Który styl ładniejszy/praktyczniejszy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-07, 10:16   #1
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295

Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?


Problem banalny, ale się kłócę z domownikami przed remontem i postanowiłam zapytać osób obiektywnych. Łazienkę mamy z jednym okienkiem, dość jasną w sumie. Wykłócamy się o styl - walczy codzienna prostota (przykład: http://eplytki.pl/aranzacje.php?op=product&id=2826 ) z hotelowym luksusem (coś takiego powiedzmy... http://eplytki.pl/aranzacje.php?op=product&id=2518 )
Okazało się, że zrobienie wszystkiego po mojemu będzie nie możliwe bo każdy ma do wtrącenia trzy grosze...
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 10:19   #2
Agula 88
Zakorzenienie
 
Avatar Agula 88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malinowa chatka
Wiadomości: 3 890
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

mi się podoba to drugie choć hotelowym luksusem to bym nie nazwała: bardziej nowoczesny -elegancji z nutka orientuta pierwsza propozycja jest zimna i surowa nie chciało by mi się w niej przebywać.

Edytowane przez Agula 88
Czas edycji: 2009-04-07 o 10:21
Agula 88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 15:08   #3
pauline1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 14
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

Rzeczywiście druga propozycja bardziej "elegancka" i ciekawsza. Jeśli myślisz o ciemnych (brązowych) płytkach to pamiętaj że na nich widać każdy osad (nawet krople wody zostawiają białe ślady) I ostrożnie z płytkami zdobionymi, bo jak się poustawia np. kosmetyki itd to nadmiar dekoracji robi jeszcze większy bałagan
pauline1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 19:51   #4
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

mi rowniez podoba sie druga propozycja. taka propozycja jak na pierwszym zalaczniku jest strasznie zimna i niesympatyczna. chyba jak najmniej czasu spedzalabym w niej.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 19:54   #5
czarownica jaga
Wtajemniczenie
 
Avatar czarownica jaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

Druga zdecydowanie ładniejsza moim zdaniem. Pierwsza za zimna jak na mój gust.
__________________
"(...)a szabelkę to kawaler w której nogawce nosi?(...)"

I am a WarriorZ

czarownica jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 12:48   #6
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

Zdecydowanie wersja nr 2. Też myślałam o prostej łazience ale raz się żyje a poza tym to TŻ wybrał płytki z Kubanką i w łazience będziemy mieć obraz pół nagiej kobiety Tak więc żeby nie wiało nudą jestem za wersja nr 2.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 20:52   #7
mumu
Raczkowanie
 
Avatar mumu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 462
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

Nr 2
Jeśli uda Ci się znaleźć ciemne płytki matowe a nie z połyskiem, to nie powinno być problemu z widocznymi zaciekami. Ja mam średniociemne matowe i nic nie widać. Zawsze możesz zastosować w miejscach,gdzie jest duże prawdopodobieństwo zachlapania jasne płytki- prysznic, przy wannie i umywalce, a pozostałe fragmenty ścian ciemne płytki.
__________________
MumuSe.
Żeby mieć piękne usta wypowiadaj piękne słowa.
Żeby mieć piękne oczy szukaj dobra w oczach innych.
Audrey Hepburn
mumu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-18, 22:02   #8
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

Mnie podobaja sie obydwie, juz bym sobie postawila tutaj storczyk, tutaj flakonik perfum itd.
ale do rzeczy, jak masz duza lazienke to ciemna czekolada jak nabardziej, jak masz mniejszy metraz to pomysl nad jasnymi kolorami. Ciemne optycznie pomniejsza pomieszczenie i nawet triki z lustrami niewiele pomoga.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 14:37   #9
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

no to tylko potwierdziłyście moją opinię bo ja też byłam za wersją nr dwa. ale facet mi się burzy, że będzie drogo, niepraktycznie i w ogóle be a co do fotek, to był tylko przykład, bo tak na prawdę wciąż nie wiemy czego szukamy...
wertuję jak głupia strony w poszukiawaniu inspiracji i wciąż nie znajduję tego co chcę... Póki co znalazłam prześliczne płytki http://www.eplytki.pl/oferta.php?op=...d=47264&gru=60 ale nie wiem co z nimi dalej. Tzn chciałabym odejść od typowych beżów i brązów, przydałby się jakiś intensywny akcent... no ale do brązowo-beżowych kafelków chyba nie bardzo coś pasuje?
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 18:09   #10
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

Ja znalazłam w jednej z aranżacji z gazety połączenie tych kolorów z limonkowym (jak te ręczniki na zdjęciu) i skopiowałam do swojej łazienki(też mam beż i brąz) i naprawdę ożywia wnętrze i efekt końcowy jest nadspodziewanie dobry- jedyny minus to skompletowanie akcesoriów w tym kolorze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z5792109X.jpg (45,5 KB, 77 załadowań)
awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 18:46   #11
aanitkaa
Zadomowienie
 
Avatar aanitkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 488
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

zdecydowanie druga -jest pi ękna
__________________
Z czasem słowa stygną, więc odświeżaj je....



aanitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 21:39   #12
mumu
Raczkowanie
 
Avatar mumu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 462
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

beż i brąz plus czerwony lub bordowy do tego złoty, albo beż i brąz plus intensywny zielony choć nie limonka i do tej wersji duże ciemnozielone kwiaty doniczkowe, albo beż i brąz plus pomarańcz.
__________________
MumuSe.
Żeby mieć piękne usta wypowiadaj piękne słowa.
Żeby mieć piękne oczy szukaj dobra w oczach innych.
Audrey Hepburn
mumu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 11:56   #13
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

jakoś z czerwienią i bordowym nie potrafię sobie tego wyobrazić. jeśli o zieleń chodzi, to myślicie że do tych płytek które wkleiłam pasowałby kolor takiej pistacji jak jest tutaj http://www.eplytki.pl/pliki/aranzacje/16253.jpg , czy będzie wyglądać mdło?
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 19:31   #14
psychodramma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

Wersja "hotelowy luksus" jest ładna, ale... do hotelu Kiedy wybiera się coś tak intensywnego z czasem się opatrzy, znudzi. Też niedawno urządzałam łazienkę (niewielką) i zdecydowałam się na jednolite jasne kolory (cytrynka ) i najprostsze, klasyczne sprzęty. Taka prościutka, neutralna. Za to teraz wystarczy, że kupię nowy zestaw ręczników w odjechanym kolorze, inny kosz na bieliznę, kolorowe butle soli i kosmetyków (koszt mniejszy niż nowe kafelki ) i od razu całe pomieszczenia wygląda zupełnie inaczej. Wolę takie rozwiązania niż np skazać się na wiele lat patrzenia na kompozycję kwiatów na wannie - choćby były najpiękniejsze, w końcu trafiłby mnie szlag

Zdjęcie wrzucone przez AWUSIA baaardzo mi się podoba
psychodramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 17:54   #15
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

a mnie się bardzo podoba ta druga wersja, chociaż dla mnie to też nie hotelowy luksus.
sama w planach mam urządzenie sobie podobnej łazienki.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 09:02   #16
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

psychodramma w tym też jest trochę racji. tak sobie np patrzę na łazienki urządzone jakieś 20 lat temu, gdzie jakiś wzór był akurat na topie i pożądany przez tłumy a teraz ludzie patrzą i widzą kicz i tandetę...

Myślę o tym, żeby jakoś pogodzić te dwa style... może faktycznie zrezygnować z kwiatków i innych motywów na kafelkach i zrobić coś takiego http://eplytki.pl/aranzacje.php?op=product&id=2402# ? heh, oczywiście, tylko na mniejszym metrażu :/ matko jak mi się marzy wolnostojąca wanna... ale to odleeeegłe marzenia...
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 13:54   #17
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

2 ładniejszy ALE ja robie teraz taką łazienkę w swoim domu i jest nieciekawie... cięcie płytek tu brakuje tam za dużo itp więc popieram psychodramę. płytki można zrobić stonowane, spokojne pomieszczenie ożywić dodatkami np ręcznikami, koszami na bieliznę i szafkami które łatwiej zmienić niż płytki
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 16:51   #18
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

Wiesz, ja "projektując" swoją łazienkę postawiłam na ponadczasowość, bo z mojego doświadczenia wynika, że każdy wzór się szybko opatrzy- nie wspominając o problemie naderwanych płytek, złych cięć itp. U mnie na ścianie jest beż, na podłodze brąz, wszystko jak najprościej. Jedyne "szaleństwo" to ramka z mozaiki na lustro i mozaika na gebericie(jak u 90% ludzi wykańczających teraz łazienkę). Na razie testuję to z zielonym, ale przykładałam też żółty i fiolet i nie wygląda źle, więc jak mi się znudzi i zainwestuję w nowe ręczniki, kosz na bieliznę i dywaniki i będzie ok. Tak szybko i tanio nie da się niestety zmienić płytek. Kiedy zaczynasz?
awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 22:19   #19
Suzi_Sun
Rozeznanie
 
Avatar Suzi_Sun
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 522
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

A mi sie marzy wlasnie polaczenie ciemnego brazu takiej gorzkiej czekolady z jasnym bezem. Juz mam upatrzone plytki ceramika PARADYŻ. I wlasnie o wymiarach 25x40, typ concert beige i concert brown, po 47,70 widzialam w sklepie za m2. Podloga jasna, wanna zabudowana, na sufit halogenki te nowe o dlugiiej zywotnosci. Tylko kurcze martwia mnie to plamy/zacieki na ciemnych kafelkach?! Jak to w koncu jest? chcialabym ta lazienke taka nowoczesna, a ze bedzie w miare duza ok 8m2 to i wanna i prysznic wejda + wc podwieszane.Mysle ze taki nowoczesny styl jest piekny i ten braz z bezem mmmm cudenko, do tego matowe brazowe kafelki i lyszczace bezowe i dobre oswietlenie to bedzie extra.
__________________
"Kiedy widzę,co życie robi z ludźmi, to Śmierć wcale nie jest taki najgorszy"
Suzi_Sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 10:30   #20
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

no i zdecydowaliśmy się na te płytki z ostatniej wrzucanej przeze mnie aranżacji nota bene zamawiamy je na tej stronie z której aranżacja pochodzi ( http://eplytki.pl/ ) bo taniej nie znalazłam
jeszcze nie przyszyły, bo zamawialiśmy je w poniedziałek, ale obsługa bardzo miła
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 10:36   #21
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

obie mi sie podobaja.. jednak zawsze marzylam o duzej, jasnej lazience. Bialy, minimalistyczny wystroj jest zawsze w modzie..pamietaj. Moze bywa niepraktyczny, bo czesto trzeba odswiezac ale napewno latwiej jest po kilku latach zmodyfikowac jej wyglad dodjaac np jakies akcenty w innym kolorze(reczniki, uchwyty..dywaniki..swiece ).

Drugi jest tez ladny...ale nie wiem czy pamietacie, na poczatku lat 90 wszyscy robili lazienki w kolorze zieleni, ciemnego marmuru..wtedy to byl luxus...teraz wyglada przeokropnie. Decydujac sie na ciemna lazienke, niezaleznie jak duzym pomieszczeniem dysponujesz pamietaj ze ja optycznie zmniejszysz.

Jestem za klasyka..zwlaszcza ze najladniej wyglada biala lazienka z elementami szklanymi, stalowaymi i naturalnym drewnem czy matami wiklinowymi Mozesz tez jedna sciane zrobic inna.. np ppielata i dodac tam akcenty fioletowe, brazowe czy zlote...
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 10:40   #22
Vampirzyca666
Przyczajenie
 
Avatar Vampirzyca666
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 9
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

ta druga wersja mi się bardziej podoba jednak przestronne i jasne łazienki jak w wersji pierwszej zawsze nieźle się prezentują
Vampirzyca666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 20:44   #23
paulati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

Jasne lazienki sa wedlug mnie bardziej praktyczne i mozna je swietnie udekorowac dodatkami w okreslonym stylu. Jednak akurat ta z 1 zdjecia wydaje mi sie zbyt zimna i sterylna. Moze zamiast wybierac miedzy biela a czernia warto zastanowic sie nad posrednimi kolorami, np. piaskowy, bezowy...
paulati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 12:50   #24
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Który styl ładniejszy/praktyczniejszy?

no i płyteczki już doszły piękne, ładniejsze nawet niż na zdjęciu z remontem mimo wszystko jeszcze czekamy, bo goście się nam zwalili i nie będziemy się teraz za kucie ścian brali
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:39.