bedziesz płacic za badanie poziomu glukozy / mam nadzieję, ze się nic nie zmieniło ostatnio.../, a badanie dokładnie już opisały dziewczyny, w palec na czczo raz i po glukozie drugi raz
w laboratorium powinny być wyniki dość szybko, na pewno tego samego dnia /ale pewnie to zależy od "szybkosci" obsługi pacjentów, ilosci badań itp/, w szpitalu, dla dziewczyn, które leżały obok mnie i miały na przykład oznaczany poziom przez kolejne trzy dni / były pod obserwacją/ wyniki ze szpitalnego laboratorium przynosili szybciutko, chyba po kwadransie... teraz są takie urzadzenia glukometry czy coś podobnego, co to chwilka- dwie i już jest wynik.
Rzeczywiście najwięcej czasu zajmie po prostu czekanie, aż podana glukoza wchłonie się w organizm pacjentki...
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 09:48   #14
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Test obciążenia glukozą

Takie badanie mialam ostatnio cztery lata temu, ale nie pametam zebym musiala za ne placic. Bylo ono nieodplatne.
Dziewczyny przebeg badana juz opisaly Na wynik badan musalam chwile poczekac, ok. 30 min, moze troche mniej

Pamietam , ze straszne ne samkowala mi ta glukoza. Fuuu
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 10:26   #15
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Dot.: Test obciążenia glukozą

Właśnie wróciłam z takiego badania. Najpierw pobierana jest krew przed zazyciem glukozy. Następnie wypija się 50g rozpuszczonj w wodzie glukozy. Po godzinie ponownie pobierana jest krew. To wszystko. Wyniki mam odebrać w czwartek. Dodam jeszcze, że w czasie pomiędzy jednym a drugim pobraniem, nie można chodzić, pić czy spożywać posiłków.Pozdrawiam.
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 10:30   #16
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Test obciążenia glukozą

Cytat:
Napisane przez Mariqa
Mnie też wydaje się, ze jesli dostałaś skierowanie od lekarza "publicznego" to nie bedziesz płacic za badanie poziomu glukozy / mam nadzieję, ze się nic nie zmieniło ostatnio...
Mariqa ale właśnie o to chodzi, że ja to skierowanie dostałam od lekarza na wizycie prywatnie, wiec dlatego zastanawia mnie czy będe musiała płacić ?
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 10:47   #17
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Test obciążenia glukozą

Ja wybrałam lekarza prywatnego , zwykle przyjmuje jedynie w przychodni przyszpitalnej i to dość rzadko, a w ten sposób mogłam bez problemu absporbować go ewentualnie "po godzinach" ...wszelkie skierowania z jego gabinetu niestety nie były uwzględniane w mojej przychodni nawet za morfologie podstawową płaciłam... lub po prostu szłam do swojego rodzinnego lekarza i wybłagałam przepisanie skierowania /dosłownie, bo oni nie mogą i nie powinni tego robić!!! wstyd mi, przyznaje, ale szkoda było mi jeszcze na to wydawać, a przecież wiadomo, ze i tak lekarz i rózne leki kosztują /
Od lekarza prywatnego na pewno są uwzgledniane skierowania na hospitalizacje, natomiast badania i zabiegi, na które miało się skierowanie z pieczątką prywatnego gabinetu, tak mi się zdaje, są niestety odpłatne
Ewentualnie jeśli możesz, spróbuj u rodzinnego lub nawet publicznego ginekologa, moze sie zgodzi napisac Ci skierowanie ...
/ wydaje mi się, że Babcia moze być w tej kwestii lepiej doinformowana.../
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 10:56   #18
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Test obciążenia glukozą

http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?...=29&artnr=1595
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 09:50   #19
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Test obciążenia glukozą

Dziękuje za wasze informacje.

Dzisiaj poszłam zrobić te badania, musiałam zapłacić 12 zł a wyniki miałam za chwile, czyli wymnika, że na wyniki czeka sięw zależności od sprzętu czy przychodni w której są wykonywane. Tylko czekałam tą godzine po wypiciu.

Martwią mnie jednak wyniki badań, wyszło mi na czczo 78 a po obciążeniu 50, g glukozy 153.

Zaczynam się bardzo tym martwić
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-16, 10:24   #20
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Test obciążenia glukozą

Alien, nie martw sie tylko idz z tymi wynikami do swojego gina ,to on Ci wszystko wyjasni. Ja się dziwię,że ja nie miałam takiego badania , a jestem w 21 tyg.,ale we wtorek idę do gina,to może mnie skieruje na te badanie.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 10:31   #21
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Test obciążenia glukozą

Cytat:
Napisane przez Nel70
Alien, nie martw sie tylko idz z tymi wynikami do swojego gina ,to on Ci wszystko wyjasni. Ja się dziwię,że ja nie miałam takiego badania , a jestem w 21 tyg.,ale we wtorek idę do gina,to może mnie skieruje na te badanie.
Nel właśnie dzisiaj mam wizyte, ale wiesz jak to jest wyniki w środe i to czekanie do piątku.
Pielęgniarka mi mówiła, że obecnie już od 9 lat te badania wykonuje się każdej kobiecie w ciąży jako obowiązkowe.
Wykonywane są od 24 t.c, wiec te badania jeszcze przed tobą.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 18:26   #22
moskara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50
Dot.: Test obciążenia glukozą

Witam,
ja też miałam kilka tygodni temu robione takie badanie, nic nie musiałam płacić, najpierw pielęgniarka pobrała mi krew z ręki a później wypiłam rozpuszczoną glukozę w wodzie i po godzinie znowu pielegniarka pobra ła krew.
Ja jestem panikara co do takich badań, ale nie było tak źle.
Zyczę powodzenia przed którymi czeka to badanie,
moskara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 11:02   #23
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Dot.: Test obciążenia glukozą

Norma przed obciążeniem glukozą to 70-105; niestety nie znam normy po obciążeniu 50g. Pozdrawiam.
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 10:01   #24
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Test obciążenia glukozą

Cytat:
Napisane przez Alien
Nel właśnie dzisiaj mam wizyte, ale wiesz jak to jest wyniki w środe i to czekanie do piątku.
Pielęgniarka mi mówiła, że obecnie już od 9 lat te badania wykonuje się każdej kobiecie w ciąży jako obowiązkowe.
Wykonywane są od 24 t.c, wiec te badania jeszcze przed tobą.
Alien odpowiedz co tam z Twoimi wynikami,bo sie martwiłaś.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 11:23   #25
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Test obciążenia glukozą

Cytat:
Napisane przez Nel70
Alien odpowiedz co tam z Twoimi wynikami,bo sie martwiłaś.
Nel70
Mój wynik jest nieco podwyższony bo norma wynosi 140 przy obiążeniu 50 glukozy, czyli badania mam powtórzyć w tym tygodniu jeszcze raz z 75 glukozy i wtedy wszystko się wyjasni.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 11:27   #26
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Test obciążenia glukozą

Alien,ja mam to badanie za 3 tygodnie,tak jak mówiłaś czyli okolo 24 tygodnia.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 08:20   #27
teper-wasielewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2
Dot.: Test obciążenia glukozą

cześć nie martw się ja jestem w 28tyg.ciąży i tez miałam robjony test obciążenia glukozą 50g mój wynik to156mg/100.W takim przypadku lekarz poleci ci zrobjenie ponownego testu obciążenia glukozą 75g.więc nie martw się i głowa do góry.pozdrawiam
teper-wasielewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 08:34   #28
ewazja
Raczkowanie
 
Avatar ewazja
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 56
GG do ewazja
Smile Dot.: Test obciążenia glukozą

witam Was
ja miałam to badanie tydzień temu. Zrobiłam je w prywatnym laboratorium pod Warszawą, kosztowała mnie "ta przyjemność" 21 zł.
Strasznie panikowałam, ale nie było tak źle. Najpierw rano pojechałam, oczywiście na czczo, na pobranie krwi, potem z powrotem do domu - bo mam niedaleko - wypiłam 75 g tego słodkiego świństwa, tzn. glukozy, rozpuszczonej w nieco ponad szkl. wody, po 1 h od wypicia już byłam z powrotem na drugim pobraniu krwi i znów do domku i po 2 h od wypicia - trzecie pobranie i finito .
Wynik miałam za 3 dni. Wyszło mi - na czczo 81 mg%, po 1 h - 89 mg%, a po 2 h - 103 mg%.
Badanie miałam zlecone przez mojego lekarza, bo miesiąc wcześniej miałam na czczo 104 mg%, więc pewnie chciał to sprawdzić.
Norma glukozy na czczo to od 70 mg% do 105 mg%.
Generalnie nie jest to badanie zbyt przyjemne, ale trzeba je zrobić, zresztą, czego się nie robi dla Maleństwa prawda?
Pozdrawiam
ewazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 11:01   #29
platek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 37
Dot.: Test obciążenia glukozą

Mam pytanie do Was odnośnie tego testu. Położna poradziła mi żeby jak będe szła na badanie wziąść ze sobą połówkę cytryny, podobno glukoza jest strasznie słotka i różnie ciężarne na nią reagują Ja Wy to zniosłyście? Robie badania za dwa tygodnie
platek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 13:23   #30
acaderek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Grójec
Wiadomości: 218
Dot.: Test obciążenia glukozą

Ja nie wspominam tego badania kolorowo. Miałam je robione w 16 tygodniu ciąży po obciążeniu glukozą wysżło mi 154, a jak już ją wypiłam zrobiło mi się strasznie słabo, obraz przed oczami rozmyty, wojna mrówek i prawie zemdlałam (dodam, że jestem w miarę odporna na bóle typu ukłucie igłą do ponrania krwi). Teściowa mnie trzymała, otworzyła okno na poczekalni, ja głowa w dół i tak mi było strasznie niedobrze. Ale dziewczynu tu nie piszą o żadnych dolegliwościach, więc może jestem wyjątkiem. Mój lekarz stwierdził po wynikach badań, że wszystko jest ok. Badania robiłam rok temu na początku lipca i nic nie płaciłam
__________________
anika*
acaderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.