W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-11-26, 12:55   #3181
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

ta coroczna i ta na wscieklizne ok 30 euro kazda i dochodzi jeszcze ta na filarie 40 euro. podczas gdy moi rodzice robia te dwie pierwsze szczepionki za 50zl. ale ten wloski wet jest chytry i za kazdym razem podnosi cene
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-26, 16:48   #3182
Katy78
Przyczajenie
 
Avatar Katy78
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 26
GG do Katy78
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Czesc dziewczyny
Dawno mnie na forum nie bylo i ile do czytania mialam
Nie pamietam ktora z was ma problem z psiakiem...rada nie zostawiac zwierzat u tesciow...dlaczego?opowie m wam o moim dosc przykrym doswiadczeniu.Mialam sznaucerke i niestety jej juz jej nie mam bo zostala otruta,przez "tescia"nie wiem czy to nazwac tesciem mozna.Na szczescie nie mam nic wspolnego w tej chwili z tymi ludzmi.Nie mogli zrozumiec jak mozna trzymac psa w domu,jak mozna z nim rozmawiac i traktowac jak czlonka rodziny,bo pies to tylko na lancuch i do budy wiec sie go pozbyli....Pozniej jak moj syn zachorowal obwinili mnie ze to z powodu psa,ktorego mialam w domu...szkoda gadac.
Co do podatku u nas w Polsce pamietam placilo sie prawie zawsze a tak wlasciwie za medalik z numerkiem,ze w razie czego jakby zginal to by wiadomo bylo co i jak i do kogo.
Widze ze wielkie przygotowania do swiat i do wyjazdow...a ja siedze w domu niestety bo stan dziecka i stan portwela nie pozwala na wyjazd,a i swieta beda ubogie,byleby tylko je w domu spedzic a nie w szpitalu...miejmy nadzieje ze bedzie dobrze.Ostatni raz w Polsce bylam prawie 3 lata temu i to na 10 dni tylko,udalo mi sie wyjechac miedzy badaniami kontrolnymi malca.
Jesli chodzi o mowienie dzieci w 2 jezykach to juz nie pamietam jak to dokladnie bylo i kiedy sie zaczelo.Zreszta u mojego malca wszystko tak jakos sie pozno zaczelo:chodzenie,mowa itd ale teraz mowi i po wlosku i po polsku.Z polskim ma troche problemu,rozumie wszystko tylko odpowiedziec czasem jest mu bardzo trudno,albo mowi pol na pol Z moja mama rozmawia tylko przez telefon a i czasami na skypie i wtedy musze mu pomagac w odpowiedziach.
__________________
LA LACRIMA nasce da una sorgente che si chiama SENTIMENTO.
Katy78 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-26, 22:28   #3183
silvyetta
Raczkowanie
 
Avatar silvyetta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 468
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Buona sera
Cytat:
Napisane przez ma³eS³oneczko Poka¿ wiadomo¶æ
A to gratuluje Silvyetta
dziekuje i witaj spowrotem
Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
heh tz sie smieje, ze tesciowa taksowka zacznie jezdzic....

tez chcialam isc na wampiry, ale dzis ostatni dzien a nie mam czasu...
ja bylam na wapirach,tz przespal polowe filmu,a teraz wszystkim opowiada,ze ta czesc to jedna wielka "buffonata",a moim zdaniem film nie byl taki zly,czytajac ksiazke tak to sobie wszystko wyobrazalam...a teraz trzeba czekac na ostatnia czesc....
Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
maleSloneczko a moze wczesniej nie mowila, bo dzieci zaczynaja mowic w miare dobrze tak ok. 2 latek, to akurat do Pl pojechaliscie i ruszyla tez z polskim??? bede starac sie jezdzic 2-3 razy do roku, tymczasem mam mase bajek na dvd i ksiazeczek tyle, ze moglabym cale przedszkole obdzielic, bardzo bym chciala zeby synek mowil po polsku, Ty przynajmniej masz ciocie tutaj to zawsze Ariancia tez z nia pogada, szkoda ze nie ma tu zadnego przedszkola polskiego, wiesz chociaz takiego tylko w soboty, zeby spotykaly sie dzieci polskie
ja slyszalam,ze dzieci dwujezyczne zaczynaja mowic troszke pozniej bo maja podwojne slownictwo do przyswojenia
Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
ubraniowo sie sama zaspokoilam kupilam sobie dzisiaj jeszcze szary sweterek w Tally Weijl, jest u was ten sklep? Ma dosc dobre ceny
mi tez sie ten sklep podoba,mam nadzieje,ze znajde czas,zeby do niego wyskoczyc w najblizszym czasie
Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
A co powiecie na to ze maz nie mial w domu choinki przez ostatnie 10 lat?
I dzialo sie tak jeszcze jak zyla jego mama.
Chce zorganizowac u nas ladna zywa choineczke - pachnaca i slicznie przystrojona.
Chce zeby mial wreszcie prawdziwe swieta a dla mnie zeby to nie byly smutne swieta za granica.
Prezenty nie byly przyjete w mojej rodzinie w Polsce. Dzieci dostawaly je na Mikolaja. Na swieta juz nie.
Wiec nie tesknie za nimi.
Poza tym mam nadzieje ze bedziemy mieli prezent - jak nam podlacza wode i sie kompletnie przeprowadzimy.
niezle 10 lat bez choinki,ale niestety duzo wloskich rodzin nie przywiazuje wagi do tradycji
zycze Ci,zebysciesie w koncu kompletnie przeprowadzili i zeby to byly Wasze niezapomniane swieta z super choinka

a my w tym roku chyba po raz pierwszy zostaniemy bez choinki,bo jest juz praktycznie w piwnicy w nowym mieszkaniu,a przeprowadzamy sie w styczniu
poza tym w naszym malym mieszkanku by sie nie zmiescila,bo na jej miejscu mamy dosc duza palme kencje,ktora kupilismy do tego nowego ,ale skoro na razie jest w nim zimno,nasza obecna kuchnia przypomina las rownikowy(obok kencji-zamioculcas i kumkwat

a tak poza tym to zaczal sie "goracy"okres w pracy,bo przeciez prezenty gdzies trzeba kupic,tlumy ludzi(gdzie ten kryzys?)wracam do domu padnieta,a teraz zaczna sie tez nadgodziny....za marne grosze(tj.centy)
na szczescie w mieszkaniu zostal tylko jeden pokoj do pomalowania i mozemy czekac na meble
zaczelismy tez zalatwiac gaz,prad,internet itd...
i oczywiscie brakuje jeszcze milion rzeczy:pralka,lodowka,krz esla itd....
__________________
nasz slub 02/10/2010
Najpiêkniejszych chwil w ¿yciu nie zaplanujesz. One przyjd± same.
— Phil Bosmans
silvyetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-27, 09:23   #3184
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez silvyetta Poka¿ wiadomo¶æ

poza tym w naszym malym mieszkanku by sie nie zmiescila,bo na jej miejscu mamy dosc duza palme kencje,ktora kupilismy do tego nowego ,ale skoro na razie jest w nim zimno,nasza obecna kuchnia przypomina las rownikowy(obok kencji-zamioculcas i kumkwat

..
to sa kwiaty ? ja wzielam z balkonu tylko bonsai. mam nadzieje, ze lisci nie zgubi kaktusy jeszcze stoja i papirus tez. w ogole to powietrze wloskie chyba kwiatom nie sluzy. papirusa wiozlam az z Polski, bo zobaczylam go i sposobal mi sie, bo mial tez taka trawke opadajaca. a teraz taki brzydki sie zrobil. kaktusy tez jakies chore. pewnie powyrzucam to wszystko ...

a do mnie chyba mama przyjedzie na tydzien, bo ma miec jakas prace na swieta na zastepstwo i juz moj TZ klnie pod nosem. mam nadzieje, ze ten tydzien bedzie mijal pooooowoli


znalazlam kilka przepisow na wypieki swiateczne. jest we Wloszech cos takiego jak smietanka kremowka?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-27, 09:45   #3185
silvyetta
Raczkowanie
 
Avatar silvyetta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 468
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3074984 1]to sa kwiaty ? ja wzielam z balkonu tylko bonsai. mam nadzieje, ze lisci nie zgubi kaktusy jeszcze stoja i papirus tez. w ogole to powietrze wloskie chyba kwiatom nie sluzy. papirusa wiozlam az z Polski, bo zobaczylam go i sposobal mi sie, bo mial tez taka trawke opadajaca. a teraz taki brzydki sie zrobil. kaktusy tez jakies chore. pewnie powyrzucam to wszystko ...

a do mnie chyba mama przyjedzie na tydzien, bo ma miec jakas prace na swieta na zastepstwo i juz moj TZ klnie pod nosem. mam nadzieje, ze ten tydzien bedzie mijal pooooowoli


znalazlam kilka przepisow na wypieki swiateczne. jest we Wloszech cos takiego jak smietanka kremowka? [/QUOTE]
tak to roslinki zamioculcas http://www.giardinaggio.it/appartame...amioculcas.asp a kumkwat to inaczej chinska mandarynka,tez musialam ja z tarasu do domu przeniesc http://www.agraria.org/coltivazioniarboree/kumquat.htm

co do Twoich roslinek to wiem,ze papirus trzeba baaardzo duzo podlewac!no a kaktusy teraz,jak juz nie jest goraco-bardzo malo-raz na miesiac!
a co do kremowki to chyba nie ma

milej niedzieli dziewczyny,ja spadam do pracy
__________________
nasz slub 02/10/2010
Najpiêkniejszych chwil w ¿yciu nie zaplanujesz. One przyjd± same.
— Phil Bosmans
silvyetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-27, 10:05   #3186
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomo¶ci: 3 844
GG do NoLQa Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do NoLQa
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3074984 1]to sa kwiaty ? ja wzielam z balkonu tylko bonsai. mam nadzieje, ze lisci nie zgubi kaktusy jeszcze stoja i papirus tez. w ogole to powietrze wloskie chyba kwiatom nie sluzy. papirusa wiozlam az z Polski, bo zobaczylam go i sposobal mi sie, bo mial tez taka trawke opadajaca. a teraz taki brzydki sie zrobil. kaktusy tez jakies chore. pewnie powyrzucam to wszystko ...

a do mnie chyba mama przyjedzie na tydzien, bo ma miec jakas prace na swieta na zastepstwo i juz moj TZ klnie pod nosem. mam nadzieje, ze ten tydzien bedzie mijal pooooowoli


znalazlam kilka przepisow na wypieki swiateczne. jest we Wloszech cos takiego jak smietanka kremowka? [/QUOTE]
Kremowke tutaj mozemy porownac do "panna da montare" bo kremowka to tez smietana, tyle ze ma wiekszy procent tluszczow. Poczytaj na opakowaniu - w polsce kremowka ma ok 30% tluszczu.


Dziewczyny ciagle was podczytuje, ale jakos nie mam weny, zeby sie odezwac Jest mi strasznie przykro, ze caly okres spedzimy we Wloszech - w dodatku rodzice mysla, zeby jechac na wigilie do mojej siostry, ktora chce zaprosic swoja tesciowa ktorej strasznnie nie lubie. Dla mnie wigilia jest bardzo wazna i nie chce jej spedzic z "obcymi" ludzmi, wolalabym jesli to siostra ze swoim tz przyjechala do nas...
Zawsze jezdzilismy do polski przynajmniej na swieta lub sylwestra a w tym roku niestety finanse nie pozwalaja
No coz, jakos to bedzie
Przyszlam, ponarzekalam i teraz uciekam Milej niedzieli kochane
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-27, 11:34   #3187
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

hej hej dziewczyny....
mimo, iz sasiad znow mi spac nie pozwolil, to od wczoraj jestem szczesliwa- w przeciagu miesiaca musi sie wyprowadzic! wlascicielka jego mieszkania wczoraj mu wymowila "z miejsca", on poprosil o chociaz miesiac, ale coz miesiac jakos przezyje...nie pytajcie mnie jak to zrobilismy hehehe

takze wilgoc jakos przezyje, bylebym spac mogla....nie oplaca nam sie na razie szukac nowego mieszkania, bo w tej cenie tak od razu nie znajdziemy, a i tak docelowo chcemy cos kupic, tylko jeszcze na razie nie mozemy...
sylvietta widzialam zdjecie na facebooku, fajny kolorek scian...

a my do polski lecimy po siwetach, 28 grudnia na tydzien...bardzo sie ciesze, bo w koncu moja siostre zobacze...
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 12:32   #3188
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez NoLQa Poka¿ wiadomo¶æ
Kremowke tutaj mozemy porownac do "panna da montare" bo kremowka to tez smietana, tyle ze ma wiekszy procent tluszczow. Poczytaj na opakowaniu - w polsce kremowka ma ok 30% tluszczu.

ta kremowka razem z czekolada ma tworzyc polewe, wiec nie wiem czy by cos wyszlo z panna da montare kurde, zawsze najlepsze przepisy maja skladnik, ktorego we Wloszech nie maja od twarogu zaczynajac ...
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-28, 11:13   #3189
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Obserwuje ceny Wizzair/Ryianair...
Wizzair ma drozsze ale za walizke tylko 15 euro i jest wiecej kg.
Ryanair ma tansze ceny i walizka mniejsza, ale juz po podliczeniu wychodzi taniej.
Czekam tylko na Tz-ta bo ma pogadac z szefem odnosnie pracy, a ze szef ostatnio chodzil wkurzony to nie dalo sie porozmawiac.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-28, 11:24   #3190
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Czesc wszystkim!

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3075306 3]ta kremowka razem z czekolada ma tworzyc polewe, wiec nie wiem czy by cos wyszlo z panna da montare kurde, zawsze najlepsze przepisy maja skladnik, ktorego we Wloszech nie maja od twarogu zaczynajac ...[/QUOTE]

swiete slowa...tez tak mam...tylko zawsze trzeba kombinowac jak lysy kon pod gore....

Cuciola, widze ze na bilety polujesz Kiedy chcieliscie leciec z tz? Na sylwestra, bo nie pamietam? Ja juz za tydzien bede w PL
W ogole to bylam strasznie zaskoczona ze taniej zaplacilam za bilet LOTem niz Wizzaire, zdaje mi sie czy cos ceny poszly w gore?? Nawet loty na wielkanoc tez mi taniej wychodza LOTem...dziwne to... W kazdym razie trzymam kciuki za wasze bilety

U mnie w biurze znowu lodownia... chyba mamy z 15 stopni...i do tego jeszcze ta wilgoc znowu musze siedze opatulona w koc....mam ochote kogos pobic a nawet nie kogos tylko szefa

Milego dnia dziewoje!!!
mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-28, 16:58   #3191
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Chcemy leciec 30 grudnia-11 stycznia bo 13 Tz gra koncert wiec juz musimy wrocic a do Swiat pracuje.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-28, 17:36   #3192
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

cuciola - i jeszcze nie macie biletow?
Mysle ze juz tanszych raczej nie bedzie. Tylko drozsze.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-28, 20:43   #3193
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

No wiadomo ze nie bedzie! Czekam ciagle na Tz-ta bo ma sie wyjasnic z ta praca.
Ustalilismy ze w srode zamawiamy. Dzisiaj nie dal rady porozmawiac bo szef pojechal do Rzymu.
Ach jak ja lubie takie przekladanie i zamawianie na ostatnia chwile! No ale tak sie wszystko zlozylo. Wezniemy jedna walizke 32 kg w Wizzair, zmiescimy sie bez czekoladek od mamy
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-28, 22:22   #3194
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Hej Misie Pysie, z niedz na pon mialam taka nocke, ze dzis ledwo trzymam sie na nogach, teraz synek zasnal, mam nadzieje ze dzisiaj bedzie lepiej i troche pospi, zaczynam sie zastanawiac czy to aby normlane, ze dziecko prawie 7 miesiecy tak czesto sie wybudza i ogolnie malo spi?!

w sob bylismy na fierze dei bambini, pobralismy troche gratisow i zrobilismy Flavciowi darmowe fotki i fotografa, pozniej na pizzy ze znajomymi, w CH dziki szal zakupow swiatecznych, my juz przystroilismy taras i balkony, zostala choinka, jutro musze dokupic tylko nastro, jesli zdaze, bo kobita o 12tej zamyka sklep i nigdy sie nie wyrabiam

cuciola
to kiedy lecicie dokladnie? ja mam co prawda darmowe bilety z millemiglia ale na alitalia, a ostatnio malesloneczko pisala, ze ta alitalia jest niezbyt bezpieczna i teraz sie zastanawiam czy rezerwowac na marzec czy popatrzec cos na lufthanse?

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3073798 6]
jak sie mieszka razem to chyba nie ma czegos takiego jak "swoja kieszen" a wspolna
niech popodnosza wszystko. ive na 50% niech podniosa a i tak to nic nie da. wazne, ze w polityce nic sie nie utnie. jeszcze moglabym zrozumiec to ici jak ktos ma luksusowa wille, ale jak ktos oplaca kredyt, to jeszcze to ici ma placic ...

moi rodzice cos oplacaja, ale nie wiem na jakiej zasadzie


dzisiaj bylismy znowu w centrum handlowym. kupilismy kilka drobiazgow na choinke. jeszcze mi tylko brakuje szopki i jakiegos obrusa swiatecznego [/QUOTE]
jak tam choineczka juz ubrana? mi by sie jeszcze przydalo pare ☠☠☠☠☠☠☠ek z ikei, ale nie wiem czy uda nam sie pojechac,moze meza wysle tylko to po drodze zajedzie jak bedzie w Bari, bo z dzieckiem to jednak cala wyprawa szopki nigdy nie robilam, nie mam w zwyczaju a Ty?

no uciekam myju i spac bo ktoz to wie ile mi jest dane pospac
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-29, 01:21   #3195
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Wiecie moze kiedy spadnie snieg na polnocy?
Bo ja mialam od 1 grudnia zaczac prace w gorach a sniegu nie ma i musze czekac ahhhh..... mam nadzieje, ze dlugo to nie potrwa bo teraz nie wiem czys szukac innej pracy czy czekac na snieg.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-29, 10:29   #3196
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

U mnie snieg raczej nie pada

To ja sie musze z dekoracjami pospieszyc bo nic jeszcze nie kupilam.

Mam wode.
Znaczy mam w lazience bo do kuchni nie dociera.
Jak przyszedl gosc od licznika to oczywiscie tescia nie bylo.
Bo mial byc o 11 a byl 15 minut wczesniej!
Teraz podzwonil po fachowca co nam robil i po tego od kuchni i znowu wyszedl. Jak fachman przyjedzie to mam po niego dzwonic.
A mialam wziasc prysznic, umyc wlosy, wydepilowac sie bo zaroslam. No i nie moge. A w domu niby siedze.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-29, 13:44   #3197
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ

jak tam choineczka juz ubrana? mi by sie jeszcze przydalo pare ☠☠☠☠☠☠☠ek z ikei, ale nie wiem czy uda nam sie pojechac,moze meza wysle tylko to po drodze zajedzie jak bedzie w Bari, bo z dzieckiem to jednak cala wyprawa szopki nigdy nie robilam, nie mam w zwyczaju a Ty?

no uciekam myju i spac bo ktoz to wie ile mi jest dane pospac
choinke ubierzemy chyba 8 grudnia wedlug tradycji, a moze nie doczekam i ubiore wczesniej ? szopki nie robilam, bo sama choinke mielismy dopiero raz moze ja kupie, jak znajde tania, no i jakis obrus tez musze dokupic. to Was obdarowali na tej fierze
Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
Wiecie moze kiedy spadnie snieg na polnocy?
Bo ja mialam od 1 grudnia zaczac prace w gorach a sniegu nie ma i musze czekac ahhhh..... mam nadzieje, ze dlugo to nie potrwa bo teraz nie wiem czys szukac innej pracy czy czekac na snieg.
nie zebym Ci zle zyczyla, ale dla mnie by bylo fajnie jakby wcale nie spadl, zwlaszcza w okresie swiatecznym. by sobie wlosi w domku posiedzieli, a nie na narty jechac. przeciez jest kryzys

ale od piatku nadaja zimne powietrze syberyjskie, wiec mozliwe, ze snieg tez spadnie
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-29, 14:18   #3198
ma³eS³oneczko
Zadomowienie
 
Avatar ma³eS³oneczko
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Bari
Wiadomo¶ci: 1 199
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

ehhhhh.... Czesc dziewczynki Juz po raz 3 pisze tutaj post , bo cos chyba zle nacislam i mi sie wszystko pokasowalo :/
Zaczne od tego, ze weekend mialam dsc " rozrywkowy". W sobote bylismy ze znajomymi w restauracji a w niedziele na malym aperitivo. Poyem chcielismy isc jeszcze do pubu, ale niestety moja coreczka byla wykonczona, wiec zostala z nia w domu a meza wyslalam z cala reszta, bo akurat przylecial jego dobry kolega z Anglii z ktorym rzadko sie widzi
Mezus juz sprawil mi prezencik na mikolajki , ktory zreszta sama sobie wybralam Podobno tesciowka tez cos tam mi nakupywala, az ciekawa jestem co :P

Dowiedzialam sie, ze w Pl tez placi sie podatek na psa, ale to tez zalezy od tego ile ktos posaiad ziemi/pola/lasow itd. O tym Iva 23% tez wiedzialam.. Dopiero kilka misiecy temu podniesli do 22... Nie no fajnie, fajnie az sie boje co czeka nas w 2012 roku. Ciekawe co bedzie z l'ici . Wogole to podobno strach miec pieniadze na koncie, bo jest prawdopodobienstow, ze rzad sobie je wezmie w ramach walki z kryzysem o_O

Ja tez choinke bede ubierac po 8 grudnia szopke pewnie tez, ale cos tak mysle, ze nie przetrwa do konca swiat ( kot+corka= disastro )
sylwietta widze, ze 2012 rok rozpoczniesz w nowym domku a tak wogole to nie wiem czy wiesz, ze od jutro bedzie emitowana najnowszy i ostatni sezon gotowych?? bo jesli dobrze pamietam bylas ich fanka
__________________

Morena mia, siete son los pecados cometidos,
suman ocho conmigo, nueve los que te cobro,
mas de diez he sentido y por mi parte,
sobra darte lo que me das, damelo... damelo
bien, lo pongo aqui, lo pongo a quien


ma³eS³oneczko jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-29, 15:29   #3199
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Helo ja ledwo zywa, Flavio zasnal dzis o 3.30, byl placz, marudzenie, ja nie wiem co jest temu dziecku?! jestem jeszczew pizamie z tlustymi wlosami, bo nic mi sie dzisiaj nie chce, a musze wyjsc po zakupy no i z dzieckiem na spacer

evelinarav
zauwazylam, ze sporo osob u mnie ubiera juz choinke na sw.Cecylie, chyba 23.11, ale to strasznie wczesnie, u nas jeszcze nie ubrana, ale zamontowana, z malym dzieckiem to jedna bombka na dzien, wiec do 8go akurat zadzymy
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-29, 16:21   #3200
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez ma³eS³oneczko Poka¿ wiadomo¶æ
Dowiedzialam sie, ze w Pl tez placi sie podatek na psa, ale to tez zalezy od tego ile ktos posaiad ziemi/pola/lasow itd. O tym Iva 23% tez wiedzialam.. Dopiero kilka misiecy temu podniesli do 22... Nie no fajnie, fajnie az sie boje co czeka nas w 2012 roku. Ciekawe co bedzie z l'ici . Wogole to podobno strach miec pieniadze na koncie, bo jest prawdopodobienstow, ze rzad sobie je wezmie w ramach walki z kryzysem o_O
nie bez powodu mowi sie, ze w grudniu 2012 ma byc koniec swiata
Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
evelinarav zauwazylam, ze sporo osob u mnie ubiera juz choinke na sw.Cecylie, chyba 23.11, ale to strasznie wczesnie, u nas jeszcze nie ubrana, ale zamontowana, z malym dzieckiem to jedna bombka na dzien, wiec do 8go akurat zadzymy
no jak tak ja bedziecie ubierac, to moze do befany zdazycie
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-29, 17:04   #3201
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3079634 9]nie bez powodu mowi sie, ze w grudniu 2012 ma byc koniec swiata

no jak tak ja bedziecie ubierac, to moze do befany zdazycie [/QUOTE]
ja przez to moje niewyspanie to jak struta chodze, wiem ze Wam tu wiecznie narzekam, ale synek bedzie mial niedlugo 7 miesiecy i tak czesto sie budzi, kurcze idzie sie wykonczyc, nic prawie nie zdazam zrobic w ciagu dnia z tego co sobie zaplanuje:/
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-29, 23:34   #3202
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

A co na to pani pediatra? Chyba musicie zafundowac Flavciowi nowa podroz po Toskanii to sobie pospi
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-30, 10:37   #3203
silvyetta
Raczkowanie
 
Avatar silvyetta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 468
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
hej hej dziewczyny....
mimo, iz sasiad znow mi spac nie pozwolil, to od wczoraj jestem szczesliwa- w przeciagu miesiaca musi sie wyprowadzic! wlascicielka jego mieszkania wczoraj mu wymowila "z miejsca", on poprosil o chociaz miesiac, ale coz miesiac jakos przezyje...nie pytajcie mnie jak to zrobilismy hehehe

takze wilgoc jakos przezyje, bylebym spac mogla....nie oplaca nam sie na razie szukac nowego mieszkania, bo w tej cenie tak od razu nie znajdziemy, a i tak docelowo chcemy cos kupic, tylko jeszcze na razie nie mozemy...
sylvietta widzialam zdjecie na facebooku, fajny kolorek scian...

a my do polski lecimy po siwetach, 28 grudnia na tydzien...bardzo sie ciesze, bo w koncu moja siostre zobacze...
marmotta to super,ze udalo Wam sie sasiada wykurzyc
ciesze sie ,ze podoba Ci sie kolorek,to sypialnia,sama cala pomalowalam a dzisiaj jeszcze czeka mnie lawendowy w drugim pokoju i to by bylo na tyle malowania

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3075306 3]ta kremowka razem z czekolada ma tworzyc polewe, wiec nie wiem czy by cos wyszlo z panna da montare kurde, zawsze najlepsze przepisy maja skladnik, ktorego we Wloszech nie maja od twarogu zaczynajac ...[/QUOTE]
niestety,polskie ciasta najlepsze a w Ita nie tak latwo je zrobic
Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Obserwuje ceny Wizzair/Ryianair...
Wizzair ma drozsze ale za walizke tylko 15 euro i jest wiecej kg.
Ryanair ma tansze ceny i walizka mniejsza, ale juz po podliczeniu wychodzi taniej.
Czekam tylko na Tz-ta bo ma pogadac z szefem odnosnie pracy, a ze szef ostatnio chodzil wkurzony to nie dalo sie porozmawiac.
trzymam kciuki za rozmowe z szefem!i znalezienie biletow!
Cytat:
Napisane przez ma³eS³oneczko Poka¿ wiadomo¶æ
ehhhhh.... Czesc dziewczynki Juz po raz 3 pisze tutaj post , bo cos chyba zle nacislam i mi sie wszystko pokasowalo :/
Zaczne od tego, ze weekend mialam dsc " rozrywkowy". W sobote bylismy ze znajomymi w restauracji a w niedziele na malym aperitivo. Poyem chcielismy isc jeszcze do pubu, ale niestety moja coreczka byla wykonczona, wiec zostala z nia w domu a meza wyslalam z cala reszta, bo akurat przylecial jego dobry kolega z Anglii z ktorym rzadko sie widzi
Mezus juz sprawil mi prezencik na mikolajki , ktory zreszta sama sobie wybralam Podobno tesciowka tez cos tam mi nakupywala, az ciekawa jestem co :P

Dowiedzialam sie, ze w Pl tez placi sie podatek na psa, ale to tez zalezy od tego ile ktos posaiad ziemi/pola/lasow itd. O tym Iva 23% tez wiedzialam.. Dopiero kilka misiecy temu podniesli do 22... Nie no fajnie, fajnie az sie boje co czeka nas w 2012 roku. Ciekawe co bedzie z l'ici . Wogole to podobno strach miec pieniadze na koncie, bo jest prawdopodobienstow, ze rzad sobie je wezmie w ramach walki z kryzysem o_O

Ja tez choinke bede ubierac po 8 grudnia szopke pewnie tez, ale cos tak mysle, ze nie przetrwa do konca swiat ( kot+corka= disastro )
sylwietta widze, ze 2012 rok rozpoczniesz w nowym domku a tak wogole to nie wiem czy wiesz, ze od jutro bedzie emitowana najnowszy i ostatni sezon gotowych?? bo jesli dobrze pamietam bylas ich fanka
to co dostalas od mezusia?
a gdzie daja "gotowe"????bo jak na sky to sobie nie obejrze

wyobrazcie sobie,ze przedwczoraj poszlismy do eni,po umowe o gaz i zalozenie licznika,powiedzieli nam,ze za jakies 20 dni bedziemy mieli wszystko,a tymczasem wczoraj przyjechali zalozyli licznik i podlaczyli gaz!!cuda sie zdarzaja
__________________
nasz slub 02/10/2010
Najpiêkniejszych chwil w ¿yciu nie zaplanujesz. One przyjd± same.
— Phil Bosmans
silvyetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-30, 12:30   #3204
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Bravo za cuda szkoda ze nie u mnie.
Wczoraj mielismy tabun ludzi w domu. Najpierw pan od
licznika od wody. Mial byc o 11 a byl 15 minut wczesniej wiec tescia nie
bylo. Sama zalatwilam sprawe. Potem tesciu przyszedl i zaczal wydzwaniac i z tych telefonow wyszly jeszcze wizyty naszego fachmana ktory poprawil
jedne drzwi. Okazalo sie ze z kranu w kuchni leci woda z cieplej rurki a z
zimnej nie. Nie dziala gazowy piecyk ogrzewajacy wode no i przecieka
umywalka w lazience.
To wszystko okazalo sie jak odkrecili nam wode.
Potem przyjechal facet od kuchni i zamocowal urwana szafke. No i wieczorem byl hydraulik ktory odkryl ze kran zepsuty a piecyk bedzie naprawial dzisiaj.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-30, 18:13   #3205
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Ciao Ragazze! dzis jestem padnieta, "oblecialam" podlogi w tempie expressowym, jak maly uderzyl sobie 20min drzemke po obiadku, pozniej polozylam go na kocyku i tak go przeniosilam i mylam reszte po kawalku che stress
dzis jak zasnie zabieramy sie z mezem za ubieranie choinki, wiec chyba ciemna noc nas zastanie heh

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
A co na to pani pediatra? Chyba musicie zafundowac Flavciowi nowa podroz po Toskanii to sobie pospi
pediatra mowi, ze dobrze przybiera na wadze, smieje sie, juz siedzi, w ogole wszystko jest ok, oprostu malo spi i tyle, widac ten "typ" tak ma no niedlugo wybieramy sie w gory, wiec licze na to ze sobie odpoczne i pospimy hehe

Cytat:
Napisane przez silvyetta Poka¿ wiadomo¶æ

wyobrazcie sobie,ze przedwczoraj poszlismy do eni,po umowe o gaz i zalozenie licznika,powiedzieli nam,ze za jakies 20 dni bedziemy mieli wszystko,a tymczasem wczoraj przyjechali zalozyli licznik i podlaczyli gaz!!cuda sie zdarzaja
no czasem potrafia mile zaskoczyc

no zbieram sie za kolacje, bo pozniej maly bedzie jadl buzka
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-30, 22:07   #3206
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Na pewno zdrowe gorskie powietrze tez na niego podziala
A ja tu nadal "alla caccia" bilety Wizzerowe skacza w gore i w dol...dzisiaj bylo 70 euro w jedna strone, teraz znow jest 60..
Tz porozmawial z architektem, umowili sie ze jakby kiedys potrzebowal inzyniera to beda dalej w kontakcie ale praktycznie to ostatni dzien pracy to ten tydzien przed swietami.
Tz chodzi dziwnie ucieszony.
A ja zaraz tez bede...z biletem!


LECIMY!!!!!!
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY




Edytowane przez cuciola
Czas edycji: 2011-11-30 o 23:27
cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-12-01, 09:55   #3207
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cuciola - no to fajnie ze lecicie.
A TZ cos chyba planuje ze taki radosny.

Princi - dobrze ze zdrowo rosnie twoj synek.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-12-01, 13:03   #3208
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Nie lubil tam jezdzic, mial troche daleko i nie mial czasu na swoja pasje-muzyke. Teraz chodza mu po glowie plany zeby otworzyc mala sale dla zespolow, gdzie mogliby robic proby a jesli sie rozkreci to chcialby dawac lekcje spiewu. Zobaczymy co z tych planow wyjdzie. Oczywiscie rozsyla cv tez do inzynierow.

Ale mi sie spac chce...tu dalej tak szaro..
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-12-01, 13:15   #3209
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Az sprawdzilam kiedy bedzie padac u mnie i widze ze od jutra.
Niezly weekend sie zapowiada.
Jak na razie sloneczko.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-12-02, 14:45   #3210
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomo¶ci: 874
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

U mnie coraz cieplej, w dzieñ jest nawet 13 stopni ciekawa jestem czy na ¶wiêta ¶nieg spadnie? bo co¶ siê tej pogodzie pomiesza³o

Wczoraj by³am z kole¿ank± w centrum handlowym i kupi³am sobie oto tê sukienkê : -> http://de.karenmillen.com/bleistiftk...uct/103DM06002 , w której w obliczu prawa polskiego bêdê sk³adaæ przysiêgê mojemu A.
Jeszcze jakie¶ buciorki dobiorê i gotowe.
__________________
'Nauczyæ siê czego¶ mo¿na wszêdzie. Dlaczego wiêc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.