Jak pielęgnowac skórę z AZS? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-03-12, 12:32   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Jak pielęgnowac skórę z AZS?


Atopowe zapalenie skóry to coraz częstszy problem wśród dzieci i dorosłych. Sprawdź jak odpowiednio pielęgnować skórę z AZS. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 12:49   #2
atilda
Raczkowanie
 
Avatar atilda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiadomości: 141
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

A ja dodałabym jeszcze tani i bardzo dobry balsam do ciała Isana z zawartoscią 10 % mocznika!!!! Dostępny w Rossmanie! U nas się sprawdził!
atilda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 16:23   #3
kiciur_de_luxe
Raczkowanie
 
Avatar kiciur_de_luxe
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 479
Send a message via Skype™ to kiciur_de_luxe
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Dodałabym jeszcze serię Allerco polskiej firmy Pharmena.Cudo <3
__________________
-----------------------------------------------------
Wymiankuję https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=423582

Poszukuję
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post29726481
kiciur_de_luxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 20:08   #4
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Jak byłam mała to to była istna masakra. Cały czas chodziłam z mamą do dermatologa, później już było trochę lepiej. Przez ostatnie dwa lata moja skóra się uspokoiła, czyli odkąd przestałam używać żeli z SLS i balsamów które tylko udają, że nawilżają (czyli z parafiną, sylikonami, itp.).
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 05:32   #5
Sandrika
Zadomowienie
 
Avatar Sandrika
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 476
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

No ja niestety należę do tych co wypróbowali większość wymienionych kremów i niestety, choćbym nie wiem jak chciała to niestey stany zapalne się nie goją nie łagodza ani nic.. skóra też nie jest bardziej nawilżona niż po tanim balsamie
Sandrika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 08:18   #6
felii
Rozeznanie
 
Avatar felii
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 956
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Sandrika miałam to samo
felii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 13:10   #7
rzuhwa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Mam straszne problemy ze skórą na dłoniach. Lekarze twierdzą, że mam alergię na nikiel. Ponoszę pierścionek przez 2 dni i potem tydzień piekła! Ręcę palą, skóra pęka do krwi... nie ma na to sposobu?
rzuhwa1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-14, 09:32   #8
kliwias
Raczkowanie
 
Avatar kliwias
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: od morza do Tatr ;)
Wiadomości: 171
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Niestety nie zawsze działają
__________________
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady
kliwias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 09:46   #9
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Cytat:
Napisane przez Sandrika Pokaż wiadomość
No ja niestety należę do tych co wypróbowali większość wymienionych kremów i niestety, choćbym nie wiem jak chciała to niestey stany zapalne się nie goją nie łagodza ani nic.. skóra też nie jest bardziej nawilżona niż po tanim balsamie
Ja mam ten sam problem ze skórą na dłoniach, skóra niesamowicie przesuszona na palcach i między nimi, pękająca, podrażniona po każdym myciu a dodatkowo po posmarowaniu "zwykłym" kremem na skórze pojawiają się pęcherzyki z których sączy się płyn surowiczy. Ostatnio udało mi się to opanować, nie idealnie, ale różnica jest ogromna. Kupiłam krem Regenerum do rąk, wprawdzie podczas używania przez pierwszy tydzień zużyłam całe opakowanie (cena - ok. 15 zł), ale przynajmniej po posmarowaniu tym kremem nie robią się pęcherzyki z płynem, a tydzień smarowania pozwolił mi wygoić wszystkie ranki na dłoniach. W tej chwili skóra jest zaczerwieniona, ale powoli się złuszcza i łącznie po 2 tygodniach stosowania tego kremu jestem zachwycona. Owszem, do ideału jeszcze trochę brakuje, ale w porównaniu z tym z czym się zmagałam i tak jest super.

Cytat:
Napisane przez rzuhwa1 Pokaż wiadomość
Mam straszne problemy ze skórą na dłoniach. Lekarze twierdzą, że mam alergię na nikiel. Ponoszę pierścionek przez 2 dni i potem tydzień piekła! Ręcę palą, skóra pęka do krwi... nie ma na to sposobu?
Ja również mam alergię na nikiel i znalazłam tylko dwa sposoby na uniknięcie uszkodzeń skóry:
1. biżuteria antyalergiczna, można ją znaleźć w wielu sklepach (niestety najczęściej to zwykły metal, jeśli chciałabyś kupić biżuterię ze srebra lub złota to nie polecam, często zawierają nikiel, na własnej skórze przekonałam się że tylko białe złoto nie powoduje reakcji alergicznej)
2. jeśli masz biżuterię na której noszeniu bardzo Ci zależy (np. pierścionek zaręczynowy lub obrączkę) to możesz spróbować pokryć taką biżuterię bezbarwnym lakierem do paznokci, tylko trzeba co kilka dni sprawdzać czy lakier gdzieś nie pęka, żeby nie wystąpiła znowu reakcja.

Oczywiście zawsze możesz zapytać alergologa o odczulanie, ale unikanie kontaktu z niklem jest w tej chwili bardzo łatwe więc raczej nie warto męczyć organizmu odczulaniem.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-14, 11:28   #10
Sandrika
Zadomowienie
 
Avatar Sandrika
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 476
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja mam ten sam problem ze skórą na dłoniach, skóra niesamowicie przesuszona na palcach i między nimi, pękająca, podrażniona po każdym myciu a dodatkowo po posmarowaniu "zwykłym" kremem na skórze pojawiają się pęcherzyki z których sączy się płyn surowiczy. Ostatnio udało mi się to opanować, nie idealnie, ale różnica jest ogromna. Kupiłam krem Regenerum do rąk, wprawdzie podczas używania przez pierwszy tydzień zużyłam całe opakowanie (cena - ok. 15 zł), ale przynajmniej po posmarowaniu tym kremem nie robią się pęcherzyki z płynem, a tydzień smarowania pozwolił mi wygoić wszystkie ranki na dłoniach. W tej chwili skóra jest zaczerwieniona, ale powoli się złuszcza i łącznie po 2 tygodniach stosowania tego kremu jestem zachwycona. Owszem, do ideału jeszcze trochę brakuje, ale w porównaniu z tym z czym się zmagałam i tak jest super.
Fajnie że znalazłaś na to sposób Ja niestety przechodzę bardzo cieżki okres związany z AZS, nic nie pomaga, żadne leki, picie olejów w celu regeneracji skóry od środka, żadne maści (sterydy odstawiła mam samo robione z apteki) Wystarczy jeden zły ruch tj. nieposmarowanie skóry na noc, niedokłądne zmycie makijażu czy cokolwiek i mam skórę w okropnym stanie.. Ale mam już dość ;/
Sandrika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-15, 12:03   #11
czarnakoronka
Raczkowanie
 
Avatar czarnakoronka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 79
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

wszystko spoko, tylko dlaczego te kremy są tak szatańsko drogie. Przecież azs to nie katarek, co po tygodniu minie...
czarnakoronka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-15, 13:07   #12
Pauletts
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Polecam Mediderm! Jest niedrogi a szybko pomaga. Polecili mi go w aptece
Pauletts jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-15, 17:33   #13
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Sama cierpię na AZS od dziecka. Wtedy miałam zmiany na całym ciele teraz głównie na nogach, dłoniach oraz zimą na twarzy i muszę przyznać że nie ma idealnego "leku", setki idealnych składowo, polecanych kremów nie pomogły a niejednokrotnie ideałem okazywał się być kosmetyk za grosze

Co do zapobiegania stanom zaostrzenia - mi najbardziej pomaga unikanie nagłych zmian temperatury, stresu i oczywiście alergenów co w moim przypadku bywa trudne (chlor, lateks, większość rodzajów mięsa i orzechów oraz soja). Żeby nie mieć w ogóle kontaktu z chlorem musiałabym się nie myć
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 07:11   #14
DzikaMarta
Przyczajenie
 
Avatar DzikaMarta
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

SVR jest świetne, ale cena niestety też powala
DzikaMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 09:27   #15
violatorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

ja używam krem Linoderm Omega, jest rewelacyjny. Z tej serii jest jeszcze balsam, ale jakoś nie miałam okazji go wypróbować.
Też polecili mi to w aptece, chciałam coś niedrogiego i dobrego. to polskiej firmy jest, więc dodatkowo wspieram polskie produkty!
violatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 11:09   #16
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Mój syn ma Neurodermitis.. to pewna forma zapalenia skóry.. jest to zdecydowanie nieciekawe.. nieraz jest przez miesiąc dwa spokój a nieraz cały miesiąc się męczymy z wysypką, chrostami plackami czerwonymi.. syn się drapie w nocy wtedy często a ranio ma strupy.. ciężko go w nocy upilnować żeby się nie drapał.. ma dopiero 4 lata a chorobę ma praktycznie od urodzenia już jako miesięczny bobas miał 1 objawy
ale cóż trzeba z tym żyć,, lekarz mówi że może to mu z wiekiem minie ale MOŻE...
Także przy takiej chorobie
olejki do wanny zamiast płynu..
kremy tłuste i maści specjalne na dzien inne na noc..
inne na lekkie wysypki inne z kortyzonem na mocne zadrapania.. jak jest dokrwi wtedy opatrunek u lekarza.. pilować żeby nie uzywać nowych kremów to moje rady najlepiej trzymac się jednych i tych saMYCH
CO DO PRODUKTÓW TO U NAS
ZWYKŁA NIVEA NA BUZIĘ
DO WANNY SPECJALNY OLEJEK NEURODERM MIGDAŁOWY
LINOLA FETT CREME NA CO DZIEN
ADVANTAN Z KORTYZONEM ALE TO TYLKO NA NOC
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2014-03-16 o 11:18
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 07:03   #17
agu5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

do natłuszczania stosuję MEDIDERM (duże opakowanie 500g) którego cena jest bardzo niska, a dodatkowo nie powoduje "szczypania" mojego dziecka, na rany które jej często powstają stosuję baikaderm (tarczyca bajkalska) aby uchronić się od kortyzonów, aby natłuścić organizm od środka podaję codziennie kwasy omega-3, do szkoły zabiera lipobase lub alantan dermoline (nietłuścioszka bo tak go nazywamy bo nie tłuści kartek)
agu5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:39   #18
mogwili
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Moja 4 miesięczna córka ma skazę białkową, która objawia się AZS. Kiedy ma nawrot używamy maści robionej na receptę w której składzie jest wit. A i eucerin. Kiedy wyleczymy zmiany używamy 3 razy dziennie kremu Emolium. Rewelacyjny jest także Delikatny Krem Pielęgnacyjny Nivea Baby.
mogwili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 11:11   #19
kinia32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 32
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Ja bym poleciła krem Lichtena. Dziś właśnie go dodałam do kwc, chętnie uzupełnię recenzją, jak tylko wejdzie. Jest bardzo delikatny i moja skóra wyjątkowo dobrze go toleruje. Minus to jego dostępnośc - tylko w niektórych aptekach...
kinia32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 12:35   #20
anetkabaran
Przyczajenie
 
Avatar anetkabaran
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

czytałam skład lichteny, wygląda na mocno tłusty, więc myślę że to mógłby być krem dla mnie (oczywiście na noc), ale byłam w superpharm i takiej osiedlowej i nikt o tym nie słyszał. gdzie można kupić/dostać próbki?
anetkabaran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 13:57   #21
Sandrika
Zadomowienie
 
Avatar Sandrika
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 476
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

oszukaj w aptekach internetowych, allegro, i zaznacz swoje misato, może będzie
Sandrika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 22:37   #22
biedronka12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Na AZS szczerze polecam kosmetyki naturalne (a nawet ekologiczne te z certyfikatami) firmy Lavera seria Neutral (b. przystępne cenowo), Logona seria PUR, super zwłaszcza krem i mleczko do twarzy, trochę droższa Dr.Hauschka seria Med - wszystkie 3 produkty - ceny około 90-100 zł ale na prawdę świetne produkty. Warte wypróbowania są też kremy brzozowy (maściowy) z Sylveco albo lekki krem brzozowy około 30 zł. Wszystkie produkty osobiście przetestowałam i spokojnie moge polecić na AZS. Mi pomagają. Przechodzę drugą taką kurację w ciągu 2 lat Te produkty można zakupić w wielu ekologicznych sklepach, ja np. kupuję przez internet: xxxx [reklamy]

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-03-24 o 09:57 Powód: linki do sklepów
biedronka12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-09, 17:05   #23
tubis95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Mam pytanie. Czy mając AZS mogą występować na skórze krostki/wypryski?
nie są one jakoś uporczywe ale jak juz swędzą to po całości(nie są one skupione w jednym miejscu tylko porozrzucane). Denerwuje się, że to może być zupełnie coś innego ale moja dermatolog tylko zmienia kosmetyki do pielęgnacji ciała a o zmianach jakby do niej nie docierało...
tubis95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 11:00   #24
Sandrika
Zadomowienie
 
Avatar Sandrika
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 476
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Cytat:
Napisane przez tubis95 Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Czy mając AZS mogą występować na skórze krostki/wypryski?
nie są one jakoś uporczywe ale jak juz swędzą to po całości(nie są one skupione w jednym miejscu tylko porozrzucane). Denerwuje się, że to może być zupełnie coś innego ale moja dermatolog tylko zmienia kosmetyki do pielęgnacji ciała a o zmianach jakby do niej nie docierało...
Generalnie AZS charakteryzuje się tym że wypryski są w zgieciach np kolana czy ręcę.. ale ja np. po braniu pewnych leków na "pokrzywke" dostałam jakby rozproszenia, i nie mam w tych charaketrystycznych miejsach tylko teraz na całym ciele.. ;/ nie wiem co gorsze właściwie :P Jesli nie ufasz swojej dermatolog to ja zmien
Sandrika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 08:37   #25
agu5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

pisałam jakie kremy stosuję dla mojego dziecka (alergika i atopika w jednym), a dzisiaj podzielić się chcę rewelacją, otóż od jesieni, co tydzień chodzimy na refleksologię, powoli odstawiając sterydy i kremy sterydowe, w lutym mojej córce wyszedł stan zapalny w organizmie i ból żołądka (sterydy uśpiły organizm, który wysyła sygnały), doktor zlecił badanie na bakterie, wynik pozytywny helikobakter pylori (powodujący potęgowanie uczulenia), po wyleczeniu tej bakterii, w znaczny sposób jej skóra uległa poprawie nadal stymulowana tylko refleksologią, od 3 miesięcy nie podaję ani tabletek odczulających ani sterydów i wszyscy w koło teraz już z zachwytem a nie ze współczuciem patrzą na moje dziecko, kiedyś zrogowaciała skóra, popękana a dzisiaj gładka i tylko czasem gdy jej nie natłuści lekko wysuszona
agu5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 07:01   #26
kiciur_de_luxe
Raczkowanie
 
Avatar kiciur_de_luxe
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 479
Send a message via Skype™ to kiciur_de_luxe
Dot.: Jak pielęgnowac skórę z AZS?

Cytat:
Napisane przez tubis95 Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Czy mając AZS mogą występować na skórze krostki/wypryski?
nie są one jakoś uporczywe ale jak juz swędzą to po całości(nie są one skupione w jednym miejscu tylko porozrzucane). Denerwuje się, że to może być zupełnie coś innego ale moja dermatolog tylko zmienia kosmetyki do pielęgnacji ciała a o zmianach jakby do niej nie docierało...
Mogą, mogą U mnie to bardziej takie krostko-pęcherzyki :P i w takim wydaniu robią mi się na karku. Swędzi tak, że można sobie dziurę wydrapać. Oprócz tego mam jeszcze na dłoniach i górnych powiekach ale w tym wypadku to bardziej masakrycznie sucha, popękana, łuszcząca się skóra.
Jeśli nie jesteś pewna diagnozy to skonsultuj się jeszcze z innym dermatologiem Na zmiany bardzo polecam Protopic. To bezpieczna maść bez sterydów. Nie wiem co bym bez niej zrobiła <3
__________________
-----------------------------------------------------
Wymiankuję https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=423582

Poszukuję
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post29726481
kiciur_de_luxe jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-26 08:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.