t.antykoncepcyjne+alkocho l+BÓL GŁOWY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-25, 10:57   #1
Lolisiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 45
Question

t.antykoncepcyjne+alkocho l+BÓL GŁOWY


Hej dziewczyny.!

Od dłuższego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne jakiś rok już.

Mój problem polega na tym ze za każdym razem kiedy piję alkochol to strasznie boli mnie głowa. Okropnie się czuję.! Byłam u lekarza ale on powiedział mi żeby piła w mniejszch ilościach, żebym nie piła wódki i tych mocniejszych rzeczy, tylko że mój problem polega na tym że nawet po wypiciu pól piwa głowa dosłownie pęka mi z bólu.

Nigdy wcześniej tak nie miałam zanim zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne.

Chciałam was zapytać czy to jest normalne.? Czy ktoraś z Was to przeżywa.? I czy powinnam się zacząć martwić.?

Chcę jeszcze dodać że alkocholu nie piję często. Czasem tylko pójde na piwko z koleżankami.!

Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.! Pozdrawiam gorąco.
Lolisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 11:10   #2
Fryciaaaak
Raczkowanie
 
Avatar Fryciaaaak
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 201
Dot.: t.antykoncepcyjne+alkocho l+BÓL GŁOWY

Nie wiem czym to może byc spowodowane.

Biorę tabletki pół roku i jeszcze nie miałam takiego problemu.

Edytowane przez Fryciaaaak
Czas edycji: 2008-10-25 o 16:53 Powód: literówka
Fryciaaaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 11:20   #3
misty82
Zadomowienie
 
Avatar misty82
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: małopolskie królestwoo soli
Wiadomości: 1 068
Dot.: t.antykoncepcyjne+alkocho l+BÓL GŁOWY

dziwna sprawa, biore własnie 5te opakwanie tabletek i podobnych obajwów naszczeście nie zauwazyłam, bez wzgklędu na ilośc i jakośc alkohlu. Wiadomo,ze jak sie z alkoholem przesadz to owszem boli ...ale to sie juz kac nazywaMoze masz zle dobrane tabletki??
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/665d6e5f33.png
Kocham Cię
"Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone !!! " Pam Brown

19.IX.2009 Nasz dzień
misty82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 11:36   #4
woman_in_violet
Raczkowanie
 
Avatar woman_in_violet
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 162
Dot.: t.antykoncepcyjne+alkocho l+BÓL GŁOWY

Cytat:
Napisane przez Lolisiaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.!

Od dłuższego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne jakiś rok już.

Mój problem polega na tym ze za każdym razem kiedy piję alkochol to strasznie boli mnie głowa. Okropnie się czuję.! Byłam u lekarza ale on powiedział mi żeby piła w mniejszch ilościach, żebym nie piła wódki i tych mocniejszych rzeczy, tylko że mój problem polega na tym że nawet po wypiciu pól piwa głowa dosłownie pęka mi z bólu.

Nigdy wcześniej tak nie miałam zanim zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne.

Chciałam was zapytać czy to jest normalne.? Czy ktoraś z Was to przeżywa.? I czy powinnam się zacząć martwić.?

Chcę jeszcze dodać że alkocholu nie piję często. Czasem tylko pójde na piwko z koleżankami.!

Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.! Pozdrawiam gorąco.

tak, tak... mam to samo. nie pomyślałam jednak, że to może być spowodowane tabletkami. u mnie to wina zbyt wysokiego ciśnienia. może sprawdź, czy Ciebie również to nie dotyczy?
__________________
'mam kota na gorącym dachu mojej głowy,
on czuwa nad smakiem i kolorem moich nocnych spraw,
chociaż ciemno-on w środku się żarzy
w mroku błyszczy, ja mruczę i marzę, że...'
woman_in_violet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 11:51   #5
Lolisiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 45
Dot.: t.antykoncepcyjne+alkocho l+BÓL GŁOWY

nie ja mam ciśnienie w normie ;-) i wlasnie przez te bóle głowy i to że się dziwnie po tych tabletkach zachowywałam to niestety musiałam przestać ich zażywać ;-) i dobrze bo czuję się o niebo lepiej i już się z chłopakiem nie kłócę tak jak przedtem ... wogole sie nie kłócimy ;-) Pozdrawiam.!
Lolisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 12:58   #6
Grapefrutka
Zakorzenienie
 
Avatar Grapefrutka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12 396
Dot.: t.antykoncepcyjne+alkocho l+BÓL GŁOWY

Nie wiem co to za lekarz do którego chodzisz ale przy każdych pigułkach picie alkoholu jest nie wskazane bo osłabia działanie pigułek, i to na wstępie powinien Ci lekarz powiedzieć. Nie besztajcie mnie bo sama biorę pigułki i wcale nie znaczy ze w ogóle nie pije alkoholu bo pije, w niedużych ilościach i nie za często, nie pic w ogóle się nie da . Ale skoro nawet jak nie piłaś źle się czułaś to może kwestia źle dobranych pigułek? Nie myślałaś o zmianie na inne? Nie proponował Ci tego lekarz?
Grapefrutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 13:06   #7
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: t.antykoncepcyjne+alkocho l+BÓL GŁOWY

Cytat:
Napisane przez Grapefrutka Pokaż wiadomość
Nie wiem co to za lekarz do którego chodzisz ale przy każdych pigułkach picie alkoholu jest nie wskazane bo osłabia działanie pigułek, i to na wstępie powinien Ci lekarz powiedzieć. Nie besztajcie mnie bo sama biorę pigułki i wcale nie znaczy ze w ogóle nie pije alkoholu bo pije, w niedużych ilościach i nie za często, nie pic w ogóle się nie da . Ale skoro nawet jak nie piłaś źle się czułaś to może kwestia źle dobranych pigułek? Nie myślałaś o zmianie na inne? Nie proponował Ci tego lekarz?
głupoty wypisujesz
alkohol nie osłabia działania tabletek antykoncepcyjnych!
chyba, ze wystąpią wymioty do 4 godzin od wzięcia tabletki, ale to wiadomo...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-25, 13:30   #8
Grapefrutka
Zakorzenienie
 
Avatar Grapefrutka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12 396
Dot.: t.antykoncepcyjne+alkocho l+BÓL GŁOWY

No nie wiem czy takie głupoty pisze ale z tego co wiem, czego się uczyłam to alkohol blokuje enzymy wątrobowe odpowiedzialne za rozkład leków, dlatego osłabia ich działanie i nie chodzi tu tylko o pigułki ale o wszystkie leki. Nie chodzi tu ogólnie o picie ale trzeba brac pod uwagę kiedy sie bierze pigułke a kiedy się pije, trzeba dać pigułce ze 3-4 godziny na wchłoniecie i wtedy można pić tylko oczywiście pić z głową
Grapefrutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 14:09   #9
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: t.antykoncepcyjne+alkocho l+BÓL GŁOWY

Pierwszy raz słysze, żeby alkohol osłabiał działanie tabletek. Pytałam o to moją ginekolog zanim zaczełam je brać i powiedziała, że to nie ma żadnego wpływu i nie ważne w jakiej ilości go wypijesz i po ilu godz. od wzięcia tabletki.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 14:27   #10
Grapefrutka
Zakorzenienie
 
Avatar Grapefrutka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12 396
Dot.: t.antykoncepcyjne+alkocho l+BÓL GŁOWY

No i znowu widać, że każdy lekarz ma swoją teorię…… Nikogo nie mam zamiaru zmuszać do zmiany poglądów na ten temat, ja zawsze biorę to pod uwagę, kiedy zbliża się jakaś impreza, na której będę chciała się napić. Wiem, jaki alkohol ma wpływ na wątrobę i jak się to ma do jakichkolwiek leków, w tym również pigułek i na pewno stosowanie się do tych reguł mi nie zaszkodzi. Trzeba jednak pamiętać, że piwo wypite wieczorem nie ma żadnego wpływu na pigułkę wziętą tego samego dnia rano czy koło południa, wiec nie mówię, że nie wolno w ogóle pić, trzeba tylko pamiętać, kiedy i ile
Grapefrutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 14:29   #11
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: t.antykoncepcyjne+alkocho l+BÓL GŁOWY

Ja własciwie wcale nie pije, a tabletke biore o 18, wiec nawet przy ewentualnej imprezie, ktora zazwyczaj zaczyna sie ok 20-21 nie mam problemu
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-25, 15:02   #12
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: t.antykoncepcyjne+alkocho l+BÓL GŁOWY

Heh...też miałam ten ból głowy, nawet po kilku łykach piwa....A jak już wypiło się więcej to kolejny dzień wycięty z kalendarza....Z tą różnicą, że ja nie biorę tabletek.
Działo się tak mniej więcej od sylwestra, aż do września chyba, po pewnym czasie przeszło. Znaczy nie całkiem, przesadzać nie mogę, ale po 1-2 piwach nie boli mnie już tak głowa.
Nie mam pojęcia jaki mógł być powód, ale jednocześnie mam chore nerki, więc to może przez to? Ciśnienie mam w normie.
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 21:31   #13
essende
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: t.antykoncepcyjne+alkocho l+BÓL GŁOWY

To, co znalazłam odnośnie relacji alkohol i tabletki:

"Estrogeny zawarte w dwuskładnikowej tabletce antykoncepcyjnej metabolizowane są przez układy enzymatyczne wątroby (tzw. cytochrom P450). Wszystkie leki, które korzystają z takiego samego układu enzymatycznego, będą zmieniały metabolizm tabletek antykoncepcyjnych.

Wprawdzie alkohol nie ulega rozkładowi przez cytochrom, ale angażuje w swój metabolizm enzymy wątrobowe. Alkohol zwalnia metabolizm estrogenów i na odwrót; przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych alkohol jest wolniej rozkładany i działa znacznie dłużej.

Z dostępnych badań naukowych wynika, iż alkohol nie wpływa na obniżenie skuteczności antykoncepcyjnej doustnych tabletek antykoncepcyjnych.
Prof. Violetta Skrzypulec "
Czyli nie ma wpływu na skuteczność, co najwyżej obciąża ci wątrobę i możesz czuć się gorzej + alko działa dłużej a tabletki są dłużej przyswajane przez organizm (o ile dobrze zinterpretowałam).
Jeśli chodzi o związek między bólem głowy a tabletkami - no więc, o ile miałaś takie problemy wcześniej (tj. cierpisz na migrenę), to hormony wpływają na nasilenie się ataków i ich długość. Ale jeśli wcześniej wszystko było ok, to pewnie przyczyna jest inna.
essende jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.